לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2007, 23:17
  zalamania zalamania אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.05
גדנ"ע חובלים -מאמר

2.7.07-היום הראשון
מגיעים לתחנת רכבת בת גלים בחיפה מתחנת הרכבת מובילים אותנו למגרש מכוניות ליד התחנת רכבת ושם אנחנו עוברים אימות נתונים ורישום.
מהרישום אנחנו הולכים לבסיס,בסיס בת גלים.
תחילה מושיבים אותנו על מדרכה ואני ממלאים טפסי הצהרת בריאות ובזמן זה גם אנו נמרחים בקרם הגנה ונדרשים לשתות וגם אוכלים פירות.
לאחר מכן הולכים בשלישיות לקראוון שם כל גדנ"עיסט מקבל ציוד שכולל: 4 זוגות מכנסיים, 4 חולצות, חגורה, חגורת מימיות, 2 מימיות ,2 בתי מימיות, כובע, שק שינה וחגורת הצלה.
בהמשך אני עוברים בדיקה רפואית ולאחר מכן שיחה עם מפקד הסדרה (הגדנ"ע) שמחלק אותנו לצוותים של 5 חניכים בכל צוות, סה"כ שלוש סיירות כשבכל סיירת ישנם שישה צוותים.
לאחר החלוקה אני יורדים למרינה במרינה אנחנו מסתדרים במסדר לפי צוותים וכל צוות פוגש את המדריך שלו -צוער(חובל בהכשרה) .
הצוער מלמד אותנו על מבנה הס"ג, תפקידים בס"ג ותרחישים ונהלים.
לאחר מכן מכירים את המילואימניק שילווה אותנו בכל ההפלגות ונכנסים לים ומתחילים להפליג.
ביום הראשון מפליגים בנמל וכל חניך בצוות מקבל זמן קצר להשיט את הסירה. בנוסף ביום זה מתרגלים נהלים של אש במנוע, אדם בים, חמש דקות לביקורת חצי, ביקותר חצי ומסדרי אחד וויוקטור.
כמו כן גם לומדים שפת סימנים בסיסית .
3.7.07 -היום השני
ביום השני קמים בבוקר מבצעים את הסידורי בוקר לאחר מכן נכנסים למים ומפליגים. ביום זה נשארים באזור מפרץ חיפה ומבצעים תירגולים וכמובן שכל חניך משיט זמן מכובד את הס"ג.
ביום זה החניך מכיר היטב יותר את הסירה והצוות מתחיל להתגבש.
4.7.07-היום השלישי
ביום זה לאחר שקמים ומבצעים את סידורי הבוקר מתארגנים ומשפצרים את הסירה.
לאחר מכן מקבלים חבלים אישיים ולומדים קשרים בסיסיים של ימאות .
כמו כן בהמשך נכנסים לים ומפליגים לעכו כאשר בדרך מחליפים תפקידים בסירה.
לאחר שעוגנים את הסירות בעכו אני יוצאים לסיור בעיר , בשלב מסוים הגענו לאולם ואכלנו ארוחת צהריים, לאחר מכן המשכנו בסיור בעיר וביקרנו במוזיאון. במוזיאון ראינו שני סרטים ועברנו שיחה- הרצאה מעניינת וחשובה של מפקד הסדרה.
אח"כ חזרנו לסג"ים והתחלנו לשוט חזרה לבסיס בת גלים, הדרך חזרה הייתה מלווה בגלים דיי גבוהים ולא היה חסר קפיצות של הס"ג.
לאחר שביצענו החפה, ביצענו כל מיני סידורים ואירגונים, התקלחנו ואכלנו ארוחת ערב.
לאחר הארוחה הייתה הופעה של להקת חיל הים, היה שמח וכיף מאוד.
5.7.07 היום הרביעי
ביום זה שטנו שייט דיי ארוך למבצר הצלבני בעתלית .
ביצענו החפה הולנדית (שייט עם מנוע פועל עד לחוף ) לאחר התרגנות על החוף הלכנו לחורשה קרובה ובה אכלנו צהריים, לאחר הארוחה הייתה שיחה עם מפקד הסדרה ומילואימניק שהוא קצין המיון של הגיבושים בחובלים. בשיחה דיברנו על הגיבוש ותירגלנו תרגיל דומה למה שיהיה בגיבוש . לאחר מכן חזרנו לחוף ושטנו חזרה לחיפה לבסיס.
לאחר שהגענו לבסיס אירגנו את הס"ג ,התקלחנו והלכנו לארוחת ערב.
6.7.07- היום החמישי
ביום זה היה טקס סיום עם ההורים.
ההורים ראו אותנו שטים ומקבלים תעודות .

כמובן שבגדנ"ע יש הרבה צחוקים ואחלה ח'ברה .
יש זמן בערב לדבר בפלאפונים והטעין אותם.
לדתיים יש זמן להתפלל בבוקר.
כמעט כל יום בערב יש זמן שק"ם שאפשר לקנות בו מוצרים בשק"ם.
יש אפשרות לאסוף כסף בצוות ולבקש מהמדריך של הצוות שיקנה בכף מוצרים לצוות כאשר בזמן הפלגה או בערב אוכלים ביחד כל הצוות ממתקים, עוגיות ושותים שתייה קלה וזה נחמד מאוד .
כל צוות הכין לעצמו דגל ותלה אותו בעזרת תורן, הדגל תורם צאוד לגיבוש הצוות.קובצה שלי הדגל נהרס ויום למחרת המילואימניק שלנו הביא דגל גדול של המשיח וחיברנו תורן גבוה מאוד.
חוויה נוספת ובלתי נשכחת היא ההרמה של הס"גים הכבדים,שאף אחד לא מבין איך הס"גים כבדים כ"כ ואלו כולה ס"גים מסוג MARK 3 (חלק שטו ב-MARK 5 ) .
לא הזכרתי כמעט כל זמני השיפצורים של הסירה שהם היוו חלק לא מבוטל מסדר היום .
בנוסף כל היום לווה במסדרים .
הגדנ"ע עוזרת מאוד להבין מהו תפקיד החובל ומהי כל מגמה בתפקיד זה, הגדנ"ע מאוד מכינה את עצמך לקראת הגיבוש. בגדנ"ע אין בכלל פעילות פיזית מלבד כמה שכיבות סמיכה בודדות שבמהלכן צועקים "אני רוצה להיות חובל".
בגדנ"ע היו 80-90 גדנ"עים, הרוב בנים וגם בנות.
בהצלחה לכולם.

נערך לאחרונה ע"י zalamania בתאריך 07-07-2007 בשעה 23:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר