לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2007, 17:30
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
מידע פיצוי חשיפה - הסבר - הועלו דוגמאות ועוד הסברים

טוב אז כמו שציינתי בעבר מספר פעמים, בנושא פיצוי החשיפה ולאור הבקשות הרבות להסברים מורחבים אני אנסה להסביר פה על מה אני מדבר.
מצטער אם אני לא מביא לכם הסטוגרמות והדגמות מעשיות אבל אני אתן לכם לנסות בעצמכם.
העצה הכי טובה שלי (מעבר לשימוש יומיומי) היא לנסות את הפעולות האלו בצילום
RAW ונסיון לעבוד עם Adobe Camera Raw שבו אפשר "לפצות" או לתקן פיצוי חשיפה.
הסבר:
כשמצלמים תמונה והמצלמה מודדת חשיפה, התמונה יוצאת בד"כ כהה מידי (לא מדבר על מצבים מאוד קונטרסטיים – שימו לב).
בכל מצלמה שהייתה לי עד היום
DSLR - מ 300D ועד המרק 3, התמונות יוצאות כהות מידי כאשר המצלמה לא מפצה חשיפה שלילי או חיובי. תמיד צריך להבהיר את התמונה ב camera raw בחצי סטופ עד סטופ שלם ולפעמים אפילו יותר.
כמובן שזה לא בעייתי ואני עשיתי את זה הרבה פעמים עד עכשיו אבל מה שנובע מכך הוא רעש ב
shadows וזה מיותר.
ניסיתי לפי עצת מומחה שאני מכיר וחתונה שלמה צילמתי בפיצוי חיובי של סטופ שלם. אף תמונה לא נשרפה וב
camera raw התוכנה כבר לא עשתה פיצוי של סטופ וחצי אלא אולי רבע ולפעמים בכלל לא.
אני יודע שזה נישמע מוזר אבל המצלמות הדיגיטליות פשוט לא חכמות מספיק והחיישנים ומדי האור לא מושלמים כמו שהיינו רוצים.
בראש השנה אני אגיע למפגש עם מחשב נייד טעון פוטושופ ואשמח לעשות הדגמות במקום.
בינתיים, נסו לצלם
RAW ללא פיצוי ועם פיצוי ונסו לראות איך פוטושופ מתמודד עם זה.

טוב אז הנה כמה דוגמאות.
נתונים טכניים:
צולם בעדיפות מהירות TV ו ISO800 על חצובה
התמונות הראשונה והשניה - ללא פיצוי - ניתן לראות במעבר מהראשונה לשניה שפוטושופ "רוצה" לפצות ב 0.80 סטופ כדי לתת חשיפה נכונה לתמונה (ראו ההיסטוגרמה כעזר, מעבר לעובדה שהתמונה אכן חשופה יותר טוב)

הנה ההדגמות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

התמונות השלישית והרביעית צולמו בפיצוי של סטופ שלם - ראו שהן לא שרופות ובמעבר בין השלישית והרביעית - בין מצב Default ו Auto exposure של פוטושופ רואים שפוטושופ לא רואה צורך לפצות את החשיפה אפילו לא ב0.05 הסטופ והתמונה כבר במקור (השלישית) חשופות יותר טוב.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כך זה בוצע, ללא תאורה מלאכותית

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 11-07-2007 בשעה 18:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-07-2007, 17:37
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "פיצוי חשיפה - הסבר - הועלו דוגמאות ועוד הסברים"

השיטה שלך דופקת את כל ההסבר שהבאתי פה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=330435

אנשים מתבלבלים וחושבים ש"פיצוי חשיפה" במצלמה כמו בתוכנה זה פיצ'ר שמבהיר או מכהה תמונות.
אין זה המצב, פיצוי חשיפה אמיתי משנה את פרמטרי הצילום (צמצם או תריס) בלבד!
הוא לא יגרום לסצינת לילה להראות בהירה יותר או לסצינה בהירה להיות מרוחה יותר (חשיפה ארוכה).
מגבלויות המצלמה לפי תנאי התאורה בשטח נשארות. בסך הכל מדובר בפיצ'ר שעוזר לנו לקבוע למצלמה כמה לחשוף (בערכי צמצם ותריס).
צילום במהירות 1/100 בצמצם 6.3 תמיד יתן את אותו הדבר, ולא משנה באיזה פיצוי חשיפה אנחנו נמצאים.

ישן 11-07-2007, 18:28
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי nanak_k שמתחילה ב "את זה אני מבין, אני מבין מה..."

לא. הרבה אנשים טועים כשהם חושבים שפיצוי חיובי זה משהו שיגרום לתמונה להיות בהירה יותר, מבלי לשנות את ערכי הצמצם / תריס.
כמו למשל רגישות חיישן, אשר מסוגלת להבהיר סצינה חשוכה גם בצמצם 1.8.
אבל הם לא מבינים שאם הם בצמצם 1.8 ברגישות 1600, הם לא יקבלו סצינה בהירה יותר ע"י שימוש בפיצוי חשיפה חיובי. לפיצוי החשיפה אין השפעה כאשר המצלמה כבר במקסימום היכולת שלה (בהנחה שאתה בעדיפות תריס והוא לא משתנה).

מה שמשה עושה בפוטושופ, זה דופק לי את כל ההסבר שהבאתי בלינק שלי.
משה מראה איך אפשר להבהיר סצינה במחשב (עיבוד ממוחשב) לאחר הצילום, מה שאומר שכן אפשר להבהיר תמונה בעזרת פיצוי חשיפה חיובי גם כאשר הרגישות היא 1600 וצמצם 1.8.
זה כמובן לא נכון, כי בסה"כ מדובר בהבהרה במחשב (עריכת תמונה), ולא באמת פיצוי חשיפה כפי שתגדיר אותו במצלמה שלך.

משה רצה להדגים לנו את ההפרשים שבין פיצוי חשיפה כזה לאחר ואת ההשפעה שלו על הצילום.
הוא עושה את זה בעזרת קובץ RAW. זה לא קשור לבעיה שנשאלת הרבה בפורום בנוגע להבהרת תמונה בסצינה חשוכה (הקפאת דמות בלילה) או הכהת תמונה בסצינה בהירה (מריחת מפל מים באור יום).

ישן 11-07-2007, 18:36
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לא. הרבה אנשים טועים כשהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
לא. הרבה אנשים טועים כשהם חושבים שפיצוי חיובי זה משהו שיגרום לתמונה להיות בהירה יותר, מבלי לשנות את ערכי הצמצם / תריס.
כמו למשל רגישות חיישן, אשר מסוגלת להבהיר סצינה חשוכה גם בצמצם 1.8.
אבל הם לא מבינים שאם הם בצמצם 1.8 ברגישות 1600, הם לא יקבלו סצינה בהירה יותר ע"י שימוש בפיצוי חשיפה חיובי. לפיצוי החשיפה אין השפעה כאשר המצלמה כבר במקסימום היכולת שלה (בהנחה שאתה בעדיפות תריס והוא לא משתנה).
.

מסכים מאוד
ברור, עצם המובן פיצוי זה שינוי הערכים וזה מה שהמצלמה עושה, פותחת סוגרת צמצם או מעלה \ מורידה מהירות תריס, תלוי בעדיפות המצלמה.

ישן 11-07-2007, 21:07
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי KoKo_ שמתחילה ב "ידוע שכשמצלמים אובייקטים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי KoKo_
ומתן - אל תדאג, אני מאמין שרמת האינטיליגנציה של החבר'ה בפורום גבוהה מספיק כדי להבין שפיצוי חיובי לא מבהיר את הצילום בדרך קסם

תתפלא לשמוע עד כמה אנשים לא באמת מבינים את זה.
לא כי הם טיפשים, אלא כי זה באמת מבלבל.
הם רואים שכשאתה משתמש בפיצוי חיובי אז התמונה בהירה יותר, ומכיוון שהם לא יודעים למה זה קורה, מבחינתם זה כמו ISO שאתה מעלה והתמונה בהירה יותר (עם אותם פרמטרים של צמצם ותריס).
נתקלתי בזה הרבה, ולכן היה צריך לכתוב את זה.
בעובדה, זה עזר להרבה אנשים, ואני צופה שזה גם ימשיך לעזור לנובים שכל נושא "פיצוי חשיפה" מבלבל אותם.

ישן 13-07-2007, 14:47
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי royzi שמתחילה ב "לא הבנתם אותי! לא אמרתי..."

לא, אתה לא הבנת אותי!
מצב מדידה ממוצעת זו כן מדידה מדוייקת של ממוצע מחשיפת הפריים. מדוייק מאוד כמו שספוט מדוייק מנקודה, ממוצע מדוייק לכל הפריים כממוצע. זה ששניהם לא ומדוייקים כמו שצריך ולכם מפצים מוכיך את ההסברים שלי שכן גם אתה אמרת שגם בספוט אתה נוטה לפצות מידי פעם.
רק אל תשלח אותי לגלות!
ורסטילי - versatile - רב גוני, מגוון.
אני משתמש במצב P כשאני א. עובד מהר מאוד והפריים משתנה כל כך מהר ששינוי מצב במצלמה יעלה לי ביוקר. אז אני עובד על P ומדידה רגילה (ממוצעת). ההיפך מסטודיו.
ב. החשיפה וסוג הפריים משתנים מהר מאוד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר