לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2007, 22:16
  The philosopher The philosopher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
האם אלוהים קיים?

מאז ומעולם עוסקת האונשות בעניין הישות אשר נכרחת סביבנו
אם אלוהים קיים ?

קצת רקע על "האלוהים שלנו "
מקור השם הוא המילה אלוה בריבוי יש שני הסברים

1. ההסבר הראשון
דרך כבוד או פניה כמו למלכים

2 ההסבר השני
שריד לשוני לתקופה בה האמינו בריבוי אלים

ביהדות (שאינה פוליתאיסטית) מקובל לראות בכינוי בלשון רבים את המונח "בעל כל הכוחות כולם". בקוראן כל דבר המובא מפיו של אללה מובא בלשון רבים ("אנחנו") אף כי המילה "אללה" עצמה היא לשון יחיד.

-------

עכשיו האם אלוהים באמת קיים?
אלוהים הוא ישות אשר אנו מאמינים בה
אבל אלוהים איננו קיים
הוא סמל הטוב וסמל הרע של האדם
הישות שמובילה אותנו גם בימים רעים וגם בימים טובים
הוא הדבר שגורם לנו להמשיך לחיות
כי ללא אמונה אדם לא שווה הרבה
בנוסף לזה "מות האלוהים" הצריך שינוי בדוגמות רבות העומדות בבסיס המחשבה במערב. ללא אלוהים לא ניתן, ככל הנראה, לבנות מטאפיזיקה שתבסס באופן משביע רצון את אפשרות הידיעה הוודאית ותאחד את כלל המדעים לכדי גוף ידע אחד. התמוטטות הפונקציות החברתיות שנבנו סביב האל, אשר שימש להן הצדקה, חייבו עיצוב מבנים חברתיים חדשים והצדקות חדשות לארגון מוסדות הידע בחברה. בין השפעות זניחת רעיון האל ניתן למנות את הרלטיביזם המוסרי

רעיון זה חוזר בדבריו של איש מדע בן זמננו, חתן פרס נובל לפיזיקה, סטיבן ויינברג:

"פעם היה מובן מאליו שהעולם תוכנן על ידי ישות אינטלגנטית כלשהי. מה עוד היה עשוי להסביר את קיומם של אש ושל גשם, של ברקים ורעידות אדמה? ומעל לכל, יכולותיהם המופלאות של בעלי החיים הצביעו, כמדומה, על בורא שהיה לו עניין מיוחד בחיים. היום אנו מבינים את רוב הדברים הללו במונחים של כוחות פיזיקליים הפועלים מתוקף חוקים בלתי אישיים."

אז עכשיו
מה דעתם
האם אלוהים באמת קיים?

לפניות ולמאמר השלם
ניתן ליצור קשר באיימל
philosopher.s.h@gmail.com
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2007, 00:36
  RSegal RSegal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.04
אני יודע שהוא קיים
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי LIOR-X שמתחילה ב "תודה רבה ואם לא הבנתי כתבתי..."

זה שהמח שלך הרגיל את עצמך שכל מה שקורה מסביבך הוא דבר טבעי זה כבר שטות שלך.
כאשר אתה רואה שעון באמצע הרחוב, שעון פשוט שיש בו אלף חלקים, אתה יודע שיש לו יוצר. כי אתה יודע שלכל מה שנוצר יש יוצר. וזה לא הגיוני שיום אחד היה פיצוץ ופתאום נוצר השעון. אז איך אתה מאמין שפתאום היה פיצוץ והורכב העולם. ובתוכו היצורים החיים.
אתה יודע מה זה עין של בנאדם? אתה יודע ששום מכשיר טכנולוגי לא מתקרב לרמה של העין של הבנאדם.
אתה יודע שלקיבה יש חומצה שאוכלת את עצמה וכל הזמן הקיבה מייצרת עוד שכבה כדי שהיא לא תעלם. לא צריך בשביל זה מחשבה?
והמערכת החיסונית, אם תלמד על כל המערכת תבין שאין מצב שזה נוצר סתם כך. חייב להיות פה מחשבה מרובה על כל דבר "פשוט".
וזה רק ממה שאני רואה על אנשים.

איך אתה מסביר שהיהודים חיים 5 אלף שנים? אימפריות נפלו וקמו ואנחנו נשארנו.

סיאנסים. יש משהו יותר הוכחה שיש אלוקים מזה?

בקיצור יש מלא דוגמאות. אבל אתה לא תאמין וגם הבסיס של האמונה חייב להיות אמונה. אם אתה לא מאמין שום דבר לא יגרום לך להאמין.

ישן 06-07-2007, 08:20
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
מה אני יכולה להגיד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The philosopher שמתחילה ב "האם אלוהים קיים?"

אני מאמינה שיש. חינכו אותי להאמין שיש, ובאותה מידה חינכו את ההורים שלי, וככה גם את ההורים שלהם וכ' וכ'..
ככה שאני מאמינה שהחינוך הזה התחיל מאיפשהו,
ושלא סתם קם איזה מישהו יום אחד והמציא את כל התנ"ך ומשום מה כולם האמינו לכל מילה שהוא כתב שם בלי שזה באמת יקרה <_<
אני חושבת שהמסורת שעוברת כל דור ודור התחילה מסיפורי התנ"ך שבאמת קרו.

טוב, אז בקיצור אני מאמינה שאלוקים קיים ושהתנ"ך כולו אמת לאמיתה. [וואו כמה חפרתי @_@]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י LetterToElise בתאריך 06-07-2007 בשעה 08:22.
ישן 06-07-2007, 10:36
צלמית המשתמש של ofir_arzi
  ofir_arzi ofir_arzi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי LetterToElise שמתחילה ב "מה אני יכולה להגיד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי LetterToElise
אני מאמינה שיש. חינכו אותי להאמין שיש, ובאותה מידה חינכו את ההורים שלי, וככה גם את ההורים שלהם וכ' וכ'..
ככה שאני מאמינה שהחינוך הזה התחיל מאיפשהו,
ושלא סתם קם איזה מישהו יום אחד והמציא את כל התנ"ך ומשום מה כולם האמינו לכל מילה שהוא כתב שם בלי שזה באמת יקרה <_<
אני חושבת שהמסורת שעוברת כל דור ודור התחילה מסיפורי התנ"ך שבאמת קרו.

טוב, אז בקיצור אני מאמינה שאלוקים קיים ושהתנ"ך כולו אמת לאמיתה. [וואו כמה חפרתי @_@]

זה מתנגש, מצד אחד את אומרת שאת מאמינה אבל מצד שני את אומרת שחינכו אותך להאמין, יש הבדל ענקי.
האמת, שבני אדם כן המציאו את התנ"ך ואת כל הסיפורים על פיות, קסמים ושטויות אחרות שמסבירות תופעות טבע ע"י גורמים על טבעיים, והסיבה שהאמינו לאותו אדם היא שלא היה אפשר להפריך את טענותיו וההסברים שלו נשמעו די הגיוניים באותה תקופה.
רק שניייה, את אומרת שסיפורי התנ"ך אמיתיים כי סיפרו אותם הרבה זמן, זה הופך כל דת לנכונה ואמיתית ולכן האלים של אותה דת כן קיימים, מה שאומר שאלוהים לא קיים ואין שום סיבה להאמין בו.

ישן 06-07-2007, 14:51
צלמית המשתמש של ofir_arzi
  ofir_arzi ofir_arzi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי LetterToElise שמתחילה ב "לא הבנתי מה מתנגש @_@"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי LetterToElise
לא ראית אנשים מאמינים שההורים שלהם גם מאמינים?

וזה שאתה אומר שהאלים של כל הדתות נכונים- שלושת הדתות מאמינות באותו אל.
הנצרות והאיסלם קשורות ביהדות והתנך שלנו הוא גם שלהם :X

כן, ראיתי אנשים מאמינים שההורים שלהם מאמינים, אותם אנשים בד"כ לא מאמינים כי הםהגיעו למסקנה שזה נכון, הם מאמינים בגלל שהיו סביבם אנשים מאמינים מיום היוולדם.
אם ההורים שלהם היו אוכלים רק סלט, סביר להניח שילדהם היו אוכלים רק סלט, והם אפילו לא היו בודקים אם זה נכון.

נו, איפה אמרתי שהאסלם, הנצרות והיהדות לא מאמינות באותו אל?התנ"ך שלנו תקף (עד כמה שידוע לי) רק אצל הנוצרים.

נראה לי שלא הבנת למה התכוונתי, לפי מה שאת אומרת, התנ"ך חייב להיות נכון כי סיפרו אותו במשך המון זמן, לכן, כל הדתות(מונותאיסטיות או לא) חייבות להיות נכונות, זה אומר שקיימים אלים אחרים שהם לא אלוהים.
אלוהים טוען שהוא האל היחיד, אבל הוכחנו שהוא לא, לכן, אלוהים הוא שקרן ומניפולטיבי ולא צריך להאמין בו, ואת כל זה(רק במילים אחרות) את אמרת.

ישן 06-07-2007, 20:23
  psycho59 psycho59 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.07
אהה חברים נו באמת מה הוויכוח (קראו את זה במבטא של סרג'יו)

בקיצור לשני הצדדים 2 שאלות לא פתורות וגם לא נראה שייפתרו בזמן הקרוב.
אז ככה:
המאמינים שואלים "מי ברא את העולם והיקום כולו?
והלא מאמינים שואלים "מי ברא את ה'?
אז אני אומר לכם מעכשיו שבעולם הזה לא אתם ולא אתם תקבלו תשובה, וחבל להתעסק בזה, עדיף לכם כבר לטחון מים, תפתחו קצת שרירי ידיים.
ואם לומר את דעתי, אז אין לבקש הוכחות שה' קיים. לכן השאלה שנשאלת תמיד היא "האם אתה מאמין", מכן נוציא את המילה אמונה ונבין כבר לבד, שלאמונות אין הוכחות. הרי אם הייתה הוכחה זאת לא הייתה אמונה זאת הייתה עובדה. בגלל שאין הוכחה זאת אמונה ולכן אתם שואלים ונשאלים האם אתם מאמינים, ולא האם אתם מודעים לעובדה.
בכל מקרה חבל להתעסק בזה, אני שמעתי שהחיים נגמרים מהר, שכל אחד יחייה איך שנח לו בתנאי שהוא לא גורם לאחרים אי נוחות.
ובנימה זאת -שבת שלום לכל עם ישראל ולכל האנשים הטובים בעולם שחיים את חייהם בשמחה ובאושר ובריאות וכל טוב.

"חיוך הוא בסה"כ קו עקום שמיישר את הכל"-ספר חבקוק ולא זוכר את הפסוק

ישן 07-07-2007, 10:49
  tmorid tmorid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.04
לא מאמין שיש. והנה גם למה:

לשאול אדם חילוני אמיתי איך הוא יודע שאין אלוהים, זה כמו לשאול אותו איך הוא יודע שאין
מאחוריו דוב קוטב ששותה מיץ תפוזים עם קש. התשובה שתקבלו בשני המקרים הן דומות: אין
שום סיבה שהוא יהיה שם, ולא רק זאת, אלא שהעולם יהפוך למסובך ולא-מובן הרבה יותר אם
יתברר שהוא אכן נמצא שם.

תשאלו אדם דתי מה ההסתברות, לדעתו, לקיום ארנב בעל אינטליגנציה של בן אדם. מן הסתם
תקבלו מספר נמוך מאד. עכשיו תשאלו אותו מה ההסתברות לקיום ארנב ללא גוף* ("ארנב
אסטראלי", בלשון המיסטיקה). כנראה שהתשובה תהיה אפס. לסיום תשאלו, מה ההסתברות
לקיומה של ישות שלא רק שאין לה גוף, גם יש לה אינטליגנציה אינסופית, היא יכולה לצפות בכל
חלקיק ביקום בבת אחת, מחשבת לכל יצור אנושי בזמן אמת את סך המעשים שלו לטוב ולרע לפי
סטנדרטים שהיא עצמה קבעה ושולחת את הקיום הלא חומרי שלו לאחר מותו, בהתאם,
למקומות שלא נצפו מעולם של אושר או של סבל נצחיים. פתאום תגלו שלא רק שישות כזו קיימת
"בוודאות", אפילו יש לה שם. אלוהים.

ותודה לאתר חופש (להמשך המאמר)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:00

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר