לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-06-2007, 15:36
  ליאור לוי ליאור לוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "ליאור, שיהיה בשעה טובה. תברר..."

היא קיבלה מזון של גורים ומניקות, עכשיו הבאתנו אותה ועשינו כמה קניות בסך 100 שקל קנינו אוכל של yako puppy יש שם במקום ווטרינר והוא המליץ על המזון הזה, קנינו לה גם רצועה קולר, כלי אוכל ומים מנירוסטה..

הווטרינר אמר ששבוע הבא אני יבוא איתה ונתחיל עם החיסונים ואמר לי שעד אז לא להוציא אותה בכלל מהבית, אפשר להוציא אותה רק שתעשה צרכים ובחזרה הביתה? אני מכיר מקום שאין שם כלבים אחרים שמחרבנים זה אפשרי??

הוא אמר לי לעשות לה כמות של חיסונים לא כ"כ מכיר את השמות שלהם הוא אמר לי משושה 140 שקל כל חיסון 3 חיסונים כאלה, חיסון נגד תולעת הפארק פעם בחודשיים, חיסון כלבת ועוד כמה, מה החיסונים שבאמת חייב??
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-06-2007, 19:35
צלמית המשתמש של *Reut*
  *Reut* *Reut* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "חחחחח יש עוד זמן והיא לא..."

אוקי ליאור נראה שאתה צריך כמה עצות.
קודם כל אני אסכם תשובה לכל השאלות ששאלת מקודם וכבר ענו לך עליהם.
מה שלמדתי מכם בפורום בעקבות הקוקטייל שמצאתי הוא שחיסכון לא בא בחשבון כשזה נודע לתוכים וכך גם לכלבים (ואפילו הרבה יותר).
תראה, קודם כל אני יודעת שכמה מאנשי הפורום חולקים על דעתי אבל גם הוטרינר אמר לך שאסור להוציא את הגורה מהבית בכלל... אני ממש לא מסכימה עם אלו שאומרים שאפשר להוציא אותה למקום שאין בו צרכים של כלבים זה לא ככה אסור בכלל להוציא אותה מהבית תאמין לי שאם היא תחלה במחלה כלשהי מכל החיידקים שנמצאים ברחוב שהוא מאוד מזוהם אתה מאוד מאוד תתחרט על כך בייחוד בגלל שעם מערכת חיסון צעירה וחלשה כמו שלה היא יכולה מהר מאוד למות מכל זיהום ולכן כדאי לך להקשיב לעצת הוטרינר זה מה שאני מציעה.
דבר שני אין מצב להתפשר על חיסונים לא על משושים, לא על תולעת הפארק לא על תילוע ובגלל החוק לא על כלבת. חשוב גם להשקיע באוכל כמו שהסברתי לך בדיון הקודם שפתחת. צר לי לומר לך אבל אני מתנדבת בתור אסיסטנטית במרפאה וטרינרית כבר המון המון זמן ונראה לי שתצטרך להשקיע בכלבה יותר מ 1100 ההורים שלך צריכים להבין זאת גם. עולה הרבה כסף לגדל גור בשנתו הראשונה אחר כך עולה פחות אבל אלו החודשים הכי חשובים בחייו של הכלב חשוב להשקיע בכלב המון כסף בתקופה זו. וזו עוד גורה קטנה מזל שלא לקחתם גולדן רטריבר כי זה להוציא בסביבות ה1500-2000 שקל לחודש. ואל תשכח עיקור שאני מקווה שתעשו כשהגורה תהיה בגיל 4-6 חודשים. היא מעורבת ואתה לא רוצה להישאר עם גורים מעורבים שאף אחד לא רוצה ולא יהיה מה לעשות איתם והעיקור גם עולה בסביבות 250-450 שקל. בקיצור חיסכון לא בא בחשבון - אני לא רוצה לדכא אותך אבל זו המציאות.
בקשר לשאלה האחרונה שלך אל תהיה כל כך לחוץ. הכלבה רק הגיעה היא עדין מתרגשת ומתוחה אם היא לא אוכלת עכשיו היא תאכל אחר כך. אל תרגילו אותך לאכול מהיד. אם היא לא אוכלת את האוכל היבש שלה אתם יכולים לשים לה עליו מעט אוכל מפחית שימורים לכלבים, או מעט חתיכות בשר או אפילו מעט גבינה. בקשר למים אם אתה רואה שהיא עדין לא שותה נסה לערבב בערך כפית מרק עוף במים חמים ותן למים להתקרר - אז יש סיכוי שהיא תשתה. מקווה שיעבוד.
ישן 27-06-2007, 08:54

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי *Reut* שמתחילה ב "נהדא אני שמחה מאוד שהחלטת כך..."

הלילה עבר בסדר, אני האמת יצאתי וחזרתי רק ב 3 וחצי אבל אחי אמר שהיא בכתה דיי הרבה אבל הוא הרגיע אותה צ'יק צ'אק, היום בבוקר היא קמה ממש כלבה חדשה, פעילה שמחה משחקת משתוללת נראה לי שהיא כבר התרגלה לבית ולמשפחה.

צצו כמה שאלות:
1. היום היא סוף סוף חירבנה בפעם הראשונה (בכלל לא נורא לנקות את זה) אבל היא חירבנה על השטיח ואם אמא שלי הייתה רואה הייתה משתגעת, איך אני יכול למנוע ממנה לעשות פיפי וקקי בשטיח?
2. עשינו לה בבית מן פינה כזאת של מטר מרובע בערך אולי טיפה יותר, שמנו לה שם כרית שעלייה היא ישנה והמצע זה עיתונים, אבל כל פעם שאנחנו שמים אותה שם היא נראת מדוכאת כזאת ועצובה, היא לא אמורה לאהוב את "המאורה" שלה?
3. גם עכשיו שמתי לב שיהיה קשה יותר לחנך אותה כי אני לא יוכל להוציא אותה מהבית בחודש הקרוב (בגלל החיסונים) ואני מפחד שיהיה לי קשה לחנך אותה לעשות פיפי וקקי רק מחוץ לבית, צריך עצה מה לעשות...
ישן 27-06-2007, 10:11
צלמית המשתמש של *Reut*
  *Reut* *Reut* אינו מחובר  

כמה תשובות...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "שכחתי להוסיף עוד שאלה (אי..."

בקשר לבכי צפוי שהיא עוד תמשיך לבכות בלילות הקרובים בערך שבוע - שבוע וחצי עד שהיא תתרגל. הסיבה לבכי היא או בגלל שהכלבה עוד לא התרגלה לבית או בגלל שהיא לא אוהבת את המקום ששמתם אותה בה. יש לכם שתי אפשרויות או כל היום ליות לידה ולנסות להרגיע אותה כמו שאחיך עשה או פשוט להתעלם ממנה והיא תפסיק לבכות בסופו של דבר.

בקשר לשטיח. זו הסיבה שהמלצתי לך לשים אותה בחדר סגור אבל בגלל שאתם לא יכולים אציע משהו אחר. אמרת שהכנתם לה פינה עם מיטה ועיתונים. זה טוב מאוד. השאלה היא האם גידרתם את הפינה הזו או שהיא יכולה לצאת מתי שהיא רוצה? מה שאני מציעה זה לשקול שוב אם יש איזשהו מקום סגור בבית שיהיה לכם קל לנקות את הצרכים שלה כי אחרת היא לא תוכל להבחין בין רצפה ושטיח וזה גם בטח לא נעים אם היא תלמד לעשות את הצרכים שלה באמצע הסלון כשבאים אורחים... אז תענה לי על השאלה הזו ואסביר לך איך ללמד אותה לעשות צרכים במקום מסוים.

בקשר ל"מאורה" שלה. אם הפינה הזו מגודרת כמו שנראה לי ואתם שמים אותה שם בשעות היום, לבד מבודדת, היא כמובן לא תאהב את זה כי היא תרצה רק לבוא אליכם לקבל תשומת לב. זה לתוי איזה גור היא, כל גור הוא שונה. יש גורים שלא משנה מה, הם רק ירצו כל היום תשומת לב, לקבל ליטופים ולשחק בלי סוף. וש גורים שאחרי כמה זמן של משחקים הם פשוט יתעייפו נורא וירצו רק ללכת לישון. סביר שגם היא אחרי כמה ימים תתחיל להיות יותר עייפה קצת בגלל שהיא גורה קטנה שצריכה לישון הרבה, ואז היא דווקא תאהב את הפינה השקטה שלה. חשוב שתשימו את הפינה הזו במקום צדדי לא באמצע הבית. מקום שהיא תרגיש בו בטוחה, לא מקום שבוא היא תרגיש שהיא מרכז תשומת הלב שלכם. דבר נוסף אני אציין שאם ה"מאורה" הזו אכן סגורה אני ממליצה לך להתחיל מלפתוח חלק מ"המאורה", שהגורה תוכל להיכנס ולצאת באופן חופשי ממנה. כי אם הפינה סגורה כמו לול ורק אתם יכולים להכניס אותה - היא לא יכולה להיכנס לבד היא תרגיש שזה בית כלא. לכן, יותר כדאי שהמאורה תהיה באמת מגודרת אבל שחלק קטן יהיה פתוח ותתנו לה לבד לחקור את הפינה הזו שלה ושזו תהיה הבחירה שלה להיכנס לפינה. כשהיא תתחיל להיכנס לבד לפינה שלה, לישון שם אז אני ממליצה שבלילה כן תסגרו אותה שם ושהיא תלמד שזה המקום שהיא ישנה בו בלילה. תדאג בשעות היום לעודד אותה להיכנס לפינה שלה באופן חופשי, ואז בלילה היא כבר תאהב את המקום הזה ולא יהיה לה נורא להיות בו. וגם אם היא תבכה בגלל שהיא סגורה תתעלמו ממנה והיא תלמד ככה להיות שם בשקט.

אל תדאג בקשר לפיפי וקקי שלה. כמעט כל הגורים התחילו את חייהם בלהיות סגורים בבית ואחר כך כולם למדו לעשות צרכים בחוץ בלי בעיה. כמו שאמרתי קודם מאוד יעזור לכלבה ללמוד זאת אם באמת תמצאו מקום בבית ששםפ תתחליו ללמד אותה לעשות צרכים. היא תתרגל לעשות צרכים בחדר מסוים בבית ואחר כך כשהיא כבר תקבל את כל החיסונים תתחילו להרגיל אותה שהחדר החדש שהיא עושה בו את הצרכים זה בחוץ. זה מאוד פשוט אל תדאג. רק תענה לי על השאלה ששאלתי אותך קודם - האם באמת יש חדר כזה בבית ואם כן אסביר לך איך להתחיל לחנך אותה.

ובקשר לשאלה האחרונה שלך - כן. חשוב מאוד אפילו שהאוכל לא יהיה כל הזמן בהישג טלפה. אתה צריך לתת לגורה 4 פעמים ביום אוכל וכשהיא תגדל יותר בערך מגיל חודשיים וחצי תתנו לה 3 פעמים ביום עד גיל 6-7 חודשים אז אפשר לרדת לשתי ארוחות ביום ומגיל שנה - שנה וחצי אני הייתי נותנת לה אוכל פעם ביום. יש מגדלים שחלוקים בדעתם על כך אבל כך גדל הכלב בן ה14 שלי שהיום הוא אוכל פעם אחת בערב והוא בריא לגמרי ובעל תיאבון רב. מה שקורה זה שאם אתה משאיר לה את האוכל כל הזמן אז - א) האוכל בחוץ מאבד מהטריות שלו וכך גם מהטעם שלו ולגורה לא יתחשק לאכול ממנו. ב) בגלל שלגורה יש כל היום אוכל בקערה היא תתחיל "לזלזל" באוכל שלה ולא ממש תאכל ממנו. בדיק כפי שאם היית יודע שעל השולחן במטבח יש לך כל הזמן בצלחת ספגטי ברוטב עגבניות שנשאר בחוץ כל היום אני בטוחה ב100% שלא היית אוכל בכלל אלא רק עושה טובה שאתה אוכל. חוץ מזה שאם אתה נותן לה ארוחות קבועות בשעות קבועות היא תפסיק להציק לכם ולדרוש בפנים מתוקות לקבל את האוכל שלכם. כך אתם גם יכולים "לפקח" על הצרכים שהיא עושה. אז מה שאני ממליצה לך לעשות זה לתת 4 ארוחות ביום. נגיד בוקר, צהריים, אחה"צ וערב. תתחיל לנסות זאת, תשים לה אוכל בקערה לפי הכמות היומית שכתוב על האריזה. תן לה מקסימום 10 דקות. אם היא לא מסיימת את האוכל במשך ה10 דקות האלה אז תיקח לה את האוכל. אל תחזיר אותו לאריזה כי הוא ישן יחסית, אלא שים אותו בשקית נפרדת ובארוחה הבאה תתן לה את האוכל הזה שוב. בהתחלה יכול להיות שזה יראה לך אכזרי שהגורה לא ממש הספיקה לאכול את כל הארוחה שלה כי היא רגילה למרוח את הזמן ואתה תהיה חיב לקחת לה את האוכל. אבל תוך כמה ימים היא כבר תבין את העניין, היא תבין שאם היא לא אוכלת עכשיו אז אין לה אוכל והיא תשמור על זמן הארוחות ותאכל כל ארוחה לגמרי לפני שעוברות העשר דקות. ואז, 15-20 דקות אחרי כל ארוחה אתה תוכל לפקח על המקום שהיא עושה בו צרכים. עכשיו אתה לא יכול לדעת מתי היא תצטרך לעשות את הצרכים ולכן אתה לא יכול לשמור על השטיח נקי אז תנסה להתחיל עם 4 ארוחות אם תראה שזה יותר מדי בשבילה תעבור ל3 בסדר?
ודרך אגב אתה צריך שיהיו לה מים טריים כל הזמן בלי קשר לשעות ההאכלה.

דבר אחרון שאמליץ הוא שלמרות שאני שמחה לענות לך על השאלות ואין לי בעיה עם זה, יכול להיות שתרצה לקנות ספר נהדר שמסביר הכל על כלבים. קוראים לו "הכלב" של דיוויד טיילור וניתן להשיג אותו בחנויות ספרים ונראה לי שגם בחנויות חיות.

נערך לאחרונה ע"י *Reut* בתאריך 27-06-2007 בשעה 10:20.
ישן 27-06-2007, 16:57

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי *Reut* שמתחילה ב "כמה תשובות..."

וואי המון המון תודה על התשובות !!!!

עזרת לי מאוד.

אני יענה על השאלות ששאלת, המקום שנקרא "המאורה", זה מקום בסלון בין 2 ספות ככה שיש מין ריבוע כזה של מטר על מטר ויש פתח שבו הכלבה יכולה לצאת ולהכנס מתי שהיא רוצה, אבל הבעיה שהמקום הזה נמצא בסלון וגם יש שטיח בסלון אז ברגע שהיא יוצאת היא יכולה בקלות לעשות את הצרכים שלה על השטיח, אין לי מקום אחר לשים אותה זה המקום היחידי שיש, בלילה רק אני סוגר את הפתח שממנו היא יכולה להנכס ולצאת כי אני בד"כ חוזר מאוחר הביתה וגם אבא שלי ככה שכל פעם שמישהו יכנס הביתה היא תצא ותחפש את תשומת הלב שלו, "במאורה" יש לה כלי מים וכלי אוכל (עכשיו לא יהיה לה כלי אוכל כל היום אלא רק בשעות מסויימות, בקשר לשעות, אנחנו קמים מאוחר בד"כ ב 10 - 11 בבוקר, זה אפשרי שהיא תאכל את ארוחת הבוקר שלה ב10 - 11 ואת הארוחת צהריים ב2 והארוחה השלישית ב 4 - 5 ואת הארוחה האחרונה ב 10 בלילה משהו כזה, זה בסדר השעות האלה??

אני מצרף 3 תמונות של "המאורה" שלה, תגידו לי אם זה בסדר, בלילה אני חוסם את הפתח שממנו היא יכולה להכנס ולצאת באמצעות כרית עד שאנחנו קמים בבוקר ואז מוציאים אותה משם, זה בסדר??

נ.ב
היום היא קיבלה את החיסון הראשון של המשושה וחצי כדור תילוע, והווטרינרית הביאה לי עוד רבע כדור שאני צריך לתת לה בעוד שבועיים, בתאריך ה - 18.7 אני צריך לקחת אותה שוב לווטרינר לחיסון המשושה השני ואז סוף סוף יהיה אפשר להוציא אותה לעשות צרכים ובחזרה הביתה (בלי טיולים ככה הווטרינרית אמרה.)

עוד דבר, גילינו היום אצל הווטרינרית שיש לה קצת פשפשים, הווטרינרית אמרה שיש לה חומר נגד זה אבל זה ממש כמות אדירה של חומר וזה עולה 50 שקל ואין לי צורך בכמות כזאת כי בסך הכל היא כלבה בייתית ואני לא מאמין שיהיו לה שוב פרעושים, יש איזה חומר אחד שאפשר לשים לה כדי להעלים את הפרעושים, משהו זול יחסית...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י ליאור לוי בתאריך 27-06-2007 בשעה 17:14.
ישן 27-06-2007, 17:49
צלמית המשתמש של *Reut*
  *Reut* *Reut* אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "וואי המון המון תודה על..."

המקום נראה בסדר גמור, גודל בסדר, זה טוב ששמתם עיתונים כך שהיא צריכה לשכב על הרצפה הקרה (למרות שעכשיו קץ בכל זאת עדיף). את המיטה כדאי שתשים רק בלילה - היא לא צריכה לשכב על מיטה כזו בכל שעות היום כי היא תלכלך אותה, חוץ מזה שבקרוב יתחילו להתחלף לה השיניים והיא בוודאי תרצה להוציא את עצביה מהכאבים על הכרית.
תראה בקשר למיקום של האוכל והמים אני אתן לך שתי הצעות ותעשה מה שנראה לך טוב יותר. או שאתה מפריד לגמרי את המקום של המים ואת המקום שאתה שם לה שם אוכל, נגיד שם אותם רק במקום קבוע כדאי בקרבת המטבח בגלל ששם הכי קל לנקות את המים שהיא אולי תשפוך ואת האוכל שתפיל על הרצפה. או שאתה משאיר את קערת המים בפינה שלה וגם נותן לה את הארוחות שם, אבל תלוי עד כמה הגורה נקייה. אם הגורה נוטה לשפוך את קערת המים, לפזר את האוכל בכל מקום, לעשות את הצרכים על הקערות ואפילו על המיטה שלה אז תעשה מה שאמרתי בהצעה הראשונה אבל אם אתה רואה שהיא גורה נקייה שלא שופכת את המים, ושעושה צרכים רק בפינה קטנה רחוק מהמים והאוכל אז תשאיר את הקערות שם וזה הרבה יותר טוב בגלל שככה תוכל ללמד אותה שכשאתה שם לה שם אוכל, אתה סוגר את הפינה, אתה לא נותן לה לצאת משם במשך 20 דקות רק יושב על הספה ליד, מלטף אותה והכל עד שהיא עושה קקי, אתה משבח אותה, מלטף או נותן חטיף ורק אז נותן לה לצאת כדי שתוכל לנקות שם. אם אתה מעדיף להוציא משם את האוכל והמים אז אחרי שהיא תסיים לאכול תצטרך להרים אותה בידיים ולשים אותה בפינה שזה פחות טוב, פחות הגיוני. אבל תראה כבר מה עדיף לפי ההתנהגות שלה.
אם לא תתן לה לצאת עד שהיא תעשה את הצרכים שם אז היא תעשה את הצרכים על השטיח כך שאין לך מה לדאוג. ואם בכל זאת אתה דואג לזה אז פשוט תקפל את חלק מהשטיח, הוא יראה הרבה יותר גבוה ומפחיד וסביר להניח שהיא לא תעלה עליו בכלל.

עם הזמן כבר לא תצטרך להכריח אותה להישאר בפינה כי היא תלמד שהיא שם צריכה לעשות את הצרכים שלה ואחר כך תתחיל ללמד אותה שהפינה עוברת החוצה ואז גם תעביר בכלל את מקום השינה שלה (ואת האוכל והמים אם החלטת לשים אותם בפינה) למקום אחר כי אחרת היא פשוט תמשיך להשתין בין הספות

וכן, שעות ההאכלה שהצעת בסדר גמור, אם תראה שהיא יחסית שבעה באמצע היום ולכן אוכלת פחות בערב ושהתיאבון שלה יורד אחרי שבוע וחצי בערך אז תוכל להוריד את ארוחת אחר הצהריים.

סליחה אם אני חופרת יותר מדי
ישן 27-06-2007, 22:07

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי dana2489 שמתחילה ב "מדהימה! ממש יפיפיה אמיתית..."

נשבע לכם זאת הגורה הכי חמודה שראיתי בחיים !
היא ממש רוצה שנשחק איתה היא נובחת עלינו כזה כדי שנשחק איתה, אנחנו באים כזה יושבים על הרצפה היא רצה אלינו מלקקת אותנו, משחקת בכדור בבובות ממש כלבה חכמה אני מרוצה מאוד ממנה ומאושר שלקחתי אותה

אבל יום חמישי יש לי בעיה, יש לנו חתונה מחוץ לעיר ואנחנו יוצאים מוקדם מהבית 5 וחצי אחרי הצהריים כי זה רחוק, עכשיו אני בבעיה אני לא יודע מה לעשות עם באפי, (לקחת אותה איתנו לא בא בחשבון) ולהשאיר אותה לבד אני מפחד שהיא תפתח חדרת נטישה, חבר שלי הציע לי לשים אותה אצלו עד הבוקר שלמחרת לדעתי זה הפתרון הכי טוב אבל השאלה אם הכלבה לא תפתח חרדת נטישה??

היום גם החלפתי לה את סוג האוכל, האוכל שדוד שלי הביא לי איתה זה היה אוכל של מניקות וגורים, והיא הייתה אוכלת את זה בסדר אבל זה נגמר, קניתי לה לפני יומיים אוכל שנקרא yako puppy והיא לא אוכלת את זה בכלל, יש דרך להרגיל אותה? מישהו מכיר את סוג המזון הזה, הוא טוב??

היום הווטרינרית גילתה שיש לה קצת פשפשים כי היא גדלה בחוץ לפני שהגיע אליי, היא הציעה לי חומר שעולה 50 שקל אבל אני לא צריך כזאת כמות וחבל לי על הכסף בשביל פעם אחת, יש איזה חומר אחר שאפשר לקנות בזול יותר??
לחבר שלי יש חומר שנקרא "פורנט ליין" אבל הווטרינרית אמרה שלכל סוג של חומר יש טווח גילאים שונה, אפשרי להשתמש בחומר הזה של חבר שלי על הגורה שלי??

נערך לאחרונה ע"י ליאור לוי בתאריך 27-06-2007 בשעה 22:29.
ישן 28-06-2007, 08:14
צלמית המשתמש של *Reut*
  *Reut* *Reut* אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "תודה אני יעשה את זה..."

אני רק אוסיף כמה דברים...

בקשר לחרדת נטישה, זה די צפוי שבמוקדם או במאוחר תצטרכו לעזוב אותה לכמה זמן. זה טוב שחבר שלך יקח אותה וירגיע אותה ואולי היא באמת תיעלב קצת מזה שעזבתם אותה, אבל כשהיא תראה אתכם שוב למוחרת היא תשמח מאוד וכך היא בעצם תתחיל להתרגל לכך שאתם לא תהיו 24 7 איתה. אז תיסע לחתונה ותהנה ואל תדאג
תראה גם אני לא שמעתי על החברה הזו של אוכל מעולם, ואני מכירה את כל החברות הטובות וגם אלו שפחות טובות אז זה לא סימן טוב כל כך.
יכולות להיות כמה סיבות לזה שהיא לא אוכלת. א) אם נתתה לה אוכל בארוחות כפי שהמלצתי לך ולקחת את האוכל אחרי 10 דקות בערך והיא בקושי אכלה, אז כמו שהסברתי לה בתגובה קודמת, זה בגלל שהיא עוד לא קלטה שאתה תיקח לה את האוכל אלא חשבה שיש לה אוכל בקערה כל הזמן. יקח לה כמה ימים להבין זאת. ב) יכול להיות בגלל המעבר בין האוכל הישן לחדש, זה גם יכול לגרום לה לשלשל אתה צריך לאט לאט לערבב לה את האוכל הישן עם החדש כמו שהגריי אמרה.
ג) לפני שאתה מתחיל להרגיל אותה לאוכל החדש שקנית אולי יש אפשרות להלחליף את האוכל בחנות. אם האיכות של האוכל נמוכה מדי, זה גם לא בריא עבורה, וזה יקשה על ההתפתחות שלה. אתה מבין, זה קשור לכמות חלבון הנעכלת שיש באוכל. יכול להיות שעל האריזה כתוב אחוז חלבון גבוה אך רק חלק קטן מהכמות הזו מתעכלת ולכן הכלב יחרבן כל דקה, ולא יקבל את הכמות חלבון המספקת עבורו. ככל שהאוכל איכותי יותר כך כמות החלבון המתעכלת גבוהה יותר ולכן גם הכלב יאכל פחות מהאוכל (האוכל יגמר לאט יותר), הוא לא יעשה את צרכיו סתם כל שעה. וזו אולי הסיבה שהיא לא אוכלת את האוכל החדש, כי הוא לא טעים לה כמו הישן כי הוא פחות טוב.
אתה יודע מה? תכתוב כאן מה החמישה המרכיבים הראשונים שכתובים באינגרידיינטס על האריזה ואני אגיד לך מה האיכות של האוכל. ונחשוב איזה אוכל כדאי לפני שאתה מתחיל להרגיל אותה.

בקשר לחומר נגד הפרעושים, אני אפרט קצת יותר
תראה, החומר הזה פרונטליין של חבר שלך הוא א) לגילאי חודשיים + כך שאתה עוד לא יכול לשים אותו לגורה שלך. בגלל זה הוטרינרית נתנה לך חומר אחר שמיועד לגורים קטנים יותר.
וב) פרונטליין הוא כבר לא חומר טוב. הוא נמצא בשוק כל כך הרבה זמן שכבר כל הפרעושים פיתחו חסינות נגד החומר הזה ולכן הוא לא יעבוד ממש. יש עכשיו חברה חדשה בשוק מאוד טובה שנקראת advantage. אבל כמו שאמרתי רק לגילאי חודשיים +.

אגב בגלל שהחומר הוא לגורים קטנים יותר הוא גם זול יותר. מחיר ממוצע לחומר טוב נגד פרעושים שמספיק ל4 חודשים (4 אמפולות כל אחת מספיקה לחודש) הוא 140 ש"ח. כך ש50 שקל זה לא יקר. אבל לא ממש הבנתי את השאלה שלך. פשוט תסמוך על הוטרינרית שתביא לה את כנמות החומר שאתה צריך. אבל במידה מסוימת אתה צודק - אם החומר הזה הוא רק לגיל צעיר כל כך ואתה לא מוציא את הכלבה החוצה היא תידבק בפרעושים. וכשהיא תגדל יותר וכן תצא החוצה אז כבר תשימו לה חומר לכלב בוגר יותר, כך שאתה לא צריך יותר מדי מהחומר הזה לגורים קטנים, אבל קח בחשבון שלפרעושים יש ביצים כך שהחומר צריך גם להרוג את הפרעושים וגם לעכב את בקיעת הביצים.
ישן 29-06-2007, 13:11
צלמית המשתמש של *Reut*
  *Reut* *Reut* אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "עכשיו חזרתי מהווטרינר הלכתי..."

היי ליאור, רק עכשיו חזרתי הבייתה (לא הייתי מאתמול) אז אני אענה לך על השאלות.
קודם כל לא ענית לי על מה ששאלתי כמו שענו לך כאן זה לא משנה שכתוב בספרדית כי כתוב גם באנגלית. ולא משנה לי איך נראית האריזה אבל תגיב כאן מה המרכיבים הראשונים שכתובים ברשית המרכיבים. זה הכי חשוב לקביעת איכות האוכל, זה שכתוב על האריזה שזה האוכל המושלם לגורים או אני יודעת מה לא יקבע אם האוכל טוב או לא. חבל שלא עשת את זה קודם כי אחרי שהרגלת אותה לאוכל הזה תצטרך לחכות עד שתסתיים החבילה במקרה שתרצה להחליף אוכל.

זה טבעי שהיא תעדיף לאכול מהרצפה מאשר מהקערה. אני אגיד לך למה. או בגלל שהקערה עמוקה מדי וזה מפחיד אותה או בגלל שזה נירוסטה היא רואה את ההשתקפות שלה בקערה וזה מפחיד אותה. מה שתעשה זה שום דבר. אל תתן לה אוכל על הרצפה זה חינוך גרוע ויוצר הרגלים גרועים. תמשיך לשים לה אוכל בקערה ותלמד אותה שאסור להפוך את הקערה. אם היא תהפוך אותה תגיד לה לא תקיף אבל לא לצעוק עליה וכמבן שלא להשתמש באלימות(!)

טוב שקנית חומר לפרעושים. קשר לטוש. אל תתנו לה לשחק עם טושים זה יכול להיגרם לא טוב. אם זה טוש רגיל שנגמר אחרי 10 דקות אז זה לא נורא כל כך אבל אם זה מהלורדים הגדולים הלא מחיקים - הרעילים - זה יכול להיות מסוכן. לפני שאתה נותן לה לשחק בבית תעשה בדיקה בשטח תרים למקום גבוה כל דבר שיכול לסכן אותה, תרחיק חוטי חשמל וכו'. תנסה לשטוף במים את הפה שלה ואת הלשון אם היא תתן לה. גם את הרגליים כדי שהיא לא תמשיך ללקק אותן. בהצלחה.
.
ישן 29-06-2007, 15:05

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי *Reut* שמתחילה ב "לא יכול להיות שלא רשום..."

זה מה שרשום באנגלית:
yako puppy
A complete and natural food for puppies in the from of delicious meat - and - cereal nuggets' it contains all the right nutritional elements for the proper development of your pet.
feed your dog in 2 or 3 daily servings, preferably at the same timr every day/ your pet should alwayes have fresh clean water. the expiry date and batch numver are printed on the container. keep the product in a cool. dry place lngredients.
cereals (nim 5% rice) , poultry meat vegatable by - products, vegetable protein extracts, chicken fat, beet pulp, minerals, brewers teast, poultry meat htdrolysate.
crude protein 30%, crude fat 14%, crude fibre 3.1%, crude ash 10.2%, calcium 2%, phosphorous 1.2%.
addirions
vitamin A 12000 U.I./kg, citamin D3 1000 U.l./kg. vitamin E (alpha tocopherol) 80 mg/kgm, copper (copper sulphate pentahydrate) 8.5 mg/kg.

זהו זה מה שרשום אני מקווה שתביני את המרכיבים (כי אני לא הבנתי כלום חחח)
ישן 30-06-2007, 14:08
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "שאלה נוספת: שמתי לב שהיא..."

ליאור, אתה חייב לזכור שכלב לא מבין עברית!!!
זה שאתה אומר "לא!" זה טוב אבל תחזור צעד אחד אחורה ותלמד אותה מה זה "לא"
דבר ראשון להבין מאיפה זה נובע:
גורים בשלב הזה מפתחים יכולות התנהגות של כלב בוגר, כמו לצוד ולהשתמש בפה ובשאר הגוף, אם היא היתה עם שאר האחים שלה ככה היא היתה משחקת, המשחקים האלו נועדו כדי שהיא תלמד איך כלב בוגר מתפקד בטבע, בגלל שהיא כבר לא בטבע והלהקה שלה כבר לא כלבים אלא אנשים אנחנו צריכים ללמד אותה איך משחקים בלהקת אנשים..
זה אומר שהיא מנסה לשחק איתכם כמו שהיא היתה עושה עם האחים שלה, זה סימן טוב, היא מרגישה בבית, אבל אנחנו צריכים להסביר לה שאיתנו לא משחקים ככה ולהסביר לה איך כן משחקים, כלומר: כל פעם שהיא רודפת אחריכם ונושכת אותכם, תסתובב אליה, תגיד לה "לא" בצורה תקיפה וחדה אפילו עם תנועת אצבע שיורדת מלמעלה עד למטה, כמעט נוגעת בה, ובשנייה שהיא מפסיקה לתת לה אלטרנטיבה: לזרוק לה כדור או איזה צעצוע וככה היא תבין שיש דרך אחרת לשחק.
תזכור, כל התנהגות לא טובה נגרמת מסיבה כלשהי, ואם נבין מה הסיבה נוכל לפתור אותה ותמיד תמיד צריך לתת לכלב אופצייה אחרת להתנהגות שלו כמו הדוגמה עם המשחק, ככה גם אם היא לועסת דברים שלכם, או קופצת עליכם לקבל תשומת לב
תמיד יש את הדרך של הכלב ואת הדרך הנכונה בעייננו, נסה להבין את זה ולפעול לפי זה והחיים המשותפים יהיו הרבה יותר קלים, אם לא הבנת, אתה מוזמן ליצור איתי קשר באישי, אתן לך את הטלפון שלי ואנס לעזור יותר

ישן 30-06-2007, 15:01
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ליאור לוי שמתחילה ב "תודה, האמת שזה מה שעשיתי עד..."

ליאור, אני בכל זאת מציעה בחום שתמצא מקום בחוץ שלא מסתובבים בו כלבים ותיקח אותה לעשות שם צריכם.
אתה לא יכול לרצות שהיא תעשה בבית ואם זאת תלמד לשמור על נקיון, כלב לא עושה צרכים איפה שהוא אוכל שותה וישן ולכן היא שומרת על האיזור שלה נקי, ושאר הבית היא לומדת שזה בדיוק המקום שמותר.
לחנך כלב לצרכים זה תהליך ארוך, אבל ברגע שאתה מלמד אותה שלעשות בבית זה בסדר אתה הורס את התכונה הטבעית של הכלב לשמור על ניקיון ואז הרבה יותר קשה ללמד אותה לא לעשות בבית.
יש עוד סיבה חשובה שבגללה הייתי מציעה לך להוציא אותה החוצה, היא נמצאת כרגע בשלב של הכרות סביבתית עם העולם, ועם אנשים, כמה שתחכה יותר לפני שתוציא אותה החוצה יש יותר סיכוי שהיא תהיה פחדנית.
היא כבר קיבלה חיסון אחד, והתחילה בתהליך, ואל תשכח שבכל מקרה אי אפשר להגן לגמרי, כמו שאמרתי לרעות, פרוו וירוס עמיד מחוץ לגוף הכלב שלושה חודשים, כלומר, אתה יכול להסתובב בחוץ ולדרוך בטעות על צואה ישנה מאוד ולהביא הביתה את הוירוס, אז תחשוב על הנזק שבנתיים אתה עושה בנסיון להגן עליה ממחלות, וחוץ מזה, הבנתי שהיה לך קשה לשכנע את ההורים לכלב, בקצב הזה תוך חודש היא כבר לא תהיה יותר אצלך..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:16

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר