לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2007, 00:02
  keren28 keren28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.07
זקוקה לעיצות

שלום לכולם.
שמי קרן ואני בת 30. לפני כשלושה חודשים נרשמתי ללימודי טאי-צ'י. אני מרגישה שנכנסתי למשהו שאין לי מושג מה לעשות בו כי כולם יודעים פחות או יותר את רב התנועות ואני עדיין לא... בשלושת החודשים האחרונים אני לא מרגישה שאני מתקדמת לאנשהו... אני לא מצליחה לזכור את התנועות מאימון של פעם בשבוע, רק כמעט את כל הסקשן הראשון (מתוך 4) ובגלל זה אני לא יכולה לתרגל בבית דבר שאני לא בטוחה בו. זה ממש מתסכל ומייאש וגורם לי לחשוב שאולי טעיתי שבחרתי באומנות הלחימה הזו ועוד בגיל מבוגר יחסית... מה אתם אומרים? זה נורמלי? יש טעם בכלל להמשיך? אני ממש רוצה ללמוד ולהצליח כי זה הגשמת חלום ילדות ישן אבל כמו שהמצב נראה כרגע, כנראה שלא נולדתי עם זה...
שאלה נוספת, מה אתם אומרים על לימודי קונג-פו בגיל 30+? זה מאוחר מידי? אין לי שאיפות להיות לוחמת דגולה, הגמישות שלי שואפת לאפס והכושר לא משהו אבל אני רוצה ללמוד. אתם חושבים שכדאי לוותר על זה מראש כי אם בטאי-צ'י אני מתקדמת לאט אז בקונג-פו אני לא אתקדם בכלל? האם זו נחשבת אומנות שקשה להתחיל ללמוד אותה בגילי המופלג או שזה אפשרי? אתם מכירים אנשים שהתחילו בגילי והצליחו להגיע לרמה יחסית מספקת?
אני מצטערת על ריבוי השאלות ואורך ההודעה ואני ממש אשמח לתגובות שלכם, לשמוע מה אתם חושבים.
תודה מראש,
קרן.
חזרה לפורום
ישן 25-06-2007, 17:01
  XReDragonX XReDragonX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל XReDragonX שלח הודעה דרך MSN אל XReDragonX
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי MuaiThai4L שמתחילה ב "שלום קרן"

איזו מין גמישות יש בקיקבוקסינג? אל תשלה אותה כל כך, זה נכון שהרבה עושות את זה, זה נותן ביטחון כי מביאים מכות לשק או נלחמים נגד אנשים אחרים, אבל הטאי צ'י מתאים מכל הבחינות, הוא מעולה להגנה עצמית, לבריאות, לגמישות, לכוח הגופני ולעוד מספר דברים בשלבים מאוחרים יותר.

לקרן - אני חושב שאת צריכה להמשיך בטאי צ'י, או מסקימום להחליף מועדון שמקיים יותר מספר שיעורים בשבוע. בכל מקרה תני לזה עוד ניסיון של חודש חודשיים.
בקשר לקונג פו זו אמנות קשה מבחינה אחרת מהטאי צ'י כי ברוב שיטות הקונג פו עובדים הרבה על כושר, זריזות, ולא כמו בטאי צ'י, שעובד בעיקר על דיוק, ודווקא עובד לאט ולא מהיר כמו הקונג פו. ישנם עוד הבדלים אבל אני חושב שתסתדרי חוץ ממה שציינתי
Empty your mind, be formless. Shapeless, like water. If you put water in a cup, it becomes the cup. You put water in a bottle and it becomes the bottle. You put it in a teapot it becomes the teapot. Now, water can flow or it can crush. Be water my friend.

חזרה לפורום
ישן 25-06-2007, 04:31
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי keren28 שמתחילה ב "זקוקה לעיצות"

קודם כל לא לדאוג רומא לא נבנתה ביום אחד,ישנם אומנות מסוימות שלוקח זמן ללמוד אותם ועד שהן נטמעות בגוף, לא מבין הרבה בטאי צ'י אבל אני יודע הקאטות שלהם מאוד ארוכות ולעיתים מסובכות

אל תתיאשי יש אנשים שבא להם בקלות יש אנשים שפחות זו לא סיבה להפסיק הדברים שדיברת עליהם כגון גמישות וכושר הם דברים שניתנים לשיפור אל תתני למחסומים לא פיזיים ולא נפשים לעצור אותך בדרך למטרה אם את באמת מעוניינת בה

לגבי קונג פו ישנם אלפי סגנונות אם את נמשכת לפן הסיני אז חפשי סגנונות קונג פו שאני מעריך שיהיה לך קל יותר להיכנס אליהם כי אפשר למצוא דימיון בין טאי צ'י לקונג פו בסגנונות מסוימים או אם את באמת אוהבת הטאי צ'י התמידי למרות שקשה ותראי שיחול שיפור.
בכל מקרה אם את מחליטה שטאי צ'י זה לא בשבילך אני ממליץ לך מאוד על נינג'יצו (וזה לא רק בגלל שאני מתאמן בזה...חחח) אלה משום שיש עבודה מאוד חזקה על כושר וגמישות והיא משלבת רכות עם קושי ככה שאת נהנית משני העולמות
אם את מעוניינת תגידי מאיזה אזור את ויהיה ניתן להפנות אותך לקבוצה
חזרה לפורום
ישן 25-06-2007, 17:37
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
בעניין הגיל

הגיל הנכון הוא הגיל שבו את רוצה ללמוד ותשקיעי. את סך הכל בת 30, שום גיל מופלג כל אחד יכול להתחיל להתאמן בכל גיל השאלה אם זה מתאים לו.

תראי עם אימונים של פעם בשבוע באמת קשה ללמוד בע"פ תנועות מתבניות קבועות, קשה מאוד אפילו. אם אתה אוהבת את השיטה תוכלי לחפש מידע אודות התבנית שאת לומדת באינטרנט ולהעזר בזה בתרגול בבית.
אם אתה מרגישה שבכל זאת זה לא בשבילך את יכולה לנסות סגנונות אחרים. דיברת על קונג פו, אז לידיעתך טאי צ'י גם הוא סגנון של קונג פו שכן "קונג פו" הינו מונח כללי לאומנויות לחימה סיניות. הטאי צ'י אגב נחשבת לאחת השיטות שזמן הלימוד שלה יותר ארוך.

עזבי את העניין של "בקונג פו מתקדמים לאט" אם את אוהב את זה למה לא ללמוד את השיטה? פשוט נסי שיטות שונות שמעניינות אותך עד שתגיעי לשיטה האידיאלית עבורך.

אם אתה מחפשת שיטה אחרת אשמח לעזור

חזרה לפורום
ישן 25-06-2007, 23:09
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
התקדמות

ההתקדמות מושפעות ממספר גורמים, גיל, רקע, מס' אימונים בשבוע, מאמן, סוג אומנות, כישרון והרשימה עוד ארוכה, לכן למרות שנתוני הפתיחה לא בשמים זה לא אומר שאי אפשר להתאמן ולשפר את הנתונים האלה.
בנוגע לתנועות המובנות, כל לימוד התרגיל (קאטה\פומסה וכו') מצריך זיכרון חזותי (מוטרי), יש כאלה שניחנו בזה ויש כאלה שצריכים לפתח את זה, כנראה שלא ניחנת בזיכרון חזותי מה שאומר שאת צריכה להתאמץ קצת יותר כדי ללמוד סדר מסויים של תרגילים, אחרי שתכנסי לזה ותלמדי את הראשון כמו שצריך הבאים בתור יהיו לך יותר קלים בהרבה.
אם את אוהבת את הטאי צ'י אין סיבה לעזוב, אם את לא ממש מתחברת לשיטה ומיואשת ממנה אפשר לחפש שיטות שונות. הזכרת קונג פו, טאי צ'י היא גם סוג של קונג פו אבל אני מאמין שאת מתכוונת לסוג יותר התקפי עם עבודת ידיים ורגליים מסוגננת, קונג פו היא לא שיטה רק לצעירים (למרות שאת דיי צעירה 30 זה אחלה גיל) אפשר ללמוד אותה בכל הגיל ובכל רמה ככה שאם רצונך בקונג פו לסוגיו אני לא רואה שום מכשול שימנע ממך להתאמן. כבר כתבתי את זה בהודעה אחרת השבוע, אדם בן 70 (שכנראה עכשיו הוא קצת יותר מ 70) מתאמן בג'וגיטסו (אומנות לחימה יפנית) ככה שהגיל הוא ממש לא פקטור אצלך.

חזרה לפורום
ישן 27-06-2007, 23:51
  keren28 keren28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.07

תודה רבה לכולכם על התשובות. עזרתם לי מאד, עודדתם אותי לא להתייאש ולהמשיך ושיפרתם לי את הביטחון בעצמי.
יש לי רק עוד שאלה אחת. הזכרתם כאן שטאי-צ'י זו אמנות לחימה מצויינת, בריאה, מאפשרת לגוף להיות חזק, מעולה להגנה עצמית, טובה לגמישות וכו'. בשלושה חודשים אני בטוחה שלא ראיתי מספיק אבל אנחנו לא עובדים על גמישות וכח גופני. את עניין הבריאות אני יכולה להבין (זרימת צ'י טובה יותר) ובקשר להגנה העצמית, לא נראה לי שבשנים הקרובות שאני אלמד טאי-צ'י אני אוכל להגן על עצמי ממישהו שרוצה את הארנק שלי בעזרת הטאי-צ'י. השאלה שלי היא אם יש סגנונות טאי-צ'י שונים? יש סגנון שנותן את כל מה שהזכרתם כאן? אני לומדת כרגע טאי-צ'י יאנג (40 תנועות ו-42 תנועות). זה הטאי-צ'י שאליו התכוונתם?
למי שהזכיר את הקיקבוקסינג, היתה לי מחשבה לנסות את זה אבל הטאי-צ'י זו אמנות לחימה שמאד מעניינת אותי וכרגע זה אתגר בשבילי להצליח. בגלל ההגנה העצמית שלא נראה לי שאני אקבל בטאי-צ'י שאלתי על הקונג-פו, שזו אמנות הלחימה השניה שמעניינת אותי ומחסום הגיל מנע ממני להתחיל ללמוד. האם נכון מה שאני חושבת? הטאי-צ'י לא יהפוך אותי ל"לוחמת" ובשביל זה כדאי לעבור לקונג-פו?
שוב, תודה לכולכם על העידוד, מאד עזרתם לי. אני אתן עוד חודש - חודשיים ניסיון לטאי-צ'י ונראה איך אני מתקדמת. דרך אגב, למי ששאל, אני לומדת בפתח-תקווה אצל אחלה מאסטר. הוא מלמד מצויין, מעודד, מסביר ומתקן מה שלא טוב, מלמד גם תיאוריה והכי חשוב, נותן הרגשה ממש טובה. רק בגלל מאסטר כזה שווה להמשיך בדרך הזו.
חזרה לפורום
ישן 28-06-2007, 15:38
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
אם אני קלטתי אותך
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי keren28 שמתחילה ב "תודה רבה לכולכם על התשובות...."

את מעוניינת באומנות לחימה שתתרום לך גם מבחינה בריאותית, תוכל לתת מענה ברחוב וגם תהיה מענינת ורוחנית.
איקידו, אומנות לחימה יפנית מודרנית שמשלבת תזוזה מהירה, תנועות מעגליות עם בריחים, ואפילו שימוש בנשקים מסורתיים (סכין, חרב, מקל).
אני טעמתי ממנה לפני כ-4 שנים לתקופה של חודש וממש אהבתי!!! אם האיקידו לא היה מתנגש לי עם הטאקוונדו הייתי בוודאי ממשיך להתאמן שם.
אולי מבחינת ההגנה עצמית לא תקבלי מענה מיידי לתוקף ברחוב אבל עם הגישה הנכונה ובקשה שלך אולי תהיה אפשרות לראות איך התרגילים אכן נכנסים לתבנית של הגנה מתוקף ברחוב.
התשלום באותו מקום היה ממש נוח והוא איפשר לי כניסה לכל האימונים באותו חודש ואפילו כניסה לדוג'ו (אולם אימונים ביפנית) לפני ואחרי האימונים.
אם את גרה בירושלים או בסביבה אני יכול להמליץ לך על הדוג'ו שהתאמנתי בו.
בהצלחה בהמשך....

חזרה לפורום
ישן 28-06-2007, 16:33
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
אני מסכים ומבין אותך
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי keren28 שמתחילה ב "תודה רבה לכולכם על התשובות...."

דרך הטאי צ'י אכן סביר להניח שלא תלמדי להגן על עצמך כמו שצריך (אם בכלל), כוח וכושר - אין שם, ולדבריך גם לא גמישות.

במידה ואת רוצה לנסות שיטות אחרות אני יכול להמליץ לך על כמה:
קונג פו אצל ירון בנימיני - http://www.kungfu.co.il/ , מלמד סגנונות שונים של קונג פו, חלקים קרביים יותר וחלקם פחות. יכול להיות שתמצאי שם את מה שאת מחפשת.
ובכלל ירון בנימיני הינו מורה מאוד מוכרך ומוערך בתחום. המלצה!

קונג פו גמל שלומה דרומי - http://www.kung-fu.co.il/ , גם כן שיטה טובה ומורים מומלצים וברמה גבוהה אחד אחד. המון המלצות!
תוכלי למצוא מידע אודות השיטה באתר, כדי לנסות!

ואם בראש שלך קצת שינוי - מצטרף להמלצה של natisa על איקידו. יש דוג'ו בפתח תקווה - http://www.hoogle.co.il/activity_de...&fregion_type=1 .

איקידו היא שיטה רכה שלא משתמשת בכוח, יש שימוש רק בבריחים והטלות, שימוש בכוח של היריב כנגדו וכ'ו.. בנוסף יכול להיות שתמצאי בשיטה את הקרביות שאתה מחפשת. אולי תרצי לנסות..

בהצלחה!

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:47

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר