לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2007, 17:28
  Phinox Phinox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי d master שמתחילה ב "המחיר יכול להגיע למאות..."

שלום רב!

זה לא כזה מסובך! הוא לא ביקש לייצר את השבבים עצמם...

לצורך העניין, אני אעיד כאן על עצמי שבניתי זיכרון פלאש נייד בנפח חצי ג'יגה, כך שאני מניח שלהוסיף לזה מסך LCD קטנטן, מיקרו-בקר שידאג שכל המערכת תתפקד כמו שצריך ורכיב שיכיל את כל הקשור לפענוח קבצי ה-WMA, ה-MP3 והוידאו לא יהיה כזה קשה!

אל תבין אותי לא נכון, זו עבודה רבה! אבל לאמר שהיא קשה? לא, לא ממש... לדעתי, בכל אופן!

כבוד המשורר, יש לך ידע קודם באלקטרוניקה? אם כן, הפרוייקט הזה לא אמור להוות בעבורך משימה בלתי אפשרית... אם לא, הייתי מציע לך להתחיל עם מעגלים פשוטים יותר, ולאחר שתצבור מספיק נסיון תתקדם לפרוייקט אותו אתה מנסה לכבוש...

לטובת קיצור האשכול, אני כבר אציין בעבורך את החלקים שלדעתי תצטרך בעבור הפרוייקט הזה:
זכרון NAND FLASH (סמסונג מייצרים כאלו בנפח של 256 מגה-בייט ועד 64 ג'יגה-בייט), מיקרו-בקר ע"מ לשלוט על תפקוד כל חלקי המערכת יחד (מיקרוצ'יפ מצויינים בתחום הזה), מסך LCD (חלקם כוללים בקרי-תצוגה "בילט-אין" בתוכם וחלקם לאו, במקרה שזה שברשותך לא מכיל בקר תצוגה, תצטרך לדאוג גם לזה..! סמסונג מייצרים מסכים כאלו במיוחד בעבור נגני MP3/MP4) ו-FPGA שיכיל את הפענוח של קבצי ה-MP3, ה-WMA וקבצי הוידאו...

אגב, עוד דבר שכמעט שכחתי... אתה מתכנן את זה רק ע"מ ללמוד ולהתנסות, או שאתה באמת רוצה לשמוע בזה וליהנות מזה? כי אם זה ע"מ להשתמש בזה, צריך לתכנן אריזה וכפתורים, מה שאומר שזה כבר שימוש בתוכנות כמו SolidWorks או Pro/Engineer... בנוסף, אתה צריך לתכנן את הלוח המודפס, דבר שגם כן נעשה בעזרת תוכנות... הייתי מציע לך להשתמש בגירסה החינמית של EAGLE, היא נורא טובה למתחילים..! בקר באתר הבית שלה: http://www.cadsoftusa.com.

לשיקולך...

בברכת כל טוב והצלחה רבה (!) בכל, אריה.

נ.ב: שמתי לב שאתה מעוניין לבנות או MP3 או MP4... הייתי מציע שתתחיל בקטן -- דבר ראשון תבנה מכשיר שיודע לפענח קבצי MP3 ו-WMA, ורק לאחר מכן, אם עדיין ישאר לך כוח ורצון, תוסיף לו את המסך הגדול ואת האופציה לצפות בסרטים... (לפענח קבצי וידאו זה סיפור קצת ארוך ומייגע, מניסיון..! )

נערך לאחרונה ע"י Phinox בתאריך 07-07-2007 בשעה 17:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2007, 17:44
  Phinox Phinox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי -Guns "N" Roses- שמתחילה ב "אז אני אוריד את התוכנות..."

דבר ראשון, לא הייתי מציע לך להוריד בצורה לא חוקית... לא היית רוצה לעבוד כ"כ קשה על ה-MP4 ואז שיבוא מישהו ויגנוב לך אותו, נכון..? אותו הדבר בנוגע לתוכנות..!

דבר שני, אתה לא צריך את שתי התוכנות שציינתי -- אתה צריך אחת מהן! הן שתיהן עושות אותו הדבר... לדעתי (ולדעת רבים) SolidWorks יותר מוצלחת מ-Pro/Engineer, כך שאתה מוזמן לעבוד איתה...

דבר שלישי ואחרון, יש ל-SolidWorks גירסא מיוחדת של התוכנה בעבור סטודנטים, שעולה ממש מעט ביחס לאפשרויות שהיא נותנת לסטודנט! בקר באתר שלהם וברר על זה, לדעתי זו הצעה ממש משתלמת!

נ.ב: ערכתי את הודעתי הקודמת, התבונן בה שוב! אגב, באילו תוכנות נוספות אתה מתעסק..? יש לך ידע קודם באלקטרוניקה..? זה פשוט נשמע ש-, נכון לעכשיו, אתה אוכל יותר מאשר אתה יכול ללעוס... ולסיום, מה התקציב שלך לכל הסיפור הזה..? אל תצפה לעשות את זה ב-50 ש"ח, כי אתה סתם תתאכזב...

נערך לאחרונה ע"י Phinox בתאריך 07-07-2007 בשעה 18:00.
ישן 07-07-2007, 18:27
  Phinox Phinox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי -Guns "N" Roses- שמתחילה ב "אני ילד בן 12 עוד מעט. אני..."

שלום רב!

חח מה זה "נגיד שיש לי ידע באלקטרוניקה ומחשבים"? יש או אין?

תבין, אתה הולך להתעסק כאן עם דברים שהם טיפה מסובכים (ליצור מפענחים לכל סוגי הקבצים אותם אתה מעוניין לפענח ולצרוב אותם ל-FPGA, להתעסק עם מיקרו-בקרים, מערכות קבצים וכו')... אני לא אומר שזה לא אפשרי (אין דבר מבחנתי שהוא לא אפשרי), פשוט רצוי שיהיה לך ידע קודם באלקטרוניקה ומחשבים (טיפה על הלחמות, מגברים, מערכות ספרתיות, מיקרו-בקרים, מערכות קבצים כגון FAT16/32 ו-NTFS וכו'), אחרת ידרשו ממך ידיים נורא עדינות ועצבי ברזל..!

בנוגע לתקציב, אהמ... במקומך, הייתי מכוון לאזור ה-500+ ש"ח, אבל זה רק אני...

נערך לאחרונה ע"י Phinox בתאריך 07-07-2007 בשעה 18:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר