לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2007, 12:26
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
קח בחשבון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Itzik 007 שמתחילה ב "יציאה לקק"צ הקרוב... זקוק למידע!"

שעברו כמה שנים טובות מאז התקופה שלי, לכן אני לא יודע עד כמה זה עדכני אבל מכיוון שלא קיבלת כרגע תשובה ממישהו אחר:

איך נערכים מבחני הכניסה לבה"ד?
המסלול שלי הקביל בערך למה שהיום נקרא "מעוז" (אבל כנראה היום רודדו חלק מהתכנים)
המבחנים נמשכים יומיים-שלושה מרגע ההגעה לבה"ד 1. פרסום התוצאות בד"כ יום שלישי-רביעי ובזמני התגלגל גם לחמישי-שישי עקב נסיבות שונות.
לא זכור לי לגמרי הסדר אבל בגדול בר-אור שאצלי היה על הבוקר למחרת הקליטה (לאחרים היה עוד באותו ערב), מבחנים עיוניים ממוחשבים לאורך כמה שעות, ואז לימוד ואישור ציר הניווט ולמחרת מבחן הניווט (גולם סטנדרטי).

מה כולל המבחן העיוני?
נתוני אמל"ח שונים, תוד"א , תולדות/היסטוריית מדינת ישראל (כללי ביותר+המנון+ידע גיאוגרפי שולי), אני די בטוח שגם עזרה ראשונה כולל סכימת טיפול.
האם מחפפים במבחן הבראור כניסה?
לא וחיפוף שם= אי-אמינות. הנתונים בבטן/סמיכה נמדדים אמנם ע"י בן-הזוג ונמסרים בסוף, אך מדריכים מסתובבים בין הנבדקים. שלב הריצה מתחיל בש"ג לכיוון המטווחים ובחזרה. בבוקר מזג האוויר טוב, אך תוך כמה שעות בקיץ זה גרוע, וחלק מהריצות/מבחנים לקבוצות מסויימות הם גם באמצע היום.

שמעתי מקבלים בהכנה חוברת ללמוד (מקראות ישראל או משהו כזה), זה נכון?

אם ההכנה בחיל שלך טובה, כן. אצלי חולקה לפני הרגילה חוברת הכנה מצויינת שסיכמה את כל מה שנלמד בהכנה כולל מבחן תרגול.
כמה מבחנים יש בזמן הקק"צ? איך הם בנויים?
ממה שאני זוכר ירי מאמץ (3 ק"מ+ספרינט וזחילה 200 למטווח), בוחן מסלול, בר-אור אמצע וסוף, שלל מבחנים עיוניים בנושאי תורת לחימה, פיקוד ושליטה, תכנון+שרטוט מתאר קרב גדודי וכו', עבודות בכתב בנושא מנהיגות/קרב/ניתוח ספר. אבל חשובה מכל חוות דעת מפקדים, סוציומטרי צוות/פלוגה וציון בתרגול תפקידי פיקוד (מ"פ מתרגל וכו')
על מה מעיפים אנשים מהבה"ד?
אי-אמינות כמעט מיידית, תקלות בטיחות רציניות ביותר,עבירות משמעת חמורות או מצטברות, סוצימטרי וחוות דעת מפקדים גרועות (כמו כישלון טוטאלי בתפקיד תירגול) , וכמובן חוסר השגיות למרות שזה הפחות קריטי (כל עוד עוברים את מה שחייבים).
איך בנוי סדר היום?
בשבוע רגיל בבסיס קמים איפשהו סביב חמש-חמש וחצי. יכול להיות גם מוקדם/מאוחר יותר, זה תלוי באופי אותו השבוע ובלילה לפני. מפקד מתרגל לדוגמה ישן הרבה פחות עקב סיכומים יומיים וישיבות. אחר כך א"ג בוקר, ארוחת בוקר, מסדר בוקר על חדר+פק"לים, ואז שיעורים/הרצאות/שיחות/פאנלים בכיתות רוב הזמן,ארוחת צהריים, עוד שיעורים, ארוחת ערב, עוד שיעורים אם יש ושינה. כמובן שזה בשבוע רגיל בבסיס, ואז יתכנו גם תורניות מטבח ושמירה שזה יום שלם לחיילים/צוות ספציפי .
יש כמובן שבועות שטח/מטווחים/תרגילים והכשרה רובאית ולש"ב, סדרת ניווטי לילה, תע"מ/אבט"ש לפי אופי הקורס (היום במעוז זה ירד לרובאי 03, אז לא ידוע לי מה אופי התעסוקה שלהם) , סדרת חינוך/פיקוד שכוללות הרצאות ופאנלים עם אנשי מקצוע לגבי מנהיגות, פסיכולוגיה וכו' (במדרשה, בית הספר למנהיגות') וכמובן תקופת המבחנים ובסוף הכנות לטקס הסיום.
איפה ישנם סיורים בזמן הקורס?
בעיקר בשטחי האש של בה"ד 1 סביב רמון בסדרות השונות, וגם אירועי חוץ בסדרות החינוך/פיקוד בירושלים, נתניה ועוד.
איך התנאים מבחינת מגורים?
מגורים בנויים באיכות טובה, ארוניות אישיות נרחבות מעץ, 6 בחדר אם אני זוכר נכון, מקלחות קומתיות פלוגתיות סטנדרטיות, אוכל גרוע זמני אבל סביל (מגווני לוף בתחפושת). בסדרות התנאים מצויינים במדרשות/בית ספר למנהיגות. התעסוקה תלוי איפה נפלת,אני נפלתי בצפון השומרון על וילה נחמדה ל-4 צוערים+מפק"ץ+מ"פ.

זה בגדול מה שזכור לי, אני בטוח שיש כאלה יותר מעודכנים ממני.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 22-06-2007 בשעה 12:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:09

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר