לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2007, 15:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
השקעה יפה - ושיעור מאלף.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rotem300 שמתחילה ב "תל בית ירח"

אני באמת לא בעמדה להעיר הערות, על המקום, אותו איני מכיר.
עם זאת, הערה בתחום שהוא אולי מעט סמנטי: רצוי לא לכתוב "הח'ליפים שבסיסם בסוריה", אלא
הח'ליפים מבית אומיה), ואם את משוכנעת שהארמון מהמאה השמינית הוא אומיי, אז מדובר במחצית
הראשונה של המאה ה-8 (בשנת 750 הובס בית אומיה ע"י העבאסים, ומרכז הח'ליפות עבר לבגדאד).

שתי שאלות נוספות:
1. כתבת לגבי תקווה שבעתיד יוכרז אתר זה כגן לאומי. יש מידע על תכנונים בנושא?
2. בתמונה של חלקי האקוודוקט בירדנית, יש כתובת בערבית, שמופיעה בצורה לא ברורה. האם היא
קשורה לאתר הטבילה, או לשרידים (במידה ויש תמונה שבה הכתובת נראית בצורה ברורה יותר,
אוכל לעזור בתרגום, אם צריך...).

ושוב - למדתי המון (כלל לא הכרתי את האתר עד עתה)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2007, 12:42
  rotem300 rotem300 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "השקעה יפה - ושיעור מאלף."

תודה לכם חבר'ה !
לאורי: לגביי "הח'ליפים מבית אומיה"- אתה בהחלט צודק, כך צריך לכתוב ואולי באמת אני אשנה זאת, כתבתי את זה בצורה השנייה מכיוון שרוב האמריקאים לא יודעים מזה "בית אומיה" (וזה רוב קהל היעד) , אז באמת או שאני אחליף זאת או שאוסיף זאת כהערה או בסוגריים.
לגביי השאלות: 1- אין לי מידע לצערי שמישהו באמת פועל למען הקמת גן לאומי במקום, מלבד אנוכי (:
אני מנסה לקדם את הנושא ומקווה שאולי באמת תהיה הצלחה. בעבר כבר קידמתי נושא של : הקמת גן ארכיאולוגי- חינוכי במגדל העמק, כפי שתוכל לקרוא על כך בקישורים הבאים:
http://www.biblewalks.com/sites/MigdalHaemek.html#Park
ופה העדכון על הנעשה במקום: http://x.biblewalks.com/blog/?p=8
2- לגביי האקוודוקט בירדנית- איפה בדיוק אתה מתכוון שאתה רואה כתוביות בערבית? על הקיר מאחורי האקוודוקט?
ואם אתה מעוניין לעזור לי קצת בתרגום אשמח מאוד- יש לי פה ושם כמה כתובות קצרות בערבית שזקוקות לתרגום, אז בהחלט אשמח מאוד !!!

ולבני- תודה רבה לך !! (:
ישן 06-07-2007, 19:44
  rotem300 rotem300 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
היי אורי..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "רותם, הכתובות שהתכוונתי אליהן, נמצאות על הקיר, מאחורי חלקי האקוודוקט."

אני אעבור על תמונות שיש לי ואם משהו יצוץ לי בערבית אני אעלה לך פה שתוכל לעזור לי

וזה בהחלט עצוב שאין תקצוב כפי שצריך ושאתרי היסטוריה וארכיאולוגיה רבים בארץ פרוצים ולא זוכים לתחזוק הנאות ולחפירות ההמשך .
למשל בבית ירח יש פסיפס מדהים שכמובן עקב חוסר תקציב כוסה לפני מספר שנים בכדי לשמרו וזו רק דוגמא אחת מתוך אלפים. בכדי להפוך את תל בית ירח למקום תיירותי ולעשות חפירות המשך נירחבות בכל איזור בית ירח- ירדנית- צמח צריך תקציב גבוה מאוד וזה מצריך ארגון תרומות או הקצאת משאבים. אגב- באיזור בית ירח כל הזמן יש חפירות פעילות של הרשות, המקום כל כך מלא בממצאים ארכיאולוגים שרק מחכים שיבואו וימצאו אותם כבר.

לגביי רשות הטבע והגנים - לצערי העבודה שלהם לא נעשית כפי שצריך. הארגון מאוד חולה וזקוק לשיפור וארגון מחדש, חבל שבסופו של דבר אנשים שם דואגים רק ל"תחת" שלהם ולכסף שהם ייקבלו ולא למטרה שבשבילה הם הגיעו לשם מראש.

ומגדל העמק לא היה רק בזכותי. הפרוייקט מערב גורמים ממשלתיים רבים וכבר לפני 3 שנים היה דיבור על הקמת הגן. רק השנה הושג התקצוב למקום וכך יצא שבמאי התחילו שם העבודות. יכול להיות שנתתי תמריץ כלשהו לעירייה אך כמובן שהיו מעורבים פה גורמים רבים. כמובן שאני אעדכן בקרוב על התפתחות הגן ואני גם אסקר את פתיחתו ואהיה שותפה בהמשך הדרך של הגן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:47

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר