לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2007, 05:52
  יחזקאל האדום יחזקאל האדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07
מילואים- אולי די לטפס על פיסטינים

אני יוצא היום למילואים!
כן תודה, תודה! אני רואה את הערכה זולגת מהאוזניים. אני חירני"ק. בעוונותי!
ואני ממשיך לעשות מילואים. כולם מסביבי פרשו, עשו הצגות, התנדפו משירות פעיל ורק אני ממשיך.
למה? למה אצלי יש רגש של אחריות ומצפון? למה אני לא יכול לפעול באקטיביות שלחרורי אלא זורם עם המערכת?
חוסר חשק לפני היציאה למילואים ובכול זאת כמו גדול אני מתייצב. מפקד. לוחם. רץ. מטפס. מארגן. והעיקר עוזב את הבית ואת הילדה.
אתמול ראיתי את עמנואל רוזן עם אשתו של גולדווסר שנחטף בלבנון. זה צובט בלב. מחר היא יכולה להיות שם. ואין אף מנהיג שעושה מעשה ולוקח אחריות כמו שנדרש.
האחווה הזאת אינה מזוייפת. היא אמיתית. היא הבסיס המוסרי ערכי שממנו אנחנו יודעים שלא משנה מה יהיה לא ינטשו אותנו... על שום ג'בל וללא שום פתרון.
הפוסט הזה הוא לא מחאה אלא חשש כי יש סיאוב חברתי במדינה. יש מי שנותן יותר ויש מי שלא נותן בכלל.

ואנה אל תגיבו בשמור על עצמך!

נערך לאחרונה ע"י יחזקאל האדום בתאריך 11-07-2007 בשעה 05:59. סיבה: לא ברור
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-07-2007, 06:35
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
בתור מילואימניק גאה ונאמן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יחזקאל האדום שמתחילה ב "מילואים- אולי די לטפס על פיסטינים"

קודם כל קרא את האשכול הזה שכתבתי-
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=330564

אני חייב לומר דבר אחד חשוב.
גם אני, הרבה מאוד זמן, הרגשתי מתוסכל מחוסר השיוויוניות בחלוקת הנטל.
מאלה שהחיים שלהם נטולי מילואים, והכי מעצבן- הם גאים על כך ("אל תשאל אחי, באתי אמרתי לקצינה- אני משוגע, מה תעשי לי?")...
ובשלב מסויים, בכדי להתגבר על התסכול שיניתי את נקודת המבט-
אני עושה מילואים- כי אני חושב שאני תורם למדינה שלי, ואני מרגיש טוב והעיקר שלם עם עצמי על הנתינה הזו.
וכל השאר? כל השאר שילכו לעזאזל. אני מרגיש שלם עם עצמי, וזה העיקר. שהשאר יחנקו עם הסוצימאטיות שלהם...

ותרשה לי לומר לך רק מילה אחת בשם כל אלה שיושבים בבית,
ומישהו שם טורח על ההגנה שלהם-
תודה.

ישן 11-07-2007, 08:45
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יחזקאל האדום שמתחילה ב "מילואים- אולי די לטפס על פיסטינים"

מפקד שלי שאני מאד מעריך (ואין הרבה כאלה) אמר לי לםני שנים משפט מאד נכון.
יש 2 סוגים של אנשים שעושים מילואים, כאלה שיושבים שזה חשוב, וכאלה שטיפשים מדי כדי להשתחרר.

אז נכון שאנחנו מעטים שעושים מילואים.
ונכון שבכל פעם אנחנו מרגישים שדופקים אותנו.
ונכון שכבר אין הערכה מצד שום גורם.
ונכון שהלחץ בבית גדל עם השנים.
אבל אנחנו עושים מילואים כי אנחנו יודעים שאם אנחנו לא נועשה כבר לא יהיה מי שיעשה, ואז אפשר להחזיר את המפתחות של המדינה.
ואנחנו נהנים גם לשחק את הגיבורים ולהרגיש את המאצ'ו.
והילדים שלנו מאד גאים כשאנחנו לוקחים אותם לגן עם מדים.
ואנחנו פוגשים במילואים טיפוסים שבשום מקום אחר לא יהיה לנו סיכוי להיפגש איתם ובטח שלא לדבר איתם, ובטוח שלא לספר להם על דברים שאפילו לאשתך אתה לא מספר, כי אתה תקוע איתם בעמדה באמצע שומקום כל הלילה.

אז כמו שאנחנו נוהגים לומר לחיילים כל פעם, תודה.
וכמובן שמור על עצמך.
לרוץ זה מסוכן, יכולים להיתפס לך השרירים

ישן 13-07-2007, 01:09
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
כנ"ל
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "האמת, אמנם אני רק בן 27,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Au79
האמת, אמנם אני רק בן 27, ועקרונית מצפות לי שנות מילואים רבות, אבל אלמלא אנשים כמוך, כמו יודה וכמו פותח האשכול,
אולי הייתי מוותר על התענוג, שמגיע תמיד בתזמון מחורבן, מפריע לכל מהלך החיים, תקוע באמצע בחינות, שלא לדבר על
בלת"מים. ובכל זאת, כשאני מגיע למילואים ופוגש אנשים כמוכם, שלא עוזבים רק את הלימודים, אלא משפחה וילדים, קריירה,
קשה לי שלא לחשוב שאולי אני לא פראייר, אלא דווקא בר מזל להיות בחברה כל כך טובה ואידאליסטית.

אז תודה

אני בן 27 , לא הרבה זמן במילואים (טוחן בכיף 40-50 לשנה) ומאז שני בגדוד חיילים חדשים רק מאכזבים אותי. כל טריק להתחמק, חיילים מיחידות הפסולת של הפיקוד, כל כך הרבה השקעה לנסות לקלוט אותם להתחשב,לשמר וליצור את מי שאני ראיתי בגדוד - ואני לא ממש יודע איך.

למה אני אוהב את הגדוד והמילואים? כי הדהים אותי בתרגיל הראשון שלי לראות מתנדבים בני 50+ שהם השלד הרוחני של הגדוד. שלושה-ארבעה אנשים שנלחמו ביוה"כ! אחד בששת-הימים!, חיילים במחלקה שלי שהיו בשל"ג עד ביירות, ומכל אלה לצערי אני מבין איך הדרדרנו כחברה למרות ההתקדמות הטכנולוגית-כלכלית (לדעתי).

איך אפשר לשמוע סיפורים של אדם שלחם בעיר סואץ ולא להגיע למילואים כשהוא מגיע?לסרב לבקשה שלו בעזרה באחת ממשימותיו? איך אפשר לעשות יום בגבעת התחמושת עם אדם שבאמת נלחם שם, ועד היום נמצ"א בחפ"קים בגדוד ולא לרצות לצאת איתו לסיור?
אבל לאט לאט, גם להם נגמר הכוח ועוד מעט הם ילכו?שנה-שנתיים, מי ישאר? הדור של שנות השמונים המאוחרות ואילך לוקה בחסר ברובו הגדול.

היום הייתי באירוע עם כמה חברים מהחצי הראשון של השירות שלי,השירות העורפי, הקל"בניק - אף אחד לא עושה מילואים! אף אחד מחברי בשכונת הילדות לא עושה מילואים! מהמחזור שלי באוניברסיטה, יכולתי לספור על שתי ידיים של נגר מקצועי את מי שעושה מילואים משמעותיים, את מי שגוייס במלחמה האחרונה...

יחזקאל ויודה, בלעדיכם המצב היה ויהיה הרבה יותר גרוע, עוד מאה-מאתיים אלף כמוכם ונהייה במצב סביר.

נ"ב באוגוסט הזה אחגוג 150 ימ"מ בשלוש שנים בגדוד

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 13-07-2007 בשעה 01:12.
ישן 12-07-2007, 19:13
  יחזקאל האדום יחזקאל האדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07
ידיעות מהשטח- חזרתי שבת...

זה לא קו. זה אימון. חירניקים. סגל. לפני אימון שטח. נגב. חול. אבק. פיסטינים. פזצטות. חום. מזיעים. שפשפות ( גיליתי מקומות חדשים שיש בהם שפשפות). לא מורידים אוהלים לשטח. נישן תחת ציליות. מים. זמן נסיעה מהבסיס 40 דקות. נ"נ ירד 3 פעמים ביום עם אוכל חם. מהמטבח מזהירים שכשהאוכל יוצא צריך לאכול אותו תוך 50 דקות אחרת הוא מקולקל. משמע יהיו 10 דקות לאכול... מי אמר טירונות ולא קיבל? קיבל גם קיבל. ישנים בשטח כבר אמרתי? אז הבטחנו לחיילים שנעלה לפחות פעם אחת השבוע למקלחות. תארו לכם גבר בן 31 שמתקלח פעם בשבוע? זה לא אסתטי אלא מפגע תברואתי. גנבתי לילדה מגבונים. וחם. חם. החלטתי שנקפיא בקבוקים אישיים של מיים מינרלים. לפחות נמצוץ קרח. חם והיסטריה. הצבא בהיסטריה. חושבים שלא תהיה מלחמה אבל מתכננים כאילו תהיה. היסטריה מבוקרת זה טוב. לפחות לא יימרח כמו מסטיק שאנחנו מכירים. היסטריה מניעה את הגלגלים. זה לא רע. בכלל לא רע. חתמתי אתמול על ציוד. אני חושב שלא ראיתי ציוד כזה כבר הרבה שנים. ממש סבבה.
ביום ראשון יגיעו נעלים לכולם. וחם. לקחתי גם מסנני קרינה. שאני אמרח? פחחח... אבל נראה שאין ברירה.
מבחינת התחושות האישיות זה כבר משהו אחר. מי שמוכן לאכול חום, זיעה, אבק, פיסטינים ולצעוק כל היום 1 מדלג בגיל 31 הוא כנראה... מכור לאנדרנלין? אינפנטיל? או סתם טמבל שמוכן להתנתק מאשתו והילדה לשבוע.
אה, כן! ויש קו תעסוקה באופק. נובמבר. לפחות יהיה נעים יותר בחוץ.
ישן 13-07-2007, 14:58
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07

שלום לך.
בילוי נעים שמח עבורך שיצאת שבת
אני מודע לעובדה שיש הרבה אנשים משתמטים. מעבר לענין החרדים, גם כאלה שעשו שירות מלא
בסופו של דבר כנראה שחלק מתיאש ונוטש. מנסיון העבר (עשיר מאד) זה קשור מאד ל2 פרמטרים עיקריים:
א.אמון במערכת כולה. אם יש אמון במפקדים ובחברים -הרוב אינו נוטש. (בסוף יש לי סיפור קטן)
ב.קשיי פרנסה. דווקא לעצמאים קשה מאד לעשות מילואים בלי לדפוק את העסק.

הסיפור שלי קשור לאחד בפלוגת המילואים שפיקדתי עליה לפני שנים רבות. הוא התייתם מ2 הוריו עקב תאונת דרכים כשהוא נהג במכונית ונפצע קשה. אחרי זמן יצא מבית החולים ומהשיקום וקבל פטור רפואי משירות צבאי.
משך שנים אח"כ הוא המשיך לבוא להפגש עם החברים בכל שירות מילואים. אלה חברים שהיו איתו מתחילת השירות הסדיר. פעמים בשבוע בכל תקופת שמ"פ ועפ"י תכנון עם הפלוגה והגדוד הוא היה מגיע עם טנדר עמוס כל טוב ומאכיל את החברים בחפלות בשעות הערב .
כולנו כבר השתחררנו מזמן משירות - מסיבות גיל כמובן - ועדיין ממשיכים לשמור על קשר חברי ,מגיעים לשמחות לעתים לאבל וגם בין לבין. העזרה החברית הדדית בפלוגה לשעבר הזאת היא שם דבר ומודל ראוי לחיקוי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר