לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2007, 21:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אז השאלה שגוייה. המוכשרים לא באים מהשמאל - אבל ה"מוקשרים" כן באים משם...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צביליך שמתחילה ב "מוכשרים"

העובדה שאת השאלה הזו אתה מעלה בדיון על מולדת הנפוטיזם, ביה"מ העליון, רק מדגישה זאת...
לטעון שהשמאל שולט במדע זה כמובן בולשיט.

השמאל אכן שולט בתקשורת - ומי שמעלה על דעתו שזה קשור ליכולת ולא לויטאמין פי, כנראה שלא
רואה טלוויזיה או קורא עיתונים או מאזין לרדיו...

באמנות לא השמאל שולט ולא הימין שולט. השמאל שולט ב"אמנות" (דהיינו ריתוך או חיבור קליפות
ביצים בעזרת סיכות בטחון והצבת מצלמות בזוויות מוזרות בכדי להמחיש את מוזרותו של הכיבוש...).

שליטת השמאל בפוליטיקה היא נגזרת של שליטתו במערכת המשפט ובתקשורת - וכולנו סובלים
יום-יום כתוצאה משליטה זו. מי שמוצא כישורים בהתנהלות המדינית של השמאל, חי בסרט קשה...

בקיצור, בכל מה שמחייב כישורים - לשמאל אין שום עדיפות. בכל מה שמחייב קשרים, השמאל
אכן מנצח.
העובדה שאתה משתבח כאן במינוי של שופט עליון פוליטי, רק ממחיש את החרדה שלך מפני
מערכת נקייה, שבה החבר'ה שלך יצטרכו, חס וחלילה, להיבחן עפ"י כישוריהם, ולא עפ"י הקשרים
שלהם...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2007, 18:31
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אורי, אתה יכול לנקוב בשמות 3 אומנים רציניים שמזוהים עם הימין?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אז השאלה שגוייה. המוכשרים לא באים מהשמאל - אבל ה"מוקשרים" כן באים משם..."

יש תחומים מסויימים שמזוהים בכל העולם המערבי עם השמאל (וברור יש בעוסקים בתחומים האלה גם ימניים אך הם במיעוט), וביניהם האומנות הפלסטית, הספרות, התיקשורת ומדעי החברה והרוח. ניתן לטעון (ובמידה רבה של צדק מבחינתי) שתחומים אלה אינם דווקא החשובים ביותר, אבל אין ספק שיש להם השפעה גדולה על ההתנהלות של החברות המערביות. הבעיה בימין (ולא רק בישראל) שהוא מרבה להתלונן מרה על תת הייצוג שלו בתחומים אלה (בייחוד בתיקשורת) אך לא רבים מבניו מנסים לפתח קריירה בתחום.
אני חייב להוסיף ולציין שבתחומי ההנדסה, מדעי החיים והמדעים המדויייקים יש ייצוג מאוזן יותר של אנשי שמאל וימין. פרופסור אומן, ולא פחות ממנו, פרופסור יובל נאמן, הם דוגמאות שהימין יכול להתגאות בהם כפי שהשמאל יכול להתגאות במדענים ידועי שם משלו (ובוודאי אם רוצים לנכס את אינשטיין לשמאל הישראלי-אחרי הכל, כמעט והיה נשיא מדינת ישראל...).
ישן 25-06-2007, 19:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אם רוצים לשייך את איינשטיין לשמאל הישראלי, אז בוא נייחס לימין את אדוארד טלר...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אורי, אתה יכול לנקוב בשמות 3 אומנים רציניים שמזוהים עם הימין?"

את ישעיהו ברלין ואת משה רבנו...
איינשטיין לא היה קרוב להיות נשיא ישראל. ב"ג הציע לו - והוא דחה זאת, בגלל שמעולם לא חי פה,
ומגיע לו קרדיט על כך שסירב להפוך עצמו לדוגמן של ב"ג.
מכיוון שכל הפוזה של "אמנים" היא פוזה שקשורה יותר ביחצ"נות ופחות באיכות (זה שהרתך המקלל
תומרקין נחשב כפסל גדול, קשור יותר בקשריו הטובים עם מבקרים, מאשר בכך שמישהו באמת
מתפעל ביכולתו לבצע מה שכל ילד בדוי בנגב עושה - לאסוף מתכות...), אז באמת שאין מה להתפלא
על כך שאין "פסלים" גדולים בימין. אם תומרקין ועליזה אולמרט זה מה שיש לשמאל להציע באמנות,
כנראה שרמברנדט יצטרך להמשיך להתהפך בקברו...
בתחום הכתיבה הימין הוציא מתוכו כותבים טובים לא פחות מאלה שהיו בשמאל - הגם ששוב, תחום
זה נתון לשליטה טוטאלית של המקדמים למיניהם (באמצעות ההוצאות לאור), ועל כן משה שמיר
תמיד ייחשב פחות מעמוס עוז וא"ב יהושע. במציאות, המשוררת והמלחינה הגדולה ביותר בתולדות
ישראל, הייתה כזו שהשמאל עשה לה את המוות, כשנחשפו דיעותיה - ואפילו הם לא הצליחו למחוק
את העובדה שהרבה אחרי שאנשים ישכחו שאנחנו דור מזויין, הם יכירו את לו יהיה...

בקיצור, הימין לא נופל מהשמאל בשום תחום שדורש יכולת. במה שדורש קומבינות - הימין אכן
בפיגור היסטרי, והמדינה כולה סובלת מכך...
צעירים מהימין לא יכולים לפתח קריירה בתקשורת כי השערים לתקשורת סגורים בפניו. לך לגל"צ
ולבמחנה ותראה את מי מקבלים לקד"צים שם - ולמה. אפילו בקורס טיס כ"כ הרבה בנים-של..
.
התקשורת היא מועדון קטן וסגור, שמורכב מ3 יומונים, שלוש תחנות טלוויזיה ושתי תחנות רדיו.
כל הגופים האלה מוטים שמאלה מערכתית, מי יותר ומי פחות. סיכוייו של צעיר ימני להתקבל
לעבודה שם, מבלי שיתוייג מראש כעלה תאנה בודד - הם זניחים.
ישן 26-06-2007, 10:02
מנהל

מה הקשר בין אדוארד טלר ומדינת ישראל?
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אם רוצים לשייך את איינשטיין לשמאל הישראלי, אז בוא נייחס לימין את אדוארד טלר..."

אתה באמת רוצה שנכניס כאן "כוכבים" מההסטוריה של הימין העולמי?
אינשטיין, מה לעשות, היה לא רק יהודי אלא גם בעל קשר ישיר לישוב היהודי (היה ממייסדי האוניברסיטה העיברית). בניגוד למה שכתבת, אינשטיין לא רצה במשרת שיא משום שחשב שהדבר יגביל אותו מבחינת העיסוק במחקר וגם מבחינת חופש הביטוי . ניתן לקרוא על כך בביוגרפיה המקיפה שלו שיצאה לאחרונה לאור. היא מעניינת כמובן גם באופן כללי.
אני מעיז לשער שאינך מבין גדול מדי באומנות. זה בסדר, לא חייבים להתמצא בכל תחום, אבל אתה יכול להמנע מהמנטרות השחוקות על אומנות מודרנית.
לגבי כתיבה, צריך להיות עיוור על מנת לטעון שיש שיעור דומה של כותבים ימניים ושמאליים ברמה גבוהה. בין הכותבים הימניים הבולטים ניתן לציין את אצ"ג, משה שמיר ואולי גם איל מגד. השיוך של עגנון לימין הוא קצת מפוקפק. אלתרמן היה לאיש ארץ ישראל השלמה בערוב ימיו כמו רבים אחרים אך במשך רוב חייו היצירתיים היה איש שמאל מובהק כפי שהדבר בא לידי ביטוי ב"טור השביעי".
האם אתה רומז שנעמי שמר הייתה המשוררת הגדולה בתולדות ישראל? זאת הגזמה פראית ביותר....היא הייתה פיזמונאית מצוינת. מבחינת שירה היא ממש לא בשורה הראשונה. הפיזמונים שלה, אגב, אינם מוכרים יותר משירים של אריק אינשטיין או יונתן גפן שיצאו בערך באותו זמן...סקר מהיר יבהיר לך שיותר אנשים מכירים את "סע לאט" מאשר את "לו יהי".
לגבי היות התיקשורת מועדון סגור...לא קונה את התירוץ הזה. יצא לי להכיר בית ספר מסוים ומוכר לעיתונות וקשה להגיד שהיה שם
ישן 26-06-2007, 10:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הקשר בין אדוארד טלר למגינת ישראל, גדול מזה של איינשטיין.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה הקשר בין אדוארד טלר ומדינת ישראל?"

הוא היה ממוריו של יובל נאמן, והביע תמיכה במחקר גרעיני בארץ.
איינשטיין נכח בפתיחת האונ' העברית - זה די רחוק מלהיות אחד ממייסדיה. הוא לא לימד בה יום...
שניהם לא ישראלים ולא מייצגים קשר לישראל, מעבר להזדהות של יהודים מחו"ל עם המדינה.

אתה רשאי להעז כאוות נפשך, אבל מכיוון שלא קיים מושג של "מבין באמנות", אני אסלח לך על
העזתך...
"מבין באמנות" זה כמו "אוהב אוכל טעים" - אלא שמה שאוהב האחד - השני מתעב...

לא אני שייכתי את אלתרמן לימין - ובוודאי שאין לי עניין לי עניין להתפעל מכותב "התותח המבורך"
בתור משורר דגול. יתכבד נא ויישב עם עמיתיו לשתייה בכסית, ויניח ל"לא מבינים בשירה"...
מרגע שכתבת על נעמי שמר שהיא "פזמונאית", הראית שאצלך הרמה נמדדת עפ"י העמדה
הפוליטית. נעמי שמר אכן יודעת גם להלחין את מילותיה - זה לא מוריד מרמת הכתיבה שלה
במאומה, אלא סתם הופך אותה למוכשרת יותר מחבורת שתייני כסית, שהתפרנסו מהיותם חביבי
המשטר (ויפה שציינת את הטור השביעי - נעמי שמר לא הייתה צריכה גוף ציבורי שיקיים אותה.
בלי תמיכה שלטונית היא נתנה לציבור ה"לא מבינים" לפסוק האם היא יכולה להתפרנס ממקצועה).

אתה רשאי לא לקנות את המציאות שהתקשורת מועדון סגור, אבל זה לא יעזור לשנינו - האמנון
אברמוביצ'ים ימשיכו להופיע על כל במה, והאמנון לורדים ימשיכו להיות בשוליים - ללא שום קשר
ל"כשרון".
ישן 26-06-2007, 16:08
מנהל

האל תזלזל בחשיבות אינשטיין להקמתה של האוניברסיטה העיברית
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הקשר בין אדוארד טלר למגינת ישראל, גדול מזה של איינשטיין."

אינשטיין היה מעורב בהקמת האוניברסיטה, גייס לה תרומות, היה חבר בדירקטוריון הראשון ואף הוריש לה את זכויות היוצרים על עבודותיו המדעיות (לה, ולא לפרינסטון שהייתה ביתו האקדמי מאז ברח מאימת הנאצים). אינשטיין דווקא כן הרצה בארץ ישראל, בשנת 1923.
זה נחמד שטלר היה המנחה של יובל נאמן, אך לא בר השוואה.
לגבי אומנות: בוודאי שיש משמעות להבנה באומנות. אינך מבין מספיק בשביל להבין זאת (:
וברצינות: צריך לדעת איך להסתכל על יצירות אומנות על מנת להיות מסוגל להתרשם מהם עד הסוף. קל מאוד להסתכל על מה שנראה כקישקוש מוחלט ולזלזל.
ואפרופו זלזול: בעינך פיזמונאי זוהי מילת גנאי. לא בעיני. יש הבדל בין משורר ופיזמונאי. נעמי שמר התפרסמה בזכות כתיבת פיזמונים ולא בזכות כתיבת שירים. את יהודה עמיחי ונתן זך אנשים קוראים בלי קשר לכך שכמה משיריהם הולחנו, מה שאי אפשר ממש לומר על נעמי שמר.
ואגב, גם כשנעמי שמר הייתה בחיק השמאל היא לא נחשבה למשוררת באותו מובן שרחל נחשבת משוררת.
ישן 26-06-2007, 16:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בוודאי שאיני מזלזל בתרומת איינשטיין להקמת הטונ' העברית. אני מזלזל בהגדרתו כישראלי..:)
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האל תזלזל בחשיבות אינשטיין להקמתה של האוניברסיטה העיברית"

תרומתו המעשית של טלר למחקר בארץ, עלתה על זו של איינשטיין. ובכ"ז טלר יהודי-אמריקני.

לגבי אמנות: בוודאי שאין כזה דבר הבנה באמנות - ולכן כדי להיחשב מבין בה, עליך להיות מקורב
של המיוחצ"נים שמחליטים על כך...
אין כזה דבר "לדעת איך להסתכל על יצירת אמנות". זו פוזה שיצרו כמה אנשים חכמים שהתקשו
ליצור משהו שמעורר התפעלות, ולכן הצליחו לעשות את הספין הראשון בהיסטוריה - ולהגדיר את
קשקושיהם כבעלי עומק רוחני שההדיוט הממוצע לא יבין...
זה שחזור מציאותי של בגדי המלך החדשים - אם אנשים מתביישים להגיד על תאונות הריתוך של
תומרקין שהן גועל נפש, שכן אז יגידו ש"אינם מבינים" - ותומרקין צוחק ומקלל כל הדרך אל הבנק...

פזמונאי זו לא מילת גנאי, אלא מילת זלזול. נעמי שמר מכרה יותר ספרי שירה מאשר עמיחי וזך
גם יחד. העובדה שהיא מוכשרת מספיק בכדי לצרף גם מוסיקה לשיריה, לא צריכה להוריד מערכה
כמשוררת. לא, היא מעולם לא הייתה בשמאל, אלא פשוט לא דיברה על פוליטיקה (ואחרי שדיברה,
הברנז'ה החמודה גרמה לה להתחרט על כך, עם אינספור השמצות, שדעכו רק לקראת מותה).
ישן 26-06-2007, 21:08
מנהל

נו טוף, עם קביעות כאלה לא ניתן להתווכח
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בוודאי שאיני מזלזל בתרומת איינשטיין להקמת הטונ' העברית. אני מזלזל בהגדרתו כישראלי..:)"

מעניין רק על סמך מה אתה כותב שנעמי שמר מכרה יותר ספרי שירה מנתן זך ועמיחי גם יחד. אתה מעונין להציג כאן נתונים? ושוב, יש הבדל בין שיר ופיזמון. שיר שנכתב מתוך כוונה להוסיף לו מוזיקה הוא פיזמון, ובדרך כלל הוא יותאם צורנית לשירה ווקאלית ולא יהיה מעמיק במיוחד. לא היו כלפי שמר "אין ספור" השמצות והיא הייתה מוערכת מאוד בבתים שמאלנים רבים, כמו זה שאני גדלתי בו. ההתקפות הרציניות עליה באו בעיקר אחרי דבריה המקוממים (לפחות בסיגנונם) על אהבת הערבים לדם חם ומהביל. אם מישהו היה אומר זאת על יהודים...בעצם יש מספיק מי שאומרים את זה וגורמים לי לחוש קבס.
ישן 26-06-2007, 22:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מעניין על סמך אני כותב זאת? שאותה לא היה צורך לפרנס באמצעות הפיכתה לחומר לימוד...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו טוף, עם קביעות כאלה לא ניתן להתווכח"

ואילוץ ילדים רכין ללמוד את שיריה...

מכיוון שההגדרה של "עומק" בשיר היא, שוב, בעיני המתבונן, אתה תסלח לי אם לא אראה עומק נדיר
בשירי רביקוביץ'/עמיחי/זך/אלתרמן - הגם שלפחות שלושה מהם ידעו לשתות הרבה יותר טוב ממני,
וכולם ידעו להסתדר היטב בכל הנוגע לכניסה לתכנית הלימוד (או לקבלת טור ביומון המפלגה
השלטת...), מה שסידר להם פרנוסה בימים הקשים...
מעבר לכך, שירים של לפחות חלקם הולחנו, והפכו למה שאתה מכנה "פזמונים". האם זה הוריד
מועמקם? ודאי שלא. אתה חושב שרק בגלל שכותבי השירים הללו לא היו מספיק מוכשרים לכתוב
להם מוסיקה, ונדרשה התערבות של מלחין לשם כך, אז הדבר הופך אדם שמסוגל לכתוב גם מלים
וגם מנגינה, למשורר פחות "עמוק". נו, באמת...

לו נעמי שמר הייתה מהמחנה הנכון, היא לא הייתה "פזמונאית", אלא "משוררת"...

ההתקפות הרצחניות עליה החלו עשרים שנה לפני דבריה על מה שהערבים היו עושים לנו יכלו. הם
התחילו כאשר אישרה לתנועה לעצירת הנסיגה מסיני, להשתמש בשיר על הדבר ועל העוקץ,
והגיעה התנגדותה לעקירת יישובי פיתחת רפיח. מאותו רגע היא הייתה חצי מצורעת לשנים
ארוכות, והתוודתה שבגלל זה במשך שנים היא נמנעה מפוליטיקה. רק בשנותיה האחרונות, כאשר
הטרור הערבי הגיע לשיאים חסרי תקדים - היא הביעה דעתה (שלו הערבים יכלו, הם היו שוחטים
אותנו בצורה גרועה מזו שהנאצים עשו), ונחום ברנע ושאר אנשי המחנה, הובילו את הלינץ'
הנבזי נגדה. דבריה אינם חמורים כמו ההתבטאויות לגבי יהודים, שכן לא ידוע לי על מסעות טרור
שארגנו יהודים, ועל תכנוני השמדה של עמים אחרים בידי יהודים. לעומת זאת, יש ויש רגליים
לסברה שלו יכלו הערבים למחוק אותנו מעל פני האדמה, לא היו מתלבטים יותר מדי בשאלה
המוסרית...
נעמי שמר היא סמל אמנותי ישראלי גדול מכל האלתרמנים והזכים, והעובדה שאת יצירותיה
מכירים למרות שלא אולצו ללמוד אותן - רק מלמד על גדולתה. הזכים ואלתרמנים הם חלק
מהפנתיאון בגלל שהם מהמחנה הנכון, וכולנו אולצנו ללמוד לקרוא משיריהם (כמו סמי מיכאל, אלי
עמיר, א"ב יהושע, עמוס עוז ושאר סופרים מקורבים, שהתלמיד הישראלי מצא עצמו מחוייב לקרוא,
מבלי שיוצגו בפניו אלטרנטיבות ראויות כמו משה שמיר, אהרן מגד, ואחרים).

ההשתלטות הברנז'אית על ה"אמנות" באמצעות ניצול שליטה במשאבים לאומיים, היא עובדה,
ולכן אנו עומדים בפני חרפות כמו הצגת תיאטרון שממומנת בכספי משלם המסים, ןמציגה את
צה"ל כחבורת פושעי מלחמה.
ישן 27-06-2007, 01:32
מנהל

תגובה הזויה משהו ומתחמקת
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מעניין על סמך אני כותב זאת? שאותה לא היה צורך לפרנס באמצעות הפיכתה לחומר לימוד..."

ביקשתי ממך נתונים וקיבלתי קש וגבבה. ואגב, בבית הספר שלי בהחלט לימדו אותנו את שיריה של נעמי שמר הרבה לפני שלמדינו את שירי המשוררים (בניגוד לפיזמונאים). יתר על כן, אתה מתעלם מכך שהתיקשורת פירגנה מאוד לנעמי שמר, היו ערבי שירה לכבודה בפריים טיים וכו' והיא נהנתה מחשיפה עצומה. מי שנהנה מחשיפה כזו לא צריך שילמדו את שיריו בבית ספר.
אם תקרא שוב את תגובתי תראה שאני מבחין בין שיר שנכתב כשיר והולחן לאחר מכן על ידי מאן דהו ובין פיזמון שנכתב מלכתחילה לצורך הלחנה עם כל ההשלכה על המבנה, חריזה מאולצת, שיטחיות וכו'.
שירה ופיזמונאות הם 2 דברים שונים וכבודם במקומם מונח.
הקביעה שנעמי שמר היא סמל אומונותי ישראלי גדול מאלתרמן היא הזויה במיוחד. למעשה, היא אף סמל אומנותי פחות מיונתן גפן שמכלול היצירה העצום שלו פופולארי הרבה יותר ועומד טוב יותר במבחן הזמן מאשר זה של נעמי שמר. כנ"ל לגבי אריק אינשטיין.
ולגבי ההתבטאות שלה: היא הייתה חמורה ביותר. הניסיון שלך להפחית מכל ממש לא משכנע.
ישן 27-06-2007, 13:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

קבל ח"ח. אהבתי את הכותרת שנתת לדבריך. היא מדוייקת להפליא.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תגובה הזויה משהו ומתחמקת"

ביקשת ממני נתונים וקבלת עובדות. אני מצטער שאין לי מספרים, מעבר לכך שגיבוריך סמוכים אל שולחן הציבור, בעוד שנעמי שמר פרנסה עצמה מכתיבה, גם בלי שפקידונים יכניסו אותה למעגלי
נתמכי המדינה...
החשיפה של נעמי שמר לא באה בזכות אהדה תקשורתית כלפיה, אלא בזכות העובדה שהיא יוצרת
יחידה בדורה. לו נתן זך היה מתפרסם בציבור גם בזכות דברים שלא כללו תגרות שיכורים בפאבים,
אלא בזכות יכולת להפוך את שיריו למשהו שהציבור יכול לקרוא גם כשלא מאלצים אותו - אולי גם הוא
היה מצליח כמותה...

אני הבחנתי עוד קודם לניסיון הנואל לעשות הפרדה בין "שיר שנכתב כשיר להקראה", ו"שיר שנועד
לעבור הלחנה". צר לי, אבל מכיוון שגיבוריך אינם בעלי יכולת בסיסית להלחין שיריהם, אין כ"כ מדד
להשוואה שכזו. מה לעשות שנעמי שמר יכולה לקחת "יצירת מופת נתן זכית", ולעשות ממנה פזמון?

ההגדרה שלך ל"שטחיות" היא כמובן פרטית - ומה שאתה תראה כעומק, אני אראה כשטחיות
ולהיפך.

זה שנעמי שמר היא סמל אמנותי גדול מאלתרמן , אפילו לא צריך להסביר. אלתרמן נשכח בעודו
בחיים, ורק תמיכות שלטוניות, וטור קבוע בפראוודה המקומי, קיימו אותו. כל ילד יכול, כבר שניים
וחצי דורות, יכול לצטט לך מנעמי שמר. כל מבוגר יכול לצטט לך מנעמי שמר. כל קשיש יכול לצטט
לך מנעמי שמר. רק קשישים שהיו קוראים מסורים של "דבר", וכאלה שזה עתה יצאו מהבגרות
בספרות יכולים לצטט לך קטע מאלתרמן. יונתן גפן היא סמל אמנותי ישראלי בערך כמו שאראל סג"ל הוא סמל אמנותי שכזה - ההבדל הוא כמובן, שסג"ל הוא בעל כשרון לכתיבה גם לאנשים
שמעל גיל 3 (הכבש ה16 היה נהדר - רמתן של שאר יצירותיו, נעה בין "גרועה" ל"מביכה"...).

בכל מקרה, הבנתי את שיטת הסיווג שלך לאמנים: איש שמאל - אמן. איש ימין - לא אמן/שטחי.

דבריה של נעמי שמר אינם חמורים ואינם מרגשים. זה ש"לא השתכנעת" מהמציאות, לא ממש
מדאיג אותי - אם המציאות הבטחונית לא משכנעת אותך, אז למה שהסבר של דבריה של
המשוררת הלאומית מלפני 5 שנים, ישכנע אותך?...
ישן 27-06-2007, 16:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אי אפשר לכעוס עליך. אתה בסה"כ חונכת לאהוד את "משלנו" - ולתקוף את אלה שאינם כאלה...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה "שנון" כהרגלך..."

יהודה עמיחי הוא חומר חובה בתיכונים. ספרי שירה שלו נלמדים ע"י תלמידים מותשים ומשועממים...
את נעמי שמר לא לומדים בבתי ספר, ואפילו ממסדניק כמוך יכול לנחש למה ומדוע...
בביה"ס היסודי למדת את שיריה - בלי שאולצת לקנות ספרים שלה, אלא סתם קיבלת סטנסיל
שהמורה הכינה בהפסקה. נעמי שמר לא ראתה אגורה שחוקה מזה. יהודה עמיחי, לעומת זאת, זכה
למכור ספרים, תודות לנדיבות אנ"ש...

הקביעה ההזוייה מספר שיריה המוכרים, קטן מזה של יונתן גפן, מראה לי שעולם שיריך מסתכם בהגן
שלנו סגור ואני אוהב שוקולד ותות גינה...
יונתן גפן צריך לחיות 3 תקופות חיים כדי להגיע להספק שלה בשירים מוכרים (ולגייס את בנו כדי שגם
יהיה גפן כלשהו חתום על הלחן שלהם...).

אני רואה באהדה את המלצותיך לגבי גיבוש דיעות - מי כמוך כשיר יותר ללמד אותנו דיעה עצמאית
מהי - אחרי הכל, אתה מתקשה למצוא פגמים באנ"ש, וכל מה שנמצא טיפה ימינה ממפא"י - הוא
טמא ושיקוץ. לו נעמי שמר הייתה שמאלנית - היית כותב עליה סרנדות, ומסביר לי על העומק המופלא בשיריה - עומק שרק מומחים לשירה יכולים לזהות...

אגב, מצאתי את ההתייחסות לדבריך על תום שגב ו"גילוייו" שבגין תמך בשילומים - ורק כשנעשה
נוח פוליטית, הוא פתאום נהיה נגד. ובכן, או ששיקרת או שלא הבנת את הטקסט (ששגב אכן
כתב בצורה עויינת לבגין, שנועדה לצייר איזשהו פליק-פלאק מחשבתי, ד'כמובן, לא היה ולא
נברא). ובכן, בגין תמך בכך שמעצמות הכיבוש בגרמניה יגבו כסף ורכוש ויעבירו אותו כפיצוי
ליהודים ולישראל. הוא התנגד לכל מגע עם הגרמנים עצמם (הגם ששגב, כבוחן כליות ולב, טוב כמעט כמוך, בזיהוי מה עבר לבגין בראש - ולכך שבעצם ידע שיהיה מגע עם הגרמנים עצמם...).
בגין התנגד למו"מ עם הגרמנים לפני השילומים - והתנגד לו גם אח"כ. לא היה שום פליק-פלאק
פוליטי, והלוואי ובין קדושיך היה ולו מנהיג מפלגה אחד, שהגיע לקרסולי בגין בכל הנוגע
לאינטגריטי - זה היה עוזר לך ולשאר ה"הולכים בתלם" להיות קצת יותר משוחררים מחשבתית,
ופחות לענות באופן מקובע שאותו ניתן לחזות מראש (שמר רעה, אלתרמן טוב ידה ידה ידה...).
ישן 30-06-2007, 11:16
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אורי, רואים שאינך מבין באומנות!
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אי אפשר לכעוס עליך. אתה בסה"כ חונכת לאהוד את "משלנו" - ולתקוף את אלה שאינם כאלה..."

אומנות הינה היכולת לראות בדבר שאינו גלוי לעין:

רק נפש בלתי אומנותית בעליל תוכל להביט בארבעת המשולשים המחלידים שמול עירית ת"א ולא לזהות את הרוח הנבואית באמן שחזה את עלייתו של חולדאי לרשות העיר 35 שנים אח"כ

רק נפש ריאליסטית וחסרת נטיות הומניות תוכל להסתכל על טעויות ההקלדה של משורר אנורקטי רווי אלכוהול ואקסטות ולא לראות בהן יצירה בת אלמוות [פשוא מאחר ולא קמה מעולם לחיים]

רק בור יוכל שלא לזהות את ה'סימבוליות האקטואלית המהווה קריאת תגר מרעננת גנד האוונגרד הבולשיביקי' בחיבורן של קליפות ביצים בסיכת בטחון כאשר עמיר פרץ מכהן כשר בטחון.

בדיוק כשם שרק ימני נבער יוכל להביט במיצג האורקולי של הסכם אוסלו, מופע האומנות הגדול בתבל הכולל מוות המוני, דם, יזע, מלחמת אחים, נשק וכו' - ולא לראות בו 'תקווה לשלום'.

לכן, אני מעדיף שאת המדינה שלי ינהלו אנשים שאינם מבינים באומנות.

ישן 26-06-2007, 10:57
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אתה אדם נחות בזוי נבער ושפל...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "איך "המוכשרים" האלו ביצעו כאלו טעויות חמורות כמו הסכמי אוסלו ועוד.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מדינאי
"המוכשרים" האלו יש להם פחות שכל מעקרת בית פשוטה.

עצם זה שאישה היא עקרת בית אומר שאין לה שכל? שהיא לא מפותחת?

ישן 25-06-2007, 22:01
  Audioslave Audioslave אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.07
אתם קטנוניים ומדברים שטויות ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "עו"ד חנן מלצר השמאלני מונה לשופט בבג"צ"

כל הקביעות של השמאלני " המניאק " והמקושר או הימני הפרימיטיבי וכו' ... ממש אבל ממש מטומטמות ...

בגלל אנשים כמוכם תפרוץ יום אחד מלחמת אחים ... במקום לפרגן ולהגיד ... לבנאדם הגיע ... הוא היה פרקליט מוכשר ... סוף סוף עורך דין פרטי בעליון ... אתם נתפסים לקטנות ומחפשים את הלכלוך , תכונה ישראלית מוכרת , כולם אפסים כולם ממוסחרים כולם מושחתים לאף אחד לא מגיע כלום וכו' ...

נמאס כבר לראות כל הודעה שנייה פה ... דיון מעמיק על מי יותר חכם ימנים או שמאלנים ? ומי יותר מקושר ? וכ'ו ... כי אי אפשר למדוד את הדברים האלה ואדם לא חכם מהיותו ימני או שמאלני אלה אדם חכם בעקבות תכונות מולדות , סביבה בה גדל והשכלה אותה רכש נטיותיו הפוליטיות של אדם אינן מראות כלל וכלל על מנת המשכל שלו ...

תפרגנו לשם שינוי ... לא תמותו מזה תאמינו לי ...

נערך לאחרונה ע"י Audioslave בתאריך 25-06-2007 בשעה 22:16.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:53

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר