לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2007, 22:38
צלמית המשתמש של pyro__man
  pyro__man pyro__man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל pyro__man שלח הודעה דרך MSN אל pyro__man
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nelik777 שמתחילה ב "איך זה שהאדם אינו מסוגל לייצר o3 מo2?"

מישהו אמר לך שלא??

לדעתי ניתן אבל ממה שלמדתי בשיעורי כימיה הצורה של מולקולת O2 היא מושלמת כאילו יציבה באופן דיי מוחלט ככה שכנראה הצורות האחרות שלה לא יציבות מי יודע מה והתנאים שבהם המולקולות מתקיימות אלו רק תנאי מיוחדים של לחץ גבוהה וכדומה..

אני משער שאתה פונה לכיוון של שיקום שכבת האוזון (אם לא אז אל תתיחס לחלק זה)
ובנוסף להכל למה שמישהו יעשה את זה?? גם ככה האוזון נוצר מחדש מעצמו ולאט לאט מתאחה פשוט זה אנחנו שלא נותנים לו הזדמנות להיווצר מחדש..
ליצור אותו מחדש לדעתי זאת מחשבה שגויה..

א.גם ככה אתה ממשיך ביצור של חומרים שגורמים להרס שלו..
ב.מי בידיוק ישלם את העלויות הגבוהות אם אין רווח?
ג.לא נראה לי שזה אפשרי מבחינה מעשית (כלומר גם אם תיצור אותו ותצליח לאחסן איך בידיוק תשחרר אותו וגם אם כן שוב עלויות גבוהות מדיי..

לצורכי תעשיה שוב אני לא בטוח שהוא יציב בכל התנאים הקיימים..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2007, 00:59
  nelik777 nelik777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי pyro__man שמתחילה ב "מישהו אמר לך שלא?? לדעתי..."

כמובן שאני מתכוון לשיקום שכבת האוזון(אני לא מתכוון לקרר איתו את המחשב שלי).
בדיוק בגלל שאנחנו לא נותנים לו אפשרות,וגם לא נתן(אל גור חי בסרט,המצב רק הולך לכיוון ההפוך) צריך שמישהו יתחיל לחשוב בכיוון של אוזון "מלאכותי"(על הדרך בוא נעשה גם שלג בישראל, ) ולא על איך להפסיק את הזיהום.
אין מה לדבר על עלויות,דברים כאלה הופכים לחסרי ערך כי לפי מה שהבנתי עוד מאה שנה האנושות כבר תהיה בסכנת הכחדה(להכפיל את מספר ועצמת אסונות הטבע ב10 ולעלות את מפלס הים) אם נמשיך ללגלג על זה ולפלוש לעירק במקום(ושוב אל גור צדיק בסדום,מישהו ראה את הפרק ב"איש משפחה" שבו אל גור נשיא?).
אם באמת אפשר לייצר מולקולה אחת,אז אפשר גם לדמות תנאי גובה מסויימים איפה שמייצרים אותה ולייצר הרבה.
האחסון גם לא מסובך מדי,אפשר לבנות על הים איזה מכל בגודל של כל ארה"ב שהוא גם איכשהו מחובר לטיל(שוב פעם,אני לא עובד בנאס"א).
שוב, זה רק אם לא נעשה כלום ואז העלויות יהיו בלי משמעות,כמו בארמגדון.
ואז בעצם אפשר לזהם כמה שרוצים,לא?
נ.ב להעביר לפורום מדע בדיוני

נערך לאחרונה ע"י nelik777 בתאריך 17-07-2007 בשעה 01:02.
ישן 17-07-2007, 22:46
צלמית המשתמש של pyro__man
  pyro__man pyro__man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל pyro__man שלח הודעה דרך MSN אל pyro__man
אני רק רציתי להוסיף משהו אבל העריכה נעלמה לה..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי nelik777 שמתחילה ב "כמובן שאני מתכוון לשיקום שכבת..."

אז ככה..
גז אוזון כן מיוצר באופן תעשייתי..
וכן כמו שחשבתי על מנת לשמור עליו כגז יש לדאוג לטמפ' נמוכות של 161 K שזה בערך מינוס 120 C
אחר הוא הופך לנוזל או מוצק..
כמו שאתה ודאי יודע האוזון מאוד רעיל ובגלל זה הוא משמש לחיטוי של כלים רפואיים או מים לשתיה ובמקרים של מחלות קשות גם לריפוי..

כמו שאמרתי גם אם מישהו יסכים לשחרר אותו לאוזון בעלויות שלדעתי יהיו גבוהות.. זכור כי המולקולה של האוזון לא יציבה ומגיבה לרוב עם אלקנים שאלה תרכובות אורגניות בעלות קשר קולנטי כפול..
אני מאמין שזה גורם לפירוק הקשר הכפול ולסיפוח של חמצן לכל אחד מצדדיו או משהו בסגנון..
בגלל זה לא יעיל לעשות את מה שאתה מדבר עליו כל עוד משתמשים בנפט שעיקר הפליטה שלו אלו אותם האלקנים.. ברגע שיפסיקו לזהם האוזון יתאחה מעצמו אל תדאג..

ישן 18-07-2007, 21:52
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי pyro__man שמתחילה ב "אני רק רציתי להוסיף משהו אבל העריכה נעלמה לה.."

אם אפשר קצת לתמצת כמה דברים שנכתבו כאן ולהוסיף עוד טיפה:

האדם כן יכל לייצר אוזון, ואף מייצר אותו לצרכים שונים (שחלקם אף הוזכרו כאן).
האדם גם מייצר אוזון כתוצר לואי של תהליכים כימיים כאלו ואחרים, ומשחרר אותו לסביבה.
שחרור אוזון בגובה נמוך יכל לגרום דווקא לנזק, משום שהאוזון מגיב יחסית מהר עם דברים בסביבתו, וכך יכל לגרום להם נזק. מסיבה זו, האוזון שמשוחרר בגבהים נמוכים גם לא ימצא זמן רב באטמוספירה.
למיטב הבנתי, הסכנה הישירה של החור באוזון אינה התחממות כדור הארץ, אלא קרינה מזיקה (לצמחים ובעלי החיים) שתגיע לקרקע.
כיום, עם הפחתת פליטת כמות החומרים שגורמים נזק לאוזון בשנים האחרונות, חוזים שהמצב ישתפר באופן משמעותי. זאת בניגוד לאפקט החממה שהוזכר כאן, שהוא תופעה אחרת, שכיום כנראה צריכה להדאיג אותנו יותר.

עריכה: דמיינו שזו תגובה לפותח האשכול

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

ישן 19-07-2007, 17:33
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
אין קשר בין השניים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי nelik777 שמתחילה ב "אז לא הבנתי,ממה נובעת..."

הבעיה בשכבת האוזון איננה קשורה ישירות להתחממות הגלובאלית.
שכבת האוזון מסננת את הקרניים האולטרא סגולות ומפחיתה את רמת הקרינה המסוכנת לבריאות על הקרקע.

ההתחממות הגלובאלית נגרמת מהצטברות של גאזי חממה באטמוספירה
הגאזים הללו מונעים את בריחת החום שכדור הארץ סופג מהשמש בחזרה לחלל וכך עולה הטמפרטורה הממוצעת בכוכב הלכת שלנו.

במקרה, חלק מגאזי החממה גם פוגעים באוזון.

אולי שני הערכים הבאים בויקיפדיה (בעברית) יעזרו לך קצת (השני מפורט במיוחד, הראשון קצת פחות מוצלח לדעתי)
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...6%D 7%95%D7%9F
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...%9E%D7%99%D7%AA
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 19-07-2007 בשעה 17:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר