לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2007, 13:31
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה מצאתי איך אפשר לעשות זאת!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "האם יש דרך להפוך את סדר המספרים ב-WORD"

אייסמן - השיטה שלך לא טובה לי כי יש לי בערך 400 מספרים או יותר לעבור עליהם, לכן ידנית לא בא בחשבון.
בכל אופן היום ניסיתי ומצאתי את הפקודות:

היפוך ספרות ב-WORD:
תחילה: מחפשים מה מחרוזת התווים הארוכה ביותר.
אם רוצים להחליף את סדר הספרות חייבים להפוך את כל הספרות יחד כקבוצה, כמחרוזת אחת.
כשנירצה להפוך מחרוזת ספרות קצרה יותר, אשתמש בטריק של צבעים, כדי לא לפגוע במחרוזת הספרות הארוכה שכבר היפכנו.
באופן כללי הפעולה היא:
פותחים חלון "חפש והחלף".
בתיבת "חפש את" רושמים:
^#^#^#^#^#
כאשר ^# הוא סימון לספרה כלשהי, ואנו יכולים לרשום כל אורך שאנו רוצים. אם רוצים להפוך מספר 5-ספרתי אז רושמים 5 פעמים את הסימן ^#.
בתיבת "החלף רושמים:
^&^h
כאשר ^& הוא סימן ל"טקסט בתיבת חפש את"
^h הוא סימן ל"סימון מימין לשמאל".
את שני הסימנים ההלו ניתן למצוא בתוך הלחצן של "מיוחד" (הוא נמצא באמצע, בין הלחצן של "עיצוב" ובין הלחצן של "ללא עיצוב"
ובאופן יותר מדוייק כך שהיפוך מחרוזות קצרות לא יפגע בהיפוך שעשינו למחרוזות הארוכות:
^#^#^#^#^#+צבע אוטומטי ^&^h +צבע סגול.
^#^#^#^#+צבע אוטומטי ^&^h +צבע סגול.
^#^#^#+צבע אוטומטי ^&^h +צבע סגול.
^#^#+צבע אוטומטי ^&^h +צבע סגול.
וזה עובד!
הערה: כאשני רושמת "+צבע אוטומטי/סגול" הכוונה היא שנכנסים ללחצן "עיצוב" בתחתית חלון "חפש והחלף" ומבקשים לעצב את הטקסט בתיבת "חפש את" או את הטקסט בתיבת "החלף" בעיצוב של צבע אוטומטי/סגול.
בברכה, מריאל
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2007, 21:11
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה קודם כל תודה על התיקון. צודק. כתבתי מהא ולא שמתי לב.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "דבר ראשון, כל הכבוד על היוזמה..."

דבר שני המסמך הוא לא בעייתי. זהו מסמך WORD רגיל שנכתב באופן רגיל. יש בו גם טקסט עברי וגם מספרים. הסיבה שבכלל רציתי היפוך סדר הספרות הוא בשביל המרה לתוכנה ב-DOS. אם אמיר באופן רגיל את המסמך מ-WORD ל-DOS, סדר הספרות יוצא הפוך. אז חשבתי להפוך את סדר הספרות כבר ב-WORD, וכל אראה ב-DOS את הספרות בסדר הנכון שלהן. דרך אגב זה לא עבד לי. לא משנה מה לא עשיתי - תמיד ב-DOS הספרות יוצאות בסדר הפוך.

אני לא מבינה מדוע לא הצלחת ליישם זאת אצלך. באיזה שלב נתקעת?

ישן 22-06-2007, 07:16
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה אני אסביר לך למה התכוונתי וגם...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "לא שינה שום דבר, [QUOTE]לפי..."

אני התכוונתי לכך שכשאתה פותח מסמך ב-WORD יש לו שפה ראשית (בדר"כ עברית) ושפה משנית. בניסויים שבאותו זמן עשיתי לעצמי - גם בהחלפות וגם דרך המרה ל-DOS הבנתי שהמחשב מתייחס לכתיבת המספרים בסדר שבו הם כתובים, כלומר: אם אנחנו כותבים 12345, אז מבחינתו המספר "1" הוא התו הראשון, ולא משנה באיזו שפה אנו נמצאים, התו "2" הוא השני. אז אם אנחנו נמצאים בשפה ראשית עברית - מימין לשמאל - אז מבחינתו המספר 12345 גם כן כתוב מימין לשמאל ולכן גם כשאני ניסיתי להחליף את המספר עם ^r - לי זה לא הצליח. ראיתי שבתיבת החיפוש אצלך המספרים למעשה בכיוון של שפה אנגלית וזה מה שגרם לי לחשוב שזה משפיע.

אבל לפני שאענה לך את התשובה הזאת חשבתי לעצמי לנסות שוב.
אז ככה: איפה שזה עבד לי זה היה במחשב של העבודה שם יש לי וורד 2000. באמת ראיתי שסדר המספרים התהפך.
בבית יש לי וורד 2003 וזה באמת לא עבד כפי שאתה אומר, למרות שהוא אומר לי שהוא ביצע החלפה.
ניסיתי גם עם אותיות - באנגלית ובעברית, וזה גם לא עבד. אני באמת לא יודעת מה הבעייה. הקטע שאמרתי עם כיוון השפה לא ניראית לי הבעייה כאן. זה חייב להיות משהו פנימי יותר בהגדרות של המחשב מה זה מבחינתו "מימין לשמאל" ו"משמאל לימין", וגם בהגדרות מה הוא מראה על המסך.
אני ממש מצטערת. אני לתומי חשבתי שאם פעולה מסויימת עובדת בוורד ישן יותר - היא בטוח תמשיך לעבוד בוורד חדיש יותר. גם מוזר לי שהמחשב אמר שהוא ביצע החלפה, כאשר לא רואים את התוצאות על המסך.
אבל המשכתי עוד:
כל השאלה שלי התחילה מזה שאם אני רוצה להמיר קובץ של וורד ל-DOS (אני צריכה את זה בשביל העבודה שלי), אז סדר המספרים יוצא הפוך כלומר: 54321. אז אם אני רוצה שב-DOS הם ייראו כמו שצריך (12345), צריך שב-WORD הם יהיו בסדר הפוך. מפה התחיל כל העיניין. בעבודה, כשביצעתי את פעולת החלפת סדר המספרים בוורד, והמרתי ל-DOS, סדר המספרים יצא עדיין הפוך ממה שרציתי (עדיין יצא 54321), אבל המחשב שתל סימן "שורש" לפני המספר 5. כלומר נשאר שריד של הפעולה שנעתה בוורד, ואותו שריד לפעולה עבר לוורד. או בקיצור: היתה פעולה. זה, כאמור היה עם וורד 2000.
בבית יש לי 2003 וגם אותה תוכנת DOS, ועשיתי הפעם את אותו הניסוי. לקחתי את המספר 12345 וכתבתי אותו פעמיים: באחד עשיתי החלפה משמאל לימין ובשני לא.
עשיתי שמירה של הקובץ 3 פעמים:
"שמור בשם" --> ואז PLAIN TEXT --> ואז אני מקבלת חלון שמבקש ממני לסמן באיזה קידוד אני רוצה לשמור את הקובץ ואז סימנתי לשמור כ-MS-DOS (קובץ אחד היה עם סימון האפשרויות "אפשר החלפת תווים" ו"הוסף סימנים דו-כיווניים", והקובץ השני בלי סימיון האפשרויות האלה, אבל ת'כלס זה לא שינה את התוצאות שארשום בהמשך). ואז אני מקבלת חלון שמזהיר אותי שהעיצובים לא יישמרו לי. אני לוחצת על "אישור".
וגם שמרתי את הקובץ כ-RTF (זה RICH TEXT FORMAT).
והלכתי לנסות במחשב השני הישן (מאוד!) מה קורה.
ובכן, לפי ההעלאת של הקבצים האלה: זה עדיין עולה ב-DOS לא בסדר הנכון (54321 בדיוק כמו בעבודה עם וורד 2000), ואכן רשום סימן לפני המספר שעשיתי לו החלפה כיוונים. כאן זה היה הפעם סימן "?", אבל המסקנה: הוורד 2003 אכן ביצע את הפעולה, רק לא רואים את זה על המסך שלו. בוורד 2000 כן רואים על המסך את התוצאה.
וגם העליתי את קובץ ה-RTF בוורד 2 (וורד מאוד מאוד ישן שעולה ב-WIN גירסה 3.1 - גם זה ישן מאוד), ושני המספרים (זה שהוחלף וזה שלא) ניראים עדיין ללא החלפת סדר, כלומר, שניהם ניראים: 12345.
אז ייתכן שאנחנו לא רואים את התוצאות על המסך של וורד 2003 בגלל שיש בעייה עם ההגדרות של התצוגה. זה מה שאני יכולה לחשוב עליו. אין לי רעיונות אחרים לגבי מה יכולה להיות הבעייה.

דרך אגב, באופן כללי, לא תמיד הוורדים המתקדמים עושים מה שמבקשים מהם, אפילו שבוורדים ישנים הכל נעשה כמו שצריך. למשל: כשאני עושה הקלטת מאקרו, הרבה פעמים אני מבקשת החלף "תו כלשהו בצבע מסויים (נניח וורוד) לאותו טקסט בצבע אחר (נניח אדום). עכשיו, אם נכנסים במאקרו ל"ערוך" יכולים לראות את כל הפעולה הארוכה הזו כתובה במילים. לכל פעולה אחת של "חפש והחלף" יש איזה 10 שורות או יותר. אז מסתבר שהבקשה שלי לצבע וורד בכלל לא נרשמה. ואכן, אם אני מפעילה את המאקרו על תווים וורדים לא קורה כלום. אני צריכה להשתיל ידנית את ה"חפש בצבע וורוד" בתוך פקודת המאקרו הכתובה במילים כדי שזה יעבוד לי. ומצד שני, אם אני מקליטה את אותו מאקרו בוורד 2000, הוא כן רושם לעצמו "חפש בצבע וורוד", ואני לא צריכה להשתיל ידנית שום דבר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר