לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2005, 10:37
  snoop_a snoop_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.04
כתבה היו אצלנו עכשיו 3 לוחמי שייטת-כל מה שלא ידעתם על השייטת.

אחד מהם שכן שלי שגר בנצרת עלית,השני בטבריה השלישי לא יודע והחייל מדובדבן גם מנצרת עלית.
לרוב חיילי השייטת 13 דיברו.. הסבירו בהתחלה איך מגיעים,
2 מהם הגיעו דרך גדנת הצלילה,ואחד מהם דרך יום סיירות(השכן שלי).
הם אמרו שכל אחד יכול להגיע לשמה זה עיינין של רצון ואין אחד שלא יכול להגיע, והכי חשוב זה האמינות. הם נתנו טיפים לימי סיירות, והטיפ הכי חשוב זה לעזור לאנשים אחרים שקשה לכם.. גם שהכי קשה לכם תנו תמיד את הפוש,את היד מאחורה. לאחר מכן הם היו בגיבוש שנמשך 4 ימים,גיבוש קשה אבל הם עברו אותו,הם עוד אמרו שאת הכושר אתם תתחילו אותו ב-0 לא צריך לפחד.
בהתחלה אתה עושה את הטירונות עם נח"ל, שאלתי אותם למה דווקא עם נח"ל,הם אמרו כי נח"ל זאת יחידה איכותית של צה"ל, והם לא יודעים למה עוד.
לאחר מכן,יש 3 יחידות שהם בתוך השייטת,מתחלק בערך לפי מה שאני זוכר: חי"ר דרך הים, השני צוללנים שהם מתחמים בזה, ואת השלישי על ספינות או משהו אם אני לא טועה, אני פשוט לא זוכר בדיוק את השמות של כולם.
במשך כל הטירונות חיילי השייטת אינם עושים פעולות ולא כלום. רק אחרי סיום ההכשרה שלהם הם עושים זאת.
הם עוד הוסיפו ואמרו שכמה שזה קשה,זה כיף.
אם אתם אוהבים את הים, לצנוח,סיירות גומי מהירות,צניחה, ועוד מלא דברים.. שהם אמרו שזאת חוויה.
הצניחה מתחלקת לצניחה על היבשה,וצניחה על הים. 2 צניחות על הים ו3 צניחות על היבשה.
היציאות: כמה שחשבתם שהשייטת טוחנים בבסיס,אז אתם טועים בגדול. היציאות שלהם כל שישי-שבת הם בבית.נישמע נחמד לא?
עיינין המדים: כל מי שאמר אסור לצאת עם מדים או עם הסיכה, טועה.
הם אכן באו עם המדים, של חייל הים כמובן,תג אדום בצד,כומתה כחולה של חייל הים, כנפ"ץ,והסיכה של השייטת .
שאלתי אותם אם אפשר לצאת עם המדים כי אומרים שאסור, הם אמרו שבהחלט מותר לצאת עם המדים, כל העיינין של הגאוות יחידה וכד'. בקיצור מותר.
מסע ה40 על 40 המפורסם של צה"ל.
הם אמרו שהפסיקו את המסע הזה,אז זה היה, אבל הם אמרו שיש מסעות פי 8 קשים יותר.
הם סיפרו שהיה להם מסע 80 קילמוטר מת"א עד עטלית וכל אחד שק חול כבד עליו.. הם עשו אותו ב18 שעות.. שזה קצת זמן אם מתחשבים בזה שצנחנים עושים מסע 90 ק"מ בכמה ימים.

נשק: שאני ראיתי אותם היום הם היו עם m-16 מקוצר עם כוונת ירוקה. אבל יש להם גם את הרובה.

עוד הם הוסיפו כי גם דרוזים,ובדואים יש בשייטת.
ובכללי הם אמרו דבר כזה: כל אחד שרוצה יכול להגיע לשמה, אבל צריך כוח במוח ולא להשבר!
הכושר הגופני זה לא מה שמשפיע ביום סיירות אך אי אפשר לבוא ללא כושר, צריך קצת כושר ולהיות מוכן לזה שהולכים לנסות לשבור אותך מנטלית.

וזה בעצם מה שאני זוכר מהשיחה, עוד שאלות אתם יכולים לשאול, אם אני ידע אני יענה, אם לא אני גם יכול לשאול אותו למה הוא גר ממש לידי.

והשאכול הזה נועד לענות לכם על שאלות שונות שנשאלות הרבה בפורום.
זהו בכללי.. שבת שלום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2005, 17:18
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
כמה נקודות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי snoop_a שמתחילה ב "היו אצלנו עכשיו 3 לוחמי שייטת-כל מה שלא ידעתם על השייטת."

הטירונות בבא"ח נח"ל. הסיבה היחידה שהם שם - היא שיש להם מקום שם. זה לא משנה איפה הם עושים את הטירונות. רובאי 07 זה רובאי 07.

היציאות. לגביי היציאות, כרגע, הם יוצאים כל שישי - אבל, זה עניין חדש. רק בשנה האחרונה. וגם זה לא בטוח שישאר. למרות שאני חייב לצודד בהחלטה של מי שהחליט את זה. הוא אמר: "אלא לא לוחמי חי"ר. זה לא יהפוך אותם לחיילים יותר טובים אם הם יטחנו. את חיילי החי"ר כן. להם - זה לא משנה. אז למה שיסבלו"?

הפעולות. רק בחודש האחרון - אם הסד"כ דורש את זה - ההלוחמים במסלול יצאו לפעילות. אם לא - אז לא.

סעיף עיניים. אני לא יודע מה הם אמרו לך. לפי המרפאה, מפל"ג הדרכה ומשרד הגיוס של השייטת (שעוסק בגיבושים, גדנ"עות ובקשר עם הטירונים בבא"ח נח"ל) - לפי שלושתם, כרגע - אי אפשר להתקבל ללא ראיית 6/6 מולדת. אם כי, כרגע, חושבים על לשנות את העניין לטובת ראיית 6/6 גם עם ניתוח.

קחו בחשבון שניתוח הוא טוב ב99 אחוז! יש לי חבר טוב שהיה בהנדסה קרבית, עשה ניתוח כזה ונפל על האחוז הבודד...

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 12-02-2005 בשעה 20:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר