לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2007, 10:56
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי flash_os שמתחילה ב "אגרות חוב - תקופה ממוצעת לפדיון"

7.58 זאת לא ריבית אלא תקופה ...
7.58 שנים בממוצע עד לפידיון .. הקרן נפדית בשנת 2017 ... אני ארחיב קצת..

כשאתה קונה את האג"ח (נניח ביום שהונפק) אתה משלם מחיר של 100 ש"ח (למשל) ..
הריבית הנקובה זאת בעצם התשואה השנתית על האג"ח , כלומר אתה צפוי לקבל 6.5 ש"ח על כל 100 ש"ח שאתה מחזיק (במשך שנה שלמה).

אם אתה מחזיק פחות משנה - תקבל פחות בריבית (כלומר אם החזקתי רק חצי שנה - כשאמכור אותה אני אמור לקבל 100 ש"ח עבור הקרן + חצי מ 6.5 (סליחה על העצלנות שבחישוב) שישקף את הריבית שנצברה באג"ח.

התקופה שאתה רואה שם (7.58) נקראת מח"מ - משך חיים ממוצע ... בגלל שהתשלומים של האג"ח (הריביות) הם תשלומים שנתיים והקרן משולמת רק בסוף , בממוצע תקבל את מרבית התשלומים תוך 7.58 שנים מהיום (עכשיו זה כבר 7.55 שנים) .
זה לא חישוב של מספר שנים אלא היוון של התקבולים העתידיים לעכשיו (חישוב מימוני) שנותן לך תוך כמה שנים בממוצע תקבל את התקבולים (דגש על ממוצע).

מקווה שהבנת ... אם לא - תקפיץ שוב ואני אסביר בפירוט יותר..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2008, 08:27
  rollo rollo אינו מחובר  

2 סוגים של הכנסות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי flash_os שמתחילה ב "עוד שאלה בנושא..."

כשאתה קונה אג"ח בבורסה , יש לך 2 סוגים של הכנסות/ רווחים :

ההכנסה הראשונה נגזרת מהריבית שהאג"ח נותן לך על הערך הנקוב , כלומר נניח שקניתי 100 ע.נ (לא חשוב באיזה מחיר) והריבית הנקובה על האג"ח היא 5% שנתי - אני אקבל בשנה 5 ש"ח ולא משנה באיזה מחיר האג"ח נסחר כרגע או באיזה מחיר קניתי אותו.

ההכנסה או הרווח השני הינו רווח הון , כלומר , בלי קשר לריבית על האג"ח , יש לו גם שווי שוק .
מן הסתם , אם קניתי אג"ח ששבוע הבא יחלק ריבית המחיר שלו יהיה יותר גבוה מאשר אג"ח בעל ריבית זהה שמחלק ריבית עוד שבועיים .
למה ? כי הריבית שאמור לקבל בעל האיגרת מגולמת במחיר - הרי אף אחד לא ימכור לך אג"ח בערך הנקוב שלו אם הוא יודע ששבוע הבא האג"ח מחלקת ריבית.

נחזור לדוגמא , יש לי 100 ע.נ שקניתי ב-100 ש"ח , הריבית משולמת כעבור שנה , נניח שאחרי חצי שנה אני רוצה למכור אותו - אני לא אמכור אותו בפחות מ-102.5 (חצי שנה של ריבית).
באג"ח צמוד יש כמובן עוד הצמדות ומדדים שקובעים את השווי שוק שלו אבל זה העיקרון .

לגבי ה"איפה" : מצ"ב לינק :
http://finance.themarker.com/site/b...l?Sbond=1940311
יש שם נתון שנקרא "תשלומים לאג"ח" - שזה תשלום הריבית.
"פדיון לאג"ח " - מתי הוא יירכש בחזרה ע"י החברה .

ישן 04-02-2008, 23:29
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי flash_os שמתחילה ב "עוד שאלה..."

כניסה לויקיפדיה ונבירה בחומר תעזור לך להבין לעומק את עולם האג"חים. אתר נוסף שיסייע לך להבין יותר לעומק את הנושא הוא בורסה סנטר. עולם ההצמדות באג"חים הוא תלוי בסעיפי האג"ח הנקבעים בהנפקה והוא קשור ישירות בשיטת חישוב ערך האג"ח. רווח (הפסד) של משקיע באגרת חוב נובע משני אלמנטים. האחד והוא האלמנט המובטח באגרת הוא הרווח שנעשה מהריבית הנקובה באגרת החוב. . האלמנט השני הוא שינוי שווי האגרת בשוק המשני.
נפרט שניה מה זה שוק ראשוני ושוק משני (ככל שאני זוכר את התרגום מאנגלית). שוק ראשוני הוא תהליך הקנייה והמכירה בין החברה המנפיקה ובין הקונים הראשונים. ערך הפרמייה (ניכיון) ביחס לסכום הנקוב באגרת נרשם בספרי החברה ונקבע בשוק זה. השוק המשני הוא השוק בין בעלי האג"ח ושאר המעוניינים באג"ח. לחברה אין שליטה על שוק זה והיא מחוייבת לתשלומי הריבית הנקובה באגרת עפ"י מספר כללים משפטיים.
היוון תשלומי הריבית וערך הפידיון של האג"ח לערכים נוכחיים נותנים לנו את הערך הנוכחי של אג"ח ומאפשרים לנו לחשב את התשואה המתקבלת מהחזקת האג"ח וקבלת הריבית אל מול עלות הרכש. כיוון שחישוב ההיוון מושפע שלילית מריבית השוק המשתנה (להבדיל מהריבית הנקובה שקבועה באגרת), יש לנו אפשרות לבצע השקעה ספקולטיבית בהתאם לציפיות שלנו מריבית השוק. אם אנו חושבים שהסיכויים שריבית השוק תרד בזמן הקרוב גבוהים, אנו יודעים לומר כי ערך ההיוון של תזרים המזומנים יעלה ולכן שווה לנו לרכוש את האג"ח עכשיו ולמכור אותו לאחר ירידת הריבית. כל זה ברמה המיקרו כלכלית. ברמה המאקרו כלכלית יש אספקטים נוספים וחשובים לאג"ח ואם תרצה אפרט אותם אבל כרגע זה לא חשוב למשקיע הפרטי.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 05-02-2008, 17:27
  rollo rollo אינו מחובר  

המון חומר ..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "כניסה..."

תכלס , באמת שהאינטרנט מוצף בחומר לגבי אג"ח וכו' .

אבל הבחור סה"כ רצה לדעת איך באה לידי ביטוי ההצמדה למדד על ערכו של האג"ח .
אז ככה , כשאני רוכש אג"ח אני משלם עליה מחיר מסויים שנקבע ביני לבין המוכר.
כשאני מחזיק אותה השווי שלה עולה כתוצאה מכמה סיבות :
1. אני מתקרב לתשלום הריבית שצבורה בה .
2. כשהריבית במשק יורדת - השווי של האג"ח עולה כי הוא משלם ריבית יותר טובה.
3. כשהמדד עולה - השווי של האג"ח עולה (כי הוא צמוד למדד).

1 ו-2 די ברורים , מה שאתה רוצה לדעת זה בעצם איך באה לידי ביטוי ההצמדה למדד על מחיר האג"ח .

השווי של האג"ח משתנה ביום המסחר שבו מפורסם המדד כי ששאר הפקדונות משתערכים .
כלומר , בסוף יום המסחר (אין לי מושג איך זה נעשה טכנית) השווי של האג"ח עולה כתוצאה מההצמדה למדד המחירים ובכך ההשקעה שומרת על ערכה במקרים של איפלציה גבוה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:08

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר