לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2007, 02:40
  משתמש זכר yakir1111 מנהל yakir1111 אינו מחובר  
מנהל פורום מוטוריקה ורכב

חבר מתאריך: 08.02.06
לגבי השאלה ששאלת אותי בה"פ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רעות שלום שמתחילה ב "ג'ט פורס או ספיד פייט ??"

שאלתי אותי על מנוע 2פעימות הנה ההסבר שלי
את יכולה לחפש בגוגל "מנוע 2פעימות וזה יתן לך תשובות אבל ביגלל שאת בחורה וקצת קשה לך אולי להבין בעיניין מנועים ואת השפה אני יעזור לך להבין בקצרה לא מפורט יותר מידי:

מנוע 2 פעימות הוא מנוע שאין לו ראש מנוע, עם שסטומים זאת אומרת שיש לו בוכנה במיקרה של הקטנוע שלך יש לו בוכנה אחת בלבד, שהיא נעה מעלה ומטה כל הזמן שהמנוע פועל, במנוע 2 פעימות, זה אומר פעימה אחת הבוכנה יונקת אוויר ודלק דרך הקרבורטור, שהתפקיד שלו זה לייצר תערובת של אוויר ודלק . הבוכנה עולה מעלה ומטה ביגלל שהמתנע(סטארטר) מסובב את גל הארובה
רק בשלב של התנעת המנוע, הבוכנה נעה מעלה ומטה מספר פעמים עד שמתרחשת הצתה ומכאן ניתן להבין את אופן הפעולה של המנוע:
פעימה ראשונה הבוכנה יונקת תערובת של אוויר ודלק מהקרבורטור(מאייד) ומתחילה לעלות כלפי מעלה.
פעימה שנייה הבוכנה עולה כלפי מעלה, ותוך כדי דוחסת את התערובת שקיבלה מהקבורטור בסוף מהלך הדחיסה נוצרת הצתה מהפלאג, (עובר ניצוץ מעל הבוכנה ומצית את התערובת של האוויר והדלק) ברגע שנוצר הניצוץ התערובת "מיתפוצצת" גורמת ללחץ, וביגלל הלחץ הבוכנה יורדת כלפי מטה וחוזר חזרה..

הבוכנה מחוברת על טלטל(חלק שעלב הבוכנה יושבת) והטלטל יושב על גל הארובה(ציר מרכזי של המנוע שמניע בסיבובים את הגיר) ומשם הקטנוע כבר נוסע..

פעימה ראשונה יניקה
פעימה שנייה דחיסה ועבודה
מנוע 2 פעימות שורף גם שמן לכן השמן שנימצא במנוע "נעלם" וברגג שהשמן נישרף יחד עם האוויר והדלק נוצר קוקטייל של גז רעיל ביותר לכן אסור לינשום את הגז/עשן שניפלט מהאגזוז כי זה גז מסוכן ביותר שאפשר לקבל ממנו שיתוק במערכת העצבים אם נושמים את הגז הזה..
----------------עד כאן מנוע 2 פעימות--------------

מנוע 4פעימות
גם במנוע 4פעימות יש קרבורטור כמובן ויש גל ארובה ויש טלטל והחלקים שהסברתי מקודם...
רק שבמנוע 4 פעימות שיש קטנועים עם 4פעימות כמובן...
במנוע 4 פעימות סדר הפעולות של הבוכנה שונה כי במנוע 4פעימות נוסף חלק למנוע בשם "ראש מנוע" שבראש מנוע יש שסטומים בגרך כלל 4שסטומים(אין קשר 4שסטומים ביגלל 4פעימות.)
פעימה ראשונה שסטומי היניקה(בדר"כ 2) ניפתחים הבוכנה יורדת כלפי מטה ויונקת מהקרבורטור תערובת של אוויר ודלק.
פעימה שנייה שסתומי היניקה נסגרים והבוכנה נעה כלפי מעלה וזה אופן פעולת הדחיסה.
פעימה שלישית שמתרחשת בסוף פעולת הדחיסה שזה ניצוץ שגורם לפיצוץ וזה פעולת העבודה והבוכנה יורדת כלפי מטה ביגלל "הפיצוץ".
פעימה רביעית שסטומי הפליטה נפתחים והבוכנה עולה עלפי מעלה ופולטת את העשן שניגרם ביגלל הפיצוץ של האוויר והדלק.
סיכום:
מנוע 4 פעימות חזק בהרבה ממנוע 2פעימות והגזים שניפלטים פחות מסוכנים מהגזים שניפלטים ממנוע 2פעימות. בעוד כמה שנים לא בזמן הקרוב כל מנועי ה2פעימות יפסיקו לייצר אותם ביגלל ההרס שלהם לאיכות הסביבה ויעברו למנוע 4פעימות שיותר יעיל, אבל עדיין קיים מנוע 2 פעימות אז אפשר עוד הרבה להנות...

לדעתי כתבתי את זה נורא קצר וזה מבחינתי ניקרא "ביקצרה" ביגלל שחסרים עוד הרבה פאטים וביגלל שאת בחורה(בלי להעליב אני מצטער) יהיה קשה לדעתי לקלוט את זה מהר לכן הסברתי את זה בצורה ברורה..
אם יש שאלות או משהו לא מובן אשמח לעזור.
רק אל תשכחי שלקטנוע צריך לעשות תיפולים תקופתיים לפי ספר היצרן שמקבלים עם הקטנוע.

*-**אין לי כוח לנקד פסיקים ונקודות ביגלל השעה ואני נורא עייף כתבתי את זה נורא מהר וכמה שיותר ברור
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר