לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2007, 21:23
  yonatan_sh yonatan_sh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי nir89 שמתחילה ב "למה עדיף גדודים על יחטיות לטענתך?"

תשמע, אפשר להתווכח על זה כל היום וכל הלילה וזה בעיקר עניין של דעה אישית. אני התגייסתי במטרה לתת כמה שיותר ולתרום כמה שיותר איפה שאפשר. הבנתי שהסלידה מהגדודים מגיעה בעיקר בגלל העבודה ה"שחורה" שהם עושים כמו מחסומים, סיורים ובט"ש באופן כללי, בזמן שהסיירות לא עושות את זה. נכון, זה כיף לשבת בבסיס במרכז הארץ ולשחק כל היום בפלייסטיישן או לישון או להתאמן ואז בלילה לצאת למעצר סקסי, אבל תכלס מי שעוצר את המחבל מלהתפוצץ על אמא ואבא בבית זה החבר'ה במחסום והחבר'ה בסיור וכל הבט"ש. חוץ מזה, תשווה את מה שהגדוד שלי עושה מבחינת מעצרים ופעילות יזומה והוא לא נופל משום סיירת באיכות ואפילו עוקף בהשגים.

דבר שני, מלחמת לבנון השניה. תריץ חיפוש על גדוד 101 ותבין מה הוא שווה.
ודבר שלישי ואולי שולי יותר אבל עדיין חשוב- האוירה. טוב לי עם החבר'ה שאיתי, באמת אנשים מצוינים אחד אחד. המפקדים אדירים והאימונים קורעים ומספקים. ביחטיות סובלים מאוד מדיסטנס נוראי, ואוירה כללית של גיבוש מתמשך (וצהבת יש לומר), לפי מה שהחברים שלי שם אומרים. אם זה שווה את זה? לא חושב.

ואם מישהו מאיזה סיירת פלס"ר נפגע או נעלב ממשהו שאמרתי אני מתנצל מעומק הלב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2007, 13:22
  Yonibennir Yonibennir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yonatan_sh שמתחילה ב "תשמע, אפשר להתווכח על זה כל..."

תרשה לי אחי..
אני לוחם בעורב. התגייסתי לפני שנתיים. אין ספק שהשגרה שלכם קשה מאוד ואתם עושים עבודה קשה מאוד וחשובה, באמת שאני מעריך אותכם על זה.(שתסיים את ההכשרה).
זה נכון שהחיים ביחטיות טובים אבל הם גם קשים מאוד.
אנחנו אולי לא שומרים ולא עושים מחסומים וסיורים אבל תאמין לי שאנו עובדים מאוד קשה. לילה לילה יוצאים למבצים עם סיכון גבוה מאוד. לילה לילה חותרים למגע קרוב מאוד עם האויב. מורידים מחבלים מטווחים קצרים של 2-3 מטר וטווחים יותר גדולים..עבודה שהיא באמת אינטנסיבית ושוחקת מנטלית.

בקשר לטענה של צהבת..לא. זו מין הנפצה שכזאת על היחטיות. אין באמת דיסטנס בין המפקדים לחיילים. ראש טוב אבל קשה. דורשים המון מהחיילים כי מצפים מהם להיות הכי מקצועים, אמינים, מוסריים וטובים שיש.
אימונים ארוכים מאוד עם שבועות מגוונים של ניווטים, לוחמה,קורסים, במטרה להוציא ממך את הכי טוב שיש.
היחידה בונה אותך בתוך צוות קטן ואינטימי. צוות שנשאר איתך לעד ולא משתנה. אנשים שאתה יכול לסמוך עליהם בעיניים עצומות. לדעת שחבר שלך מחפה על הגב שלך בכריעה 3 שעות מבלי להוריד את הקנה מהסמטה. מבלי לזוז, מבלי לאבד את הדריכות שלו.

הגדודים והיחטיות שונים לגמרי. הפלסר שונה מאוד מהעורב. העורב זו משפחה אמיתית.
שבוע שעבר במבצע בשכם המפקצ שלי ושלושה חברים מהצוות עלו על מטען, המפקצ נפצע קשה.בטח שמעת על זה. כל הצוות לא זז מהבית חולים שניה אחת.

כל מקום בו תהיה מאושר בסופו של דבר הוא המקום הטוב ביותר!. לוחמים מכל היחידות ומכל הגדודים ומכל החטיבות עושים עבודה קשה על מנת לשמור על האזרחים.
המטען שהתפוצץ על האחים שלי מהצוות = פחות מטען שיכל להתפוצץ בת"א, חדרה, נתניה, חולון...

שמרו על עצמכם אחיי הלוחמים, ואלו שבהכשרות שמרו על עצמכם באימונים. שמרו גם כוח וגוף לאחרי המסלול
ישן 06-07-2007, 22:13
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yonatan_sh שמתחילה ב "אם כבר סוף טירונות.. צנחנים מרץ 07, שאלות לכאן"

קודם כל מזל טוב על סוף הטירונות ותודה שפתחת אשכול

עכשיו כמה שאלות:

1. איך החבר'ה שם מבחינת איכות? נופלי גיבושים אחרים? יש הרבה ערסים?

2. איך היציאות? איך התנאים מבחינת בא"ח וכו'?

3. מה הסיכויים של מישהו עם נתונים מתאימים לצאת לקצונה? יותר קשה לצאת לקצונה מאשר בגולני \ גבעתי בגלל החומר האנושי ה"משובח" יותר?

4. בגיבוש יחט"יות, אם אני לא מאותר דובדבן ואני מבקש להיות בצוות של מאותרי דובדבן בטוח נותנים לי? אם אני מצטרף לצוות של מאותרים הסיכויים שלי שווים בדיוק כמו שלהם?

תודה מראש !

ישן 08-07-2007, 16:36
  g@man g@man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "קודם כל מזל טוב על סוף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moti89
קודם כל מזל טוב על סוף הטירונות ותודה שפתחת אשכול

עכשיו כמה שאלות:

1. איך החבר'ה שם מבחינת איכות? נופלי גיבושים אחרים? יש הרבה ערסים?

2. איך היציאות? איך התנאים מבחינת בא"ח וכו'?

3. מה הסיכויים של מישהו עם נתונים מתאימים לצאת לקצונה? יותר קשה לצאת לקצונה מאשר בגולני \ גבעתי בגלל החומר האנושי ה"משובח" יותר?

4. בגיבוש יחט"יות, אם אני לא מאותר דובדבן ואני מבקש להיות בצוות של מאותרי דובדבן בטוח נותנים לי? אם אני מצטרף לצוות של מאותרים הסיכויים שלי שווים בדיוק כמו שלהם?

תודה מראש !

אחי... בגלל חברה כמוך אני חושש להתגייס לצנחנים. אל תבין אותי לא נכון ב26 לחודש אני שם... ולא, אני לא מאזין לאבי ביטר בזמני הפנוי אבל:
א. נחש מה? ערס יכול לירות ברובה בדיוק כמוך, וחלאס עם השטויות האלו. גולני גבעתי נח"ל 900 כולם מעולים.
ב."חומר אנושי משובח"? סליחה על הבוטות אבל משפטים מהסוג הזה נאמרו ע"י בחור נמוך בשנות ה30 של המאה הקודמת, אני חושב שאתה אולי מכיר אותו? גרמני כזה עם שפם מתחת לאף... אם יש לי חשש אחד מהתגיסות לחטיבה זה הפלצנות של חברה שעברו כולה איזה גיבוש של 4 שעות וחושבים שה' ברא אותם מינימום הכלאה בין רוקי וסילבסטר סטאלון...
ג.Never The Less, מקווה לראות אותך בבא"ח

ד"א: משהו יודע אם נפתח אשכול היכרות?
ישן 08-07-2007, 21:36
  moti89 moti89 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "[QUOTE=moti89]קודם כל מזל טוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g@man
אחי... בגלל חברה כמוך אני חושש להתגייס לצנחנים. אל תבין אותי לא נכון ב26 לחודש אני שם... ולא, אני לא מאזין לאבי ביטר בזמני הפנוי אבל:
א. נחש מה? ערס יכול לירות ברובה בדיוק כמוך, וחלאס עם השטויות האלו. גולני גבעתי נח"ל 900 כולם מעולים.
ב."חומר אנושי משובח"? סליחה על הבוטות אבל משפטים מהסוג הזה נאמרו ע"י בחור נמוך בשנות ה30 של המאה הקודמת, אני חושב שאתה אולי מכיר אותו? גרמני כזה עם שפם מתחת לאף... אם יש לי חשש אחד מהתגיסות לחטיבה זה הפלצנות של חברה שעברו כולה איזה גיבוש של 4 שעות וחושבים שה' ברא אותם מינימום הכלאה בין רוקי וסילבסטר סטאלון...
ג.Never The Less, מקווה לראות אותך בבא"ח

ד"א: משהו יודע אם נפתח אשכול היכרות?

יפה נפש שכמותך נראה אותך אחרי חודש בצבא בחדר עם עוד 7 חבר'ה שישמעו לך דכאון וידברו איתך ב"וואלה כפרה מאמי נשמה חולה עליך, יאחושרמוטה קיבלת איזה כוסית זאתי?", יגנבו לך את הפלאפון וידפקו לך כסף ודברים מהתיק, אחר כך יעירו אותך ב3 לפנות בוקר עם איזה צלצול בפלאפון של יוסי עדן, הם גם "יעשו צחוקים" וימרחו עליך משחת שיניים או משהו בדומה, יביאו לך מכות כי "לא עשית להם כבוד ולא נתת להם לישון במיטה התחתונה", אה ולא מספיק כל זה הם גם יברחו מאחריות בכל דבר וככה השמירות\תורנויות יפלו על החבר'ה הכן הגונים שלא הוציאו גימלים על שטויות

את כל זה אני שמעתי מחבר שלי שבגולני כרגע (אגב, הוא גם טען שחלק גדול מהערסים יצאו מהקרבי בסוף)

ושלא יהיו לך ספקות... אני מזרחי בעצמי אז תשכח מסטראוטיפים וכאלו

ישן 09-07-2007, 12:35
  g@man g@man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
אבל אתה משתמש בסטירוטיפים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "[QUOTE=g@man]אחי... בגלל חברה..."

אני הייתי בדעה כמו שלכם עד לא מזמן, כשדיברתי עם קרוב משפחה שמשרת כמ"פ במקום קרבי. הוא אמר לי את המילים הבאות: כל אותם חברה שאתה מזלזל בהם, לא נותן להם כבוד. טוען שהם באו רק לתת 3 שנים ולהיות הכי נצנצים שאפשר, הם גם אותם חברה כשיפצמרו לך את הצורה, ואתה תצעק אמאלה ותתחיל לדבר יידיש, שיקומו ויעזרו לך, יגררו אותך מהאש ואפילו יצילו לך את החיים. התנהגות של בן אדם מחוץ לצבא לא מעידה בכלל על אופיו תחת אש. לכל המזלזלים כדאי לקרוא את הכתבה על שירן אמיסלי במוסף לשבת בידיעות.
בחור שאם הייתי פוגש אותו סתם ככה הייתי אומר ערס: לא סיים בי"ס בעייתי וכו', אבל מה גיבור מלחמה, ועל זה אין ויכוח.
גם אני מזרחי, אבל יותר משהפריעה לי ההערה על הערסים הפריעה לי הגישה האלטיסטית של הצנחנים. זה נכון שיש קבוצות אוכלוסיה שתורמות יותר ופחות... אבל לקחת הכל במידתיות.
ישן 07-07-2007, 07:46
  5Allaround. 5Allaround. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.07
אף אחד לא "סובל" ביחטיות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yonatan_sh שמתחילה ב "אם כבר סוף טירונות.. צנחנים מרץ 07, שאלות לכאן"

אם מישהו באמת באמת היה סובל, ולא רוצה להיות שם, הוא היה יוצא משם תוך שניה.
הדיסטנס הוא חלק מהעניין, אחרי שעוזבים את הבא"ח הכל משתנה, אתה יודע מה שאתה רואה, ואתה לא רואה מה קורה אחרי שעולים ליחדיות.
עבודה קשה היא הדרך למצוינות, ואם אתה והפלוגה שלך לא תעבדו קשה, כל הדיסטנס לא שווה כלום.
אל תשווה את ההכשרה שפלוגות א' ב' וג' עוברות בבא"ח להכשרה שפלוגה ד' וה' עוברות, אולי מבחינת התכנים זה דומה(ואני מדגיש דומה ולא זהה), אבל האווירה היחס שמשליכים על המון דברים כמו מקצועיות רצינות בעבודה וקושי האימון, לא מזכירים דמיון אפילו.

לכל החבר'ה שמתגייסים האוגוסט, באמת אבל באמת שגדודים זה לא מילה גסה, אבל גם לנסות ואפילו קצת להתאמץ ולעבור גיבוש יחטיו"ת זה לא בשמים.
ישן 08-07-2007, 22:29
צלמית המשתמש של ddd_9
  ddd_9 ddd_9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "אם כבר מדברים על צהבת... ..."

האנשים אותם אנשים כמו שחרא אותו חרא בכל הצבא. בצנחנים זה 101 צהובים, 202 נורמלים עם נטיה לשכונה ו890 זה שכונה, תחלס כולם אותו דבר. (אולי חוץ מ 101 )

לכל הילדים פה אין לכם זכות דיבור בכלל, דברו איתי אחריי שתעברו לפחות חודשיים בצבא. אחריי שתחרבנו ביחד ,תתקלחו ביחד,תשתו מאותה ממיה ,תאכלו מאותה קופסת שימורים,תתפללו ביחד עם אותם תפילין,תרוצו ביחד,תעשו מסעות ביחד,תישנו ביחד כפיות(כן כמו שאתם יושנים עם חברה שלכם),תעשנו ביחד... קיצר תהיו ביחד 24 שעות עם:
ערסים\דתיים\דרוזים\בדואים\נוצרים\צפונים\רוסים\גרוז ינים\אתיופים\דרומיים\סנובים וכל ישראלי אחר...
ועם אחריי זה אתם עדיין תראו בחברים שלכם,(כן הם יכולים להיות חברים שלכם) ערסים ותנעלו את הארונות והתיקים. תבואו אליי ולעוד אנשים שישמחו לעזור ונדאג לחנך אתכם מחדש אחריי שנעיף את כל המפקדים שלכם...

ג'ורג' ס. פאטון-" אני מעדיף דיווזיית שריון נאצית שלמה מולי , מאשר צרפתי אחד מאחוריי "

ישן 08-07-2007, 23:47
צלמית המשתמש של ddd_9
  ddd_9 ddd_9 אינו מחובר  

קצת ציונות...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ddd_9 שמתחילה ב "האנשים אותם אנשים כמו שחרא..."

נאום הצ'חצ'חים של מנחם בגין ז"ל
תחליפו את המילה ערס בצחצח...

צ'חצ'חים / מנחם בגין

אמש בכיכר הזאת עמד שחקן צעיר, מה שמו? דודו? דודו, טו פז, דודו טופז, כאן הוא אמר את הדברים הבאים, עכשיו דממה, שלא נשמע זבוב, דממה מוחלטת, שמעו, דודו טופז, באוזני מאה אלף אנשי המערך, הוא אומר את הדברים הבאים: "הטשחטשחים, הם במצודת זאב, הם בקושי שין גימלים... כאן...נמצאים החיילים ומפקדי היחידות הקרביות".

אודה ואתוודה לפניכם, עד הבוקר לא שמעתי את המלה ´´טשחטשחים´´ ולא ידעתי מה פירושה. במחתרת, בימי תנועת המרי, שאל אותי גלילי, אחרי התייעצות עם נתן ילין מור, זכרונו לברכה, מטעם הלח´´י, כשתכננו יחד פעולות נגד השלטון הבריטי, ואמר לי כהאי לישנא, גלילי, אמר לי: איך אתם פתרתם את הבעיה של עדות המזרח באצ"ל? ואני מסתכל בו בתמיהה, ואומר לו, ישראל, מה אתה שואל? איזו בעיה? והוא אומר: נו, אינך יודע, לא שמעת? הבעיה של עדות המזרח.
אז אני אומר לו: איזו בעיה? אין לנו! כולנו אחים, כולנו יהודים, כולנו שווים, כולנו! ... מפקד הגדול במחוזות — תימני! עוזי היה ספרדי. גידי, שעשה את הפעולה ההיסטורית של מלון המלך דויד היה ספרדי. הממונה על כל האסירים בלטרון היה תימני וכל הבחורים שלנו עמדו דום לפניו! איזו בעיה? אין לנו!
כולנו יהודים! כולנו אחים! כולנו לוחמים!
אבל שמעו, כאשר אותו, מה שמו, דו דו טו פז, אמר את האיוולת, את דברי ההבל ורעות הרוח שלו, כל הקהל שעמד אמש פה, הריע. עכשיו אני אספר לדודו טופז, למי הוא התכוון.

בני עדות המזרח שלנו, היו לוחמים גיבורים, גם במחתרת, יש ביניהם עולי גרדום, אשר עד הרגע האחרון לחייהם שרו את שיר התקווה, והפליאו עולם ומלואו בגבורתם המופתית. והם הלכו לבתי סוהר, למחנות ריכוז, הם נלחמו ולא נשברו, הם זעקו בפני השופטים הבריטיים את המלים: אנחנו לא מכירים כלל בשלטונכם. עליהם להסתלק מכאן מארץ ישראל! פיינשטיין היה ממוצא אירופאי, איך קוראים לזה, אשכנאזי. משה ברזני היה ספרדי מעיראק.
בלילה לאחר שנידונו למוות, והיו צריכים בבוקר בבוקר להוריד אותם מן התליה, והרב היה איש זקן הוא אמר שיבוא להוריד אותם, ולא רצו לפגוע ברב, הם פתחו בלבותיהם רימון יד: לחמו! אשכנזים? עיראקים? יהודים! אחים! לוחמים!

היעמוד כל שחקן שכיר של המערך ויתעלל ויחלל את השם? בני עדות המזרח הם מטובי הלוחמים של צה"ל, הם יחד עם אריק שרון חצו את תעלת סואץ ועברו לצד השני. הוא פקד עליהם, מטובי הלוחמים בישראל! ועתה נגיד בפני עם ועדה ובפני הקהל הפרוע של המערך המשמיע תרועות, איך אמר שם? טשחטשחים, טשחטשחים, כך הוא קורא להם, "הטשחטשחים הם רק ראויים להיות שין גימלים", מה זה שין גימל? שוטר גדודי, נכון? זה כמו ג´ובניקים? ג´ובניקים לא נלחמים בכלל. כן! חילול השם! וכל הקהל הריע, והיכן הייתה הגברת שושנה ארבלי? העומדת במקום השני ברשימת המערך, והיכן היו האחרים? למה לא עזבו מתוך מחאה את האסיפה הזאת?

עדיין איש לא חילל את השם במידה כזו, עדיין איש לא פגע בכבודו של שבט שלם בישראל, כמו שהמערך פגע אמש במקום הזה.
מה שאני מבקש מכם הוא, מחר, מן הבוקר ועד הערב, ערכו מפעל שיחות טלפוניות. מה שצריך, שחשוב הוא לעשות, זה לטלפן לכל מכריכם בירושלים ובחיפה ובראשון לציון ובנס ציונה, וברחובות ובבאר שבע. רק תספרו להם מה שאמר פה דודו טופז, כל העם בישראל חייב לדעת את זאת, משפט אחד בסך הכל: "הטשחטשחים כולם במצודת זאב". אשרינו שהם במצודת זאב...

ג'ורג' ס. פאטון-" אני מעדיף דיווזיית שריון נאצית שלמה מולי , מאשר צרפתי אחד מאחוריי "

ישן 09-07-2007, 20:00
  moti89 moti89 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ddd_9 שמתחילה ב "תקרא שוב ותחליף בין צחצח לערס זה קשה לך?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ddd_9
הקשר היחידי זה אנשים כמוך שקובעים את טיב האדם, לפי "התרבות" שלו .

מנהלים איך משפט כזה עובר בשתיקה?
"ערסים זה חומר אנושי דפוק. ולא יעזור כלום רוב האנשים לא רוצים להיות בחברתם ולגטימי ביותר שהוא שואל אם יש ערסים."

אבל למה אתה סתם מבלבל בין הדברים?!?!?

אין קשר מזרחים\צ'חצ'חים כלום, צא מזה... לא כל המזרחים הם ערסים ולא כל הערסים הם מזרחים אין קשר בין הדברים, הייתי מעלה לפה עכשיו תמונה שלי ו100% שהיית אומר שאני נראה הכי ערס שראית בחיים אז אל תדבר על סטראוטיפים.

ערסים זה משהו אחר לגמרי, ערסים זה כמו שרשמתי בתגובה שלי... ונראה אותך אחרי שתתגייס ותשרת עם אנשים שהדבר היחידי שאתה יכול לדבר איתם זה על מכוניות וספויילרים לאוטו.

ישן 09-07-2007, 22:38
צלמית המשתמש של ddd_9
  ddd_9 ddd_9 אינו מחובר  

תגובה לשניכם
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "תגיד אתה רציני?"

לא אמרתי שערסים זה מזרחים, כמו שלא אמרתי שפריקים זה אשכנזים. אני רק רוצה לגרום לכם לא לשפוט אנשים שונים, לפני שאתם מכירים אותם ולא את "התרבות" שלהם. אני מבטיח לכם אחרי שתבלו ביחד בשטח\בשמירה\בתורנות... אתם תגלו שיש לכם על מה לדבר חוץ ממכוניות וספויילרים לאוטו.

מוטי הפכתי כבר דיסק... שירתתי עם ערסים הכי כבדים שיש (כן יש בצנחנים ערסים) עם פריקים,צפונים,ביינישים,דרוזים,בדואים,עשירים,אנשים עם בעיות תש,כל סוגי העולים כמעט, קיצר כל עם ישראל... ועברתי קורסים ושיתופי פעולה עם כל החטיבות... ותמיד היה לי מה לדבר איתם, להנות איתם ולסבול איתם...
אני ינסה להעלות לכאן בזמן הקרוב תמונות מדירבוק (סעודה+מסיבה של לוחמים) של לוחמים של כל החטיבות וכל סוגי האנשים ביחד אני מאמין שזה יגרום לכם לשנות את הגישה שלכם

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:30

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר