לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2007, 07:50
  Itzik RDVC.co.il Itzik RDVC.co.il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.07
מי יקבל אותנו לעבודה אחרי גיל....40...45...50...???

זה כבר לא סוד גדול, מי שלא הפנים את העובדה הכואבת שאחרי גיל ארבעים (40) מתחיל להיות קשה למצוא עבודה ולא משנה כמה טוב ומוצלח אתה, כנראה שהוא חיי בעולם של אשליות.

כן, בימינו כל כמה שנים קצרות ביותר, אנו מחליפים עבודה ואף מקצוע.

ברצוני לדעת מה כל אחד חושב ומתכנן לעשות בנדון.
אני באופן אישי לאחר שמקום עבודתי האחרון - שבו עבדתי קרוב ל-8 שנים - נסגר הפכתי ליזם ופתחתי עם שותף חברה שהלכה טוב לכמה זמן אך בסוף מסיבות שלא מין העיניין בדיון זה, עזבתי וכיום אני מחפש יזמות חדשה.

באופן אישי איני רוצה לחזור ולעבוד כשכיר שוב, כי בסך הכל בעוד כמה שנים אני יהיה באותו מצב שוב.

נ.ב. אני מחפש יזמות חדשה, מי שמחפש שותף אשמח לשמוע רעיונות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2007, 10:43
  יחזקאל האדום יחזקאל האדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.07
אתה יכול להגיד תודה לאלי ישי שסגר את ויסקונסין לבני 45
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Itzik RDVC.co.il שמתחילה ב "מי יקבל אותנו לעבודה אחרי גיל....40...45...50...???"

הוא בעצם אומר שאפשר לשבת בבית ולא לעשות דבר ולקבל כסף מהמדינה.
אלי ישי כשר התמ"ת הבהיר בצורה ברורה לקהל מצביעיו, לקהל המעסיקים, לעובדים בעלי הניסיון כי דת עבודה מתה. א.ד.גורדון וברל כצנלסון הרוחות החיות מאחרוי הדבר כבר סיימו סיבוב 15 אלף בקבר בזכות האברך ישי.
שמעתי אותו באזני אומר שמאחר והוא יהיה בן 45 הוא חושב שמי שרוצה לא לעבוד יכול לשבת בבית ולקבל כסף מהמדינה.
תוכנית ויסקונסין היתה גלגל הצלה. והוא פינצ'ר אותו. תודות לו התפיסה היום שבני 45 הם דור עתיק שטוב שישב בבית וישאר נטל על החברה.
ישן 13-07-2007, 18:24

חבל שאתה פותח בהשמצה של קשקוש
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "קשקוש. הסיבה לביטול תכנית..."

התוכנית לא נכשלה כלל וכלל. בעיקר לא בגילאי 45 ומעלה. ברור שלאו יש קושי גדול יותר למציאת עבודה איכותית. אבל הויתור עליהם הוא הביזיון הגדול. ויסקונסין לפחות עשו מאמץ לעזור וללוות. אחוז ההצלחה לא היה כמו בגילאי 25 עד 31 ובגילאי 32 עד 45. אחוז ההצלחה היה נמוך וזה הגיוני. מה שהיה נדרש משר התמ"ת לעשות על מנת לא לנטוש אותם היה להעביר חוק או להוריד הנחיות של מתן הטבות, צ'ופרים ועידוד מעסיקים לקחת את החברה בגילאים האלו.
לוותר עליהם זה להעביר מסר שאמנם העול םשייך לצעירים אבל אם מזלך בגד בך ואתה בן 45 ללא עבודה אולי כדאי שתתחיל לחשוב איך להיתלות בקצבאות.
סיפור אישי- אבא שלי פנסיונר של השירות הציבורי ונכה המוגבל בהליכה. הוא ללא בגרות וברור שללא תארים. אבא שלי עובד. עוד מעט בן 60 וטוחן עבודה ב-4 מקומות. יחד עם פנסיה לא גבוהה הוא מצליח להביא פרנסה הביתה.
להבדיל הסבתא של אשתי יצאה לפנסיה בגיל 60 בשיאה. התייאשה. ישבה 5 שנים מול הטלוויזיה עד שכמלה. בדיוק! כמלה.
ולעומת זאת שמעון פרס בן 83 ישן 4 שעות בלילה. החיוניות מושכת אותו לעשייה.

תגזול מאדם את התחושה של החיוניות. של העצמאות. של האחריות לפרנסתו. של העצמתו. תשאיר אותו תלוי בקצבאות ותראה כמילה רבתית.

ולגבי מסקנותיך שאני עבד של ביבי או עצמאי או משהו ( לא זוכר...) ובכן- לא יפה. אפילו בחצי לא פגעת! אני איש של דת העבודה. מושפע מאנשי העליה השניה. מאמין בכתבי ברל וא.ד.גורדון. ומאמין ברוחו של האדם. אה! כן! וגם שכיר. אז הרגע! תנשום אוויר! ותלמד את התוכנית ואת מסקנותיה לפני שאתה מסיק מסקנות.
ישן 14-07-2007, 12:45
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יחזקאל האדום שמתחילה ב "חבל שאתה פותח בהשמצה של קשקוש"

1.אני מצטער אם נפגעת -לא זאת כוונתי- ובכל זאת אינני חוזר בי מלומר שאלה דברים לא נכונים.
2.כפי שאתה מציין בדבריך אני קצת יותר מבוגר מאביך ועדיין עובד ,אבל מודע היטב למציאות שסביבי.
3.תכנית ויסקונסין היא תכנית רעה במיוחד לאנשים שמעל גיל 45 לא בגלל שכוונתה רעה, אלא בגלל שבמציאות הישראלית היא אינה מיטיבה עם האפשרות של השגת תעסוקה לבני 45 ומעלה ,ומצד שני היא גוזלת את כבשת הרש -האפשרות לקבל קצבת הבטחת הכנסה לאנשים האלה. אישית לא הייתי מציע לך להיות סמוך על שולחנו המעוות של הביטוח הלאומי ,זה לא תענוג גדול במיוחד.
4.אין קשר בין זה ובין חיוניות או רצון לעבוד. בעיניך אדם שאינו עובד בתנאים משפילים הוא בוגד ב"דת העבודה" סוג של טירוף. למעשה כל דת היא טירוף - ויותר מכל הדתות בעולם דת העבודה היא הדת המטורפת ביותר. היא דורשת מהאדם להיות עבד לזולתו גם עבור תנאים מבישים. שלא תבין אותי לא נכון ,אני בעד לעבוד כל זמן שאפשר אבל איני מכבד את הדת הזאת.
מקדשיה של הדת הזאת טמאים ,כוהניה גנבים ונביאיה שקרנים יותר מכל נביאי השקר שהיו בהיסטוריה.
נביאי הדת הזאת הם אלה שעוקשים את האדם יותר מכולם. תשאל בסין ,הודו, מיאנמר ותאילנד ויספרו לך.
5.תתפלא,אבל הכלכלות הגדולות והמודרניות בעולם כיום הן הכלכלות המאפשרות פחות ימי עבודה בשבוע וחיים תקינים על פני ההתמכרות המטופשת הזאת לפירמה ולבעליה בעבור חופן מצלצלים.

ישן 14-07-2007, 16:31

הכוונה בדת העבודה היא האלמנט של הרגשת החיוניות אצל האדם
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "1.אני מצטער אם נפגעת -לא זאת..."

ברור שפחות שעות עבודה ועמידה בהספקים היא דבר מבורך.
ברור שהעולם המערבי חותר לפחות ימי עבודה ( אפילו ראינו רעיון כזה בישראל לפני שבועיים ברעיון המפד"ל להפוך את יום ראשון לשבתון...).
ברור ש"דת העבודה" כפי שבאה לידיד ביטוי באסיה ובעולם השני והשלישי אינה הביטוי הראוי כי אם ביטוי של ניצול המערב את משאבי העולם השלישי.

לגבי תוכנית ויסקונסין אני מצטער אבל התוכנית היתה ראויה ובמקומה. העובדה כי לפחות 10 אחוזים מכלל בני ה-45 מצאו עבודה מדברת בעד עצמה. אולי זהו אחוז נמוך ולא מספק מתוכנית שכזאת אבל כמו שכבר כתבתי דירבון משתתפי התוכנית אינו יכול לעמוד איתן לבדו. יש צורך דחוף לדרבן את שוק העבודה בישראל, את המעסיקים, את התעשיה ולעודד יזמות עסקית אצל כאלו שאולי ואינם מתאימים.
מתן קצבאות חינם ללא דרישה לתמורה מהווה אסון חינוכי, תרבותי, כלכלי.
אינני אומר שמי שנטול ברירות יחיה מן הפחים ברחוב. ואני מאמין שעל המדינה להחזיק את חלשיה כי חוזקה נמדדת בנקודות אלו אך יחד עם זאת מדינה חזקה יודעת להבהיר לאזרח כי עליו לעשות את המאמצים הראויים לא להיסמך על שולחנה והיא מצידה תעשה את המאמצים שלה להסיתגל לדרישות שוק העבודה ולחיזוק חולשות השוק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר