לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2007, 18:30
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
האשכול הרשמי של משחק הדיבייט :)

המשחק מתחיל כאמור מחר (יום חמישי) ובגלל העדרות של חלק מהמשתתפים לא ידוע עדיין מתי יהיו המחזורים הבאים.
המשחק יהיה בצורה הבאה: ההודעה הבאה שלי תהיה שאלת המחזור
אליה משרשרים המשתתפים בה את תשובתם
להזכירכם-שאלת המחזור הראשון היא: סרטי המשך בעד או נגד
המשתתפים הם:
בית 1
אקונה מטטה-בעד
jing-נגד
בית 2
Kill-Machine-נגד
DanDS- בעד
בית 3
4l0n-בעד
adian-נגד
(שימו לב-במחזורים הבאים הדעות יהיו הפוכות אז תערכו בהתאם)
לאחר הצגת הדעות השופטים רשאיים לשאול שאלה והמתמודדים צריכים לענות
לאחר מכן השופטים רושמים מי שכנע אותם.
לצורך חישוב הסדר בטבלאות הבתים ינתנו 2 נקודות לניצחון
אם יהיה תיקו אז יחס השופטים קובע (לדוגמא יחס של 5-0 של השופטים עדיף על 4-1 )
בהצלחה לכולם
אשכול זה יהיה פתוח החל משעות הערב כך שיהיה ניתן להגיב כבר הערב ולא לחכות למחר.
שימו לב- המשחק לא מוגבל בזמן ואין חשיבות למהירות התגובה אך הבקשה היא להזדרז כדי שנוכל להתקדם מהר

עריכה: מתחילים
תגובות של מי שלא נרשמו ימחקו
בסוף כל שלב יהיה ניתן לברך את המנצחים

נערך לאחרונה ע"י רומק בתאריך 12-07-2007 בשעה 09:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2007, 02:27
  אקונה מטטה אקונה מטטה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.05
נו טוב, אני אתחיל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "האשכול הרשמי של משחק הדיבייט :)"

סרטי המשך-בעד

אני חושב שעשיית סרטי המשך היא דבר טוב מהסיבה הפשוטה שסרט המשך הוא ניסיון ליצור עוד סרט מוצלח, כמו הקודם. אם החליטו על הפקת סרט המשך כנראה שהקודם היה שובר קופות או לפחות סרט אהוב שקיבל ביקורות טובות וראוי שיהיה לו סרט המשך.

עוד דבר הוא שיש סרטי המשך נחוצים. מקרים שבהם הסרט הראשון לא סיים סופית את העלילה, או שיוצרי הסרט השאירו פתח בעלילה כדי להוציא סרט המשך. או אם הסרט הראשון הוא טוב אבל הקהל לא קיבל מספיק. שיש מקום לעוד, שאפשר להוציא עוד סרט איכותי ומהנה. סרטים כמו שר הטבעות, שליחות קטלנית וכמובן שודדי הקאריביים
והרשימה ממשיכה..

עכשיו, אם אפשרי לעשות סרט המשך ויש מקום להמשיך את העלילה וליצור סרט טוב ומוצלח, אז למה לא? סרט המשך יכול אפילו לעלות על הראשון בטיבו. אז נכון שיש סרטי המשך פחות מוצלחים מהראשון ואפילו מאכזבים, כמו "ספיד 2", אבל לא כולם כאלה. קיימת מין נטייה לחשוב שסרטי המשך הם תמיד פחות טובים מהמקור ושהם רק יהרסו את השם של הסרט. שוב, לא תמיד, לא ברוב המקרים.

אגב, לא כל המפיקים עושים סרט המשך בניסיון להרוויח עוד כסף על חשבון סרט מוצלח שבגלל הצלחתו אנשים ילכו לראות את הסרט ויכניסו כסף לקופה.
אולי פשוט הם רוצים להפיק עוד סרט איכותי?

מקווה ששכנעתי
ישן 12-07-2007, 19:07
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
אוקיי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "האשכול הרשמי של משחק הדיבייט :)"

אז מה זה בעצם סרט המשך? למה נוצר סרט המשך? הסיבה היא כמובן אחת ויחידה - כסף.
כשסרט מסויים עושה הרבה כסף, לא משנה בכלל על מה הוא מדבר, האינסטינקט הראשוני של כל אולפן הפקות הוא ליצור סרט המשך. כך למשל עם סרטי Fantastic Four החביבים מינוס. אני גם בטוח שכל מי שראה הסנדק 3 יסכים עם קביעה זו. עובדה זו גוררת מפיקים לגייס במאים צעירים ומתלהבים מעצמם ליצור סרטים שוברי קופות ללא טיפת עלילה או מחשבה, שלמעשה כמעט מביישים את קודמיהם. כך קרה עם אדון ספיידרמן 3, בו שכח הבמאי כי מדובר בסרט קומיקס, מה שבהגדרה אמור להכיל הרבה מאוד אקשן ואולי קצת דרמה, וסם ריימי כנראה בלבל קצת בין השניים.
סרטים מעין אלה מוציאים לנו את החשק ללכת לראות סרטי המשך לסרטים אהובים מהפחד שהסרט החדש יהרוס לנו את הטעם הטוב של הסרט הראשון. עוד דוגמא טובה היא "מת לחיות 2", סרט שנראה כמו איזשהו קטע לא ברור בין הראשון לשלישי.
כמובן שמדי פעם "מתפקשש" איזה סרט המשך ממש טוב ואפילו יותר טוב מקודמיו (אתמול ראיתי מת לחיות 4, סרט פשוט ענק), אך מדובר במקרים מבודדים בהחלט. מה קרה ב"פרוייקט המכשפה מבלייר 2"? "הטינה 2"? (מקרה מיוחד בו גם הסרט הראשון היה מסריח באופן מיוחד) אני גם בטוח שקהל השונאים של שני ההמשכונים של מטריקס קוראים הודעה זו ומהנהנים בראשם להסכמה...

לסיכום, בהוליווד יש דבר אחד שמדבר, וזה כסף. לפעמים סרטים מתוכננים להיות מחולקים לחלקים, כמו שר הטבעות למשל, אני לא מדבר על מקרים כאלה. אני מדבר על מקרים שבהם סרט יוצא לאקרנים, עושה בוחטות, ואז מחליטים על סרט המשך מיותר לחלוטין.

הקיצר - חלאס!

(הערה: אין ליחס לכותב ההודעה הזדהות כלשהי עם תוכן ההודעה. )

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 13-07-2007, 02:36
צלמית המשתמש של DanDS
  משתמש זכר DanDS DanDS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל DanDS
אוקיי

אז ככה:

דבר ראשון אני רוצה להגיד שאני מסכים חד משמעית עם ידידי, הסיבה ליצירת רוב סרטי ההמשך היא ללא ספק כסף. כסף וחמדנות הם המניעים העיקריים של הבמאיים שרוצים עוד ועוד כסף לכיס שלהם. לא כולם כאלו. יש מפיקים שיוצרים סרטי המשך, מסיבה פשוטה, כדי ליצור עוד סרט טוב שאנשים יאהבו ויהנו לצפות בו. כדי לנסות ולהמשיך את העלילה של הסרט הקודם, שאולי נגמרה בטרם עת, הייתה מסעירה והקהל רצה עוד, או שפשוט התסריט היה ארוך מדי לסרט אחד ונאלצו לחלק אותו (למשל , Kill Bill).
יש מספר לא קטן של סרטי המשך לא מוצלחים, אך מצד שני יש גם המון סרטים טובים עם עלילה מצוינת ולפעמיים אף יותר טובים מקודמיהם (דוגמא עדכנית, מת לחיות 4. גם אני ראיתי אותו, סרט מצוין שעולה על קודמיו).
ניקח דומגא אחרת, סרטי המטריקס. הראשון היה הצלחה שוברת קופות, ובעקבותיו נוצרו עוד שני סרטי המשך במטרה להרוויח כסף. האם אני חושב שהסרט הראשון היה יותר טוב? כן. אבל אני עדיין שמח שראיתי את שני האחרים, שהמשיכו את העלילה של סרט אהוב כל כך עליי, ואיפשרו לי להנות מעלילות טובות ולא להרגיש צורך של עוד בסוף הסרט הראשון ללא מענה לכך.

עכשיו השאלה היא, האם הייתם מעדיפים שלא יהיו סרטי המשך ומסתכנים בכך שתחמיצו במקרים מסויימים סרטים טובים ואף יותר טובים מקודמיהם? שתוותרו על סרט טוב ואף מצוין שיכל להישאר בזיכרון שלכם להרבה זמן, להיות סרט אהוב עליכם, להיות סרט שתוכלו להיזכר בו ולהגיד "אוו, זה היה סרט שאני שמח שראיתי", ובכלל לוותר על סרט שיכול להיות יצירה קולנועית מוערכת?

אני אומר שלא.

שכנעתי או לא? - זה כבר תלוי בשופטים.
נהיה מאוחר אז אני זז לישון, לילה טוב לי.

ישן 28-07-2007, 19:07
צלמית המשתמש של jing
  jing jing אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.06
אני נגד

בכללי סרטי המשך זה לא דבר טוב.
למשל, לא מזמן ראיתי את הסרט המשך השלישי לשרק. בגלל שמה לעשות השניים הראשונים היו בסדר, אבל השלישי היה פשוט ירידה ברמה.
ויש עוד אלפי דוגמאות לזה: מלך האריות2, ספיידרמן 3, הארי פוטר חמש(שבתור סרט שמסתמך על ספר, לא ממש עוקב אחרי הספר...), ארבעת המופלאים, ועוד ועוד...

כמו שאני רואה את זה, סרטי המשך באים אחרי ההצלחה של הסרט הראשון, וברובם לא מושקעת מחשבה ולא ממש השקעה.
הם פשוט באים בשביל לנפח את הכיס הכבר נפוח של הבמאים, שחקנים וכל שאר האנשים של הסרט.
אוקיי, היה סרט מוצלח.
אם הוא היה מספיק מוצלח כנראה שגם יהיו אנשים שראו אותו שבע פעמים ויותר, ועכשיו, הבמאים לא מבינים שהאנשים האלה רוצים משהו חדש? משהו שהוא עם דמויות שונות?...
זה פשוט סרטים שלא באים בשביל לגוון, לחדש.

בקיצור, סרטי המשך זה לא דבר טוב, שלא בא לטובת אף אחד חוץ מלטובת הבמאי, כל מה שהסרטי המשך קיימים בשבילו, זה כסף וזהו.

Look, we've got front row tickets to the end of the earth.

ישן 28-07-2007, 19:31
צלמית המשתמש של 4l0n
  משתמש זכר 4l0n 4l0n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
סרטי המשך - בעד

כיום, עשיית סרטי המשך היא דבר מקובל ולרוב סרטי ההמשך יוצאים מוצלחים, ואפילו יותר מוצלחים מקודמיהם. לדעתי חשוב להמשיך ולהפיק סרטי המשך. ראשית, סרטי המשך מהווים מענה לקהל המעריצים של אותו הסרט. אותם אנשים שראו ונהנו בסרט הראשון ישמחו כמובן ויצפו בקוצר רוח לצאת סרט ההמשך. בנוסף, סרטי המשך מקבלים תקציב גדול יותר ואפשר להגיע לתוצאה סופית הרבה יותר טובה. דוגמא טובה לכך אפשר לראות בסרט "ארבעת המופלאים". הסרט הראשון שהיה דל תקציב יצא טוב בסופו של דבר בזכות הרעיון, המשחק ושאר דברים. ידעו שלסרט יש פוטנציאל אדיר במידה והיה תקציב מתאים. "ארבעת המופלאים 2" קיבל תקציב גדול ולכן היו אפקטים מעולים וגם בזכות אותם "קסמים" כמו שהיו בסרט הראשון, הסרט היה לאחד משוברי הקופות הגדולים ביותר בעולם. יתר על כן, בסרטי המשך מתקנים ומעלימים את הפגמים מהסרט הקודם, או לחילופין, סרטים קודמים. קוראים את הביקורות שהיו על הסרטים הקודמים וכך ניתן לדעת מה לתקן, איפה לשפר, איך אפשר להפוך את הסרט לאהוב על כולם. לסיכום, עשיית סרטי המשך היא דבר חשוב וצריך להמשיך במלאכה זו, וכך להמשיך ולספק לציבור יצירות מופת שכיף לראות אותן.
ישן 29-07-2007, 21:12
צלמית המשתמש של DanDS

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NVJ שמתחילה ב "לפני שאחליט, יש שאלה אחת שאני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NVJ
לפני שאחליט, יש שאלה אחת שאני רוצה לשאול את כל אלו שמנסים לשכנע בעד המשכת סרטים...

בכללי, כולכם אומרים את אותו דבר, שיש יוצרים שעושים סרטי המשך בשביל הכיף ולא בשביל הכסף וכו'... אך מה תגידו על סרטי המשך שבהם חלק מהקאסט משתנה? האם אז, כשנראה שהיוצרים מנסים למשוך סרט המשך למרות ששחקן ראשי כלשהו לא משחק בו זה לא לשם הכסף? האם ההנאה מהסרט לא נפגמת כשמשנים את אותו צוות שאליו התרגלנו בסרטים קודמים?

הא?
What do you say 'bout that?

אנחנו מדברים על שתי קבוצות שונות.

היוצרים שעושים סרטי המשך בשביל הכיף הם לא מאלו שמשנים את הקסט.

מקווה שהיתי מובן.

נערך לאחרונה ע"י DanDS בתאריך 29-07-2007 בשעה 21:16.
ישן 01-08-2007, 18:06
צלמית המשתמש של Shvily Bob
  Shvily Bob Shvily Bob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
תופעת כוכב נולד- בעד

פרנסיס פורד קופולה, במאי ענק, שיצר סרטים שלא צריכים את הילוליי, כמו 'אפוקליפסה עכשיו' ו'הסנדק', הביע משאלה לפיה כל אדם על פני כדור הארץ יוכל לצלם סרט. היום ניתן לומר, כי החזון של קופולה התגשם: כל אחד יכול לתפוס מצלמה ביתית, לעשות פיצ'ר, ולפרסם אותו ביוטיוב.

על אותה האדרת רק בשינויי הגברת הפעם, מדברים גם אנשי 'קבלה לעם' המבקשים להפיץ את תורת הסוד להמונים, אהוד ברק ב'מחשב לכל ילד', ברסלברים, וכוכב נולד.

כוכב נולד פותחת את הבמה בפני כל דיכפין, בין אם הוא מזרחי, רוסי, שמן, ערבי, קרית גתי או
שומר תורה ומצוות. כל אחד במדינה יכול להתקבל בתכנית ולממש את היכולות הווקאליות שלו. בין אם הוא מוכשר ובין אם לא, כל מתמודד יכול, תרתי משמע, להשמיע את קולו. בנוסף לכך כל אחד במדינה יכול להצביע למועמד שלו- נכון, אפשר להצביע כמה וכמה פעמים, אבל לא נשכח שהרצל עשה בדיוק אותו הדבר כשגייס ב1898 כספים לאוצר ההתיישבות היהודים: מי שהביא יותר מטבעות זהב, זכה ליותר כוח.

כוכב נולד מעודדת יצירה מקורית ומעוררת השראה לעשרות אלפי ישראלים. זאת ועוד- צופי התוכנית מתוודעים ליצירות ישנות וליוצרים די נשכחים, רק בזכות ביצועי המתמודדים. ובנוסף להכל, התכנית ייצרה לנו ייצוג הולם באירוויזיון של 2005.

בארצות הברית, בפורמט המקורי של כוכב נולד, התכנית נקראת 'American Idol'.בidol פירושו דמות נערצת, אבל גם אליל. הפורמט האמריקאי מקדש את רעיון ההערצה הפנאטית, לעומת זאת, בארץ הדבר כלל לא כך- כוכב נולד, היווצרות הזמר [כוכב ככל שיהיה] כרוכה בחבלי לידה. כוכב נולד הישראלית, התפתחה בין השאר מהתכנית 'לא נפסיק לשיר', בה השתתפו אומנים ואזרחים מין היישוב כאחד. היא חיברה בין השירה המקצועית ובין הסילסולים והקריאות של השוק. בין תל אביב ללוד. בין גל אוחובסקי למרגול. חיבור שנמצא עד עצם היום הזה, בכוכב נולד.

הערה- הכותב לא צפה באף פרק של התכנית העונה, ועמדותיו כלפי התוכנית ידועות.

ישן 01-08-2007, 22:59
צלמית המשתמש של jolynana
  jolynana jolynana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.03
כוכב נולד - בעד

כוכב נולד הייתה פה תמיד ותמיד הצמיחה כוכבים בין רגע שלבסוף חובת הוכחה הייתה עליהם .
נכון - לא תמיד קראו לה כוכב נולד , לא תמיד היא הייתה בטלוויזיה אך הפורמט של לקחת אנשים אנונימים ולהעביר אותם לקידמת הבמה תמיד היה.
בהתחלה קראו להם הלהקות הצבאיות . כשהמדינה הייתה צעירה והצבא היה מקודש הלהקות הצבאיות נחשבו למקפצת מדרגה לכל האומנים באשר הם . גם האומנים שהיום יושבים ומצקצקים בלשונם אל מול תופעת כוכב נולד החלו את דרכם בדחיפה אדירה מאחור. קחו את שלמה ארצי - כוכב להקת חיל היום , שלום חנוך ירדנה ארזי יגאל בשן כולם היו ילדים אנונימים שהצבא לקח וגידל ועשה מהם כוכבים . וכשכבו אורות הזוהר והם עזבו את הצבא הם היו חייבים להוכיח את עצמם . כולם מכירים את הסיפור על שלמה ארצי שלא הצליח למלא את האולם הקטן של צוותא . שנים היה מופיע מול אולם חצי ריקים ומישהו יכול לאמר שהוא לא זמר גדול ? פרפורמר ענק ? כוכב נולד נותנת במה לאנשים שלא היו פורצים בשום דרך אחרת. היום אף אחד לא קונה דיסקים ובגלגלץ אתה תושמע רק אם אתה כבר מוכר . מה נשאר לעשות ? כוכב נולד !
ואחרי שנגמרת התוכנית ? אנשים עדיין חייבים להוכיח את עצמם . נינט הבינה את זה ולקחה יוצר מוערך כדי שיכתוב לה את התקליט (כמו רבים וטובים שאנשים אחרים כתהו להם - זה לא מפחית מהכישרון שלה) . למישהו יש ספק שנינט היא זמרת אדירה ? והיא הוכיחה את עצמה גם הראל סקאת והראל מויאל כבשו את המצעדים לא בגלל שהם היו בכוכב נולד אלה בגלל שיש להם שירים יפים וראויים. יהודה סעדו שכותב שירים מוזרים ומקרקר כמו קרפדה לא הצליח ולא יצליח בתחום השירה . אבל העונה איתו חשפה את שיר ביטון ועוד רבים וטובים.
אני בעד
על פי החלטת המושבעים הצודקת והכוח שהופקד בידי ע"י המדינה אני שולח אותך בזה למאסר בלי אפשרות לחנינה לכל החיים !
חיים ? מה אתה מתכוון חיים ? אין לי חיים !
ילד , הנשמה שלך מוטב כי היא שייכת לישו ,מממממ... כי הישבן שלך שייך לי !

ישן 02-08-2007, 21:56
  משתמשת נקבה adian adian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.07
תופעת כוכב נולד-בעד

כוכב נולד עוזרים למוזיקה הישראלית למצוא עוד זמרים טובים, ולנו, הקהל בביתליהנות ממוזיקה טובה. בתוכנית מקבלים זמרים מכל הסוגים, הצבעים, הדתות והתרבויות, והוכחה לך היא מרים טוקאן שהגיעה לשלב מתקדם בתוכנית. בתוכנית אפשר לשמוע שירים בסגנונות שונים, כך שכל אחד יוכל לשמוע את הסגנון שהוא אוהב, ואפשר גם לשמוע שירים מקוריים של משתתפי התוכנית, לפעמים אף בליווי גיטרה, כמו למשל השיר שנדב קדמון שר באודישנים. הכוכבים הגדולים שיצאו מהתוכנית הזו הוציאו להיטים גדולים, הצליחו ברמות גבוהות, והגיעו להישגים גבוהים, ויש לכך דוגמאות רבות וטובות: שירימימון שייצגה אותנו בכבוד באורווזיון, אלבום הפלטינה של נינט ובכלל כל האלבומים שלשי גבסו, הראל סקעת ומויאל, שירי מימון,ויהודה סעדו. לסיכום, כוכב נולד מוצאת אתהכוכבים הגדולים, נותנת להם מקפצה ענקית לעולם המוזיקה, ועוזרת להם להגשים אתהחלום.

תודה ל"כחול משוגע"

ישן 05-08-2007, 02:42
  אקונה מטטה אקונה מטטה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.05
כוכב נולד-נגד

- נתחיל מזה שהתכנית מיצתה את עצמה לגמרי, ועוד ממשיכה לעונה חמישית. שלוש עונות היו די והותר, כולם הבינו את הרעיון. התכנית ממוחזרת.

- שיקולי התכנית מסחריים בלבד. אולי בעונה הראשונה והשנייה השיקולים פחות התרכזו בהפקת רווח אלא במוזיקה הישראלית, אבל בעונות שבאו אחר כך נכנס בגדול השיקול המסחרי. בדומה למה שאמרו כאן נגד סרטי המשך, שהסיבה היא כסף, כך גם כאן.

- בתוכנית מנצלים את אהבת הצופים וגורמים להם לשלוח SMSים בכל הזדמנות. אוי, פתאום כל אחד יכול לשלוח חמישה SMSים בכל הצבעה.

- יש הרבה אנשים, חלקם אולי מוכשרים יותר מאלה שבכוכב נולד, שמתאמצים ומזיעים בגלל העבודה שלהם אבל לא הולך להם טוב כמו אלה שבכוכב נולד. לא בגלל שהם לא טובים, אלא בגלל שאין להם הזדמנות כמו לאלה שבכוכב נולד. כיום, אלה שמשתתפים בכוכב נולד מקבלים הרבה חשיפה וכמעט כולם הופכים פתאום לכוכבים. זה לא קורה כל כך מהר בקרב אלה שלא משתתפים בכוכב נולד. הנקודה היא, שאנשים צריכים לעבוד קצת יותר כדי להוכיח את עצמם ואת כישרונם. היום, בכוכב נולד, זה בא בערך כמו על מגש כסף. אך אמן צריך לבנות את הקריירה שלו.

*הכותב אינו מזדהה עם תוכן ההודעה.
ישן 05-08-2007, 19:08
צלמית המשתמש של DanDS

אוקיי

קודם כל, אני שמח מאוד שאני לא צריך לשכנע אתכם למה התוכנית הזאת טובה. היא לא.

נתחיל מכך שלתוכנית מטרה אחת - כסף. הם יעשו הכל בשביל SMSים. לא איכפת להם מהמוזיקאים, העיקר לגרום לעוד ועוד אנשים לשלוח SMSים.
התוכנית מיצתה את עצמה. 5 עונות, ובשביל מה? כן כן, ניחשתם נכון, כסף.

לא רק שהתוכנית ממחזרת את עצמה, גם הכוכבים בעונות המאוחרות שלה בכלל לא מתפרסמים בתקשורת. היתה את העונה הראשונה, כולם התלהבו, אהבו, יצאו נינט שירי מימון ושי גבסו.
עונה שניה - לאנשים התחיל להימאס. מישהו שמע על הזוכה הגדול, הראל מויאל? מאז שניצח, לא שמעתי עליו פעם אחת.
עונה שלישית - סעדו, שמעתי שהוא הוציא איזה דיסק. עדיין.
והדוגמא הקלאסית - ג'קו איזנברג המשתמט כוכב הפורנו. לא ציפיתי שתזכרו אותו.
אין לי שום ספק שגם מהעונה הזאת לא יצאו כוכבים.

התוכנית מלאה בגימיקים - טונות של גימקים. תחילה אני אצטט את אחת התגובות פה,

ציטוט:
בתוכנית מקבלים זמרים מכל הסוגים, הצבעים, הדתות והתרבויות, והוכחה לך היא מרים טוקאן שהגיעה לשלב מתקדם בתוכנית

מצטער לבשר לך את זה, אבל מרים טוקאן היא לא יותר מגימיק. הם חיפשו מתמודד יוצא דופן שאנשים יאהבו, והופ, ערבייה ששרה יפה. אני אתפלא אם היא לא תגיע לגמר (אין ספק שהיא תבחר בגלגל ההצלה).
אני לא אהיה מופתע אם שנה הבאה יביאו בדואי עם גמל לנבחרת, עוד גימיק שיביא כסף.

ונסיים עם עוד דוגמא - אדיר אוחיון. הוא הודח בסוף השבוע. ולמה? בגלל שהוא לא עשה צבא. הוא שר הרבה יותר יפה משתי הבנות שקיבלו חסינות מהשופטים, רק בגלל שהן האחרונות. מזל שהוא ניצל את האפשרות לנאום לאחר שהודח ואמר שהוא לא התגייס בגלל עודף משקל.

היתי יושב ומספר לכם את התאוריות שלי על כמה שהתוכנית הזאת מכורה, אבל אני מאמין שכל מה שרשמתי מספיק.

*הערה- הכותב מזדהה עם תוכן ההודעה, ועמדותיו כלפי התוכנית כמו שהיו תמיד - תוכנית צבועה ומאוסה שמחפשת כסף.

נערך לאחרונה ע"י DanDS בתאריך 05-08-2007 בשעה 19:10.
ישן 06-08-2007, 00:41
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
תופעת כוכב נולד - נגד

"תופעת כוכב נולד".... הממממ.. מהי בעצם "תופעת כוכב נולד"??

זוכרים כשהייתם קטנים ששאלו אתכם מה תרצו להיות כשתהיו גדולים?
סביר להניח שתשובתכם הייתה בסגנון "טייס" או "שוטר" (ובמקרה שלי "מתמטיקאי".... P: ).
אצל אלה שבאמתרצו להיות זמרים, שחקנים וכו' העניין היצירתי שיחק תפקיד יותר משמעותי.
כיום לילדים אין כבר את השאיפות האלו
תבחרו ילדה בת 12 אקראית ברחוב ותשאלו אותה מה החלום שלה,
רוב הסיכויים שהתשובה תהיה "מפורסמת",
ואם באמת היא בחרה באופציה של זמרת או שחקנית בסופו של דבר זה בשביל להיות מפורסמת.
במקום תופעת לוואי הפרסום הפך למטרה עצמה
כאילו לקחו את השיר "כל אחד רוצה" של אריק איינשטיין ושלום חנוך ונתקעו על שורה אחת
"כל אחד רוצה להיות כוכב
להיות כוכב להיות כוכב"
כי השאר פשוט לא נחשב
איך אמר שלמה המלך בחכמתו? "הבל הבלים, הכל הבל!".

תוכנית כמו כוכב נולד הופכת את הילדים לרובוטים ואת החלומות שלהם לתוכניות כתובות מראש.
היא מבטיחה להם פרסום ותהילה אך בסופו של דבר הם נוחלים אכזבה
והדבר נכון לא רק למפסידים או לאלו שמלכתחילה לא עולים, אלא גם לאלו שזוכים בתחרות!
שהרי כמה כבר כוכבים נולדים מסוגל העם הקטן שלנו לספוג?
את שלושת הפיינליסטים בעונה הראשונה בטח כולם מכירים,
בעונה השנייה זוכרים רק שני "הראלים" ומה-שמה אחת,
את הבאים בתור כבר רק צופים אדוקים זוכרים..
הכל קורה כל-כך מהר שכבר קשה לעקוב.
אפילו הומצא שם מיוחד לכוכבים הנולדים, "כוכבים אינסטנט".

חובבי התוכנית יטענו מנגד שבסופו של דבר התוכנית תורמת למוזיקה הישראלית,
שהיא מעוררת אצל בני הנוער אהבה ליצירות ישנות,
שהיא "מעודדת יצירה מקורית" ועוד שטויות כיד המלך.

האמת המרה היא שהתוכנית מאוד דלה מבחינה מוסיקלית.
כל קאבר שמבוצע שם הופך מיידית לשיר בסגנון ה"כוכב נולדי".
היא לא מעודדת יצירה, במיוחד לא בתחום המוסיקלי
להזכירכם, לקח לנינט קצת יותר מ-3 שנים מהזכייה שלה עד להוצאת אלבום הבכורה
לבינתיים היא העדיפה לשחק קודם תפקיד ראשי בטלנובלה (אהה אופס.. בעצם היו לה שם כמה רגעי זימרה...)
התוכנית גם לא מעוררת אצל הנוער זיקה כלשהיא לשירי העבר
בני הנוער לא התחילו להאזין יותר לשירים נוסטלגיים בעקבות התוכנית
אלא פשוט הם מאזינים לגרסאות ה-"כוכב נולדיות"
גרסאות מקור? מה זה?
ומה, "ים של דמעות" זה לא שיר של נינט??
מי שאהב את השירים הישנים עדיין אוהב אותם
ומי שמעדיף את שירי תרבות הפופ נשאר עם אותם שירים
לצמיחה מוסיקלית התוכנית לא הביאה

לסיכום שאלנו מהי "תופעת כוכב נולד"
אך התשובה נמצאת בגוף השאלה
"תופעת כוכב נולד", כשמה כן יא, תופעת הכוכבנות המשתלטת על התרבות הישראלית
שכן בניגוד למה שהרוב חושבים, התוכנית לא מגדלת זמרים, הו לא לא.. היא מגדלת "כוכבים"..

**הערה** הכותב לא צפה מספיק בתוכנית כדי שתהיה לו דעה משמעותית כלפיה..
ישן 07-08-2007, 17:48
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
פרסומות בסרטים - בעד.

קודם כל, יש כאן שתי זוויות שצריך לבחון, הזווית של המפרסמים והזווית של הצופים. כמו כן יש שני נושאים כאן, פרסומות לפני תחילת הסרט, פרסומות באמצע הסרט ופרסומות סמויות בסרט.

א. פרסומות לפני תחילת הסרט.

מבחינת הצופים הפרסומות לפני הסרט למעשה נותנות לצופים מספיק זמן להגיע למקום, להתמקם, להתרווח, לקנות אצל הגזלנים האלה כל מיני שטויות לדחוף ללוע, להרגע ולצפות בסרט. לא צריך לטוס על הכביש כי השעה כבר 21:27 והסרט אמור להתחיל ב 21:30. אפשר לסמוך על הפרסומות והפרומואים. כמו כן, בדרך כלל מדובר בפרסומות נחמדות לצפיה, אז למה לא? בד"כ לא מדובר בפרסומות הזוועתיות שאפשר לראות כל 5 דקות בערוץ 2, אלא בפרסומות הרבה יותר נחמדות, כך שמבחינת הצופים לא אמורה להיות בעיה מיוחדת לצפות בפרסומות מעין אלה.

מבחינת המפרסמים הקולנוע הוא מקום אידיאלי לפרסם בו. הצופה לא יכול להעביר ערוץ כי זה לא מעניין אותו, הוא לא יכול להחליש את הווליום ובאולם בדרך כלל יהיו הרבה אנשים, כך שאפשר בקלות לפנות לקהל יעד עצום עם המוצר שלך. תארו לעצמכם כמה כסף מפרסם יכול לעשות מפרסום לפני שובר קופות כמו שודדי הקאריביים... (התשובה היא הרבה )

ב. פרסומות באמצע הסרט.

כולנו מכירים את ההפסקות באמצע הסרט. לי אישית עוד לא יצא לראות פרסומות בהפסקה הזאת או אחריה לפני שהסרט חוזר, אבל נדבר על דבר זה מבחינה תיאורטית. מבחינת הצופים, פרסומות אלה בדרך כלל לא מפריעות כי רוב הצופים לוקחים את הזמן לצאת לשירותים ולמלא מחדש את אספקת הזבל שהספיקה להגמר בשלוש הדקות הראשונות של הסרט. הצופים שנשארים במקום בד"כ מדברים עם מי שהגיע איתם לסרט, כך שגם הם לא ממש מוטרדים. שאר הצופים, שוב, צופים בסה"כ בכמה דקות של פרסומות לא-נוראיות-במיוחד, כך שאף אחד לא ממש נפגע כאן.

מבחינת המפרסמים, גם כאן יש אפשרות לעשיית כסף, כמו קודם, אז אין הרבה התלבטויות מהבחינה הזאת.

ג. פרסומות סמויות בסרט.

מבחינת הצופים, בד"כ לא שמים לב לפרסומות הסמויות האלה, או פשוט לא מבחינים שמדובר בפרסומות סמויות. הצופים שכן מבחינים אולי מעוותים פרצוף בגועל, אם הם פלצנים אניני טעם מהז'אנר של מבקרי הסרטים, וחושבים לעצמם: "איזה פרסום בוטה ומגעיל", אבל אלה מיעוט, היצורים הללו. שאר הצופים לא ממש שמים לב וזה בהחלט לא מפריעה לחווית הצפייה בסרט. (אותי אישית זה רק מצחיק )

מבחינת המפרסמים מדובר בעסק מאוד רווחי שכן החברות שמפרסמות בתוך סרטים הן גדולות יותר, כמו חברות סלולר (נוקיה, מוטורולה וכו'), חברות ביגוד (משקפי שמש, בגדים, נעליים וכו'), חברות סיגריות (כולנו זוכרים את הימים שראו כוכב קולנוע מעשן מרלבורו...) וכן הלאה. עסק זה רווחי ביותר וחברות מוכנות לשלם סכומי עתק על מנת שהצופים יראו את וויל סמית הולך עם נעלי אול-סטאר. משתלם לפרסם מוצר שלך בסרט שיצפו בו מיליונים של אנשים.

בקיצור, פרסומות בסרטים - סבבה.

The only certainty in life is that there are no certainties.

נערך לאחרונה ע"י Kill-Machine בתאריך 07-08-2007 בשעה 17:50.
ישן 07-08-2007, 18:34
צלמית המשתמש של Shvily Bob
  Shvily Bob Shvily Bob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
פרסומות בקולנוע- נגד

קולנוע, על פי רוב, הוא מקום מפלט מהיומיום. כשאנחנו יוצאים לסרט, הדבר האחרון שבא לנו לראות לפניו הוא גימל יפית.

הפרסומות בסרטים
, [יחד עם המזגן המקפיא והשירותים המגעילים] פוגמות באווירה שאופפת את בתי הקולנוע, ובהנאה הכללית של הסרט. מלבד הרדידות של רוב מפרסמי ארצנו, תגובות הקהל לפרסומות הן דבר מעצבן כשלעצמו. אתן דוגמה- הסרט: הארי פוטר 5. הקולנוע: גיל-המגעיל-ירושלים. הפרסומת: גלידות קרמיסימו. שורות 2, 4 ו8 מזייפים בצעקות את "זה הרגע לאהוב, זה הרגע!
" של שרי. היש דבר מעיק מזה? כנראה שכן. מיד אחרי הגלידות מגיעה פלאפון עם הקמפיין השחוק שלה, אחר כך 014, שוב פלאפון, אומפרדקס Z ובמקרה הטוב זה מסתיים עם מקדונלדס. אחר כך אנחנו מתפלאים שחטפנו מכל העסק שלפוחית רגיזה.

לשמוע פרסומת בסאונד האיכותי של הקולנוע, לא יודע מה רוב האנשים מרגישים, אותי אישית זה מאד מבאס. זאת מין פגיעה גסה בייחודו של המסך הגדול.

אחת הסיבות
המרכזיות לירידה בכמות האנשים הנוהגים לבקר בבתי הקולנוע, היא הפרסומות. נכון, גם מחיר הכרטיסים, המחיר במזנון, המושבים הלא נוחים, איכות הפופקורן והקולה הדלוחה מוסיפים קיסם למדורת הההמנעות מהקולנוע, אבל הגדולה והמרכזית שבסיבות היא הפרסומת וכל מה שהיא מכילה.

ישן 11-08-2007, 19:43
צלמית המשתמש של jolynana

פרסומות בסרטים - נגד

מי לא הגיע לקולנוע בשעה שרשומה לו בכרטיס התיישב עם הפופקורן והקולה והיה צריך לצלוח 25 דקות משמימות של פרסומות משומשות , באיכות גרועה שלא תורמות במאום? (חוץ מלמזנון של בית הקולנוע כי עד שהפרסומות מסתיימות אתה צריך למצלא את הפופקורן והשתייה מחדש). שילמת כסף לעזאזל ! 39 שקל לכרטיס 78 שקל כי באת עם בת הזוג שלך , פופקורן (גדול כי גם היא גדולה) 25 שקל וקולה גדול(דיאט כי השמנה שומרת ) 15 שקל. בלי לדבר על תחבורה למקום ובייביסיטר לילד שילמת 120 שקל כדי להנות מחוויית הקולנוע. אז תפסו לך את המקום , יש עוד מקומות אז התיישב לפניך שחקן זר של מכבי והסתיר לך חצי מהמסך אז מה ? אפשר לראות מהצדדים , התגברת גם על האידיוט מאחור ששמע את הסוף של הסרט באינטרנט ויש לו מה להעיר על כל פריים בסרט. נתקלת בפרסומות
פעם היה בזה חידוש , כשלא היו לנו פרסומות בטלוויזיה (מישהו זוכר את זה ? ) פרסומות בקולנוע היו דבר נהדר , טעמנו חו"ל כי הפרסומות היו תוצרת חוץ הרגשנו חלק מהעולם הגדול. אבל עכשיו ? כשבערוץ 2 כל פירסומת למסטיק מנסה לשבור לנו את רף האדישות הפירסומות הארכאיות בקולנוע פשוט מיותרות. 25 דקות של שעמום טוטאלי שמשיג את התוצאה ההפוכה כל מותג שמפריע לי לראות את הסרט ישלם - אני לא אקנה אותו. האנטיגוניזם גובר עם כל פירסומת שמתחלפת - מקדונלד'ס? פרינציפ אני בבורגרראנצ' , גלגל"צ ? אני אשמע רק רדיו אמצע הדרך. אלוויז אולטרה ? כעיקרון אני אצא ואקנה לי "לילי כנפיים" .אפילו שלא קיבלתי.
מה בנוגע לפירסומות סמויות בסרטים ? אספר לכם סיפור קטן לפני שג'יימס בונד היה סידרת סרטים הוא היה סידרה של ספרים דפים לבנים מודפסים באותיות שחורות עם כריכה מאת איאן פלמינג אותו סוכן חשאי (כן הוא באמת היה סוכן) שכתב גם את צ'יטי צ'יטי בנג בנג על מכונית מופלאה . מה הקשר ? ג'ימס בונד של איאן פלמינג נהג תמיד אבל תמיד באסטון מרטין - פאר היצירה הבריטית ואילו בשם הזנות הפירסומאית אדון בונד (שהופך עם השנים למחובר יותר לצד הנשי שלו) התחיל לנהוג לכמה סרטים במכונית B.M.W . איאן פלמינג היה מתהפך בקיברו ולא היה נותן לסוכן הוד מלכותה לנהוג במכונית גרמנית . היטיבו להסביר את האבסורד מיק מאיירס ודנה קרבי בעולמו של ווין הראשון
על פי החלטת המושבעים הצודקת והכוח שהופקד בידי ע"י המדינה אני שולח אותך בזה למאסר בלי אפשרות לחנינה לכל החיים !

נערך לאחרונה ע"י jolynana בתאריך 11-08-2007 בשעה 19:47.
ישן 12-08-2007, 02:00
צלמית המשתמש של ShoobyD

פרסומות בקולנוע - בעד

עובדה מספר אחת: אנשים עושים יותר מדי רעש בגלל פרסומות..
טוב, לא ממש עובדה, אבל בכל זאת..
אז נתנו לכם לצפות מספר דקות בפרסומות
אז מה? קרה משהו? איזה אסון כלשהו? קטסטרופה??
סה"כ מספר פרסומות!
מה עדיף? לסבול בשקט כמה דקות של פרסומות או להיות בלחץ כל פעם לפני הסרט שמא התחיל כבר?
אני מעדיף לסבול את הפרסומות..
ובכל מקרה מי שרוצה לצפות בפרסומות, צופה בהם
ומי שלא רוצה, מעסיק כבר את עצמו בשיחה עם עמיתיו לצפייה.
להזיק, הם לא מזיקות.

בחלק מבתי הקולנוע אף מציינים את שעת התחלת ההקרנה (פרסומות) ואת שעת התחלת הסרט
ובאלו שלא מציינים, תמיד אפשר לפנות בטלפון ולשאול מתי הסרט עצמו אמור להתחיל.
בכל אופן, הפרסומות הן לא אלו שאמורות להפריע לחווית הצפייה.

עובדה מספר שתיים:
פרסומות מכניסות כסף, והרבה!
אז חלק יגידו "מה אכפת לי אם בית הקולנוע מרוויח כסף מפרסומות?"
אבל זה כן צריך להיות אכפת.
יותר הכנסה לקולנוע אומרת יותר כסף להשקיע בנו הלקוחות
יותר כסף להשקיע במושבים יותר טובים, במכונות הקרנה חדישות ובכלליות, בשירות יותר טוב.

מסקנה: לא רק שהפרסומות לא אמורות להפריע
אלא שהן אפילו דבר טוב, חיובי ומועיל לעסקי הקולנוע בארץ
כי בסך הכל בתי הקולנוע הם עסק פרטי שלא ממומן מהממשלה (כמו תיאטראות לדוג')
ובדור כמו שלנו רואים בתי קולנוע ישנים נסגרים מחוסר הכנסה
אז מה אכפת שירוויחו עוד קצת כסף?
בכל מקרה זה לא יוצא מהכיס שלנו..
תחשבו על זה כך שבצפייה בפרסומות בקולנוע אתם בסה"כ תורמים לחברה

**הערה** הכותב מזדהה רק חלקית עם תוכן ההודעה
העניין הוא שהכותב אינו נוהג ללכת תדיר לקולנוע בשל העלות הגבוהה של הכרטיסים..
ישן 12-08-2007, 02:45
צלמית המשתמש של 4l0n
  משתמש זכר 4l0n 4l0n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05

בתחילת כל הקרנת סרט בקולנוע מקרינים פרסומות במשך כ- 25 דקות. לדעתי זה דבר מעצבן ואני מתנגד לכך. תחילה, הפרסומות לא מעניינות אף אחד. אנשים משלמים בשביל לראות את הסרט, ולא בשביל לראות את הפרסומות בהתחלה. למה פרסומות דווקא בקולנוע? שייתנו לנו לראות את מה ששילמנו עליו. כמו כן, הפרסומות "נמרחות" יותר מדי זמן שזה פשוט מעצבן. 25 דקות - זה אשכרה כמעט רבע מהזמן של הסרט עצמו. זה מוציא את החשק לבוא לסרטים. יתרה מזאת, חלק מהפרסומות אינן מתאימות לקהל שצופה. למשל ילדים קטנים שבאים עם הוריהם לראות שרק בקולנוע, ונדהמים לראות פרסומות לאמצעי מניעה, ושאר תכנים שלא מתאימים לגילם כמו נשיקות וכו'. התכנים לא מתאימים לילדים קטנים, ובנוסף ההורים שנוכחים לחשיפה של ילדיהם הקטנים. לסיום, הפרסומות בקולנוע מהוות מטרד ואני חושב שצריך להקטין ואף להפסיק את התופעה.
ישן 14-08-2007, 22:08
צלמית המשתמש של NVJ
  NVJ NVJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06

קולי לסיבוב השלישי:

בית שני: Kill-Machine, למרות שהפריע לי שהוא כתב את זה:

ציטוט:
בד"כ לא מדובר בפרסומות הזוועתיות שאפשר לראות כל 5 דקות בערוץ 2, אלא בפרסומות הרבה יותר נחמדות, כך שמבחינת הצופים לא אמורה להיות בעיה מיוחדת לצפות בפרסומות מעין אלה.

ציטוט:
שאר הצופים, שוב, צופים בסה"כ בכמה דקות של פרסומות לא-נוראיות-במיוחד, כך שאף אחד לא ממש נפגע כאן.

ידידי, "זוועה" ו-"נוראי" לדעתי זה יחסי. אתה לא יכול להחליט איזו פרסומת לא-כל-כך-נוראית-במיוחד, ואיזו זוועתית... אבל הטיעון שלך מאוד שיכנע אותי. כל הכבוד!

בית שלישי: בחרתי בשובי דובי. אלון - כתבת את זה:

ציטוט:
למשל ילדים קטנים שבאים עם הוריהם לראות שרק בקולנוע, ונדהמים לראות פרסומות לאמצעי מניעה, ושאר תכנים שלא מתאימים לגילם כמו נשיקות וכו'. התכנים לא מתאימים לילדים קטנים, ובנוסף ההורים שנוכחים לחשיפה של ילדיהם הקטנים.

אז אני יכול לבוא ולומר לך שבעלי בתי הקולנוע יכולים לווסת את הפרסומות ולמיין אותם לפי סוג הסרט וטווח הגילאים שאליו הסרט מיועד ואז כבר אין בעיה, לא?
ישן 19-08-2007, 20:53
צלמית המשתמש של DanDS

סרטים שמבוססים על ספרים - בעד
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "שלב בית הניחומים יוצא לדרך החל מעכשיו"

אז, סרטים שמבוססים על ספרים - יש המון כאלו. הארי פוטר, שר הטבעות, רודף העפיפונים (צריך לצאת ב2008 אם אני לא טועה). נכון, לא תמיד הסרט מתאים לציפיה (למשל הארי פוטר 5), ולא תמיד כל הסצנות שבספר יכולות להכלל בסרט, אבל לפעמיים זה לטובה. למשל - שר הטבעות. היה מעל ומעבר לציפיות, סרט מצוין שהיה רב מכר והרבה אהבו.
בכלל, לא תמיד לכולם יש כח, זמן, רצון לקרוא ספר שלם. לפעמיים הם פשוט מעדיפים לראות אותו בשעה-שעתיים בקולנוע. מה אנשים שלא קראו הארי פוטר ואין להם כח לקרוא (כמוני) שמעדיפים סרטים היו עושים? מוותרים על זה? כשיש אפשרות ללכת לקולנוע ולראות?

*מצטער מאוד על העיכוב רומק

נערך לאחרונה ע"י DanDS בתאריך 19-08-2007 בשעה 21:07.
ישן 31-08-2007, 14:35
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
התחרות מתחילה מעכשיו!!!!!!!!

להלן החלוקה לבתים
להזכירכם-מנצח בית א' יהיה בגמר מול מנצח בית ב'
בית א
ShoobyD
אקונה מטטה
adian
Kill-Machine
בית ב
DanDS
jolynana
Shvily Bob
4l0n

התחרות במחזור הראשון
בית א
adian-ShoobyD
אקונה מטטה-Kill-Machine
בית ב
DanDS-4l0n
Shvily Bob-jolynana
התחרות במחזור השני
בית א
אקונה מטטה-adian
Kill-Machine-ShoobyD
בית ב
DanDS-jolynana
Shvily Bob-4l0n
התחרות במחזור השלישי
בית א
אקונה מטטה-ShoobyD
Kill-Machine-adian
בית ב
4l0n-jolynana
Shvily Bob-DanDS
בשלב הזה אין שאלות בעד או נגד
אלא דברים שתצטרכו לרשום בנושא מסויים ומי ששכנע יותר את השופטים מנצח
מחזור ראשון: תשלום לפי צפיה-לאן עוד זה יתפתח?
מחזור שני:האם יש הצדקה לבתי קולנוע בזמן שיש אמצעים אחרים לצפייה בסרטים?
מחזור שלישי:האם יש הצדקה למפעילה שלישית לשידורי טלוויזיה רב ערוצית?
המחזור הראשון יכול להתחיל כבר עכשיו ונא להגיב עד יום שלישי בבקשה (אם תגיבו קודם אז ההתקדמות הלאה תהיה מהירה יותר)
בהצלחה

ישן 05-09-2007, 17:07
צלמית המשתמש של jolynana

צפיה בתשלום לאן זה יתפתח
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "התחרות מתחילה מעכשיו!!!!!!!!"

אם הכל ילך כמו שצריך זה יתפתח למרד צרכנים!
כן מרד . נמאס לשלם על דברים שלא ראויים לצפיה ונמאס עוד יותר שיש מטומטמים שמוכנים לשלם .
הליגה הישראלית בכדורגל היא, בוא לא נטייח, לא מן הטובות בעולם ובכל זאת דורשין מאיתנו תשלום כאילו הלכנו לצפות בסרטו האחרון של סקורסזה או במשחק ליגה בריטי.
ערוץ 5 שעליו משלמים רוקן מתוכן ועבר ל 5 + עכשיו 5 + מרוקן מתוכן והכל עובר לערות 5 לייב ערוץ 5 גולד וערוץ פרייבט בלו ().
בהום סינימה מקרינים סרטים שלא מעניינים אף אחד שהיו לפני שנה בקולנוע (ואם הם היו פחות זמן מזה זה מעיד על איכותם) דבר המעיד על צרות המחשבה של האנשים האמונים על השידור.
לי יש רעיון אתה משלם סכום כלשהוא רואה מה שאתה רוצה מתי שאתה רוצה בלי פרסומות בלי תנאים בלי שטויות אחרות . הרווח פר אדם הוא אמנם לא גדול אך אם מוכרים במאסות יהיו רווחים . ויהיו פחות הוצאות תפעול .אולי אפילו חינם לגמרי ומותנה בפרסומות ?
יש מלא דרכים. אני אישית מאוד אוהב כדורגל הקבוצה המועדפת עלי היא בני לוד (וגם מכבי חיפה) אבל לא ראיתי את הקבוצה שלי משחקת כבר יותר משנה כי אני לא מוכן לשלם מעבר למה שכבר שילמתי (בעצם שלא שילמתי כי אני לא מחובר לכבלים ולא ללווין אלה לערוצים אחד ושתיים) אז יש תקצירים ב YNET יום למחרת את התוצאות רואים כבר באותו ערב. מי מפסיד מזה ? בטח לא אני .את הקבוצה שלי אני רואה ועם כל הכבוד להם הם לא מצליחים לבנות מתח למשחק שלם, רגעי השיא בהחלט מספקים. הקשר שלי עם הקבוצה הולך ומתרופף יש פחות סיכוי שאני אלך לראות אותם משחקים במגרש (ויש גם את העניין הפעוט של אלימות במגרשים אבל זה כבר דיון אחר) ,כך שהם מפסידים אוהדים וצופים והכנסות.
בעוד כחצי שנה צפוייה להפציע תוכנית של הממשלה לעשות ממיר של שיורים דיגיטליים ללא תשלום. בעזרת הממיר אפשר יהיה לראות את ערוץ 1 , 2 , 33 , 10 וערוץ הכנסת הכל בסטריאו בשידורים דיגיטליים. אני צופה שעד מהרה רבים יעזבו את הכבלים והלווין (כמו מלא מבוגרים שבכלל לא רואים את הערוצים ומשלמים מחוסר ברירה). השידור יהיה בחינם ויעכלה בעלות חד פעמית של הממיר.

אני בעד
ערוץ 10 חסר לי

שלכם
ג'ולי

ישן 06-09-2007, 12:25
צלמית המשתמש של ShoobyD

תשלום לפי צפיה - לאן עוד זה יתפתח?
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "התחרות מתחילה מעכשיו!!!!!!!!"

לשום מקום.
פשוט לא יתפתח לשום מקום.
פיי-פר-ויו (בעברית "שלם וצפה") היא רק עוד סעיף קטן במטרה של חברות השידור לסחוט מהצופים עוד ועוד כסף.
התופעה התחילה עוד מכשיצאו הממירים הדיגיטליים לשוק, כשלפתע התחילו להיעלם להם עוד ועוד ערוצים מהממירים האנאלוגיים
"ערוץ זה עבר לשידור דיגיטלי, לפרטים למעבר לשידורים אלה התקשר ל...."
במילים אחרות, נדפקתם ושבו בשקט, ואם תרצו לצפות במה שצפיתם עד עכשיו בואו תשלמו תוספת.
תשלמו תוספת.......
זה אמור להיות המוטו של חברות השידור..
וזה גם לא נגמר שם
גם אז מוציאים מ"חבילת הבסיס" את כל התוכן ומעבירים אותו ל"חבילות מיוחדות" שצריך לרכוש בנפרד.
כמובן בתוספת תשלום משמעותית...

אין לי שום דבר נגד שיטת הפיי-פר-ויו לכשעצמה,
השיטה עובדת בהצלחה בארה"ב עוד משנות השבעים,
אבל יש לי בעיה עם איך שהיא מיושמת בארצנו הקטנטונת.
הבעיה היא המחיר העצום של השידורים הרגילים,
הבעיה היא שהשידורים הרגילים לא מספיקים כי הם יובשו לגמרי מכל תוכן,
הבעיה היא שצריך לשלם תוספת רק בשביל לקבל טלוויזיה נורמלית ולא לשידורי בונוס,
הבעיה שלאף אחד לא אכפת.

טלוויזיה איכותית? לעשירים בלבד.

לסיכום, תשלום לפי צפיה לא יתפתח לשום מקום.
למה?
כי הצרכן הישראלי, למרות שהוא בכיין לא קטן, הוא גם פראייר די גדול.
הוא יתלונן כל עוד רוחו נושבת בקרבו,
אבל לעשות משהו כדי להזיז עניינים.. אמממ... זה לא ממש בשבילו
אז הוא פשוט ימשיך לשלם עוד ועוד כסף (כמובן שעם להתלונן הרבה..)

ישן 07-09-2007, 05:35
צלמית המשתמש של jolynana

האם יש הצדקה למסעדה כשיש אוכל בבית ?
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "יש נפסלים ולכן המתכונת שוב משתנה"

האם יש הצדקה לקונצרט כשי מערכת סטריאו בבית ? התשובה היא כן !
כשהולכים למסעדה לא אוכלים אוכל של בית אוכלים אוכל מיוחד , שמישהו הכין במומחיות רק בשבילך , כשהולכים לקונצרט לא שומעים את ההקלטה מהבית שומעים ביצוע חי ושונה ליצירה שאתה מאוד אוהב.
ככה בקולנוע - לא הולכים לראות שם סרט רק בגלל הסרט אלה בגלל החוויה. יש מערכת סאונד טובה יש פופקורן מסך גדול ואיכותי וסרטים באיכות טובה (הם מורידים TS או DVDRIP ? ). נכון ההבדלים מצטמצמים - להרבה מאיתנו יש מערכת קולנוע ביתית עם סאונד מדהים גם בבית , מסך גדול ואני יכול להעיד אפילו על עצמי שיש לי מכשיר להכנת פופקורן בשביל סרטים (שאני לוקח מהבלוקבאסטר כמובן), ולכן תעשיית הקולנוע תצטרך ליצור את הבידול של בתי הקולנוע, את האקסטרה שבשבילו יהיה כדאי ליסוע לבית הקולנוע ולהשאיר שם 150 שקל (כולל פופקורן שתיה וביביסיטר) ואולי אפילו הורדת מחירים היא פתרון . מנסיון אישי הליכה לקולנוע היום היא אך ורק בשביל חוויה ולא רצון לראות סרט טוב .לבלות עם חברים לצאת לאכול אחר כך להתמזמז עם מישהי כשהאורות כבים . כמו שאמרתי יש לי מערכת קולנוע ביתית DVD איכותי טלוויזיה סבירה ומכשיר פופקורן. כשגרתי בבית של ההורים הייתי ממש חוצפן - צמוד למיטה (שעמדה מול הקולנוע הבייתי) עמד מיני בר קטן מלא בבקבוקי שתייה קרה לא היה צורך לקום בכלל מהמיטה .
לסיכום
בתי קולנוע הם לא דבר של העבר אך הם חייבים להשתנות לפני שיהפכו לזה

תודה
שלכם תמיד
ג'ולי

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:03

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר