לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2007, 15:06
  cen cen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.07
צה'ל נראה כמו פלנגות

אם נראה תמונות של צה'ל רק מאזור הראש והקסדות לא נוכל להשתחרר מהתחושה שיש לנו צבא של אספסוף עני שמשתמש מכל הבא ליד.
באותם יחידות שפועלות רואים קסדות צהליות קסדות אמריקניות קסדות מכוסות וקסדות חשופות קסדות מכוסות כך וקסדות מכוסות אחרת ועכשיו גם קסדות מכוסות אמריקניות מנומרות יחד עם כיסויים צהליים רגילים.
זה נראה כמו שכבות אוכלוסיה נמוכות שמקבלות כל מיני תרומות מנדבנים והם לבושים בלי סגנון ואחידות אלא בערבוביה אקראית.
וזה מצטרף לבעיה עתיקת היומין על הלבוש בצה'ל על הרישול והזילזול. ותראו תמונות של אירועים חגיגיים בצה'ל כשהחיילים לובשים כומתות. התמונה מפחידה, הכומתות יושבות על הראש בלי סדר אחיד לחלק מהחיילים הכומתה נוטה לאחור לאחרים לצד ימין או שמאל. כשרואים את כל הצבאות בעולם ואני מדגיש את כל הצבאות לא רואים תופעה כזו. אנחנו רואים פה באתר את המיליטרי-פוטו ושם רואים חיילים במסדרים כמו ערוגות פרחים.
מה ההסבר לזה האם אנו עם נחות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2007, 16:04
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cen שמתחילה ב "צה'ל נראה כמו פלנגות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cen
אם נראה תמונות של צה'ל רק מאזור הראש והקסדות לא נוכל להשתחרר מהתחושה שיש לנו צבא של אספסוף עני שמשתמש מכל הבא ליד.
באותם יחידות שפועלות רואים קסדות צהליות קסדות אמריקניות קסדות מכוסות וקסדות חשופות קסדות מכוסות כך וקסדות מכוסות אחרת ועכשיו גם קסדות מכוסות אמריקניות מנומרות יחד עם כיסויים צהליים רגילים.
זה נראה כמו שכבות אוכלוסיה נמוכות שמקבלות כל מיני תרומות מנדבנים והם לבושים בלי סגנון ואחידות אלא בערבוביה אקראית.
וזה מצטרף לבעיה עתיקת היומין על הלבוש בצה'ל על הרישול והזילזול. ותראו תמונות של אירועים חגיגיים בצה'ל כשהחיילים לובשים כומתות. התמונה מפחידה, הכומתות יושבות על הראש בלי סדר אחיד לחלק מהחיילים הכומתה נוטה לאחור לאחרים לצד ימין או שמאל. כשרואים את כל הצבאות בעולם ואני מדגיש את כל הצבאות לא רואים תופעה כזו. אנחנו רואים פה באתר את המיליטרי-פוטו ושם רואים חיילים במסדרים כמו ערוגות פרחים.
מה ההסבר לזה האם אנו עם נחות.

ברוך הבא לצבא העם.
סוגים שונים של ציוד לחיילים הלוחמים זאת הבעיה הקטנה יותר לדעתי. אם אתה מחפש רישול וזלזול אז אתה תמצא אותו בעיקר ביחידות העורפיות, בהן לא מקפידים עם הופעה חיילית בסיסית. בשבוע האחרון יצא לי לבקר לא מעט בעזריאלי ורק לראות את השומרים המצ'וקמקים מעבר לכביש עשה לי בחילה. אני לא חושב שצ'יקמוק בצורה של הכומתה משליך על מקצועיות החייל, למרות שזה חלק מחיילות. עדיף לוחם שלא שם גומיות בנעליים מלוחם שלא תופס מחסה כמו שצריך.
אגב, צבאות העולם - ברוצ הצבאות מדובר בחיילים שכירים, כאלה שמקבלים כסף עבור שירותם. אם היה לחיילי צה"ל תמריץ אמיתי (חיובי או שלילי) כדי "להיראות כמו שצריך" ולא היו מגוייסי חובה אז אני בטוח שעניין ההופעה היה משתפר. היום רק מי שחשוב לו להיראות טוב, או שפוחד מעונש שומר על הופעה תקינה.

והדוגמא של קסדה ישראלית ואמריקאית היא לא מתאימה. גם האמריקנים משתמשים בסוגים שונים של קסדות. הכיסוי ה"אמריקני" מגיע יחד עם הקסדה. אפשר למצוא אותו ביחידות מילואים שמקבלות את הקסדות האמריקנית, שמן הסתם נקנו בכספי סיוע. הכיסוי הישראלי, אגב, לא מתאים לקסדה האמריקנית - הסקוצ'ים קצרים מדי, ו woodland עדיף על קסדה מבריקה. ככה זה כשיש מגוון של ציוד. כל יחידה בוחרת את הציוד המתאים לה, ואם זה לא נאכף אז חיילים "משיגים" גם ציוד אחר.

גם החיילים האמריקנים סובלים מבעיה דומה, של מגוון צבעית והסוואות. באשכולות "תמונות היום" יש אינסוף דוגמאות לכך.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 06-07-2007, 20:28
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לגבי הסוואת קסדות יש פיתרון פשוט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
במקום לערבב הסוואות וכו', פשוט ניתן להכין כיסויי קסדה אחידים מרשת הסווואה.

לדעתי שיטת ה"עשה זאת בעצמך" היא מוצלחת עוד פחות מערבוב הסוואות. במקום שלחלק יהיו הסוואות טובות יותר ולחלק טובות פחות, אז לכולם יש הסוואה גרועה, כמו משהו שנעשה בתוכנית של בתיה עוזיאל. לא כל החיילים מוכשרים באותה מידה. עדיף להזמין משהו טוב ממפעל שיכין כיסויי קסדה אחידים, כמו שיש לקסדה העגולה ה"ישראלית" - שיהיה גם לאמריקאית במקום ה woodland.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
בעניין המדים ממילא יש צורך סוף סוף במדי הסוואה מודרנים עבור הלוחמים.

אני מסכים איתך לחלוטין. רק צה"ל וקוריאה הצפונית נשארו עם mono-color.
להסתכל על השכנים שלנו מצבא ירדן ולקנא.
ישן 06-07-2007, 19:45
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
צה"ל נראה כמו בני העם שמרכיבים אותו...

סע לכל חור שבעולם: מחוף הים, דרך סיבוב בחנויות עממיות ועד לחדר האוכל בבית המלון: בכל מקום תזהה מיד את אחיך הישראלים בזכות אי ההקפדה המוחלטת - עד כדי התעלמות - מכל הפרטים, קטנים עד גדולים. בין אם טי שרט דהוי מרוב כביסות+כמה חורים באזור האגן+מכנס שמעולם לא עבר מכפלת, ועד ההמצאה הצברית הגאונית של "ניו באלנס חדשות (מהדיוטיפרי)+ג'ינס חדש (מקסטרו)+חולמת פלנל (אבל מחוץ למכנס)" כמקבילה הישראלית ל"לבוש לארוחת ערב".

מוזר שאנחנו, בני מדינה שבה אפילו העשירים לא מתלבשים בהידור והקפדה, מצפים משום מה שבני ה-18 פתאום יקפידו על מראה...

ישן 06-07-2007, 20:36
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "צה"ל נראה כמו בני העם שמרכיבים אותו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
מוזר שאנחנו, בני מדינה שבה אפילו העשירים לא מתלבשים בהידור והקפדה, מצפים משום מה שבני ה-18 פתאום יקפידו על מראה...

כשאנשים נדרשים להתלבש בצורה מסויים - הם עושים זאת.
אם תלך למשרד של עורכי דין, אתה תמצא אנשים בחליפות מחוייטות ועניבות.
ההופעה של נהגים באוטובוסים של אגד מאז שאלה חויבו בתלבושת אחידה ותקינה נראית טובה בהרבה מהופעה של נהגים של תחבורה ציבורית שלא מקפידה.
במקומות שבהם אין הוראה להתלבש בצורה מסוימת, אז אנשים יתלבשו כפי שנוח ונעים להם.

אם היתה ענישה אמיתית ולחיילים היה אינטרס לשמור על הופעה תקינה אז לא היית רואה כל כך הרבה חיילים מצ'וקמקים.
למה יש כל כך הרבה חיילים עם נעלי ספורט במקום נעליים צבאיות? כי קל להשיג פטור על נעליים.
למה חיילים מורידים חולצה ברכבת ומסתובבים על חצי א'? כי אין מי שידפוק להם תלונה, וגם אם יש אז העונש לא מרתיע.
למה הכומתה מצ'וקמקת וג'ובניקים קולעים לתוך חרוזים ומדביקים פלאפל מאחורה? כי אין מי שיקפיד עליה וגם ככה היא לא עולה אף פעם על הראש.
ישן 06-07-2007, 21:38

השאלה היא לא למה אין אכיפה (גם זו בעיה) אלא למה מלכתחילה אנשים מתייחסים לרישול
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h] מוזר שאנחנו,..."

כאל "אמירה". יש הבדל בין חייל צ'יקמוק משום שמדיו מראש לא מתאימים לו ובין איזה חייל שראיתי לפני כמה ימים שהלך עם נעליים אזרחיות, חולצה בחוץ, לא מגולח (יעני מראה של לא מגולח), עגיל באוזן ובלורית משומנת שבולטת מחוץ לכובע מצחייה שלבש על הקודקוד. הבעיה אינה באכיפה כמו מראש בגישה. שום אכיפה לא תעזור (במדינה חופשית) היכן שבשום מקום לא שמים דגש על מראה לא מרושל. הרישול מתפס כמין סוג של אופנה ולכן אנשים "מקפידים" להראות מרושלים. כאן לא תעזור רק אכיפה כי התופעה אינה תוצאה של אי שימת לב.

בכל מקרה, לך פעם לכנס כלכלי/הייטק שבו יזמים ישראלים נפגשים עם משקיעים/עיתונאים/עמיתים מחו"ל (וזה יכול להיות גם כנס בחו"ל) ותראה שם את אותן תופעות לבוש ומראה מרושלים אצל אנשים שגמרו מזמן את הצבא. זו בעיה של גישה ולא של "אין תשלום מחיר על הזנחה ואי הקפדה של המראה".

כשאני הייתי חייל פשוט בגדוד מה שעניין את החיילים - ואני מדבר אפילו עד דרגת המ"פ - היה מה הפוזה שהם משדרים: העבירו מדור לדור חגורות "לבנות" ורצוי גם שיהיו פרומות קצת, העבירו מדי א' חדשים (תלת) כמה וכמה כביסות (ויש שאפילו סיפרו שהוסיפו כל מיני דברים לכביסה) כדי שיראו ישנים, העבירו את הנעליים עינויים (רמיסת החרטום והשרייתו בנפט או אלוהים יודע מה) כדי שיראו שחוקות ומאוד הקפידו שלא לתקן את החתך בצד המכנס שדרכו ראו את התחתונים. זה כל מה שאני זוכר (בלי לדבר על זניחת הדובון ולבישת מעיל אמריקאי שבארה"ב אפילו הומלס לא היה לובש מעיל כזה במצב שבו ירש אותו אותו חייל). היו תקופות שבהן פשוט הקפידו יותר אבל אז פשוט הקפידו אנשים לעשות מה שצריך רק כל עוד היו בטוחים שיכולים להתפס איכשהו. הייתה אווירה ברורה של "אני נראה מסודר רק כי אני מפחד לסגור 28". זו בעיה של גישה לא של אכיפה.

ובל נשכח שבצבאות אחרים נושא היציאה הביתה, הדרך הביתה ומה שעושים בחופשה רלוונטי הרבה פחות. יש במחנה ספר, יש מכבסה ויש מסדרים. אתה חי בין חיילים.

ישן 06-07-2007, 22:20
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "השאלה היא לא למה אין אכיפה (גם זו בעיה) אלא למה מלכתחילה אנשים מתייחסים לרישול"

ציטוט:
איזה חייל שראיתי לפני כמה ימים שהלך עם נעליים אזרחיות, חולצה בחוץ, לא מגולח (יעני מראה של לא מגולח), עגיל באוזן ובלורית משומנת שבולטת מחוץ לכובע מצחייה שלבש על הקודקוד.

אני בטוח שאם החייל הזה היה מקבל שבת על ההופעה שלו, ביציאה הבאה הוא היה מקפיד הרבה יותר.
כמו שחייל, מצוקמק ככל שיהיהמקפיד על מחסניות מלאות במסדרי כוננות בטירונות מתוך ידיעה שהחופשה שלו בסכנה, כך גם היה עם הופעה, אם היו מקפידים עליה באותה מידה.

ציטוט:
בכל מקרה, לך פעם לכנס כלכלי/הייטק שבו יזמים ישראלים נפגשים עם משקיעים/עיתונאים/עמיתים מחו"ל (וזה יכול להיות גם כנס בחו"ל) ותראה שם את אותן תופעות לבוש ומראה מרושלים אצל אנשים שגמרו מזמן את הצבא. זו בעיה של גישה ולא של "אין תשלום מחיר על הזנחה ואי הקפדה של המראה".

במקרים מסוימים זה ההבדל בין חברה שמצליחה לחתום על חוזה לבין חברה שמפספסת חוזה.
לדוגמה, לפני פגישות עם חברות יפניות, חברות רבות שוכרות יועצים והדרכות שיסבירו כיצד יש להתנהג מול לקוחות מיפן; מתוך ידיעה שאם תאחר, תתפרץ בזמן שהלקוח מדבר או צורת ההתייחסות לכרטיס הביקור שלו יכולה לשבור עיסקה.

ציטוט:
הייתה אווירה ברורה של "אני נראה מסודר רק כי אני מפחד לסגור 28". זו בעיה של גישה לא של אכיפה.

זאת בדיוק אוירה של אכיפה. אני עוצר ברמזור אדום, גם כשהצומת ריקה לגמריי כי אני פוחד שיצלמו אותי וישללו לי את הרשיון. אני לא גונב מחנות כי אני פוחד שיעצרו אותי. לא חסרות דוגמאות.
אם בני אדם לא פוחדים להיענש אז הם לא ישמרו על החוק...
ישן 06-07-2007, 22:31

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]איזה חייל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
אני בטוח שאם החייל הזה היה מקבל שבת על ההופעה שלו, ביציאה הבאה הוא היה מקפיד הרבה יותר.
כמו שחייל, מצוקמק ככל שיהיהמקפיד על מחסניות מלאות במסדרי כוננות בטירונות מתוך ידיעה שהחופשה שלו בסכנה, כך גם היה עם הופעה, אם היו מקפידים עליה באותה מידה.

אני בטוח שאם היה מקבל "חינוך" מהבית הוא היה יודע שיש לתת כבוד לכל מעמד, גם אם אתה לא מרוצה ממנו. מערכת אכיפה אינה יכולה לפעול בכאוס ביעילות. כאשר כל הסביבה משדרת "חפיף" אין אפשרות לשלוח גוף מנותק שיתנהג כאילו אנחנו מדינה אחרת. לא ניתן להעמיד במקום גוף גדול של אנשים שאינו מכבד את הופעתו בתור אמירה. כמו שכתבתי כבר: אלה לא אנשים שמחפפים ביציאה הביתה. אלא אנשים שמשקיעים במקרה המרושל שלהם.

ישן 06-07-2007, 23:15
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "[QUOTE=NimDod]אני בטוח שאם..."

לרוב, החיילים בצבא ארה"ב באים מאזורים קשים ומשכבה סוציו אקונומית יחסית לצה"ל שחייליו מגיעים מכל פלחי האוכלוסיה (טוב, כמעט) ובכל זאת, הם מקפידים על משמעת גבוהה בהרבה.
באשכולי תמונות היום לא תראה חיילים אמריקנים עם תספורות משונות, עגילים, טבעות ונעלי ספורט.
אי אפשר להגיד שלחיילים שמגיעים מהמדינות הדרומיות, משכונות העוני בארה"ב ומקרב המקסיקניות שממלאים את שורות הצבא האמריקני יש רקע של תרבות משמעת בבית.
זאת לא התרבות אלא החינוך שהם מקבלים בתהליך ההכשרה.
תקפיד על משמעת, על אכיפה וענישה ותקבל חיילים ייצוגיים. זה לא בהכרח מעיד על היכולת שלהם בשדה הקרב, אבל אחרי שהשתחררתי וביקרתי בארה"ב וראיתי חיילים אמריקנים ברחוב, יכולתי רק לקנא.
אגב, יצא לי לראות בחור הומלס בניו יורק עם מדים צה"ליים ודרגות קצונה (לא זוכר איזה). היה מוזר.
ישן 06-07-2007, 21:51
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h] מוזר שאנחנו,..."

יש לזה הרבה הביטים... אם צהל נלחם כל כך הרבה אז צריך סיוע לוגיסטי ענק וטוב כדי שלא "יחסר" וכן יש את המדי ב' שנראה לי הרמטכ"ל הראשון לבש אותם כשהתגייס... זה בושה! אתה לובש מדים שלא נוח לך בהם...
את האכיפה של הרשלנות בלבוש יש גדודים שאוכפים טוב מאוד שנותנים אפילו על אזהרה ממשטרה צבאים ישר 28 ריתוק בלי לדבר.... אבל בסופו של דבר החייל הצהלי הוא שבוז תמידי אז תרתק אותו או תזיין אותו כמו שאומרים בסוף ימצא דרך איך לצאת מהצבא או יוצאי ג' וכו'.
אני מאמין שכל מפקד במקום שלו ירצה שהחיילים יהיו מרוצים ולא שבורים מהתחת בגלל לבוש...
אז במקום להקפיד על משמעת של למה אין גומיות בנעליים או החולצה בחוץ... אפשר לעשות מדים בהתאם כדי שזה יראה יצוגי ויפה ונוח...
למרות שעדיין ימצאו דרך לחרבן את זה כמו גדולים

ישן 06-07-2007, 22:08
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי 777 BigD שמתחילה ב "יש לזה הרבה הביטים... אם צהל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 777 BigD
את האכיפה של הרשלנות בלבוש יש גדודים שאוכפים טוב מאוד שנותנים אפילו על אזהרה ממשטרה צבאים ישר 28 ריתוק בלי לדבר....

אני לא חושב שצריך להגיע למצב ששוטר צבאי מסתכל עליך בכלל. כל כך רשה לסגור כיסים, ולשמור על נעליי נקיות? מי שהולך בהופעה לא תקנית פשוט דורש לקבל שבת.
ואם באמת היו דופקים עונשים שכאלה לכל חייל שהולך מחוץ לבסיס בהופעה לא תקינה אז מהר מאד חיילים היו מתחילים להיראות כמו שצריך. כשאין אכיפה אז לא הולכים כמו שצריך.
עובדה שבבסיסים ובחילות אחרים שבהם כן מקפידים על הופעה אז אין את הבעיות האלה, ולא מדובר בחיילים במדינה או תרבות אחרת. אותם אנשים, חינוך אחר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 777 BigD
אני מאמין שכל מפקד במקום שלו ירצה שהחיילים יהיו מרוצים ולא שבורים מהתחת בגלל לבוש...
אז במקום להקפיד על משמעת של למה אין גומיות בנעליים או החולצה בחוץ... אפשר לעשות מדים בהתאם כדי שזה יראה יצוגי ויפה ונוח...

מה הביג דיל בלשים גומיות בנעליים? זה כואב? מישהו ימות אם החולצה תהיה בפנים?
פינוק. לעשות דווקא. אם ההוראות היו ללכת עם החולצה בחוץ אז הם היו הולכים איתה דווקא בפנים.
אף חייל לא "שבור מהתחת" בגלל לבוש. ואם כן, אז הוא צריך פסיכיאטר.

חבורה של ילדים קטנים, לפעמים אני מצטער שצה"ל לא יכול להעניש כמו בצבא הסובייטי.
ישן 06-07-2007, 23:50
  cen cen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.07
נתרכז בכומתה ובמסדרים

כידוע חבישת כומתה כוללת כמה כללים, בגדול הכומתה יושבת ישר ומכסה את הראש עד חלק מהמצח כלומר לא רואים את שיער הראש בחזית מעל המצח. עכשיו המפקדים צרכים ללמוד את זה ולהקפיד שהחיילים יבצעו את הכללים.ופה אני רואה את ההבדל בין הצבאות. ראיתי מסדר ישראלי וכמו שתיארתי החיילים חובשים את הכומתה איך שבא להם. וראיתי מסדרים של צבאות אחרים כמו הצבא האמריקני או צבאות באירופה ושם רואים כבוד ומקצועיות ראיתי את המפקד עובר מחייל לחייל ומסתכל עליו חזיתית ומסדר לו את הכומתה אם יש צורך כדי שתשב במדויק על הראש. והמסקנות הם, ראשית אין בישראל תרבות של לבוש וכבוד ללבוש ושנית רמת הפיקוד נמוכה יותר הפיקוד לא ניתפס כמקצוע שיש ללמוד אותו באמת ולכן גם המפקדים לא מבינים את הענין. וכל זה לא קשור כלל לכסף ולא לחיילים ברכבות.
ובקשר למה שנאמר פה שאמנם אין סדר בלבוש אבל בשעת מבחן שזה העקר אנחנו חזקים אז אני מציע לחשוב כעת במלאת שנה למלחמת לבנון על הניצחון הגדול שלנו הן במישור הצבאי והן במישור האזרחי.
אין דבר כזה להצליח אם אין סדר ומשמעת. ורוב הניצחונות שלנו היו כי אויבנו היו חלשים יותר.
אני לא שוכח כבר 25 שנים מה שאמר גנרל אמריקני שבא לצפות במלחמת לבנון הראשונה ואמר שצה'ל הוא צבא סוג ג' שנילחם נגד צבא סוג ז' .
ודרך אגב הנושא של סדר ומשמעת כולל הלבוש מודגש לענינינו דרך חיל האויר ששם יש סטנדרטים אחרים וגם נושא הלבוש מטופל טוב ובאמת חיל האויר הוא החיל שמצליח יותר מחילות אחרים וראינו את זה גם במילחמה האחרונה.
ישן 07-07-2007, 00:16

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי cen שמתחילה ב "נתרכז בכומתה ובמסדרים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cen
. ורוב הניצחונות שלנו היו כי אויבנו היו חלשים יותר.
אני לא שוכח כבר 25 שנים מה שאמר גנרל אמריקני שבא לצפות במלחמת לבנון הראשונה ואמר שצה'ל הוא צבא סוג ג' שנילחם נגד צבא סוג ז' .

מכל מה שיש למצוא דווקא אמירה של גנרל אמריקאי אתה זוכר? דווקא על האמריקאים המאוד מכופתרים אפשר להגיד את אותו הדבר. במלחמת המפרץ השניה היו הרבה דוגמאות לכך: כמובן שהם דאגו ששום גנרל זר לא יסתובב להם בין הרגליים שם. האמת היא שבמקומות שבהם הם נאלצו להלחם "אחד על אחד", ללא הסיוע המאסיבי והלוגיסטיקה מאחרויהם, הביצועים שלהם לא היו מרשימים כ"כ. חלק מהעיראקים לא היו אפילו חיילים מסוג ז'. אני לא רואה את האמריקאים מסתדרים טוב יותר ברמה"ג ב 6-7 לאוקטובר 73.

לא חסר מה לשפר בצה"ל אבל לחפש בצבאות אחרים את מה שיפה לעין ולחשוב שזה יפתור את הבעיות שלך זה לא הכוון.

ישן 08-07-2007, 15:09
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הממ, הם ניסו לדאוג שאפילו קולונל אמריקאי סורר בדימוס
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "[QUOTE=cen]. ורוב הניצחונות..."

לא יסתובב להם בין הרגליים. יש כמה סיפורים על קולונל דיוויד האקוורת' המנוח ומסעותיו העצמאיים במדבר, כשהוא מתחמק מצו מעצר (!) שהוציא הפיקוד האמריקאי כנגדו בגלל שהוא התקרב יותר מדי לשדה הקרב בלי ליווי של קצין עיתונות מגביל צמוד...

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 08-07-2007, 15:17

אני חושב שהיו אפילו איזה שניים משלנו שזכו לטיפול צמוד על זה שהסתובבו בלי רשיון
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הממ, הם ניסו לדאוג שאפילו קולונל אמריקאי סורר בדימוס"

במדינה ריבונית שארה"ב נלחמה על שטחה! לא שאני מחבב עיתונאים באופן כללי, או עויין את האמריקאים ומה שניסו לעשות בעיראק, אבל מה שסיפרו העיתצונאים ההם הציג את המש"ק והקצין האמריקאי בצורה מאוד לא מחמיאה מבחינת היכולת שלהם להבין משהו שלא רשום בספר הפקודות. גם ב"תמונות היום" אפשר לראות יום יום איך המדיניות האמריקאים להצרת רגליהם של מתעדים שלא "מטעם" עובדת נהדר - בעיקר תמונות שבהם נותנים סוכריות לילדים או נלחמים באוייבים מאוד מכוערים ומרושעים.

אפשר רק להזכר במשפט הבאמת אלמותי של מרטין שין "אנחנו קוצרים אותם במכונות יריה ואחרי זה נותנים להם פלסטר". הנה הגענו למקום רחוק מעניין המדים.

ישן 08-07-2007, 17:39
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני מניח שאתה סבור שהיחס בישראל לעיתונאים הוא בהכרח יותר טוב.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני חושב שהיו אפילו איזה שניים משלנו שזכו לטיפול צמוד על זה שהסתובבו בלי רשיון"

אז זהו, שלא.
ולגבי ההתייחסות המזלזלת שלך לצבא האמריקאי: עם כל הכבוד, הם באמת 2 דרגות מעל צה"ל. זה נובע ממסורת צבאית ארוכת שנים (כולל התנסות בעמותים צבאיים רבים ומגוונים), משאבים נדיבים שמאפשרים אימון והכשרה ברמה גבוהה, כולל (וחשוב מכל) לקצונה, וכמובן הציוד והנשק האיכותים ביותר שניתן להעלות על הדעת. מיותר להזכיר גם את עצם גודל האוכלוסיה בארה"ב שמאפשרת לקיים צבא מקצועי (שבו חייל חותם ל-4 שנים לפחות, ובמקרים רבים מאוד ל-8 שנים ויותר) גדול.
קל לזלזל בכישלון הצבא האמריקאי בעימותים מהסוג שבהם גם צה"ל כשל באופן מחפיר (וכך גם כל צבא אחר). ועדיין, עובדה היא שבעימותים קונבנציונאליים הצבא האמריקאי הפגין ברמה האופרטיבית ביצועים שלצה"ל פשוט אין שום דרך לחקות. לא בגלל העדר כוחות או ציוד כי אם בשל העדר יכולות פיקוד, מטה ושליטה כשמדובר במסגרות מעל לגודל הגדוד (או מכסימום החטיבה).
הטענה היחידה שיכול להיות לה בסיס היא שהטוראים והפיקוד הזוטר בצה"ל איכותי יותר מהבחינה האנושית מהמקבילה האמריקאית. יכול להיות שזה נכון, אבל זה בלי ספק נשחק ככל שהגיוס לצה"ל הופך סלקטיבי ויותר בנים למשפחות "חזקות" מוצאים דרכים להתחמק מגיוס.
ישן 07-07-2007, 20:05
  galks506 galks506 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07

טוב אז ככה...קראתי את כל האשכול ואתם צודקים צה"ל הוא פשוט צבא אספסוף...אני רואה את זה כל יום בשירות שלי וזה פשוט כואב לי. אני עכשיו יוצא לקק"צ בחה"ן ואני מתכוון לפחות במחלקה שלי בעתיד להשפיע בנידון. האחידות והבצעיות צריכים להיות הדבר מ"ס 1 בראשו של לוחם ובמקום זה כל לוחם חושב על ניראות על איך הווסט ישב יפה כי אולי תעבור איזה מש"קית בשמירה ואיך תשב הכומתה על הראש ואיך יראה הנשק שאני חוזר הבייתה.
אני הרגע סיימתי קורס מ"כים וגם אצלנו בטקס חבר'ה לא רצו לשים את הכומתה כמו שצריך כי ההורים מצלמים והחברה מסתכלת בקהל .
מכאן זה מתחיל חברים מאחידות וממבצעיות בפלוגה כל הציוד של כל החיילים צריך להיות זהה הדבר היחיד שיבדיל זה השם על הציוד.
כאן הצבא שלנו נופל על זה שחיילים משפצרים את הנשק איך שבזיין שלהם ושהכל נעשה כדיי שיראה יפה ולעשות פוזה...אצלנו במסלול המ"פ דרש אחידות בכל דבר מהכיסוי קסדה אם זה מצנפת לכל קסדה שהוכנה לפי מידה כדי שהכל יראה אותו הדבר אם מהשפצור לנשק שהביאו לכולם חומרים יעודיים רק לזה ואם זה מאיך לשמשפצרים את הנשק לרצועה...ומכאן זה מתחיל אחידות היא אחד הדברים החשובים כי ככה אתה יודע שלכל החיילים שלך יש ציוד תקין ואתה גם יודע לזהות תקלות אבל הבעיה היא בדרגה הפיקודית הזוטרה שבה גם למפקדים איכפת רק מהניראות אז הם לא יכולים לדרוש דבר אחר מהחיילים כי אז איפה הדוגמא אישית?
ישן 08-07-2007, 19:01
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07

אני חושב שצה"ל הוא רק סימפטום של הבעיה (או אולי לא בעיה, תיכף אסביר).....

ישראל היא מדינה שאין בה קוד לבוש. בשום מקום.
אנחנו רואים חכ"ים מגיעים למשכן עם סנדלים וחולצה פתוחה, אנחנו רואים פקידים במשרד הפנים כשהם לא מגולחים. אנחנו רואים שוטרים מרושלים. למיסעדות יוקרה נכנסים עם ג'ינס וכפכפים והדוגמאות הן מכאן ועד הודעה חדשה.

מי שביננו חי בחו"ל וראה כיצד עובדי ציבור מתלבשים, כיצד בעל עסק שנותן שירות מתלבש ואיך הוא דורש מעובדיו להתלבש, איך מלצרים לבושים ואיך פקידים בשירות הציבורי לבושים מבין שהבעיה היא מעבר לצבא. רישול או א-פורמליות נתפסת בישראל כמשהו סחבקי, כאילו לבוש לא משנה אלא התכלית משנה...

יכול להיות אגב שהגישה הזו נכונה, על משקל לא חשוב איך אתה מגיע לכנסת, חשוב מה אתה עושה בה, אני לא פוסל ולא מאשר את התופעה, אבל הופעה לא פורמלית היא משהו שמושרש עמוק בישראליות, עוד מימי הקיבוצניק עם הכובע טמבל והסנדלים..זה מתרפלק גם בצבא מן הסתם.
ישן 09-07-2007, 13:30
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה ל glsh

תחילה, הדברים שכתבת לפני כמה קטעים- על נסיונך ב"רישול המוקפד" -ובכן- כל מילה בסלע. כשבנאדם צודק הוא צודק וצריך להגיד את זה, גם אם זה פורום בו התנצחות היא מילת המפתח. היתה לי בעיה עם דבריך על הצבא האמריקני. כמובן שלא נפגשתי עם כל 4 המליונים משרתים בו, אבל מאימונים משותפים עם כמה חיילי מארינס ו- FBI, כמשקיף בלבד, התברר לי כי:
1. עד רמת הפיקוד הזוטר הם עולים עלינו בכמה רמות. לא יעזור. מבחינת החיילות, המקצועיות, המקצוענות, התפישה ה"חיילית", הכושר הגופני- הם בכמה רמות מעל למקביליהם הישראלים. זו עובדה. (ברמות פיקוד גבוהות- קשה לי לאמר. מצד אחד ראו את הפאשלות הטירוניות שלהם במוגדישו. מצד שני תראו את התפקוד שלהם בנורמנדי. מצד שלישי תראו אותנו ב- 73'. מצד רביעי תראו אותנו במלחמה האחרונה...).
2. הם אומנו לחשוב שבלוני והם חושבים שבלוני. יש לזה יתרונות ויש חסרונות.

ישן 09-07-2007, 21:37

אני לא מתנצח עם אף אחד בעניין זה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל glsh"

אם תבדוק אז תראה שאני משתדל להקפיד לתת תשובה לפי רמת המורכבות (מבחינת הטיעון ורמת ההתעמקות) של טענות, ובמיוחד טענות של "משפט מוחץ וזהו". קל מאוד לצטט גנרלים אמריקאיים ולהשמע צודק: מנסיוני עם בני אדם, יש עיקביות בהתנהגויותיהם בכל מיני מצבים שונים ומשונים. המשמעות היא שבמגבלות ברורות, האמריקאי הקצין דומה לאמריקאי העו"ד, הפועל וכו' וכו'. זה נכון כמעט לכל קבוצה אתנית. בקיצור: האמריקאים, בהכללה גסה מאוד (אבל נכונה בהרבה מהכללות דומות שעושים כלאחר יד עםל עמים אחרים) מומחים לאמירות בולשיט מפוצצות, רהוטות ומורכבות מבחינת הטיעון. לישראלי הממוצע - וכולנו יודעים שהעברית אפילו בימי הזוהר של בגין דלה מאוד בתחום זה מול האנגלית - קל מאוד להתרשם מזה וזו עובדה שמחוץ לארה"ב בישראל ככל הנראה מרבים יותר מבכל מקום אחר לצטט אמירות בולשיט אמריקאיות.

מי שמביא תמיכה לטיעון שלו (במקרה זה על מגרעות של צה"ל - ויש המון. העניין הוא שסיכומן במשפט של פאטון או אסטטרטג גאון בשדה הקרב וחרטטן גדול מחוץ לו אחר, לא משכנע) באמירה מפוצצת של גנרל אמריקאי, כדאי לענות לו באותו טיעון.

בשדה הקרב אתה נמדד במבחן התוצאה. בדברת אתה נמדד לפי מה שיש לך להציע אל מול מי שאה מעביר עליו ביקורת. אם אתה טוען שמליוני יהודים הלכו כצאן לטבח בגלל שרשרת שלמה של תכונות קהילתיות ונסיבות היסטוריות ארוכות טווח: אפשר להתמודד ברמת טיעון כזאת. אם אתה אומר משהו מטומטם כמו "אנשים נורמאליים בחיים לא היו מגיעים למצב כזה (גם אם מכונה כמו הנאצים היו מנסים להביא אותם לזה" - התשובה (אם בכלל טורחים לענות לך) הראוייה היא שתבדוק איך בדיוק בני עמך מנופחי השרירים ,אלופי הספינינג והמובילים בעולם באחזקת נק"ל ואימון עליו, הופכים (4 פעמים!) לטיל שיוט אנושי בידי כמה אנשים חמושים בסכיני פלסטיק. או איך איש ממאות צעירים בריאים לא חושב לעצור אדם בודד כמוהם שטובח בהם עם אקדח 9 מ"מ. היחיד שעושה משהו הוא יהודי ניצול שואה בן 70.

בעקרון עדיף לא לרדת לרמה כזו, אבל במציאות שבה אמירות פשוטות עד כדי ילדותיות של אנשים כמו פאטון מככבות בחתימות (וככל הנראה גם "במערכת ההפעלה") של מלש"בים ופוסט מלש"בים, אין ממש ברירה. זה או להתעלם או לנסות ולהסביר את מה שלרוב חפ"ש שראה חרא פעם או פעמיים יכול להבין.

ושוב: אם החייל האמריקאי (ואני מודה שלא התקרבתי או התעניינתי בהם במעט הפעמים שראיתי אותם)הוא מה שאתה מתאר אזי הביצועים שלו באותה רמת פרט בשדה הקרב הם רגילים במקרה הטוב. למיטב שיפוטי (וזה מצפייה בקטעי חדשות מזמן המלחמה בעיראק ומסדרת התעודה הדי ארוכה שהופקה אחרי המלחמה) בכל מקום שבו כוחות חי"ר נתקלו באוייב ללא הסיוע המאסיבי העצום "הרגיל" הם לא הוכיחו רמת ביצוע ראוייה לציון. דווקא הרושם (החזותי?) שהם עושים על חייל אחר שרואה אותם בזמן שלום והפער בינו ובין התוצאה (הסבירה בסך הכל) מעיד על בעיה. באותה מידה אתה יכול להעלות על נס כמעט כל תעשיית הייטק אמריקאית. העניין הוא שאם תבדוק אותם במושגים של השקעה אל מול תנובה/תפוקה הם בעצם מדינה בזבזנית.

אם כבר להעלות על נס צבא מקצועני בלי יחסי ציבור הוליוודיים ומדים מרהיבים (בתקופה ההיא) אני ממליץ בפעם האלף לכל מי שמצטט את פאטון קודם כל לקרוא את הספר "לא פיקניק". בהחלט פרספקטיבה אחרת.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 09-07-2007 בשעה 21:40.
ישן 09-07-2007, 22:31
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני לא מתנצח עם אף אחד בעניין זה"

רמתו של החייל האמריקאי היא לא נמוכה/גבוהה בגלל שהוא מקפיד על הופעה, בדיוק כמו שרמתו של החייל הישראלי היא לא נמוכה/גבוהה בגלל שהוא לא מקפיד על הופעה. רמתו של החייל הבודד היא ביחס ישיר לרמת האימונים שקיבל, ורמתו של מפקדו הישיר.

הבעיה היא ברמה שמעל החייל הבודד, כאשר אנחנו מגיעים לרמה של גדוד ומעלה מגיע לידי ביטוי כואב הברדק הישראלי, שההופעה היא הסימפטום שלו. האמריקאים והבריטים מקפידים מאד על משמעת, ואצלם שיירת אספקה לא תתקע כי מישהו לא מילא שמן ותקע את כל השיירה.

כבר היו כאן לא מעט אשכולות בנושא הופעה, ותמיד יהיו אלה (בדרך כלל חבר'ה סדירים) שיגידו שההופעה היא לא הכל, ואנחנו יודעים יותר טוב ... וכו'.

חברים יקרים, מספיק לתת לעצמנו תירוצים, ומספיק לומר ש"הצבא הוא ראי החברה". בני הנוער מסיימים תיכון ומגיעים לצבא לאחר השנים הכי "זרוקות" שיש, עם עגילים וג'ל וכו'. תפקיד הצבא הוא ללמד אותם להיות לוחמים טובים, ואזרחים טובים. לאחר הצבא הם הולכים כל אחד לדרכו וממשיכים בחייהם עם הערכים שהוקנו להם בצבא.

אם הצבא מתרשל בתפקידו (והוא מתרשל, שלא יהיו אי הבנות), אזרחי המדינה החדשים יהיו אזרחים גרועים יותר - ללא משמעת, בלי הבנה לכללי התנהגות בסיסיים, בלי יחס לחוקים, בלי כבוד לאחרים ... והרשימה עוד ארוכה.

ברוב המדינות המערביות הבינו כבר מזמן, את מה שבן גוריון הבין ואנחנו כבר שכחנו, הצבא הוא כור ההיתוך. אם בצבא לא יקפידו על משמעת ועל הופעה, על זמנים ועל סדר ונקיון, על מילוי משימה ודבקות בה ... החברה תהיה גרועה יותר, ושימו לב - אנחנו נמצאים כבר שם.

הכומתא, המדים, הנעליים המצוחצחות והגומיות ... מכאן הכל מתחיל. אז אפשר להמשיך להיות שלוכים ולהתלונן אח"כ על תרבות ה"חפיף" וה"סמוך", או שאפשר להוציא את האצבע מהת*ת ולהתרומם כבר למען השם.

ישן 09-07-2007, 23:37
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3][b]רמתו של החייל..."

התשובה לכל הטענות בדבר "הצבא כראי החברה הישראלית" וכו' היא רמת תאונות הדרכים בצבא.
מבין אותם בני נוער של 2007 שנוהגים פרוע בתיכון ובחופשות, לעיתים בהשפעת סמים ואלכוהול-
צה"ל מצליח להוציא נהגים ברמת בטיחות גבוהה מאוד ביחס לעבר, ואולי גם ביחס לאזרחות.
ואותם נגדים שמחפפים בכל מיני דברים, גם חשובים- לא יעיזו לשלוח נהג בלי שעות מנוחה. זה לא שהם מבינים עד לשד עצמותיהם את החשיבות או שהם הביאו חינוך מהבית- הם פשוט יודעים שהעניין נאכף בחומרה.

מי שיתייחס לנושא ההופעה ברצינות שמקבל נושא הבטיחות בדרכים בצבא (תקציבים, תקנים, ביקורות וכו')- יגיע לתוצאות.
אותו דבר בכל תחום בעצם: הקליעה, הכושר הגופני, איכות הדרכת יחידות מילואים- בכולם משתמשים בסיסמאות ותירוצים במקום להתחייב לתוצאות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:34

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר