לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2007, 21:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי gyk שמתחילה ב "ואיך עושים את הפסיכומטרי? לא..."

פנה למדור איתור ועתודה בחיל הרפואה
טל´ 03-7379520/1/2 ובמייל: smadar_mashan@idf.gov.il

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2007, 21:46
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי gyk שמתחילה ב "ואיך עושים את הפסיכומטרי? לא..."

איך עושים פסיכו? קונים ערכת הרשמה בסטימצקי ושולחים בדואר אם אני זוכר נכון.
לא דרך הצבא? לא.
קורס פסיכו? לא חובה, בחירה שלך. איזה כיתה אתה? כי אני עשיתי קורס בקיץ בין י"א לי"ב וניגשתי לבחינה במועד אוקטובר.
המסלול רפואה הזה שכביכול זה דרך עתודה, זה אותו הדבר כמו כל אדם שעושה עתודה דרך הצבא, איך זה הולך עם העתודה? הרי זה שונה, יש הרבה תפקידים, לא? לא כביכול, פשוט עתודה.יש המון תפקידים בעתודה, גם רפואה מתחלק לכמה (חירום, כללית, שיניים וכ"ו). אני יודע שלרפואנים יש תא נפרד במדור, אבל אני חושב שתהליך הקבלה שלהם הוא כמו של כל עתודאי רגיל, כנ"ל הלימודים (רק שהם לומדים יותר מהשאר). הם גם עושים טירונות, קק"צ וקורסים שונים בקיץ בין השנים שהם לומדים (אבל לא רק הם).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-06-2007, 05:43
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gyk שמתחילה ב "רופא קרבי - התפקיד הכי טוב בצה"ל...?!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gyk
שלום, אני רוצה בבקשה לדעת את כל הפרטים על רפואה קרבית - רופא קרבי - רפואה דרך הצבא, אני מבין שכל זה אותו הדבר, הבנתי שעושים משהו עתודה כמה שנים יש הכשרה ואז מתגייסים, אבל מה ה בדיוק מקנה, מה עושים, ואיך מגיעים לזה, הרי זה עתודה? הם שולחים לבד או שאני מבקש.. בבקשה, אני חייב על זה דחוף עזרה מכל כיוונים וכל פרט קטן ממש יעזור לי ואפילו מאמרים ארוכים שתרשמו, קישורים וכתבות בנושא יעזרו מאוד, תודה רבה..@

לא בדיוק אותו דבר, כי הרי רק חלק מהרופאים מוצב ביחידות קרביות.

ישן 21-06-2007, 16:05
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "זה מה שהכי דופק רופאי צבא דרך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי whoracle
אבל מצד שני לא נותנים לך זמן או תקציב לעשות את ההתמחות אז מהבחינה הזאת אתה יוצא ממש דפוק. תחשוב על זה.

לא מדויק. הצבא מאפשר לרופאים צבאיים להתמחות במחלקה על פי בחירתם בבתי חולים ממשלתיים (אסף הרופא ותל השומר, אולי יש עוד) ומממן את המשכורת בזמן התמחות ע"פ מפתח מסוים (שנה וחצי התמחות לכל שנה בקבע או משהו כזה), כך שלרופא צבאי יש שני יתרונות גדולים ע"פ רופא אזרח: קל לו יותר להתקבל להתמחות (מאחר והוא לא יושב על תקן של משרד הבריאות) ומשכורתו גבוהה יותר בצורה משמעותית.
מה שכן, את ההתמחות אתה יכול להתחיל רק אחרי גמר הקבע הראשוני שלו התחייבת - אבל עדיין תקדים את רוב בני המחזור שלך שלא יהיו בעתודה.

http://www.baking.co.il

ישן 21-06-2007, 09:30
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gyk שמתחילה ב "רופא קרבי - התפקיד הכי טוב בצה"ל...?!"

לדעתי, השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא - האם אתה רוצה להיות רופא? כי אם תפנה לעתודה הרפואית, זה כנראה מה שתעשה במשך שארית ימיך.
אחרי שענית לעצמך על השאלה (נניח שבאופן חיובי), אתה צריך להחליט, האם אתה מעוניין ללמוד בעתודה, או אחרי השירות הצבאי. לכל אחת מהאפשרויות יתרונות וחסרונות:
1. מסלול רגיל (שירות צבאי ואח"כ לימודי רפואה באוניברסיטה): יתרונות - דחיית ההחלטה, שירות צבאי שונה (אולי זה בעצם חיסרון, אני לא יודע למה אתה מצפה מהשירות שלך), הגעה ללימודים בוגר יותר.
חסרונות: דחיית סיום ההתמחות (אין לך מושג כמה זה קריטי), לימודים לגמרי על חשבונך, תנאי קבלה הגובלים בבלתי אפשרי, קושי במציאת מקום בהתמחות מבוקשת (זה ממש ממש קריטי).
2. מסלול עתודה: יתרונות - סיום הלימודים בגיל צעיר יחסית, תמיכה כלכלית ומקצועית מהצבא (למשל, התמחות ע"ח הצבא בכל תחום שתבחר, בבי"ח מסויימים), תנאי קבלה קלים יחסית (אתה מתמודד רק מול המועמדים לעתודה הרפואית, לא מול כל מי שחלם להיות רופא), תנאי העסקה טובים יחסית לרופאים אחרים בני גילך.
חסרונות: קושי בהשתלבות חברתית באוניברסיטה בשנים הראשונות, חוסר התנסות בתחומים שונים, שירות צבאי שברוב המקרים הוא רחוק ממספק (לדעתי, בכל אופן), שייכות רבת שנים למערכת הצבאית, על כל המשתמע מכך (ת"ש, שינויי הצבה שרירותיים וכד').

זו, כמובן, דעתי, אותה אני מבסס על הכרות מקרוב (אם כי "מהצד") עם תחום הרפואה. עצתי לך - מצא לך רופא (לא סטודנט לרפואה) ודבר אתו.

http://www.baking.co.il

ישן 21-06-2007, 19:38
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
קצת סדר בנושא ההתמחות
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי רון חומש שמתחילה ב "אחרי 7 שנים אתה מסיים לימודי..."

התמחות אופיינית נמשכת חמש-שש שנים (ויכולה להימרח אפילו לשבע במקרים מסויימים).
עד לאחרונה, ההסדר עם הצבא היה כזה- ככל שהרופא מבלה יותר זמן ביחידה קרבית, ככה הוא יכול לקבל יותר זמן מההתמחות על חשבון הצבא. היתרון- שכר גבוה יותר משל שאר המתמחים. בכל מקרה, זה לוקח רק חלק קטן מההתמחות. האפשרות השניה הייתה לחתום עוד קבע, ואז לקבל את כל ההתמחות על חשבון הצבא (שוב, שכר גבוה יותר), אלא שבאמצע ההתמחות על הרופא למלא תפקיד של שנה וחצי עד שנתיים בצבא, ככה שההתמחות התארכה. כל זאת לא היה חייב להיות דווקא בבית-חולים ממשלתי, ולראיה- אני עובד בבית-חולים ששייך לאחת מקופות החולים וחלק מהמתמחים עושים את ההסדר הנ"ל, כולל המפקד שלי לשעבר מהצבא. גם לא בהכרח קל יותר להתקבל להתמחות כך, כי אמנם הבית-חולים לא משלם על המתמחה, אבל עדיין יש לו מספר מקומות מוגבל למתמחים, ומצד שני גם מספר התקנים של הצבא מוגבל.
לפי מה ששמעתי לאחרונה, צה"ל מתכוון לבטל את ההסדר הזה, וזה יחול גם על רופאים שכבר בצבא (אך לא על אלה שכבר מתמחים).

ו-whoracle- הרופאים בצבא ממש לא צוברים "נסיון אדיר" ברפואה. כמה נסיון אפשר כבר לצבור מלטפל באוכלוסיה שהיא לא רק צעירה בכלליותה, אלא גם עברה סינון רפואי קודם? באזרחי, (כלומר בבית-חולים, בשונה מקופת-חולים) ממש לא עובר המון זמן עד שאתה נותן טיפול לחולים, ואפילו לוקח חלק בניתוח, רק שבשונה מהצבא תמיד קיים רופא בכיר ומנוסה ממך להשגיח. כמוץ הנסיון שצוברים במרפאה צבאית היא כאין וכאפס לעומת רמת הנסיון שצוברים במחלקה. אפילו סטאז'ר (כלומר סטודנט בשנה השביעית עם רשיון זמני לעסוק ברפואה) יכול לקבל ללילה אחריות על מחלקה שלמה. (שוב, יש כמובן רופא בכיר במחלקה ליד). ומתי בכלל רופא צבאי מנתח? הרופאים היחידים בצבא שתפקידם לנתח (וזה רק במלחמה) הם רופאים שבאזרחות הם כבר כירורגים או בשלבים מתקדמים של התמחות כירורגית. הניתוח המורכב ביותר שיבצע רופא צבאי הוא הנכסת נקז חזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר