לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2007, 13:53
  אלכס לוין אלכס לוין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
חופש, שלילת זכויות אזרח. שוחד והממשל הניגרי.

חופש ,שלילת זכויות האזרח , שוחד והממשל הניגרי.

מאת אלכס לוין

להלן סיפור אמיתי לחלוטין אפילו השמות אמיתיים. סיפור שיכול להוות סיפור הוליוודי על שחיתות שלטונית , על זלזול בחופש הפרט, על שלילת זכויות אזרח. מין, משטרה מושחתת, נשיא שנותן לביתו חופש להתעלל באזרחים חפים מכל פשע בקיצור שזכויות האזרח הם פארסה אצלו .

להלן הסיפור בקצרה , זאת אמת ארוכה וכואבת.

לפני מספר שנים לא מועט הגיע שי לניגריה. פתח בניגריה חברה ניגרית שנותנת עד היום שרותי בטחון. וחברה העוסקת בבניה. החברה בשנים הראשונות פעלה אך בקושי אך אט אט עם השנים החברה הלכה וגדלה והגיע למעמד של אספקת שרותי בטחון לשגרירויות רבות בניגריה. לבנקים למוסדות ממשלה. ואפילו למוסדות האום.השיא של החברה היא מתן שירותים למדינת ניגריה בתחום אבטחת הבחירות האחרונות לנשיאות בניגריה. החברה אף התפתחה יפה מאוד בתחומי הבניה עבור ממשלת ניגריה. הם בנו מבני ציבור שונים. ארגנו והכשירו עבור ממשלת ניגרה את המבנים בהם היו תערוכות רשמיות. קונגרסים ועוד. הם עבדו ביושר עד כמה שאפשר. העסיקו ניגרים רבים. מעסיקים כיום ניגרים רבים. שי והשותפים הישראלים עשו ממש עליה לניגריה. ראו בה מדינה שהם חיים בה. פועלים בה. רוצים לתרום לה. עד כדי ראיית המדינה כמולדת שנייה. כמובן לא ויתרו על האזרחות הישראלית ולא קבלו אזרחות ניגרית. ראו בפעולתם בניגריה חלק ממעורבותם בחיי העם הניגרי.שילמו מס בניגריה. עוסקים בפיתוח מקורות תעסוקה בניגריה. לפני הבחירות האחרונות התבקשו להכשיר מבנה שהיה הרוס לחלוטין שלא היה בשימוש שלושים שנה. האתר והמבנה היו צריכים להיות מוכנים תוך שבוע לקראת היריד בהשתתפות כל מדינות אפריקה, המבנה היה צריך להיות מוכן בזמן קצר ביותר. בצורה היפה ביותר. את העבודה התבקשו לעשות על ידי הממשל הניגרי.פנו לשי להציל את המצב לאחר שחברות ענק סרבו לקחת את המשימה בגלל הזמן הקצר, חברות כמו סולל בונה וחברות זרות אחרות. המדינה הכינה את כתב הכמויות. הכינה את ההצעה למכרז. החברה של שי הגישה את הצעת המחיר המדינה אישרה את ההצעה. העבודה התבצעה יום ולילה. ללא קבלת המקדמות והכספים מראש כנהוג בניגריה. פשוט שי וחברתו רצו לספק מוצר טוב ויפה ובזמן לממשלת ניגריה בכדי שהנשיא יוכל לארח את כל נשיאי אפריקה . הכול היה ברור. העבודה בוצעה בצורה מושלמת אמר זאת נשיא ניגריה בפיו ושיבח את שי וחברתו בפני כל. שי הגיש את החשבון בסוף העבודה דבר שלא מקובל בניגריה. בניגריה לא מבצעים את העבודות עד אשר לא מקבלים את כל הכסף מראש לפני תום העבודה. הכסף משולם בניגריה בכל פעם לפני ביצוע כל שלב בעבודה.בזמן שבוצעו העבודות באתר הופיע יום אחד אדם מוכר בניגריה ,כמו כן ידוע כמאהב של אחת הבנות של נשיא ניגריה. אמר אני השותף שלכם. אני הבאתי לכם את העבודה ואני מבקש כמה מיליוני נאיירות ( שם המטבע הניגרי) תמורת התיווך הזה. שי שהיה באתר אמר לו אני לא נותן לך אפילו אגורה שחוקה אחת. אני לא משלם שוחד. אני לא מכיר אותך. המבנה והאתר הוגש לממשלה בזמן. הכול עבר בשקט , לאחר שהחשבון הוגש ואושר על ידי כל הגורמים התשלומים הכסף לא הגיע. שי דרש את הכסף ואז נרמז לו כי הכסף ניגנב על ידי פקידי הממשלה. הכסף בוזבז. אין כסף לשלם. שי דרש את הכסף. כתב מכתבים ועוד. בכל אותו זמן אותו אדם מוכר, ניגרי. מאהב של בת הנשיא של ניגריה. ( המדובר בנשיא הקודם אשר סיים את כהונתו בסוף חודש מאי 2007) דרש לקבל אתנן עבור העבודה שכאילו הוא סיפק לשי ולחברתו. אותו אדם לא רק שהוא מאהב של הבת של נשיא ניגריה הוא גם הידוע כצרכן סמים לא קטן. נרמז לשי מכל כיוון שכדאי לו לשלם לו סכום מסוים ובכך לסיים את הפרשה. שי לא הסכים לשלם לא לו ולא כל תשלום אחר ודרש לקבל את כספו בחזרה. כעבור כמה ימים בתאריך 23.2.07 הגיעו מה יח"א היחידה לחקירות הכלכליות של ממשלת ניגריה ,

הנקראת EFCC - (Economic and Financial Crimes Commission ) לביתו ולמשרדו של שי לחפש אותו לצרכי חקירה.. מכיוון שלא מצאו את שי בביתו השאירו לו הזמנה להגיע לחקירה בעיר לאגוס. שי מתגורר באבודגה שהיא בירת ניגריה ומרוחקת מרחק רב מלאגוס. ההזמנה הייתה לתאריך 28.02.07.בתאריך הנ"ל שי טס על חשבונו ללאגוס. הגיע לחקירה . שם הוא קיבל הודעה כי הגיעה לאותה יחידה מכתב אנונימי בו הוא מואשם בתשלום שוחד עבור קבלת העבודה שממשלת ניגריה הזמינה ממנו ולא שילמה לו עבורה עד היום. העבודה יש לציין התקבלה באופן רשמי ממשרד המסחר,אחרי חקירה קצרה נלקח דרכונו של שי. נאסרה עליו היציאה מניגריה. שי הושב במעצר של שלושה ימים במעצר בלאגוס. אחרי שלושה ימים שבהם כמעט ולא נחקר הוחתם על ערבות של ארבעה מיליון דולר שלא יברח מהמדינה ושוחרר ללכת לדרכו אך בלי דרכונו. שי נתבקש לחזור לחקירה בתאריך 7.3.07 . לפי החוק הניגרי רק בית המשפט יכול לשלול את דרכונו. או שר הפנים. שני הגופים הללו לא אישרו את לקיחת דרכונו של שי,כאשר הגעתי בתאריך בו הוזמנתי לא נחקרתי כמעט והמתנתי שעות רבות לחקירה עד אשר אמרו לי לך ותחזור בתאריך 21.3.07 . שוב המתנתי זמן רב עד אשר פגשתי שם את מנהל היחידה והוא אמר לי החקירה נמשכת. תוך כדי המתנה נאמר לי כי אין כל דבר נגדי. אך יש בעלי עניין שמעוניינים כי אני אהיה בחקירה. זה ימשך כך נאמר לשיי עד אשר יגמור את התשלום שהוא צריך להעביר לאותו אדם שהוזכר קודם לכן. הכול כאן אישי. בפועל אין שום דבר נגדו. כך זה נמשך כל הזמן. זה ארבעה חודשים ששי מוזמן כאילו לחקירות. מופיע ממתין. ואז נאמר לשי ללכת ולשוב שנית בעוד שבוע. כך זה נמשך ארבעה חודשים והכול כי הם חייבים לתת מענה לאותו אדם המקורב לנשיא ( אשר בינתיים הוחלף ).כך זה נמשך. שי לא יכול לבקר את משפחתו. לא ניתן לו לצאת מתחומי ניגריה. הוא לא מוכן לשלם שוחד. הוא לא מוכן לשלם לאף אחד רק דורש כי יתנו לו לצאת את תחומי המדינה לתקופה קצרה לראות את משפחתו. הרי הוא הפקיד ערבות של ארבעה מיליון דולר. שי לא רוצה לצאת בצורה לא חוקית מניגריה אפילו שהדבר פשוט ביותר. הוא לא רוצה לברוח. הוא רוצה שזכויות האדם שלו ישמרו. החוק בניגריה קובע שאין לשלול את דרכונו של האדם יותר משלושה חודשים.שלילה שיכולה להיעשות רק על ידי בית המשפט ועל ידי שר הפנים ושני הדברים לא נעשו. ה EFCC עובר כאן על החוק. שי דורש ממשלת ניגריה אם יש לכם דבר מה נגדי תגישו כתב אישום. אך אין כל חומר נגדו. כל מה שהם מבקשים כי ישלם לאדם מסוים כסף הדרישה כמובן לא באה ישירות מהיחידה החוקרת אלה דרך גורמים אחרים. כיום ה EFCC אומר כי שי צריך להחזיר לממשלת ניגריה עבור המבנה שהוא שיפץ סכום של כ שישים אלף דולר. שי לא מוכן. הוא לא קבל את כל הכסף עבור השיפוץ. הוא לא מוכן לשלם לאף אחד. הוא בטוח שהצדק ינצח.שי בימים אלו מגיש תביעת ענק על פגיעה בעסקיו על ידי אותו גוף ממשלתי הנקרא EFCC, תביעה על סה"כ ארבעה מיליון דולר בגין הנזקים שנגרמו לו מהחקירה המוזמנת . הוא דורש שדרכונו יוחזר לו. הוא דורש שזכויותיו כאדם כאזרח ישמרו. הוא דורש ממשלת ניגריה אם יש לה חומר פלילי נגדו, שיוגש נגדו כתב אישום. הוא דורש שיפסיקו בכל שבוע להזמינו לחקירה ,כאשר הוא מגיע וממתין מספר שעות נשלח חזרה לביתו בלי להיחקר רק לשם הטרדה ואומרים לו לשוב בחזרה אחרי שבוע להמשך החקירה שלא מתקיימת כלל.

ה EFCC בראשותו של ריבאדו נונו אשר עושה ככל העולה על רוחו בניגריה, ריבדו נונו משרת את הנשיא. פוגע בזכויות האזרח. ממשלת ניגריה נותנת לגוף הזה את כל הסמכויות לפגוע בזכויות האזרח. אם נשיא הניגרי החדש מודע לכך אני לא יודע אך פגיעה גסה בחוק הניגרי מתבצעת יום יום. פגיעה גסה בזכויות האזרח. דרישה לשלם כופר לאנשים מחוץ למערכת בכדי להפסיק את החקירה. כל זה מביא אותנו שוב פעם לחשוב על ממשל מושחת שזכויות האזרח ממנו והלאה. נמתין לתגובת הממשל הניגרי. נמתין לתגובת הנשיא החדש של ניגריה. האם זכויות האדם לא חשובות להם. נמתין לריבדו נונו שעשרות בני אדם טופלו על ידו בכדי להשביע את רצונותיו של הנשיא הקודם ולקדם את האינטרסים האישיים של הנשיא הקודם. הרי ריבדו נונו מנסה להציג את עצמו כשומר חוק ונלחם נגד השחיתות כאשר הוא בעצמו פוגע בכל עקרונות החוק הניגרי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:54

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר