לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2007, 20:30
  SAARMIZ SAARMIZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.06
כמה מהמשפטים הצבאיים היותר יפים

הנה רשימה של משפטים צבאיים שיצאו מאנשי צבא גדולים וככל שאני שומע על זה שהמורל לשרת את המדינה יורד וכולם לא סומכים על המדינה שלנו פתאום אז הנה כמה משפטים מחזקים:
1) כשהערבים יניחו את נשקים לא יהיו עוד מלחמות,כשישראל תניח את נשקה לא תיהיה עוד ישראל(בנימין נתניהו).

2)צבא של עכברים עליהם מפקד אריה יכול לפעול יותר מאשר צבא של אריות עליהם מפקד עכבר(נפוליאון בונפרטה).

3)עץ החירות טעון השקייה מפעם לפעם בדמם של פטריוטים(תומס ג'פרסון).

4)אין כמו הצבא שלנו!פשוט אין!זהו צבא שכולו שוחר שלום ולעולם אינו שואף למלחמה אבל כשהוא צריך להילחם אין כוח שימוד בפניו(יונתן נתניהו).

ועכשיו עוד 2 משפטים שחשבתי שתאהבו:
1)הכדור שיהרוג אותי עוד לא נוצר(נפוליאון בונפרטה).

2)רובה ללא כדורים מפחיד יותר מרובה עם כדורים!הוא מפחיד גם את האוחז בו וגם את הבא מולו(שבתאי לוי).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2007, 12:05
  SAARMIZ SAARMIZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.06
לאמיר שגב היקר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SAARMIZ שמתחילה ב "כמה מהמשפטים הצבאיים היותר יפים"

בעיקר תגובתך פגעה בי מעט האם כל אלו לא אנשי צבא בוא נראה:
בנימין נתניהו לוחם בסיירת מטכ"ל השתתף בכמה מבצעים ידועים ביותר והתפתח וקיבל את כמה מהתפקידים הבכירים בניהול המדינה דווקא בגלל שירותו הצבאי.
נפוליאון בונפרטה אני מקווה שאתה מבין למה הוא היה איש צבא גדול.
תומאס ג'פרסון את רוב הניאומים שלו ביסס על צבא ארה"ב ואף על פי שהוא לא ממש היה איש צבא הוא בהחלט תרם מאוד לצבא ארצות הברית ושים לב שבכל ניאומיו הגדולים כולל במגילת האצמעות האמריקאית הוא מייחס חשיבות שיא לצבא מדינתו.
יונתן נתניהו באמת אתה חושב שהוא לא איש צבא אחרי שהיה סגן אלוף ומפקד בסיירת מטכ"ל והשתתף בלפחות 2 מבצעים חשובים מאוד בהיסטוריית העם היהודי סלח לי אבל מבחינתי הוא איש צבא שגם אחרי השירות הקרבי לא הפסיק לדבר צבאיות.
ושבתאי לוי שים לב לכותרת מעל 2 המשפטים האחרונים שאומרת שהם לא כל כך קשוריםלצבא אבל עדיין משפטים חזקים.
אמיר כשאומרים איש צבא זה לא חייב להיות איש שכל חייו השקיע בצבא זה גם איש שמשלב את ההוואי הצבאי בתוך חיו לאורך החיים זה כאילו שבמשפפט אחד שלהם יכולים להרים את הצבא ולעלות חיוך על פני כל חייל זה מנהיגים צבאיים שנולדו להיות כאלו מקווה שהבנתה את הנקודה שניסיתי להבהיר.
ישן 28-06-2007, 13:45
  The Sniper The Sniper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל The Sniper
על מה?!?!
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "סער היקר"

על שהביע את דעתו?!?!

"אמיר שגב (ועוד מספר אנשים בפורום) יכול ללמד אותך מה זה צבא ומיהו מצביא"

- זהו זלזול! חד וחלק ולא משתמע לשתי פנים.

"בפעם הבאה שתכתוב בצורה כזאת, כתיבתך בפורום תופסק"

- סלחו לי מאוד, אבל קראתי שוב שוב את הודעותיו של סער ומעבר להרגשותיו ודעותיו הוא לא התנצח ולא דיבר בשום צורה בוטה או מזלזלת.

בואו לא נגיע למשטרים חשוכים ולמכוני חינוך מחדש - זוהי דעתו, ואף אחד לא "יכול ללמד" אותו עליה.
זהו פורום וככזה הוא יכול להגיד את דעתו - הנורמטיבית לגמרי.

במקום להמשיך את האשכול במשפטים יפים של מנהיגים (גדולים כקטנים) בנושאי צבא האשכול הזה שקול לנעול - ממתי מאיימים בחסימות על דעות אישיות?!?!?

חבר'ה, בואו ניקח צעד אחד אחורה, ולא נשכח את הדוגמא האישית.

ישן 28-06-2007, 22:45
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
קריאת הנכתב והבנה שלו
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי SAARMIZ שמתחילה ב "לאמיר שגב היקר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SAARMIZ
בעיקר תגובתך פגעה בי מעט האם כל אלו לא אנשי צבא בוא נראה:.

צר לי שנפגעת, אבל ראוי לכתוב אחרי שחושבים ובודקים ולא להפך

ציטוט:
בנימין נתניהו לוחם בסיירת מטכ"ל השתתף בכמה מבצעים ידועים ביותר והתפתח וקיבל את כמה מהתפקידים הבכירים בניהול המדינה דווקא בגלל שירותו הצבאי.

לא כל סרן, אפילו לא לוחם קומנדו מהולל, שנהייה ראש ממשלה הוא איש צבא גדול. גם JFK היה קצין צי ואח"כ נשיא ארה"ב, אישיות גדולה (לעניות דעתי) אבל בטח לא איש צבא גדול.

ציטוט:
נפוליאון בונפרטה אני מקווה שאתה מבין למה הוא היה איש צבא גדול.

אני לא אמרתי כלום על בונפרטה, תקרא אותי שוב

ציטוט:
תומאס ג'פרסון את רוב הניאומים שלו ביסס על צבא ארה"ב ואף על פי שהוא לא ממש היה איש צבא הוא בהחלט תרם מאוד לצבא ארצות הברית ושים לב שבכל ניאומיו הגדולים כולל במגילת האצמעות האמריקאית הוא מייחס חשיבות שיא לצבא מדינתו.

מה הקשר ? בן גוריון ייחס המון חשיבות לצבא, אתה חושב שהוא איש צבא גדול ? מדינאי ענק, אבל לא איש צבא

ציטוט:
יונתן נתניהו באמת אתה חושב שהוא לא איש צבא אחרי שהיה סגן אלוף ומפקד בסיירת מטכ"ל והשתתף בלפחות 2 מבצעים חשובים מאוד בהיסטוריית העם היהודי סלח לי אבל מבחינתי הוא איש צבא שגם אחרי השירות הקרבי לא הפסיק לדבר צבאיות.

סלחתי, אבל גם מפקד סיירת מטכ"ל הוא לא איש צבא גדול. לא כל סא"ל שמפקד על יחידה מובחרת הוא איש צבא גדול.

ציטוט:
אמיר כשאומרים איש צבא זה לא חייב להיות איש שכל חייו השקיע בצבא זה גם איש שמשלב את ההוואי הצבאי בתוך חיו לאורך החיים זה כאילו שבמשפפט אחד שלהם יכולים להרים את הצבא ולעלות חיוך על פני כל חייל .

המצאה פרטית שלך. איש צבא הוא איש שהשקיע את חייו בצבא או שעשה מהלכים צבאיים גדולים, משמעותיים, פורצי דרך (כמו שאמרתי שרון, רומל, פטון). לא כל מי שהשפיע על הצבא הוא איש צבא. אגב, לפי ההגיון שלך, מי ווסט העלתה חיוך על פני חיילים רבים, אז גם היא הייתה אשת צבא ?

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 29-06-2007, 12:46
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מספרים על לינקולן,
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי maxosl שמתחילה ב "איש צבא דגול או לא"

שפעם באה אליו משלחת פוליטיקאים ודרשו להדיח את גנרל גרנט, כיוון שהוא שותה לשכרה.
שאל לינקולן, "ואיזה סוג וויסקי הוא שותה"?
"מה זה משנה"? שאלו הפוליטיקאים.
"פשוט, אני רוצה לשלוח חבית של הוויסקי הזה לכל אחד ואחד מהגנרלים שלי".

במלחמה, בד"כ עדיף מפקד שנכשל בתור בן-אדם אבל מוצלח מאוד בתור מפקד, על מישהו שמוצלח בתור בן-אדם וכישלון בתור מפקד.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 29-06-2007, 14:08
  YGH YGH אינו מחובר  

כל גנרל צריך לבנות לאחר המלחמה?
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי maxosl שמתחילה ב "במלחמה כמו במלחמה"

פאטון היה בסך-הכל מפקד ארמיה. התפקיד שלו ברור. מה הוא היה עושה לאחר המלחמה, אין לדעת בגלל שהוא נפטר קצת לאחריה כתוצאה מתאונת דרכים, וחוצמזה - זה לא היה תפקידו.
לכן האנלוגיה לגרנט הלוחם רלוונטית, והאנלוגיה לגרנט הנשיא - הרבה פחות.

גלריית התמונות שלי

ישן 29-06-2007, 15:07
  maxosl maxosl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.04
לא הסברתי את עצמי כמו שצריך
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "כל גנרל צריך לבנות לאחר המלחמה?"

נגיד את זה ככה:
בתור מפקד של כוח כובש, לאותו גנרל, יהיה מי שיהיה, יש את האחריות המיידית להשכין איזשהי רמה של שקט בתא השטח הנכבש. בין אם באופן אגרסיבי או ע"י פעילות שיקום של האוכלוסיה.
פאטון קיבל את השליטה על מדינה מובסת שכבר לא התעניינה בלחימה (למעט פעילות גרילה פה ושם, זניח). הרוח המילטנטית והלא מתפשרת שלו כלפי האויב הייתה טובה בזמן מלחמה, אבל לא בסופה.
מה הוא היה עושה אילו לא נהרג בתאונה? את זה לא נדע לעולם, אבל אני יכול רק לשער שהידיביזה השניה הייתה מוצאת את עצמה במצב מאוד לא נעים. בלשון המעטה.

לגבי גרנט. האנלוגיה לגנרל בעייתית מאוד. לכן החלטתי לעשות את ההשוואה דווקא לזמן הכהונה שלו.

נערך לאחרונה ע"י maxosl בתאריך 29-06-2007 בשעה 15:09.
ישן 29-06-2007, 17:54
  YGH YGH אינו מחובר  

אני איכשהו נוטה לחשוב,
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי maxosl שמתחילה ב "לא הסברתי את עצמי כמו שצריך"

שאם לא הבסת את האוייב אז שיקומו אחרי המלחמה הוא מן הנמנע,
וכמו-כן אני חושב שמפקד ארמיה אחראי על הארמיה שלו ולא על קביעת המדיניות האסטרטגית של מדינתו.
אבל זה רק אני.

ויצוין גם שאם הספקולציה שלך הייתה נכונה, הסובייטים היו סובלים מהתקוממות גרמנית שלא נראה כמוה.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 29-06-2007 בשעה 17:57.
ישן 29-06-2007, 19:09
  maxosl maxosl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.04
לגבי הסובייטים
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני איכשהו נוטה לחשוב,"

בכוונה כתבתי שפעולות "שיקום" יכולות להיעשות גם באגרסיביות. מה שבאמת נעשה על ידם.
ההערה לגבי הדיוויזיה השנייה מתיחסת לטווח הזמן הקצר בלבד. אבל גם בטווח זה, בואקום שנוצר יש השלכות לטווח הארוך.
הכל תלוי מה היא אסטרטגיית השליטה שהמטה הכללי נוקט בה. במרה הזה האמריקאים נטו לשיקום גרמניה. פאטון היה יותר קיצוני בדעותיו. לא, אני לא מאמין שהוא היה סוטה מהקו הכללי או שהיה מסוגל לזה בכלל. אבל שוב, את זה לעולם לא נדע.

מפקד ארמיה אינו אחראי לקביעת מדיניות אסטרטגית ולא כתבתי את זה בשום מקום. אחריות מידית פירושה החלת שליטה על אותו תא השטח בו הארמיה שוהה ואחריות כזו יכולה להיות בעלת השלכות לטווח ארוך.
MACV בויטנאם, לדוגמא, שם היה לפיקוד היכולת בפועל להסלים את המלחמה כל עת שרצו, למרות שהחלו את דרכם ככוח "יועץ" בלבד.

נערך לאחרונה ע"י maxosl בתאריך 29-06-2007 בשעה 19:13.
ישן 29-06-2007, 19:27
  alex188 alex188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SAARMIZ שמתחילה ב "כמה מהמשפטים הצבאיים היותר יפים"

אין כמו הצבא שלנו!פשוט אין!זהו צבא שכולו שוחר שלום ולעולם אינו שואף למלחמה אבל כשהוא צריך להילחם אין כוח שימוד בפניו(יונתן נתניהו).

שחצנות ויהירות הם דבר מיותר שתמיד מביא להפסד (לראיה "מלחמת" לבנון ה-2). אי אפשר לקבוע כזו עובדה חסרת כל ביסוס, יונתן לא שירת בכול צבאות בעולם , לא חקר את דרך פעילותן , לא ראה איך הם עובדים וכיצד בונים את האסטרטגיות שלהם, ולכן אפשר לומר שכל מי שאומר שהצבא שלנו הכי חזק בעולם אומר את זה מתוך שחצנות ואני לא רוצה לפגוע בכבודו של יונתן אבל אי אפשר להצהיר כאלה הצהרות ואי אפשר לתמוך בהן.
כלי משחית לא ראיה לצבא חזק הם אומנם אלמנט חשוב בו אבל רחוק מלהיות "הסיבה", בדיוק כמו שרקדן גרוע אומר שהרצפה עקומה, הכלים האלה מיותרים אם הם בידהם של אנשים חסרי השכלה...
שאפילו את המונח "מדעי המלחמה" מעולם לא שמעו
ישן 16-04-2009, 01:33
  Thomasol Thomasol אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.07
מקווה שלא יסקלו אותי על ההקפצה

הגיע אלי ספר עם "מילים אחרונות" של אנשים מפורסמים, ויש פרק של אנשי צבא, להנאתכם (?)... -

- כנראה מילותיו האחרונות של ג'ורג' אמסטרונג קסטר בקרב "ליטל ביג-הורן":
"We've caught them napping!"

- ג'יימס לורנס, חובל אמריקאי:
"Don't give up the Ship!"

- ויקומט דה-טורנה, מצביא צרפתי:
"I didn't mean to be killed today..."

- ארסקין צ'יילדרס, איש צבא אירי, עומד מול כיתת יורים:
"Take a step forward, lads. It will be easier that way."

- ג'ון סדוויג, גנרל אמריקאי בזמן מלחמת האזרחים, לאחר שיעצו לו לא להרים את הראש מעל חומת המגן:
"Nonsense, they couldn't hit an elephant at this dist---"
מה שמזכיר לי משפט ששמעתי (יכול להיות פה) - "שריונר עם ראש מחוץ לצריח הוא שריונר בלי ראש".

- אלכסנדר בלקוול, הרפתקן סקוטי (למה שמו אותו בתור איש צבא?... בכל מקרה, שנון.)
"I'm sorry for the mistake, but this is the first time that I've been beheaded"
עוד מעט יוציאו אותו להורג, והוא שם את הראש שלו במקום הלא נכון...

"go on, get out, last words are for fools who haven't said enough"
-קרל מארקס (לא איש צבא, אבל משפט נחמד)
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:11

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר