לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2007, 18:24
  קצין במגל קצין במגל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.06
הטירונות היא מראה של בני הנוער
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Racheli.H שמתחילה ב "טירונות בנות"

ראשית טירונות 02 היא לא שכונה. אני שונא שאומרים בכלל את המילה הזאת "שכונה". במסלול הטירונות הזה בשונה מיחידות הלוחמות יש פחות הקפדה על אכיפת המשמעת. מגיעים לטירונות הזו הרבה חברה' עם מטען גדול איתם. בני נוער עם מצוקות כלכליות, נוער חסר מוטיבציה, נוער שמוערבות ההורים שלהם גדולה מאוד בטירונות.

כמפקד במערך מגל-מערך שמכשיר את הטירונים אם אני אפעיל כוח,עודף משמעת, כל חייל שני ארתק, כל חריגה מפקודות אעיף לכלא-הפסדתי את המטרה. אחוז הנשר בקרב בני הנוער האלה יעלה.

אל תתבלבלו חברה' הנוער הזה לא יעזוב את צה"ל וילך לעבוד בהיטק או ללמוד רפואה באוניברסיטה- הם ישוטטו ברחובות, יצטרפו למעגל הסמים והפשע.
המפקדים שלנו הם לא פחות טובים, אנשים רצינים ועושים עבודת קודש.

יש לנו מקום להשתפר. אולי לכם מנקודת המבט המאוד צרה זה נראה שכונה-אבל במבט של רווח מול הפסד-זה המחיר שצריך לשלם. חבל שככה אתם מתייחסים לשער הכניסה לצבא. באמירות אווילות כמו "שכונה" אתם גוררים גם את הנוער הטוב והאיכותי לזילות בטירונות הזו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/1/17/39411739.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2007, 20:04
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "הטירונות היא מראה של בני הנוער"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קצין במגל
במסלול הטירונות הזה בשונה מיחידות הלוחמות יש פחות הקפדה על אכיפת המשמעת.

או במילים אחרות- שכונה.

אני עשיתי את הטירונות עם מחלקה שלמה של מיועדי חובשים, מודיעין, ועוד כמה קורסים לא רעים. הבנות שעושות 02 מקוצרת עושות את זה פעמים רבות בבה"דים עצמם- כלומר שהן מיועדות לקורס ומראש הן לא אוכלוסיה חלשה. ותור אחד ששירת בבסיס שהועברה בו טירונות כזאת, והיה אפילו מיודד עם המ"כים לפעמים- אני מכיר את רמת המשמעת והרצינות. ואני מדבר על בנות שמיועדות לקורס חובשות, לא לכלא. כשאני יוצא עם המ"כים לשתות (ואני לא מדבר על קולה) בערב כשיש להם מחזור טירונות שהם אמורים לטפל בו באותו זמן, well... ואני דווקא מדבר על שני חבר'ה ממש מוכשרים, ברצינות. כשהטירוניות האלה מסיימות טירונות, מגיעות אליי ל"המתנה" (שלידיעת המלש"בים, לא אומר לשבת ולהמתין, אלא אומר לעשות עבודות ולהמתין), והדבר ההראשון שהן שואלות, אפילו לפני "איך קוראים לך?" או "איפה השירותים?" זה "מתי הולכים?", well....
כשאני הולך בבה"ד עם המפקד התורן, ואנחנו רואים את הסמל טירונות (שהוא ספציפית דווקא היה רציני וקשוח איתן) מתזז קצת בנות שאיחרו לו בזמנים (מריץ אותן קצת מפה לפה תוך נזיפות רלוונטיות ופתיחת שעון), ואותו מפקד תורן לוקח אותו הצידה ומסביר לו שהוא צריך להפסיק כי "הימים שעושים את הדברים האלה עברו, היום מסבירים אחרת" ולי אומר "מילא, אם הם היו בקרבי...", well...
כשהמ"מ טירונות שלהן, שלהזכיר גם אחרי שהן סיימו את הטירונות עדיין קצין ומפקד בבה"ד שבו הן תעשנה את הקורס מ****ן במסיבת סיום טירונות (מסיבת סיום טירונות! חארי עשרה ימים!) לפחות חניכה אחת, ובימים שאחרי אולי עוד אחת-שתיים, ובהמשך יוצא עם אחת מהן כשהיא בקורס בבה"ד, well.... (לא שאני לא מפרגן לו- שיהיה לו לבריאות, באמת).
כשכמה שבועות אחרי ססיום הטירונות החניכות, עכשיו בקורס חובשות שרות בקולי קולות "כואב לי פה, כואב לי שם, כואבת עצם הפז"ם", well...
כנראה שלא הוקנתה להן רמת משמעת סבירה.

אני לא מאשים אותך, חס וחלילה- אני רק מציג את הדברים מזווית הראיה שלי. (ובלי לכתוב בפונט גדול מדי).

ישן 22-06-2007, 18:17
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
ל CFOX
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "[QUOTE=קצין במגל][size=2]..."

שמע אני לא עשיתי טירונות כזאת,משהו קצת יותר רציני,אבל בכל זאת אתה אומר דברים לא נכונים,אתה מסתכל על הכל מזווית הראיה שלך שאתה כבר בצבא וממוקם ויודע את הכל
בן אדם שרק מתגייס גם אם אחרי הטירונות לא מבין הרבה,אז בגלל זה שואלים אותך ישר מתי הולכים הביתה,כי וואלה אתה הכי לא מרוצה מהצבא בהתחלה,כי הכל כל הזמן 'זז' לך ואין שום דבר קבוע,כל הזמן דברים חדשים,וזה עוד בלי להזכיר את המדים,את זה שאתה צעיר מת,את זה שצועקים עלייך אתה לא מבין למה ואתה צריך להתרגל למערכת חדשה.
זה שאתה מצפה שהם\הן יתנהגו כמוך שלא יודע את הפזמ שלך בצבא,זה פשוט משהו שאתה לא צריך לעשות.
וכן זה שכונה אחושרמוטה לא בא להגיד משהו אחר,ואין לך מה לבוא בקטע של 'אני יכניס פה משמעת' ודברים בסגנון כי זה טירונות לצאת מידי חובה אם אפשר להגיד,ואתה לא תשנה את זה

[QUOTE=Cfox]או במילים אחרות- שכונה.
כשהטירוניות האלה מסיימות טירונות, מגיעות אליי ל"המתנה" (שלידיעת המלש"בים, לא אומר לשבת ולהמתין, אלא אומר לעשות עבודות ולהמתין), והדבר ההראשון שהן שואלות, אפילו לפני "איך קוראים לך?" או "איפה השירותים?" זה "מתי הולכים?", well....
QUOTE]

ישן 23-06-2007, 19:56
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי הציוני האחרון שמתחילה ב "ל CFOX"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הציוני האחרון
שמע אני לא עשיתי טירונות כזאת,משהו קצת יותר רציני,אבל בכל זאת אתה אומר דברים לא נכונים,אתה מסתכל על הכל מזווית הראיה שלך שאתה כבר בצבא וממוקם ויודע את הכל
בן אדם שרק מתגייס גם אם אחרי הטירונות לא מבין הרבה,אז בגלל זה שואלים אותך ישר מתי הולכים הביתה,כי וואלה אתה הכי לא מרוצה מהצבא בהתחלה,כי הכל כל הזמן 'זז' לך ואין שום דבר קבוע,כל הזמן דברים חדשים,וזה עוד בלי להזכיר את המדים,את זה שאתה צעיר מת,את זה שצועקים עלייך אתה לא מבין למה ואתה צריך להתרגל למערכת חדשה.
גם אני הייתי מאד לא מרוצה בצבא בהתחלה, ובכל זאת הדבר הראשון ששאלתי זה "מה עושים?".
זה שאתה מצפה שהם\הן יתנהגו כמוך שלא יודע את הפזמ שלך בצבא,זה פשוט משהו שאתה לא צריך לעשות.
משוחרר כבר שנה, תודה. לא ציפיתי מהן להתנהג כמוני, אלא פשוט להתנהג כמו חיילות.
וכן זה שכונה אחושרמוטה לא בא להגיד משהו אחר,
אבל לפני כמה שורות טענת שמה שאני אומר לא נכון...
ואין לך מה לבוא בקטע של 'אני יכניס פה משמעת' ודברים בסגנון כי זה טירונות לצאת מידי חובה אם אפשר להגיד,ואתה לא תשנה את זה
מתי אמרתי "אני אכניס פה משמעת"? מי אמר שאני אשנה את זה? לא יודע על מה אתה מדבר...
זה שזאת טירונות לצאת ידי חובה זה מה שאמרתי, אז איפה אתה לא מסכים איתי?
בקיצור, הפוסט שלך לא כל-כך ברור.

[QUOTE=Cfox]או במילים אחרות- שכונה.
כשהטירוניות האלה מסיימות טירונות, מגיעות אליי ל"המתנה" (שלידיעת המלש"בים, לא אומר לשבת ולהמתין, אלא אומר לעשות עבודות ולהמתין), והדבר ההראשון שהן שואלות, אפילו לפני "איך קוראים לך?" או "איפה השירותים?" זה "מתי הולכים?", well....
QUOTE]

ישן 21-06-2007, 23:48

שלום לכם,
צר לי אבל לטעמי אתם לא מכירים את התמורות שנעשו בחברה הישראלית בשנים האחרונות. בני הנוער של היום שונים מבני הנוער שהתגייסו לאותו צה"ל לפני עשור. השקפת עולמכם נובעת מפער נקודתי שראיתם. קל להשמיץ, להכליל, לתכלל ולהשתמש בדמגוגיה זולה. רובה של האוכלוסיה המגיע האלינו לבט"ר סובלת ממספר רב ומגוון של בעיות החל מבעיות רפואית (להבדיל מחי"ר שם מתזזים לך את הנשמה ללא הבדל בין יום ובין לילה), ממשיך בבעיות כלכליות (הת"ש 2 ומעלה לא יכול לשרת כלוחם) וכלה בבעיות נפשיות וומוטיבציה (ברוכים הבאים פרופיל 45 נפשי).

הגעתי מסיירת טרם הגעתי למגל. צר לי לאכזב אתכם, אבל מ"כים במגל לא פחות טובים ואיכותיים מלוחמים, הם לא עובדים פחות קשה מהם ומעטים האנשים שמכירים בפועלם ובמלאכת הקודש שאותה הם מבצעים.

גם אם מ"כ קם ב 04:30 לפנות בוקר והולך לישון אחרי 23:00, טוחן כונניות, יוצא שו"שים ואנשים פה בפורום כותבים בהנף מקלדת על הטירונות "שכונה" לא יעזור עד כמה שננסה ונשקיע ונשתדל.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/1/17/39411739.jpg]

ישן 22-06-2007, 18:24
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
ל RACHELI.H
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Racheli.H שמתחילה ב "מצטערת.. אבל באמת החברות שלי..."

רחלי אין קשר בין הקטע של קרביים לג'ובניקים,זה קטע של מנטליות,שאנשים באים לטירונות אחרי שהם שומעים מחברים שזה שכונה וכדומה ובאים לעשות בית זונות אין מילה יותר מתאימה,באים להוציא פטורים ולעשות כמה שפחות כי גם ככה זה לא יתרום להם בתפקיד שהם יהיו בו[ומה שנכון נכון].
שעושים מטווח ולא בודקים בכלל את התוצאות ועושים אותו רק לצאת מידי חובה כמו שאמרתי בהודעה הקודמת
אז ככה זה נראה וככה זה מרגיש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Racheli.H
מצטערת.. אבל באמת החברות שלי ואני עושות טירונות 02.. ולא מקוצרת בגלל שאנחנו כבר משובצות לקורס ספציפי.. איך אפשר להכליל כל כך הרבה אנשים לפי סוג הטירונות? מי שעושה 03 נחשב למישהו אחר? שהמשפחה שונה משל האחרים.? סליחה.. אבל זה ממש לא קשור.. לא כולם קרביים.. לא כולם צריכים לעשות טירונות 03 +... וזה ממש לא קשור לתפקיד.. גם מודיעין עושים טירונות כזאת.. ועוד הרבה..

ישן 24-06-2007, 00:19

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Aug 06 שמתחילה ב "[size=3]מכ"ים של 02, הם טובים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Aug 06
מכ"ים של 02, הם טובים או לא לא מלוחמים, הם כן עובדים פחות קשה,
הם בסופו של דבר, ג'ובניקים.

וואו... איזה מלומד אתה. תודה על הפרגון. אתה רק מחזק את הסטיגמות על גולני. מ"כים של טירוני 02 עובדים קשה יותר מלוחמים. הייתי לוחם ואני מכיר את שני צידי המתרס. נכון המסלול של לוחמים מורכב יותר, אך הוא נגמר. אחרי חצי שנה, שבעה, שמונה חודשיים יש ירידת מתח. אצל מכים המסלול הקשה רק מתחיל. שלא נדבר עם איזה אוכלוסיה הם צריכים להתמודד.
נראה אותך לוחם אמיץ עומד מול חייל שמפרנס לבד את הבית ואבא שלו נרקומן מכניס מכות לאמא שלו ואתה אומר לו להשאר שבת. נראה אותך בן חייל, גיבור ישראל מנסה ללמד חייל לירות בנשק שמהמשקית ת"ש חזרה מביקור אצלו וגילתה שהמקרר ריק.
ג'ובניקים או לא ג'ובניקים הסגל שלי עובד קשה לא פחות אם לא יותר ממך. עבודה קשה לא מסתכמת כמה עמוק אתה נמצא בשטח האויב או מה המסע הכי ארוך שעשית בטירונות אלא גם כמה התאמצת ולו במקצת לעזור לחייל לההכנס בשער לעולם הצבא כדי שבסוף הוא יהיה טבח טוב יותר, משק קשר או חימושניק טוב יותר ויוכל לעזור לך בתפקיד הלחימה.

תחשוב על זה.

ישן 23-06-2007, 20:05
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Racheli.H שמתחילה ב "תשמע.. אני מאד מעריכה את כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Racheli.H
תשמע.. אני מאד מעריכה את כל הלוחמים .. על כל מה שהם עושים..
גם אני.
אבל גם לתפקידים לא קרביים יש משמעות גדולה..
צודקת.
ואני מצטערת.. אבל זה שאני עושה טירונות 02 זה לא אומר שאין לי משמעת עצמית..
שוב צודקת. זה אומר שאת מיועדת לתפקיד שהמסלול אליו כולל טירונות 02.
אני בטוחה שיש כאלה שמנצלים את זה..
נכון
אבל לא כולם..
נכון.
אז בבקשה אפשר להמנע מלדבר ככה..
אפשר, אבל אז מה שנגיד פשוט לא יהיה נכון.
תפקידי מודיעין ופיקוח בחיל האוויר (ולא רק טייסים חשובים שם) אז יש להם תפקיד חשוב..
נכון
שלא קל להתקבל אליו.. ולא כולם בעלי מוטיבציה ויכולות נמוכות אז זה מה שאני מנסה להגיד..
נכון
להפסיק עם ההכללות.. רוב התפקידים בצבא חשובים .. אז לא לזלזל
סלחי לי, אבל כל ההודעה שלך לא קשורה לכלום. איפה זלזלתי במי שלא קרבי? אפיה אמרתי שהמוטיבציה שלו נמוכה? איפה אמרתי שהוא לא חשוב? איפה אמרתי שאין לך משמעת עצמית? איך זה בכלל קשור לקרביים מול ג'ובניקים? איפה אמרתי שלג'ובניקים יש יכולות נמוכות?* בסה"כ אמרתי שהטירונות היא לא טובה. ואת הטירונות לא מעבירים הטירונים, אלא היא מועברת להם. מה הקשר?

ובפניה כללית לציבור המלש"בים הכותבים בפורום, כי הדבר הזה חוזר על עצמו הרבה:
אם אתם שואלים שאלה, אבל לא מכונים לקבל את התשובה לה, או לחילופין מתכוונים להגיב בלי קשר לתשובה, למה מראש לשאול את השאלה?

*ברור לי לחלוטין שלג'ובניקים מסויימים יש יכולות גבוהות. לראיה, אני אמנם הייתי ג'ובניק, אבל מכין פסטה מצויינת.

ישן 23-06-2007, 20:58
  ShNu ShNu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Racheli.H שמתחילה ב "בכלל הסיטו את הנושא פה.."

לא הסיטו שום נושא.

כשהחבר'ה באים ואומרים על הטירונות הזאת טירונות 'שכונה', הם נותנים למלש"בים לגיטימציה מסוימת להתנהג 'שכונה' בטירונות 02 ומפחיתים מהערך שלה.

רוב המגיבים פה מחשיבים עצמם מינימום לוחמי קומנדו שעברו את הטירונות הכי קשה בעולם ומרשים לעצמם לזלזל (כן, לזלזל בצורה מסוימת) בחבר'ה שעוברים ומעבירים טירונות 02.
אז נכון, על פי רוב בטירונות הזו הטירונים מיועדים לשרת במקצועות ל"ג'ובניקים" (אל תשכחו את הסטילים, טוב?) והמוטיבציה של המתגייסים לא בשמיים לעיתים קרובות. אבל מגעילה נימת ההתנשאות הזו שמשתמעת מה"שכונה" שאתם מפטירים לגביי הטירונות וכל מה שאופף אותה.
יש אנשים שלא מסוגלים לעבור את 07 (אחרי קורס מתקדם) שלכם, אל תמעיטו בערכם. (וגם אל תיתממו שה"שכונה" היא תיאור מצב קיים בלבד).
ישן 24-06-2007, 00:39
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ShNu שמתחילה ב "יש צורה עניינית להגיב. ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShNu
יש צורה עניינית להגיב.

ולא להחצין את הגישה המתנשאת.

יש צורה עניינית להגיב, וחלק ממנה הוא להגיב לעניין. אף-אחד כאן לא דיבר בזלזול אל המ"כים של 02 או אל החיילים שעוברים אותה, אלא רק על התהליך עצמו שנקרא טירונות 02.

בהתחשב בזה שאני לא הייתי לוחם ושג'ימי עוד לא ממש התגייס, אני לא חושב שאנחנו יכולים לדבר של ה07 "שלנו". מצד שני, בהתחשב בזה שאני עצמי עברתי טירונות 02, ראיתי עשרות מחזורים של טירונות מקוצרת מועברים, שיררתתי עם עשרות (ובהכללה נרחבת יותר מאות) של בוגרי המפעל הזה, ושירתו תחתי לתקופות קצרות עשרות בוגרי ובוגרות המפעל הזה, אני יכול לחוות דעה על הטירונות (שאותה אף-אחד מהמגיבים לא שלל- אחד אמר שאין מה לעשות והשני אמר שאין מה לעשות ושהוא לא אוהב את הטרמינולוגיה).

ישן 24-06-2007, 00:28

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי AcidicJimmy שמתחילה ב "אוקיי, אז בטירונות 02 המשמעת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AcidicJimmy
אוקיי, אז בטירונות 02 המשמעת גבוהה? זאת טירונות קשה לרוב האנשים? לא.
מה ההתנשאות בזה? הבחורה שאלה את השאלות הנ"ל והיא קיבלה תשובות כנות. אם השימוש במונח "שכונה" הוא זה שמפריע לכם אז אפשר להחליף אותו אבל נימת הדברים לא תשתנה, כי ככה הדברים במציאות.

אתה ועוד אנשים כמוך אחראים בחלק לא מבוטל בזילות של הטירונות. שאתם כותבים פה למלש"בים שהטירונות "שכונה" שהכל "בית זונות" שהמ"כים סתם ילדי כאפות -אתם פוגעים מלכתחילה בסיכויי ההצלחה שלנו. אני יכול לנסות ולהעלות את רמת המשמעת אצלי בפלוגה ולהחמיר את רמת הענישה ואפילו לשלוח כמה חיילים למחבוש-אבל תמיד אותו חכמולוג יגיד בפורום שהטירונות שלו הייתה שכונה!!!!

חצי מהאנשים פה סתם ממציאים סיפורים מצוצים מהאצבע. אני מכיר טוב את כל אלה שקוראים לטירונות שכונה אבל הם בוכים אצלי במשרד שאני מרתק אותם ל-7 יום. אני מכיר טוב את כל אלה שקוראים לטירונות שכונה אבל אמא שלהם מתקשרת ללשכת פניות ציבור ובוכה אחרי שהילד שלה קיבל מחבוש "אבל הוא רק ילד, המסכן עכשיו סיים בי"ס".

יש מחזורים שיש בהם יותר אכיפה של משמעת ויש כאלה שפחות. תלוי מאוד איך תופסים את הטירונות ומה סוג האוכלוסיה. כל מי שחושב שהוא מבין ויודע איך לעשות טירונות טוב יותר שיפסיק לXXXX את המוח (סליחה על הביטוי אבל הרתחתם לי את הדם!!!!).

ישן 24-06-2007, 00:45
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "[QUOTE=AcidicJimmy]אוקיי, אז..."

ציטוט:
אתה ועוד אנשים כמוך אחראים בחלק לא מבוטל בזילות של הטירונות.
שאתם כותבים פה למלש"בים שהטירונות "שכונה" שהכל "בית זונות" שהמ"כים סתם ילדי כאפות -אתם פוגעים מלכתחילה בסיכויי ההצלחה שלנו. אני יכול לנסות ולהעלות את רמת המשמעת אצלי בפלוגה ולהחמיר את רמת הענישה ואפילו לשלוח כמה חיילים למחבוש-אבל תמיד אותו חכמולוג יגיד בפורום שהטירונות שלו הייתה שכונה!!!!

חצי מהאנשים פה סתם ממציאים סיפורים מצוצים מהאצבע. אני מכיר טוב את כל אלה שקוראים לטירונות שכונה אבל הם בוכים אצלי במשרד שאני מרתק אותם ל-7 יום. אני מכיר טוב את כל אלה שקוראים לטירונות שכונה אבל אמא שלהם מתקשרת ללשכת פניות ציבור ובוכה אחרי שהילד שלה קיבל מחבוש "אבל הוא רק ילד, המסכן עכשיו סיים בי"ס".

יש מחזורים שיש בהם יותר אכיפה של משמעת ויש כאלה שפחות. תלוי מאוד איך תופסים את הטירונות ומה סוג האוכלוסיה. כל מי שחושב שהוא מבין ויודע איך לעשות טירונות טוב יותר שיפסיק לXXXX את המוח (סליחה על הביטוי אבל הרתחתם לי את הדם!!!!).

הבחור שעוד לא התגייס אחראי על זה שטירונות שאתה מעביר היא לא מוצלחת? ברור שלתפיסה של הטירונות בציבור יש השפעה של התפיסה של המלש"בים- הרי הם באים מהציבור. אבל זה התפקיד שלך לתפוס אותם בקאהונס ולהראות להם שמה שהם קראו לא נכון.

אף-אחד כאן לא אמר לך איך להעביר טירונות יותר טוב ואני גם ציינתי בבירור שאני לא מאשים אותך ואת חבריך.

אבל השורה שהכי מרגיזה אותי בדברים שלך היא "חצי מהאנשים פה סתם ממציאים סיפורים מצוצים מהאצבע". אני לא שמתי לב כמה סיפורים ישנם בדיון, אני יודע שזה שאני סיפרתי, ושלדעתי הוא היחיד כאן הוא אמת. אבל אתה הרי יודע שאני משקר, לא. אתה בטח מכיר את כל המחזורים, כל המ"כים, מה הם עשו יום-יום... נו באמת. כל מה שרשמתי שקרה לי קרה לי.

ישן 24-06-2007, 00:28
  Cfox Cfox אינו מחובר  

(את ההודעה התכוונתי לכתוב עוד לפני ההודעה של ShNu)-

שלא יהיה לאף-אחד, לשביב של הרף של רגע, קצה זנבו של ספק שבהודעות שכתבתי באשכול הזה יש מן-
1. קריאה למלש"בים לעשות שכונה בטירונות 02 כי זה אפשרי/משתלם.
2. תירוץ למלש"בים לעשות שכונה בטירונות 02.

אני לא מעריך בכלל חיילים גרועים וברדיקיסטים שעושים צחוק מהצבא. אולי מקומו של הדיון הזה הוא בכלל בצו"ב- על איכות טירונות 02. אין כאן שום לגיטימציה להתנהגות לא רצינית. אם מלש"ב רואה בדברים האמורים כאן לגיטימציה כזאת- הרי שהבעיה היא בו. זה שהוא קרא באינטרנט לא נותן שום תירוץ.

ישן 24-06-2007, 01:07

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "עצוב אבל נכון."

אם יורשה לי לשאול במה כבודו מתעסק בצבא?

לא, כי לפי הנביחות שלך נדמה כי כאילו אתה מינימום יורה במחבלים לארוחת בוקר,בצהריים עושה מרדפים בתוך הקסבה של שכם וג'נין ובערב מענה מבוקשים של החמאס בשכונה עלומת שם בלב עזה.

ההתרברבות הזו ושל כמותך הסיבירו את המצב המביש של צה"ל במלחמה האחרונה. מכיר את המשל על האריה והעכבר (משלי לה פונטיין). אל תשכח שיום אחד תזדקק לתומכי הלחימה האלה, לאותה פקיד, לאותו טכנאי קשר ולאותו חימושניק שמזווד את הטנק.

נ.ב תעשה לי טובה ואל תחליט מי תורם יותר לצבא ומי פחות, מי מבזבז את הזמן ומי לא. תודה מראש.

ישן 24-06-2007, 14:02
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "כפי שאמרתי, יורשה לשאול."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סאשה הסוס
הטענות שלי נכונות בפני עצמן, ואין לי שום צורך לגבות אותן בתפקיד בכיר כזה או אחר בכוחות הביטחון.
לדעתך, כלומר. אף-אחד לא ביקש שתציג תפקיד בכיר- רק שתגיד שעשית משהו.

אם למרות זאת העניין מרתק אותך עד מאוד, תוכל לפגוש אותי פנים אל פנים (אשמח לספק לך דרכי התקשרות איתי בפרטי), ואומר לך מה הייתה הגדרת תפקידי, שעדיין שמו מוגדר כ"שמור". שמור זה באמת לא הרבה, אבל עדיין אין צורך לכתוב מידע שמור באינטרנט, במיוחד בהתחשב באשכול הבמ"מ שנפתח לאחרונה...
אם מסווג אז מסווג, זה ממש לא כזה חשוב

ישן 26-06-2007, 12:01
  Cfox Cfox אינו מחובר  

אתה משהו...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "בקיצור, לא אמרתי כלום, אבל משום מה זה מספק אותך."

למילה "מסווג" אין שום כוח מאגי עליי, אבל אם זה גורם לך להרגיש טוב אתה מוזמן להאמין.
איפה ראית בהודעה שלי התלהבות? אמרתי שאם מסווג אז בסדר, אל תפרט.

אני חושב שזה ברור למה מוזר לי שאתה לא מפרט את השירות שלך- ולא בגלל שאתה מתבייש בו, אלא בגלל שחשבתי שאולי אתה פשוט מלש"ב, לפני גיוס. קפיש?

מספיק לעשות עניין מכל דבר, אם יהיה לי משהו לענות לך אני אענה- ואם לא אז לא.
אז הנה משהו שיש לי להגיד לך- ההודעה האחרונה שלך הרגיזה אותי-
"נו, טוב. כנראה שלמילים "זה מסווג" יש כוח מאגי כזה או אחר. אני באמת צריך להתחיל לנצל את זה...
("מה גבר? 9 שקל טילון? אתה יודע מה עשיתי בצבא?! זה מסווג!...")"

והנה מה שאני אמרתי במקור-
"זה באמת לא כזה חשוב". אכן.. מעיד על זה שהתרגשתי עד עמקי נשמתי ולא נרדמתי בלילה כשאמרתי "מסווג".

" לשאול "ומה אתה עשית בצבא?" לא באמת משנה כלום, כי גם אם
הייתי עובד כללי (אולי באמת הייתי עובד כללי וניקיתי את המשרד של מפקד חיל הים?), זה לא אומר
שמה שאמרתי יותר טוב או פחות טוב. זה פשוט לא משנה."
ולעומת זאת מה שאני כתבתי-
"אף-אחד לא ביקש שתציג תפקיד בכיר- רק שתגיד שעשית משהו." כלומר, אני בעצמי רשמתי שמה עשית בצבא לא חשוב, רק אם עשית בצבא.

ישן 26-06-2007, 12:42
  סאשה הסוס סאשה הסוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.06
כנראה ששכחת מה שאלת בהתחלה. לא נורא, אזכיר לך:
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "אתה משהו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cfox
ציטוט:
אם יורשה לי לשאול במה כבודו מתעסק בצבא?
יורשה גם לי לשאול? כל המלש"בים כאו אומרים שהם מלש"בים, כל החיילים/וטרנים מספרים מה הם עשו בצבא, ורק אתה, סאשה הסוס, מעולם, למיטב זכרוני, לא חשפת שום מידע. עם זאת ,אתה מרשה לעצמך לקבוע קביעות נחרצות לנפליא על כל פיפס בצבא. אולי באמת תספר לנו? (אם לא חסמו אותך בינתיים)

כל השאלה שלך הייתה מה עשיתי בצבא, ולא האם שירתתי בצבא. לא נורא. גם לי קורה שאני שוכח מה אמרתי...

וכעת לנקודה חשובה יותר - גם אם לא עשיתי צבא (אולי באמת ראיתי חיילים רק בטלוויזיה, לך תדע אם לא שיקרתי), זה לא משנה שום דבר לגבי הטענות שלי, כמו שלא צריך להיות מהנדס אלקטרוניקה כדי להמליץ על נגן MP3...

ישן 26-06-2007, 12:48
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "כנראה ששכחת מה שאלת בהתחלה. לא נורא, אזכיר לך:"

ציטוט:
כל השאלה שלך הייתה מה עשיתי בצבא, ולא האם שירתתי בצבא. לא נורא. גם לי קורה שאני שוכח מה אמרתי...

וכעת לנקודה חשובה יותר - גם אם לא עשיתי צבא (אולי באמת ראיתי חיילים רק בטלוויזיה, לך תדע אם לא שיקרתי), זה לא משנה שום דבר לגבי הטענות שלי, כמו שלא צריך להיות מהנדס אלקטרוניקה כדי להמליץ על נגן MP3...

הוא שאל מה עשית בצבא כדי לברר שבכלל עשית צבא. וזאת שאלה רלוונטית מאוד בניגוד למה שאתה חושב ובניגוד לדוגמא הלא כ"כ קשורה עם האמפי3.
נגן אמפי3 זה משהו שכל אחד משתמש בו ויכול להמליץ עליו, טירונות זה משהו שלא כולם עברו, ואם היית מלש"ב עדיין, אז לדעה שלך לגבי טירונות לא היה הרבה משקל, כי בניגוד למישהו שקנה אמפי3, אתה לא עברת עדיין טירונות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 26-06-2007, 12:06
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "נראה לי מישהו ערך את ההודעה שלי. זה אפשרי?"

גם את הטירונות בבה"דים מעבירים את סגלים של מג"ל, ומנסיוני היא פחות רצינית מטירונות בבט"ר, באופן טבעי. מצד שני, הנסיון שלי מתבסס על טירונות אחת שעברתי בבט"ר ועשרות מחזורים שראיתי בבה"ד וגם הייתי הרבה פעמים בקשר עם הסגלים שלהם.

אבל שוב, טבעי שבבט"ר היא תהיה קצת יותר רצינית- כשהבסיס כולו סובב סביב הטירונות, אז היחס של כולם יהיה יותר קשוח, גם של טבחים נניח, האווירה תהיה יותר הולמת (כלומר גורמת הלם, shocking), ואין לך מסביב חיילים שלא קשורים לטירונות ומבחינתם לעשות צחוקים עם הטירוניות ולהראות שצבא זה בית-בושת (לא שבבט"ר זה לא יכול לקרות- אבל פחות סביר).

ישן 26-06-2007, 13:17
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "גם אני, תודה לאל, לא עברתי עשרות טירונויות בכל הבסיסים השונים"

ציטוט:
אבל בבה"דים ראיתי יחס יותר רציני לסגל הפיקודי, אבל אולי זה היה מקרה.
יחס מצד מי?
גורם נוסף הוא שהאוכלוסיות בבה"דים יותר "רציניות", בניגוד לאוכלוסיות בשלושת הבסיסים של מגל (שאליהם התכוונתי למעלה), שם יש אוכלוסיות שמתייחסות לכל העניין כך ויש כאלה שאחרת...
אולי היום זה נכון, אבל עד לפני שנה+/- לקורסים מסויימים היו גם בנות שהגיעו מטירונות בבט"ר וגם כאלה שהגיעו מטירונות בבה"ד. מעבר לכך, ישנם תפקידי "איכות" שמצריכים טירונות 02, ומצד שני תפקידים שמצריכים קורס בבה"ד ואינם נחשבים "איכותיים". כלומר, ישנו ערבוב באוכלוסיות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:57

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר