לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2007, 12:05
  freeman89 freeman89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.07
עתודה במדעי המחשב או ממר"ם

שלום לכולם, אני חדש פה....
אני נמצא בהתלבטות קשה במיוחד, התקבלתי כבר לממר"ם לתפקיד הבכיר- תוכניתן 100 אחוז יש לי כבר יעד שיבוץ והכל, בקשר לעתודה עברתי את המיונים הראשוניים, ונשאר לי לעבור את המיונים של קינן שפי ומה שאחריו.
הגיוס שלי יצא סה"כ שבוע אחרי המבחנים של קינן שפי לכן דחו לי את הגיוס ב-3 חודשים, כאשר המטרה שלהם היא שאני יראה אם אני יתקבל לעתודה ואז אני יחליט, אני די בטוח בעצמי שאני אתקבל לעתודה אבל אני נוטה יותר לממר"ם, לא בא לי לחכות 3 חודשים נוספים להשתגע בבית ואז להחליט ממר"ם ויצא שסתם לא התגייסתי, לכן בימים אלה אני צריך לקבל החלטה אם לפרוש מעתודה או לא...
אם יש פה אנשים שמשרתים בממר"ם ועתודה אשמח אם תציגו בפני יתרונות או חסרונות של שתי התפקידים אחד לעמות השני, אה כן הערה: העתודה היא במדעי המחשב ככה שאין פה התלבטות לגבי מקצוע או כוון מוגדר בחיים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2007, 13:43
  def11 def11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.04
ברור שבסמח!!!!!!!!!!!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי freeman89 שמתחילה ב "עתודה במדעי המחשב או ממר"ם"

עתודת מדעי המחשב הינו מסלול הפוך ודי מוזר לבסמח.

לא תקבל בשום מקום את ההכשרה המעשית שתקבל בבסמח.
אני יודע מהכרות עם המדריכים וכמה ראשי צוותים שעתודאים לא מתקרבים בכלל ברמתם התכנותית לבוגרי הקורס.

מה גם שבוגרי הקורס במהלך השירות יכולים ללמוד חלק ניכר ביותר מהתואר (נותני להם יום חופשי בשבוע בשביל זה).
[ ככה שיוצא שאתה רוכש ניסיון וכמעט תואר שלם, באותו פרק זמן של 6 שנים, רק שהיתרונות של בסמח לקוחים בהרבה את העתודה. ]

אני בכלל לא רואה איפה יש פה מקום להתלבט...חח

אגב, תריץ חיפוש קצת על העתודה - המסלול אפילו לא רק של מדעי המחשב הוא בעייתי מהמון בחינות.
בעיקר ההיפוך בסדר החיים....בזמן הלימודים - מבודד, ואפילו בטירונות צוציק קטם ייתן לךפקודות
למרות שאלה עניינים טכניים ושולים הם מוסיפים את עניים שיש להתסכל עליו.

ישן 20-06-2007, 14:36
  משתמש זכר talaus talaus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אתה לא עושה תואר ביום בשבוע -..."

בתור אחד שלמד באת"א ושיש לו חברים שלומדים באו"פ אני יכול להגיד לך שהרמה באו"פ היא גבוהה ביותר, והלימודים שם יותר קשים מאשר באוניברסיטה הן מבחינת משמעת עצמית והן מבחינת רמת החומר הנלמד, הם מתעמקים בחומר הרבה יותר מאשר באוניברסיטאות אחרות.
חוצמזה שמדעי המחשב זה תואר של 3 שנים ולא 4, הנדסת תוכנה זה 4.
ונניח שהבן-אדם לוקח 2 קורסים בסמסטר, ויש 3 סמסטרים בשנה (א', ב' וקיץ) אז ב-6 שנים הוא משלים 36 קורסים שזה פחות או יותר תואר (לא בדקתי מה הדרישות המדויקות באו"פ ע"מ לקבל תואר).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yarntomato.com/percentbarmaker/button.php?barPosition=90&leftFill=BBC7CE]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-06-2007, 23:45
  DangON DangON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי talaus שמתחילה ב "פרט והסבר..."

מבוא למדעי המחשב ושפת C++... רק לפני כמה סימסטרים עדכנו את הקורס לJAVA כי לא באמת לימדו שם C++ (זה לא היה מונחה עצמים... הדבר היחידי שהיה קשור לC++ היה cout במקום printf בC... ) כדי שיהיה מקביל לתארים אחרים.

מערכות בסיסי נתונים.. הקורס היה מעודכן ללפני עשרים שנה... לימדו להשתמש רק באקסס וגם בזה היו יותר מדי בעיות כי השתמשו בקורס בטרמינולוגיה וכל מני דברים שכבר לא קיימים או פשוט לא שמישים... גם כן, לפני שני סימסטרים עדכנו את תוכנית הקורס.

ארגון המחשב ותכנותו.... יפה מאוד שהקורס עודכן מתישהו בשנות ה80 למרות שיש כ"כ הרבה קריאות לעדכן את חומר הלימוד ולהרחיב אותו מעבר ל8086 והפמיק הלא גמור שלהם... אני וחבר פיתחנו את "פילוסופיית הפמיק" ... כי לתשובות שאמורות להתקבל בהן רק כן או לא (לא שניהם ביחד... כי מה לעשות.. זה עולם בינארי)... בגלל שחסרים כ"כ הרבה נתונים במעבד אז גם התשובה כן, וגם לא יכלו להתקבל כי לפעמים חלק מהחיווטים במעבד פשוט היו יוצאים מ"קופסאות שחורות" ללא פירוט עליהן...)...

ויש עוד הרבה דוגמאות :-)
ישן 20-06-2007, 17:10
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי yanivs שמתחילה ב "..."

יחסית למקום שבו אין מורים בעלי שם, לא חובה להגיע לקורסים כדי לקבל את המכתב בסוף הקורס שאומר שעברת בהצלחה ואתה לומד איך שבא לך ומתי שבא לך.
דרישות הקבלה הן מהנמוכות בארץ והרבה בהתאם.
ביום אחד בשבוע את לא גומר ב6 שנים מה שאמורים לגמור ב3 שנים ב5 ימים בשבוע! תמשיכו לחלום.

לכל הפלצנים שהגיבו מתחת וחושבים שהם גאונים, מי מכם למד שם? אני מנחש, אף אחד מכם. מציע לכם לחשוב לפני שאתם מדברים כי פה זה כבר ממש מתחיל להיות גועל נפש. אתם משחקים למישהו בעתיד שלו (!).

def
מדריך מבסמ"ח - מישהו עם פרופיל 64 שהתקבל לשם ונרשם לקורס מדריך - גאון. יש לו תואר ראשון? לא הוא סה"כ ילד שמתלהב מהתפקיד שלו בדיוק כמו כל חייל שמרגיש שמה שהוא עושה זה הכי חשוב והכי טוב!
לא משנה כמה תמשיך לחלום על זה-
אנשים עם פרופיל 64 או קשרים שלפני גיל 18 רובם בקושי פתחו מחשב בשביל משהו חוץ מICQ לא יהיו טובים יותר או "חכמים יותר" כמו שאתה קבעת מאנשים שגמרו תואר ראשון בגיל 21! שלא לדבר על אם הם גמרו אותו בטכניון שלשם הם צריכים סכ"ם של 87 (מהציונים של הבגרות + הפסיכומטרי!). אז די לשטויות.
בשביל לחסוך פה תגובה טיפשית שלך או של כל אדם אחר - הם גם חכמים יותר ממי שנמצא בגאמא וחושב שהוא גאון עם ידע במחשבים - להם יש תואר ראשון. הם גמרו לימודים ברמה מקצועית באוניברסיטה מובחרת ולכל השאר יש נסיון מהבית וקצת מהצבא, בהחלט לא אותה רמה.
ישן 20-06-2007, 17:17
צלמית המשתמש של רון חומש
  רון חומש רון חומש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "יחסית למקום שבו אין מורים..."

או"פ אמנם לא קשורה ישירות לנושא האשכול, אבל סתם כדי לנער אותך - תתחיל להרגיע.
אבא שלי סיים שם תואר שני במדעי הרוח, אחותי לקחה כמה קורסים במדעי החיים, והרמה שם היא בהחלט מן הגבוהות.
הרעיון באו"פ הוא הלימוד העצמי. נכון שאין חובת נוכחות (so fucking what? אתה יודע מכמה שיעורים אני מבריז באונ' שאני לומד בה?), וכל מה שצריך לעשות זה לגשת למבחן (ולהגיש מטלות, ויש הרבה מטלות), אבל בשני התחומים שציינתי מקודם - הרמה מאוד גבוהה והדרישות גבוהות אף הן.

עדיף לך לא לצאת בהצהרות בומבסטיות לפני שאתה בודק את הדברים באמת (ולא בחזקת שמעתי מחבר ושיט אחר שכזה).

You're going to reap just what you sow

ישן 20-06-2007, 17:54
  yanivs yanivs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "יחסית למקום שבו אין מורים..."

קודם כל אני אתייחס למשפט שהכי עצבן אותי.. משחקים לו בעתיד.
תקשיב לי ותקשיב טוב.. אתה לא יודע כלום. עד עכשיו באשכול הזה אתה רק מטעה את הבחור.. אתה אפילו לא מתייחס לטענות שמעלים נגדיך (מה עם הדוגמא של אסטרינה טרטמן? תמשיך לזרוק שטויות לאוויר).

אני מצטער, המשפט הנוסף הזה שכתבת ("יחסית למקום שבו אין מורים בעלי שם...") לא כתוב באתר שנתתי לך. כתוב שם "כיאה למוניטין של האוניברסיטה הפתוחה, רמת הלימודים גבוהה והלימודים מאתגרים" נקודה. אני בטוח שזה עוזר לטיעון שלך להוסיף כל מיני שטויות שאתה בודה. איכשהוא ידעתי גם שאתה לא תטרח לקרוא את מה שכתוב בלינק שנתתי לך.. אז הינה: "המבחנים בדרגת קושי גבוהה: "חותכים בבשר החי, והבדיקה קפדנית מאוד"" וגם "בכל סמסטר ניתנות מטלות רבות". כלומר, אין חובה להגיע לקורסים כדי לקבל את התעודה, יש חובה לעבור מבחנים קשים ולהגיש מטלות, כמו בכל אוניברסיטה אחרת. עוד טיעון שטותי שלך חוסל.

אה וסתם כי הצחיק אותי שכתבת "שמרגיש שמה שהוא עושה זה הכי חשוב והכי טוב" :
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%F7#post2076449
ואני אצטט (כי כבר הבנו שאתה לא אוהב לקרוא):
"וכן, אני הגוב'ניק שבזכותו אם הוא בקרבי כל המידע שנאסף בצבא יועבר לדרגי הפיקוד כראוי ואליו במידה ויש לו PALM..."
מצחיק שאפילו לא התגייסת ואתה כבר " סה"כ ילד שמתלהב מהתפקיד שלו בדיוק כמו כל חייל מרגיש שמה שהוא עושה זה הכי חשוב והכי טוב! " (לפי ההיגיון הזה אין שום סיבה להקשיב למילה שיוצאת מהפה שלך.. טמנת לעצמך בור).

הייתי ממשיך להתייחס לתגובה שלך אבל זה פשוט לטחון מים.. אתה חוזר על השטויות שלך.

המסקנה היחידה מהדיון הזה (שלא עוזר בכלל לפותח האשכול) שאתה לא יודע כלום ואין שום סיבה להקשיב לך.
ישן 20-06-2007, 19:43
  def11 def11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.04

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hydra
def
מדריך מבסמ"ח - מישהו עם פרופיל 64 שהתקבל לשם ונרשם לקורס מדריך - גאון. יש לו תואר ראשון? לא הוא סה"כ ילד שמתלהב מהתפקיד שלו בדיוק כמו כל חייל שמרגיש שמה שהוא עושה זה הכי חשוב והכי טוב!
לא משנה כמה תמשיך לחלום על זה-
אנשים עם פרופיל 64 או קשרים שלפני גיל 18 רובם בקושי פתחו מחשב בשביל משהו חוץ מICQ לא יהיו טובים יותר או "חכמים יותר" כמו שאתה קבעת מאנשים שגמרו תואר ראשון בגיל 21! שלא לדבר על אם הם גמרו אותו בטכניון שלשם הם צריכים סכ"ם של 87 (מהציונים של הבגרות + הפסיכומטרי!). אז די לשטויות.
בשביל לחסוך פה תגובה טיפשית שלך או של כל אדם אחר - הם גם חכמים יותר ממי שנמצא בגאמא וחושב שהוא גאון עם ידע במחשבים - להם יש תואר ראשון. הם גמרו לימודים ברמה מקצועית באוניברסיטה מובחרת ולכל השאר יש נסיון מהבית וקצת מהצבא, בהחלט לא אותה רמה.

אני אגיב רק לחלק שהופנה אלי.
המדריך מבסמח הוא טכמניק, עם פרופיל 97, שהתמנה לראש צוות.
האחרים - כן בעלי פרופיל עורפי. אבל מה הקשר לעזאזל? אם יש לך בעיות גב, איך זה משפיע על החלקים האחרים? ובבקשה אל תתחכם! כבר אין לי כח לתגובות אינסופיות וחסרות טעם.

ותתפלא אבל כמעט תמיד הם יהיו טובים יותר. כי בפיתוח מערכות בצבא מסתכלים רק על היכולות המעשיות שלך, כמו בקבלה לעבודה (לרוב).
ורובם אם לא במהלך השירות, אז אחריו עושים תואר, מתוך ידיעה שזה לא נותן להם כלום. מבחינה מעשית לא מוסיף להם שום דבר. הם לומדים כדי ללמוד.
ובמחינה תעסוקה, בלי תואר הם אולי לא יוכלו להיות סמנכלים. אבל עד שתיהיה סמנכל יש לך ים של זמן להשלים את התואר.

ואגב, אתה בעצם סותר את עצמך. אם הוא מרגיש שהוא תורם וזה מאוד חשוב,
ואגב כל בוגר בסמח בטוח שהוא הגיע לצוות והמדור הכי חשובים והכי מעניינים, וחלאס עם השטויות בקשר אליהם - זה אחד התפקידים הנחשקים ביותר בתחום המחשבים.
אז אם כך הוא מרגיש, זה רק מראה לך עד כמה זה אחלה תפקיד - לא שום דבר אחר..!
אולי גם שזה באמת חשוב. כי כשאתה מהדק דפים, תוך מעט זמן אתה מבין שאתהלא באמת חשוב!

ישן 20-06-2007, 15:50
  yanivs yanivs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
בהמשך לתגובה מעליי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אתה לא עושה תואר ביום בשבוע -..."

בהמשך לתגובה מעליי..
לא הבנתי מה הקשר של אסטרינה טרטמן לאוניברסיטה הפתוחה.. עד כמה שאני זוכר הסיפור איתה היה קשור בכלל לבר אילן.. העיקר שאתה זורק "עובדות" לאוויר.
אני לא מבין כל כך באוניברסיטאות.. אבל הייתי לוקח בערבון מוגבל את מה שהידרה אמר לגבי הפתוחה.. נשמע שכרגיל הוא מחרטט.
והידע שרוכשים מתואר ראשון לעומת ידע מהכשרה בבסמ"ח שונה בתכלית (ידע תיאורטי יותר מול ידע מקצועי).. זאת משיחות עם בוגרי תואר ראשון, תוכניתנים וגם בוגרי קורסים במודיעין. אני לא חושב שיש סיבה לזלזל בידע של תוכניתן או של מישהו בעל תואר ראשון. אני גם מתאר לעצמי שהזמן שייקח לכל אחד להשלים את הידע הנדרש לו הוא אינדיבידואלי.
גם לגבי השיקול איפה יהיה לי יותר ידע.. לא הייתי סומך יותר מידי על הידרה. לדעתי בהחלט ייתכן שבוגר בסמ"ח ישלים תואר ראשון (גם לא בפתוחה) תוך כדי הצבא (נדמה לי אחרי שנה אחת בחובה).. אם זה מאושר לו מהמפקד, ונדמה לי שתוכניתנים מקבלים נ"ז באוניברסיטה עבור הקורס שהם עשו. בכלל.. עד כמה שאני יודע עתודאים משובצים לעתים בתפקידים דומים מאוד לתוכניתנים, והסיכון עבור עתודאים עלול להיות גדול מאוד (בין נפילה בשיבוץ להצלחה - למרות שהמצב של מדמ"חניקים נחשב טוב יותר).. למרות שאני מניח שיש סיכון גם עבור תוכניתנים. לדעתי הכלל התופס במקרה הזה הוא שאם תיהיה טוב אתה תצליח בכל מקרה.

אין לי תשובה לפותח האשכול.. המסר שלי אליו הוא יותר לא לסמוך על הידרה.. כדי שהוא לא "יפגע לך בעתיד".
ישן 20-06-2007, 19:22
  Zeph Zeph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי isoTop שמתחילה ב "hydra עוד פעם אתה והשטויות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי isoTop
hydra עוד פעם אתה והשטויות שלך.

בקשר לשאלה המקורית, בבסמח יש לי 5 שנים וחצי + חצי שנה קד"צ, ויוצא רק עם ניסיון, בעתודה 6 שנים + 3 לימודים ניוסיון + תואר.
על הנייר עדיף עתודה, חלק מהתכניתנים בתקשוב יגידו שעדיף בסמ"ח וחלק יגידו שעדיף עתודה.

נ.ב בתור עתודאי אתה יכול להתקבל גם למודיעין .

גם אחרי הקורס בבסמח אפשר להתקבל לחיל המודיעין.
בכל אופן
לדעתי עדיף קורס תיכנות. פחות זמן בצבא... ואתה תעשה שם את התואר במילא אם תרצה... ולא באוניברסיטה הפתוחה. לפי מה שהבנתי, את התואר עושים באוניברסיטת תל אביב.... לא כולם עושים אותו אבל יש אפשרות ומעודדים את זה. יש לך חמש וחצי שנים להיות חייל, אני בטוח שאפשר לעשות לפחות חצי תואר.
ישן 26-06-2007, 18:31
  Zeph Zeph אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "מתכנת ללא תואר שמרוויח 20?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hydra
מתכנת ללא תואר שמרוויח 20? מכיר המון אנשים בהייטק, אף אחד מהם לא מרוויח ככה. רובם עומדים על ה12-16 אלף ברוטו לחודש.
אלה עם התואר לכיוון ה16 ואלה בלי לכיוון ה12.

שוב אתה?
בוא נתחיל בזה שהרבה אנשים מתיכנות בבסמח עושים במהלך השירות שלהם גם תואר במדעי המחשב. אז לא תמיד זה בלי תואר - אבל כן, לפעמים זה בלי.
ואני מכיר שני אנשים שגם סיימו את הצבא כתוכניתנים, השתלבו בהייטק ומקבלים את אותם תנאים שעליהם דיברו פה - 20+- עם אוטו. אני לא זוכר אם הם משלימים את התואר עכשיו או שיש להם כבר, אבל זה לא כזה מוזר, מקומות עבודה בארץ נותנים חשיבות גדולה לקורס הזה ותחשוב שלאנשים שיוצאים מהצבא אחרי זה יש 5 וחצי (!!!!) שנות ניסיון בתחום. זה משהו שאין לאנשים שעכשיו סיימו תואר.

אבל אתה כבר יודע הכל - מי מרוויח מה וכמה... מה עולם ההייטק היה עושה בלעדייך...

נערך לאחרונה ע"י Zeph בתאריך 26-06-2007 בשעה 18:37.
ישן 26-06-2007, 20:16
  Zeph Zeph אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "talaus כתב: מנהלים מרוויחים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hydra
talaus כתב:
מנהלים מרוויחים סביב ה-30 ויש מתכנתים שכן מרוויחים 20, ולא מעט.

מסתבר שלקרוא אתה לא יודע :\

אתה חתיכת חוצפן.
שאני לא אתחיל למנות את כל הדברים ששמתי לב שאתה חושב שאתה יודע אבל אתה בעצם לא. כי לא יהיה יותר מקום בעמוד הזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hydra
מטורף כמה שזה לא אמין אתה מתכוון...
למרות שמשכורת כזו אכן קיימת, היא לא קיימת למישהו שמתחיל את עבודתו ביום הראשון לאחר שתכנת במשך מספר שנים בצבא.
משכורת כזו מקבלים המנהלים (לא מנהלי החברה...) למיניהם ולא סוסי העבודה (המתכנתים והמעצבים).

אם הוא מרוויח כך, אז אלוהים אדירים מזל טוב ואני אתפלל בשבילו שבועת ההייטק לא תתפוצץ.

חוץ מהקטע האדום לכל אורך ההודעה נתת את הרושם שאתה מבין בזה כאילו זה כל החיים שלך.
אני יודע לקרוא טוב מאוד...
הסיפור פה זה אותו דבר כמו באשכול הקודם... אתה פשוט לא קולט. פשוט תנסה לדבר פחות ואם תופסים אותך על שטויות במקום להתחמק ולסתור את עצמך (וככה לצאת יותר טמבל) פשוט תגיד "וואלה, לא ידעתי, מצטער" והכל יהיה בסדר.
תפסיק לרדת על אנשים אחרים, תפסיק להתנהג בשחצנות, תפסיק לחשוב שאתה יודע הכל.
ואל תגיד לי שאתה לא עושה את הדברים האלה - כי אתה עושה אותם וכולם חוץ ממך שמים לב לזה.
בעצם, אולי עדיף שלא תענה בכלל. אם אתה ממש רוצה נמשיך את זה בהודעות פרטיות. זה לא רלוונטי.
ישן 26-06-2007, 22:28
  Zeph Zeph אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אמרתי בהודעה הקודמת שאתה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hydra
אמרתי בהודעה הקודמת שאתה לא יודע לקרוא? תן לי לתקן זו, הקריאה שלך סלקטיבית. קראת שורה אחת שמתאימה לך, אך באותה הודעה התעלמת מהשורה שמגיעה מיד אחר כך:

" אם הוא מרוויח כך, אז אלוהים אדירים מזל טוב ואני אתפלל בשבילו שבועת ההייטק לא תתפוצץ."

מה גם בשורה:
משכורת כזו מקבלים המנהלים (לא מנהלי החברה...) למיניהם ולא סוסי העבודה (המתכנתים והמעצבים).

לא נאמר דבר אודות המספרים של המנהלים והעובדים, אבל עזוב, קריאה סלקטיבית, הבנה סלקטיבית, אתה ממש סלקטיב...

עזוב זה חסר טעם.
כולם טועים חוץ ממך, כולם לא מבינים אותך נכון - רק אתה חכם וצודק ואחלה גבר וגאון שהתקבלת למסלול פצצתי בחיל המודיעין.
העיקר שאתה צודק. כתבת כזו. משכורת כזו (כמו שדובר עליה) = מספרים, כי ההוא מההודעה שציטטת כתב מספרים. משמע שדיברת גם כן על מספרים (לא שזה משנה כי לא התכוונתי למספר בכלל).
אבל זה לא העיקרון. העיקרון הוא לא מספרי.
הייתי מסביר לך את העיקרון אבל שוב אתה לא תדע לקבל את מה שאומרים לך ותטיח בי איזה משהו שמבחינתך אני עושה לא טוב (וכמובן שאתה עושה טוב יותר!), כי אתה לא מסוגל להפנים מה שאומרים לך.
אני רואה אותך עושה פה את זה להרבה אנשים אז אני לא כלכך מתרגש... ככה או ככה את התגובות שלך אני לא לוקח ברצינות... אתה מתפלצף, סותר את עצמך, אומר דברים ואז מתנהג כאילו לא אמרת, חושב שכולם טיפשים\סתומים\לא חכמים מספיק (זוכר?) כמוך.
מבחינתי זה נגמר פה... אני לא מתכוון להגיב לשום דבר שאתה אומר מעתה ואילך - לא פה ולא בשום מקום אחר. בבקשה תעשה את אותו הדבר. אם אתה ממש רוצה לומר משהו תפנה אליי בפרטי, אבל שוב, עדיף שלא.
להתראות
ישן 26-06-2007, 19:16
צלמית המשתמש של BaBaLu
  משתמש זכר BaBaLu BaBaLu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מה אתה מזבל?!
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "מתכנת ללא תואר שמרוויח 20?..."

מתחיל להימאס לי מהזלזול הדבילי הזה בתוכניתנים.
הרקע של תוכניתן ועתודאי בתחילת השירות שונים בתכליתם!
עתודאי מגיע עם המון רקע תאורטי - שטוב לפיתוח אלגוריתמים מתקדמים
ואילו תוכניתן מגיע עם ניסיון מעשי מכוון למערכות צבאיות - בתחילת דרכו תוכניתן הוא כמו רובוט, עושה מה שאומרים לו. עם הזמן מקבל יותר אחריות ויותר יד חופשית והתפקיד שלו משתווה לעתודאי.
מצד שני - המווווון (אני יכול להוכיח לפחות 15 מתוך 30 בוגרי השלמת מדמ"ח של חי"ק) מגיעים לתפקידים של תוכניתנים ועוברים את אותו התהליך.

לגבי משכורות -
במדור שלי משתחררים עכשיו שניים - שניהם בלי תואר אבל עם ה5 וחצי שנים ניסיון,
וההצעות של שניהם עומדות בין 25 ל30 אלף שקל בחודש ברוטו.

רוצה לשמוע משהויותר מבהיל - מישהו מהענף שמתעסק ב EMBEDED קיבל הצעה של 75 אלף שקל - ובלי תואר.
אנשים שיוצאים עם הניסיון הצבאי - הם נכס לתעשיית ההיי טק.
בין אם הם עתודאים, תוכניתני בסמ"ח, גאמאיסטים ושאר ירקות.

לזה שדיבר על הרש"צ בבסמ"ח - יחי ההבדל בין מדריך שהוא רש"צ של אחד הצוותים של מדריכים בסמ"ח (מבוזרות DB ו WEB) וראש צוות תוכנה באחת מיחידות התוכנה.
ביחידות הם קצינים שעברו הכשרה מיוחדת וזה כל מה שהם עושים, ההבדל הוא דיי עצום בהתנהלות ובתפקיד.
(בלי לזלזל כמובן ברש"צים בבסמח - חזי, הרוש, פיכמן, מילמן שון או אלינור - לא זוכר מי מהם רש"צ , שכולם יצאו לקצונה בקרוב ויהיו רש"צים ביחידות התוכנה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:39

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר