לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2007, 20:55
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]ומה שכולם שוכחים הוא..."

תקשיב, אני אנסה בפעם האחרונה להסביר לך למה אתה טועה. אם תבין, סבבה. אם לא, אני אדפוק לך חצובה בראש ואסביר לך את זה בביקור הבא שלך בארץ (אני כנראה לא אצא מהמדינה ב 4 שנים הבאות, למעט סיביר בעוד שנה).

לכל תמונה יש גודל פיקסלי. הגודל הזה הוא קבוע והוא לא ניתן לשינוי.
זאת אומרת שאם יש לך תמונה בגודל 2000 על 3000 פיקסלים (6 מ"פ) זה הגודל הפיקסלי שלה.
עכשיו, אתה בא ושואל "אוקי, הנתון הזה יפה מאוד, אבל אותי לא מעניינים פיקסלים, אני רוצה לדעת כמה הגודל הזה בס"מ כדי שאוכל להדפיס את התמונה".
עכשיו, גודל התמונה תלוי בצפיפות ההדפסה שלך. אתה יכול להשתמש במדפסת אשר מדפיסה בצפיפות נמוכה (נניח מדפסות הדיו הביתיות הפשוטות והזולות), ואתה יכול להשתמש במדפסות לייזר משוכללות ומדוייקות כמו שיש במעבדות הצילום.
באופן די שערורייתי ומפתיע, במדפסת בבית, בגלל שהיא מדפיסה בצפיפות קטנה יותר, תוכל להדפיס בגודל גדול יותר. אנלוגיה טובה היא צפיפות פיקסלים במסך. ככך שאתה מגדיר את רזולוציית המסך גבוהה יותר, כך אתה רואה הכל קטן יותר וחד יותר (פס שחור נהיה דק יותר ולכן חד יותר). כשאתה מוריד את הרזולוציה, אתה רואה הכל גדול יותר ובהרבה מקרים גם מפוקסל יותר.

איך זה קשור ל DPI?
הגודל של התמונה שלך נמדד בפיקסלים ובפיקסלים בלבד (!). אין מידה אחרת לגודל קובץ דיגיטלי.
אם אתה רוצה להמיר את הקובץ לגודל אחר (לבצע אינטרפולציה) ע"מ שמכונת ההדפסה שלך תדפיס בגודל המתאים, אתה משנה את גודל התמונה לפי הנתונים המתאימים. הנתונים מובאים במידות מטריות (או אינצ'יות) וברזולוציית המדפסת (DPI) אבל בפועל, מה שאתה משנה זה את הפיקסלים של התמונה.

זאת אומרת, שאם הקובץ שלך הוא 3000 על 2000 פיקסלים, ואתה רוצה להדפיס בגודל 50 על 70 ס"מ, אתה חייב להגדיל את הקובץ (בפיקסלים) כיוון ש 3000 על 2000 פיקסלים לא מספיקים עבור הדפסה ב 300 DPI. למעשה, קובץ ברזולוציה כזו יודפס על דף 25 ס"מ על 17 ס"מ מבלי אינטרפולציה.
אם יש לך מדפסת שמדפיסה ב 100 DPI, תוכל להדפיס בגדול יותר (76 ס"מ על 50 ס"מ).
וכן הלאה.
זאת אומרת, שעם אותו הקובץ, שהנתון היחיד שלו (!) הוא רק הפיקסלים, אתה יכול לבדוק באילו גדלים תוכל להדפיס אותו, כאשר כל מה שאתה צריך זה את רזולוציית ההדפסה של המדפסת.

אם אתה רוצה לקבוע את גודל ההדפסה (כמו במקרה שלנו למעלה, אני רוצה להדפיס 50 על 70 מתוך קובץ של 6 מ"פ במדפסת שמדפיסה ברזולוציה של 300 DPI), אני חייב להגדיל את כמות הפיקסלים של הקובץ ל 8300 על 5900. זהו... זה הכל. לא צריך להגדיר שום DPI ושום דבר. עם נתוני הפיקסלים הללו אתה יכול להדפיס ברזולוציה של 300 DPI בגודל הרצוי.

פיו... זה היה ארוך.
משה, אני נשבע לך - אם לא הבנת עכשיו, אני אישית מגיע ל DC לדפוק לך איזה חצובה של הסטודיו בראש (והן כבדות!)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2007, 21:50
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]יא קשה מה אתה נותן לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי carish1
יא קשה מה אתה נותן לי כדוגמה מדפסת של 100 DPI? מה אתה אדם קדמון?
מדברים כמובן על מדפסות איכותיות ואז, רק אז, כמות ה DPI כן משמעותית, הבנת אותי סופית, שטקר?? עכשיו זה ברור לך?
אם אתה הולך להדפיס תמונה ב 3000 פיקסלים על 2000 פיקסלים ב גודל 10 על 15 לא תראה הבדר בין 72 ל 300 DPI אבל אם כמו שאתה אומר "נמתח" אותה ל מטר על... אז כן תראה הבדל. מסכים?

גם פו אני מחזק. זה מה שאמרתי. אתה לא יכול לימתוח דברים אתה מעבד המון מהאיכות. 100 DPI זה חרה... וכן ראיתי את התמונה שלך (נרקיס). היא היתה יכולה להיות הרבה הרבה יותר טובה אם היא היתה ב 8 מגע ולא 6. (מה שאומר תחליף את ה D70). חחח.

שאתה מותח ולפני זה מנפח את הקובץ אתה מכפיל את הפיקסלים אך לא משפר את האיכות כי הגריין נשער.
ישן 27-06-2007, 22:20
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]א. יש לך תקלה רצינית במוח..."

טוב, סגרנו את זה בטלפון.
בגדול, החלק העיקרי של הטענה שלי היה מה שברח מהמוח שלך
מה שחשוב הוא הגודל הפיקסלי של הקובץ. ללא קשר להגדרת ה DPI של הקובץ הדיגיטלי (כי אין באמת דבר כזה).

בפוטושופ יש כלי שמאפשר להגדיל את הכמות הפיקסלית של הקובץ בהתאם להדפסה, והגודל הזה יקבע ע"י שני משתנים. הראשון גודל ההדפסה ביחידות ס"מ (או אינץ'), והשני צפיפות ההדפסה (ב DPI).
כאשר נשנה את מידות הקובץ בס"מ ו DPI, ישתנה בהתאם הגודל הפיקסלי של הקובץ.
זה מה שמשה פיספס וזו היתה כל הטענה שלי מלכתחילה.
לכן מה שבאמת משנה, זה אך ורק הגודל הפיקסלי. שאר כלי המדידה (ס"מ ו DPI) רק עוזרים לנו לחשב כמה פיקסלים צריך להיות קובץ בשביל שיתאים להדפסה מסויימת.
לקובץ JPG (או כל קובץ תמונה אחר) אין ערך DPI, ואם יש לו ערך כזה, הוא לא שווה שום דבר.
מצלמת Nikon D70 שמצלמת JPG באיכות מקסימלית ב 300 DPI לא תצלם באיכות גבוהה יותר מאשר Canon 350D המצלמת JPG באיכות מקסימלית ב 72 DPI.
(אבל בכל זאת 350D זו דרעק של מצלמה לעומת ה D70 האגדית של ניקון )

ישן 27-06-2007, 22:52
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אם אני זוכר נכון, אתה טענת..."

גם לא קשור. דחיסה זה דחיסה.

יש לך 2 פרמטרים בתמונה. האורך וכמה DPI יש לך בקובץ. בתכלסזה אותו הדבר ו 2 דרכים שונות להסתכל על זה. עם שומרים את התמונה אינטרנט אתה צריך72 DPI כי צג המחשב יודע לעבוד עד ל 72. אך ההדפסה של המכונות היא 300-400 DPI. אבל שוב זה לא משנה כי הן יודעות לשנות את הפרמטרים לבד. מה שזה כן משנה זה שאתהפותח את התמונה בתוכנה גראפית של עימוד. היא מגדירה את התמונה לפי הגודל שהכתב. למשל 50X70 יהיה 50X70. ולכן אנשים שמכינים ספרים שומרים את התמונה באופן ראשונילפי הגודל שהם צריכים (פחות או יותר) אחרי זה הם גם משנים את זה.

נכון שיש הבדלים כי DPI זה כמות פיקסלים על אזור מסויםוהגודל של התמונה הוא הגודל של התמונה אבל היום כול המכונות יודעות לאמיר מאחדלשני. מה שחשוב זה כמה פיקסלים יש לך באופן כללי.

להשכלה אישית הדפסה אופטימאלית של 30D היא 30X45. לא יותר. מעל זה אתה פוגע באיכות. אך ניתן להדפיס בגודל גדול יותר ושמסתכלים מרחוק (שזה מהשיעסו כי התמונה גדולה) לא סמים לב לשינוי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:38

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר