לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2007, 21:26
  einat8 einat8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.06
אהבה קצרה

השעה הייתה אחת עשרה וחצי בבוקר.גלי נערה בת חמש עשרה,שערה קצוץ עיניה כעיני שקד . מלאות תמיד בשמחת החיים, אהבה לטבע ולהופעות .

התיישבה לצד חברתה הטובה דנה , מתחננת בדף חשבון את הטיול הבא שלהן .

שיקרה מהיום בו ישמע הצלצול האחרון , והחופש יחל. הם כבר יהיו במקום אחר ,

חשבה לעצמה תוך כדי כתיבה .

עוד משכבר ימים , אהבה לטייל , אם הוריה ואחיה התאומים גל וטל , היו נוסעים לחו"ל ובארץ . בכל המקומות שהייתה בהן , גמעה בעיניה ,את היופי שהיה חבוי בהם.

כשהכירה את דנה , שכנתה לבניין המגורים . העמיקה והעשירה עוד יותר את אהבתה לטבע , לטיולים . וגם לההופעות . ושגילתה שגם דנה כזאת . התחברה אליה מיד ,

היו יושבות שעות ביחד משוחחות , צוחקות . ושפגשו ברונית , והיה בניהם כימיה .

צירפו אותה אליהן , כך הקימו את חבורת כייף .

ומדוע קראו לה ככה, כי הן היו כאלה , שאהבו לעשות חיים . להנות ולו מהדבר הכי קטן, כל אחת הייתה חושפת מול השניה . סודות כמוסים , חוויות היום , רגשות, ואהבתם לטיולים . היו יושבות מול האלבומים והיו מראות אחת לשנייה , את התמונות עוצרי נשימה .

במקום הקובע שלהן , בפציריה של מנחם , איש שמנמן שבאפו מונחות משקפיים עגולות . אך הוא תמיד קיבל אותן בסבר פנים יפות , והיה מכין להן את הפיצה שאהבו לאכול .

כמו כן , היו לומדות ביחד , שומעות את שלמה ארצי ללא הפסקה , גומעות כל מילה ומילה . מתחילות שיר עוד לפני המנגינה , נוסעות לכל הופעותיו . ובנוסף ללימודים, היו עובדות בביבסיטר , ובמלצרות . וחוסכות כסף .

שהיו מגיעות לסכום כסף גדול , היו מחברות אותו יחד ומניחות אותו ,

בקופת חיסכון קטנה . על המדף בחדר של רונית . וכשהיה מגיע איזה חופש מן הלימודים , תמיד מצאו ביחד איזה כייף לעשות .

פעם הם נסעו לשבוע ימים לאילת , הניחו כמה בגדים בתיק והגיטרה של רונית , ונסעו לחוף הים . שם שרצו כל שעות הבוקר , ובלילה חגגו במעונדים . ובפינוקים שהעיר אילת הייתה מעניקה להן.

פעם אחרת . היו אפילו במצדה , ונהנו מכל המופעים שהיו שם , במיוחד מהמופע הגדול של שלמה שהופיע באותה השנה .

השנה חוזרת היא עם חברותיה לטבריה , הקיץ כבר בפתח . ואין חשש שתפרוץ עוד מלחמה . לאחר שזו הסתיימה בעצב רב . הבינה שזה הרגע להתחיל שוב להנות מהחיים, שמתחדשים להם מחדש .

חיכתה בשקט לצלצול הגואל , שהגיע סוף סוף , והיא ושתי חברותיה דנה ורונית , חיברו שולחן לשולחנה והתיישבו והחלו לתחנן . גלי אמרה להן אם שוחחו עם הוריהם.

מבחינתה הוריה מרשים כרגיל . וכולן אמרו שכן . יופי תוך כדי התחנון נשמעה דפיקה בדלת הכניסה לכיתה . שלום .

השלום הקפיצו אותן , נבהלו ממנו . בפתח עמד נער גבוה , שערו מותלתל שטני , ועיניו כחולות . וכשהוא חייך אליהן . בסוף חיכו להן שתי גומות חן מקסימות . גלי התבוננה בו , והיופי שלו פשוט הלם בליבה . לפתע הסמיקה .

וחברותיה ראו זאת מייד, וחייכו אחת לשניה , במה אפשר לעזור שאלה לאחר שנשמה קלות . מן מהמבוכה שנוצרה . אני מחפש את הכיתה של רננה פלג .

זאת הכיתה ענו .

מי אתה , שאלו הבנות .

שלום שמי ניסים , אני התלמיד החדש שהגיע מהעיר נתניה .

אה נעים מאוד , דנה , רונית , גלי . שפניה הסמיקו מהיופי של ניסים , איפה אני יכול לשבת שאל . אתה יכול לשבת ליד הכיסא הריק של נועה . ומי זאת נועה , גם תלמידה חדשה שהגיעה אלינו מהעיר חיפה .

אני רואה שאתם קולטי תלמידי חוץ , כן משהו כזה .

משהו רוצה לשתות , שאלה לפתע גלי . כן אני , תפוזים בבקשה , ודנה הגישה לה את הכסף . ואת רונית , גם אותו הדבר . אין בעיה .

שיצאה מן הכיתה , ועמדה ליד מכונת השתיקה , חשבה לעצמה . מה קרה שהסמיקה ככה , נכון שעיניו יפות . אבל , הייתכן ?,. שרגש האהבה פגע בליבי . דווקא רגע לפני שאנו יוצאים לחופשת הקיץ הגדולה .

נכון שבכיתה , יש כבר כמה זוגות . נועם עם נטלי , אפילו הילד השובב יש חברה בשם ענבר . וגם לסיגל יש חבר חייל , אותו הכירה גם בקוטלי בית הספר . ובשנה שעברה שגיא חברה עזב את ספסל הלימודים . והחל את חייו האחרים . המשכו השניים להיות ביחד, והאהבה בניהם פורחת . ועכשיו היא , פתאום מאוהבת .

היא לחצה על הלחצנים הלא נכונים , במקום תפוזים לחברותיה , לאחת הביאה מים מנרלים , ולשניה תפוחים . ולה במקום קוקה קולה , קינלי . ושבה לכיתה , שנכנסה ניסים כבר לא היה . איפה הוא שאלה , מי שתיהן ענו לה וחיוך קונדסי בפניהן.

ניסים , אה הלך להרשם במזכרות . שהוא בכיתה שלנו , פשוט לא הספיק לפני כן, מפני שרצה למצוא את הכיתה שלנו .

שנגמר היום , בדרך הביתה , שמו לב חברותיה . כי היא אינה כאתמול שלשום , מאז שניסים נכנס לכיתה . כדור הארץ קורא לגלי . מה קורה שאלו , אני בסדר . את לא.

ראינו איך הסמקת שהוא נכנס לכיתה , וכל היום לא הפסקת להביט בו . אז מה אסור כבר להביט . לא מותר , רק שתדעי שגם הוא אינו רגיש למבטייך הסמוקים .

די , תפסיקי , את יודעת שזה לא יכול להיות . ואם זה כן היה קורא אז מה שמחה בשבילך , זה כיף להתאהב . נכון , אמרה חברתה .

אז מה בדבר לדבר איתו, השתגעתן , רק היום הוא הגיעה , אני בעצמי עוד לא יודעת מה הרגש הזה שהולם בליבי . אני צריכה זמן . זמן למה , לעקל . בואו נמשיך לתחנן את הטיול יש לנו עוד הרבה מה לעשות . ניסתה לשנות נושא , העיקר שלא יציקו לה, בשאלותיהן המכבידות . למרות שבליבה, ידעה את התשובה . היא מחבבת אותו .

הימים שחלפו , די שינו את סדר יומה של גלי , גלי קמה מוקדם התלבשה והזדרזה לבית הספר . יש לציין שמאז ניסים , היא מגיעה בזמן לבית הספר . אפילו שעוד לא ממש יצא לה לשוחח איתו , מלבד אם הוא יכול להשאיל לה מחק , או עיפרון , והמבטים שהיו בניהם, דיברו מבעד לעצמן .

היא כל הזמן , רשמה את שמו במחברתה , והביטה בו , והוא בה . ועיניו תמיד האיצו את הלומות ליבה .

יום אחד שהתיישבה מול חברותיה , בשיעור החופשי , שאלה אותן מה אתן אומרות .

מה , על ניסים איזה יפה הוא אמרה . יש בזה משהו אמרה רונית .

דנה מה אני יכולה לשאול אותך משהו , מה שאלה ?,.את יכולה , בוודאי ענתה.

כבר אגש אליו , לשאול אותו . אני רואה שהוא אינו מפסיק להביט בך , כן אני יודעת אבל לא הייתי בטוחה , שהמבטים הללו אומרים משהו .

אין בעיה , ביי לכן . והלכה לכיוון ניסים , ניסים כן ענה לה .

אני יכולה לשוחח איתה בצד , כן בטח . הם התיישבו על השולחן הירוק שהיה כתוב בו מכבי תל אביב בכדורסל ובכדורגל . אני רואה שאתה ספורטאי , כן אני אוהב לשחק אבל לא רק . מה אתה עושה בזמנך הפנוי . מצייר .

מצייר מה , כל מיני . למה את שואלת . סתם , תגידי כן , החברה שלך איזה מהן , היפה העדינה . גלי נכון . כן נכון . היא מצאת חן בעיני . יש לה משהו , לא . אז כן , ענתה לו ישירות , תראה היום בסוף הלימודים תחכה לה ליד השער , אני אקח את החברה השלישית בכדי שתוכלו לשוחח בסדר , בשמחה ותודה . גם לך , . שהיא חזרה סיפרה לה שהוא מצייר , ואוהב את מכבי תל אביב בכדורסל , וכדורגל . הוא צייר כדור על השולחן שלו . תודה

והוא מרגיש משהו שאלה גלי , כן הוא אמר שאת מוצאת חן בעיניו .

כשנכנסה המורה , ביקשה להוציא את מחברות האזרחות . כל השיעור הרהרה בדבר חברתה שאמרה . כי אכן ניסים אוהב את היופי שלה , שהאינסטיסקים שלה לא טעו, בדבר המבטים שנשלחו ממנו לכיוון שלה . ושמחה מאוד , כבר יומים יודעת היא כי התאהבה בו מעל הראש .

בסוף היום ניגש אליה ניסים , והתיישב בשולחן שלה .

הם הביטו זה בזו . והשתיקה שררה בכיתה יכלה לחתוך את הרגש שחשו השנים כסכין החותך כיכר לכם כפרי .

לאחר המבוכה , ניסים שאל אותה בא לך ללכת אל הים היום . בשמחה , אז אני אבוא אלייך רק תגידי לי מה כתובת ביתך כי את יודעת אני חדש בעיר . כן אני יודעת ופניה שוב הסמיקו וליבה הלם . והוא שחש בזה . ליטף את ליחייה ואמר זה בסדר .

זה רגש נעים להרגיש , ושניהם יצאו אחוזי יד . מרחוק ראתה אותם נועה , התלמידה שהגיעה מהעיר חיפה . והיא צלצלה לחברותיה , רונית ודנה . שיש לגלי חבר חדש . הילד שהגיע מנתניה , ראיתי אותם אוחזים יד .

הימים שחלפו, היו הכי מאושרים בחייה של גלי . היא כל הזמן יצאה עם ניסים, וחברותיה . ראו סרטים . ובערבים היו יושבים השנים שחים על החיים . שברקע שלמה ארצי היה שר . ניסים שלא הכיר כל כך את שיריו כבר הספיק לדעת אותם עוד לפני תחילת המנגינה .

כי הבין שגלי אוהבת אותו מאוד ,לפי כל הפוסטרים התלוים בחדרה ,

והוא די קינא בליבו . מבלי לומר לה דבר , שהיא ככה אוהבת את שניהם .

והיה אומר לו בליבו שהיא שלו .

שהגיעה מועד הטיול , היא התקשרה לחברותיה והודיעה לה שהיא אינה באה עמן .

הן ישר התייצבו בביתה . עם השאלות . אבל למה , תכננו ללכת לההופעה לטייל בטבריה . חסכנו בשביל זה כסף רב . תראו אני בהחלט מבינה אותכן , אבל אני לא יכולה רק עכשיו , יצא לי להכיר את ניסים יותר לעומק , וגיליתי נער מדהים .

הוא יחכה לך שתחזרי מן הטיול , אני יודעת שהוא יחכה , אבל זאת אני שרוצה להיות איתו לשוחח איתו . תראו גם שאהיה איתכן , אני לא ממש אהנה מהטיול כי כל הזמן אתגעגע אליו , וארצה להיות כבר איתו . תבינו , שמתאהבים הרגשות משתנים .

חברותיה התבוננו בה , פניהם היו כעוסות . גלי נתנה להן בחזרה את הכסף שחסכו, והציעה להן כן לנסוע בלעדיה . ולישון עם בת דודתה , בת גילם. היא תקבל אותן בסבר פנים יפות .

גלי זה לא פייר , אמרו השניים בלוקחם את הכסף ויצאו החוצה .

כשהן הלכו , חשבה עליהן . מדוע הן אינן מבינות אותה . שהיא מאוהבת , ושמאוהבים מוכנים לעשות הרבה ויתורים , גם על טיול והופעה . זה צד שאינה הכירה בהן ,

כל חייה גדלה במחיצתן . ותמיד הצליחו גם על הריבים הגדולים להשלים . אז מה קרה עכשיו למה הן מפנות לה ככה את גבן . היא מוכנה שישנו אצל בת דודתה , שיודעת מהסיפור . אז מה הבעיה שלהן . אם זה היה קורא להן , והן היו מתאהבות . והאהבה שלהן הייתה מניבה ישירות פרי . כמו שלה קרה . היא הייתה מבינה ולא שואלת שאלות .

כל החופש , הייתה במחיצת ניסים , חברותיה כבר נסעו . לפי בת דודתן , היא קיבלה אותן יפה . וגלי שמחה . לפחות הידיעה שהן נהנות . זה הקל עליה מעט . אבל גם היא נהנת במחיצתו של ניסים , שלא מפסיק להריף עליה דברי אהבה מתוקים , שכל חייה רצתה לשמוע . והרגישה כמו בסרטים הישנים שאהבה לראות . כמו חלף עם הרוח ,

ואהבה בשחקים .

ישבה שעות לצידו , ונדמה לה שהכירה את נסים עוד מימי קדם . כאילו הוא נולד כאן בשכונה שלה . המשפחה שלו קיבלה אותה בשמחה רבה . וכן אחיה התאומים שלא מפסיקים לרוץ אחריו . ניסים שחק איתנו כדורגל , שחק איתנו כדורסל , וניסים היה משחק אותם מרים אותם אל הסל , או נותן להן לנצח בקלות . וכך קנה את ליבם .

דרך המשחקים שאהבו , גם את הוריה . שאהבו לראותו ולשוחח עמו , והוא היה גלוי איתם לגבי ביתם . והיא גלויה איתו לגבם .

באחד הימים לפני סוף החופש , נפגשו עם חברותיה בפיציריה , היא אמרה להן נו איך היה . היה יפה ענו . חבל של א באת , בת דודתך הייתה ממש נחמדה . אנחנו נכתוב לה מכתב תודה . בדיבורן הרגישה מן קרירות מופגנת כלפיה , ידעה על אשר ליבן .

ידעה שהן היו שמחות אילו הייתה יותר בחברתן . אבל היא בחרה בניסים , והם הרגישו מיד במרחק שנוצר בניהם . גלי אמרה שלום והתיישבה ליד ניסים שהיה מאוד מצוברח ושאלה קרה משהו .

כן , מה אני לא ממשיך שנה הבאה בבית הספר שלנו . למה ?,. שאלה , מפני שהוריי לא מתאקלימים יפה . אבי כבר חודשים ארוכים אינו מוצא עבודה . וגם אימי לא , ולכן החלטנו שלפני תחילת שנת הלימודים אני חוזר לנתינה .אבל פניה של גלי החווירו , ועיניה דמעו . ומה איתנו שאלה , אני יודעת אנחנו נמשיך לאהוב , אשתדל לנסוע אלייך בחופשיים . אך זה לא יהיה אותו הדבר . המרחק הגעגוע אני יודע גלי , אבל תביני גם את הוריי שאני דואג להם נורא . הם דואגים גם לעתידי , אם לא יוכלו למצוא עבודה , איך נוכל להמשיך ללמוד באותו בית הספר , הסברתי להם שאני מוכן לעבוד , אבל הם לא מוכנים להקשיב לי . ולכן אנו חוזרים .

מתי , שאלה בדמעות . מהיום עוד שבועיים , אז ככה שאני רוצה לבלות איתך את כל הזמן הזה . אין בעיה ונשקה לו , למה החברות לא באות לשוחח איתנו שאל.

הן כועסות , אני מרגישה את זה בדיבור שלהן , למה ?,. בגלל שלא באתי איתן ונישארתי לצידך , ואתה ידוע מה . מה ,אני שמחה שלא נסעתי לפחות אני איתך , עוד כמה רגעים לפני שתסיע חזרה לעיר מולדתך .

הימים חלפו בקצב מסחרר , והגיע היום בו עמדה מול ניסים , ולא הפסיקה לנשקו .

ניסים הבטיח לכתוב, לבוא לבקר . וגלי אמרה שתחכה לו . שלא תיתן את ליבה לאף אחד הוא שייך רק לו .

לאחר שניסים נסע , וחברותיה ידעו על הפרידה הקשה בוודאי לגלי . הגיעו לביתה ,

גלי פתחה להן את הדלת . ואמרה רק אתן חסרות לי עכשיו , אין לי כוח להלעבות שלכן .

לא באנו להעליב אמרו , להפך באנו להשלים , אנו מצטערות .באמת כן , בכל זאת נסענו ובת הדודה שלך הייתה נחמדה ונהנו , מצטערות שניסים עזב . זה בסדר אנחנו מעכשיו נתכתב הרבה ,ואסע אליו בכל חופש שניתן . אז חברות , כן בהחלט .

והן התחבקו , ולחצו ידיים , חברות הכייף מתאחדת שנית .צחקו אך יותר בוגרות ויותר ינסו להבין אחת את השניה .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
חזרה לפורום
ישן 07-07-2007, 17:38
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי einat8 שמתחילה ב "אהבה קצרה"

אוקי, אני לא מקצוענית, אבל אני חייבת להאיר:

1. עריכה לשונית לפני שאת מפרסמת, היו לך פה ושם שגיאות כתיב ודימויים לא נכונים.

2. הפיסוק שלך לא נכון, ו' החיבור לא יכולה לבוא אף פעם אחרי נקודה. בעיקרון, גם אחרי פסיק לא, אבל יש יוצאים מהכלל.

3. את מפסיקה משפטים באמצע ומתחילה אותם מחדש אחרי נקודה או רווח (לפעמים כפול) קשה מאוד וכמעט מסובך לשמור על רצף קריאה נוח ואין הבנה של הטקסט, אני לא הצלחתי לגמור את הסיפור בגלל זה >וניסיתי<

4. דיבור ישיר או עקיף מקבל נקודותיים לפני המשפט ומרכאות. דוגמא:
אחרי מחשבה עמוקה דני אמר: "לא, אני לא חושב שזהו צעד נבון לעשות"

אלו כללים בסיסיים שאת חייבת לזכור על מנת שהקורא ירצה לקרוא את הסיפור שלך, יתכן שהוא מבריק ביותר, אבל הכתיבה הלא נכונה מבטלת כל רושם טוב או רצון להמשיך לקרוא.
בהצלחה בהמשך.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:11

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר