לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-06-2007, 12:12
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
"אב למתגייס: זה כבר מזמן לא כולם בשביל אחד"

אב למתגייס: זה כבר מזמן לא 'כולם בשביל אחד'

הורים לבני 18 שיתגייסו בחודשים הקרובים לשירות קרבי התרגשו אתמול כמו כולם לשמוע את קולו של גלעד שליט, אבל אצלם התווספו גם חששות פרטיים וכעס. "התנהלות המנהיגים איומה. אני מנסה להסביר את זה לבן שלי, אבל הוא עקשן כמו פרד - רוצה להתגייס לקרבי" רועי מנדל פורסם: 26.06.07, 12:01

הבנים 'מורעלים', ההורים מלאי חרדה. בחודשים הקרובים ילוו את בניהם ללשכת הגיוס לקראת שירות במיטב היחידות הקרביות. אתמול התרגשו כמו כולם לשמוע את קולו של החייל החטוף, גלעד שליט, כשהוא מבקש מממשלת ישראל לפעול לשחרורו. הורים למתגייסים מספרים היום (ג') ל-ynet כי הם חוששים מאוד לשלוח את ילדיהם לשרת בצבא. "זה כבר מזמן לא 'כולם בשביל אחד'", אומר רוני שמחה, אביו של צח, בן 18, שיתגייס באוגוסט לצנחנים.

שמחה קיבל אתמול את הידיעה על קלטת השמע של שליט בסערת רגשות. "אם זה היה תלוי בי, צח בכלל לא היה מתגייס. ההתנהלות של המנהיגים בממשלה ובצה"ל איומה. אני מנסה להסביר את זה לבן שלי, אבל הוא עקשן כמו פרד - רוצה להתגייס לקרבי".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1139438/dotz1_wa.jpg]

"הבנים מתעקשים להתגייס לקרבי". מסע כומתה (צילום: דובר צה"ל)

לדברי שמחה, עקרונות הברזל שעליהם התבססה המדינה, אינם קיימים עוד. "לדעתי, לא עושים כלום כדי לשחרר את החטופים. כאבא למתגייס, זה מדאיג אותי מאוד שמשאירים אנשים בשטח. אני רואה את מצבם של נכי צה"ל ואת היחס של צה"ל אליהם. גם אותם שוכחים מאחור. המדינה רוצה לקחת מאיתנו את כל מה שאנחנו יכולים לתת לה, כולל הדבר הכי יקר - הבנים, אבל לא מוכנה לתת בחזרה".

אצל רונית, אמו של גל שיתגייס ביולי לקורס טיס, החששות מאפילים גם על הגאווה. היא מודה שהיתה שמחה לו היה מוותר על השירות הקרבי בצה"ל. "אני כל הזמן אומרת לו שאני מעדיפה שהוא יהיה ג'ובניק, אבל הוא לא מוכן לשמוע על זה. הוא חדור מוטיבציה. אני מנסה להרגיע את עצמי בכך שהוא יהיה בקורס במשך תקופה ארוכה, אבל אני חוששת ממה שיהיה אחר כך".

"המחיר כבר לא משנה"

כמו הורים רבים אחרים, רונית נצמדה אתמול למקלטי הטלוויזיה והרדיו ושמעה שוב-ושוב את הודעתו המוקלטת של שליט. "זה קשה מאוד לשמוע, וכואב על ההורים שלו. אני שולחת את הבן שלי לצה"ל, אבל לא בלב שלם. אני לא רגועה ולא יכולה לסמוך ב-100 אחוז על אלו שאני מפקידה בידיהם את הבן שלי. ראינו מה קרה בסיפור גלעד שליט ובמלחמת לבנון. שמענו סיפורים של חברים, ומאז אנחנו עוד פחות רגועים".

יואב כהן, אביו של שחר בן 18.5, שיתגייס במארס לשירות ביחידה קרבית, משמיע דעה שונה מעט. בניגוד לשמחה ולרונית, הוא אינו חושש לשלוח את בנו לשירות קרבי. חששו נובע מההנהגה הקיימת שלדבריו, לא יודעת להתמודד באומץ עם סוגיית השבוים. "אני שירתתי ביחידה קרבית וכך יעשה גם הבן שלי. אני מעודד אותו ללכת אחרי מה שהוא מאמין, ושנינו יודעים שייתכן ונצטרך לשלם את המחיר בעבור הזכות לחיות כאן. אבל אני מפחד מהפוליטיקאים שמנהלים את המדינה".

לדברי כהן, ממשלת ישראל היתה צריכה לנהוג אחרת בפרשת שליט ולומר את האמת, גם אם היא קשה. "במדינה שלנו לא עושים את הדברים בזמן. היום המחיר כבר לא משנה - 500 או 2,000 מחבלים. אבל היה צריך להגיב בחוזקה ובזמן - לתת אולטימטום ולעמוד בו. קשה ככל שזה נשמע - אם הבן שלי היה חלילה נחטף וראש הממשלה היה אומר לי: 'אני יכול לשלם ב-5,000 מחבלים, אבל חושב שצריך להגיב בכוח, בכל מחיר', הייתי מקבל את זה. כולם מתייפיפים ואף אחד לא אומר את האמת - האדמה הזו הושגה בדם".

המקור:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3417629,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-06-2007, 12:26
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "הרגיזה אותך? זה הרי נטען..."

מצטער שאני מוציא את זה אבל זה גועל נפש של ממש!

כל השבוע אני שומע את הדברים האלו פשוט מרתיח אותי שאני בא לחבר שלי ואני שומע את אמא שלו מטיפה לי ויורדת עליי על זה שהוא הולך לעתודה והוא תורם יותר ממני שאני הולך לקרבי, ואני נאלץ לשתוק ולשמוע את הדברי הבל המטומטמים שלה שהיא מאמינה להם. כל הזמן חברים שלי במודיעין אומרים לי שהם עושים רק מה שמיעוט יכול לעשות וכדומה... פשוט מגעיל

לדעתי צריך לגמור את הסיפור - פרופיל 72 עד פרופיל 97 הולך לקרבי אין דיון אין ויכוח, אתה לא רוצה לסכן את עצמך ממש? לך לתותחנים או שתלך לנ"מ, לא חסרות אפשרויות...

לא יכול להיות שחצי מבעלי הפרופיל הקרבי הולכים "לתרום יותר" ממני לטענתם בעתודה\מודיעין\גאמא וכל מיני מקומות הזויים כאלו.

ישן 26-06-2007, 13:29
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "מה לעשות שבשביל להיות קרבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stinger360
מה לעשות שבשביל להיות קרבי אפשר גם להיות דפ"ר אבל בשביל להגיע לשחקים צריך להיות בנאדם עם ראש?

אתה לא יכול לגייס את כל מי שעם פרופיל קרבי לקרבי ולא להכניס אותו למקומות שדרושים בהם אנשים עם שכל כי זה יפגע באותם מקומות.

*ולא, אני לא מאמין שבג'ובים למינהם תורמים יותר מבקרבי.

זאת בדיוק הגישה המסריחה.
ובקרבי לא צריך אנשים עם מוח? אתה באמת רוצה שכל החיילים הקרביים בארץ יהיו דפרים? בדיוק בגלל הגישה הדפוקה הזאת, יש לנו הנהגה דפוקה, כי מעודדים כל בן-אדם עם ראש על הכתפיים לעוף מהצבא, ואז באמת נשארים ה"דפרים" כמו שאתה אומר.
לדעתי אם יש לך פרופיל קרבי וראש טוב, אז על אחת כמה וכמה אתה צריך להתגייס לקרבי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 26-06-2007, 13:52
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "[QUOTE=stinger360]מה לעשות..."

אני נוטה להסכים עם דין אפילו שיש הרבה אמת בדבריו של סטנגיר. הבעיה היא שכל מי שמוריד טורנטים ומתקן לבת דודה שלו תמחשב כל פעם שהיא מכניסה לשם וירוס חושב שהוא מתאים למודיעי, וכשהוא לא מתקבל ונשלח לגדוד זה סוף העולםן. סורי חברה, אבל זה לא עובד ככה.

אומנם לתפקידי גאמא ותלפיות צריך נתונים "מוחיים" גבוהים אבל גם לא בריא שכל האנשים האלה דווקא ישרתו בגובים, מוחות גם צריך בקרבי. זה הכל עובד על אותו עיקרון של דה-הומוגנציה של האגפים.

למשל כיום במשרד החוץ (וזה יראה להרבה אנשים נוגד לאינטואיציה) לא מחפסים אנשים עם תואר במדעי המדינה, אלא דווקא כלכלנים, פסיכולוגיים וכדומה. בארה"ב ניתן לראות בבירור שיש גיוון ענקי בהשכלת המפקדים שם עד רמת המטכ"ל, מביולוגיים להנדסאי חשמל למנהלי עסקים.

פה כל המפקדים עושים תואר עלוב (שהוא באמת עלוב, יש תוכניות מיוחדות באוניבסיראות ישראל שעושים שכונה מכל תהליך ההשכלה ובונים מסלול "מיוחד" וזמורז לאנשי קבע אלה) או במנהל עסקים או מדעי המדינה, וזה לא נותן וריאציה ואם כל אחד.

אז אמנם צריך מוח להגיע למודיעין אבל חלאס לחשוב שבגלל שעשית איקס יחידות בהנדבה אלקטרונית מגיע לך גוב מפואר בצה"ל. התירוץ (וכן, אני חושב שהרבה פעמים זה תירוץ) הוא שהבנאדם יכול לתרום יותר בגוב כזה או אחר. אז לאלה אני אומר, אין לכם מושג איפה אתם יכולים לתרום יותר או פחות למה אין לכם ידע ראשוני על המערכת ואיך היא עובדת. מספיק עם הפינוקים ויאללה לקרבי!ן

ישן 26-06-2007, 13:54
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "מה לעשות שבשביל להיות קרבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stinger360
מה לעשות שבשביל להיות קרבי אפשר גם להיות דפ"ר אבל בשביל להגיע לשחקים צריך להיות בנאדם עם ראש?

אתה לא יכול לגייס את כל מי שעם פרופיל קרבי לקרבי ולא להכניס אותו למקומות שדרושים בהם אנשים עם שכל כי זה יפגע באותם מקומות.

*ולא, אני לא מאמין שבג'ובים למינהם תורמים יותר מבקרבי.

חוצפן שכמותך... איך אתה מדבר?

נתחיל בזה שבגלל הגישה הזאת כל צה"ל נהרס... הצבא צריך להבדיל בגדול בין מי לא יכול להיות קרבי ובין מי שלא רוצה להיות קרבי רק בגלל שסתם לא בא לו או שהוא "רוצה לצאת עם מקצוע" או שאמא שלו טוענת שהוא חכם כלכך ואסור שהשכל שלו יתבזבז על "סתם קרבי"

מי שלא יכול - פרופיל 64 ומעטה, כאלו עם בעיות קשות מאוד בבית וכאלו עם בעיות נפשיות שבאמת לא יסתדרו בקרבי

צריך להשקיע יותר כסף ברופאים ולבדוק בצורה יותר רצינית, לא יכול להיות שמישהו יקבע ועדה רפואית ויגיד לרופא שקצת כואבות לו הברכיים ומורידים לו את הפרופיל ל64 וקל"ב... פשוט לא פייר

מה שקורה אצלי בבית ספר אני יכול לספר לך שיש סיטואציה פשוט חסרת אחריות שאני אישית שומע מורים אצלנו ממליצים לתלמיד להוריד פרופיל בשביל ללכת לממר"ם, רק שהמוח שלו חס ושלום "לא יתבזבז"... איזה מין גועל נפש זה?

הדם שלו יותר יקר משלי? הוא יותר חשוב ממני בגלל שיש לו 5 יחידות מתמטיקה ומחשבים? אותי צריך לשלוח לשדה הקרב לאכול בשר תותחים אבל הוא יישב במזגן כדי שהוא "לא יתבזבז"?

תבין כמה דברים אין שום מחסור במודיעין ובעתודה, בלאו-הכי שלושת רבע מאלו שהולכים לעתודה (תקרא עיתון בעצמך... אני לא סתם רושם) לא משובצים אחר כך במקצוע שלהם והולכים לחמם כיסאות

יש מאסות של כאלו שפשוט לא יכולים להיות קרבים (פרופיל 64 לדוגמא) ושגם יש להם שכל, אפשר להוריד במעט את הקריטריונים האסטרונומיים של גאמא וכל הפרוייקטים למיניהם ולהכניס אותם לשם ולקחת את כל בעלי הפרופיל 97 ש"לא מכבודם לשרת בקרבי" לתותחנים ולשריון ולאיפה שצריך. שם באמת יש מחסור... אבל בעתודה ובג'ובים למיניהם אין שום מחסור..

מה שקורה עכשיו זה כזה דבר:
החבר'ה האיכותיים יותר הולכים לעתודה, מודיעין, או מורידים פרופיל והולכים לג'ובים איכותיים
החבר'ה הפחות טובים (ערסים, עבריינים, פוזאיסטים שרוצים לחזור עם הM16) הולכים לקרבי.

נמאס לי לשמוע את המורים אצלנו בבית ספר מטיפים לנו על כמה שחשוב שנתרום "בעזרת השכל" ונלך לממר"ם\גאמא ונצא עם מקצוע ביד אחרי הצבא, אני חייב פעם אחת להקליט אותם ולעלות את זה לכאן. אי אפשר יותר ככה

ישן 26-06-2007, 14:13
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "[QUOTE=stinger360]מה לעשות..."

דבר ראשון אני מסכים עם זה שכל עניין החינוך בארץ, והלחץ מצד ההורים והמורים לא להיות בקרבי - זה פשוט ביזיון. את ההורים אני עוד מבין, אבל מורים? איזה מן חינוך זה? אצלי בבית-ספר זה היה עוד יותר בולט (רוב המגמות טכנולוגיות), ומחנכת שלי מהתיכון אוספת תיק רפואי לבן שלה כבר מעכשיו (הוא בן איזה 4) בשביל להוריד לו פרופיל כשהוא יתגייס.

עם עניין המודיעין אני לא לגמרי מסכים, עם דגש על גאמא. מסלולים כמו גאמא זה בד"כ מקומות שדורשים ידע אישי מאוד רחב בתחומים מסוימים. רוב הידע הזה נרכש אצל הבנאדם בצורה אישית ולא כחלק מההשכלה שהוא עובר בבי"ס, בגלל זה אנשים כאלה הם יותר נדירים, ויותר קשה למצוא אותם מאשר "סתם" מישהו עם "ראש על הכתפיים", מה שצריך בממר"ם לדוגמא. בממר"ם מחפשים את החבר'ה עם היכולת האלגוריתמית הטובה שיוכלו להפוך למתכנתים טובים, בגאמא מחפשים את הידע האישי. בגלל זה בממר"ם הם יכולים להרשות לעצמם להגביל לפרופיל 64, בעוד שבגאמא לא מוצאים את כל מי שהם צריכים רק במגבלות הפרופיל האלו עקב הדרישות.
אז זה בסדר לדעתי שיחפשו בגאמא בכל הפרופילים, כי סה"כ זה אנשים שצריכים את הידע שלהם, ולא צריך להוריד את הדרישות לגאמא, אין שום סיבה להתפשר על בינוניות.

כל מה שכתבתי בנוגע לדרישות ממר"ם וגאמא (שהשתמשתי בהם רק כדוגמאות) זה על בסיס של הבנה אישית של הנושא בצורה כללית. אני לא מומחה בתחום, לא עברתי מיונים לא לגאמא ולא לממר"ם, אבל זה נכתב רק בשביל להבהיר נקודה.

ישן 26-06-2007, 15:07
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "קראתי אותו יותר מפעם אחת: אין לך מושג על מה אתה מדבר, אבל העיקר "להבהיר נקודה""

רק שלא דיברתי על ממר"ם.
השתמשתי בדרישות של גאמא וממר"ם בצורה מאוד מאוד כללית בשביל להבהיר את העיקרון שבשוני הדרישות במסלולים. והמשפט האחרון נכתב בדיוק כי ידעתי שעלולת לצוץ תגובות כמו שלך.
אני בטוח שחוץ ממך כולם הבינו טוב מאוד את המשמעות של מה שכתבתי, אבל אתה לא יכול שלא לנצל הזדמנות להיטפל לשטויות בשביל לטפח לעצמך את האגו (ולהוסיף סמיילי "חהחה אני צודק" בסוף כל משפט).
בזאת אני מפסיק את הדיון, אתה יכול להמשיך גם באשכול הזה מונולוג עם עצמך, אני מוכן לתרום לך עוד סמיילי כדי שלא תרגיש בודד: .

ישן 26-06-2007, 14:39
  סאשה הסוס סאשה הסוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.06
אם כבר אתה רוצה להשקיע כסף ברופאים בצבא, אז שיטפלו בחיילים חולים...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "[QUOTE=stinger360]מה לעשות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moti89
יש מאסות של כאלו שפשוט לא יכולים להיות קרבים (פרופיל 64 לדוגמא) ושגם יש להם שכל, אפשר להוריד במעט את הקריטריונים האסטרונומיים של גאמא וכל הפרוייקטים למיניהם ולהכניס אותם לשם ולקחת את כל בעלי הפרופיל 97 ש"לא מכבודם לשרת בקרבי" לתותחנים ולשריון ולאיפה שצריך. שם באמת יש מחסור... אבל בעתודה ובג'ובים למיניהם אין שום מחסור..

אני לא חושב שאתה יודע איפה יש מחסור ואיפה אין (ליתר דיוק, אני יודע שאתה לא יודע), אבל
זה לא העניין. את הטיעון שלך אפשר להפוך - במקום להוריד את הדרישות המקצועיות ל"כל
הפרוייקטים למיניהם", אפשר להוריד את דרישות הפרופיל לקרבי ולגייס גם 64 ו-45 לשם...
לא ממש הגיוני, נכון?

ישן 26-06-2007, 14:44
צלמית המשתמש של רון חומש
  רון חומש רון חומש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.07

חאלס כבר עם הגישה הפשיסטית-מיליטנטית הזאת. (זה כנראה מה שקורה במדינה שיש בה גיוס חובה..)
התגובה שלך מלאה בעובדות לא נכונות, שנובעות מהעובדה הפשוטה שעדיין לא התגייסת (לדוגמא, עניין הרפואה שכבר ענו לך תגובה מעליי).
לקחת את עניין העתודה ועשית ממנו קונץ גדול. אז וואלה, 75 אחוז מהעתודאים לא משתבצים במקצוע (אתה מבין בכלל את המשמעות של זה? היא הרבה יותר עמוקה ממה שאתה חושב. אבל זה כבר נושא אחר), אבל מצד שני - יש פה אשכול של 100+ תגובות של לוחם בגדוד בגולני לגבי האמת האמיתית של מה שהולך שם.

להשתמט ולהוריד פרופיל זה קו אדום גם מבחינתי, אבל הגישה שלך היא לא נכונה בעצמה..

You're going to reap just what you sow

ישן 26-06-2007, 16:14
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04

נתחיל בזה שתרגע עם החוצפן.

או שלא קראת מה שאמרתי או שלא הבנת אותי. שמע, כמו שכתבתי בסוף ההודעה, לפי דעתי קרבי עובד יותר קשה מכמעט כל ג'ובניק שהוא... אבל מצטער להגיד לך, לא צריך ראש בשביל להיות קרבי. נכון, כדאי שיהיה ראש... אבל תלוי איזה ראש. כי אין דבר כזה "חכם" ו"טיפש" וזה הכל... יש אחד שהוא טוב בתיכנות ויש אחד שיודע לנווט בצורה מצויינת או שיש לו ראייה טקטית מאוד טובה או אחד שהוא מנהיג מלידה וזה לא קשור או הולך ביחד. יש גם אחד (הרוב) שאין לו איזה יכולת מסויימת הקשורה לקרבי שהיא מדהימה אבל הם יכולים לעשות את העבודה כמו כולם... כל ערס ממוצא יכול להחזיק נשק ולכוון אותו לאויב או לסחוב משקלים או להסתער. אבל אם בנאדם יהיה מתכנת מדהים ברמה באמת רצינית וגיוסו למודיעין תתרום לחיל המודיעין, למה להכניס אותו לתותחנים שם הוא לא יהיה יותר טוב מכל דפ"ר אחר? בנאדם גאון במחשבים לא יואיל לחת"ם ברמה רצינית כמו שהוא היה מועיל בגאמא למשל...

מי אתה שתקבע שלחיל המודיעין ולעתודה יש מספיק אנשים עם פרופיל 64 ומטה ככה שהם לא צריכים לקחת קרביים. מן הסתם במקומות כאלה צריך את הטובים ביותר (בנושא מסויים! אין טובים בהכל...) ולכן זה ראוי שיבחרו גם מאלה שהם קרביים ואם יהיה שם מתכנת ברמה רצינית שיקחו אותו משם כי יכולות התיכנות שלו יעזרו להם יותר מהיכולות הפיזיות/מנטליות/שכליות בקרבי.

בשביל להיות קרבי אפשר להיות גם דביל כי העבודה היא די טכנית. בשביל להתפתח ולהצליח בקרבי צריך אולי יותר מזה אבל בטוח שזה לא אותם תכונות של אנשים שהולכים מודיעין/ממר"ם.

אתם לא יכולים לעשות את ההבחנה הזאת של בנאדם "חכם מול בנאדם "טיפש" בצורה כזאת חותכת. מן הסתם מפקד צריך יכולות שהם מעבר. אבל בשביל לשמור במחסום ובשביל להסתער לא צריך לעשות 5 יחידות מתמטיקה ו5 פיזיקה. אפשר גם לעשות חצי בגרות ולהיות לוחם מעולה...

*אגב, לגבי עתודה אולי זה נכון מה שאמרת אבל גם זה בצורה חלקית ואין למה להתחיל לעשות דיון על זה. זאת לא הפואנטה.
*אההה ואם זה לא ברור אז להוריד פרופיל בשביל "לעשות משהו עם הראש" זה חרטא אחת גדולה. בנאדם שמתגייס כל"צ עם 64 לא יגיע לג'וב עם איזה צורך גדול בשכל שלו. להוריד פרופיל זאת השתמטות נקודה.

נערך לאחרונה ע"י stinger360 בתאריך 26-06-2007 בשעה 16:20.
ישן 26-06-2007, 13:44
  Mista Mista אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי aras שמתחילה ב "כוס אמא שלהם"

ההורים אינם מבינים דבר אחד מאוד חשוב שעליו לא יהיה אפילו ויכוח הצבא שלנו לא חלש ... יש לנו את אחת הצבאות הכי חזקים שיש רק הבעיה שמי שלמעלה בין אם זה ראש הממשלה ובין אם זה שר הבטחון לא מתפקדים קשורה בכל הקשור לעניני הצבא ואני חושב שההורים חוששים הרבה יותר לאחר מלחמת לבנון השנייה ששם התגלה כשל מחריד בכל הנוגע לפיקוד וניהול אסטרטגיית מלחמה (שאלו את אולמרט על כך מה שיהיה לו להגיד זה איה איההה...)
מצד אחד אני מבין את ההורים בכל זאת כל הורה לא רוצה שיקרה לבן שלו משהו אך מצד שני בלי אנשים שרוצים לשרת בקרבי ולהקריב את עצמם ונשמתם למען המדינה לא היינו חיים פה ועוד במיוחד שיש מעלינו עכשיו "ענן" איומים של השמדת העם היהודי בפעם השנייה (הראשונה הייתה השואה)
אז אני מקווה שההורים יבינו את צורך ילדיהם וצורך המדינה להתקיים ולהתגייס לקרבי
ישן 26-06-2007, 14:48
צלמית המשתמש של רון חומש
  רון חומש רון חומש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Rak_Kravi שמתחילה ב "[QUOTE=רון חומש]למה זה טוב?..."

נו בוודאי שכל מה שנאמר פה עד עכשיו זה שטויות.
הורים בכיינים? הורים לא מבינים? הורים טועים? אתם מדברים על אנשים מבוגרים ששירתו בצבא, יודעים מה נעשה בו, ויודעים לאן אתם נכנסים (שלא לדבר על זה שלפי כל הדעות הצבא של היום "התרכך", והפלצנות בו חוגגת).
יותר מזה, אתם בטח אוהבים לשמוע מור"קים על יום כיפור, על ששת הימים, על כמה שישראל הגדולה והחזקה ניצחה את צבאות ערב, ומעריצים גנרלים כמו דיין, דדו, רבין וחבריהם.
אז פלשבק - ההורים שלכם היו החפ"שים של אותן מלחמות.
אם לא להאמין להם - אז למי כן להאמין?

אל תחשבו שאתם יודעים הכל בגיל 17-18. כי זה ממש לא נכון... אתם לא יודעים כלום, אבל ממש כלום, בטח שלא על הצבא.

You're going to reap just what you sow

ישן 26-06-2007, 15:20

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי רון חומש שמתחילה ב "נו בוודאי שכל מה שנאמר פה עד..."

אני ממש, אבל ממש לא מעריך את התון המתנשא שלך, מתייחס לכל המלש"בים פה כאילו נולדו אתמול ולא יודעים כלום.

אז יש לי בשבילך הודעה קטנה, אני כן יהיה רמבו ואני יתגייס לסיירת, את כל המיונים והגיבושים אני יעבור ואת המסלול אני יעשה כמו גדול ואפילו שיהיה קשה ואפילו שאני ירגיש דפוק ופרייר בגלל אנשים כמוך אני לא יוותר כי אני יאמין במה שאני עושה ואת החשיבות שיש למשימה שלי.

את הקורס קצינים שלי אני יעבור בהצטיינות ואני ישרת בכבוד ובמרץ כמפקד בצבא הגנה לישראל ביחידה קרבית ואפילו אם המערכת תדפוק אותי עם שכר גרוע ויחס משפיל אני ימשיך בדרכי למה תהיה לי אחריות לא רק כלפי החיילים שעליהם אני יפקד אבל גם כלפי אזרחים כמוך וכמוני שעליהם אני מגן עם החיים שלי.

ולא אני לא יצא מהסרט, לא עכשיו, לא מחר ולא עוד 50 שנה אז תודה רבה על הדעות שלך, אבל לא תודה.

ישן 26-06-2007, 15:41
  סאשה הסוס סאשה הסוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.06
בתור קצין, כדאי שתכתוב כמו שצריך: טון, אהיה, אעבור, אעשה, ארגיש, אאמין, אשרת, אמשיך,
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "אני ממש, אבל ממש לא מעריך את..."

אפקד ואצא.

קל מאוד לדבר על מה תעשה "אם" המערכת תדפוק אותך עם שכר גרוע ויחס משפיל
(מבזק חדשות: רוב החיילים מקבלים שכר גרוע ויחס משפיל, אן פה שאלה של "אם").
השאלה המעניינת היא מה יקרה אם יעשו לך דברים קצת אחרים.

אני בטוח שגם אנשי שייטת 13 שצללו בקישון חשבו כמוך לפני הגיוס (שייטת 13! יחידה
מובחרת! לא חבורת ג'ובניקים צהובים בכיינים!), ואיפה הם מצאו את עצמם? שליש מחולי
הסרטן כבר נפטרו, והשאר נלחמים עם משרד הביטחון על הכרה בזה שהם צללו בנחל
של חומצה כנראה לא היה מאוד בריא עבורם.

אבל אני יודע, לך זה לא יקרה, וגם אם חו"ח זה יקרה לך תישאר מורעל טילים. אני אשאר
ספקני בקשר לזה, אבל למענך אני מקווה שאף פעם לא נצטרך לגלות מי צדק...

ישן 26-06-2007, 17:50

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "בתור קצין, כדאי שתכתוב כמו שצריך: טון, אהיה, אעבור, אעשה, ארגיש, אאמין, אשרת, אמשיך,"

יפה שאתה מחפש אותי בשגיות הכתיב, כאילו זה מעיד על אינטליגנציה או יכולת כללית. מה לעשות, אני רוב חיי לא חייתי בארץ, בקושי שנתיים של תיכון ישראלי יש לי. אבא שלי היה במשרד החוץ ולכן, כמו שאמרתי, את רוב השנים ביליתי בחו"ל. לעומת זאת, אני דובר אנגלית וספרדית ברמת שפת אם ואף אחד לא מבחין בזה שלא גדלתי בארץ אם השיחה מתנהלת פנים מול פנים.

אני גם עכשיו גומר שנה א ביולוגיה באוניברסיטת תל אביב ותאמין לי יכולות להיות לי 5 שגיות כתיב בכל משפט וזה לא מוריד מההערכה שיש למרצים עבורי, או עבור כל אחד אחר.

לא נולדתי אתמול כמו כל אחד אני קורא עיתון וכמו כל ישראלי יש לי חבר\דוד\אבא\אח בצבא שמספר סיפורים על כמה שרק אוכלים חרא, וכמו כל ארגון גם צה"ל דפוק וזה נשפך על אלה שחלק מהארגון, מה לעשות. זה לא מרתיע אותי מלהיות מלא מוטיבציה וזה לא נכון ולא צודק להתמקד רק בדברים הרעים למה יש הרבה טובים, ויש הרבה רעים שהכרחיים, הכי בולט זה השירות חובה עצמו כמובן.

ובאמת אל תדאג לי רון אני עברתי תקופות קשות בחיים שלי שלא היו מצחיקות אף טירון, וזכיתי ליחס חרא אבל לומדים להתאפק ולהתרומם מעל השטויות, ולהתמקד בסוף הדרך וכל מה שכרוך בו. אני לא מנסה לעשות את עצמי מאצו אני רק אומר שאני יודע למה לצפות ואני מניסיון של העבר בטוח ב110% שאני יעמוד בכל הדרישות בלי קשר לתנאים.

לכל ההורים האלה, שיקפצו לי...הבן שלהם יותר טוב ממני? זה שיש לי תואר אקדמי אומר שהדם שלי יותר יקר ושחייבים לשבץ אותי כג'ובניק? בוודאי שלא, אולי להורים עצמם it makes sense אבל לעם ישראל זה לא מעניין ת'תחת, ובצדק. כל אחד שיתרום מה שהוא יכול. מי שבורח מקרבי הוא שקרן או משתמט ואני אומר את שני המילים האלה עם כל הסטיגמה השלילית שקשורה אליהם.

ישן 26-06-2007, 15:53
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי דותן1 שמתחילה ב "ילדים בכיינים"

האמת שבאמת תמיד אומרים צה"ל כבר לא מה שהיה וכו' וכו'.

אולי יש בעיות-כן-אין ספק.

אבל עדיין...לא תצריך לחקור יותר מדי פשוט תראו "מלחמת יום כיפור-יומן מלחמה" ותראו איזה בלאגן וסכנה אמיתית הייתה בצבא..הרגשה של חוסר אונים.

שלא להזכיר כמו מי שכבר אמר את זה אבל לא חסרים נעדרים ממלחמת יום כיפור שלא עשו עליהם כלכך הרבה רעש על זה(לא שלא היה צריך).

כל עוד אין סכנה קיומית וטפו טפו טפו המצב יחסית טוב(במדינה בכלליות-אין פיגועים אין כמעט תקריות ברוב האזורים.כמובן שיש אזורים חמים עם יותר בעיות בשטחים ובעזה),אז צריך לקחת את הכול בפרופורציה.

עוד דוגמא היא הצבא וכל ההנהגה המדינית ב4 ביוני 1967-חשש גדול מהשמדה.

ישן 26-06-2007, 18:49
  Haviv54 Haviv54 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.06
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי רון חומש שמתחילה ב "אתה לא יודע מי אני ומה אני עושה :-)"

איזה שטויות הרוב פה מדברים, כולם פה מדברים על שירות המדינה בקרבי ושטויות חבל על הזמן, אבל כולכם מושפעים מסרטי רמבו ודלתא פורס, ויודעים מה גם אני פשוט אני הבנתי את זה, אני לא מתגייס מאידיאולוגיה למרות שאני אוהב את הארץ הזאת (לא את המדינה ובטח שלא את השלטון שלה), אני אוהב את האנשים ואני לא רואה מקום אחר בעולם שאני יגור בו אבל ביננו אני לא מתגייס לקרבי בשביל להגן על המדינה, אני מתגייס קודם כל בשבילי ואני מאלה שיכולים לתרום במודיעי ויכולים לתרום גם בממר"ם, אני מתגייס בשביל שירות שונה, אני תמיד יוכל ללמוד מחשבים ולעבוד בזה אחר כך אבל עכשעיו זה הזמן.
בנוסף אני חושב שחוץ מבצבא לא יצא לי לירות בנשק או להתעסק עם נשקים ואמצעי לחימה וזה דבר שמבחינתי שווה להשקיע 3 שנים.

ישן 26-06-2007, 21:00
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב ""אב למתגייס: זה כבר מזמן לא כולם בשביל אחד""

טוב למות למען ארצנו,אבל טוב עוד יותר לחיות למענה. לא יודע מה איתכם, אבל הגיע הזמן להתנער מן הרטוריקה הנקרופילית והמיליטנטית שכולנו צריכים ללכת למות למען המדינה, ההנהגה מזמן לא אותה הנהגה, הערכים כבר מזמן לא אותם ערכים, והמדינה עצמה כבר מזמן לא אותה מדינה. לדעתי מספיק שכל אזרח ימלא את חובתו כלפי המדינה על ידי שירות בצבא, כל אחד לפי יכולתו , המערכת צריכה את כולם, עורפיים וקרביים כאחד.ומי שמעוניין להתמיד יוכל להישאר ולחתום קבע.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

ישן 26-06-2007, 21:12
  johnny316 johnny316 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.06
לי מוזר רק דבר אחד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב ""אב למתגייס: זה כבר מזמן לא כולם בשביל אחד""

שמאז הצו ראשון אני חי בתחושה שהאנשים שאחראים על עתידנו הצבאי (בעיקר מדור רפואה תל השומר)
לא רוצים שנלך קרבי, על כל דבר קטן נותנים סעיף ומורידים ומורידים ומורידים .

יש לי חבר שרץ 2000 ב-6:45 אבל יש לו פרופיל 45 על מיגרנות, גפיים תחתונות קצרות ב-2 עד 4 ס"מ, וריקוצלה או הידרוצלה באשכים, שברי הליכה, כאבים ברגליים לאחר חצי שעת עמידה ורשרוש בלב שהקרדיולוג אמר לו שזששה קשור להיותו ספורטאי ויעבור עם הגיל...

כ"כ הרבה סעיפים על כלום, וזה רק החבר הזה...

מה קרה? לא רוצים קרביים במדינה? לא צריך... גם ככה מה שצריך לקרות יקרה

ישן 26-06-2007, 22:29
  E1tan E1tan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05

כל אלה שאומרים שהם מבינים את ההורים תפתחו את העיניים רוב ההורים חושבים שבגיל 30 הילד יהיה מיליונר. מה שאני מנסה להגיד שאם ההורים חושבים שהילד שלהם מוכשר שישלחו אותו לקרבי ולקצונה כדי שהמצב יהה טוב יותר בשביל הנכדים והנינים שלהם.

נמאס לי לשמוע את כל ההורים האוגאיסטיים האלה לא פלא שהמדינה שלנו ככה. משו ככה לזכות הקרביים אני חושב רובם בניאדם הרבה יותר חברותיים מאשר הגובניקים אני אשמח אם אנשים שמכירים יותר חברה בצבא יאמתו או ישללו זאת.

דבר אחרון אי אפשר כל הזמן לנסות ולהבין את ההורים, הורים תפקידם לדאוג לנו ואין מה לעשות הם ידאגו גם ליוני משק הממטרות בקריה שלא יקרה לו כלום בדרך לקריה וחזרה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:46

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר