לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2007, 17:20
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
אני לא בטוח אם תמצא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "נונצ'קו וחרבות."

מורה שמלמד שימוש בנונצ'קו להגנה עצמית פרקטית שמתאימה כיום, וגם אם כן זה לא נלמד כשיטה בפני עצמה אלא כ"נגיעה", לרוב היכן שלומדים להשתמש בנונצ'קו זה נעשה במסגרת קאטות ותרגול חופשי (פריסטייל). בכל מקרה קשה לי להאמין שתמצא מורה שילמד אותך שימוש בנונצ'קו להגנה עצמית אבל אם כן .. זכית (:

ולא ידוע לי על שיטה שמלמדת שימוש בחרב בראשון...

אגב נונצ'קו הוא לא כלי פשוט לשימוש להגנה עצמית, אתה יכול בקלות לפגוע בעצמך ונדרשת מיומנות גבוהה כדי להגיע לרמה שאתה ממש יכול להתגונן בעזרת הנונצ'קו.

חזרה לפורום
ישן 26-06-2007, 11:03
צלמית המשתמש של @=Nir=@

בנונצ'קו אפשר להשתמש בשני טווחים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי orib שמתחילה ב "תראה הנונצ'קו שייך למשפחת..."

זה תלוי איפה אתה אוחז בנונצ'קו, אם אתה אוחז קרוב יותר לשרשרת\חוט זה טווח קצר יותר (באחיזה זו השליטה בנונצ'קו גם יותר קלה), ואם אתה אוחז בחלק התחתון של הנונצ'קו הטווח הוא יותר ארוך (ובחיזה זו השליטה יותר קשה).
אבל גם כשאתה אוחז קרוב לשרשרת שמחבר בין שני החלקים לא הייתי אומר שהטווח קרוב (ובטח שלא "מאוד קרוב"), תחשוב על זה שבמכה אתה יכול ליישר את היד כמעט עד לנעילה (כמובן שאסור לנעול) והטווח גדל, אתה יכול גם תוך כדי לשנות את האחיזות בהתאם למצב וככה אתה מתאים את עצמך ליריב (למרחק במקרה הזה).

אבל כן נונצ'קו הוא אכן כלי לא פשוט להגנה עצמית, כמו שאמרת אתה צריך שליטה גבוהה בנונצ'קו כדי להתאים את עצמך מצב וכדי לא להפגע מהנונצ'קו.

ואני דרך אגב כשהתחלתי להתאמן עם הנונצ'קו מייד התחלתי עם אחד ממתכת (אלומיניום ליתר דיוק), כזה שהוא ממש כואב כשהוא פוגע בך, עברתי את זה ממש בלי הרבה פגיעות. אולי זו הדרך הטובה ביותר ללמוד להשתמש בנונצ'קו בצורה כזאת שתשמור על עצמך, כי ככה אתה נזהר כבר מתחילת התרגול ולא מרשה לעצמך "להתפרע" עם נונצ'קו מספוג כי זה לא כואב. בנוסף יש הבדל משמעותי במשקלים בין הנונצ'קו מספוג לאלה מעץ או מתכת.

חזרה לפורום
ישן 26-06-2007, 16:42
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
מסכים אבל
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "בנונצ'קו אפשר להשתמש בשני טווחים"

עדיין אני חולק על דעתך בקשר לטווחים משום שתראה נכון שזה לא מאוד קרוב אבל עדיין הכלי נחשב לכלי שהעבודה איתו עם היריב קרובה אם משווים אותו לרוב כלי הנשק המסורתיים כמו בו,האן בו,יארי, קטאנה
הטווחים של רובם גדולים מזה של הנונצ'קו כמובן שהכל יחסי(:

בנוגע לשימוש ולאימון יכול להיות שאתה צודק שכדאי להתחיל עם אחד אמיתי(ברזל,מתכת,אלומיניום) בגלל הבדלי המשקל אבל אנחנו למשל באימון עובדים רק ספוג משום שאנחנו לא רוצים להוריד אחד לשני את הראש בטעות כמו שקרה לי שמתחיל התאמן עם אחד אמיתי וזה עף לו ופגע בי והסתובבתי שבועיים עם בלוטה בראש אבל אם הבנאדם מוכן לקחת צ'אנס אז סבבה אבל לפחות לי שהתאמנתי בהתחלה עם ספוג היה יותר נוח וכשהמיומנות עלתה הבדל המשקל לא הפריע לי כל כך
חזרה לפורום
ישן 28-06-2007, 16:10
צלמית המשתמש של @=Nir=@

אם תחשוב יותר בגדול
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי "האדם הנעלה" שמתחילה ב "בולשיט!!"

זה ממש לא יראה לך "בולשיט". תחשוב על מצב שמסתער עליך אדם גדול עם סכין, כתוצאה מהלחץ והאדרנלין השימוש בנונצ'קו הופך למסורבל יותר, נאמר ופיספסת את המכה הראשונה (לא פגע, הוא חסם עם היד ויש עוד הרבה) והוא צימצם מאוד את הטווך עד כי כך שאתה לא יכול להוציא מכה עם הנונצ'קו, מספיק שהוא צימצם את הטווח וכבר הוא יכול לדקור אותך.
אני ממש לא אומר אם התגוננות עם נונצ'קו נגד סכין זה אפשרי או לו, פשוט תחשוב על כל הסיטואציות שיכולות להיות לך במקרה הזה ותראה שזה ממש לא פשוט.

* אתה יכול לבטא את עצמך גם בלי להשתמש בביטויים כמו "מזיין אותו", יש לשמור על תרבות דיבור בפורום.

חזרה לפורום
ישן 28-06-2007, 17:56
  "האדם הנעלה" "האדם הנעלה" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.05
בסדר, סליחה על הביטויים. אני טיפה עצבני לאחרונה ולא צריך להוציא את זה כאןן.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "אם תחשוב יותר בגדול"

אתה מעלה סיטואציה שהסבירות שלה נמוכה יותר..
בדרך כלל ש"ערס" מוציא על אדם סכין הוא מחזיק אותה נמוך ליד הכיס שלו בשביל הפוזה או מה שזה לא יהיה והוא לא מסתער על הבן אדם ישר...
עם כמה שזה נשמע מפגר לרוב האנשים האלו יש "טקס" של הקללות ושהם מוציאים סכין וזה אז יש "בוא עכשיו נראה אם אתה גבר" וכו'... אם יש לך נונצ'אקו זה מספיק זמן אם אתה נכנס למצב של לחץ אין המון דברים שאתה יכול לעשות כי כל דבר יהיה מסורבל. בשביל זה הוא יתאמן על השימוש לא?

עכשיו, תמיד אפשר לבוא "תחשוב על סיטואציה.." כזאת וכזאת אבל זה בדיוק כמו שלכל התקפה יש הגנה.
בעיקרון, ואני חושב שהמון יסכימו איתי כאן, לנונצ'אקו יש סיכוי יותר טוב מול סכין. זאת כמובן דעתי האישית.
חזרה לפורום
ישן 29-06-2007, 16:25
צלמית המשתמש של @=Nir=@

כמה דברים קטנים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי "האדם הנעלה" שמתחילה ב "בסדר, סליחה על הביטויים. אני טיפה עצבני לאחרונה ולא צריך להוציא את זה כאןן."

תסכים איתי שביום - יום אתה לא מסתובב עם נונצ'קו? נאמר שאתה יכול לסחוב אותו בתיק, ביציאות כשאתה יוצא לבלות אתה יוצא בלי תיק נכון? ככה שלא יהיה לך איך לסחוב אותו והוא לא יהיה זמין לך בשעת הצורך, שהרי רוב הדקירות קורות במקומות בילוי (שלעומת זאת סכין אפשר להכניס לתיק).

עוד משהו - הרבה פעמים הדקירות נעשות מטווח צמוד, כלומר כשמיהו למשל קורא לך "בוא לפה רגע" הוא כאילו שם את היד עליך לאות חיבה רק כשאתם צמודים הוא מוציא את הסכין ודוקר לרוב בלי שהקורבן יודע מזה ומספיק להגיב.

אז נאמר שהנונצ'קו אכן יעיל כנגד סכין, אך הוא הרבה פחות זמין מכלי נשק אחרים להגנה עצמית (כלי שאפשר להחביא בבגדים -סכין, אגרופן וכ'ו). וזה מה שהופך את האימון על נונצ'קו (הגנה עצמית) ללא פרקטי. הוא פשוט לא יהיה שם כשתצטרך אותו.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:08

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר