לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2007, 23:05
  שגיאת מערכת שגיאת מערכת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.07
למה לי קרבי?

השאלה הגדולה שנשאלת ומהדהדת במוחי, למה לי ללכת לקרבי?
האם כדי למות בגלל כל מחדלי בג"ץ אשר קובעים ברשעותם, כי כאן בארץ ישראל דם חייל יהודי הינו הפקר, בעוד דמם של אויבינו יקר קצת יותר?
האם כדי לראות את ראשי המדינה משתמשים בי ככלי חד-פעמי, זול ובהחלט ניתן להחלפה? כשפחות מעניין אותם מה אני אגיד, ויותר מעניין אותם מה איזה ג'ורג'/ג'ון/קלוד/יוהאן יאמר?
האם כדי לקבל את היחס מהמדינה שאומר, "נכון שעשית קרבי, אשמתך, היית יכול באותה מידה לעשות שירות של ג'ובניק ולקבל כמעט את אותן הטבות. ויותר מכך היית יכול לא לעשות שירות בכלל, ומי בכלל היה שם לב... ועוד דבר שנגלה לך בסוד, זה לא ממש משנה אם עשית צבא או לא במדינה הזאת, כולם מקבלים בערך אותו הדבר, מעצבן, אבל מה נעשה אנחנו מדינה שיוויונית... אולם תודה, סה"כ היית אחלה פראייר!"
האם כדי לדפוק ברכיים ו/או גב?
האם כדי לעשות מילואים שוחקים פתאום באמצע החיים?
האם כדי שכולם יגידו לי כמה פראייר הייתי ע"כ שלא ראיתי את הבית במשך שבועות, שאכלתי חול ואבק, שאף אחת לא ממש רוצה להיות בקשר איתי, שלא רכשתי מקצוע...

אני מתחנן בפניכם אנשים, ענו לי! כי קשה לי... קשה מדי...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2007, 23:19
  s_k-35 s_k-35 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שגיאת מערכת שמתחילה ב "למה לי קרבי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שגיאת מערכת
האם כדי למות בגלל כל מחדלי בג"ץ אשר קובעים ברשעותם, כי כאן בארץ ישראל דם חייל יהודי הינו הפקר, בעוד דמם של אויבינו יקר קצת יותר?
נסה ללכת ללקרבי כדי שדם יהודים לא יהיה הפקר , חשבת לשניה מה יקרה פה בלי צבא?

האם כדי לראות את ראשי המדינה משתמשים בי ככלי חד-פעמי, זול ובהחלט ניתן להחלפה? כשפחות מעניין אותם מה אני אגיד, ויותר מעניין אותם מה איזה ג'ורג'/ג'ון/קלוד/יוהאן יאמר?
2000 שנה חלמנו לראות ראש ממשלה במדינה יהודית שלנו , האם המצב מושלם? לא. אבל אנחנו פה רק 59 שנים ותראה מה הספקנו.. אפשר לבכות שיש ביצות אבל אני חושב שעדיף לייבש אותם.
האם כדי לקבל את היחס מהמדינה שאומר, "נכון שעשית קרבי, אשמתך, היית יכול באותה מידה לעשות שירות של ג'ובניק ולקבל כמעט את אותן הטבות. ויותר מכך היית יכול לא לעשות שירות בכלל, ומי בכלל היה שם לב... ועוד דבר שנגלה לך בסוד, זה לא ממש משנה אם עשית צבא או לא במדינה הזאת, כולם מקבלים בערך אותו הדבר, מעצבן, אבל מה נעשה אנחנו מדינה שיוויונית... אולם תודה, סה"כ היית אחלה פראייר!"
האם כל האשכול הזה הוא לא חלק מהיחס הזה?
טוב למות בעד ארצנו , ליד זה בעיות ברכיים נראות שוליות
אתה מסתכל על הדברים בפרספקטיבה הקטנה ביותר שלהם , תנסה לחשוב על איך הפעולות שאתה עושה משפיעות על הכלל..
האם כדי שכולם יגידו לי כמה פראייר הייתי ע"כ שלא ראיתי את הבית במשך שבועות, שאכלתי חול ואבק, שאף אחת לא ממש רוצה להיות בקשר איתי, שלא רכשתי מקצוע...

אני מתחנן בפניכם אנשים, ענו לי! כי קשה לי... קשה מדי...
ישן 12-07-2007, 23:33
  שגיאת מערכת שגיאת מערכת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי s_k-35 שמתחילה ב "[QUOTE=שגיאת מערכת]השאלה..."

אני לא חושב שיהיה פה נחמד בלי צבא, בכלל לא, השאלה היא למה דווקא אני ואתה צריכים לשאול את עצמנו את השאלה הזאת, ולא חלק עצום אחר מן היושבים בציון, שמבחינתם זה טוב שנתת שירות כך שהם יוכלו להמשיך לחיות על הגב שלך.

2000 שנה חלמנו לראות ראש ממשלה במדינה יהודית שלנו , האם המצב מושלם? לא. אבל אנחנו פה רק 59 שנים ותראה מה הספקנו.. אפשר לבכות שיש ביצות אבל אני חושב שעדיף לייבש אותם.
קל מאוד לזרוק סיסמאות, איך אתה מייבש אותן בכך שאתה ממשיך לצעוד לעבר אותה ביצה בלי לפעול יותר מדי להדברתה?

לא הבנתי...

נכון, אבל גם כאן אני חושב שבהתחשבות יתירה(ובתקצוב ראוי, כמובן) ניתן למנוע את הבעיות הנ"ל, אבל מן הסתם אין כסף ל"שטות שכזאת"...

אתה מסתכל על הדברים בפרספקטיבה הקטנה ביותר שלהם , תנסה לחשוב על איך הפעולות שאתה עושה משפיעות על הכלל..
איך זה משפיע שאין לי מושג מהו החומר הנלמד? שהבטחתי לילד שאני אקח אותו לטיול? וברור שחשוב לעשות מילואים, אבל זה ממש מתנגש בהכל... ועד כמה יש אוזן קשבת בשבילי על זה שאני תורם (ולא, אני לא רוצה צל"ש, אני רק רוצה שיתחשבו בי, ולא יתנהגו בקרירות מערכתית כאילו אני -זה שבא למילואים- הוא זה שדופק את המערכת)

ישן 12-07-2007, 23:45
  s_k-35 s_k-35 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שגיאת מערכת שמתחילה ב "[right]השאלה הגדולה שנשאלת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שגיאת מערכת

אני לא חושב שיהיה פה נחמד בלי צבא, בכלל לא, השאלה היא למה דווקא אני ואתה צריכים לשאול את עצמנו את השאלה הזאת, ולא חלק עצום אחר מן היושבים בציון, שמבחינתם זה טוב שנתת שירות כך שהם יוכלו להמשיך לחיות על הגב שלך.
אני חושב שאם אתה רוצה לעצור את התופעה של השתמטות מהצבא , הצעד הראשון שכדאי לך לעשות זה לפתוח אשכול על זה שהקרבי הוא פראייר..
ע"פ ההגדרה של קאנט למוסר אתה צריך להתנהג כמו שהיית רוצה לראות את כולם מתנהגים , מכאן שאם אתה רוצה שאנשיים יתגייסיו לקרבי , הדבר המוסרי הוא ללכת ולהוות דוגמא

קל מאוד לזרוק סיסמאות, איך אתה מייבש אותן בכך שאתה ממשיך לצעוד לעבר אותה ביצה בלי לפעול יותר מדי להדברתה?
מפחיד לחשוב שאדם כמוך יכול דרך האינטרנט לעקוב אחרי כל צעד שאני עושה ויכול לדעת בדיוק כמה אני תורם לשיפור רמת השלטון בארץ.. בפעם הבאה שיבוא לי לעשות מהפיכה בשלטון בארץ אולי אני אפתח אשכול ואגיד שהמצב לא טוב

לא הבנתי...
אתה מוחה על האווירה בציבור שאומרת שללכת לקרבי זה להיות פראייר אבל זה הדבר היחיד שאני שומע מהאשכול שפתחת פה.. לא כל מה שאומרים זה מה שנכון אתה צריך ללכת עם מה שאתה מאמין לנכון

נכון, אבל גם כאן אני חושב שבהתחשבות יתירה(ובתקצוב ראוי, כמובן) ניתן למנוע את הבעיות הנ"ל, אבל מן הסתם אין כסף ל"שטות שכזאת"...
נכון שיש ביקורת על המצב היום בימ"חים , אבל אני לא חושב שלא אכפת להם מחיי אדם אלא שיש כשלים במערכת וצריך לתקן אותה מהשורש

איך זה משפיע שאין לי מושג מהו החומר הנלמד? שהבטחתי לילד שאני אקח אותו לטיול? וברור שחשוב לעשות מילואים, אבל זה ממש מתנגש בהכל... ועד כמה יש אוזן קשבת בשבילי על זה שאני תורם (ולא, אני לא רוצה צל"ש, אני רק רוצה שיתחשבו בי, ולא יתנהגו בקרירות מערכתית כאילו אני -זה שבא למילואים- הוא זה שדופק את המערכת)
זה משפיע בצורה הזאת שאם אתה וחבריך לא תלכו למילואים אז גם לא תוכלו ללמוד , ולבן שלך יהיו שאלות הרבה יותר קשות לשאול אותך , כמו : איך הפסדנו את המדינה היחידה שרק עליה חלמנו אלפיים שנה בגלל שהיו אנשים שלא היה להם כוח להגן עליה והעדיפו לטייל עם הבן

ישן 12-07-2007, 23:53
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
לא באתי להרוס, וגם לא להפוך לדיון פוליטי אבל הייתי חייב ממש לצייין ש..

40 אלף חרדים שאמורים להיות כרגע בצבא לא נמצאים בצבא וגם לא שירות לאומי לפחות..
הייתי בקרבי, ועד היום הדבר הזה מציק לי לפעמים אני לא יושן בלילות מרוב רגשות קשים כלפיהם, שהם חוזרים הביתה כל יום ואני הפראייר שלהם, גם אחרי צבא זה עדיין מציק לי בצורה קשה, לא משנה מה יגידו כדי להרעיל אותי וכל מיני שטויות, "אתה עשית צבא צבא כי אתה יותר טוב מהם..." ובלה בלה בלה.
זה לא ישנה את העובדה שהם לא עושים צבא או שרות לאומי, ולעזאזל עזבו תמשטמטים, הם הרבה הרבה פחות מהחרדים והם לפחות דורכים באדמת הבקום, לא משנה שזמן קצר אחרי זה הם יוצאים, הם לפחות עולים על מדים לזמן קצר, החרדים לא יודעים איך נראים מדים בכלל.. אגב, המשתמטים החילונים, שאני מכיר את חלקם.. (אבל לא אחד מהם), לפחות כשהם עוזבים תצבא ישר הולכים לעבוד בעבודות שחורות ומשלמים מיסים ונכנסים לעבודות שגם קרביים לא היו מוכנים לעבוד בהם.. ולא ישר הולכים הביתה תוקעים 9 ילדים ולוקחים חצי מהקצבאות של המדינה..
ורק בשביל להרעיל אותך יותר, הנה קישור שרק מכעיס יותר.. למה? כי כולנו פראיירים..
http://news.walla.co.il/?w=/1/1135561

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 12-07-2007 בשעה 23:55.
ישן 13-07-2007, 00:02
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
מימוש עצמי של מה?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי TotaLost שמתחילה ב "תשבה?"

הצבא הוא אתגר, מן סוג של הרפתקה, מקצוע משם לא תשיג, אלא אם כן תהיה בקבע או תקבל הכשרה של חובש, או הכשרה מסוימת שכן תתרום לך באזרחות, אבל חוץ מזה שמירה במחסומים וצעידות רבות בשטח, לא יקנו לך עזר באזרחות..
כמו כולם צריך להיות חלק מהמערכת הזאת כי אם לא אנחנו אז אף אחד אחר לא, אבל בינינו.. אפשר לוותר על הגיוס שלך ועוד אולי 10 כמוך רק אם ישימו שתי טנקים של 8 טנקיסטים שהתגייסו מחזור אחד קודם אליך, הם עומדים שם מורידים בתים אחד אחרי השני עד שהצד השני ישבר, ויאלה חסכו איזה חירניק כמוך שהתגייס ויצטרך להיכנס לתוך הבתים במקום אותם פגזים..
אבל לא משנה, אין הגבלה לגיוס חיילים וצריך כמה שיותר..
ישן 13-07-2007, 00:22
  ORI_b ORI_b אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.07

אני מאמין שהסיפוק והמימוש העצמי נורא ישפיעו על ההרגשה שלך בזמן השירות, אבל בן אדם... אני לא יודע אם רק זה צריך להיות מה שמניע אותך להתגייס לקרבי.
אחוז גדול מהנוער היום מקבל את "ערך ההשתמטות" עוד מהבית, הרבה הורים לוחצים על הילדים לא להתגייס לקרבי, הילדים מושפעים ומשפיעים אחד על השני.
דבר אחד קשה לי להבין, האם כל ישראל שכחו איפה אנחנו חיים? מיהם השכנים שלנו? ממלחמת הקיום היומיומית שאנחנו נמצאים בה?
קשה לי מאוד להאמין שתושבי הארץ חושבים שהכל יפתר עם הזמן מעצמו, אני מאמין פשוט שרובם חיים בהשלייה שאפשר בלעדיהם, ואולי אנחנו סתם עם של טיפשים שלא מצליח להבין את המשוואה הפשוטה של:
גיוס קרביים = צבא לוחם חזק = הגנה על הבית ועל החיים שלנו כעם (השאלה היא איך אפשר להעיר את כולם?)

מה שאני אומר לך בעצם אחי, זה שהמחשבות שלך צריכות להיות מופנות יותר למחשבה "אם אין אני לי, מי לי?", הרי שום צרפתי, ספרדי, אמריקאי או יפני לא יבוא לישראל להלחם את המלחמות שלנו. אתה צריך לזכור דבר אחד... בשטח הקטן הזה ששמו ישראל אתה גר, יחד עם ההורים שלך, האחים שלך, האחיות שלך והחברים שלך.
ועזבו את השטויות של "מה המדינה הזאת עשתה בשבילי שאני צריך להלחם בשבילה?!". אני והחברים שלי לא נלחמים בשביל הממשלה שלנו, אנחנו נלחמים בשביל המשפחות, בשביל החברים, בשביל החברה שבבית, בשבילכם ובשביל הארץ המדהימה הזאת, והמדינה (=ממשלה) "הנפלאה" שלנו לא מהווה שיקול קטן בסיכון חיינו.
אם זה לא סיבה מספיק טובה בשביל להתגייס לקרבי, אז נראה לי שאתה צריך לשבת עם עצמך ולעשות חושבים בקשר לעתידך כישראלי בישראל.
ישן 13-07-2007, 01:04
  RedHat RedHat אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ORI_b שמתחילה ב "אני מאמין שהסיפוק והמימוש..."

הבחור ריאליסטי
אין מה לעשות בכל העולם בגיל שלוחמים משתחררים אנשים כבר עם תואר ביד ועבודה
אבל, בזמן שבאזרחות אתה נחשב ילד, בתור לוחם אתה מתבגר.
בזמן שבאזרחות אתה צריך אדם מבוגר ליידך באוטו כשאתה נוהג, בצבא
אתה שולט בטנק ששווה מליוני שקלים.
אתה משתמש בציוד מתקדם ויקר, אם תחליף את הפסימיות ברגשות של חוויה בלתי רגילה ובונה נפשית,
שאם התגברת על זה, אתה יכול להתגבר על הכל.
בלחוות אחווה שלא היית חובה בשום מקום אחר, אהבה נטו לחבר'ה שלך
בקבלת החלטות שנוגעות לחיים של אנשים בגיל 19 בזמן שמישהו בגילך בארה"ב אפילו לא מורשה לשתות אלכוהול.

זה מה שלהיות קרבי זה באמת.
לא כל ההתבכיינות על זה ש"המדינה לא אוהבת אותי".

נעזוב את זה שאנחנו חיים במצב תמידי של הגנה עצמית, ושלהיות קרבי זה חובה, ולא משהו שאתה צריך לקבל עליו תפיחה על השכם. הא?
ישן 13-07-2007, 01:29
  ORI_b ORI_b אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.07
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי RedHat שמתחילה ב "הבחור ריאליסטי אין מה לעשות..."

יכול להיות שיש לך זווית ראייה שונה משלי על הדברים. אני אתייחס למילות פתיחה שלך ולמפשט סיום שלך כאחד:
"הבחור ריאליסטי", "נעזוב את זה שאנחנו חיים במצב תמידי של הגנה עצמית, ושלהיות קרבי זה חובה, ולא משהו שאתה צריך לקבל עליו תפיחה על השכם. הא?".
נרצה או לא זוהי המציאות ולכן לא נוכל לעזוב את שאנחנו חיים במצב תמידי של הגנה צבאית ושלהיות קרבי זה חובה...
ואגב, לרגע לא התכוונתי שהרגשת הסיפוק היא לא זאת שצריכה להוביל את האדם לשירות הקרבי, התכוונתי שלא רק היא צריכה להיות הגורם, שכן אדם ריאליסטי יבין את המצב שעמנו וארצנו נמצאים בו (להבדיל מאיש צעיר בארה"ב או כל מדינה מערבית אחרת, שלא עומד בסיטואציה שלה אנחנו נכנסים בגיל 18, ולכן אין מקום להשוואה) וידע לעשות את השיכולים הנכונים (בתקווה).
ורק הערה קטנה על החלק האחרון במשפט סיום... אני לא חושב שמגיע לקרבי טפיחה על השכם או שבגלל זה אדם צריך להתגייס לקרבי. לעומת זאת אני כן חושב שבחור שהוא ג'ובניק מבחירה צריך להתבייש בעצמו.
ישן 13-07-2007, 10:05
  אמא לקרביים אמא לקרביים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.05
עונה לך כאמא לקרביים

לא קראתי את כל התגובות ומתנצלת אם חוזרת על דברים.
כאמא אולי אתה מצפה שאומר לך לא ללכת לקרבי, זה מסוכן, ועדיף להשאר בחיקה של אמא.
אבל לא כך אני חושבת.
כל אדם שחי במדינת ישראל חלה עליו החובה (ולדעתי זכות גדולה) להגן על מולדתו.
אם יש ביכולתך ללכת לקרבי (פיסית ומנטלית) חשוב שתעשה זאת. יש מספיק חיילים שאינם מסוגלים ולהם יש תפקידי תומכים ואחרים. כל תפקיד הוא חשוב מטייס ועד אחרון החיילים אך רצוי שכל אחד יתן את המקסימום שאפשר.
לא בשביל אולמרט, פרץ וחלוץ או יתר המנהיגים אלא בשביל הוריך, חבריך ולמען כל העם היושב כאן. כל אחד יתרום בתקופתו. כולנו רוצים לשבת כאן בבטחה ואם כל אחד יאמר למה אני , לא יהיה מי שכן ישמור על כולנו.
זה בקטע הציוני. ובאשר לעניין האישי, אני יכולה לספר לך ששני בני משרתים ביחידות מאוד קרביות ומעבר לגאוותי כאמא ,אני יכולה לומר לך שהצבא מעבר לנתרם ,גם מאוד תורם. הוא מעצב את האישיות, אתה פתאום מסתכל על הדברים במשקפיים של אדם בוגר, סומכים עליך בענייני חיים ומוות וזה בהחלט מעלה את הדימוי.
שמע ילד נחמד, תצליח בכל אשר תבחר,
אך אם יש לך את היכולות השונות ללכת לקרבי- עשה זאת.

מאמא לשני קרביים שאמנם הייתה לא מעט חרדה אך בעיקר גאה.

ישן 13-07-2007, 11:07
  red-toro red-toro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07

אנשים הלכו לפניך לקרבי וחזרו מאושרים ואנשים גם ילכו אחריך לקרבי ויחזרו מאושרים.
אני מכיר ג'ובניקים שאומרים לי ללכת לקרבי ושהם מצטערים שהם לא הלכו לקרבי.
אז סבבה, היציאות גרועות, אבל אתה יכול לראות את חצי הכוס המלאה, אתה תשאר עם אנשים שילוו אותך 3 שנים ככה שאתה תשאר עם חברים לכל החיים ותשאר איתם בשירות עצמו בפרט.
אתה יוצר לעצמך בועה ואתה חושב שהיא מוגנת כי כולם מסביבך שומרים עליה.
אתה מחפש להשאר בבועה שלך ולקבל תנאים טובים, הטבות, יציאות יומיות, שירות ללא כאבים.
אז תרשה לי לנפץ לך את הבועה, אתה הולך לצבא לא לקייטנה או לעבודה.
כמה שלא טוחנים את המשפט הזה אבל כמה שהוא נכון- כדי להעביר את השירות בצורה הטובה ביותר אתה צריך לתת מעצמך מעל ומעבר.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:29

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר