לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2007, 00:52
  --=TaL=-- --=TaL=-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי daviddb שמתחילה ב "תעזרו לי בקשה!!"

אתה שואל למה אי אפשר לאהוב ולהאמין בה' בלי חוקים וכפייה אלא אמונה שלמה מהלב.
אני שואלת אותך איך אפשר לאהוב ולהאמין בה' באמונה שלמה מהלב בלי חוקים וכפיה=המצוות שהוא נתן לנו בתורתו הקדושה!!
קודם כל אם אתה מאמין בו בלב שלם ובאהבה אמיתית אז כל החוקים והכפייות כמו שאתה קורא להם ייראו לך לגמרי אחרת!!..אתה לא תרגיש שכופים עליך זה יבוא לך מרצון..ואני אומרת לך את זה בתור אחת שחוזרת בתשובה, שחשבתי שהאמנתי בו באמונה שלמה ורק כשהתקרבתי אליו הבנתי כמה שהייתי רחוקה ממנו, ואז כל המצוות, עם כל הקושי שלהם, והיה הרבה, ועדיין יש, אך בכל זאת, עם כל זה, אני רואה את זה בתור מתנה.
לאיזה עוד עם יש את השבת הקדושה שלנו? לאיזה עם יש את החגים שלנו? אנחנו העם הנבחר ועל זה צריך להודות לו כל יום ויום!!! אנחנו צריכים לשמוח שיש לנו את הזכות להתפלל אליו, לאל אמת!!
תסתכל רק על הדברים החיובים בזה ותתעלם מהשליליים, ובסופו של דבר הם יעלמו לך לגמרי!!
ואגב, בקשר לכשר, מחקרים הראו שבריא יותר לאכול כשר!! אז מה אתה צריך יותר מזה? בתורה שלו הוא נותן לנו את כל המתכון לחיים טובים ומלאי אושר ואנחנו רק מסתכלים על מה שלא טוב בזה. ולמה? כי כל העולם לא אוכל כשר, כי כל העולם לא שומר שבת!
אז אני מציעה לך לא להסתכל מה קורה מסביב,תעשה חשבון נפש עם עצמך- ואיתו, ואני בטוחה שאתה תבין בסופו של דבר שכל המצוות הם רק בשבילך, והם רק לטובתך!!!
חזרה לפורום
ישן 25-06-2007, 08:50
צלמית המשתמש של ``DarkLight``
  ``DarkLight`` ``DarkLight`` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.04
שלח הודעה דרך ICQ אל ``DarkLight`` שלח הודעה דרך MSN אל ``DarkLight``
הרי לכם תשובה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי daviddb שמתחילה ב "תעזרו לי בקשה!!"

ציטוט:

יב וְעַתָּה, יִשְׂרָאֵל--מָה יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, שֹׁאֵל מֵעִמָּךְ: כִּי אִם-לְיִרְאָה אֶת-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ לָלֶכֶת בְּכָל-דְּרָכָיו, וּלְאַהֲבָה אֹתוֹ, וְלַעֲבֹד אֶת-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, בְּכָל-לְבָבְךָ וּבְכָל-נַפְשֶׁךָ. יג לִשְׁמֹר אֶת-מִצְו‍ֹת יְהוָה, וְאֶת-חֻקֹּתָיו, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ, הַיּוֹם--לְטוֹב, לָךְ. יד הֵן לַיהוָה אֱלֹהֶיךָ, הַשָּׁמַיִם וּשְׁמֵי הַשָּׁמָיִם, הָאָרֶץ, וְכָל-אֲשֶׁר-בָּהּ. טו רַק בַּאֲבֹתֶיךָ חָשַׁק יְהוָה, לְאַהֲבָה אוֹתָם; וַיִּבְחַר בְּזַרְעָם אַחֲרֵיהֶם, בָּכֶם מִכָּל-הָעַמִּים--כַּיּוֹם הַזֶּה. טז וּמַלְתֶּם, אֵת עָרְלַת לְבַבְכֶם; וְעָרְפְּכֶם--לֹא תַקְשׁוּ, עוֹד. יז כִּי, יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם--הוּא אֱלֹהֵי הָאֱלֹהִים, וַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים: הָאֵל הַגָּדֹל הַגִּבֹּר, וְהַנּוֹרָא, אֲשֶׁר לֹא-יִשָּׂא פָנִים, וְלֹא יִקַּח שֹׁחַד. יח עֹשֶׂה מִשְׁפַּט יָתוֹם, וְאַלְמָנָה; וְאֹהֵב גֵּר, לָתֶת לוֹ לֶחֶם וְשִׂמְלָה. יט וַאֲהַבְתֶּם, אֶת-הַגֵּר: כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם. כ אֶת-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ תִּירָא, אֹתוֹ תַעֲבֹד; וּבוֹ תִדְבָּק, וּבִשְׁמוֹ תִּשָּׁבֵעַ. כא הוּא תְהִלָּתְךָ, וְהוּא אֱלֹהֶיךָ--אֲשֶׁר-עָשָׂה אִתְּךָ, אֶת-הַגְּדֹלֹת וְאֶת-הַנּוֹרָאֹת הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר רָאוּ, עֵינֶיךָ. כב בְּשִׁבְעִים נֶפֶשׁ, יָרְדוּ אֲבֹתֶיךָ מִצְרָיְמָה; וְעַתָּה, שָׂמְךָ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, כְּכוֹכְבֵי הַשָּׁמַיִם, לָרֹב.

דברים י"ב.

לפי התורה, המצוות הן הכרת תודה לה' על כל הנפלאות שעשה והן גם דרך לעולם טוב יותר (של צדק ומשפט) לכן המצוות הן הדרך שלך להתקשר לקב"ה ולתקן את העולם, במידה והעולם יתקלקל, כיוון שיהודים לא ישמרו מצוות, לא תהיה ברירה אלא לנתקם מן העולם הזה, אולי אתה לא רואה קשר, אבל ההדרדרות מתחילה מחילול שבת ומסתיימת ברצח אדם רח"ל.
עם תעקוב על הפסוקים לאט לאט תראה שכל מה שאתה שואל יש לו תשובה:
ציטוט:

מישהו יכול להסביר לי למה אם המצוות באות לזכות אותנו למה ה' צריך להכריח אותנו לעשות אותם?
מצוות עשה- מזכות אותנו (לדוגמא: כיבוד אב ואב: "כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך על האדמה..."). מצוות לא תעשה, מחטיאות אותנו ומדרדרות אותנו, ויש אפשרות לכפר עליהם! ה' "מכריח" אותנו לעשות אותן כדי לשמור את עצמנו! (כפי שנאמר כבר), אדם שבוחר שלא לשמוע בקול המצוות, בדיעבד מפסיד.
ציטוט:
לדוג' מה אכפת לה' אם אני שומר שבת? או אוכל כשר?
כפי שנאמר, ה' חשק באבותינו, ולכן הוא גומל לנו טובות, המצוות משולות לחיים, מי שעושה מצוות, מרוויח, מי שלא, לא. בחירה שלך: עקרון מאוד חשוב ביהדות הוא עקרון הבחירה החופשית, תעשה מה שאתה רוצה אבל: "ודע כי על הכל יביאך האלוקים במשפט".
ציטוט:
למה אי אפשר לאהוב ולהאמין ב-ה' בלי חוקים וכפייה אלא אמונה שלמה מהלב??!!
מי אמר שלא? "וּלְאַהֲבָה אֹתוֹ, וְלַעֲבֹד אֶת-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, בְּכָל-לְבָבְךָ וּבְכָל-נַפְשֶׁךָ" בבקשה. חייבים לקיים מצוות מאהבה! "ואהבת את ה' אלוקיך בכל לבבך ובכל נפשך ובכל מאודך" כאשר אין אהבה, יש יראה, אך גם כשעובדים מיראה, אנחנו זוכרים את זכות האבות שיש לעם היהודי, וכפי שה' אוהב אותנו, אנו ראויים לאהוב אותו.
מקווה שעזרתי יום טוב.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר