לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2007, 00:46
  משתמש זכר the bomber the bomber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.06
המאוורר הקדמי מסרב לעבוד ואני לא יודע כבר מה לעשות

אהלן

יש לי מארז gigabyte 3D aurora.
מזה זמן מה המאוורר הקדמי לא עבד. (ז"א, הספידפאן לא זיהה אותו וגם כששמתי את היד מאחוריו לא הרגשתי אוויר זורם)
הייתי בטוח שהבעיה היא במאוורר. אז קניתי מאוורר חדש. התקנתי אותו בדיוק כמו שצריך. אבל משום מה, הספידפאן מזהה שגם הוא, כמו הקודם, (שאגב מחובר לאותו מקום בדיוק אליו חובר הקודם), לא מאוורר כלל וכלל, והפלא ופלא, גם הוא לא מזרים אוויר כשאני שם את היד לאזור שהוא מכניס אוויר.
אני אובד עצות, מה לעשות? איך לתקן, איך לגרום למאוורר לתפקד?

נ.ב, אם צריך לדעת חלקים אחרים במחשב כדי לפתור את הבעיה, תציינו בבקשה את החלקים שצריך.

תודה רבה, לילה טוב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2007, 03:30
  Online Online אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי the bomber שמתחילה ב "אין לי גרם של אבק שמה... אתמול ניקיתי"

אל תתרגש יותר מדי, מה שקובע זו ההתרשמות הפיזית שלך ולא מה ש-SpeedFan כותב.

אני יכול לספר שיש תופעה דומה אצל חבר שלי. כאשר הסל"ד של המאוורר שעל המעבד יורד מתחת לרף מסוים, SpeedFan מדווח על 0, למרות שהמאוורר כמובן עדיין פעיל.

אז הבעיה שלך שהמאוורר איטי מדי? יש כמה דברים שאפשר לנסות.

קודם כל, תוודא שלא מסומנת אצלך ב-SpeedFan האפשרות Fan Control.

לאחר מכן תיגש ל-BIOS ותחפש תפריט בנוסח Hardware Monitor. אם אתה רואה שם תכונה שקשורה למאווררים, כמו Fan Control או Q-Fan, בטל אותה, והפעל מחדש את המחשב. אם אינך בטוח, תוכל לרשום לנו את דגם הלוח, ונבדוק עבורך במדריך למשתמש.

בנוסף, אתה יכול גם לנסות לחבר את המאוורר לכניסת חשמל אחרת בלוח, אם יש כזו. אם כבר פתחת את המארז, תעשה טובה ותוודא שהמאוורר מורכב בכיוון הנכון (יניקה במקום פליטה), כאשר הצד של המדבקה הוא הצד שאליו זורם האוויר.

ואם הבעיה לא נפתרת, תמיד תוכל לקנות מאוורר חדש. אישית, אני ממליץ על Scythe S-Flex (יש ב"נעה"), אבל עם תג מחיר של 75 ש"ח, הוא לא האופציה הזולה ביותר. שים לב שיש לו כמה גירסאות במהירויות שונות. אתה מן הסתם מחפש את הגירסה המהירה ביותר.

סקירה: http://www.silentpcreview.com/article695-page5.html
ישן 05-07-2007, 21:07

עדכון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי the bomber שמתחילה ב "המאוורר הקדמי מסרב לעבוד ואני לא יודע כבר מה לעשות"

לאחר בדיקה מקיפה יותר, גיליתי כי המאוורר מחובר לכבל עם חיבור 3 פינים שממיר אותו ל-4 פינים, דבר הנראה כך:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.dtekcustoms.com/ProductImages/products/addons/3-4%20pin.jpg]

ניסיתי לחבר את החיבור 4 פינים על נקודת חיבור אחרת על קבל אחר. (אם לא מובן תגידו ואני אנסה להסביר יותר טוב). ואני עדיין מרגיש שאין זרימה של אוויר כאשר אני מסיח את היד מנגד למאוורר.

אבל, משהו לא מובן לי. הרי, אם המאוורר מחובר לספק, הספידפאן לא אמור לזהות אותו בכלל (כי הוא לא מחובר ללוח אם). אבל הוא כן מזהה אותו, פשוט כאילו שהוא פעל ב-0 RPM.

(נ.ב, חשוב לציין, שמדובר במאוורר שהוא לא המאוורר המקורי של המארז [gigabyte aurora], פשוט הספידפאן לא זיהה כבר את המאוורר הקודם, אז חשבתי שהבעיה היא במאוורר, וכשהחלפתי את המאוורר הבעיה נמשכה, מה שגורם לי להאמין שהבעיה היא לא במאוורר).

לאור מה שכתבתי כאן, האם למישהו יש פתרון לבעיה שלי?
נ.ב, אני לא חושב שהפטרון לבעיה הוא דרך הביוס, משום שהמאוורר הקדמי כבר פעל בעבר הלא כל כך רחוק

נ.ב נוסף , ב- EVEREST לא מצויינת המהירות של כל מאוורר בנפרד, אלא רק מהירות של "מאווררי מארז" ולפי מה שנתון המהירות אצלי היא 4000 ומשהו RPM.

תודה ולילה טוב

נערך לאחרונה ע"י the bomber בתאריך 05-07-2007 בשעה 21:10.
ישן 05-07-2007, 22:48

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hzhz
המאוורר מחובר אצלך כך? היציאה שכתבת לידה ספק כוח מתחברת למשך של כבל מהספק, אשר מחובר גם לצורב DVD

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ככל הנראה, SPEEDFAN מציגה גם את FAN3 גם אם אין מאוורר מארז כלל.
העובדה שיש 0 RPM זה לא אומר בהכרח שיש מאוורר והוא לא מסתובב, אלא יכול להיות שאין מאוורר כלל!
מהבחינה הזאת, SPEEDFAN כבר לא רלוונטי.
אבל אם מה שאמרת אכן נכון, המאוורר מחובר ישירות לספק, גם EVEREST לא אמור לזהות אותו כלל.
אם זה לא קשה, תעלה צילום מסך של SENSOR מEVEREST (מסך הטמפ' והRPM).
תבהיר את עצמך: כמה מאווררי מארז יש לך? יש לי 3 מאווררי מארז, שניים מאחורה (שמחוברים בעזרת מעין מפצל לאותה יציאה על הלוח אם) ואחד מקדימה, שעד היום הייתי בטוח שמחובר ללוח אם (ומשום מה הספידפאן פעם זיהה אותו)

נערך לאחרונה ע"י the bomber בתאריך 05-07-2007 בשעה 22:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:09

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר