לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2007, 09:45
צלמית המשתמש של Ohad_Naim
  משתמש זכר Ohad_Naim Ohad_Naim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.05
אמממ :)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "ומרצים באוניברסיטה לא ככה?"

קודם כל, החכמה זה לא סתם לכתוב, רק אם אתה יודע מה אתה הולך לכתוב.
מרצים באונ' הם ברוב המקרים דוקטורים ובמספר לא מבוטל הם פרופסורים, מה שאומר שהם אנשים אחרי 7 שנות לימוד, ואחרי עבודת מחקר כזו או אחרת (בלי להתמקד כרגע במקצוע מסוים.)
איך בדיוק אתה ממן אותם?

ומה אמור להביע
ציטוט:
ושלא תאמר שהם מחנכים את הדור הבא של מעגל העבודה- הרי יש גם פקולטות למדעי הרוח כמו פילוסופיה, שזה לא בדיוק עוזר לאנשים לעבוד יותר טוב היי טק.
מה זה משנה מה אנשים לומדים? אין אנשים שעוסקים במדעי הרוח ומתפרנסים מזה? יש.
יש גם אנשים שמתפרנסים מאמנות, וזה גם לא בדיוק עוזר לאנשים לעבוד יותר טוב בהיי טק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2007, 09:58
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
אני משתדל לכתוב על מה שאני יודע :)
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Ohad_Naim שמתחילה ב "אמממ :)"

ואני אסביר:
מרצים באונ' הם ברוב המקרים דוקטורים ובמספר לא מבוטל הם פרופסורים, מה שאומר שהם אנשים אחרי 7 שנות לימוד, ואחרי עבודת מחקר כזו או אחרת (בלי להתמקד כרגע במקצוע מסוים.)
איך בדיוק אתה ממן אותם?
והחרדים שעוסקים בתורה הם אחרי הרבה יותר שנות לימוד. אל תשווה בכלל. והרמה של הדברים שהם חושבים עליהם מקבילה לעבודות מחקר אונברסיטאיות.
איך אני מממן אותם? המדינה לא משלמת להם משכורות? המדינה לא משלמת להם כדי שיעשו מחקרים?

מה זה משנה מה אנשים לומדים? אין אנשים שעוסקים במדעי הרוח ומתפרנסים מזה? יש.
יש גם אנשים שמתפרנסים מאמנות, וזה גם לא בדיוק עוזר לאנשים לעבוד יותר טוב בהיי טק.
מה שאני מנסה לומר, שלימודים באוניברסיטה לא בהכרח תורמים למעגל העבודה, ולכן אין את התירוץ של "כן אבל מרצים זה שונה, הם מלמדים אנשים שיכנסו אחר כך למעגל העבודה".

במילים אחרות, הטענה שלי היא שהרעיון של אנשים שחיים על חשבון אחרים כדי שיהגו בתורתם כבר קיים. לדעתי אין הבדל בין מרצה לפילוסופיה או לספרות שעושה את זה לבין החרדי שעושה את זה עם התורה.
ההבדל הוא ,שלדעתכם ללמוד תורה זו לא מטרה חשובה מספיק, אבל ללמוד פילוסופיה וספרות כנראה כן, ולכן כנראה לא מפריעה לכם העובדה שמרצים באוניברסיטה עושים זאת ומדינה מממנת אותם.
וזה כל העניין. אם אתם חושבים שהתורה היא לא מטרה לגיטימית ומדעי הרוח כן, סבבה. אבל אל תתנפלו על החרדים ותאשימו אותם ב"טפילות".
הבעיה שלי עם הדבר היא, כמו שאמרתי, הכמות והחינוך לחיים כאלה. לא הרעיון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 06-07-2007 בשעה 10:01.
ישן 06-07-2007, 10:12
צלמית המשתמש של Ohad_Naim
  משתמש זכר Ohad_Naim Ohad_Naim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.05
אממ :)
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני משתדל לכתוב על מה שאני יודע :)"

בעקרון, אני חושב שאתה טועה בחשיבה שלך, ולנסות לגרום למישהו לחשוב אחרת, זה קשה.
ציטוט:
והחרדים שעוסקים בתורה הם אחרי הרבה יותר שנות לימוד. אל תשווה בכלל. והרמה של הדברים שהם חושבים עליהם מקבילה לעבודות מחקר אונברסיטאיות.
איך אני מממן אותם? המדינה לא משלמת להם משכורות? המדינה לא משלמת להם כדי שיעשו מחקרים?
אחרי הרבה יותר שיעורי תורה? מה זה עוזר לכלל האוכלוסיה? לדעת את המחלוקת ב"שניים אוחזין בטלית" ?! אבל זה מילא.
כשהם יושבים וחושבים על דברים, זה שזה מקביל לעבודת מחקר, ייתכן.
בשורה התחתונה המדענים/מרצים וכו' מפרסמים מחקרים לטובת האנושות, קח לדוגמא משהו ממדעי הרוח, למשל שינה טובה של 6-7 נניח בלילה, יכולה לתרום למצב הרוח הנפשי, בעוד ששינה פחותה של 3-4 שעות בלילה, יכולה לגרום לאדם להיות לחוץ יותר, ומין הסתם גם להזיק לו לבריאות הגוף.

יקירי, אתה לא יודע באיזה עולם אתה חי, אתה לא ממן מרצים, סטודנטים שבאים ללמוד משלמים כסף, והכסף הולך בין השאר למרצים, המדינה בין השאר בהחלט עוזר לאוניברסיטאות אבל המרחק מעזרה ועד מימון הוא גדול, גדול מדי. (בלי קשר אגב, יש המון מחקרים שמומנים על ידי גופים פרטיים כאלה ואחרים.)

ובטח שיש הבדל, למה יש הבדל?! כי המרצים יוצאים לעבוד.
ישן 05-07-2007, 18:48
צלמית המשתמש של Little Kiwi
  Little Kiwi Little Kiwi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי a.k. שמתחילה ב "חוץ מהקשר שהנאציזם התפתח..."

מה מה מה

אתה בכלל מקשיב לעצמך?!

זה הדבר הכי לא קשור ששמעתי.

לא הייתי רוצה להשמיד אותם או משהו..זאת לא הכוונה שלי בנאדם!!!!
מה שכן, הייתי מאווווד שמחה אם כספי המיסים שלי בתור אישה עצמאית ועובדת בעתיד ילכו למטרות אחרות ומוצדקות. אם הם רוצים להתפרנס שירוויחו את לחמם, או שאם באמת הם מחכים לגאולה משיחית, מה הם צריכים את הכסף שאנשים עובדים, וחלקם אשכרה קורעים את עצמם בשבילו?!
כמו שכבר כמה הסבירו כאן, הם לא עושים כ-ל-ו-ם חוץ מלהכנס ליותר ויותר הוצאות שהם לא יכולים לכסות (אהמ...ריבוי ילדים..אהמ..) כי הם לא עובדים כמובן. ומי צריך לשלם את המחיר? מי שעובד. טפילות לשמה.

ישן 05-07-2007, 20:58
  משתמש זכר eliadfer eliadfer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Little Kiwi שמתחילה ב "מה מה מה אתה בכלל מקשיב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Little Kiwi
מה מה מה

אתה בכלל מקשיב לעצמך?!

זה הדבר הכי לא קשור ששמעתי.

לא הייתי רוצה להשמיד אותם או משהו..זאת לא הכוונה שלי בנאדם!!!!
מה שכן, הייתי מאווווד שמחה אם כספי המיסים שלי בתור אישה עצמאית ועובדת בעתיד ילכו למטרות אחרות ומוצדקות. אם הם רוצים להתפרנס שירוויחו את לחמם, או שאם באמת הם מחכים לגאולה משיחית, מה הם צריכים את הכסף שאנשים עובדים, וחלקם אשכרה קורעים את עצמם בשבילו?!
כמו שכבר כמה הסבירו כאן, הם לא עושים כ-ל-ו-ם חוץ מלהכנס ליותר ויותר הוצאות שהם לא יכולים לכסות (אהמ...ריבוי ילדים..אהמ..) כי הם לא עובדים כמובן. ומי צריך לשלם את המחיר? מי שעובד. טפילות לשמה.

מחזק מחזק מחזק מחזק ושוב, מחזק!

כל הזכויות שמורות לי !

ישן 06-07-2007, 00:51
צלמית המשתמש של coolroy
  משתמש זכר coolroy coolroy אינו מחובר  
מנהל פורום פלאש

חבר מתאריך: 04.03.05
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "זה לא מה שאמרתי"

לפי מה אתה אומר את זה מה ששימושי זה מן הסתם לא בולשיט באוויר, כמו שאמרתי מתמטיקה משומשת להמון דברים, גם משולבים עם פיזיקה מן הסתם, המספרים משולבים על עובדות והוכחות שעוזרות לפתור בעיות.
וכן לכל הוכחה מתמטית אני מניח אפשר למצוא שימוש והגיון במציאות רק שאין טעם.
אז אני לא מבין לפי מה אתה אומר שכל המתמטיקה מבוססת על הנחות יסוד שאין להן הוכחות.
לעומת זאת לדת יש הסברים של "דבר ראשון, תאמין לכל הבולשיט אחר כך נביא לך אותו, אם אתה לא מאמין קודם כל אז איך תבלע את הכל בבת אחת?"
יש לך אולי טיפה יידע בדת אבל אין טעם שתגיד דברים שהם באמת באוויר כי אולי אתה חושב שאני לא יודע על מה אתה מדבר או לא יודע מה.
ולמה נראה לך שדוסים מונעים השכלה אם השכלה לא מביאה ליציאה מהדת?
אפילו כתוב איפשהו כמו שאמרתי שאסור להרחיב אופקים על מנת לא להתפתות לצאת מהטמטום.
תבין אני לא יודע אם אתה דוס\דתי\מורה לתנ"ך\לתרבות ישראל וכל זה, אבל יש דברים שכשמסתכלים עליהם מהצד פשוט מטומטמים =\
חוץ מזה אני אומר את זה בתור מישהו שחי עם דוסים חצי שנה (לצערי הרב מאוד) וראה את החיים העלובים וחסרי הטעם שלהם
ישן 06-07-2007, 09:37

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "לפי מה אתה אומר את זה מה..."

כמה דברים:
1. לפי מה אתה אומר את זה מה ששימושי זה מן הסתם לא בולשיט באוויר, כמו שאמרתי מתמטיקה משומשת להמון דברים, גם משולבים עם פיזיקה מן הסתם, המספרים משולבים על עובדות והוכחות שעוזרות לפתור בעיות.
וכן לכל הוכחה מתמטית אני מניח אפשר למצוא שימוש והגיון במציאות רק שאין טעם.
אז אני לא מבין לפי מה אתה אומר שכל המתמטיקה מבוססת על הנחות יסוד שאין להן הוכחות.

יש המון תחומים במתמטיקה שהם לא שימושיים בכלל. רוצה דוגמה? טופולוגיה, רוב תורת המספרים, רוב תורת החבורות ורוב תורת המשחקים (יש בהן שימוש, אבל לרוב התאוריות שלהן אין שימוש. לדוגמה- הדבר שאומן פיתח ועליו הוא זכה בנובל הוא חסר שימוש).
ממתי שימושיות היא הצדקה ללימוד? על ליומדי פילוסופיה, ספרות ושאר מדעי הרוח שמעת? אתה רוצה לשלול את אוצרות הרוח העצומים שנכתבו בידי אנשים המוגדרים כגאונים בגלל שזה לא שמיש?
המתמטיקה מבוססת על הנחות יסוד שאין להן הוכחה- אקסיומות. קרא ותשכיל: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%95%D7%9E%D7%94
ראיתי שרצית דוגמה לאקסיומה?
בבקשה:
אקסיומת הבחירה- שבהנתן אוסף של קבוצות לא ריקות, קיימת דרך לבחור איבר אחד מכל קבוצה.

2.לעומת זאת לדת יש הסברים של "דבר ראשון, תאמין לכל הבולשיט אחר כך נביא לך אותו, אם אתה לא מאמין קודם כל אז איך תבלע את הכל בבת אחת?"
א. תכבד את מה שאלפי אנשים מאמינים בו. בבקשה אל תקרא לזה "בולשיט" אפילו שאתה לא מאמין בזה. אני מכבד את השקפותיך, בבקשה תכבד גם את שלי.
ב. מה שאתה מתאר בדת הוא לא הכרחי, יש גם רעיונות שכליים. אבל בסך הכל, אתה בדיוק מתאר את המתמטיקה- יש הנחות יסוד, תקבל אותן, ועל סמך הקבלה הזו תמשיך הלאה. אם אתה לא מקבל את ההנחות יסוד כל המבנה שבנית לכאורה חסר טעם.
3. יש לך אולי טיפה יידע בדת אבל אין טעם שתגיד דברים שהם באמת באוויר כי אולי אתה חושב שאני לא יודע על מה אתה מדבר או לא יודע מה.
הייתי מגדיר את הידע שלי כיותר מ"קצת", בהתחשב בעובדה שאני 18 שנה דתי ולמדתי בישיבה תיכונית ברמה מאוד גבוהה.
4. ולמה נראה לך שדוסים מונעים השכלה אם השכלה לא מביאה ליציאה מהדת?
אפילו כתוב איפשהו כמו שאמרתי שאסור להרחיב אופקים על מנת לא להתפתות לצאת מהטמטום.
ה"דוסים" לא מונעים השכלה. החרדים מונעים השכלה. יש הרבה הבדל.
למשל אצלי במשפחה יש הרבה השכלה ותארים.
כתוב איפשהו? איפה? על מה? באיזה הקשר?
בבקשה אל תמציא, ועל תדבר על דברים שאתה לא מבין.
5. תבין אני לא יודע אם אתה דוס\דתי\מורה לתנ"ך\לתרבות ישראל וכל זה, אבל יש דברים שכשמסתכלים עליהם מהצד פשוט מטומטמים =\
חוץ מזה אני אומר את זה בתור מישהו שחי עם דוסים חצי שנה (לצערי הרב מאוד) וראה את החיים העלובים וחסרי הטעם שלהם
אני דתי, כמו שאמרתי, ושום דבר ממה שכתבת לא גרם לי לחשוב שמה שאני מאמין בו הוא מטומטם.
ואני מאוד מצטער שאתה רואה את חיי הדתיים כחסרי טעם. אולי כדאי שלפני שאתה דורש מאחרים להפתח לסגנון חיים אחר, תעשה זאת בעצמך.
יום טוב.
ישי

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 06-07-2007 בשעה 09:50.
ישן 06-07-2007, 12:38
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "כמה דברים: 1. [b]לפי מה אתה..."

אני לא אומר לא ללמוד תנ"ך תורה שבעל פה וכול אלו.
אני אומר שזה לא תחליף ואתם לא יכולים להכריח אנשים ללמוד לפי האמנות שלכם.
אני מדבר לדוגמא על חובת לימוד תנ"ך בבתי הספר, אף פעם לא ראיתי שחובה ללמוד פילוסופיה או מתמטיקה בתחומים הלא מועילים שלה, לעומת זאת תנ"ך (שאני חושב שאתה מסכים שהוא לא מועיל בחיים) חובה ללמוד.

והחרדים שוללים את שאר העולם ולכן לועגים להם, אני לא מבין יותר מהאדם הממוצע ואני לא יודע את ההבדלים בין הדוסים לחרדים לכן אני מכליל ואומר דתי, אתה אומר שדוסים (כמוך) מאמינים שצריך ללמוד ורובם אנשים משכילים וזה לא מתחבר לי לדת, שהגיע בשביל לענות על שאלות היקום במקום לחפש תשובה או להגיד שאתה לא יודע

ישן 06-07-2007, 12:56

אני ממש לא מבין את האנטי
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "אני לא אומר לא ללמוד תנ"ך..."

"אני לא אומר לא ללמוד תנ"ך תורה שבעל פה וכול אלו.
אני אומר שזה לא תחליף ואתם לא יכולים להכריח אנשים ללמוד לפי האמנות שלכם."

מכריח? אלה הילדים שלהם. וככל שידוע לי, ההורים יכולים להחליט מה טוב לדעתם לילדים שלהם. נראה לך שהם פוגעים בילדים שלהם? זכותך לבקר, וזכותם לעשות זאת. לדעתם זה שלומדים לימודי חול זה פוגע, ולכן הם אוסרים את הלימודים האלו.
"אף פעם לא ראיתי שחובה ללמוד פילוסופיה או מתמטיקה בתחומים הלא מועילים שלה"
תגיד לי, איפה אתה חי? במה אתה חושב שאתה הולך להשתמש אחר כך?
התחומים היחידים שיהיו, אולי, שמישים עבורך הם אנליזה וגיאומטריה. בשביל מה אתה לומד אינדוקיצה? מספרים מרוכבים? סדרות?
וללמוד מדעי הרוח כן מועיל לך? אז למה אתה לומד ספרות?
"לעומת זאת תנ"ך (שאני חושב שאתה מסכים שהוא לא מועיל בחיים) חובה ללמוד."
אני ממש לא מסכים שזה לא מועיל.

וקצת על לימודים: אתה לומד דברים שהמדינה חושבת שכל אדם ממוצע עם השכלה סבירה צריך לדעת. לימודי התיכון הם לא בשביל החיים אחר כך. את כל מה שאתה לומד ב4 שנים בתיכון אתה לומד מחדש תוך חודש באוניברסיטה.
לא לומדים תנ"ך בגלל שזה יעזור לך אחר כך (למרות שאני חושב שהוא באמת יכול לעזור), אלא בגלל שהוא אוצר תרבות.

"אני לא מבין יותר מהאדם הממוצע ואני לא יודע את ההבדלים בין הדוסים לחרדים לכן אני מכליל ואומר דתי"
יש הרבה הבדלים, אני אגיד כמה:
היחס למדינה- החרדים (ברובם) שוללים מדינה חילונית והדתיים הלאומיים לא (אנחנו אומרים שזו התחלת הגאולה).
היחס לחול- החרדים (ברובם) שוללים את עולם החול ומנסים להתעסק בו כמה שפחות והדתיים הלאומיים לא.
"אתה אומר שדוסים (כמוך) מאמינים שצריך ללמוד ורובם אנשים משכילים וזה לא מתחבר לי לדת, שהגיע בשביל לענות על שאלות היקום במקום לחפש תשובה או להגיד שאתה לא יודע"
הדת היא לא בשביל להסביר תופעות. היהדות היא לא מיתולוגיה. כדי להסביר את פעולת העולם יש מדע. וממילא הדת ולימודים לא סותרים.

ישן 06-07-2007, 00:08
  RSegal RSegal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MiG29 שמתחילה ב "החרדים נגד לימודי אנגלית ומדעים"

קראתי את התגובות הראשונות כדי להבין עם מי יש לנו עסק פה.
אץם שונאים את החרדים בגלל שאתם לא מכירים אותם, אתם ניזונים רק מהתקשורת ששונאת אותם ואתם יוצרים לעצמכם בדימיון מין חרדי שקל לשנוא.
שאני למדתי מתמטיקה, אנגלית ואת כל השטויות האלה ויש לי דבר אחד להגיד. בוא נגיד שאנגלית בבית ספר זה חארטה. מי פה יודע פרסנט סמפל פרסנט פרוגרסיב? אני סיימתי לימודים של חמש יחידות ואני לא יודע את כל השטויות האלה, אני יודע לדבר. לגבי מתמטיקה- רב החרדים מעדיפים ללמוד במקום לעבוד. אני לא תומך בהם לפי דעתי חייבים גם ללמוד תורה, אבל גם. לא רק! חייבים לעבוד.
וגמרא ומשנה וכל הספרים הם הרבה יותר קשים מכל מה שאתם לומדים בבית ספר. אני עכשיו מתחיל ללמוד והראש שלי פשוט לא מצליח לקלוט. זה ממש קשה. ואני תלמיד של 4 ו5 יחידות ואני הייתי במגמת מחשבים ופיסיקה.

מי שלומד את זה לא לומד בשביל להרוויח כסף, הם לומדים כדי להבין את החיים.

ישן 06-07-2007, 00:45
  RSegal RSegal אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "אוקיי, אז תסביר לי מה ההבדל..."

בוא תקשיב ותלמד כמה דברים, אתה לא צריך לחזור בתשובה, אלא רק להרחיב את הידע שלך.
כאשר ניתנה התורה מסיני ניתנו שתי תורות - תורה אחת בכתב- זאת שאתה מכיר (בראשית וכו'), ותורה שבעל פה. את התורה שבעל פה היה אסור לרשום אלא היא עברה מדור לדור. עם השנים נוצרה בעיה עם ההעברה מדור לדור אז החליטו לכתוב את התורה שבעל פה. בגדול התורה שבעל פה באה להשלים את התורה שבכתב. בתורה שבכתב רשום על התפילין רק משפט אחד ולא רשום איך הוא אמור להיראות אז כדי לעשות את מצוות התפילין חייבים לדעת את התורה שבעל פה ששם רשום שזה צריך להיות מרובע ושחור וכו'.
ולמה זה כל כך קשה ללמוד? בוא אני אגיד לך שאני מנסה ללמוד וממש קשה לי ללמוד. זה דברים שהם הרבה מעבר למח שלך. וכל הספרים זה בעיקרון הלכות איך צריך להתנהג בכל מיני אפשרויות - מה שקורה שאתה רואה זקן וכו'.
זה פשוט לא נגמר יש אינסוף חומר וכל הזמן יש חידושים.

ישן 06-07-2007, 00:56
צלמית המשתמש של ofir_arzi
  ofir_arzi ofir_arzi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי RSegal שמתחילה ב "בוא תקשיב ותלמד כמה דברים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RSegal
ולמה זה כל כך קשה ללמוד? בוא אני אגיד לך שאני מנסה ללמוד וממש קשה לי ללמוד. זה דברים שהם הרבה מעבר למח שלך. וכל הספרים זה בעיקרון הלכות איך צריך להתנהג בכל מיני אפשרויות - מה שקורה שאתה רואה זקן וכו'.
זה פשוט לא נגמר יש אינסוף חומר וכל הזמן יש חידושים.

אהה, זה לא ללמוד, זה לשנן, כמו עם מתימטיקה ושאר הדברים במערכת החינוך ה"משגשגת" שלנו.
אז כל מה שאתה ומי שלומד את הספרים האלה לומדים זה מה לעשות במצב X?
בשביל זה אתה לומד? כדי לדעת מה לעשות כשעומד לידך זקן? לא יותר פשוט קרוא ספר על נימוסים? זה יותר קצר.

נ.ב. , אתה אולי חושב שאני מלגלג עליך ועל הספרים האלו, אבל אני לא, זה פשוט קצת מוזר לי.

ישן 06-07-2007, 01:09
צלמית המשתמש של coolroy
  משתמש זכר coolroy coolroy אינו מחובר  
מנהל פורום פלאש

חבר מתאריך: 04.03.05
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי RSegal שמתחילה ב "כל עוד אתה מנסה להקשיב. זה..."

אני יודע מה זה כמו שאמרתי לצערי גרתי עם חרדים חצי שנה (דודים שלי לצערי) כי הם גרו קרוב לבית ספר, שמעתי על כמה זה קשה ואני לא אומר שלא, זה קשה בדיוק כמו להביא ביד 50 פעמים ביום, זה לא מביא תועלת ולא כלום, עם כל "חוכמת החיים" שלהם, איך שהם קוראים ודנים על איך להתנהג בכל סיטואציה חוץ מזה שזה מטומטם =\
זה לא כל כך מעניין אותי אם זה עוזר לעם היהודי ומחזק את הצבא ועוד כל מיני חרטא הם קהילה של מפגרים שחיים בסרט, בתכלס, אני מדגיש בתכלס, הם חבורה של פארזיטים שמאוננים כל היום עם הספרים הדביליים שלהם ולא מביאים תועלת לכולם, אם כבר רק מעיקים, ועוד לבוא בדרישה החצופה הזאת למנוע השכלה מכולם?
למה כדי להגדיל את הטמטום ואת החזרה בתשובה?!
שמישהו יגיד שזה לא חוצפה, אמרתי פה מילים חזקות אבל שוב, בתכלס, זאת האמת.
ככה שכולם יכולים לדחוף את הקושי שלהם לתחת למה אני גומר יותר פעמים ביום מהם =\
ישן 07-07-2007, 20:41
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
אתה לא מבין את הרעיון שמאחורי ההצעה הזאת
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "לא יודע מה איתך"

מה שביטול תוכנית הליבה יעשה לתלמידים חרדים זה כמו לחתוך לכלב את הרגליים, הרעיון מאחורי זה זה לחבל באפשרות של החרדים הצעירים לצאת מהעולם החרדי ע"י חיסול הכלים שלהם לחיים, כן, מתמטיקה אזרחות אנגלית וכו' זה כלים לחיים. מה שיקרה אם יפסיקו ללמד את מקצועות הליבה בבתי ספר חרדים זה שהפער שיש עכשיו בין חרדי לאדם רגיל שלמד 12 שנים יהפוך לבלתי ניתן לגישור - ככה החרדים יצליחו למנוע כל אפשרות של התפוררות של הקהילה שלהם.

אל תדבר איתי על חוזק האמונה וכאלה, כי בתכלס רוב החרדים חרדים רק בגלל שהם לא מכירים שום אפשרות לחיים אחרים. מה שקורה היום, בזכות החדירה הטכנולוגית ובזכות הקיצוצים בקצבאות בשנים האחרונות, זה שהחרדים יותר ויותר נחשפים לחברה הישראלית. הרבה יותר מהם עוזבים את העולם החרדי\חוזרים בשאלה, וזה מפחיד את אותם חשוכים. במקום לתקן את עצמם ככה שהצעירים החרדים לא ירצו לעזוב אותם, הם מקווים שהם יצליחו לחסום בכלל את האפשרות הזאת ע"י הרחבת הפער בין החרדים לשאר החברה, וחינוך זה השלב הראשון בכל השתלטות טוטאליטרית.

ישן 07-07-2007, 23:09
  RSegal RSegal אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "אתה לא מבין את הרעיון שמאחורי ההצעה הזאת"

לאידיוט הקודם שחשב הוא חכם אני לא יגיב אפילו כי המטרה שלו רק לבזות. ואני משתדל לא לרדת לרמה שלו.
מתמטיקה זה לחיים? לפני פחות מחודש הפסקתי ללמודץ. היום אני לא זוכר איך מחשבים סינוס, אני לא זוכר שום שיר בספרות, לגבי היסטוריה של שנה שעברה אין בכלל על מה לדבר. התוכנית הלימודים החילונית היא רק כדי לשנן בעל פה לבגרות ואיך שמסיימים את הבגרות שוכחים הכל.

היום בשבת היה לי ויכוח עם אבא שלי לגבי האם ב"ה שיהיה לי ילדים אני אחשוף אותם לחיים החילוניים. אמרתי לו שלא. אם הם ירצו לראות טלוויזיה, שילכו לבית אחר. אני לא מתכוון להגביל אותם ולאסור עליהם. אבל כל השטויות של החילונים אתה לא תראה אצלי בבית. ואז הוא התחיל להגיד שהוא ליברלי ובזכות זה שהוא ליברלי הוא הסכים שאני אחוזר בתשובה וכו'.
אז אני טעמתי מה זה טעם של חילוניים. באמת ב18 שנים שאני חי טעמתי מהרבה דברים. וראיתי שפשוט לעולם החילוני אין מה להציע. העולם החילוני סובב סביב החומר. העולם החילוני ניראה מבחוץ כל כך זוהר אבל מבפנים יש בו רק בגידות, שנאה, צביעות, וכו'. אני אשתדל שהילד שיהיה לי ב"ה לא ייחשף לזה כמו שאני מעדיף שלא יכניס את היד לתוך אש. כי החילוניות פשוט שורפת אותך.

ישן 07-07-2007, 23:35

בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי RSegal שמתחילה ב "לאידיוט הקודם שחשב הוא חכם..."

נכון, את המקצועות האלה לומדים לבגרות, אבל לא רק, המקצועות האלה חשובים כי זה יהיה הבסיס, מה
יקרה אם עוד שנים תבין שאתה רוצה לעסוק ספרות או הסטוריה או מתימטיקה? אתה תשב כדי ללמוד 6 שנים של חומר שיכלת ללמוד בבית ספר רק כדי להגיע לרמה של האוניברסיטה כדי להתקבל אליה?
הלימודים האלה חשובים, כי הם הבסיס, בלעדיהם אין בית ספר ויש רק בורות, וכשיש בורות אז מתדרדרים למצב של החרדים.

מה זה "השטויות של החילונים"? נכון, יש דברים רעים בטלוויזיה, אבל מתנהגים בחוכמה אפשר לחסום אותם, ככה הילדים שיהיו לך יוכלו לראות טלוויזיה בלי ה"שטויות להחילונים", הם יוכלו לראות ערווצים חינוכיים, את ערוץ ההסטוריה, המדע, נשיונאל ג'אוגרפיק ועוד. בעניין הזה, כמו בכל עניין אחר, אין רק שחור(ולבן). חוץ מזה, גם אצל הדתיים(עם דגש על החרדים, הדתיים הרגילים פחות) יש טויות, ולפעמים, יש אצלם הרבה יותר שטויות מאצל החילונים.

נכון, יש אנשים בעולם החילוני שמתעסקים בחומר, נכון שהם הרוב, אבל, וזה אבל גדול, אף אחד לא מתעסק רק בחומר, מתעסקים גם בדברים אחרים, יש כאלה שלומדים על הקבלה, יש כאלה שמתנדבים, יש כאלה שמתעמלים, יש כאלה שיוצרים אומנות, החומר תופס חלק חשוב, אבל ככה זה אצל כולם, אצל החילונים ואצל הדתיים. החילונות מציעה אמת שקשה לקבל, אם משהו פה שורף, זה הדת, הדת שמציעה בורות, שנאה( בצורה זו או אחרת), התבדלות ושטיפת מוח.
אתה נשמע לי כמו מישהו שהחיים התאכזרו לו, אבל התקרבות אל הדת לא תעזור לך, היא רק תפגע בך, ואם לא בךף, אז בילדיך שאתה שואף למנוע מהם ידע שיכול לעזור להם לממש חלומות.
אתה נשמע לי כמו בן אדם שלא רוצה לחנך את ילדיו ושחושב שזה יהיה יותר קל אם הוא פשוט ימנע מהם ידע.

ישן 07-07-2007, 23:41
  RSegal RSegal אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "נכון, את המקצועות האלה לומדים..."

לגבי מה שרשמת פסקה ניראה לך שאחרי שמונה שנים שהפסקת ללמוד ללמוד אתה תזכור אפילו משהו קטן ממה שלמדת? אתה חי בסרט. וגם במילא באוניברסיטה רק חודש-חודשיים ראשונים מה שלמדת בבית ספר כדי ליישר קו ואחר כך הבית ספר לא עוזר לך בכלום.

אתה כזה תמים אתה יודע. או שאתה בקושי מאמין לעצמך העיקר להגן על החילונים.
מתי בפעם האחרונה יצא לך לראות ערוץ 8? אני מעריך שלא בתקופה האחרונה. או שאתה ילד מיוחד.
אבל החילוניים כל החיים שלהם מסביב החומר. כל הזמן סביב הכסף, סביב הגאווה, סביב היופי. איפ הצניעות?
אני לא אומר שאין חילוניים טובים. כי גם יש "דתיים" רעים.
אני מדבר על הדרך של החילונים. בדרך של החילונים אין אפילו דבר אחד טוב

ישן 07-07-2007, 23:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי RSegal שמתחילה ב "לגבי מה שרשמת פסקה ניראה לך..."

אתה נשמע כמו אלה שאומרים שכל החרדים הם עלוקות. אולי תעשו יד אחת...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-07-2007, 00:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 153 שנכתבה על ידי RSegal שמתחילה ב "אתה בטוח שלא טעית בשרשור?"

ציטוט:
אני מדבר על הדרך של החילונים. בדרך של החילונים אין אפילו דבר אחד טוב

אתה אמרת את זה, לא? אתה חשוך בדיוק כמו הקיצוניים מהצד השני.

הנה השני סנט שלי: ידע זה כוח, חד וחלק. זה היה כך תמיד וזה עכשיו הרבה יותר כך, בהתחשב בעידן בו אנחנו חיים. שלילת ידע והשכלה ימנעו מציבור שלם להתקדם, להתפרנס ולהחזיק רמת חיים נאותה. בערות וחשיכה, יאפשרו למנהיגים חשוכים להחזיק ציבורים שלמים תחת ציפורניהם ללא יכולת מילוט ממעגל העוני והנתמכות. מי שרוצה לראות דוגמה מוקצנת של מצב כזה שילך למדינות מוסלמיות קיצוניות ויראה את הדרך בה יוצרים אספסוף ושולטים בו. אתה מוזמן לראות כיצד במדינות הנוצריות שלטו בעם פשוט ע"י נטילת יכולתם לתקשר בקרוא וכתוב והתלות שזה יצר באנשי הכמורה.
אין שום ניגוד בין השכלה ודת - זה הסתדר יופי למוסלמים בתור הזהב שלהם. יש רק ניגוד בין עריצות להשכלה וידע.
ועכשיו חזרה אליך סגל: "אין לחם, אין תורה". לא אני אמרתי את זה, אבל אתה תגלה שרוחניות לבדה לא תמלא את הבטן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-07-2007, 00:00

בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי RSegal שמתחילה ב "לגבי מה שרשמת פסקה ניראה לך..."

אמא שלי בת 46, הפעם האחרונה שהיא למדה מתימטיקה הייתה בתיכון(וגם אם זה היה באונ', זה היה רק בשנה הראשונה),לפני כשלושים שנה, אבל, היא זוכרת מתיטיקה טוב מאוד., וגם ערבית שאותה למדה רק בתיכון, כנ"ל לגבי אבי.
חוץ מזה, הלימודים האלה חשובים גם אם לא זוכרים אותם 10 שנים אח"כ בגלל שהם מראים לילדים שיש עולם אחר, שהם לא חייבים להיות רק חרדים, סאת מהות בתי הספר, להראות שיש דרכים אחרות שאפשר לבחור בה.

אני תמים? אני לא מגן על חילונים בעיניים צבעוניות, לא הכל טוב אצלנו, אבל אצל החילונים אי אפשר לדעת מה יעשה כל ילד בעתיד, אצל החרדים אפשר לדעת, זה ברור שהוא יהיה חרדי כמו הוריו הורי הוריו.
אתמול ראיתי ערוץ 8, היה סרט נחמד על נער ערבי שגר בקיבוץ ותוכנית על חייו של רנו דקארט.
אצל החילונים לא הכל סביב החומר(ד"א אגב, אצלכם אין חומריות?), יש גם דברים אחרים, לא הכל סביב הכסף, זה רק מה שאומרים לך.
צניעות? אתה מתכוון לצניעות של הדתיים? בכל יום שבו אני מתעורר ורואה שחוקי הצניעות הטיפשיים שלכם לא שולטים במדינה הזאת אני אומר תודה.
בדרך של החילונים יש הרבה דברים טובים, יש גם גברים רעים, וזה טוב, כי תאה צריך ללמוד להתגבר עליהם, בניגוד לחרדים שפשוט חיים בבועה. למה אתה מתכוון ב"דתיים רעים"? יש דתיים רעים רעים, יש גם חרדים כאלה, יש הרבה סיפורים על רבנים שהחליטו להשתיק אירועים ולא לספר למשטרה.
אני דורש ממך להגיד לי למה אין דבר טוב בדרך של החילונים.
אין אצלנו בורות, יש אצלנו אנשים טובים שתורמים לעולם יותר מהחרדים הפרזיטים, יש אצלנו אנשים רעים אבל גם אצלכם, נכון, אנחנו קצת חומרים, אבל אתם לא יותר טובים מאיתנו.

ישן 08-07-2007, 07:02
  tmorid tmorid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.04
בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "מה שתגיד אחי שורה תחתונה אם החוק הזה עובר בעוד 15-20 שנה"

עזוב אותך מהמצב של החוק הזה בעוד 15-20 שנה. בעוד 20 שנה ישארו פה רק חרדים וערבים, ואם הייתי יכול מזמן הייתי עף מפה כבר עכשיו.
וזה לא שאני לא ציוני, אני דווקא כן. אבל כמו שזה נראה כרגע, גם בעוד 20 שנה החרדים לא ישרתו בצבא, לא יעבדו (אהמ החוק הזה, מי ייקח לעבוד מי שיש לו רמת אנגלית של ילד בן 9?), ובקיצור.. המדינה די תתמוטט.
חייבים לנתק דת ומדינה עכשיו - שלא תהיה כפייה דתית, כל אחד יוכל לעשות מה שהוא רוצה (למכור לחם בפסח, לנסוע בתח"צ בשבת וכ'ו). כספים לא יועברו לשום בית ספר שהוא לא ממלכתי ו\או ממלכתי דתי. תהיה אפשרות לעשות מצעדי גאווה בירושלים. ועוד ועוד ועוד.. כמובן שבראש ובראשונה להפסיק להעביר כסף לישיבות החרדיות ולהפסיק לתת להם כסף על לשבת ולגרבץ.
אבל מה לעשות, העם שלנו די מטומטם. אפילו מאוד מטומטם. אני אישית לא מבין למה לעזאזל מצביעים למפלגות כמו הליכוד והעבודה, כשיודעים שהם הולכים לעשות דיל אחרי הבחירות עם החרדים. זה מרגיז =\

ישן 07-07-2007, 23:37

בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי RSegal שמתחילה ב "כי במדינות ההשכלה שם הם..."

מה זה קשור נוצרים? מצדי שיאמינו בארנב של אנרגייזר, ההשכלה ומצב כלכלי טוב הם מרכיב חזק
בחילוניות, אצל יהודים, מוסלמים, נוצרים וכו'.
אז מה אם יש דוקטורים שחוקרים את הטבע ובטוחים שי אלוהים? זה לא אומר כלום, העולם שלנו יפה מאוד, וקל לטעות ולחשוב שאת היופי הזה מישהו יצר ותכנן.
עריכה:
למה אתה חושב שהנצרות זה חרטה? על כל יהודי(חילוני, רפורמים, דתיים וכו' וכו') יש 100 או 200(אני לא זוכר בדיוק וזה לא משנה) נוצרים.
אם הייתי ממליץ לך על מסעדה, ומאה אנשים היו אומרים לך לא ללכת, לא היית הולך, אז למה במקרה הזה אתה מעדיף ללכת?

נערך לאחרונה ע"י ofir_arzi בתאריך 07-07-2007 בשעה 23:47.
ישן 08-07-2007, 00:11

בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי RSegal שמתחילה ב "מה זה קשור לנוצרי? כי הנוצרים..."

נכון, הנוצרים מפזרים הרבה חארטה באוויר, אבל מצד שני גם היהדות עושה את זה וגם גל שאר הדתות.
ברור שיש שטויות בנצרות, זו דת, הן טוענים שיש ניסים וכל מיני דברים טיפשיים אחרים, ושו, גם היהדות עושה בדיוק אותו דבר.
אחרי הכל הנצרות זה פירוש מאוד גדול ליהדות.
ככל שאני חוקר יותר בדת היהודית אני לא נדהם(וגם אני לא ממש חוקר, כל הידע שלי מגיע מויכוחים כאלה ומקריאה אקראית בכל מיני ערכים בויקיפדיה).

למה נראה לי שאין יוצר? כי כמו שאמרו במאמר המציון שהוצג פה קודם, אני גם לא מאמין שיש מאחורי דוב קוטב ששותה מיץ תפוזים, למה? כי אין סיבה שהוא יהיה שם.
אוקיי, נגיד שיש יוצר, אז מי יצר את היוצר? לכל דבר חייבת להיות סיבה.

ישן 08-07-2007, 14:53

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "למה סתם לדבר שטויות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תוכי.נ
אמריקה בתור מדינה ומבחינת חוקים היא מהיותר ליברליות שקיימות, שלא לדבר על כך שיש בה 50 רמות שונות של ליברליות. אולי אתה מתכוון לזה שהחברה האמריקאית שמרנית ודתית יחסית. זה בדיוק סותר את הטענה שלך שמודרניות מובילה לחילונות, הנה, יש לך מדינה ליברלית מודרנית נאורה עם חברה דתית שמרנית. אמריקה היא הסמל של העולם המערבי, היא לא "יוצא מהכלל", יותר מחצי מהאנשים שמוגדרים מערביים גרים בה, רוב מוחלט של התרבות המערבית שאתה צורך מגיע מארה"ב, לא מבלגיה וספרד.

אמריקה אולי ליברלית בחוקים אבל היא שמרנית בתרבות, מאוד שמרנית, וכמו שאמרתי, היא היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל.
המדינה מושפעת מהאזרחים ומהתרבות שלהם, מה שאומר שהחוקים שלה שמרנים, אבל ליברליים, כאלה שמייצגים את התרבות השמרנית של האזרחים אבל נותנים חופש לפחות שמרנים.
מודרניות מובילה לחילוניות, לא ניתן להכחיש את זה, ומקרה של ארה"ב, היא היוצא מן הכלל שמעיד על ההכלל, זה לא מושג מורכב קשה להבין. ארה"ב היא מדינה נאורה? לא כל כך, עובדה שיש רק 2 מדינות(בערך) שמאפשרות נישואים חד מיניים.נכון שאמריקה היא הסמל של העולם המערבי, אבל זה לא מפריע לה להיות יוצאת מן הכלל ואני לא מתכוון להתווכח על זה, זאת עובדה.
אין שום קשר בין זה שאני צורך תרבות מארה"ב ולא מבלגיה לכך שארה"ב היא מדינה שמרנית, מודרנית ויוצאת מן הכלל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:31

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר