לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2007, 17:56
  ליאור לוי ליאור לוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
כמה שאלות בנוגע לכלבה החדשה.

שלום !

ביום שני בע"ה הגורה החדשה תגיע אלינו הביתה, אני גר בבית קומות יש לי כמה שאלות:
כמה פעמים ביום רצוי להוריד אותה למטה לעשות צרכים וסתם בשביל לטייל?
איזה חיסונים צריך לעשות לה? מה עלות החיסונים? באיזה גיל צריך לעשות לה את החיסונים?
האם חייב לשים לה שבב? אם כן באיזה גיל עושים את זה?
איזה אוכל לתת לה? האם היא יכולה לאכול גם בשר ומוצרי חלב בנוסף לבונזו?
האם אפשר לקלח כלבה בת כחודשיים??
מחר אני הולך לקנות לה כמה דברים כמו בונזו (תנו המלצה לסוג טוב [לא יקר מידי]), קרעת אוכל מנירוסטה, רצועה וקולר, יש עוד משהו שרצוי לקנות?
*מצטער על כמות השאלות פשוט זאת הפעם הראשונה שיהיה לי כלב אז אני רוצה לדעת הכל.

תודה לעונים.

תמונות של הגורה המתוקה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י ליאור לוי בתאריך 23-06-2007 בשעה 18:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2007, 19:00
  saidclean saidclean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "כמה שאלות בנוגע לכלבה החדשה."

שלום לך ליאור
קודם כל מזל טוב
יש לך כלבה יפיפה
שמור עליה

עכשיו לשאלות
תחשוב על זה שהיא לא יודעת כלום
שהיא כמו תינוק שצריך ללכת איתו צעד צעד
ולכן
כל פעם שאתה נותן לה לאכול ולשתות
אחרי 15 דקות
להוריד אותה למטה
ככה היא תלמד לא לעשות את צרכיה בבית
ומתי שתרצה לרדת למטה היא כבר תנבח או תשב ליד הדלת

לגבי הטילוים - עדיף לא לטייל איתה הרבה
כי היא גורה וחשופה למחלות

לגבי החיסונים
חיסון כנגד מחלת הכלבת
מועד החיסון: בגיל 3-6 חודשים ואחר כך אחת לשנה.

חיסון משושה
מועד החיסון: חיסון ראשון ניתן לכלב בגיל של 6 שבועות ולאחר מכן לפחות עוד 2 חיסונים, בהפרש 2-4 שבועות בין כל חיסון. יש לחזור על החיסון אחת לשנה.

חיסון כנגד שעלת מדבקת.
מועד החיסון: מומלץ לחסן כל כלב כשבועיים לפני העברתו לפנסיון או לפני תערוכה.

זה 3 החיסונים שתצרך
לא יותר מזה
כל חיסון עולה בסביבות 150-300
תלוי בחיסון
למשל חיסון נגד כלבת יעלה לך יותר זול אם תחסן אותה
אצל וטרינר הערייה (אם קיים בכלל בעיר שלך )

לגבי השבב
חלק מהרשויות המקומיות מחייבות כיום את בעלי הכלבים להשתיל שבב בכלביהם.
כשתיגש לחסן תכלבה
תשאל באיזה גיל צריך

לגבי האוכל
אתה יכול לתת לה בונזו או בשר
או חלב או לחם

מה אסור ?
עצמאות אסור בהחלט
וממתקים (שוקלד וכו')

לגבי המקלחת בשום פנים ואופן אל תקלח אותה
ניתן לקלח גור מגיל חצי שנה בלבד, לפניי הגיל הזה זה יכול לגרות לו לדלקות ריאות

אוכל ממליץ לך על ד"ר פט לגורים
הגורים מתים על זה
לגבי החפצים הנלויים
תוכל לקנות לה כדור קטן , קולר , כלי מים ואוכל
וכל מיני צעצועים

שיהיה לך בהצלחה ידידי
בברכה סעיד
ישן 23-06-2007, 19:08
  Y.T.R Y.T.R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.07
תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "כמה שאלות בנוגע לכלבה החדשה."

קודם כל נתחיל מחיסונים:
3 חיסונים משושה בהפרש של שבועיים אחד מהשני (מחיר מחירון 160)
כלבת בגיל 3 חודשים בערך (מחירון לפי עירייה)
אוכל,ציוד ומזון תלוי מה אתה קונה איזה חברה ומה הרמה.
מזונות טובים: רויאל קנין,יוקונבה,פרופלאן,אקאנה,בלאקווד,איגל פק, סיינס דיאט,נוטרו צ'ויס,טכניקל.
כל המזונות האלו אתה צריך גזע קטן לגורים היא נראית כמו מעורבת בסגנון שוקי מרק בישראל.
לגבי שבב 50 בלי מחיר השבב (בדרך עוד 20-30 שקל במקסימום) וזה לא חובה אך רצוי.
לא אי אפשר לקלח גורה בת חודשיים אפשר לנגב עם מגבון לח ללא אלכוהול
לא לתת לה מוצרי חלב,מוצרי בשר בעתיד שהיא תגדל יהיה אפשר לתת לה עצמות לעיסה (אסור לתת עצמות עוף).
וחוץ מזה תהנה היא נראית טוב
ישן 24-06-2007, 10:19
  eva_z eva_z אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
ליאור תתחדש
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "תודה לכם!"

היא גורה יפהפיה.
יש לי רק כמה דברים להוסיף.
ראשית אתה צריך למצוא וטרינר קרוב לביתך,
ועם קבלת הגורה ללכת אליו שיבדוק אותה ושיקבע שהיא בריאה.
ושיפתח כרטיס בשבילה.
על החיסונים הוא כבר יגיד לך מתי היא צריכה לקבל.
תוכל להתייעץ איתו בקשר לאיזה מזון לתת.
דרך אגב אתה צריך לשאול את הבעלים במה האכילו אותה עד עכשיו,
שבהמעבר למזון אחר יעשה בהדרגה.
היא בטח כבר קבלה תוספת ליניקה.
כמה שידוע לי לגורים נותנים יותר פעמים אוכל במשך היום,
כ-4 פעמים, ואת האוכל לא משאירים חופשי אלא לוקחים
אחרי כ-15 דקות.
אחרי כל ארוחה, וגם לפני השינה צריך להוציא את הגורה לעשיית הצרכים.
מים צריך שיהיה לה חופשי וטרי כל יום.
הרופא גם יגיד לך לאן מותר לקחת אותה לעשות את הצרכים,
עד שתקבל את החיסונים הראשונים,
כי לא רצוי שתסתובב איפה שיש כלבים אחרים והיא עוד לא מחוסנת!!!
אין צורך לתת לה חלב, אסור עצמות עוף, ובמיוחד הודו שזה כמו סיכות.
שיהיה בהצלחה.

ישן 24-06-2007, 17:48
צלמית המשתמש של *Reut*
  *Reut* *Reut* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "עכשיו קראתי כמה מאמרים וראיתי..."

בקשר למתחם הזה... תלוי בגיל של הגורה הגיבו פה לפני שלא לטייל יותר מדי עם הגורה או לא ליד כלבים אחרים זה לא לדמרי נכון אבל זה תלוי בחיסונים שקיבלה הגורה.
תראה כל גור צריך לקבל 3 משושים כמו שאמרו פה לפני שזה בעצם תערובת של חיסונים נגד 6 מחלות קטלניות לכלבים. עד שהגורה שלך לא קיבלה את כל שלושת המשושים אסור לך להוציא אותה מהבית!!
הגורה אמורה להישאר בבית ולעשות את הצרכים שלה בבית ולכן כדאי שתכין חדר מיוחד שבו היא תהיה, תעשה את הצרכים שלה וכו' כי ברור שלא תרצה שהיא תהיה ותעשה את הצרכים שלה בחדר שלך, במטבח או בסלון.
אחרי שהיא תקבל את שלושת המשושים תוכל להתחיל להרגיל אותה לעשות צרכים בחצר אבל לא לפני שתקבל את כל החיסונים כי זה יכול להיות קטלני עבורה!
בקשר לכלבת אני רק אוסיף שהכלבת זה בגלל החוק בממשלה ממשרד הבריאות. הסיכויים שהיא תחלה במחלת כלבת אם אתה הולך איתה עם רצועה ברחוב הוא כל כך נמוך הוא ממש אפסי. אבל כפי שידוע לך משרד הבריאות מחייב ולכן חובה לעשות זאת אבל זה פחות דחוף מהמשושים. שבב יעשו לך כשתעשה חיסון כלבת או אצל וטרינר אחר. עוד משהו שאוסיף הוא שאתה חייב להודיע לשירותים הוטרינריים של המועצה שלך שאימצת כלב, תצטרך גם להוסיף תשלום קטן יחסית ואז הם יתנו לך רישיון לכלב ומדי שנה ישלחו לך טופס שיזכיר לך לתת לכלב חיסון כלבת.
רצוי לציין שחובה לפי החוק להודיע לשירותים הוטרינריים על כל כלב שברשותך - כלב שיימצא ללא רישיון ילקח להסגר של 10 ימים ויתכן שלא יחזור לבעליו לאחר ההסגר!!
בהצלחה, רעות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img528.imageshack.us/my.php?image=dscn1237cu1.jpg]
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-06-2007, 18:39
צלמית המשתמש של *Reut*
  *Reut* *Reut* אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "תודה, באיזה גיל עושים לה את..."

זה לא משנה שהיא נולדה בחצר כי כשהיא הייתה עם אמא שלה וינקה היא קיבלה את החיסון הטבעי מאימא שלה. אבל עכשיו כשהיא כבר לא יונקת היא לא יכולה לצאת החוצה - יש המון חידקים בחוץ זה מסוכן מאוד בשבילה. ולא רק סביבה שמטיילים בה כלבים מסוכנת אלא בכלל אל תוציא אותה לחצר ובעיקר לא לסביבה שהיא נראית בה באחת התמונות!!
בקשר לחיסונים... מישהו מעלי אמר לך את זמני החיסונים אבל בכל מקרה, קח אותה לוטרינר טוב (מאיזה איזור אתה? אולי אוכל להמליץ לך על וטרינר טוב) והוא כבר יתן לך פנקס חיסונים ויסביר לך הכל כמו שאווה אמרה... אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img528.imageshack.us/my.php?image=dscn1237cu1.jpg]

ישן 25-06-2007, 09:38
צלמית המשתמש של *Reut*
  *Reut* *Reut* אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "קודם כל האזור שהכלבה מצולמת..."

טוב באשקלון אני לא מכירה וטרינרים אבל תשאל אנשים שאתה מכיר, אתה יכול לעשו גם חיפוש באינטרנט, ואם יש צער בעלי חיים באשקלון ויש להם מרפאה ורינרית אני תמיד ממליצה ללכת לוטרינר ששיך לאגודה כמו צער בעלי חיים ולא למרפאה פרטית כי הכסף שאתה משלם לו גם דואג לכלבה שלך וגם לכלבים חסרי מזל כמו אלו שבכלביה.
אם היא כבר בת שבעה שבועות אני מאמינה שאתה כבר יכול לתת לה את המשושה הראשון אבל תלך לוטרינר ולפי המצב הבריאותי שלה הוא יחליט.
בקשר לשאלה האחרונה שלך זו הבעיה בגורה כל כך קטנה. אני מצטערת לומר לך אבל היית צריך לחשוב על זה קודם :\
כלבה בגיל כזה אסור שתצא החוצה מהבית אפילו לא לחצר. אתם חייבים לסדר איזשהו חדר בבית אפילו איזו מרפסת קטנה או חדר ארונות או משהו כזה שהיא תוכל לישון בו עד שתגדל ותקבל 3 משושים. תראה היא כלבה קטנה זו לא כזו בעיה לנקות את הצרכים שלה ולמרות שזה לא נעים חייבים.
אני רק רוצה להוסיף בקשר לאוכל שבאמת כדאי שתקנה לה רויאל קנין, או יוקנובה. אלה סוגי האוכל הכי טובים לכלבים ואני אסביר לך גם למה זה חשוב. בתור גורה, היא גדלה ולכן היא צריכה לקבל את המרכיבים שהיא צריכה, את האוכל הכי טוב שהיא יכולה לקבל בגיל הזה כדי שהיא תגדל טוב. בדיוק כמו שאם היה לך תינוק היית רוצה שבגיל כל כך צעיר הוא יקבל את המזון הטוב ביותר. אחרי שהיא תתבגר תוכל כבר לחסוך בתקציב ולקנות לה אוכל פחות טוב. אבל כשהיא עדין גורה קטנה אני מאוד ממליצה לך לשלם קצת יותר - אני יודעת שהמחיר שהחברה דורשת על יוקנובה לגורים 3.6 ק"ג הוא 87 שקל אבל בחנות זה בטח יעלה לך יותר, אבל בגלל שהיא כל כך קטנה היא גם לא תסיים את השק מהר יותר.

ישן 25-06-2007, 11:55
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "קודם כל האזור שהכלבה מצולמת..."

ליאור, רוב הוטרינרים יבקשו ממך לחכות שבוע עד עשרה ימים מהיום שהבאת את הכלבה ועד החיסון הראשון כדי לבדוק שאין אף וירוס שדוגר בה כי אם יש והיא תקבל חיסון החיסון רק יגביר את הוירוס והסיכויים להבריא ממנו יהפכו קטנים מאוד.
גם אם הוטרינר לא יבקש שתמתין, אני מציעה שתמתין ובזמן ההמתנה אל תוציא אותה למדשאות או למקומות שכלבים נוהגים לעשות בהם את הצרכים.
ובזמן הזה תשים לב טוב אם הוא מקיאה או משלשלת או אם התאבון שלה נפגע ממה שאתה מכיר, ואז עם כל המידע הזה גש לוטרינר, ספר לו הכל והוא יחליט אם אפשר לחסן.. אל תשכח שמעבר הדירה והפרידה מהאמא והאחים תגרום קצת לטראומה שיכולה להחליש את המערכת החיסונית, לכן גם כדאי להמתין..
בהצלחה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:26

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר