לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2007, 17:16
  t4457 t4457 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.07
אחחח אחחחח אני כ"כ מבין אותך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dor_14 שמתחילה ב "חיל שיריון - כ"כ נורא?"

כנראה שנפגוש בבקום..
אני גם ב29.. וגם כן שמעתי די הרבה דברים רעים על שריון.. אבל זאת לא הסיבה שאני לא רוצה שריון..
אני מתאמן כבר המון זמן לקראת הגיוס, ועברתי גיבוש טייס (ואז נפלתי על משהו רפואי, אבל לא משנה) והיו לי שאיפות מאוד גבוהות מהצבא, להגיע לפלס"ר כלשהו, או לפחוווות לחי"ר.
ואז גם קיבלתי הודעה שאני משובץ לשריון ב29 ליולי.. ואני כבר חודש + שולח לצבא פקסים ובקשות לעבור לחי"ר.. אבל הם לא יכולים להעביר אף אחד ברגע שהוא משבוץ מכיוון שחיל השריון צריך הכי הרבה חיילים, ויש לו רמת ביקוש נמוכה מאוד.
(כלומר הם צריכים הרבה אבל לא הרבה רוצים ללכת לשם)..
אני כן יודע שבשריון מאוד קל להיות מט"ק (מפקד טנק) ולהתקדם ולצאת לקצונה..
כי נניח שבחי"ר רגיל אתה צריך מ"כ על כל 15 איש...
אז בשירריון אתה צריך מפקד על כל 4 חיילים (כדי לפקד על טנק)..
הכל שאלה של מה אתה מחפש בשירות..
ואני לא מנסה לשכנע אותך או משהו, כי אני גם לא כזה להוט על הגיוס לשריון.. ואני עדיין מנסה להציק להם ולנסות לשנות את השיבוץ.. אבל לא עושה רושם שיש כל כך עם מי לדבר...

*יש לציין שאין הילה זוהרת כזאת סביב שריון כמו שיש סביב צנחנים, או סביב כל חי"ר אחר.. אבל באמת שרוב האנשים שאני מכיר בשריון אמרו לי שזה שהם דווקא ממש נהנהים שם ושיש אחלה חבר'ה. --- (אני לא מנסה לשכנע אותך, כי גם אני לא רוצה שריון)

נערך לאחרונה ע"י t4457 בתאריך 04-07-2007 בשעה 17:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2007, 17:31
  גבעתי בדם גבעתי בדם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי t4457 שמתחילה ב "אחחח אחחחח אני כ"כ מבין אותך"

אני סיימתי עכשיו מסלול בשריון ואני יכול להגיד לכם שכל מה ששמעתם על שריון שזה חרא אתם יכולים לשכוח.
קודם כל בטירונות אתם עוברים 3 חודשים של אימוני חי"ר שלא יורדות מרמה טירונות של חירניקים.
עוברים בטירונות שבועות קליעה שדאות לומדים איך להתמודד עם שטח איך להסתער ברמט הפרט ברמת חוליה לומדים על מארבים מחסומים פטרולים , לומדים הסוואות שונות זחילות בקיצור 3 חודשים של חי"ר שאותם מסכם שבוע מלחמה שבו עושים נסיגות מארבים מדומים ועוד כמה דברים של חי"ר.
בטירונות יש יציאות טובות אני לדוגמא סגרתי 1 ל-3 שבתות בטירונות כלומר יוצא יוצא סוגר ככה שכבר שמועה אחת לא נכונה.
לאחר מכן יש את שלב האימון הבסיסי-המקצועות שבו מחלקים כל אחד למקצוע שלו טען, תותחן ונהג
ומתחילים ללמוד תיאורטית על המקצוע בכיתות עם מדריכות שריון שזה אחלה דבר. ושלא תטעו אין כמו להיות טען.
לאחר חודש וחצי מקצועות מתחיל האימון המתקדם שבו מיישמים את כל מה שנלמד על עכשיו מעשית על הטנקים יורים פגזים לומדים להסתער בצורת מחלקה שזה 3 טנקים מסתערים לומדים טכניקות ירי על אויבים וסוגיהם חי"ר נ"ט וכו. ואם הפלוגה שלך טובה אז גם תזכה לעשות תרגיל פלוגה שזה 11 טנקים שזה דבר באמת מטורף... לראות 11 טנקים מסתערית ומשמידים.
בקיצור מה שיש לי להגיד לכם ששריון זו משפחה אחת גדולה יש יחס טוב לחיילים תנאים טובים ובעיקר המסלול מספק מאוד כל האימונים של החי"ר ושל הטנקים זה קשה אבל זה כיף. חוץ מזה שיש גיוון אתה לא עושה כל השירות שלך רק קווי חי"ר אתה עובר בין חי"ר לטנקים שזה קצת שובר שיגרה.
בנוגע לאקשן בשריון...לפני שסיימנו מסלול שבוע לפני בערך המ"פ שלנו עזב אותנו לעזה ועל השבוע הראשון שלו היתה היתקלות שבה נהרגו 13 מחבלים ואתה יכול לנחש מי עשה את זה...
בקיצור תגיע לשריון חטיבה 401 משפחה אחת גדולה ואל תהיו שבוזים זה אחלה חיל ואחלה אנשים מקווה שתצליחו ואולי אני יהיה מפקד שלכם עוד 4 חודשים. בהצלחה.

ישן 04-07-2007, 18:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי גבעתי בדם שמתחילה ב "אני סיימתי עכשיו מסלול בשריון..."

ציטוט:
שלא יורדות מרמה טירונות של חירניקים
אבל למה, למה רגשות נחיתות? טירונות שריון - 03. טירונות חי"ר - 05. ואין בכך שום בושה, שריונרים לא אמורים להיות אנשי חי"ר!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 04-07-2007 בשעה 21:41.
ישן 07-07-2007, 18:36
  Nbr- Nbr- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי גבעתי בדם שמתחילה ב "אני סיימתי עכשיו מסלול בשריון..."

עם כל הכבוד התנאים לא כאלה טובים..

בתור ג'ובניק שהיה תקוע בשבוע הפעלה בצפון והמחלקה שלו הייתה צריכה לתקוע 50 אוהלי 12, יוטות ומאות בזנטים על אספלט בבסיס הישן של צנובר (שלעבר) לתרגיל קורס מ"פ-מג"דים התנאים בבסיס של גדוד רומח 75 (הם מרכבה 2 שם.. החור שהייתי בו היה ליד גמלא) לא כמו בקריה
אני לא יכול להגיד הרבה כי אני לא שיריונר אבל הדבר הראשון שהבנתי זה שכל בסיסי השריון דומים אחד לשני ואני הייתי באחד יחסית בסדר - יש מועדון, מגרש כדורסל\כדורגל, YES והשק"ם היחיד זאת מכונת משקאות מעפנה שלא מקבלת כרטיסי אשראי. מקלחות ושירותים סבבה לגמרי ובסיס הטירונות שלהם יש מזגנים ומה לא אבל עצם זה שאתה שולט על מכונה מדהימה עם כוח אש של מחלקת חי"ר שלמה שווה את זה

נערך לאחרונה ע"י Nbr- בתאריך 07-07-2007 בשעה 18:39.
ישן 04-07-2007, 18:43
  Red_y Red_y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06

טוב הילה זוהרת סביב שיריון אין , אבל זה הדבר שהכי יפה בחיל הזה! אנשים לא מחפשים את ההילה אותם לוחמים הם לוחמים טובים מאוד לוחמים ענווים לא מחפשי הילה לוחמים שמחפשים איפה לעבוד .
אני עכשיו סיימתי קורס מט"קים ואני ממש אבל ממש לא מאוכזב מזה שאני בשיריון .
תחשוב שטנק מסתער עם תותח 3 מאגים אם אתה בחטיבה 7 =) מרמה רימוני עשן מדוכות עשן רימוני רסס נק"ל כל זה טנק אחד . שגחתי לציין טנק אפ פעם לא נלחם לבד הוא נלחם במסדרת , מסגרת היא יותר משני טנקים תחשוב כמה כוח אש זה.
דבר שני בשיריון ולא סתם אומרים את זה יש אנשים מאוד איכותיים קודם כל כי צריכים אנשים כאלה והרבה נופלי גיבושי טייס וממסלולי טייס ואחרים באים לשיריון וגן גם מסיירות אחרות .
אני אומר לך בתור אחד שלא רצה להתגייס לשיריון והמנהלים יכולים להראות לך את כל האשכולות ששלחתי פה בפורום לגבי שינוי שיבוץ ודחיית שירות ושטויות כאלה היום אני שנה בצבא סיימתי מסלול וקמ"ט ואני עולה למבצעית ואני בטוח שאני אהנה כי הגיוון בשיריון הוא גדול לגבי קווים ככה שאל תתבאס לגבי שיריון תבוא בראש טוב ויהיה לך כיף
ישן 04-07-2007, 20:29
  t4457 t4457 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Red_y שמתחילה ב "טוב הילה זוהרת סביב שיריון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Red_y
שני בשיריון ולא סתם אומרים את זה יש אנשים מאוד איכותיים קודם כל כי צריכים אנשים כאלה

בכל מקום צריכים אנשים טובים.. כל מי שדיברתי איתו על זה סיפר לי שבשריון צריכים אנשים טובים ומפקדים טובים וקצינים טובים.. אבל זה בולשיט, כי בכל מקום צריכים אנשים טובים ומפקדים טובים..
אתה רוצה להגיד לי שבגולני או בנחל הם לא צריכים אנשים איכותיים?
ההבדל היחיד שבשריון יש הרבה יותר כאלה, כי אם בחי"ר אתה צריך מפקד על כל 15 איש, אז בשריון אתה צריך מפקד על כל 4..
אז זה נכון שבשריון צריך אנשים טובים וזה נכון שהרבה יותר קל להגיע לפיקוד וקצונה בשריון, אבל השאלה היא מה אתה רוצה לעשות, כי למי שרוצה לפקד על טנק זה סבבה, אבל מי שרוצה להיות חירניק, לא רוצה לפקד על טנק..
ישן 04-07-2007, 22:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי t4457 שמתחילה ב "קצת על הפלס"ר (לפי מ ה שאני הבנתי)"

טירונות היא אף פעם לא 07. זה האימון המתקדם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-07-2007, 13:35
  m_j m_j אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
אין אקשן בשיריון?

מאז שסיימתי את המסלול (לפני 8 חודש) ועליתי למבצעית, אני נמצא בעזה. אין יום בלי הקפצה, אין יום בלי פתיחת ציר\סגירת ציר\מארב\פטרול. עכשיו בזמן האחרון אנחנו פלוגת מבצעים אז אנחנו עושים ר-ק מבצעים, כל מבצע אנחנו חוזרים עם מחבלים מתים. בשנת 06-07 היינו כל השנה בקו עזה, הפלוגה הורידה יותר מ40 מחבלים (לבד!).

מי שאומר שבשיריון אין אקשן לא מבין מהחיים שלו. אנחנו יושבים עם החי"רניקים באותם מוצבים, נכנסים לפניהם למבצעים ויוצאים אחריהם. העבודה שלהם נראת הרבה יותר מגניבה, על זה אין ויכוח אבל סה"כ אנחנו משתתפים באותם מבצעים.

ישן 06-07-2007, 21:25
  eagle701 eagle701 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.07

לצערינו הרב לשיריון יש תדמית רעה מאוד מחוץ לצה"ל
אבל בתוך צה"ל רוכשים לשיריון הרבה כבוד!
יצא לי להיות באפט"ש במוצב של צנחנים 202 והכבוד שהם נתנו לנו שם חבל על הזמן....
יש לי סרט סוף מסלול שלי שמראים שם סירטונים מהתרגיל הפלוגתי שעשינו כשנאי מראה את זה לאנשים הם ישר קופצים ואומרים "ואי אני חייב ללכת לשיריון"
אגב כיום עושים בשיריון הכשרה רובאית 05
אז נכון שבשלישות אנחנו עדין מוגדרים כ03 אבל זה בגלל שמה לעשות היא אפשר לכתוב לאנשים שהם פסולי חיר שהם מוכשרים 05 ולא ישנו את זה רק לחלקינו
אנחנו בטירונות שלנו עשינו אימוני לש"ב בידיוק כמו כל חירניק אחר ובאימון מתקדם עשינו שבוע קילעה מתקדם שכולל ירי מאחורי מכסות כתף נגדית וכ'ו
השוותי את כל התוכן חיר שלמדתי במהלך המסלול לתוכן שחבר שלי שהתגיס יחד איתי אבל הלך לגולני ואין שום הבדל
הכל אותו דבר רק שלנו הוסיפו למידה על טנקים
אגב שיריון נחשב כחיל פורץ
הוא תמיד יהיה הכח היבשתי הראשון שיכנס
ובעזה בחיים לא תראה כח חיר נכנס בלי טנק אחד לפחות
אגב גם בערים האחרות הולכים לחזור הטנקים

אגב מומלץ להגיע לחטיבה 7 אין מה לעשות החטיבה עם העבר הכי מפואר והלוחמים הכי מובחרים
כי לטנק הכי בלאי צריך את הלוחמים הכי טובים!!
ישן 07-07-2007, 23:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי eagle701 שמתחילה ב "לא מסכים יש הבדל גם..."

ההבדל הוא במה שעושים מהם. מבחינת הנתונים, החטיבות מקבלות בדיוק את אותו חומר אנושי. מה שמבדיל בין אחת לשניה זו המסורת, הסטיגמה והמפקדים באותו זמן.

לדוגמה - לעולם תמצא שגולנצ'יקים מנסים להיות בלגניסטים ומכורעים ו"מטומטמים" בכל מצב, גם אם לא צריך. זה שיש לך שם חבר'ה עם רמה שכלית לא פחותה מאקדמאי ממוצע בטכניון, לא אומר שהם יפגינו את ההתנהגות שהיית מצפה מאחד. כבר פגשתי בקורסי פיקוד גולנצ'יקים צ'חצ'חים עם דיבור של ערסים שרק חפירה לעומק מתחת לשריון שלהם גילתה אדם משכיל, בעל IQ גבוה וציון פסיכומטרי שניתן להתקנא בו.
או לחליפין כמו הבחור מ-101 שניסה בכל הכוח להפגין את ה"זולאיסטיות" שלו, למרות שבתכל'ס הוא עבד בקורס כמו שד. לאנשים יש נטיה להתנהג כמו שהסטיגמה דורשת כי זה נוח, וזה מתאים לתחושת השייכות שמיוחסת ליחידה.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 07-07-2007 בשעה 23:31.
ישן 07-07-2007, 18:27
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי eagle701 שמתחילה ב "לצערינו הרב לשיריון יש תדמית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eagle701
אגב כיום עושים בשיריון הכשרה רובאית 05
אז נכון שבשלישות אנחנו עדין מוגדרים כ03 אבל זה בגלל שמה לעשות היא אפשר לכתוב לאנשים שהם פסולי חיר שהם מוכשרים 05 ולא ישנו את זה רק לחלקינו
אנחנו בטירונות שלנו עשינו אימוני לש"ב בידיוק כמו כל חירניק אחר ובאימון מתקדם עשינו שבוע קילעה מתקדם שכולל ירי מאחורי מכסות כתף נגדית וכ'ו
השוותי את כל התוכן חיר שלמדתי במהלך המסלול לתוכן שחבר שלי שהתגיס יחד איתי אבל הלך לגולני ואין שום הבדל
הכל אותו דבר רק שלנו הוסיפו למידה על טנקים

אגב מומלץ להגיע לחטיבה 7 אין מה לעשות החטיבה עם העבר הכי מפואר והלוחמים הכי מובחרים
כי לטנק הכי בלאי צריך את הלוחמים הכי טובים!!

לדעתי, אם זה באמת כמו שאתה אומר - שההכשרה שלך היתה כמו של חי"רניק אז המפקדים שלך בטירונות ביזבזו זמן על דברים שהם לא צריכים, וזה חבל.

אצלנו היה שיר ישן
"7, 7 - לא פוגעים ממטר
7, 7 חרא חטיבה..."

אני שמח לראות שהכל נשאר אותו דבר. (אני כמובן לא תומך בשיר ברצינות....)

ישן 07-07-2007, 21:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי eagle701 שמתחילה ב "שמע אני לא יודע מתי עברת..."

אתה לא ואני מבטיח לך שאתה לא. ובאמת מספיק עם הקשקושים המקושקשים האלה. מי שהרובאי שלו לא מספיק טוב לו, שיבקש לעבור לחי"ר בסדר?

ישן 07-07-2007, 23:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי אוגוסט07 שמתחילה ב "זה ישן, השאלה היא האם זה נכון..."

למרבה הצער, הכתבה אינה מדוייקת - שים לב למה שאומר קשנ"ר:
ציטוט:
תוספת של אימונים והכשרה במהלך כל המסלול שלו, שתשווה בינו לבין הכשירות של רובאי 05.

מה הוא אומר למעשה? שיתווספו תכנים לטירונות שריון בשביל לאפשר לשריונרים להגיע לקווי חי"ר עם יכולות משופרות. זה לא אומר שמדובר בטירונות 05. לטירונות 05 יש סרגל דרישות ומאמצים (ותכנים) משלו שרלוונטיים לחיילי חי"ר. התכנים הנוספים שהשריונרים עוברים מוכוונים אך ורק לבט"ש.
טירונות 05 דורשת יכולות גופניות מסויימות, ולכן היא מוגבלת לפרופיל 82 ומעלה.
בגלל זה המציאו המצאה חדשה: טירונות רובאי 03 שלב 05. לאמור - טירונות רובאי 03 משופרת. זה כמובן מה שמבלבל את השריונרים, אבל גם את העקשן מהפלחה"צ בשרשור אחר.

ישן 07-07-2007, 21:53
  Bucky7 Bucky7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.05
שלום לנכדים !

כמי שנמצא כבר שנתיים בשריון , סיים מסלול עשה שנה פעילות מבצעית בשטחים , מלחמה ועכשיו בעזה..הרשו לי להגיד..

המסלול נחמד , בזמני לא היו הרבה תכני חי"ר ושפרו את זה במחזורים הבאים..עושים יחסית הרבה חי"ר ומגיעים לרמה של תרגיל חוליה אולי מחלקה לכל היותר..הטירונות 03 לא קשה מידי ודי נהנתי בה..

הצמ"פ כשמו כן הוא כולל הרבה תרגילים , אם יש זמן יכולים להגיע לתרגיל פלוגה עם טנקים וזה די מגניב , פלוגה שנוסעת מסתערת ויורה..נמצאים הרבה בשטח בטנקים ומתגבשים כלוחמים..

למי שמגיע למבצעית שתי אופציות..קו טנקים או חי"ר
בקווי חי"ר עושים בטחון שוטף , כלומר סיורים , מחסומים , מארבים לא רציניים , ומעצרים למי שיוצא..
היציאות בין 11-3 ל18-3 תלוי במשימות הקו ובסד"כ

קוו טנקים : נמצאים הרבה בטנקים בפעולות התקפיות , מארבים חיפויים וכד' כל מבצע בין כמה שע' לכמה ימים .
יציאות : אם מדגמים אתכם 14-7 ואם לא, פעם בחודש בתדירות שונה

חטיבה מומלצת : 188 בגלל המבצעיות , איכות החיילים והמפקדים , סימן 3 אחלה טנק
401 שבה אני נמצא, בעדיפות שניה כי היא לא משו ,הגדודים בלויים , רק למי שחייב להיות בסימן 4 וחושב שכל השאר בלאי , תזכרו שהעיקר זה הצוות ולא הטנק.
חטיבה 7 מאוד מבצעית על הטנקים , היו הרבה בעזה , החסרון הוא הסימן 2 שכבר לא אקטואלי לנ"ט של היום..

שיהיה בהצלחה , האדם שבטנק ינצח

22.7.08 החיים מתחילים מחדש..

- לא משנה כמה רע לך, תמיד תזכור: זה יותר טוב מאשר להיות בצבא האדום.
All You Need Is Love !

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:27

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר