לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2007, 21:18
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
סיפורים מהגדוד לכול מי שמענין להתגייס לגדודים ובמיוחד לגולני!

ראשית כל אני אפתח באמירה שכול מה שכתוב כאן הוא אמת לחלוטין! וזה דברים שלצערי הרב חוויתי על בשרי! וחלק מין הדברים עברו על על חברי למחלקה .
אני גם חייב לציין שמה שתקראו כאן יהיה מאוד קשה לעיקול ואולי יגרום לכם לשנות את דעתכם על צה"ל על חטיבות החי"ר ואולי יגרום לכם בכל לא להתגייס לחטיבות החי"ר אלה רק לסיירות או ניירות .

אני לא עשיתי טירונות בגדודים אבל אלה הם סיפורים שראיתי מה עושים להם שהיינו עוד בבא"ח במשך כול הטירונות אתה לא תלמד הרבה חוץ מה כמה דברים על מכשירי הקשר של צה"ל טיפה עזרה ראשונה שכול ילד בגן לומד , אב"כ ( אטומי ביולוגי כימי למי לא הבין!) מה מצבי הההתקפה מה עושים בכול שלב וועוד כמה פרטים לא חשובים !, תעשה כמה שבועות שטח בהם תישן באוהלים שאתה תלמד לבנות ותאכל מנות קרב, תלמד להילחם מרמת הפרט עד רמת הכיתה שבערך כול שבועות השטח הם אותו הדבר ! כול פעם פשוט מוסיפים עוד אנשים זה הכול , כול מה שכתבתי עד כאן זה בגדול מה שרוצים שתלמד ותעשה ! אבל בעצם רוב היום התעסקו איתך בעמידה בזמנים טירטורים מעצבנים שמירות על פלוגה בלילה יש שלוש שומרים הדבר הכי מיותר!!! בעולם !! לא משנה מה יאמרו לכם ! זה דבר מיות ר שומר אחד יכול לשמור על פלוגה שלמה ! כן גם טירון שהוא שלוש שבועות בצבא! אתם תעשו המון תורנות מטבח ושמירות על הבסיס שזה בהחלט דבר חשוב אבל מאוד משעמם ואין בזה שום דבר זוהר ומגניב!.

בסך הכול תעבירו את שלושת החודשים הראשונים שלכם בלהיתעסק בשטיות תיזוזים תורניות ושמירות משמעות על כלום !
אימון המתקדם היחס בין החיילים ולמפקדים משתנה החיילים מבינים כבר המפקד שלהם הוא אחד שהתגייס בדיוק שנה לפני הקצין והמכים שלהם לא היו יום אחד בפלוגה לוחמת וכול השירות שלהם היו בבסיסי אימונים וקורסים אבל הדבר הכי קרוב ללחימה שהם ראו בחיים שלהם היה ביום שישי ברב-חן שהם צפו ברמבו 5 ה"פריויו" , אתה אומר לעצמך לא נורא אני רק בתחילת המסלול רק עכשיו סיימתי טירונות הכול יהיה יותר טוב אנשים יפסיקו להיות שבוזים! אנחנו נסגור פחות שבתות כי עכשיו הטירונים שאחרינו יתפסו את השמירות הבסיסיות ויתנו לנו להיתאמן כמו שצריך !אז מי שחשב ככה טעה בגדול !! כול יום בבוקר בוחרים שני אנשים שיהיו תורני מפל"ג ( מפקדה פלוגתית מורכבת מ4-5 אנשים שרוב היום יושבים בפלוגה משחקים פליישסטיין 2 ואוכלים טוסטים ומידי פעם דואגים לחיילים וכול היום מקטרים על זה (פרט לרספ סרספ שהם עוד איכשהו "עובדים" זאת אומרת נותנים לחיילים משימות של ניקיון ותורניות מתעללים בחיילים סתם גורמים לך לנקות כול מיני דברים מוזרים מענישים בעונשים כמו תוציא את כול המחסן החוצה תשטוף ותחזירו תוך כמה דקות וכול פעם תבואו לבקש ההארכה לזמן כדי שיראה שאתם עובדים ולא נחים ) מפלגיסיטים טוענים שהם טחנו שנתיים בצבא אז עכשיו הם צריכים לנוח כי הם צריכים לעשות רק שנתיים צבא ) אותם תורנים יקללו את הרגע שבוא הנולדו , או להפך יהיו את האלה שיגידו שכואב להם האוזן והם לא יכולים ללכת לשבוע שטח/מסע/מד"ס/בוחן מסלול/כול דבר שהוא קצת קשה ויודעים שלנוח הם לא יזכו אלה להיות תורנים אז מעדיפים את זה !.
באימון המתקדם אתה תעשהאת אותם מסעות רק כול פעם הם יהיו יותר ויותר משמעים ויותר ארוכים ורמת הקושי תשאר אותו דבר ! אתה הולך את המרחק לא כי זה מכשל אותך או מחזק אלה סתם כדי לסמן וי במקום ללמד אותך ניווטים שתבין מה הולך סביבך ותדע איך להיתמצאות בשטח ויעזור לך גם שתיהיה מפקד (אם תזכה בכלל) לא יתנו לך ללכת מסעות טיפשים וארוכים ! ובסוף המסע בדרך כלל תקבל איזה תג/סיכה/כומתה או משהו שתאבד /תחליף/תזרוק/תתן לחברה .
באימון המתקדם אתה תזכה גם לעשות שמירות באבטחת ישובים , טיפה תטעם מה זה מחסום איך זה עובד תלמד מה זה גזרה/עבודה עם גששים /מול חמ"ל/ תראה טיפה איך הדברים עובדים בשטח במציאות ולא בבא"ח מתחת לאורות הלבנים , אתה תסגור בדרך כלל 21 יום או יותר אבל תראה שזה נחמד ושובר שגרה !
עוד אחד מאימונים הוא הלחימה בשטח בנוי ! יקחו אותך ללשביה ילמדו איך בסך הכול לפתוח זיג ולטהר חדר עם רימון אורכו לא עולה על שבוע וכמובן גם בשבוע הזה כמו בכול שבוע שטח/קורס פלוגתי/לשב/העלאת כושר/ עוד משהו מיותר אתה מעביר את כול/ רוב הציוד של הפלוגה שלך מעמיס כמובן הכול מפרק כמובן הכול בונה מחדש והורס בכול מעבר דבר שתעשה אותו כול השירות שלך אחת לארבע/שלוש/שני חודשים ! אחרי המסלול .

בגדול זהו כאן נגמרת ההכשרה שלך אתה מוסמך רובאי 07 שאתה בקושי יודע לירות ברובה שלך
אין לך מושג בניווט , אתה יודע להיסתער עד רמת הפלוגה שבטח חלק משבועות שטח הפסדת/היית בתורנות מסיומת/ אין לך מושג קלוס מיהי לחימה בשטח בנוי שזה רוב הלחימה בשטחים, אתה לא יודע כלום המלחמות בעבר סוג הנשק של האיוב שלך ואיך להישתמש בו ! למקרה כמו שקרה לי שהייי צריך להישתמש בנשק האיוב כי שלי היה מושבת , אתה לא יודע מי הם האיובים שלך ! מהם התכונות והחסרונות שלהם , הכושר שלך הוא די ירוד ! ומהיום שתעלה לגדוד או רק ימשיך וימשיך לרדת! גם אם תרצה לשמור על כושר! ,אין לך מושג מה זה בכלל להיסתאוות בשטח ואיך לצבוע את עצמך או איך באמת ללבוש את החליפות הסוואה ,איך לשפצר נכון את ציוד שלך שגם ככה כול ארבע חודש אתה תשפר ותחליף מחדש , ואתה נחשב ללוחם כבר כי אתה עולה לגדוד אומנם בתור פלוגה ולא מתפרק אבל לוחם ! שתופס משימות בגזרה מסיומת בארץ!..

היציאות :
בטירונות היציאות הם : יוצאים שבת יוצאים שבת סוגרים יוצאים סוגרים
וחוזר לעצמו בדרך כלל ואז רגילה:

אימון מתקדם: אותו דבר כמו הטירונות אבל היציאות טיפה יותר טובות למרות שסוגרים אז סוגרים ליותר זמן אבל שיוצאים אז יוצאים חמשוש ולא שוש רגיל

פלוגת מסלול : ( המקום שעולים אליו אחרי שמסיימים אימון מתקדם ) תלוי בגיזרה ובקו וביציאות שהוגדרו בגדוד זה יכול להיות 16 -5 17 4 18 3 זה אומר 16 יום בצבא 5 יום בבית וככה אותו ענין עם ה 17 ו ה18 .

אחרי תקופה של ארבע חודשים בתור פלוגת מסלול עולים לפלוגות הותיקות בהם אתם באמת תקללו את היום בו התגייסתם לצהל אז נכון אין יותר מרחק פיקודי בינך לבין המכים ואתם כמו חברים כנל גם לגבי הסמל וקצינים אבל יש עדין מרחק פיקודי, היציאות שלכם עדין יהיו כמו בפלוגת מסלול לאורך כול השירות שלכם ואם לו שמתם לב נשאר לכם קצת יותר משנתיים לשרת בצבא! אתם כול ארבע חודש תעברו מקום וגזרה ושוב להעמיס ולפרוק ולהקים ולשבץ ולכול היפי נפש שיגידו שזה נעים לעבור ממקום למקום אני יזכיר שיש תקופות שמעבירים כול חודש את כול הגדוד ואני כול פעם לפרוק את המכולות הגדולות וחמימות האלה שאתה מזיע כמו חמור ומקים פלוגה וגדוד מחדש עדיף להיות באותו מקום שנתיים או כמו שאני רוצה שיהיה בצבא לעבור פעם בשנה ! לחסוך את כול המאמץ הלוגיסטי הזה וזהו .

תקבלו משכורת לוחם שעומדת כיום על 700 שקלים +- אני לא אגיד את דעתי דווקא בנושא זה אבל זה מספיק !

חברה:
אם יש לך ואתם אוהבים אתם תחזיקו מעמד אם אין לכם שהרוחות יעזרו לכם כי גם לאלוהים יהיה קשה מאוד !

האנשים :
במהלך המסלול אתה תתיקל בהרבה סוגי אנשים מכול הארץ ממש קיבוץ גליות ! כמעט 40 אחוז מאנשים לא רוצים לשרת שם ויעשו הכול כדי לא להיות שם עוד חלק אומר שהוא רוצה רק את 07 וללקת וחלק שאני יותר אוהב זה אלה שאומרים שהם רוצים לצאת למכים ולא להיות לוחם בותיקות .
יש גם אנשים טובים פשוט צריך למצוא אותם ולהיתחבר וזה יהיה הדבר היחיד שיחזיק אותך בצבא האנשים שאיתך !.

התנאים : בדרך כלל הפלוגות הותיקות יש תנאים יותר נורמלים כמו מועדון פלוגתי שתזכו לבלות בו רק בשישי שבת ויש שקם פלוגתי שההכנסות שלו הולכות לפלוגה ואיתם קונים חולצות כובעים רצועות לנשק ועוד כול מיני דבר נחמדים ולא משמעותים !
במסלול התנאים בבאח הם טובים יש שקם משקיות מרפאה מסודרת ! בית כנסת מסודר וחדר אוכל עם כמו של בית חולים נראה אכיל אבל גם זה לא ותמיד הוא מלא ברוטב שמן עסיסי!.
אבל שטיות אתה לוחם , בשעת ת"ש אתה תיפול על חלביה כמו לוחם גדול וחזק!?

קורס מכים
לכול אלה שכבר הבינו שלהיות מפקד זה" כיף" אפשר לצעוק על החיילים ואתה מפקד אין לך מי שנושף על הצוואר ואתה גם אדון לעצמך טועים בגדול
בבא"ח בכול תקופות האימון מתקדם והטירנות אתה תחלום לצאת למכים ואז תבין בפעם הראשונה מוצאים רק את אלה הנתונים של מתאם 2 שה אומר שיש לך קבא שמתאים לקצונה ועוד משהו ששכחתי וזאת ההקצאה הכי גדולה שרוב החברה שיוצאים אליה מתקבלים משם יש עוד כמה הקצאות בכול פעם המסר יורד באופן משמעותי ופעם מסתכלים דווקא יותר על החייל עצמו ומה המפקדם חושבים , אחרי שסיימת את הקורס אתה מגלה שמפקד זה בעצם חייל פשוט שיש לו יותר אחריות ועובד יותר מהחיילים כי הוא צריך להוות דוגמא והוא ישן פחות מהחיילים כי בלילה יש ישיבות של הפלוגה שהם מאוד חשובות וקצין והסמל כול היום לוחצים על המפקד ! אז גם שקט אין לו בדיוק כמו שאין לך !

על החיים בפלוגה ותיקה אני אכתוב בהודעה הבא שזה עיקר השירות של לוחם בגדודים ! אני כבר אומר לכם אתם תשנאו את זה הרבה יותר מהודעה/ מאמר הזה ! ורק תבינו את גודל הביזיון שצהל ניהיה! אני גם אכתוב על כמה קורסים ועל החיים בסיירות ויחידות מסיומות !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2007, 22:22
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "אתה חייל ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MCA
המטרה הסופית שלי להיראות לכולם את מה שניהיה מהצבא שלנו הדורות הבאים אולי יעשו משהו איתו כי לא הצלחתי , להראות את הפער העצום שיש בין לוחם בסיירות לבין לוחם פשוט מהגדודים , ולהיראות איך אפשר לשנות את הכול רק אם היה לי את הכוח ולהכיוון אנשים יותר לכיוון הנכון לכיוון שיתאים להם !
ולא אין שום דבר במאמר שלי שאומר ללכת ולהיות ג'ובניקים אני לא מעודד את האימרה הזאת ,ולהסביר שלאנשים שקרבי זה לא מסלול קשה ! אלה דווקא קל ושכול אחד יכול לעבור אותו ! ולא רק מורעלים ! ,שהדבר הקשה זאת השיגרה היום יומית המשביזה ולא המאמץ הפיזי כמו שכול העולם ואחותו חושב!

אין חכם כבעל ניסיון...
תראה אף אחד לא מצפה שתוך כמה חודשים תיהיה לוחם או מפקד(הכוונה למ"כ ואפילו לקצין) בגלל זה קשה מאוד לסיים שירות של 3 שנים בגדודים אבל יותר קשה מלסיים 3 שנים ביחידה מובחרת פשוט כי לא נותנים את הכלים האוירה משביזה ואין מה לעשות אוכלים חרא אולי ללוחמים בסיירות זה נמשך במשך כול המסלול אבל לגדודיונרים זה נמשך כול ה3 שנים..

בכול מקרה שוב כול מי שחושב שצבא זה רמבו יראה אחרי זמן קצר שזה לא (בגלל זה לדעתי להיות מורעל זה לחיות באשליות) אנשים עושים את ה3 שנים כי דבר ראשון יש חוק ודבר שני כי אכפת להם(בינוני מי שלא רוצה קרבי לא ישרת קצת בעיות קצת כלא והוא בחוץ) וזהו לא יותר מזה.. ופעם מישהו אמר פה תנסה לרוץ 20 קילומטר קשה? תנסה לשמור על בובה 8 שעות בלי לזוז? הרבה יותר קשה! זה תמצית הקושי בין הגדודים לסיירות...

יום טוב
ישן 21-06-2007, 22:08
  Chels Chels אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "סיפורים מהגדוד לכול מי שמענין להתגייס לגדודים ובמיוחד לגולני!"

אני גם מתגייס לקרבי, ואני יודע שאני לא הולך ללקק דבש בשירות.. אני יודע שהשירות הולך להיות קשה, ומשביז, שיהיה לי קשה להשאר עם החברה (ואם חס וחלילה אני יפרד ממנה אף אחת לא תהיה מוכנה להתחיל קשר שבו היא תראה אותי כל שבועיים) ושאני הולך לטחון עבודות רס"ר, תרנויות ושמירות..

הייתי בכיף יכול ללכת למודיעין (אני הפלתי את עצמי מ2 מסלולים במודיעין בגלל הרצון להיות קרבי), לעשות טירונות שכונה, להיות רק עם אנשים כביכול "איכותיים" (קב"א 52 ומעלה, למרות שאיכות לא נמדדת בקב"א מבחינתי), לחזור כל שבוע הביתה, לא לסכן את החיים, לא לטחון שמירות ולצאת מהצבא עם משהו ביד לאזרחות

כולם אמרו לי "מה אתה צריך את זה?? בנאדם עם נתונים כמו שלך (מתאים לצוות אוויר), צריך לעשות דברים שדורשים מחשבה ומוח כמו שלך.. את השמירות תשאיר לאחרים, אתה הולך לבזבז את עצמך בקרבי עם אנשים פחות איכותיים" - אבל אני בכל זאת הולך לקרבי בלב שלם, ואפילו ברעל.
אני הולך לשרת את המדינה שלי (ואני לא הולך כי אני חייב, אני הולך מתוך שליחות), אני הולך לשמור שאזרחי המדינה יוכלו לנהל חיים, כמו שעשו ההורים שלי וכמו שיעשו הילדים שלי.. ואם לשמור על המדינה זה אומר לשבת במחסום באמצע שום מקום- אני אשב שם. מישהו צריך לשבת ולעשות את העבודה הזאת, ולא "להשאיר אותה לאחרים". את עבודת המודיעין אפשר "להשאיר לאחרים" (ואני מדבר על בעלי הפרופיל העורפי).

אני בטוח שיש דברים שצריך לשפר בצה"ל, אבל זאת לא סיבה לא ללכת לקרבי
ישן 21-06-2007, 22:28
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
אני שמח שאתה מרגיש כך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Chels שמתחילה ב "[font=Verdana]אני גם מתגייס..."

אני לא יעודד אותך לעשות דבר ככה במיוחד לא אחרי שעברתי מה שעברתי !, אני ממליץ לך להתייעץ ולדבר עם חיילים ולנסות להבין את האמת ואת מה שקורה סביב ההחלטות שאתה לוקח, כמו כן אני חושב שמי שמתאים ללכת למודיעין ולתפקידים אחרים שילך כי צריך שם אנשים באותה מידה שצריך אנשים בקרבי.
ושוב אני חוזר ואומר אני לא אמרתי בשום פנים ואופן לא ללכת לקרבי! אני רק רוצה לתת את הכאפה או חלק ממנה עכשיו שהיא לא תבוא בבום במהלך השירות הצבאי שלך.

אני ממליץ לך גם לא לדבר ולצאת באמירות שאתה לא יודע אם תוכל לעמוד בהם , העולם משתנה בין רגע אתה ואתה לא זה שקובע איך הדברים יתגלגלו ואני אשמח לדבר איתך עוד שנה אחרי שתיהיה לוחם בגדוד ודעה שלך תשנה בערך מליון פעם .

לשבת במחסום אתה לא תשב את ה תעמוד בין 8 ל 12 שעות, ולזה אני שאפתי שהייתי בגזרה שיהיו בה מחסומים !, הבעיה שלי היא יותר עם התורניות ועם זה שאחרים כמו שאחרים שיוצאים מהצבא/רוצים רק ג'וב קרוב לבית ויומיות גורמת לך לטחון פי מיליון ! ולכן זאת עוד אחת המנקודות שאני רוצה להבהיר את הבדלי המעמד בין לוחמים לבין ג'ובניקים ואיך גם את זה אפשר למנוע וליעל!
ישן 21-06-2007, 22:43
  Chels Chels אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "אני שמח שאתה מרגיש כך"

שוב אני יודע שאני יקבל כאפה, ואני בטוח שהרעל הרב שיש לי עכשיו ירד מהר מאוד, מתי שיתחילו לעשות ממני זבל ובנאדם קטן, ואני אתקל באטימות הידועה לשמצה של צה"ל.

ותאמין לי שאין אחד שיודע יותר טוב ממני שהעולם משתנה,עדות משנות,אנשים מתשנים (חוויתי את זה יותר מידי על עצמי) עכשיו אני רק מדמיין את השירות, אבל בטח בשירות עצמו יהיו רגעים שהאידיאולוגיה לא תעודד אותי ואני ירגיש חרא.

הייתי מאוד מאוד מעוניין לדבר איתך אחרי שנה של שירות (אוגוסט 08- תרשום ביומן ).

בקשר למודיעין- אכן צריך אנשים במודיעין, אבל ההבדל ביני לבין חבר שלי שהולך למודיעין הוא שלא אין את היכולת ללכת לקרבי, יש לו פרופיל 64 שמונע ממנו לקבל הכשרה קרבית, לכן הוא לא יכול לעמוד ולשמור במחסום. אני יכול לקבל את ההכשרה הזאת ולכן זה חד צדדי.
ישן 21-06-2007, 22:39
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Chels שמתחילה ב "[font=Verdana]אני גם מתגייס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Chels
אני גם מתגייס לקרבי, ואני יודע שאני לא הולך ללקק דבש בשירות.. אני יודע שהשירות הולך להיות קשה, ומשביז, שיהיה לי קשה להשאר עם החברה (ואם חס וחלילה אני יפרד ממנה אף אחת לא תהיה מוכנה להתחיל קשר שבו היא תראה אותי כל שבועיים) ושאני הולך לטחון עבודות רס"ר, תרנויות ושמירות..

כל הקטע שהוא שאתה לא יודע,פשוט לא יודע,עד שאתה לא שמה אתה לא יודע כלום ואתה לא יודע מה זה יום אחד בחיים שלך שהוא קשה[ולא,ללמוד למבחן זה לא קשה,אבל גם אני הייתי שמה לא מזמן]
אני לא בא לדבר מתוך קטע כאילו יש לי משהו להטיף לך או משהו כזה כי במצבי באמת שלא.
אבל כל מה שאני אומר זה מה שנראה לך לפני הגיוס,פשוט אתה לא יודע כלום איך תגיב מה תגיב.
סתכל עליי,הייתי בטוח שאני 'מדלג' לסוף מסלול,ונפלתי סוף טירונות! ואני לא מתבייש להגיד את זה או לשחק אותה ת"ש או בריאותי.פשוט לא הצלחתי להחזיק את עצמי שמה אז יצאתי,אני חושב שאני מספיק גבר להגיד את זה,כמו שהייתי גבר לרשום גולני במנילה אני גבר להגיד שהתפרקתי שמה[מסיבותי שלי אבל וואלה יש קשיים וצריכים לעבור אותם זה לא משנה הסיבה]
זה הכל בשכל ויש אנשים שבנויים ככה ויש אחרת.
אבל ממה שראיתי בתקופה הקצרה שהייתי שמה[תחלאס זה היה תקופה חשובה מבחינת ערכים או אם זה הבנה על ציוד או כל מיני הסברים]שהכל נעשה בחפיף,רק שתבינו למשל עניין של כושר.
לפני הגיוס הלכתי לשחק סתם כדורגל עם חברים,אמרתי לעצמי וואלה אחרי טירונות אני בא לפה עם כושר מטורף,גם אני אחד שתמיד רץ,הייתי רץ 10 ק"מ כל יום לפני הגיוס אז ככה שהייתי בחור עם כושר לא רע,יצאתי אחרי הטירונות עם כושר של זקנה!,חייל קרבי צריך להיות בכושר מטורף ככה חשבתי,חייתי בסרט אני יעשה שכיבות שמיכה על השיניים,כל הגוף שעבדתי עליו לפני הגיוס הפך לחתיכת גוש לא מזוהה,הכושר ריצה או כל כושר אחר פשוט הפך להיות צחוק,אחרי שיצאתי לג'וב [אחרי הטירונות]חזרתי לרוץ,לקח לי משהו כמו שלושה חודשים להגיע למצב של ריצה נורמלית ולא של זקן.
אבל היי,ככה זה שעושים הכל לצאת מידי חובה,כן זו ההרגשה,היה לי אחלה סגל אבל עובדתית,סוף טירונות יצאתי 10 רמות מבחינת כושר,סיבולת לב ריאה וכיוצא בזה,ממה שהייתי לפני הגיוס.
הכל חרטא והכל בראש.
בהצלחה למתגייסים ולכאלה שכבר מגוייסים שמרו על עצמכם,תודה לפותח הפוסט.

נערך לאחרונה ע"י הציוני האחרון בתאריך 21-06-2007 בשעה 22:42.
ישן 21-06-2007, 22:22
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "סיפורים מהגדוד לכול מי שמענין להתגייס לגדודים ובמיוחד לגולני!"

מר MCA החמוד.

אני לא הבנתי מה האתה רוצה להראות לנו פה? אתה מראה פה צד אחד ולא אוביקטיבי בשיט.
רק את השלילי. ואתה לא שם דגש על שגרת היום או השבוע או התקופה.

אתה מספר כאילו , המסלול הוא כמו ט"ט, עושים משהו בשביל לעשות V.

עצוב לי על אותם אנשים שכמו שאתה מתאר. שלא למדו כלום בהכשרה שלהם. במשך המסלול. כי מנגד יש מספיק אנשים שמקבלים את אותם תכנים ולומדים ומפיקים ממהם דברים.
אז נכון אלה לוחמים רגילים, לא בסיירת או יחידה שיושבת תחת פלזמה ומזגן. אלה אנשים שנודדים עם הציוד שלהם מהקפצה להקפצה.
אלה אנשים שאחר כך מאריכים כל דבר שיש שלהם בידיים. הם יודעים שאם ישבר המטאטא, יצטרו לגרוף עם מגב וכאשר המגב יהרס, יטרטרו אותם כעונש על כך שהמטאטא נהרס. ולא כמו הלוחמים ביחידות עם תקציבים לשטויות ופה ועד הודעה חדשה, אשר לא אכפת להם מאותו מטאטא כי הם יודעים שהם יקבלו חדש כאשר ההוא ישבר.

תמיד תראה את 2 הצדים של המטבע ולא מה שהכי נוח לך.
אני לא יודע איפה שירתת (אני מקווה שבשבילך שיצא לחוות ערבות עדדית מחברים למחלקה אשר יחליפו אותך ב 2 בלילה כדי שתחרבן בזמן השמירה). אם זה מה שקרה לך במשך המסלול.
אז צר לי לבשר לך, כי אלה אנשים חראות אשר לא מגיעים להם להיות מפקדים וקצינים כאחד בפלוגה מחזורית אשר תפקידה להפוך אזרח מהשורה ללוחם הכי טובה, שהיא יכולה לעשות בעזרת כל האמצעים שיש ברשותה. יכול להיות שנפלת על "זורקי זין" שחושבים רק על היציאה הביתה מאשר על כך שאותו אדם שהם מלבדים לנווט על פי כוכב הצפון, או מה זה משמעת מים. זה יהיה אותו אדם אשר ירשת אותו בשדה הקרב. יקח את הנשק וימשיך להלחם במקום המפקד שנפל ראשון.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 21-06-2007, 22:43
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
ל-Black Mammmba הבון בון
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "מר MCA החמוד. אני לא הבנתי..."

המסלול שלי כולו היה והמסלול של כול שלושת המחזורים שלפני וכול ארבעת המחזורים שחארי היה כולו אבל כולו רק כדי לסמן וי ותשאל את כול מי שם ! ולא רק את החיילים אלה את כול המפקדים והקצינים ותקבל תשובות זאת כי זה מה נקבע עליהם לעשות מתאם הפיקוד היותר לעיון של חטיבה/אוגדה/פיקוד.

הגדרתי בפירוש שאני מתכוון להמשיך לכתוב וזה לא הסוף! אני עובד על המשך המאמר שתקרא את כולו תוכל להגיב כמו שצריך ולא רק על סמך מה שכתבתי לצאת ההצהרות כלפי וכלפי הכתיבה שלי.

עצוב לי יותר שאתה מבין שבסיירות והגדודים זה המצב וזה הפער העצום ואתה כמו כול הצבא פשוט לוקחים את כמובן מאליו!!! אתה במיוחד האנשים שאני מנסה להגיע אליהם בכתיבה שלי!.

אני יכול להגיד לך שעברתי דברים שלכול חייל עובד במשך שירותו הצבאי במיוחד בתור לוחם ומדריך, וחיוותי חוויות של ערבות ואני לא אומר שכול החברה בגדודים רעים או שבסיירות כולם טובים ?!?!?
אני פשוט הצגתי עובדה קיימת בנוגע לאותם אנשים שהיו איתי לאורך המסלול ואנשים שמשרתים כיום בגדוד שהייתי נמצא בו!.

אני מצטער אך לא הבנתי את החלק האחרון של ההודעה שלך ולמה הוא מתכוון
ישן 21-06-2007, 22:45

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "מר MCA החמוד. אני לא הבנתי..."

אף אחד פה לא רק רואה מה הצד שלו,יש מספיק זמן בקרבי לחשוב על כל ההיבטים.
גם אני נפלתי על חבר'ה חרא,אם זה לאכול אוכל של אחרים בזמן שהם מתפללים[לרדת נמוך יותר מזה אי אפשר לא?]ובגלל זה גם פירקו את המחלקה שיצאתי ממני אז ככה אני לא חושב שעשיתי טעות כזאת גדולה שיצאתי משמה,כי לדעתי עדיין צדקתי,וזה לא היה חכם להשאר עוד קצת ולצאת בסוף מסלול ולהרגיש כלי עולם 'למה אני גו'בניק עם סיכת לוחם',מוזר אבל שכל החארות האלה[שהם באמת היום חארות]היו אהובי המפקד[המכ שלי]וקיבלו אחלה פקל"ים אם זה קלע או נגב שהראו על הסטטוס שלו אם אפשר להגיד את זה ככה בעיני המפקד וכדומה.
איזה ערבות עדדית ואיזה בטיח.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Black Mammmba
.

תמיד תראה את 2 הצדים של המטבע ולא מה שהכי נוח לך.
אני לא יודע איפה שירתת (אני מקווה שבשבילך שיצא לחוות ערבות עדדית מחברים למחלקה אשר יחליפו אותך ב 2 בלילה כדי שתחרבן בזמן השמירה). אם זה מה שקרה לך במשך המסלול.
אז צר לי לבשר לך, כי אלה אנשים חראות אשר לא מגיעים להם להיות מפקדים וקצינים כאחד בפלוגה מחזורית אשר תפקידה להפוך אזרח מהשורה ללוחם הכי טובה, שהיא יכולה לעשות בעזרת כל האמצעים שיש ברשותה. יכול להיות שנפלת על "זורקי זין" שחושבים רק על היציאה הביתה מאשר על כך שאותו אדם שהם מלבדים לנווט על פי כוכב הצפון, או מה זה משמעת מים. זה יהיה אותו אדם אשר ירשת אותו בשדה הקרב. יקח את הנשק וימשיך להלחם במקום המפקד שנפל ראשון.

ישן 21-06-2007, 22:44
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
הרבה זעם יש בהודעה הזאת(מבין גם למה)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MCA
ראשית כל אני אפתח באמירה שכול מה שכתוב כאן הוא אמת לחלוטין! וזה דברים שלצערי הרב חוויתי על בשרי! וחלק מין הדברים עברו על על חברי למחלקה .
אני גם חייב לציין שמה שתקראו כאן יהיה מאוד קשה לעיקול ואולי יגרום לכם לשנות את דעתכם על צה"ל על חטיבות החי"ר ואולי יגרום לכם בכל לא להתגייס לחטיבות החי"ר אלה רק לסיירות או ניירות .

אני לא עשיתי טירונות בגדודים אבל אלה הם סיפורים שראיתי מה עושים להם שהיינו עוד בבא"ח במשך כול הטירונות אתה לא תלמד הרבה חוץ מה כמה דברים על מכשירי הקשר של צה"ל טיפה עזרה ראשונה שכול ילד בגן לומד , אב"כ ( אטומי ביולוגי כימי למי לא הבין!) מה מצבי הההתקפה מה עושים בכול שלב וועוד כמה פרטים לא חשובים !, תעשה כמה שבועות שטח בהם תישן באוהלים שאתה תלמד לבנות ותאכל מנות קרב, תלמד להילחם מרמת הפרט עד רמת הכיתה שבערך כול שבועות השטח הם אותו הדבר ! כול פעם פשוט מוסיפים עוד אנשים זה הכול , כול מה שכתבתי עד כאן זה בגדול מה שרוצים שתלמד ותעשה ! אבל בעצם רוב היום התעסקו איתך בעמידה בזמנים טירטורים מעצבנים שמירות על פלוגה בלילה יש שלוש שומרים הדבר הכי מיותר!!! בעולם !! לא משנה מה יאמרו לכם ! זה דבר מיות ר שומר אחד יכול לשמור על פלוגה שלמה ! כן גם טירון שהוא שלוש שבועות בצבא! אתם תעשו המון תורנות מטבח ושמירות על הבסיס שזה בהחלט דבר חשוב אבל מאוד משעמם ואין בזה שום דבר זוהר ומגניב!.

בסך הכול תעבירו את שלושת החודשים הראשונים שלכם בלהיתעסק בשטיות תיזוזים תורניות ושמירות משמעות על כלום !
אימון המתקדם היחס בין החיילים ולמפקדים משתנה החיילים מבינים כבר המפקד שלהם הוא אחד שהתגייס בדיוק שנה לפני הקצין והמכים שלהם לא היו יום אחד בפלוגה לוחמת וכול השירות שלהם היו בבסיסי אימונים וקורסים אבל הדבר הכי קרוב ללחימה שהם ראו בחיים שלהם היה ביום שישי ברב-חן שהם צפו ברמבו 5 ה"פריויו" , אתה אומר לעצמך לא נורא אני רק בתחילת המסלול רק עכשיו סיימתי טירונות הכול יהיה יותר טוב אנשים יפסיקו להיות שבוזים! אנחנו נסגור פחות שבתות כי עכשיו הטירונים שאחרינו יתפסו את השמירות הבסיסיות ויתנו לנו להיתאמן כמו שצריך !אז מי שחשב ככה טעה בגדול !! כול יום בבוקר בוחרים שני אנשים שיהיו תורני מפל"ג ( מפקדה פלוגתית מורכבת מ4-5 אנשים שרוב היום יושבים בפלוגה משחקים פליישסטיין 2 ואוכלים טוסטים ומידי פעם דואגים לחיילים וכול היום מקטרים על זה (פרט לרספ סרספ שהם עוד איכשהו "עובדים" זאת אומרת נותנים לחיילים משימות של ניקיון ותורניות מתעללים בחיילים סתם גורמים לך לנקות כול מיני דברים מוזרים מענישים בעונשים כמו תוציא את כול המחסן החוצה תשטוף ותחזירו תוך כמה דקות וכול פעם תבואו לבקש ההארכה לזמן כדי שיראה שאתם עובדים ולא נחים ) מפלגיסיטים טוענים שהם טחנו שנתיים בצבא אז עכשיו הם צריכים לנוח כי הם צריכים לעשות רק שנתיים צבא ) אותם תורנים יקללו את הרגע שבוא הנולדו , או להפך יהיו את האלה שיגידו שכואב להם האוזן והם לא יכולים ללכת לשבוע שטח/מסע/מד"ס/בוחן מסלול/כול דבר שהוא קצת קשה ויודעים שלנוח הם לא יזכו אלה להיות תורנים אז מעדיפים את זה !.
באימון המתקדם אתה תעשהאת אותם מסעות רק כול פעם הם יהיו יותר ויותר משמעים ויותר ארוכים ורמת הקושי תשאר אותו דבר ! אתה הולך את המרחק לא כי זה מכשל אותך או מחזק אלה סתם כדי לסמן וי במקום ללמד אותך ניווטים שתבין מה הולך סביבך ותדע איך להיתמצאות בשטח ויעזור לך גם שתיהיה מפקד (אם תזכה בכלל) לא יתנו לך ללכת מסעות טיפשים וארוכים ! ובסוף המסע בדרך כלל תקבל איזה תג/סיכה/כומתה או משהו שתאבד /תחליף/תזרוק/תתן לחברה .
באימון המתקדם אתה תזכה גם לעשות שמירות באבטחת ישובים , טיפה תטעם מה זה מחסום איך זה עובד תלמד מה זה גזרה/עבודה עם גששים /מול חמ"ל/ תראה טיפה איך הדברים עובדים בשטח במציאות ולא בבא"ח מתחת לאורות הלבנים , אתה תסגור בדרך כלל 21 יום או יותר אבל תראה שזה נחמד ושובר שגרה !
עוד אחד מאימונים הוא הלחימה בשטח בנוי ! יקחו אותך ללשביה ילמדו איך בסך הכול לפתוח זיג ולטהר חדר עם רימון אורכו לא עולה על שבוע וכמובן גם בשבוע הזה כמו בכול שבוע שטח/קורס פלוגתי/לשב/העלאת כושר/ עוד משהו מיותר אתה מעביר את כול/ רוב הציוד של הפלוגה שלך מעמיס כמובן הכול מפרק כמובן הכול בונה מחדש והורס בכול מעבר דבר שתעשה אותו כול השירות שלך אחת לארבע/שלוש/שני חודשים ! אחרי המסלול .

בגדול זהו כאן נגמרת ההכשרה שלך אתה מוסמך רובאי 07 שאתה בקושי יודע לירות ברובה שלך
אין לך מושג בניווט , אתה יודע להיסתער עד רמת הפלוגה שבטח חלק משבועות שטח הפסדת/היית בתורנות מסיומת/ אין לך מושג קלוס מיהי לחימה בשטח בנוי שזה רוב הלחימה בשטחים, אתה לא יודע כלום המלחמות בעבר סוג הנשק של האיוב שלך ואיך להישתמש בו ! למקרה כמו שקרה לי שהייי צריך להישתמש בנשק האיוב כי שלי היה מושבת , אתה לא יודע מי הם האיובים שלך ! מהם התכונות והחסרונות שלהם , הכושר שלך הוא די ירוד ! ומהיום שתעלה לגדוד או רק ימשיך וימשיך לרדת! גם אם תרצה לשמור על כושר! ,אין לך מושג מה זה בכלל להיסתאוות בשטח ואיך לצבוע את עצמך או איך באמת ללבוש את החליפות הסוואה ,איך לשפצר נכון את ציוד שלך שגם ככה כול ארבע חודש אתה תשפר ותחליף מחדש , ואתה נחשב ללוחם כבר כי אתה עולה לגדוד אומנם בתור פלוגה ולא מתפרק אבל לוחם ! שתופס משימות בגזרה מסיומת בארץ!..

היציאות :
בטירונות היציאות הם : יוצאים שבת יוצאים שבת סוגרים יוצאים סוגרים
וחוזר לעצמו בדרך כלל ואז רגילה:

אימון מתקדם: אותו דבר כמו הטירונות אבל היציאות טיפה יותר טובות למרות שסוגרים אז סוגרים ליותר זמן אבל שיוצאים אז יוצאים חמשוש ולא שוש רגיל

פלוגת מסלול : ( המקום שעולים אליו אחרי שמסיימים אימון מתקדם ) תלוי בגיזרה ובקו וביציאות שהוגדרו בגדוד זה יכול להיות 16 -5 17 4 18 3 זה אומר 16 יום בצבא 5 יום בבית וככה אותו ענין עם ה 17 ו ה18 .

אחרי תקופה של ארבע חודשים בתור פלוגת מסלול עולים לפלוגות הותיקות בהם אתם באמת תקללו את היום בו התגייסתם לצהל אז נכון אין יותר מרחק פיקודי בינך לבין המכים ואתם כמו חברים כנל גם לגבי הסמל וקצינים אבל יש עדין מרחק פיקודי, היציאות שלכם עדין יהיו כמו בפלוגת מסלול לאורך כול השירות שלכם ואם לו שמתם לב נשאר לכם קצת יותר משנתיים לשרת בצבא! אתם כול ארבע חודש תעברו מקום וגזרה ושוב להעמיס ולפרוק ולהקים ולשבץ ולכול היפי נפש שיגידו שזה נעים לעבור ממקום למקום אני יזכיר שיש תקופות שמעבירים כול חודש את כול הגדוד ואני כול פעם לפרוק את המכולות הגדולות וחמימות האלה שאתה מזיע כמו חמור ומקים פלוגה וגדוד מחדש עדיף להיות באותו מקום שנתיים או כמו שאני רוצה שיהיה בצבא לעבור פעם בשנה ! לחסוך את כול המאמץ הלוגיסטי הזה וזהו .

תקבלו משכורת לוחם שעומדת כיום על 700 שקלים +- אני לא אגיד את דעתי דווקא בנושא זה אבל זה מספיק !

חברה:
אם יש לך ואתם אוהבים אתם תחזיקו מעמד אם אין לכם שהרוחות יעזרו לכם כי גם לאלוהים יהיה קשה מאוד !

האנשים :
במהלך המסלול אתה תתיקל בהרבה סוגי אנשים מכול הארץ ממש קיבוץ גליות ! כמעט 40 אחוז מאנשים לא רוצים לשרת שם ויעשו הכול כדי לא להיות שם עוד חלק אומר שהוא רוצה רק את 07 וללקת וחלק שאני יותר אוהב זה אלה שאומרים שהם רוצים לצאת למכים ולא להיות לוחם בותיקות .
יש גם אנשים טובים פשוט צריך למצוא אותם ולהיתחבר וזה יהיה הדבר היחיד שיחזיק אותך בצבא האנשים שאיתך !.

התנאים : בדרך כלל הפלוגות הותיקות יש תנאים יותר נורמלים כמו מועדון פלוגתי שתזכו לבלות בו רק בשישי שבת ויש שקם פלוגתי שההכנסות שלו הולכות לפלוגה ואיתם קונים חולצות כובעים רצועות לנשק ועוד כול מיני דבר נחמדים ולא משמעותים !
במסלול התנאים בבאח הם טובים יש שקם משקיות מרפאה מסודרת ! בית כנסת מסודר וחדר אוכל עם כמו של בית חולים נראה אכיל אבל גם זה לא ותמיד הוא מלא ברוטב שמן עסיסי!.
אבל שטיות אתה לוחם , בשעת ת"ש אתה תיפול על חלביה כמו לוחם גדול וחזק!?

קורס מכים
לכול אלה שכבר הבינו שלהיות מפקד זה" כיף" אפשר לצעוק על החיילים ואתה מפקד אין לך מי שנושף על הצוואר ואתה גם אדון לעצמך טועים בגדול
בבא"ח בכול תקופות האימון מתקדם והטירנות אתה תחלום לצאת למכים ואז תבין בפעם הראשונה מוצאים רק את אלה הנתונים של מתאם 2 שה אומר שיש לך קבא שמתאים לקצונה ועוד משהו ששכחתי וזאת ההקצאה הכי גדולה שרוב החברה שיוצאים אליה מתקבלים משם יש עוד כמה הקצאות בכול פעם המסר יורד באופן משמעותי ופעם מסתכלים דווקא יותר על החייל עצמו ומה המפקדם חושבים , אחרי שסיימת את הקורס אתה מגלה שמפקד זה בעצם חייל פשוט שיש לו יותר אחריות ועובד יותר מהחיילים כי הוא צריך להוות דוגמא והוא ישן פחות מהחיילים כי בלילה יש ישיבות של הפלוגה שהם מאוד חשובות וקצין והסמל כול היום לוחצים על המפקד ! אז גם שקט אין לו בדיוק כמו שאין לך !

על החיים בפלוגה ותיקה אני אכתוב בהודעה הבא שזה עיקר השירות של לוחם בגדודים ! אני כבר אומר לכם אתם תשנאו את זה הרבה יותר מהודעה/ מאמר הזה ! ורק תבינו את גודל הביזיון שצהל ניהיה! אני גם אכתוב על כמה קורסים ועל החיים בסיירות ויחידות מסיומות !

עד עכשיו בטירונות שלי כמעט ולא התעסקתי בעמידה בזמנים,היו קד"רים אני לא יכול להגיד שלא והיו פעמים שהתעצבנו על ח' לא מסודרת אבל לא כל הטירונות היא רק לעמוד בח',זה גם המצ"לים ששכחת.
להגיד שלא טחנתי הגנ"מים,אני אשקר.זה רק אומר שהפלוגות האחרות יעשו יותר בא"מ.
בחרת להתעסק באנשים שבחרו להתעפץ או לעשות צחוקיםבשיעורים ולהפריע,בעיה שלהם ובעיה עוד יותר גדולה של החברים שלהם שיכולים לשלם בחיים שלהם בגלל שטויות מפגרות של התירוץ של הייתי עייף וישנתי 5 שעות בלילה.
וואלה צודק 3 מאזינים על פלוגה זה באמת מחורבן,דבר שאני אישית לא אוהב אבל לנשוך שפתיים זה חלק מהעניין.
השיעורים העיוניים שעברתי עד עכשיו עזרו לי לתפעל כל מכשיר קשר שקיים וצה"ל,איך ללבוש במ"פ ואיך לקלוע ל200 מטר וכהנה וכהנה דוגמאות.
לא יודע מה איתך אבל לפני שהמ"כים שלי באו הם היו בוותיקה,חלק במבצעית ובמסייעת,אני מאמין שיש להם את הניסיון ואת היכולת להוביל אותי קדימה.
תורני מפל"ג זה לא כזה נורא יש ימים ויש ימים אני הייתי תורן בימים של דקות קריאה וגם בימים של עבודה סיזיפית של לסחוב עמדת הגה"ס,שמשוניות,לשטוף רס"פיה ב2 בצהריים .
מסעות זה החלק היותר אתגרי ביחד עם המד"סים והקרב מגע בכלל ההרגשה הכ"כ עילאית אחרי משהו מאתגר שווה כל דבר אחר שעשיתי בחיים.
לקבל תג או סמל או רצועה אחרי מסע שעשית זאת תמורה בהחלט הולמת שיש לה ערך מאוד גבוה,תהיה בטוח שאת הצ'ונגיות שלי ושאר הדברים אני לא אתן לאף אחד.אני שומר הכל למזכרת.
ניווטים זה חלק מהתו"ל של הפלוגות הוותיקות די לומר שהם מבצעים ניווטים ולא מעט בכל תקופת זמן מסויימת ואני יכול להעיד על כך.
אני חושב שזה סתם בכיינות לבכות על קיפול פלוגה שיהיה גדול ככל שיהיה,קיבלת מטלה,כולם עושים אותה זה לא רק אתה וכשכולם עובדים יחד ויעיל מסיימים יותר מהר ויש יותר זמן לך.
אני מרגיש שהכושר שלי די השתפר מאז תחילת הטירונות נראה את זה כאשר יהיה את הבר אור אמצע.
היית בשדאות ובשבוע סבך אני בטוח שאם הקשבת תדע כיצד לבצע הסתוואות והטמעות בשטח עם הציוד המתאים(זה לא תד"ל את חפירה ורשת בגודל ס"מ אני מאמין שזה יהיה טוב יותר).
לגבי הקליעה,ככל שמתרגלים יותר משתפרים יותר,נסה להיות נוכח כמה שיותר בימי כשירות ותשקיע בירי שלך,אל תכניס מחסנית ותפרק כמו מפגר.בכלל קליעה זה אחד משלושת יסודות ועמודי התווך של הלוחם ביחד עם כושר גופני ושדאות.
באמת שיש דברים שהם נכונים כאן אבל המכתב הוא הוצאת קיטור אחת גדולה עם מגמה של הצגת האמת באור מאוד שלילי.

ישן 21-06-2007, 22:53

היי
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "הרבה זעם יש בהודעה הזאת(מבין גם למה)"

כמו שזה הוצאת קיטור אחת גדולה,אתה גם חד צדדי באופן מטורף.
הכל 'טוב' והכל כיף,אז טוב לך.
מרוב האנשים שהיו איתי במחלקה הדברים היו הרבה יותר קרובים לאיך שאני וההוא רואים את הדברים מאשר איך שאתה רואה את הדברים
"אבל לא כל הטירונות היא רק לעמוד בח'"
ככה אמרת,הקטע שאצלי רוב הטירונות זה זמנים ולעמוד בשלשות[איזה ח יא נחלוואי,הלוואי היה עליי,לך חפש תשלשה החסרה של החנתר]
בקשר למפקדים,כל המכים שהיו לי כולל כולם,אחד יצא בתחילת קו[מכים מוקדם]והשניים האחרים בסוף.לא היה אחד מהוותיקה.
ותורן מפל"ג היה באמת כיף,להתרענן מהחבר'ה החרא שהיו איתי.
'מסעות החלק המאתגר'-אחלה סרט אתה חי,איזה אתגר זה?ללכת 4 או 8 שעות כמו רובוט?אבל היי,על זה אין מה להתלונן זה משהו שבאמת חשוב לחייל הקרבי.אבל אתה פשוט אומר הכל חיובי לא מבין מאיפה,תן עוד שנה פז"מ תגיד לי אם אתה עדיין מרגיש ככה[אני יקווה שכן]
אבל בכל זאת,אני לא מבין מאיפה באה כל החיוביות הזאת אני לא ראיתי כאלה דברים איפה שהייתי.
אבל זה טוב מאוד ומאחל לך בהצלחה בהמשך דרכך
ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
עד עכשיו בטירונות שלי כמעט ולא התעסקתי בעמידה בזמנים,היו קד"רים אני לא יכול להגיד שלא והיו פעמים שהתעצבנו על ח' לא מסודרת אבל לא כל הטירונות היא רק לעמוד בח',זה גם המצ"לים ששכחת.
להגיד שלא טחנתי הגנ"מים,אני אשקר.זה רק אומר שהפלוגות האחרות יעשו יותר בא"מ.
בחרת להתעסק באנשים שבחרו להתעפץ או לעשות צחוקיםבשיעורים ולהפריע,בעיה שלהם ובעיה עוד יותר גדולה של החברים שלהם שיכולים לשלם בחיים שלהם בגלל שטויות מפגרות של התירוץ של הייתי עייף וישנתי 5 שעות בלילה.
וואלה צודק 3 מאזינים על פלוגה זה באמת מחורבן,דבר שאני אישית לא אוהב אבל לנשוך שפתיים זה חלק מהעניין.
השיעורים העיוניים שעברתי עד עכשיו עזרו לי לתפעל כל מכשיר קשר שקיים וצה"ל,איך ללבוש במ"פ ואיך לקלוע ל200 מטר וכהנה וכהנה דוגמאות.
לא יודע מה איתך אבל לפני שהמ"כים שלי באו הם היו בוותיקה,חלק במבצעית ובמסייעת,אני מאמין שיש להם את הניסיון ואת היכולת להוביל אותי קדימה.
תורני מפל"ג זה לא כזה נורא יש ימים ויש ימים אני הייתי תורן בימים של דקות קריאה וגם בימים של עבודה סיזיפית של לסחוב עמדת הגה"ס,שמשוניות,לשטוף רס"פיה ב2 בצהריים .
מסעות זה החלק היותר אתגרי ביחד עם המד"סים והקרב מגע בכלל ההרגשה הכ"כ עילאית אחרי משהו מאתגר שווה כל דבר אחר שעשיתי בחיים.
לקבל תג או סמל או רצועה אחרי מסע שעשית זאת תמורה בהחלט הולמת שיש לה ערך מאוד גבוה,תהיה בטוח שאת הצ'ונגיות שלי ושאר הדברים אני לא אתן לאף אחד.אני שומר הכל למזכרת.
ניווטים זה חלק מהתו"ל של הפלוגות הוותיקות די לומר שהם מבצעים ניווטים ולא מעט בכל תקופת זמן מסויימת ואני יכול להעיד על כך.
אני חושב שזה סתם בכיינות לבכות על קיפול פלוגה שיהיה גדול ככל שיהיה,קיבלת מטלה,כולם עושים אותה זה לא רק אתה וכשכולם עובדים יחד ויעיל מסיימים יותר מהר ויש יותר זמן לך.
אני מרגיש שהכושר שלי די השתפר מאז תחילת הטירונות נראה את זה כאשר יהיה את הבר אור אמצע.
היית בשדאות ובשבוע סבך אני בטוח שאם הקשבת תדע כיצד לבצע הסתוואות והטמעות בשטח עם הציוד המתאים(זה לא תד"ל את חפירה ורשת בגודל ס"מ אני מאמין שזה יהיה טוב יותר).
לגבי הקליעה,ככל שמתרגלים יותר משתפרים יותר,נסה להיות נוכח כמה שיותר בימי כשירות ותשקיע בירי שלך,אל תכניס מחסנית ותפרק כמו מפגר.בכלל קליעה זה אחד משלושת יסודות ועמודי התווך של הלוחם ביחד עם כושר גופני ושדאות.
באמת שיש דברים שהם נכונים כאן אבל המכתב הוא הוצאת קיטור אחת גדולה עם מגמה של הצגת האמת באור מאוד שלילי.

ישן 21-06-2007, 23:01
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
את חטיבת הנחל אני יכול טיפה לשבך!
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "הרבה זעם יש בהודעה הזאת(מבין גם למה)"

אצלי עושים רק שלשות ומבזבזים על זה כמיות של זמן!, שאני הייתי במסלול חברי במסלול מקביל עלי בנחל היה לכול מחלקה קלאץ והם למדו על זה כפקל מחלקתי משהו שהייתי מת לישם בחטיבה שלנו, למרותש אני בטוח ב100 אחוזים שזה לא יעזור לאף אחד! וכולם ישכחו כאשר הם יגיעו לקו/זמן אמת.

לי לא היה אפילו מפקד אחד שהיה בותיקות ! כולם אבל כולם היו מכים מוקדם ורק שני מכים בכול הפלוגה יצאו באמצע פלוגת מסלול ! רק שהמחזור לי עלה לותיקות קיבלנו מכים שהיו בותיקות .

אז יבואו היפי נפש ויגידו ש מכים מוקדם מתאים לתקופת ההכשרות ולא לותיקות ומכים מהותיקות לא מתאימים לטירונים בבא"ח???
אני בכלל חושב שצריך לבטל את ההקצאה הזאת זאת הקצאה שנועדה רק בשביל לטפל במזי ולעשות קצינים צעירים ולהרוויח עליהם כסף(למרות שזה חוסךהרבה כסף ואם זה אני מסכים את אותם קצינים צעירים נטולי פעילות לחימה לשלוח למזי ולא לתפקידי לחימה בטח לא לפלוגות ותיקות כמושאני רואה בחלק מהגדודים אצלנו בחטיבה).
ישן 22-06-2007, 01:42
  LP. LP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל LP. שלח הודעה דרך MSN אל LP.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "את חטיבת הנחל אני יכול טיפה לשבך!"

אני כן אחד שלמד משהו מהמסלול שלו, ואני וחברים שלי יודעים לירות די טוב, אנחנו בכושר לא רע בכלל, בלש"ב הבסיסי והמתקדם שעשינו במל"א למדנו מזה זיג כאשר את באמת צריך לתפוס מחסה מבימוי אויב שמשיב אש.
ולמדנו מה יש לסורים, ואנחנו יודעים לתפעל את הפק"לים שיש לנו בפלוגה, וכשהיינו עושים תרגילים בלילה זיהינו אחד את השני לפי ההליכה (לא צריך מסלול של שנה ו- בסיירת כדי להגיע לאורגניות בסיסית) וידענו לתפעל אירועים שלא לפי החוברות של הבא"ח, והיינו בתוך שיח מרחנו צבע ונעלמנו, ועזרו לנו משק"ים מקצועיים בכל תחום.
ועברנו אימון חטיבתי ועשינו שתפ"ים, ולמדנו ערבית וגם את הערבים, ותיפעלנו מחסומים ולקחנו חלק במבצע.
אז לא, לא צנחנו, גם לוט"ר אנחנו לא יודעים, לטחון שמירות דווקא כן ומצטיינים ב"לתקלט" במטבח, אין לנו סיכה על החזה בגודל של פלאח והאגו בכלל לא מנופח. הגדודים עושים את הייעוד שלהם וגם הסיירות, אצלינו במסלול לא השוונו את עצמנו לסיירות אלא לקומנדו הסורי וללוחם החיזבאללה שעורב בשיחים. שם אמורה להתמקד ההכשרה ולדעתי מי שיעשה ככה וישקיע גם קצת מעבר באימון שלו (ולא ירגיש נחות לעומת יחט"ית כזו או אחרת) ירגיש שהוא דווקא כן יצא עם משהו וה07 הוא לא עוד "וי".
אולי ככה זה היה אצלנו בנח"ל, מחברי הגולנצ'יקים אני יודע שגם הם לא פראיירים בכלל, אקדח הם לא ידעו לתפעל קרוב לוודאי אבל לקראת מה שיכול לצפות להם בשירות הם דווקא די מוכנים, שפיצים הם לא יצאו בשום תחום, בסך הכל יש לך 7 חודשי אימון ברוטו ועם כל ההגבלות שיש כיום בצה"ל אני מסכים שזה לא הכי מספיק. אבל אני לא מסכים שזה חרטא ולסמן "וי", ולבכות למה הוא מוציא מעצר ואני שומר במגדל כל אחד יכול.

לניווטים אני מסכים שגם יש מקום, אבל תמיד יהיה מקום לעוד תכנים חשובים, בסך הכל עושים שכלול החברה למעלה ורואים מה כדאי ללמד ומה לא, ניווטים למשל אי אפשר ללמד בשבוע או שתיים, תמיד תוכל להשתפר הכל תחום.

נערך לאחרונה ע"י LP. בתאריך 22-06-2007 בשעה 01:46.
ישן 22-06-2007, 01:26
צלמית המשתמש של שיShai
  שיShai שיShai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.04

תקשיב, אני לא מסכים איתך בהרבה מאוד ממה שרשמת כאן

האומנם תיראת פחות או יותר נכון את הטירונות, אבל מאחורי הכל יש משמעות, מאחורי העמידה בזמנים יש משמעות, מאחורי כל האימונים יש משמעות, מאחורי הדיסטנס יש משמעות
כמו כן, ממש ממש לא תיארת פה את החיים בגדודים, יום יבוא אני יספר לך בדיוק את כל מה שעברתי אם תרצה לשמוע אתה תהיה מוזמן לקרוא, אבל בינתיים, עדג שתעבור עוד, אם אתה לא מרגיש שאתה תורם למדינה, קח שיחה עם הקצין שלך או משהו
שבו אחד על אחד
תראה איך אפשר לסדר את זה
מרגישים מהכתבה שלך המון תיסכול שיוצא החוצה
כדי שתעבוד על זה..

ישן 22-06-2007, 11:40
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
תשובות לכולם!
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי שיShai שמתחילה ב "תקשיב, אני לא מסכים איתך..."

המון תיסכול נכון ! שזה שעברת אימון חטיביתי דבר שלא קרה בכול צהל במשך 10 שנים האחרונות ורק שאחרי שהפסדנו במלחמה האם בכלל לקרוא לה ככה ( ואני אומר את זה כדי לא להעליב את שאר המלחמות שנלחמנו בהם) מסלול של לוחם בגדודים היה פעם 1.2 שהיה מאפשר להוציא לוחמים הרבה יותר מוכנים לקו ולגיזרה אני לא אומר לעשות עכשיו שנה ושתיים אבל במקום שהמסלול יהיה עשרה חודשים שמתוכם פלוגת מסלול שלושה ארבע חודשים אני הייתי משקיע בעוד חודשיים לטובת האימונים בתור התחלה לשינוי הגדול ועושה רק חודשיים קו כי גם ככה זה אותו הדבר בדיוק בפלוגות הותיקות !

לחברי מחטיבת הנחל תקרא מה שכתבתי קודם ותבין להסכים עם הפער בין הסיירות לבין הגדודים ולהודות בזה שאתה שואף לבינוניות היא בדיוק מה שהורס את חיילים טובים וזה בדיוק לסמן וי !
ואני עדין לא סיימתי את המאמר לצערי הרב קרה משהו במשפחתי שדורש את רוב הזמן שלי כרגע .
אני אכתוב את ההמשך ורק אז אולי תתחילו להבין !.
ישן 22-06-2007, 15:40
  LP. LP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל LP. שלח הודעה דרך MSN אל LP.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "תשובות לכולם!"

זמנים משתנים וכך גם התו"ל, המשאבים שמוכנים להקצות לאימונים וכו'. אני מסכים איתך בזה שהחי"רניקים צריכים לקבל הרבה יותר אבל זה המצב הקיים וצריך להשלים עם זה, התרח"טים האחרונים הם באמת בדיחה עצובה אבל הם התחלה של אולי שגרת אימונים שתעלה את הרמה של החי"רניק הממוצע.

בתור גולנצ'יק שכמותך אני מתפלא שאתה אומר שהפסדנו במלחמה, היה אצלנו כנס בבסיס של לקחי מלחמה עם אלוף מז"י בני גנץ הוא טוען שצה"ל והלוחמים לא הפסידו אבל גם לא עמדו במטרות שהממשלה הציבה, הקרב הכי קשה של צה"ל בבינת ג'בייל בו איבדנו 8 לוחמים ביניהם קצינים הוא קרב בו נטלו מכ"ים את רוב הפיקוד הישיר ללא מ"פ ומ"מים והלוחמים לחמו בהרואיות, בסופו של דבר לחיזבאללה נהרגו 80 חיילים מתוכם כ-26 "מובחרים". זה שהממשלה שלנו כשלה במלחמה לא צריך להעיב על הלחימה של הגדודים שעשו שם עבודה נפלאה. כמו שאחרים אמרו פה אתה כנראה פורק תסכול וזוהי דעתך בלבד על מצב הגדודים. נכון, האימונים הם לא הכי הכי אבל להגיד שלוחם יוצא בלי יכולות ירי ומטירונות הוא יוצא עם יכולת עזרה ראשונה ועמידה בזמנים בלבד זוהי ראייתך בלבד, אני ראיתי והייתי עד לדברים אחרים לגמרי והפלוגה שלי, ואני יכול להגיד בלב שלם, היא פלוגה של לוחמים ממוקצעים, לא פלס"ר או עורב אבל יודעים את העבודה.
ישן 22-06-2007, 18:55
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
תגובה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי LP. שמתחילה ב "זמנים משתנים וכך גם התו"ל,..."

אני דבר ראשון משקף את עמדתי בנושא ! ולא דיברתי בשם אף אחד אחד ולא ליצגתי אף אחד מלבד את עצמי!
את המחדלים של המפקדים שהיו תוך כדי להחימה אני לא אפרט למרות שבטח שמעתם המון אני לא אומר שלחימה בטח בגדודים או בסיירות משנה כי זה אחרי הכול לא הייתה מלחמה מצידי אלה מבצע גדול ומבולגן עם המון דוצים ומוות של לוחמים טובים מטעיות פיקוד וחוסר מקצועיות של מפקדים שצמחו בשיטה של מכים מוקדם וקצינים מוקדם ואני לא התווכח בנושא הזה כי אני יודע שאני צודק וחוותי את זה על בשרי ועל חיי אנשים מהגדוד שלי! וזה עובדה לצערי הרב שאני אצטרך לחיות איתה .
אני שמח שאתה מסכים איתי שחירניקים צריכים לקבל יותר ושהתרחטים וכול האימונים המזויפים האלה שנועדו לסמן וי מוחלט ומוצהר! זה רק מצטער כי אתה עוד בן אדם שמודע למצב של היום ולא עושה אם זה כלום בדיוק כמו הרבה חיילים וסדירים ומליאוימניקים שהבינו והתרגלו לבינוניות הזאת שנוצרה ורק מדרדרת.

אני לא מזלזל חס וחלילה בחברי הלוחמים ואלה שנלחמו לצידי במלחמה אני לא יכול להאשים אותם ! אלה רק את המפקדים הבכירים בצהל ובכול מה שניהיה ממנו ומהדוררות הצעירים שגם אותם אי אפשר להאשים כי הם רואים ומבינים לאן פחות או יותר הם הולכים להיכנס חלק מסכימים חלק אומרים למה אני צריך את זה וחלק פשוט לא לאכפת להם, אני בנוגע לדברים האלה יספר במוצאי השבת שיהיה יותר זמן מה אני ניסיתי לעשות ומה אני עושה כיום כדי שאנשים יבינו יותר מה אני רוצה לעשות ואולי ההודעות האלה יגיעו לאנשים הנכונים ומלשבים יקראו ויבינו מה עליהם לעשות באמת !.

אני כן יחזור ויאמר שלוחמים בגדודים היום לא יודעים לירות ולא לכוון , וזאת עובדה תסתכל על גרפים של שנים קודמות באמת מסלול היה יותר ארוך וההקפדה על מטווחים אחת לשבועיים בגדודים ותראה מה לוחם עם פגיעות ! היום מתעסקים עם כמה שנשק שלי יהיה מאובזר ונוצץ ולא כמה אני יהיה מקצועי עליו ולדרוש מטווחים , וכמובן לדעת כמה סוגי נשקים במיוחד את שלנו ואת של האויב !.
ישן 22-06-2007, 16:20
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "תשובות לכולם!"

אל תדבר על כך שפעם היה מסלול 1.2 שנה. אל תשכח שבאותה תקופה היו עושים 4 חודש קו ו4 חודש אימון.

ועד היום המצב לא איפשר לתת לגדודים מנוחה של 4 חודש באימון. הגדוד היה מתאמן איזה "חודש" שמתוכם שבוע רגילה ושבוע נופש. ועולה לתעסוקה מבצעית שהייתה נמשכת חצי שנה עד 10 חודש באותו מקום.= שחיקה.
והתוצאות נראו במלחמה. היו גדודים שהצליחו וכאלה שפחות. זה שאחרי המלחמה אחד הלקחים הינו "להחזיר את הצבא לסבב האימונים" זה כמו לשים פלסטר לחתך קל" דבר טרביאלי והיה ידוע מראש. רק חכינו שיתפסו אותנו עם המכנסים למטה.

כמו שהבנתי אתה נח"לאוי, ויצא לי להכיר כמה חבר'ה שבאמצע מסלול נח"ל וחלק לוחמים בוותיקות. והם לא "שובזים"| כמוך או כמו שאתה מתאר.

כמו כן אתה מוזמן כבר לסיים עם "המאמר".

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 22-06-2007, 12:24
  chaikr chaikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.06
יש הרבה תסכול בכתיבה שלך...

אבל עם רוב הדברים אני פשוט לא מסכים איתך
אני לא מבין גם מה אתה מנסה להגיד. לא נראה לי שאני צריך להסביר לך שמה שאתה עושה, למרות שזה ברוב הזמן משעמם, לא מאתגר וחרא באופן כללי זה משהו חשוב ומישהו כן צריך לעשות את זה וזה כרגע תפקידם של הגדודים של צה"ל.
אולי אתה חושב שהכשרת הלוחם שלך לא מספיקה אחרי 7 חודשים, אני לא רוצה להיכנס לשיקולי תקציב של לאיפה כן להעביר את הכסף (עוד חודש לאימון של גולני או שלוחמי שיריון ירו עוד כמה פגזים למשל) אבל להגיד שאתה לא יודע לירות? עד כדי כך? אני עשיתי מסלול בתותחנים (אומנם גם עשיתי קורס קלעים) ואף פעם לא הרגשתי שאני לא בטוח בנשק שלי ואני לא עשיתי תרפ"לים חיים כמו שאתה בטח עשית.
לגבי כל המסביב שאתה כ"כ מתעצבן עליו. כן, גם אני מאוד לא אהבתי את זה ויש הרבה מאוד שטויות, אני מניח שלכל חטיבה/חיל יש את השטויות שלו (ינקוש עשבים, סידור אחיד וכ"ו וכ"ו) אבל אתה צריך לזכור שלא כל מי שהולך להיות לוחם בגולני הוא בנאדם ממושמע, חרוץ ואוהב אדם שיעשה כל מה שאומרים בלב שלם ובשמחה ולכן אין ברירה וצריך לחנך את האנשים שהם לא כאלה ועל הדרך האנשים שהם כן כאלה יקבלו בדיוק את אותו חינוך למרות שהם לא צריכים אותו, ככה הדברים האלה עובדים...

משהו אחרון לגבי ניווט. בתור לוחם רגיל אין שום צורך אמיתי שתדע לנווט ואין שום טעם ללמד אותך איך עושים את זה. אני גם חושב שהקבוצה הראשונה שבאמת יודעת לנווט זה המ"מים (אני מניח שגם עוברי הסמ"בים) ומעלה ותאכלס הם אלה שזה הכי נחוץ להם...
ישן 22-06-2007, 19:12
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
תשובות לשירשור
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "נכון שלא הכל ורוד"

אני שמח שלמדת הרבה במסלול שלך אבל אני בספק ברמה שלך ורמה של החברים שלך למחלקה ולפלוגה.
אני יכול כמעט להבטיח לך שאת מה למדת זה לא מספיק ואפשר עם קצת יעול מסיום במערכת שלנו ללמוד הרבה יותר !.

ניווט בסיסי עד מתקדם זה דבר שכול לוחם חייב לדעת לא משנה עם זה בסיירת או בגדודים ! עזוב שזה ממצא יכולות ניווט קראית שטח ריכוז ולחימה וסחיבת משקלים זה דבר בסיסי שחייבים לדעת כחלק בהישרדות בשטח! ואין על זה שום ויכוח .

וזאת לא בחירה חופשית כמו שאמרו כדי לצאת מקרבי זה די בלגן ושולחים אותץך בדרך כלל לאיזה מפקדה לתפקיד הרבה פחות מענין וזוהר ואתה סתם תבזבז את השירות שלך , אני לא אומר עם לצאת מקרבי או לא לצאת , מסיבות כאלה או אחרות , אני את הסיפור שלי אספר פשוט אני תלוי בגורמים אחרים מטעמי ביטחון שדה ועובדה שאני חייל סדיר כרגע בצהל.

יש אנשים שמרוצים מהמצב אותם אנשים שבטירונות מוציאם ב' וגימלים כדי להפסיד את האימון ולהיות תורנים ויטחנו אותם כדי לקבל איזה רצועה או בול מהמפלג, זה אותם אנשים שגם השלימו עם העובדה למה שניהיה צהל ויכולים לשרוד למרות כול המחדלים ואור המצב הנוראי של הפלוגות הותיקות ופער העצום בין לוחמים בגדודים ובסיירות.

אני מצטער על הביטוי אבל זה משפט שאימצתי בגדוד שלי "כי גם לחרא מתרגלים "
וזה משפט שבדיוק מאפיין את הגדוד שלי .

אני מאחל לכול הגולשים תודה על הקריאה וההשתתפות בדיון ,שיהיה לכולנו שבת שלום ומנוחה .
MCA
ישן 24-06-2007, 11:51
  mashiach mashiach אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.07
גולני שבוזים וזו עובדה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי six-pac שמתחילה ב "אני לא יכול שלא להתייחס..."

אז נכון אני עדיין מלשב, אבל בתחקיר שעשיתי בחודשים האחרונים נוכחתי לעובדה ש:
99% מהמלשבים המיועדים לחטיבות החיר מעדיפים גולני
ו99% מהמשתחררים מגולני מצהירים ואני מצטט: "תתרחק משם כמה שיותר".
למה?!
וכאן זה מתקשר אליך (פותח האשכול): אולי אתה שבוז מהיחס צעיר- ותיק הקשה (אולי מכל חטיבות החיר) שיש בגולני או אולי פשוט נשבר לך לשבת במחסום.
מכאן ומכאן קצין למופת אתה לא תהיה (גם אם תרצה) אפילו בפנטזיה הכי ורודה שלך
למה לא תהיה קצין למופת?!
עקב ההתבטאות החריפה שלך כלפי המערכת הצבאית, אבל אי הנכונות לשנות. זה מה שעושה אותך לאדם קטן ובקושי לטירון בן יומו - תשא קל וחומר בעצמך ותבין למה קצין למופת אתה לא תהיה.
דרך אגב
ההודעה עברה צנזורה בכדי אלק

צהל לא זקוק לאנשים כמוך.
הוא זקוק ללוחמים שאוהבים את המדינה ופועלים מתוך פטריוטיות - מלח הארץ שכל אמא היתה גאה בבן שכזה.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 24-06-2007 בשעה 12:09.
ישן 25-06-2007, 21:00
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי mashiach שמתחילה ב "גולני שבוזים וזו עובדה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mashiach
אז נכון אני עדיין מלשב, אבל בתחקיר שעשיתי בחודשים האחרונים נוכחתי לעובדה ש:
99% מהמלשבים המיועדים לחטיבות החיר מעדיפים גולני
ו99% מהמשתחררים מגולני מצהירים ואני מצטט: "תתרחק משם כמה שיותר".

אני מציע לך לפנות לצה"ל ולהראות להם את הנתונים החדשים והמדהימים שהמצאת...99% מהמתגייסים לחטיבות החי"ר מעדיפים גולני??!?מאיפה הבאת את השטות הזאת??
99% מהמשתחררים מחטיבת גולני מציעים להתרחק משם???רק שתדע שבגולני יש גאוות חטיבה כל כך גבוהה שפשוט מה שאמרת כל כך לא נכון!
גם אם דיברתי עם 20 חיילים מגולני לא הופך אותך לאחד שעשה תחקיר מעמיק..וגם זה שחייל מגולני אמר לך שכל החברים שלו שבוזים ואל תתקרב למקום לא הופך את ההצהרות שלך לנכונות..
יש נתונים מסודרים..גולני היא חטיבה מאוד מבוקשת(אומנם לא ע"י 99% מהמלש"בים אבל כן,היא מאוד מבוקשת.) ויש המון אנשים שהיו חוזרים על השירות שלהם בגולני..ובכלל יש הרבה חבר'ה מרוצים מאוד בגולני..תמיד יש כאלה שישנאו את המקום וכאלה שלא ירצו לעזוב..אל תצא בהצהרות שווא כי אין לך מספיק נתונים כדי לקבוע בכזה ביטחון שגולני זה חרא של מקום..אם זה חרא של מקום המלש"בים לא היו רוצים להגיע לשם..למה בדרך כלל אנשים רוצים להגיע לגולני?בגלל משפחה ששירתה בגולני(הסבא שירת,האבא,האח ולא יודע עוד מי),מסורת,היסטוריה והכבוד להיות שייך למשפחת הלוחמים בגולני..
אחד הדברים הכי יפים לדעתי בגולני זה השירה,הגאוות יחידה והאחוות לוחמים..אין את זה בכל מקום..מהבחינה הזאתי גולני מקום מאוד מיוחד לדעתי.
אל תדבר שטויות ,במיוחד כשאתה לפני גיוס ואתה לא משרת בחטיבת גולני..כמו שאני לא אתן חוות דעת בנוגע לשירות בגולני כי אני בסך הכל מלש"ב ואין לי יום פז"מ כך גם אתה צריך לנהוג..בלי אחוזים ובלי מחקרים.

נוב 07.

נערך לאחרונה ע"י gixxer בתאריך 25-06-2007 בשעה 21:03.
ישן 22-06-2007, 20:56
  Aug 06 Aug 06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.06

גולני לא שבוזים, תבואו לפלוגה שלי תבואו לראות...

באיזה גדוד אתה, תן נתונים י'ילד תעמוד מאחורי המילה שלך, תהיה גבר.
זה ש'תה שבוז זה לא אומר כלום, האווירה בגולני היא אווירה של שירים, שמח ונכון,
יש רגעים מתסכלים, הטירונות היא רגע גדול אחד כזה,
אבל אל תשביז ת'ילדים, עוד מעט באים אוגוסט 07, תאמין לי יהיה בסדר.
בסוף לא סתם גולני היא החטיבה הכי טובה, הכי טובה, כן אני לא מתבייש להגיד את זה!
מה קרה?! טחנת קצת? אם אתה נוב' 05 ב-12 אתה מסכן, אתה פוגע בכבוד שלהם, אם אתה אוגוסט 05 בגדוד אני יכול להבין.
עצוב בשבילך אחי, לא מסכים אם מילה ממה שכתבת!
Tamron 28-75 F/2.8 + Pentax AF360 FGZ Flash + LightShpere II +
Crumpler 500+ Canon A590 IS P&S Camera +

ישן 22-06-2007, 21:56
  tm1988 tm1988 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Aug 06 שמתחילה ב "גולני לא שבוזים, תבואו לפלוגה..."

לא ממש קראתי את כל התגובות. אבל לפי ההודעה הראשונה זה פשוט שטויות
אני גם בגדודים ואתה פשוט לוקח כל דבר באופן שלילי
אין מה לעשות, אין אפשרות לצבא להכשיר את כולם הכשרה של יחדה מובחרת. המציאות של הצבא שלנו זה מלחמה מתמדת, חייבים להכשיר כמה שיותר מהר חיילים, ותאמת זה מספיק. הפלוגת מסלול נותנת לך ניסיון בלש"ב ששום שבוע בלשביה לא יתן לך.
האימונים שתאה אומר שהם מיותרים פרט חוליה כיתה מחלקה פלוגה לא תחשוב שהם מיותרים כשתגיע ללבנון
בכל דבר אפשר למצוא את השלילי, אבל תאמת? אין שום מטרה לדיון הזה. רק להוריד מוטיבציה לאנשים. דבר שהוא אינו מוצדק, כי העבודה בגודודים זה עבודת קודש, בלי זה לא הייתה לנו מדינה, בלי זה היו נהרגים מאות אנשים בפיגועים.
מי בסוף עשה את המלחמה? הסיירות הפלצנים האלה? לא! הגדודים הם אלו ששינו את המלחמה, הם אלה שחיסלו הכי הרבה מחבלים בבינת ג'בל, עיתא א-שאייב, מארון א-ראס. היו המון גדודים שהראו תוצאות מרשימות ביותר: 890, 51, 13, ועוד ועוד ועוד, בעוד שהסיירות הגיעו רק אחרי הגדודים ותאכלס לא עשו שם כלום.

אז חבר'ה, לא צריך להקשיב לכל אחד שמנסה להפוך את הכל לשלילי

ישן 23-06-2007, 12:50
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
תגובה חריפה
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי tm1988 שמתחילה ב "לא ממש קראתי את כל התגובות...."

אין שום דבר בכתבה שלי שאמר שמה שהגדודים עושים או לא חשוב,מיותר או כל דבר אחר שאמרת , אני חושב שהכתיבה שלך ילדותית באמת אני מצטער לרשום את זה ככה אבל זה פשוט ככה!.
אתה כותה דברים שמובן מאליו, ודברים שהם שקר כי באמת תשים לב שלא רשמתי שזה משעמם להיות לוחם ! או התעסוקה המצעית היא דבר מיותר שבכלל שמה שהסיירות עושות הם יותר טוב אני לא מאמין בשום דבר מהמקרים או השקרים האלה שכתבת אני אפילו פונה למנהלת הפורום שתסיר את ההודעה שלך מהשירשור.
אני לא יודע אם היית או נלחמת בלבנון אבל אני כן נלחמתי ואיבדתי מפקד שם והייתי בתור כוח חילוץ רפואי שפעל מתוך הכפרים ואני סחבתי הרוגים ונלחמתי בכפרים כן כן סופחתי לפלוגת המילואים של תומר בהודנה אותו בחור שעשה V למצלמה , כן אותה תמונה מפורסמת.
אז שלא תעז להטיף לי מוסר על הלחימה בלבנון , וכול שבועות השטח האלה אפשר ליעל בכמה דרגות ,כרגע החיילים סתם רצים ולא מבינים בכלל מה קורה סביב עקב חסך בקריאת שטח,הבנת התרגיל באמת , ועובדה שחייל אולי עושה את זה פעם אחת או שתיים במשך כול השירות שלו , ומה שהכי מרגיז אותי שבכלל לא אמרתי שהם מיותרים אמרתי שצריך לשפר אותם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
ישן 23-06-2007, 12:39
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
אתה לצערי הרב !
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Aug 06 שמתחילה ב "גולני לא שבוזים, תבואו לפלוגה..."

צעיר שלא כול כך יודע מה הולך בגדוד ועדין חיי באשליה !
ואתה אפילו בדברים שלך מוצא לנכון להתבייש במחזור או בחלק מהם ששיכים לגדוד שלך .
כול מה שאמרתי הם אמת לאמיתה
אני לא חושף את הגדוד שאני משיוך אליו מטעם צנזורה וביטחון שדה , אני אחשוף את זה ברגע שאוכל ,בכול אופן אני לא רואה בזה שום חשיבות כי כול ההכשרה של כול הגדודים ותעסוקה המבצעית של כולם היא בדיוק אותו דבר ! ולכן אני יכול ומרשה לעצמי לאמר שמצב הוא בדיוק אותו דבר .

זה שאתה ילד קטן ולא מבין כנראה שהזעם שלי לא כול כך מופנה כלפי ה"לוחמים" עצמם ! אלה כלפי הפיקוד העליון!!!
אתה לא עברת כלום ולא מבין שום דבר כנראה ואני מכיר את הגדוד שלכם ויכול לאמר לך שמצב שלכם לא כזה יותר טוב משלנו !

אני לא ירד יותר לרמה שלך ואני אשמח לדבר איתך שתיהיה צעיר בפלוגות הותיקות ונראה עד כמה אתה תשאר עם העמדה שלך בנוגע להכול ותראה אם אני צודק או לא למרות שלא חייבים לעשות משהו שיעשה לך רע כדי לדעת שזה יעשה לך רע .
ישן 23-06-2007, 03:21
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
רצית רק לומר לכולכם

קראתי את כל האשכול הזה בעניין רב ולקחתי קצת מכל דבר שנאמר פה ואני מבין את כולכם.
כל אחד פה עבר דברים טובים ורעים ועד שאנו המלשבים לא נתגייס ונעביר זמן מכובד בלחוות אותם אין לנו זכות לשפוט פה אף אחד.

אני אישית יודע שאני יתגייס ושאני ישרת בצבא אני יאכל חרא ויהיו רגעים שאולי אגיד זה לא בשבילי. אבל אני גם יודע שארכוש רבות , שאתבגר בצבא , שאכיר אנשים טובים , אתחשל ויהיו לי סיפורים יפים לספר לנכדים ואני מאמין שלא משנה מה אעבור אני תמיד ידע שזה מה שבחרתי
וזה המקום שאני נמצא בו לטוב ולרע.

ושאני רואה אנשים שמספרים לנו על שירותם ומעשירים אותנו המלש"בים כה רבות.. אנשים כמו יובל ועידו המנהלים הנהדרים שלנו שהיו במקום הפחות מבוקש על ידי המלש"בים (תותחנים) מקום שבד"כ מספרים כמה לא טוב להיות בו . שאני יודע שלעידו ויובל השירות לא היה קל והיה קשה, מלחיץ ודורש. אך למרות זאת אני מרגיש שהם גאים על כל רגע ששירתו בצבא ואני נהנה לקרוא את החויות , את הסיפורים , את הידע הרב שהם חולקים איתנו ובכלל על האיכות הטובה שממנה קורצו פשוט אנשים משכמם ומעלה ועוד רבות מחברי הפורום שעושים לי פה פשוט הרגשה של בית.
דברים כאלה נותנים לי תחושה שאני מגיע למקום טוב ושלמרות הקשיים הצפויים שאסיים תשרות אסתכל אחורה ואעריך כל רגע מהשרות הזה..

נערך לאחרונה ע"י צנחן לעולם בתאריך 23-06-2007 בשעה 03:48.
ישן 23-06-2007, 14:17
  Silver Shadow Silver Shadow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.07
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי d33ply שמתחילה ב "אתם באמת סתם מגזימים הוא מנסה..."

אני גם חושב שאתם מגזימים פה,הוא לא בא לתקוף אף אחד הוא מספר על הדברים מנקודת מבט שלו ולא בא לכפות על אף אחד דעה מסוימת , כמו כן יש פה לפעמים מצב שלא מוכנים לראות את הדברים הרעים בצה"ל שמובן מעליו שקיימים..

אני בתור מלש"ב שכרגע מיועד למג"ב(אם הסירוב פינוי לא יצליח *חס וחלילה *) יודע את כמות החרא שאני הולך לאכול שם וזה מאחי ששירת שם ונהנה מזה אך אני גם יודע שאין כזה דבר שחור או ולבן ותמיד יש אפור לכן כל אדם חושב אחרת

ולדעתי גם הסיירות עושות דברים חשובים,כעקרון הם עושות דברים יותר מסובכים מכיוון שרמת האימונים שלהם שונה ואם גם הגדודים היו עושים את האימונים האלה היה לנו משו דומה למרינס..ולא היה צורך ביחט"יות למיניהם...
ישן 23-06-2007, 22:17
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
מה?!!?
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי nimrodf שמתחילה ב "תסלח לי מראש, אני לא מתכוון להעליב אבל....."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nimrodf
סיירת או גדודים, "גודל הביזיון שצהל נהיה" זה חיילים סמרטוטים ובכיינים כמוך, במקום לבכות שאתה לא מוכשר מספיק, תעשה משהו עם זה.

אתה לא יודע לשפצר? באיזה צבא היית? אתה בטוח שבגולני?

איזה מחזור אתה? די צעיר נראה לי לפי התיאור שלך של הבא"ח..... טוב שלא היית בפלס, אז בכלל היית משתולל.....

1. דבר ראשון אני פונה למנהלת הפורם להסיר את ההודעה הזאת מהשירשור בשל פגיעה בכבודי .
2.אני לא בדיוק מבין מה אתה אומר שאתה מתכוון לסיירת או גדודים ? כול מה שאני כתבתי ולא חרים בשירשור זה הוא נכון , סיירות לעומת גדודים לא משנה מה ההכשרות/מסלול/יעוד שלהם התנאים שלהם פי מליון יותר טובים מכול לוחם בגדוד ממוצע , לסיירות כולם יש בית קבוע שאליהם הם תמיד חזרו , הם לא נודדים כול חודש חודשיים למקום אחר וצריכים לבנות הכול ולהרוס הכול בכול מעבר, בסיירות המפקדה עושה את המטבחים בשביל הלוחמים כנ"ל גם לרוב הלוגיסטיקה, לסיירות יש תנאי מגורים יותר טובים הקצאות רבות יותר הכשרות יותר איכותיות , וכול הדברים האלה בכלל לא קשורים ליעוד שלהם , ובקשר לתעסוקה מבצעית אני יזיכר לכולם שפעם פלוגות של הגדסרים של החטיבות החיר היו תופסת קווים כמו גדודים אתם יכולים לשאול את כול הדודים שלכם או ללכת לקלונוע ולראות את הסרט המגוכך הבופור שמבוסס על סיפרו המציון של רון לשם שמספר בעקיפין על אותו צוות של פלחן גבעתי... ויש תמונות בפורום של פלחן נחל שתופסים את הגזרה הזאת לכול היפי נפש שיגידו שהסיירות יש להם יעוד ואסור להם לחרוג ממנו או אין להם סדק ( ואני לא מדבר על יחידות מיוחדות בעלות יעוד מאוד ספיצי ושעברו הכשרות מאוד יחודיות ,וכולנו יודעים על איזה יחידות אני מדבר וגם הן לאור המצב עושות דברים שהם לא בדיוק היעוד שלהם)
3.בנוגע למה שאני עשיתי עם המצב אני עדין לא אפרט כי לא הגענו למצב במאמר/ויכוח הזה שאני רוצה בו אני אחשוף מה אני עשיתי/ניסתי לעשות כדי לשפר את המצב וגם באותו שלב אני אספר קצת על עצמי.
4.כן צהל ניהיה ביזיון אחד גדול נכון כואב מאוד וגם ממש ממש לא קל להודות בזה אבל תכיר בעובדות תשאל חברים/קצינים /חיילים סדירים ואני שם לב לכוכב ליד הכינוי ורואה שאתה ותיק קצת בפורום כמוני ואני משאר שאתה תבין מהר מאוד ותצא מהאשליה שצהל עדין מנצח במלחמות .

אני משרת בצבא ההגנה לישראל , אני חייל סדיר אני לא חושב שיש לך שום אמצעי לבחון אותי אם אני חייל טוב או לא , את הדברים שאני עשיתי בשירות שלי לא כול אחד עבר ( ואני אפרט אותם בהמשך ברגע שאקבל אישור) אני חושב שזה ממש מאכזב לשמוע ממישהו כמוך שיש לו עיטור מסיום בפורום הערות ממש לא נחוצות,ובמקרה זה ממש לא נכונות אני אשמח לספר לך בפרטי כמה דברים עלי למרות שאני שונא לעשות זאת, וכן לוחם שלא יודע לשפצר נכון את הציוד שלו הוא לא לוחם טוב(כיזה מוריד מין המקצועיות שלו שזה אחד הדברים העיקרים לפי דעתי אצל לוחם)
ותסתכל על כול השיפצורים המיותרים שיש לחיילים על הנשק כול מיני גומי מיותר שמכסה את כול הנשק ואפילו פוגע במצבי הירי, בולים מטומטים וכול מיני סימני היכר של הפלוגה/ גדוד/יחידה שלך (כן נתקלתי גם בסימינים האלה לא רק אצל הגדודים אלה זה כבר הגיע לסיירות שלנו לצערי הרב המחלה הזאת מדבקת) כול מיני קשקושים מיותרים על הרצועה של הנשק שלך ובכלל רצועה עם סוגרים מפלסטק שישברו במעצר הראשון שתצטרך לטפס על בית עם הרצועות וחבר שלך ישאר למטה ואתה עם רצועה שבורה, בקיצור הבנתם את הנקודה שלי .

אני לצערי הרב עדין שייך לחטיבת גולני ומקווה מהר מאוד לעבור משם , אני כמעט שנתיים בצבא ולאחר דחייה של שנה וחצי לטובת מכינה קדם צבאית ומיונים לכול מיני מקומות, אני חושב שאנשים כמוך שכותבים הערות כאלה הורסים את הפורום הזה .

מחר אני אכתוב אם יהיה לי זמן קצת על עצמי וקצת על מה שאני חושב על כול ענין "הסיירות"/יחידות מיוחדות/בקיצור בורדלים למניהם.
ישן 24-06-2007, 00:37
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
?
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אוי ואבוי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
האמירויות הדביליות האלה על צה"ל שלא מנצח מלחמות ובלה בלה, אלו אמירות אוויליות.
כל המדינה הזאת קיימת רק בזכות צה"ל, המשפחה החברים כולנו חיים בזכות צה"ל.
לא מנצח מלחמות? רק בגלל שהתקשורת פתחה בהלקאה עצמית לגבי המלחמה לא אומר שבאמת המלחמה היתה כמו שהצטיירה בעיני הציבור.

ברור שיש שחיתות, ולפעמים אני אומר כוס אמק על הצבא הדפוק הזה והמערכת הרקובה הזאת.
אבל בחיית, כך הכל בפרופורציה.

1.צהל לא מבחינתי לא ניצח במלחמה וזאת דעתי וגם הגדרתי את זה ככה.
2.לא מענין אותי תקשורת הם יכולים להגיד מה שהם רוצים ההשלכות של זה אומנם נוראיות אבל אני לא כתבתי בכלל שהסיבה היא בגלל התקשורת אלה בגלל המחדלים הרבים שראיתי במו עיני וחוויתי על בשרי.
3.לא דיברתי על שחיטות בכלל ?איך הגעת לזה?
4.ניסיתי לקחת הכול בפרופרציה זה לא אפשרי במקרה הזה .
5.לצערי הרב אתה כמו רבים מסכימים שצהל היא מערכת רקובה ודפוקה, ופשוט מקבל את זה.
ישן 23-06-2007, 23:53
  snipeair snipeair אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
טוב אז ככה

קראתי באמת בעיון את מה שנכתב כאן ואני מקווה שאני אצליח לגעת בכל הנקודות
ראשית כל אני אפתח בשתי הערות. דבר ראשון, אני מרגיש רע מאוד שאני נאלץ פה לקרוא יותר מידי שגיאות כתיב של חברי הפורום כי זה מאוד מבזה את כותב ההודעה. דבר שני, אני כבר נחשב ותיק בצבא (שנתיים וארבע) הגעתי להשלמת חי"ר אך נפצעתי ואני כרגע בבית (ייתכן שאני יחזור לשם בתור מ"א, בתקווה) והאמן לי (אני פה פונה לפותח האשכול) שאם כל המרירות לפעמים שיש לי על הצבא הודעה מהסוג הזה עוד לא העזתי לכתוב (על אף שלפעמים רציתי) כי הודעות כאלה (בין אם יש בהן מן האמת ובין אם אין) מובילות לדמורליזציה של אנשים שטרם התגייסו הפוגעת בצבא (תאמין או לא) ובמקביל כל דבר שנכתב כאן נקרא בעיון רב (אני מניח) ע"י האויב שמאוד נהנה לקרוא את זה.
לכן כדאי שפעם הבאה שתכתוב משהו תנסה לנסח את זה טיפה אחרת גם אם כואב לך.

עכשיו ככה, אתה צריך להסתכל על התמונה הכוללת ולנסות להבין ששום דבר איננו שחור לבן, גם לי באופן אישי שאני מאוד מתעניין בהיסטוריה צבאית יש מספר לא מבוטל של דברים להגיד על מה שהיה או לא היה אפשר ללמוד בטירונות. אבל בכל מקרה אתה לא לוקח בחשבון שצבא צריך להתאמן באופן קבוע וכך אתה למעשה רוכש מקצועיות. מסלול זה על הכיפאק אבל פעם כשהיו אימונים על בסיס קבוע של ארבעה חודשים אני מבטיח לך שבטירונות היית יכול לעשות ח"תים כמה שאתה רוצה זה ממש לא משנה... מטרתה של הטירונות זה לאו דווקא להקנות לך מקצועיות, זה ללמד אותך את הבסיס ולחשל לך את הנפש וזה הכל. תאמין לי שבוותיקה הרבה יותר קל להיות בכושר. אך זאת ממש לא הפואנטה המרכזית של הטירונות, כלומר להביא אותך לכושר שיא.

ועכשיו לחלק העיקרי ומה אני מייעץ, ישראל טל אמר פעם משפט חכם "האדם שבטנק ינצח" ככל שאנשים יותר טובים ואכפתיים ישארו בצבא כך הוא גם יראה, אם אכפת לך אז קודם כל תהיה טוב ותשאר כדי לשנות ולך תהיה קצין. כן, לך תהיה קצין. אני לא יודע על מה לעזאזל דיברת מקודם על כל קשקושי האנשים "האיכותיים" וחיל מודיעין ועל כך שאתה מבזבז את היכולות השכליות שלך אם תהיה בקרבי. זאת שטות גמורה, אם נראה לך שאדם שמנווט את 30 חייליו בלחימה או לחילופין מפקד על שלושה טנקי מרכבה (ולא משנה אם זה 2,3 או 4) נדרש ממנו להיות טיפש, אז אתה טועה טעות חמורה.
וחוץ מזה אני כבר ראיתי כמה כולם במדינה הזאת חכמים במבחני חוץ שעושים לכולם בכיתה ח'... (אבל זה כבר סיפור אחר)
ישן 24-06-2007, 00:49
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
תגובה .
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי snipeair שמתחילה ב "טוב אז ככה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי snipeair
קראתי באמת בעיון את מה שנכתב כאן ואני מקווה שאני אצליח לגעת בכל הנקודות
ראשית כל אני אפתח בשתי הערות. דבר ראשון, אני מרגיש רע מאוד שאני נאלץ פה לקרוא יותר מידי שגיאות כתיב של חברי הפורום כי זה מאוד מבזה את כותב ההודעה. דבר שני, אני כבר נחשב ותיק בצבא (שנתיים וארבע) הגעתי להשלמת חי"ר אך נפצעתי ואני כרגע בבית (ייתכן שאני יחזור לשם בתור מ"א, בתקווה) והאמן לי (אני פה פונה לפותח האשכול) שאם כל המרירות לפעמים שיש לי על הצבא הודעה מהסוג הזה עוד לא העזתי לכתוב (על אף שלפעמים רציתי) כי הודעות כאלה (בין אם יש בהן מן האמת ובין אם אין) מובילות לדמורליזציה של אנשים שטרם התגייסו הפוגעת בצבא (תאמין או לא) ובמקביל כל דבר שנכתב כאן נקרא בעיון רב (אני מניח) ע"י האויב שמאוד נהנה לקרוא את זה.
לכן כדאי שפעם הבאה שתכתוב משהו תנסה לנסח את זה טיפה אחרת גם אם כואב לך.

עכשיו ככה, אתה צריך להסתכל על התמונה הכוללת ולנסות להבין ששום דבר איננו שחור לבן, גם לי באופן אישי שאני מאוד מתעניין בהיסטוריה צבאית יש מספר לא מבוטל של דברים להגיד על מה שהיה או לא היה אפשר ללמוד בטירונות. אבל בכל מקרה אתה לא לוקח בחשבון שצבא צריך להתאמן באופן קבוע וכך אתה למעשה רוכש מקצועיות. מסלול זה על הכיפאק אבל פעם כשהיו אימונים על בסיס קבוע של ארבעה חודשים אני מבטיח לך שבטירונות היית יכול לעשות ח"תים כמה שאתה רוצה זה ממש לא משנה... מטרתה של הטירונות זה לאו דווקא להקנות לך מקצועיות, זה ללמד אותך את הבסיס ולחשל לך את הנפש וזה הכל. תאמין לי שבוותיקה הרבה יותר קל להיות בכושר. אך זאת ממש לא הפואנטה המרכזית של הטירונות, כלומר להביא אותך לכושר שיא.

ועכשיו לחלק העיקרי ומה אני מייעץ, ישראל טל אמר פעם משפט חכם "האדם שבטנק ינצח" ככל שאנשים יותר טובים ואכפתיים ישארו בצבא כך הוא גם יראה, אם אכפת לך אז קודם כל תהיה טוב ותשאר כדי לשנות ולך תהיה קצין. כן, לך תהיה קצין. אני לא יודע על מה לעזאזל דיברת מקודם על כל קשקושי האנשים "האיכותיים" וחיל מודיעין ועל כך שאתה מבזבז את היכולות השכליות שלך אם תהיה בקרבי. זאת שטות גמורה, אם נראה לך שאדם שמנווט את 30 חייליו בלחימה או לחילופין מפקד על שלושה טנקי מרכבה (ולא משנה אם זה 2,3 או 4) נדרש ממנו להיות טיפש, אז אתה טועה טעות חמורה.
וחוץ מזה אני כבר ראיתי כמה כולם במדינה הזאת חכמים במבחני חוץ שעושים לכולם בכיתה ח'... (אבל זה כבר סיפור אחר)

דבר ראשון אני אפתח שוב בדברי תודה לכול אלה שמשקיעים זמן בלקרוא את השירשור הזה, ואני מצטער על הכתיבה הגרועה שלי המלאת שגיאות כתיב, אני עובד על זה.

1.כול מה שנכתב כאן הוא אמת לאמיתה , דברים שכתבו בעבר בפורום איך נשכחו מהם, ואני מצטער אם אתה לא מבוגל לכתוב את זה ולא לראות לאן אני מנסה לקחת את הדיון אז זה חבל,אין לי שום כוונה שאנשים יבינו את המסר הלא נכון , אלה שזה יגיע לאנשים הנכונים ואנשים יבינו מה ניהיה ומה צריך לעשות .
2.אני כותב את ההודעה הזאת לא מתוך תיסכול כמו שכתבו פה אלה מתוך כאב רק ויאוש במטרה לשנות דברים במקום שאני משרת ובכלל בצהל.
3ץ אני מצטער שנפצעת ומקווה שתחלים מהר אני על רעיון הקצונה ויתרתי פעמיים, אני לא מסוגל לשאת באחריות שבא עם התפקיד למרות שאני משער שאני קצין למופת אבל לא מוכן שיהיה עלי את האצבע המאשימה שמופנת כרגע לצהל ולדעת שכול מה שאני ארצה לעשות ולשנות אני לא אוכל בגלל המפקדים שמעלי ופשוט כי ככה הצבא עובד לכן שוב אני מדגיש זה לא בשבילי , אני מצאתי דרכים אחרות לתרום למדינה שלנו ולעם ישראל .
4.האיוב שלנו יכול לקרוא את זה ויכול לצחוק מה שהוא עושה לי בפנים במשך השמירות במחסום,ובעמדות תצפית, והוא יכול להמשיך לצחוק כי זה יהיה הדבר האחרון שהוא יעשה והמבין יבין .

5.בנוגע לענין המודיעין אני ממליץ לך לעיין שוב בשירשור ואני אפילו אדגיש שהוזמן למיונים של מודיעין כזה או אחר או מיונים מצידי לנהגי סופה מטוסת מוצנחת למרות היותו מתאים לתפקידי לוחמה לא חייב ללכת להיות בתפקיד לוחמה וכן שדווקא כן ינסה להיות נהג סופה מוטסת מוצנחת כי זה גם תפקיד חשוב , אני מקווה שהבנת את הכוונה שלי .
6.אני מצטער אך לא הבנתי את הנושא של המפקד שמנווט כמה טנקים והוא טיפש?
ישן 24-06-2007, 03:53
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "תגובה ."

אתה כותב את הדברים האלה לא מתוך תסכול, אלא מתוך כאב וייאוש, ממש הבדל שמיים וארץ.
בוא תסביר לי עכשיו מה בדיוק אתה תשנה בזה שתכתוב כמה אתה מבואס מהשירות בפורום שרובו מורכב ממלשבים. מה אתה בדיוק מנסה להשיג פה? אם באמת איכפת לך ואתה רוצה לשנות - לך תהיה קצין, תטפס בסולם הדרגות ותנסה ליצור שינוי - תילחם במערכת מבפנים, זה מה שחסר לנו עכשיו. יש מספיק אנשים שצועקים כמה הכל לא בסדר, אבל אין אף אחד שאשכרה עושה משהו בנדון.
אתה אומר שויתרת על קצונה כי המפקדים מעליך לא ייתנו לך לעשות ולשנות ושאתה לא רוצה שיצביעו עליך באצבע מאשימה ותיאלץ לקחת אחריות, ובאותו משפט אתה עוד מעיז להגיד שאתה תהיה קצין למופת. אני אומנם עוד צעיר ואפילו לא חייל, אבל תסלח לי, בנאדם שנכנע לפני שהקרב התחיל זאת לא ההגדרה של קצין למופת - זאת הגדרה של פחדן. אני מצטער אם אני "פוגע בכבודך", אבל קשה לי לכבד מישהו שלכאורה איכפת לו אבל הוא לא מוכן לעשות משהו בנידון, אלא רק לדבר על כמה שהכל לא בסדר בתקווה שפתאום הכל יסתדר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 24-06-2007, 10:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "תגובה ."

ציטוט:
אני מצטער שנפצעת ומקווה שתחלים מהר אני על רעיון הקצונה ויתרתי פעמיים, אני לא מסוגל לשאת באחריות שבא עם התפקיד למרות שאני משער שאני קצין למופת אבל לא מוכן שיהיה עלי את האצבע המאשימה שמופנת כרגע לצהל ולדעת שכול מה שאני ארצה לעשות ולשנות אני לא אוכל בגלל המפקדים שמעלי ופשוט כי ככה הצבא עובד לכן שוב אני מדגיש זה לא בשבילי , אני מצאתי דרכים אחרות לתרום למדינה שלנו ולעם ישראל .
שטויות במיץ - זה תירוץ לויתור עצמי ותו' לא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-06-2007, 12:58
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
?
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE]אני מצטער שנפצעת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
שטויות במיץ - זה תירוץ לויתור עצמי ותו' לא.

אני אחרי שהיית נוכח למצב הביזיוני אצלנו בגדוד ובצבא ביקשתי לדבר עם מפקד הגדוד, לאחר השיחה שלו החלטי לקחת את נושא הקליעה של הגדוד עלי ויצאתי לקורס מדריך לוחמה זעירה, והיו שאיפו מאוד גדולות להכניס אימוני ניווטי, לוחמה בשטח בנוי ,לוחמה זעירה אך הכול נופץ שחזרתי לגדוד, המגד לא מאשר כלום אין זמן לאימונים תעשה את המוטל עליך וזהו , אין סד"כ אין תקציב אין אמצעים, ולכן החלטתי לנסות לצאת לקצונה הציעו לי פעמים לצאת לקצונה אך סירבתי לא כי התפקיד קשה וזה אחריות גבוהה להוביל ,לא זאת אחריות גדולה כי המצב היום הוא לא נתון לשינוי בטח לא על ידי איזה קצין צעיר,שיקח לפחות עשר שנים עד שהוא אולי יצליח לשנות משהו במערך הקליעה של צהל , ולכול היפי נפש שיגידו שזאת הדרך שיבחרו בה בעצמם , אני לא רוצה להיות קצין ואיש קבע בצבא לי יש תוכניות אחרות , ואני לא מפחד מאחריות כזאת או אחרת .
ישן 24-06-2007, 13:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "?"

צר לי לומר לך, אבל בניגוד למה שאמרת, יש הרבה השפעה - בין אם מדובר במ"כ, מ"מ או מ"פ. שינויים אפשר לעשות טיפין טיפין ולמרות שהמפקדים שלך מגבילים אותך, עדיין, מרחב הפעולה שלך הוא מספיק רחב בשביל לעשות את השינויים הדרושים. אני אומר בגוואה לא מוסתרת שהדברים שאני עשיתי, בסופו של דבר הביאו לשינויים משמעותיים בגדוד שלי בסדיר ובמילואים.

במקרה שהדגמת, לא צריך ללכת למג"ד. גם שיתוף פעולה עם המ"פים והמ"מים יביא לתוצאות טובות - ועם התוצאות יגדל גם התיאבון. לא חייבים ציוד מיוחד, אמצעים או הקצאות תחמושת מיוחדות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-06-2007, 16:12
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
חבל
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צר לי לומר לך, אבל בניגוד למה..."

[QUOTE=ביטיס]צר לי לומר לך, אבל בניגוד למה שאמרת, יש הרבה השפעה - בין אם מדובר במ"כ, מ"מ או מ"פ. שינויים אפשר לעשות טיפין טיפין ולמרות שהמפקדים שלך מגבילים אותך, עדיין, מרחב הפעולה שלך הוא מספיק רחב בשביל לעשות את השינויים הדרושים. אני אומר בגוואה לא מוסתרת שהדברים שאני עשיתי, בסופו של דבר הביאו לשינויים משמעותיים בגדוד שלי בסדיר ובמילואים.

במקרה שהדגמת, לא צריך ללכת למג"ד. גם שיתוף פעולה עם המ"פים והמ"מים יביא לתוצאות טובות - ועם התוצאות יגדל גם התיאבון. לא חייבים ציוד מיוחד, אמצעים או הקצאות תחמושת מיוחדות. [/QUOTE

אצלנו בגדוד כמו בכול מקום אחר אימון כזה או אחר הוא רק באישור מג"S במיוחד שהגדוד תופס גזרה מבצעית , ועד שאתה מגיע למגד דרך ממ ומפ זה המון זמן ולי עוד היה גישה למג"ד כי בתפקידי אני עובד איתו הרבה.

יש השפעה , אך היא מאוד מינורית ותקפה לזמן קצר מאוד , אין טעם להיתווכח על זה ,שנינו יודעים את זה.

וכמובן ההשפעה שאפשר להשפיע בור ממ/מפ היא אחרי הכול על פלוגה ולא יותר מזה וגם הם מאוד מוגבלים וכן צריך אמצעים ותקציב כי כול אימון הכי קטן שהוא לא יבשים בפלוגה , דורש המון לוגיסטיקה.
ישן 24-06-2007, 16:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "חבל"

1. בהחלט יש טעם להתווכח על זה, כי ההשפעה היא ארוכת טווח ושנים. לצורך העניין - החיילים שגידלתי בתור מ"מ, הגיעו לשליטה ופיקוד על שתי הפלוגות הוותיקות של הגדוד (פעם היו רק 2). אחד מהחיילים שגידלתי בתור מ"כ, הולך להיות סמג"ד עוד מעט. הרי לך השפעה לטווח ארוך. דוגמה אחרת - כתוצאה מהרבה עקשנות ועבודה, היום מחלקת הצלפים של הגדוד שלי היא בין המקצועיות בצבא. זה שאתה לא מכיר ויודע, לא אומר שזה לא נכון. זה פשוט אומר שאתה עדיין תקוע בבועה שלך.

2. אתה מדבר על אימונים באש, ולא כל אימון צריך להיות באש - זה א'. ב' - המג"ד לא יכול ולא צריך לעבוד מול כל אחד בגדוד. אם אתה מוכר את הרעיונות שלך למ"פים, הרי שהם צריכים לשבור את הראש איך להוציא את הדברים לפועל ולהביא לך את המעטפת. מי שמרוויח מזה הוא זה שיש לו את המוטיבציה הגדולה ביותר להוציא לפועל דברים.

3. בתור איש הדרכה, אתה חייב להיות מסוגל לגזור משמעויות לוגיסטיות. זה ההבדל בין סתם אחד שמפריח רעיונות לבין אדם מעשי שמבין את המשמעויות הנגזרות מאותם רעיונות. ככה גם יתפסו ממך ברצינות.

4. הבעיה איתך היא שאתה לא מבין את הדינמיקה בגדוד. במקום להנחית מלמעלה דרך המג"ד כל מיני תכניות, תתחיל לעבוד מול המ"פים, שהם קבלני העבודה העיקריים בגדוד, ותיזום איתם תכניות אימון שונות. למג"ד לרוב אין זמן וכוח לתכניות אימון חצי אפויות ולא בשלות, מאדם שלא מבין משמעויות של זמן, ואת סדרי העדיפויות בגדוד. חלק מהבעיה היא העובדה שאתה עצמך אינך מקצועי בהדרכה. לדעת להדריך זו תורה שלמה - לא מספיק לעבור קורס מ"כים ולא מספיק לעבור "קורס מדריכי X".

ישן 24-06-2007, 16:16
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "אז הסיבה שאתה לא רוצה להיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dean
אז הסיבה שאתה לא רוצה להיות קצין זה כי אתה רוצה לצאת לאזרחות. אין בעיה, זה לגיטימי ובסדר גמור, אבל אם זאת הסיבה שלך, אל תנסה להמציא סיבות אחרות ולצאת קדוש מעונה.
אתה חייל שבוז שלא רוצה לחתום קבע כי הוא רוצה להמשיך עם החיים, לטוב ולרע.

הסברתי טוב מאוד למה אני לא רוצה לצאת לקצונה ,אל תכניס לי מילים לפה, ואין לי שום בעיה לחתום קבע שנה אבל לא יותר ושוב אני מדגיש שזאת כלל לא הסיבה שלי לא לצאת לקצונה.
התנאים היום של קצינים צעירים הם יחסית גבוהים משנים קודמות ,הסיבה העיקרית לכך היא חוסר המוטיבציה לצאת לקצונה , בכלל חוסר בקצינים שצהל כול שני וחמישי מזכיר ברדיו.

מענין למה ???
ישן 24-06-2007, 16:41
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MCA
ולכן החלטתי לנסות לצאת לקצונה הציעו לי פעמים לצאת לקצונה אך סירבתי לא כי התפקיד קשה וזה אחריות גבוהה להוביל ,לא זאת אחריות גדולה כי המצב היום הוא לא נתון לשינוי בטח לא על ידי איזה קצין צעיר,שיקח לפחות עשר שנים עד שהוא אולי יצליח לשנות משהו במערך הקליעה של צהל , ולכול היפי נפש שיגידו שזאת הדרך שיבחרו בה בעצמם , אני לא רוצה להיות קצין ואיש קבע בצבא לי יש תוכניות אחרות , ואני לא מפחד מאחריות כזאת או אחרת .

אני לא מכניס לך שום מילים לפה, אתה כתבת הכל בעצמך.
חוץ מזה שההודעה שלך נורא לא ברורה, קודם אתה אומרת שהחלטת לצאת לקצונה, ובאותו משפט אתה אומר שסירבת פעמיים לקצונה. שורה תחתונה במילים שלך זה שאתה לא רוצה להיות איש קבע ויש לך תוכניות אחרות, את זה אתה כתבת, לא אני. אל תכתוב דברים שאתה לא עומד מאחוריהם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 24-06-2007, 17:34
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
תשובה
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "[QUOTE=MCA] ולכן החלטתי לנסות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dean
אני לא מכניס לך שום מילים לפה, אתה כתבת הכל בעצמך.
חוץ מזה שההודעה שלך נורא לא ברורה, קודם אתה אומרת שהחלטת לצאת לקצונה, ובאותו משפט אתה אומר שסירבת פעמיים לקצונה. שורה תחתונה במילים שלך זה שאתה לא רוצה להיות איש קבע ויש לך תוכניות אחרות, את זה אתה כתבת, לא אני. אל תכתוב דברים שאתה לא עומד מאחוריהם.

אל תיהיה ילד קטן ותקרא הכול, אני חוזר על זה פעם אחרונה !, אני לא רוצה להיות איש קבע לתווך ארוך כמו שציינתי למעלה נכון יש לי תוכניות אחרות , וזאת הסיבה האחרונה שהייתה לי שסירבתי לצאת לקצונה .

ונכון רציתי בהתחלה לצאת לקצונה כי הרעיון נשמע בהתחלה כמו פיתרון אך זה הסתבר כפיתרון כושל מאוד .
ישן 24-06-2007, 13:51
  משתמש זכר ido_r ido_r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04

מה אתה באמת בא להראות כאן.

מדבר כל כך הרבה שטויות.
חפ"ש בגדודים לא צריך לדעת לנווט, חבל שלא עושים להם קורס ניווט, אבל הם לא צריכים את זה.
אז אתה עושה קצת מטבח ושמירות, תאמין לי שיש אנשים שעושים ועשו פי כמה יותר ממה שעשית וכמה שמירות שתעשה בעתיד.

אל תנסה לשנות את המערכת כי אתה כולה בורג ממש קטן בכל המערכת.
אתה מדבר על קליעה, חלק מהקליעה זה גם מקצועיות של חייל, שחייל בזמנו האישי מנקה את הנשק, עובד לבד על יבשים ועוד כמה דברים.

בקשר למכי"ם נכון זה ביזיוני מכי"ם מוקדם, אנשים שלא ראו כלום באים ומסבירים לך על לחימה.

אתה בא בגישה שמה שאתה רוצה אתה צריך לקבל. לא מתאים לך להיות גדודיונר בחי"ר, לך תבקש לצאת לגו'ב, אף אחד לא ירצה שאתה תהיה זה שתחפה עליו במעצר עם כל ההתבכינויות שלך.

יש לך דעה של צעיר שרק מסתכל על הצד הרע של הצבא.
תעביר ככה את הזמן ותהיה שבוז עד סוף השירות שלך.

ישן 24-06-2007, 16:28
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
תגובה
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי ido_r שמתחילה ב "מה אתה באמת בא להראות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ido_r
מה אתה באמת בא להראות כאן.

מדבר כל כך הרבה שטויות.
חפ"ש בגדודים לא צריך לדעת לנווט, חבל שלא עושים להם קורס ניווט, אבל הם לא צריכים את זה.
אז אתה עושה קצת מטבח ושמירות, תאמין לי שיש אנשים שעושים ועשו פי כמה יותר ממה שעשית וכמה שמירות שתעשה בעתיד.

אל תנסה לשנות את המערכת כי אתה כולה בורג ממש קטן בכל המערכת.
אתה מדבר על קליעה, חלק מהקליעה זה גם מקצועיות של חייל, שחייל בזמנו האישי מנקה את הנשק, עובד לבד על יבשים ועוד כמה דברים.

בקשר למכי"ם נכון זה ביזיוני מכי"ם מוקדם, אנשים שלא ראו כלום באים ומסבירים לך על לחימה.

אתה בא בגישה שמה שאתה רוצה אתה צריך לקבל. לא מתאים לך להיות גדודיונר בחי"ר, לך תבקש לצאת לגו'ב, אף אחד לא ירצה שאתה תהיה זה שתחפה עליו במעצר עם כל ההתבכינויות שלך.

יש לך דעה של צעיר שרק מסתכל על הצד הרע של הצבא.
תעביר ככה את הזמן ותהיה שבוז עד סוף השירות שלך.

אתה יכול לחשוב שמה שאני מדבר הם שטיות ואני משאר שאתה אולי גדודיונר וזה שאתה התרגלת לבינוניות הזאת שמאפיינת את צהל כמעט בכול תחום כיום מאוד מצער אותי, לוחם בגדודים חייב לדעת לנווט אומנם לא ניווטים של 300 קילומטר אבל הוא חייב לדעת ניווט ברמה בסיסית ולא רק לדעת מה זה כיפה , ואין על זה שום ויכוח נקודה.

אני שמח שאתה מסכים איתי בענין המכים מוקדם אני יודע שחלק מהמקומות בצהל כמו הנדסה הדבר הזה לא קיים ואני שמח בזה.

אין לי מושג למה אתה מתכוון שאתה אומר שחייל מתאמן ועושה יבשים לבד, זה דבר טוב אבל כול עוד הוא לא למד שום דבר חוץ ממה שלימדו אותו בטירונות איזה משקים גובניקים ממתקן אדם(הבורדל הכי גדול בצבא כמעט,שמבייש לוחם ומפקד דגול כמו קותי) זה לא מספיק ואני לא יודע איפה ששירתת אבל יותר מידי שמן לעצמך בחיים לא היה לי ובטח שאת הזמן הפנוי שיש לי אני לא אבזבז על יבשים ????????? וזאת לא התחפשנות! זוהי מנוחה.

אני אולי בורג קטן אבל אם המסרים שלי יגיעו אל גלגלי השניים הגדולות אני אשמח השיטה שאתה דוגל בה היא לצערי הרב שוב שאיפה לבינוניות והקטנת ראש ואני לא האשים אותך בזה אלה רק את הפיקוד ואת חייל החינוך של צהל .

אני מאוד לא מעריך את העובדה שאתה שופט את המקצועיות שלי ואת הדרך שאני אפעל בפעילות ומבצעית תחת אש ,אני לא מתכוון להתייחס לזה וזאת הוצאת דיבה.
ישן 26-06-2007, 22:31
  משתמש זכר ido_r ido_r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "תגובה"

שלוש שנים אני גדודיונר ויצא לי רק באימון אחד שהיה לנו לנווט.
אם אתה לא נווט חוד אין לך למה לדעת לנווט. (באמת חבל שלא מלמדים את כולם לנווט).
לא יצטרכו אותך בשביל ניווטים, תאמין לי עד שיגידו לך לנווט יעברו שרשרת אנשים דיי גדולה.

יש לך זמן פנוי, תעבוד על המקצועיות שלך, מה זה אומר תשפצר ציוד, תשמן/תנקה את הנשק, כן תעבוד על יבשים בזמן המנוחה שלך.
תאמין לי שיש לך מספיק זמן לנוח, אתה לא עסוק בפעילות כל היום.
וגם אני לא תופס יותר מידי מכל המשקי טרור/קליעה וכל שאר המשק"ים למיניהם.
רובם אוהבים פוזה, אבל אין מה לעשות לימדו אותם לפי הספר וזה מה שהם עושים, מלמדים לפי הספר,
ככה אתה מבין שהצבא הולך ישר ולא אכפת לו מה יש בצד.

תאמין לי רבים ממך ניסו לשנות דברים ורבים ממך גם לא הצליחו לשנות.
אני לא שואף לבינוניות. תאמין לי שיש לי ציוד משופצר שגם חיילים ביחידות אחרות היו רוצים כזה ציוד משופצר.
אני גם מיומן על הנשק שלי בצורה ממש טובה.
יש לי ערך לציוד ליותר מכל חייל בפלוגה שלך, ואני חותם לך על זה בעיניים עצומות.
בקשר להקטנת ראש אתה צודק, אני מתפקידי חפ"ש לא צריך להגדיל יותר מידי ראש (ככה אני רואה את זה).
לא מתפקידי להיות אחראי על דברים שלא קשורים אליי, אבל אם אני אראה חייל שמתייחס לנשק שלו כמו לזבל, ולציוד לחימה שלו כמו לחרא, זה יפריע לי.

וכמו שלימדו אותי דברים אני לא מאחל לך שילמדו אותך באותה צורה.

אתה בוכה על שטויות ממש, מה נראה לך, שאם יעשו לך קורס של 4 חודשים על שליטה בנשק וירי ולו"ז ולוט"ר וכל שאר הדברים, אתה תגיע למעצר ובום תהיה שפיץ.

רבים לפניך שעשו קורסים כאלה הגיעו למעצר וקפאו במקום שירו עליהם, גם כאלה ביחידות מיוחדות למיניהם.
אתה מדבר על דברים קטנים, למה ככה ולמה ככה, אבל קודם תסתכל על עצמך אחר כך על הסביבה.

ישן 24-06-2007, 22:01
  EvilP EvilP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.04

פייי איך הורדת לי את כל החשק והמוטיבציה, ועוד לפי התגובות פה קיים רוב יחסי שמסכים איתך...
ועוד להשליך את כל מה שכתבת על פני 3 שנים בכלל גורם להכל להישמע רע....

אני חושב שבשבילי ובשביל מלש"בים אחרים כאן, בהודעות הבאות שאמרת שתכתוב, אתה צריך לכתוב גם מהדברים הטובים ומהחוויות שעברו עליך וכמו כן להביא גם מספר נקודות אור.

כנראה שאתה לא מודע למספר המלש"בים שקוראים פה בפורום, ואת הנזק העצום שאתה עלול לגרום ואולי כבר גרמת. ככה שלמרות כל מה שדיברת פה על חוסר היעילות ועל הצורך בשינוי דחוף לטובה, בעקבות ההודעה שלך תרמת להגדלת את עומק הבעיה ויצרת איזושהי מחשבה מכוננת שתשליך על כל המלש"בים שקראו את ההודעה שלך .
אותה המחשבה תשפיע ישירות על ההסתכלות שלהם על הטירונות, ועל הצבא בכלל.
אז בבקשה קח לצומת ליבך את ההערה שכתבתי.

בנוסף רציתי גם לשאול, אם אתה יודע משיחות שלך עם חברים בחטיבות אחרות, האם הם מרגישים כמו שמרגישים חבריך ואתה בגולני, או שיש סיכוי שנגיד המצב בגבעתי, המקום אליו אני מיועד, הוא שונה ממה שתיארת? השאלה מופנית כמובן גם לחברי הפורום האחרים.
ישן 24-06-2007, 23:37
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
אני זוכר את עצמי בתור מלשב פה ...

לפני שלוש -ארבע שנים , אתה והרבה חברה צעירים שהולכים להתגייס צריכים להבין את האחריות שמוטלת עליהם ולכול אלה שרוצים למצות את עצמם ולהראות לעצמם שהם מסוגלים ורוצים לשנות עכשיו הם ידעו לאן ללכת , כנל לגבי כול החברה שאומרים שבסיירות אלו החיים הקשים.

אני לא אמרתי ששום ההכשרה שהגדודים עוברים היא מיותר אלה להפך הגדודים צריכים יותר ההכשרות, בנוגע לחטיבות אחרות וגם שלי אנשים בדרך כלל שמחים כי הם התרגלו למצב,והשלימו שאם הם לא יעשו את העבודה אז מי כן ? ה"סיירות המלאות גיבורים אמיצים שלנו" כפי שרוב המלשבים חושבים .

למרות שאני מחר חוזר לצבא והשעה כבר מאוחרת, החלטתי לספר קצת על עצמי , אני הייתי נער בעל עודף משקל מאוד גבוה ובכית י' הצטרפתי לעמית לכושר הייתי שם במשך שנתיים וחצי רצוף ושם החלטתי ששירות שלי יהיה קרבי למרות שצהל מאוד רצה שאני אשרת בתחום המחשבים, לפני שהתגייסתי החלטתי לדחות את השירות לטובת מכינה קדם צבאית ,( למי שלא יודע מה זה שיכנס לכאן http://nahshonna.tripod.com) ושם למדתי על החיים בישראל למדתי היסטוריה ,הכרת הארץ,ציונות,מנהיגות,יהדות,והכנה שונה לצהל ותוך כדי התמיינתי למספר יחידות שבינהם ,שייטת שלדג,אגוז מודיעין וכו' בסופו של דבר נאלצתי להתגייס לאגוז ולא מתוך רצון, אחרי הטירונות ביקשתי לעבור לגדודים לשרת עם כול חברי למכינה במטרה לבוא ולתרום וכן לשנות משהו , מהר מאוד הכול נופץ לי הישר בפנים וגיליתי שהרבה אני לא יכול לעשות , השתתפתי בכול המבצעים הגדולים של צהל בתקופת חטיפת גלעד שליט, חילצתי כוחות (שאני לא יכול לפרט בדיוק ) והייתי שם במשך חודש , משם עלינו עקב פריצת המלחמת לבנון השניה (שאני שונא לקרוא בשם הזה) והישתתפתי בלחימה בתור כוח חילוץ רפואי שפועל מתוך הכפרים ומפנה אל תוך ישראל למקומות שמסוקים למשל לא יכולים להגיע מסיבה כזאת או אחרת , הייתי מסופח לפלוגת מילואים ( לאותו פלוגה שמ"פ שלנו חטף כדור בצוואר זה שעה את הסימן של V למצלמה תומר בהודנה, ואני יכול ספר לכם בצער רב שאקשן לא היה חבר לי , משם המשכתי לעוד שניים שלושה חודשים של קו בגבול הצפון ושם יצאתי לקורס מדריכי לוחמה זעירה במשך חודשיים וחצי במתקן אדם , ומשם הייתי מדריך לתקופה של עוד כמה חודשים ,ואז הייתי עוד כמה חודשים בתוך חפ"ק , אני לא אפרט מה אני עושה עכשיו כי אני לא יכול :-)
אני מאוד מאוכזב מהצבא אני לא חושב שיש עוד הרבה אנשים כמוני כי אני באתי עם ציפיות מאוד גבוהות , וכך היו גודל האכזבות שלי , למרות כול זה כול מה שסיפרתי הוא אמת לאמיתה ואני מקווה שמי שקורא ויקרא את מה שכתבתי יבין מה המצב הנתון ואת ההחלטות שלו הוא יעשה לבד.
זהו חברה נתראה בעוד שבוע פחות או יותר אני מבקש מכול אחד שרוצה להגיב שירגיש חופשי אני יחזור ויענה על הכול ואני מבקש לא לשאול אותי שאלות שכבר עניתי עליהם ואני אשמח לשמוע מה אנשים חושבים שיהיה הפיתרון הנכון חוץ מלצאת לקצונה ולחכות למשיח שיבוא (למרות שכרגע אחד מהם פשוט נראה לי הכי הגיוני וזה לא קצונה .

לילה טוב לכולם .
ישן 25-06-2007, 09:42
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "אני זוכר את עצמי בתור מלשב פה ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MCA
לפני שלוש -ארבע שנים , אתה והרבה חברה צעירים שהולכים להתגייס צריכים להבין את האחריות שמוטלת עליהם ולכול אלה שרוצים למצות את עצמם ולהראות לעצמם שהם מסוגלים ורוצים לשנות עכשיו הם ידעו לאן ללכת , כנל לגבי כול החברה שאומרים שבסיירות אלו החיים הקשים.

אני לא אמרתי ששום ההכשרה שהגדודים עוברים היא מיותר אלה להפך הגדודים צריכים יותר ההכשרות, בנוגע לחטיבות אחרות וגם שלי אנשים בדרך כלל שמחים כי הם התרגלו למצב,והשלימו שאם הם לא יעשו את העבודה אז מי כן ? ה"סיירות המלאות גיבורים אמיצים שלנו" כפי שרוב המלשבים חושבים .

למרות שאני מחר חוזר לצבא והשעה כבר מאוחרת, החלטתי לספר קצת על עצמי , אני הייתי נער בעל עודף משקל מאוד גבוה ובכית י' הצטרפתי לעמית לכושר הייתי שם במשך שנתיים וחצי רצוף ושם החלטתי ששירות שלי יהיה קרבי למרות שצהל מאוד רצה שאני אשרת בתחום המחשבים, לפני שהתגייסתי החלטתי לדחות את השירות לטובת מכינה קדם צבאית ,( למי שלא יודע מה זה שיכנס לכאן http://nahshonna.tripod.com) ושם למדתי על החיים בישראל למדתי היסטוריה ,הכרת הארץ,ציונות,מנהיגות,יהדות,והכנה שונה לצהל ותוך כדי התמיינתי למספר יחידות שבינהם ,שייטת שלדג,אגוז מודיעין וכו' בסופו של דבר נאלצתי להתגייס לאגוז ולא מתוך רצון, אחרי הטירונות ביקשתי לעבור לגדודים לשרת עם כול חברי למכינה במטרה לבוא ולתרום וכן לשנות משהו , מהר מאוד הכול נופץ לי הישר בפנים וגיליתי שהרבה אני לא יכול לעשות , השתתפתי בכול המבצעים הגדולים של צהל בתקופת חטיפת גלעד שליט, חילצתי כוחות (שאני לא יכול לפרט בדיוק ) והייתי שם במשך חודש , משם עלינו עקב פריצת המלחמת לבנון השניה (שאני שונא לקרוא בשם הזה) והישתתפתי בלחימה בתור כוח חילוץ רפואי שפועל מתוך הכפרים ומפנה אל תוך ישראל למקומות שמסוקים למשל לא יכולים להגיע מסיבה כזאת או אחרת , הייתי מסופח לפלוגת מילואים ( לאותו פלוגה שמ"פ שלנו חטף כדור בצוואר זה שעה את הסימן של V למצלמה תומר בהודנה, ואני יכול ספר לכם בצער רב שאקשן לא היה חבר לי , משם המשכתי לעוד שניים שלושה חודשים של קו בגבול הצפון ושם יצאתי לקורס מדריכי לוחמה זעירה במשך חודשיים וחצי במתקן אדם , ומשם הייתי מדריך לתקופה של עוד כמה חודשים ,ואז הייתי עוד כמה חודשים בתוך חפ"ק , אני לא אפרט מה אני עושה עכשיו כי אני לא יכול :-)
אני מאוד מאוכזב מהצבא אני לא חושב שיש עוד הרבה אנשים כמוני כי אני באתי עם ציפיות מאוד גבוהות , וכך היו גודל האכזבות שלי , למרות כול זה כול מה שסיפרתי הוא אמת לאמיתה ואני מקווה שמי שקורא ויקרא את מה שכתבתי יבין מה המצב הנתון ואת ההחלטות שלו הוא יעשה לבד.
זהו חברה נתראה בעוד שבוע פחות או יותר אני מבקש מכול אחד שרוצה להגיב שירגיש חופשי אני יחזור ויענה על הכול ואני מבקש לא לשאול אותי שאלות שכבר עניתי עליהם ואני אשמח לשמוע מה אנשים חושבים שיהיה הפיתרון הנכון חוץ מלצאת לקצונה ולחכות למשיח שיבוא (למרות שכרגע אחד מהם פשוט נראה לי הכי הגיוני וזה לא קצונה .

לילה טוב לכולם .

אני לא מבין מה אתה רוצה למי מה שאתה כותב השתתפתה בלחימה(אם זה לא מספיק "אקשן"
בשבילך אז המצב חמור)
קיבלו אותך לאגוז וויתרתה! אז על מה הבכי?
אחרי שקראתי את ההודעות אתה נשמע כמו בחור עם שכל טוב שפשוט מתבכיין על כול דבר קטן כולם יודעים שהצבא זה לא המקום הכי טוב שיש והרבה דברים הולכים הפוך כי מה לעשות במערכת כול כך גדולה ככה זה הולך..
אתה רוצה לשנות משהו? צא לקורס קצינים זו הדרך היחידה לשנות משהו או כמובן כמו שהמליצו לך ללכת לאנשים שמעליך ולא ישר למגד ויהיה סיכוי טוב שמה שתרצה לעשות(שדרך אגב מבורך עוד הכשרה זה תמיד יותר טוב) יצא לפועל..

בכול מקרה אם אתה חושב שבסיירת תשפיע יותר אתה טועה הסיירת נלחמים ויש להם כלים אחרים גם שמה כדי להשפיע אתה צריך לצאת לקורס קצינים ואם אתה לא רוצה כי אין לך זמן או כי גודל האחריות גדולה(וזה נכון) אז על תצא ותשב בשקט כי שום דבר לא קל בצבא

בהצלחה
ישן 26-06-2007, 17:41
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
תשובה
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "[QUOTE=MCA]לפני שלוש -ארבע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idanmag
אני לא מבין מה אתה רוצה למי מה שאתה כותב השתתפתה בלחימה(אם זה לא מספיק "אקשן"
בשבילך אז המצב חמור)
קיבלו אותך לאגוז וויתרתה! אז על מה הבכי?
אחרי שקראתי את ההודעות אתה נשמע כמו בחור עם שכל טוב שפשוט מתבכיין על כול דבר קטן כולם יודעים שהצבא זה לא המקום הכי טוב שיש והרבה דברים הולכים הפוך כי מה לעשות במערכת כול כך גדולה ככה זה הולך..
אתה רוצה לשנות משהו? צא לקורס קצינים זו הדרך היחידה לשנות משהו או כמובן כמו שהמליצו לך ללכת לאנשים שמעליך ולא ישר למגד ויהיה סיכוי טוב שמה שתרצה לעשות(שדרך אגב מבורך עוד הכשרה זה תמיד יותר טוב) יצא לפועל..

בכול מקרה אם אתה חושב שבסיירת תשפיע יותר אתה טועה הסיירת נלחמים ויש להם כלים אחרים גם שמה כדי להשפיע אתה צריך לצאת לקורס קצינים ואם אתה לא רוצה כי אין לך זמן או כי גודל האחריות גדולה(וזה נכון) אז על תצא ותשב בשקט כי שום דבר לא קל בצבא

בהצלחה

מי דיבר על זה שאני רוצה להיות בסיירות ??? ומה קשור שויתרתי על הכול הסברתי למה וזהו .
וכדי לשנות מה שהו אני לא חייב לצאת לקצונה .
מי אמר משהו על זה שהסיירות עושות יותר? או בכלל ששם אפשר להשפיע יותר אני כתבתי בדיוק הפוך! , אני לא אשב בשקט והראה איך הצבא שלו ממשיך להיתדרדר מיום ליום ואני גם לא אמרתי שהכול ורוד בצבא ( אולי בסיירות אחרי סוף מסלול :-) אז אתה תשב בשקט ותפסיק לדבר שטיות ושקרים
ישן 25-06-2007, 21:49
  צק"מ צק"מ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "אני זוכר את עצמי בתור מלשב פה ..."

חבל שיש לך במה להתגאות בשרות הצבאי ואתה הופך הכל.

גם לי כמו לכל הקרביים היו תקופות של חרא.ושהפלוגה שלי הגיעה לחברון וטחנו שמירות 8-8 ואני עד היום לא יודע איך אףאחד לא יצא משוגע מזה.
אבל שיצאתי הביתה וראיתי שיש שגרת חיים בארץ אז התמלאתי גאווה כי יש תוצאות בשטח.
ונכון שזה נראה שאם אתה שומר על כלום באמצע חברון 9 שעות ביום וזה נראה הדבר הכי לא נחוץ בעולם (כדברי הפלוגה "כמספר האנשים מספר העמדות") קורה שיש את המחבל שרואה את החייל ומחליט לא לבצע את הפיגוע.וכל זה בלי שהחייל אפילו ידע לנווט.
נכון שעדיף שההכשרות יהיו יותר טובות ובתור מי שהיה מ"כ טירונים תמיד יש דחיפה לנושא לדוגמא אצלנו בשבועות שטח כל יום היו מקצים של ירי לאחר מאמץ והפלוגה השיגה שיא צהל"י בבוחן פלוגה (5.6 אם אני זוכר נכון) וזאת הייתה דחיפה של מ"מים בלי שום קשר למג"ד.
גם אני ניסיתי לתאם לחיילים שלי אימונים וזה היה הרבה מאמץ אבל אפשרי.
אז אם רצון אפשר לשנות או שאפשר להגיד שהכל גם ככה חרא ולי אין כח לשנות את זה
(יצא לי קצת מבולבל אז אני מצטער פשוט היו לי הרבה דברים בלב על כל האשכול הזה).
דרך אגב לבחור מ932 מי זה כרגע הסמח"ט?
ישן 24-06-2007, 23:57
  Sir Sebastian Sir Sebastian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06

אני מניח שאתה מתוסכל כי הסיירות ישנים על קינג קויל הולכים כל היום על אזרחי לא עושים קוים ובסוף שבוע עוד יוצא להם להתגנב למקום מגניב ולהתחבא מתחת לאדמה וכותבים על זה יום אחרי בעיתון.

לפי דעתי זה הכל תלוי באנשים שסובבים אותך

פשוט שמעתי השבוע על מישהו שאני לא מכיר, שחבר שלו סיפר לי שהוא היה שומר בשביל אנשים אחרים שלא הרגישו טוב, היה מוותר על דברים בשביל הצוות תמיד סוחב הכי הרבה ועוד כמה דוגמאות באמת מרגשות.
ולא משנה כמה חרא לפי דעתי אם הצבא היה מלא אנשים כאלה היה אווירה של טוב וכיף, אווירה שאפשר לסמוך על מישהו והאחריות מתחלקת.

לפי דעתי כל המלשבי"ם צריכים לקחת את ההודעה הזאת בתור הודעת מוטיבציה לעבור את הגיבוש יחטיו"ת
ישן 26-06-2007, 14:19
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
הכתיבה שלך נובעת מתיסכול, וחבל שאתה מכניס לכאן נתונים לא נכונים בעליל

אתה מעוות את המציאות ואת העובדות על מנת שיתאימו לדיעותיך.
אינני טוען שהמציאות ורודה, השירות בגדודים שוחק ורחוק מהילה כלשהי. בכל מחזור יש מספר לא קטן שי חיילים שנפלטים מסיבות כאלו ואחרות- אי התאמה למסגרת, ת"ש, בריאות, קב"ן וכו'. בשורה התחתונה: לא כולם מסוגלים לעשות את זה והשירות בגדודים בהחלט יכול להשפיע לרעה על החיילים.
יחד עם זאת, לבוא ולכתוב כאן נתונים מעוותים והכללות לא רציניות, גם אני יוכל לעשות עבור המטרה ההפוכה.

בתור דוגמא שתפריך את הטענות שלך, אני אתייחס למשפט הבא:

המפקד שלהם הוא אחד שהתגייס בדיוק שנה לפני, הקצין והמכים שלהם לא היו יום אחד בפלוגה לוחמת וכול השירות שלהם היו בבסיסי אימונים וקורסים אבל הדבר הכי קרוב ללחימה שהם ראו בחיים שלהם היה ביום שישי ברב-חן שהם צפו ברמבו 5 ה"פריויו"

כאשר הייתי מפק"צ טירונים (מלווה מטעם הגדוד) היינו חמישה מפק"צים שהיו כך:
1א'- מפקד צוות מחזור ראשון (רק סיים את הקורס), מלווה מטעם הגדוד.
1ב'- אני. מחזור שני כמפקד, כשבמחזור לפני נלחמתי בחומת מגן בהר-דוב ויריתי 265 פגזים, רובם ירי מבצעי. לפני שהיתי מפקד הייתי חייל בסוללה ותיקה (יצאתי מחזור שני), כך שהיה לי עוד מחזור להשתפשף כלוחם.
1ג'- מ"כ קבוע מהסגל שיבטה.
2א'- מפקד צוות מחזור ראשון, מלווה מטעם הגדוד.
2ב'- מפקד צוות מחזור שלישי, אחרי שני מחזורים כמפקד בסוללה ותיקה, כולל לחימה בחומת מגן.

שני הקצינים היו: המפל"ג שלי מתקופת חומת מגן, הגענו ביחד הישר מחברון. המפל"ג השני סיים קורס קצינים ממש שבועיים קודם, אך יצא לקורס מפקדים מחזור שני (עשה מחזור כחפ"ש) והיה מש"ק בגדוד מחזור אחד לפני שיצא לקצינים.

כמו שראית- שני הקצינים הגיעו עם ניסיון, ומתוך חמשת המפק"צים, שניים ותיקים עם ניסיון ארטילרי מבצעי, ועוד שניים בדרך אליו.

רוצה דוגמא אחרת?
צוות מרץ 03 של פלחה"ן גבעתי: המפק"צ (החבר הכי טוב שלי, כמו אח) קיבל את הצוות בבקו"ם מיד לאחר שסיים קורס קצינים, אחרי שנתיים ושמונה חודשים. הוא היה חובש ולוחם בצוות שלו, אח"כ היה מ"כ בפלחה"ן, ורק אחר כך יצא לקצינים. סמל הצוות היה בן מחזור שלו- בעל ניסיון עשיר ברצועת עזה. כנ"ל המ"כים (אחד מהם- אילון הורוביץ, נהרג בתאונה מבצעית ברמת הגולן).

אני יכול להמשיך...

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 26-06-2007 בשעה 14:21.
ישן 26-06-2007, 17:34
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
תשובה
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "הכתיבה שלך נובעת מתיסכול, וחבל שאתה מכניס לכאן נתונים לא נכונים בעליל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
אתה מעוות את המציאות ואת העובדות על מנת שיתאימו לדיעותיך.
אינני טוען שהמציאות ורודה, השירות בגדודים שוחק ורחוק מהילה כלשהי. בכל מחזור יש מספר לא קטן שי חיילים שנפלטים מסיבות כאלו ואחרות- אי התאמה למסגרת, ת"ש, בריאות, קב"ן וכו'. בשורה התחתונה: לא כולם מסוגלים לעשות את זה והשירות בגדודים בהחלט יכול להשפיע לרעה על החיילים.
יחד עם זאת, לבוא ולכתוב כאן נתונים מעוותים והכללות לא רציניות, גם אני יוכל לעשות עבור המטרה ההפוכה.

בתור דוגמא שתפריך את הטענות שלך, אני אתייחס למשפט הבא:

המפקד שלהם הוא אחד שהתגייס בדיוק שנה לפני, הקצין והמכים שלהם לא היו יום אחד בפלוגה לוחמת וכול השירות שלהם היו בבסיסי אימונים וקורסים אבל הדבר הכי קרוב ללחימה שהם ראו בחיים שלהם היה ביום שישי ברב-חן שהם צפו ברמבו 5 ה"פריויו"

כאשר הייתי מפק"צ טירונים (מלווה מטעם הגדוד) היינו חמישה מפק"צים שהיו כך:
1א'- מפקד צוות מחזור ראשון (רק סיים את הקורס), מלווה מטעם הגדוד.
1ב'- אני. מחזור שני כמפקד, כשבמחזור לפני נלחמתי בחומת מגן בהר-דוב ויריתי 265 פגזים, רובם ירי מבצעי. לפני שהיתי מפקד הייתי חייל בסוללה ותיקה (יצאתי מחזור שני), כך שהיה לי עוד מחזור להשתפשף כלוחם.
1ג'- מ"כ קבוע מהסגל שיבטה.
2א'- מפקד צוות מחזור ראשון, מלווה מטעם הגדוד.
2ב'- מפקד צוות מחזור שלישי, אחרי שני מחזורים כמפקד בסוללה ותיקה, כולל לחימה בחומת מגן.

שני הקצינים היו: המפל"ג שלי מתקופת חומת מגן, הגענו ביחד הישר מחברון. המפל"ג השני סיים קורס קצינים ממש שבועיים קודם, אך יצא לקורס מפקדים מחזור שני (עשה מחזור כחפ"ש) והיה מש"ק בגדוד מחזור אחד לפני שיצא לקצינים.

כמו שראית- שני הקצינים הגיעו עם ניסיון, ומתוך חמשת המפק"צים, שניים ותיקים עם ניסיון ארטילרי מבצעי, ועוד שניים בדרך אליו.

רוצה דוגמא אחרת?
צוות מרץ 03 של פלחה"ן גבעתי: המפק"צ (החבר הכי טוב שלי, כמו אח) קיבל את הצוות בבקו"ם מיד לאחר שסיים קורס קצינים, אחרי שנתיים ושמונה חודשים. הוא היה חובש ולוחם בצוות שלו, אח"כ היה מ"כ בפלחה"ן, ורק אחר כך יצא לקצינים. סמל הצוות היה בן מחזור שלו- בעל ניסיון עשיר ברצועת עזה. כנ"ל המ"כים (אחד מהם- אילון הורוביץ, נהרג בתאונה מבצעית ברמת הגולן).

אני יכול להמשיך...

מתי כול זה היה לפני כמה שנים? לפחות שלוש ארבע? המצב מאוד מאוד השתנה מאז כמה שזזה נשמע מגוכח, וצוות של פלחן גבעתי זה לא הגדודים הרגילים , זה צוות שהוא חלק מהגדסר ואני במפורש אמרתי שאני לא מדבר על הגדסרים אלה רק על הגדודים הרגילים .

והכוונה במפלג אצלנו זה אל אל המפ /סמפ אלה לכול התפקידים המונפצים האלה א קודקוד ב קודקוד משקש ועוד כול מיני הנפצות.

אני אשמח לשמוע עוד דוגמאות , ואני מבש ממך לשאול כול שליש/שלישה בגול גדודי החיר שלנו ושאול אותו מה איך פותחים הפלוגה ומה הקצאות שיש לה ואתה תיהיה מאוד מאוד מופתע לשמוע את התוצאות .
ואתה יכול ללכת לכול חמש או שש מחזורים אחרונים ולשאול אנשים איזה מפקדים היו להם במסלול שהכשירו אותם וגם תשאל על הקצינים .
אני מדבר רק אמת נקודה , וזה תקף בנוגע לכול הדוגמאות שהבאתי ורשמתי בהודעה זאת .
אני מבין שאתה מאוד כועס ולא שמח לשמוע את האמת אבל זה המצב ואני שמח שאצלכם בגדוד, ובחיל לא דוגלים במכים מוקדם ובכלל בטח שלא יהיו מפקדים כול כך מהר ולא להציף פלוגה שלמה במכים מוקדם .
כך לדוגמא את הפלוגה של נוב 06 של גדוד 13

שלושה ממים שמתוכם שתיים יצאו מכים מוקדם היו מכים של טירונים ומשם יצאו לקצונה וחזרו לבאח והתחילו מסלול איתם , באותה פלוגה כמעט כול המכים היום מוקדם ואם אתה חושב שמחזורים אחרים שונים אתה מאוד טועה .

אני שוב מבקש מכולם עכשיו לעבור נושא ולחשוב על פתרונות ! איך לצאת מהמצב הזה ומה לפי דעתכם אפשר לעשות כדי לשפר את המצב , ובלי פוליטיקה כמובן .
אני אישית חושב שמסלול של לוחמים בגדוד צריךלחזור להיות 10 חודשים אך ורק של ההכשרות ורק אז לעלות לפלוגות הותיקות ללא פלוגת מסלול .
ישן 26-06-2007, 18:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "תשובה"

מסלול הכשרה של לוחמים בגדודים מעולם לא היה 10 חודשים. להיפך, ההכשרה התארכה מ6 חודשים ל-8.

ישן 28-06-2007, 22:02
  asek asek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.07

אני מבין את התיסכול שלך וואללה גם אני בטירונות חשבתי כמוך
שנאתי את הצבא ואת כל מה שקשור לצבא וכל הרעל שהיה לפני הצבא ירד וחשבתי שכל מה שאומרים לי מונפץ והייתי שבוז מהתחת, אבל ככל שאתה מתקדם בזמן אתה מתחיל להבין יותר את המערכת למרות שיש עוד המון דברים לשיפור ושום דבר לא מושלם.
קודם כל התפקיד של הטירונות היא להפות אותך מאזרח לחייל ולא ללוחם ורק באימון מתקדם אתה נהפך ליותר מקצועי ובעל ידע שהופך אותך ללוחם למרות שגם באימון מתקדם הרמה לא מי יודע מה טובה, ובשביל להכשיר אותך סופית ללוחם יש לך את פלוגת המסלול שנותן לך ניסיון בשטח שזה האימון הכי טוב פלוס אימונים שבועיים שמבצעים כחלק מההכשרה.
לעומת מה שאתה אומר ומה שהרוב חושבים בוותיקה עברנו טירונות מחדש חינכו אותנו לפי ערכי הפלוגה ובאמת עשינו אימונים ברמה גבוהה מאוד והמקצועיות של המחלקה גדלה ולי לפחות הייתה תחושה שאנחנו ברמה מאוד גבוהה, וגם מבחינת כושר הייתי במצב הכי טוב בוותיקה יותר מכל שלב במסלול כי פשוט רצנו והתאמנו הרבה.
אתה צודק בזה שיש המון דברים מונפצים במיוחד בגולני וקורעים לך את התחת כל הזמן וגם שישנת כבר יומיים רצופים 3 שעות אז גם ביום השלישי אתה תישן 3 שעות אפילו שהיה המון זמן מיותר, ובוותיקה פשוט "מתעללים" בך ולא נותנים לך לישון ועושים הכל כדי שיהיה לך כמה שיותר קשה אבל וואללה אני עדיין לא כל כך בטוח שזה הכי נכון אבל יכול להיות באמת שזה מה שהופך אותך ללוחם הכי שפיץ עם הכי הרבה חישול והכי מיומן.
אני גם התחלתי בגולני עשיתי טירונות סיימתי מסלול עשיתי קורס צלפים "טחנתי" וותיקה וכרגע אני בקורס מכי"ם, ועכשיו אני באמת מסכים עם כל מה שעושים בגולני כי כשאני רואה את הרמה ואת הפינוק של רוב הלוחמים והמפקדים לעתיד של החטיבות האחרות אני יכול להגיד שהרמה של גולני היא רמה אחת מעל כולם ואני שמח שאני שייך לחטיבה ובעזרת השם אני יחזור לפלוגה שלי אחרי הקורס ויצטרף אליהם לעזה ובעזרת השם אני יתרום כמה שיותר לצבא ולמדינה.

נערך לאחרונה ע"י asek בתאריך 28-06-2007 בשעה 22:04.
ישן 13-10-2007, 23:35
  אלי18 אלי18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
חבר'ה, סליחה על ההקפצה .

אבל קראתי את ההודעה הראשונה חודש וחצי לפני הגיוס .

וזה פחות או יותר מה שמצפה לכם, למרות שאני דווקא יודע לירות (רק סטטית כמובן ולא במטרות נעות)
הטירונות שלי ושל החבר פה די דומות .

להיות תורן סרס"פ זה הכי משביז בארץ ותנסו לא להגיע לזה .

השבועות שטח אצלינו לפחות היו שונים כאשר שניים מהם היו בגדר "מנהלתיים", אתם כבר תלמדו מה זה .

המסעות באמת אחד לאחד כמו שהבחור אמר, ההרגשה היא שעושים אותם כדי לסמן וי ולקבל כיסוי לשעון בסוף המסע .

שמירות משביזות, אוכל משביז, בקיצור טירונות זה משביז, אבל איזה כיף לסיים אותה!!
מקווה שהמתקדם יהיה יותר מעניין (והוא אמור להיות מעניין יותר ועם זאת תובעני יותר)

בקיצור, אני באמת לא יכול לראות את עצמי במקום אחר, עם כל הקושי שבקרבי להיות ג'ובניק זה פשוט לא לעשות צבא, משהו בג'וב לא בסדר, כולם צריכים ללכת לקרבי לדעתי!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:31

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר