לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2007, 20:34
  יחזקאל האדום יחזקאל האדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07
יש חרטות... תמיד אתה מתחרט. זה טבע אנושי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noam111 שמתחילה ב "על מה אתם מתחרטים?"

אני למשל חבוט בימים אלו על המשך קריירה. אני מתחרט שלא פתחתי עיתון של דרושים לפני שהתחלתי ללמוד באוניברסיטה. ללמוד לנפש זה יפה, קסום, מרתק, מעשיר... אבל לא את הכיס. אף אחד לא מחכה לך בחוץ עם תואר לנפש. חיפשתי בעיתון מקצוע של מזרחן... ממש לא מצאתי.
תן לי לצטט את פרופ' אדוארד סעיד או לספר לך את ההבדל בין הודנא לתהדייה ואני שולף תיאוריות נהדרות של לופטגישפט מהשרוול ומהכיס במקביל ולחוד... תן לי למצוא קריירה ראויה לבעל תואר שני... קריירה מפרנסת... אמיתית... אין! פשוט אין! אלא אם אני מוכר את נשמתי לחברות הסלולאר בתמורה לסרטן באשכים בעוד 7 שנים ( והספירה החלה).
תפתח עיתון דרושים לפני שאתה הולך ללמוד! תכיר את שוק העבודה ותסנכרן עם החלומות שלך...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2007, 00:37
צלמית המשתמש של snoba
  snoba snoba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.01
שלח הודעה דרך MSN אל snoba
לדעתי..

אין דבר יותר טוב מללמוד את הטעויות של עצמך.

אף אדם אינו מושלם ומזה דווקא לומדים הכי טוב

אני למשל בעבודה שלי מאוד פרפקציוניסטית וכשאני טועה במשהו או מתפקשש לי משהו אני ממש מאוכזבת. אבל אני כל הזמן מקבלת חיזוקים שאני סוס עבודה ושזה בסדר וזה איכשהו מאזן את אכזבתי בטעויות של עצמי ואני גם לומדת לא לחזור עליהם

חרטות אני חושבת שיש פה ושם כמה חרטות.

שאלת לגבי ילדים. משפחה, חתונה.. יש לך זמן אבל עצה אחת אל תעשה שום צעד פזיז בלי שאתה מבוסס כלכלית. החיים במדינה שלנו קשים מאוד ואם אין לך גב מההורים ואתה לא מבוסס החיים שלך יהיו קשים יותר כי תצטרך להילחם פי שניים על דברים שתרצה להגשים ובמיוחד אם יש לך משפחה.

ישן 07-07-2007, 12:08
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "היכולת שלי כעת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי juda
"הפסקה" של חצי שנה- היא באופן טבעי מוגבלת מאשר בגיל 23...
אלף ואחד תרוצים יש- עבודה, הלימודים של הילדים. לא חסר..
מסכים.

בגיל 23 הרבה יותר קל,
בגיל 23 הרבה יותר מקובל.

אולם, אפשר לבחון את האפשרות להפסקה של חצי שנה,
בכפוף לעמידה בהתחיבויות משפחתיות קודמות. קרי, תכנון
כלכלי (בין השאר) קודם.

ממוצע זה בהחלט לא, אבל העולם לא התקדם בזכות אנשים ממוצעים.

אם מתכננים את זה נכון, אפשר לעשות את זה (כך אני מאמין כרגע)
ועוד להרוויח דברים בשביל הילדים, כמו הערך של הגשמה עצמית
בתנאים שכאלה.

הכל, כמו שהזכרתי מקודם, מתוך אחריות אישית ועמידה בהתחיבויות
משפחתיות קודמות, שזה בעצם אומר שברמת העקרון לא כל אחד יכול,
אבל יש מקום לבחון את הדברים.

זה תלוי במצב כלכלי, מצב משפחתי, גיל הילדים ובגרותם, וזה בגדול.

ישן 09-07-2007, 09:54
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הלימודים

לפני 5 שנים התחלתי ללמוד לתעודת הנדסאי תוכנה. לטובת הלימודים האלה קיצצתי חצי שנה של מגורים בארה"ב (הסדר מטומטם עם הקיבוץ בעניין התשלום, בסוף רק נדפקתי ממנו) ועשיתי מכינה ייעודית במשך סמסטר שלם. הלימודים עצמם היו אינטנסיביים ביותר, עם מערכת שעות שדומה יותר לבי"ס תיכון מבחינה כמותית.
בלי קשר לכל הבלאגן שהיה לי בחיים באותה שנה, אני מתחרט על ההחלטה הזאת בגלל סיבה מאוד פשוטה: אני הבנאדם הכי לא מתימטי שקיים, עם היסטוריה רצופה נכשלים בביה"ס (הפסקתי סופית לימודי מתמטיקה בכיתה י', למרות שכבר שנה חצי לפני כן איבדתי קשר עם החומר).
לימודי תוכנה מבוססים בעיקר על מתמטיקה, ואני החלטתי - ללא שום בסיס הגיוני ומציאותי - שאני יכול להתגבר על המפלצת הזאת ללא שום הכנה מוקדמת.
בסוף שנה א', מובס ומבואס, החלטתי לוותר על ההמשך. בכל מקצועות הליבה הוצאתי ציוני נכשל.

אני לא מרחם על עצמי, ולא בוכה על החלב שנשפך כי זה לא ממש יעזור. אני כן מתחרט על זה שלקחתי החלטה לא רציונלית ולא מחושבת, רק בגלל שתמיד חלמתי לעבוד בהיי טק.
ומה למדתי מכל זה? בעיקר להיות אמיתי עם עצמי ולא לתת לחלומות לא מציאותיים לגרום לי לעשות שטויות.

ישן 09-07-2007, 18:40
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הלימודים"

אני בגדול מזדהה עם הסיפור, בקטן קשה לי להסכים עם המסקנה שלך. יש משהו שאפשר לקרוא לו "ראש למתמטיקה". יש מי שיש לו, מי שאין לו, ומורים למתמטיקה שיטענו שאין דבר כזה שאין דבר כזה ("ראש למתמטיקה"). אני לא יודע עד היכן הגיעו מאמציך, אם לקחת מורים פרטיים ועד כמה טובים הם היו, עם כמה מוטיבציה ניגשת ללימודים וכו'. זה מנקודת מבט דטרמיניסטית.

אם אתה עדיין רוצה לעבוד בהייטק, יש מסלולי לימודים אחרים, כמו קורסים במכללות השונות (היי-טק, סלע, ...). ניהול רשתות, פיתוח תוכנה בשפות שונות, בקרת איכות (QA), ניתוח מערכות, ועוד דברים שבטח שכחתי וכמות המתמטיקה שתפגוש שם היא אפסית עד מזערית.

ישן 09-07-2007, 13:31
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אסור להתחרט על מעשים שלא ברור לך מה היה מתפתח אם היית נמנע מהם!

במבצע חומת מגן - לדוגמא - הייתי אבא טרי מאוד. למרות שלא צוותתי לכוח שהיה אמור לצאת לפעולה מסוכנת, הפכתי עולם כדי לרדת מתפקיד שבו הייתי יכול להשפיע לטובה מאוד (במבצעים) לטובת חזרה לפלוגה. מצאתי בנגמ"ש בכוח הפורץ חייל צעיר שרק השתחרר והיה מש"ק מודיעין בסוף השירות: שכנעתי את הסמג"ד להוריד אותו ולשים אותי במקומו. הייתי מרוצה עד לשמיים - למרות שהיה לי נסיון די ארוך בחרא שהיינו אמורים להכנס אליו. בסופו של דבר הפעולה בוטלה. עד היום כשאני מסתכל על הילד (שגדל בינתיים) אני מקבל פה ושם התכווצות, מסתכל מסביב וחושב "תודה לאל שאני לא בנגמ"ש ההוא!". בכל מקרה ההחלטה ההיא נתנה לי מין נקודת מבט מיוחדת מאוד על החיים בכלל וברור לי שאני הרבה יותר שקול מאז. בסופו של דבר הרווחתי.

ובכל זאת משהו שאני מתחרט עליו: לאורך 9 שנים של ביה"ס יסודי וחטיבה הייתה בכיתה שלי ילדה מסויימת. בסופו של דבר היא הייתה ילדה די רגילה - רק אולי ממשפחה מעוטת אמצעים. 2-3 ילדים שבאו לכיתה ממש מאותו בלוק שבו היא גרה, הביאו אתם ככל הנראה מסורת של התעללות נפשית בילדה הזאת: מין "חרם" מתמשך עליה. משום מה כולם קנו את זה ואפילו חלק ההמורים תיעבו אותה. במשך השנים היא הפכה לחיה נרדפת: בפורים איש לא הסכים לקבל את משלוח המנות שלה, בטיולים איש לא הסכים לשבת לידה, שיעורים לא הביאו לה... היא הייתה תלמידה גרועה למדי אבל לא הרבה מעבר לכך.

הבעיה היא שבית הספר והשכונה ההיא היו מקומות מאוד מאוד נחמדים מבחינה חברתית ביחס למה שאני שומע מבני גילי במקומות אחרים. היו לנו מורים שהיו דמויות (בחלקם) מופת ולא זכור לי שילדים סבלו באופן כללי.

רק הילדה הזאת הייתה מנודה לחלוטין- פה ושם התחברה לבנות אחרות שהיו מנודות. מעולם לא נתקלתי אישית באדם שחייו הושפעו לרעה כל כך בשל התנהגות שלילית של הסביבה כלפיו - יום אחרי יום ולא עקב מעשה חד פעמי (האמת שלא זכור לי שהיה אירוע אחד ובולט: סתם שנים של התעללות פסיכולוגית).

על מה אני מתחרט? עד זה שבאופן פאסיבי הסכמתי עם כולם ושלא ממש היה איכפת לי. אני בטוח ששניים שלושה כמוני שפה ושם היו נחמדים אליה, יכלו לעשות שינוי ענק.

ואי אפשר בלי סוף טוב: שלוש שנים ומשהו הסיפור הזה הציק לי אחרי שבתקופת התיכון שמעתי ממנה בפעם האחרונה. יום אחד כמה חודשים אחרי השחרור בזמן משמרת לילה באגף חדרי לידה בבית חולים (שם עבדתי בתור סטודנט) פתאום נפתחת המעלית ויוצאת היא - עם בטן ענקית, בקושי הולכת ונתמכת ע"י בחור רגיל לגמרי שמוביל אותה למיון. אני זוכר עד היום איך התקשרתי לאמא שלי (שהכירה את הסיפור כמו רוב האימהות) וסיפרתי לה בשמחה שבכל זאת היא הסתדרה.

בכל מקרה העובדה שהייתי פאסיבי מטרידה אותי עד היום.

פרט לזה לא מתחרט על שום דבר מיוחד.

ישן 09-07-2007, 13:57
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A מנהל Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
המממ...

עבורי חרטות הן לא משהו רלוונטי. אם יש דברים שלגביהם אני תוהה מה היה קורה לו עשיתי אותם אחרת? וודאי שיש. אבל לא בהכרח אני חושבת שלו עשיתי אותם אחרת מצבי היה טוב יותר.

דברים מתגלגלים בחיים לכל מיני כיוונים. לפעמים החלטה שנראית לך לא חכמה כרגע, מסתברת בהמשך כמשהו שעיצב לך את החיים באופן מסויים. ולך תדע - יכול להיות שההחלטה האחרת, שנראית לך תיאורטית כטובה יותר, הייתה לוקחת אותך דווקא לכיוונים רעים.

צריך להחליט - ולחיות עם ההחלטות שלנו, כאילו היו הטובות ביותר. הדרך שלי לעשות את זה, היא תמיד להחליט בעצמי. תמיד ללכת לאן שהלב (ולפעמים השכל, אבל לא הרבה במקרה שלי ) לוקח אותי. ככה, גם אם עשיתי החלטה לא נכונה, אני תמיד יודעת שהיא החלטה שלי, שאני עושה רק את הטעויות של עצמי, ולא מרגישה מתוסכלת כי נמשכתי לעשות משהו שלא רציתי שהסתבר כשגוי. הרבה יותר קל לקבל טעויות ולגדול מהן, אם הן טעויות שלך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:30

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר