לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2007, 21:44
  משתמש זכר UAL UAL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.07
סיפור אמיתי על קביעת קב"א בדרך מבישה

זהו ציטוט מפורום מתגייסים אחר (נענע) , אך הרגשתי שמקרה זה זועק לשמיים מבחינת אי צדק ורציתי "לשמוע" את דעתכם.

אשמח אם תוכלו לעזור לה.

הציטוט:

"
שלום קוראים לי שרון ואני בת 18.5.
אני סיימתי תיכון לא מזמן בהצטיינות יתרה.שלוש שנים ברציפות קיבלתי תעודת הצטיינות לשבח,ויש לי בגרות מלאה עם ציונים מעולים.
המורים בבה``ס וחבריי כולם יכולים להעיד שאני בן אדם אחראי,עצמאי,לא נוטה להתפרצויות,אינטליגנטית ומתחשבת.אני בחורה שעובדת בשתי עבודות,מפרנסת את עצמי ולא חיה בכלל על חשבון ההורים.
בחיים שלי לא נגעתי בסמים או אפילו בסיגריות וטיפה של אלכוהול לא נכנסה לי לפה מעולם.
אין לי שום תיק במשטרה,אלא להיפך אני נחשבת כמי שתורמת לחברה.

אבל..וכנראה שהכי חשוב
המשפחה שלי.מקור ההרס מסתבר,עד כמה שאני אנסה למנוע את זה.כנראה שזה כבר לא תלוי בי.
אני גרה בבית קומה אחת עם שלושה חדרים(כולל סלון).מצב כלכלי דיי על הפנים,חצי מקרר ריק,קירות מלאי רטיבות מהחורף,דלתות שבורות וכך גם החלונות.
ההורים שלי לא סובלים זה את זו,הם תמיד מערבים אותי ביחסים שלהם והופכים אותי למתווכת ביניהם,ואני כמובן סופגת את כל הקללות והעלבונות וכן מה לעשות? הם להבדיל ממני,לא עשו בגרויות ואפילו לא סיימו בה``ס.
אחותי,לא נעים לומר..יש לה מחלה נפשית והיא נחשבת משוגעת.פשוטו כמשמעו.היתה תקופה שלקחה סמים.מן הסתם לא גייסו אותה לצבא.עד היום היא מעורערת נפשית והופכת את כולנו לקורבן ואת אמא שלי במיוחד שהיא לא נותנת לה שניה מנוחה עם הפה המלוכלך שלה.לא הומצאה המילה שתתאר את המצב שלה ואת מה שהיא עושה לנו,אבל זה לא הזמן לפרט.
אחי הבנוני..
עזב את הבית בגיל 17.5 ושכר דירה עם שותף בגלל המצב בבית.הוא בצבא כיום ונחשב חייל בודד.

כאשר נדרשתי להתייצב בלשכת גיוס בצו ראשון החלו לשאול אותי שאלות על המצב שלי.מספר החדרים בבית..המצב הכלכלי,ההשכלה של ההורים.את המבחנים הפסיכוטכנים הרגשתי שעברתי דיי טוב.
אבל כשגיליתי את הקב``א שלי חשכו עיניי.
זאת בנוסף,
החלום שלי היה להגיע למודיעין.את המבחנים העיוניים עברתי בהצלחה,אבל לאחר הראיון האישי ,שאגב נמשך שעה במקום 20 דקות(בגלל חדירה יתרה לפרטים אישיים.משפחתיים),נמסר לי שהוסרה מועמדותי.
בהתחלה לא הבנתי,למה?ניסיתי לשחזר אחורה את כל התהליך שעברתי בלשכת גיוס ובמיונים למודיעין ולא הבנתי מדוע.

וכשגיליתי את הסיבה הדבר פשוט קומם אותי.

למה צריך לעניין את הצבא מספר החדרים בבית שלי?האם הבן אדם שאני נקבע על פי גודל הבית בו אני חיה?מה אכפת להם אם ההורים שלי סיימו בה``ס?או אם יש להם בגרות?הרי אני אמרתי והוכחתי שלי יש בגרות מלאה עם ציונים בשמים!אז מה איכפת להם מההורים שלי?
מה אכפת להם שאחותי חולה ולא עשתה צבא?הלו!!אתם לא מתבלבלים קצת?אתם מגייסים אותי!את שרון!לא את אחותי ולא את ההורים שלי או את הבית שלי.
למה אתם לא שופטים אותי על פי מה שאני בלבד,וישר מסיקים את מידת הערך שלי ע``פי קריטריון של מספר חדרים בבית?
משפחה לא בוחרים.ולא בחרתי להוולד לתוך משפחה שכזאת..זה אומר שהמצב המשפחתי שלי הולך לפני?קבעו שאני לא מספיק טובה בלי להכיר אותי.
כשיש אנשים שבאים ממשפחות במעמד גבוה עם 8 חדרים והורים עשירים ,אבל הם לוקחים סמים ונושרים מהלימודים...הרקע המשפחתי לא אומר כלום על הבן אדם עצמו!שישפטו כל אדם באשר הוא!

היכן ההגינות???היכן המוסר???
למה נותנים לי את ההרגשה שעושים לי טובה שמגייסים אותי מבטלים לי זימונים שנשלחו אלי מחיל הים,משהב``ט עוד..ושמים אותי בכלל צה``לי???
קבעו לי תאריך גיוס.ולאחר שבדקתי גיליתי שמי שמתגייס איתי בקרב תלמידי השכבה שלי הם רק פריחות וערסיות למיניהן.
יש לי חברות כל אחת מהן יש בית עם שלוש קומות,מצב כלכלי טוב+..ואני צריכה לשמוע אותן כמה הן מתלהבות מהתפקידים היפים שהם קיבלו..ושוב שרון המושפלת מרגישה נדחקת לשוליים.

צר לי לומר.כואב לי להודות בכך,
אבל השיקולים של הצבא הם חסרי הגיון ופשוט מאד,מטומטמים!!

תודה רבה להם שהם הורידו לי את הביטחון שגם ככה בקושי היה לי..

"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2007, 19:54
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
האם זה באמת נכון?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "הראיון שלה לא היה על מנת..."

לדוגמא אני אקח חבר, מגיע ממשפחה מאוד טובה, יציבות כלכלית גבוהה, איזור מגורים שנחשב ברמה גבוהה, ומשפחה בלי שום בעיות. אבל, וזה אבל גדול, אני בטוח שבבדיקות הפסיכוטכניות הוא הוציא ציון מאוד נמוך, ואני בטוח בזה. הוא הראה מוטביציה בראיון ובאמת קיבל קב"א שנחשבת בסדר גמור וקיבל יום סיירות והכל.

לעומת, חבר אחר, שגר בעיר שנחשבת למתפתחת, בחור עם ראש על הכתפיים, אם אני שם את שניהם מול מבחן פסיכוטכני אין לי ספר בכלל שהוא לוקח את הבחור מלמעלה. בראיון הוא גם דיבר על כמה שהוא רוצה לתרום, קצינים וכו', וגם לו באופן אובססיבי הוא מרגיש שהמאבחנת חפרה לו בפרטים של המשפחה של החברה בעיר שלא נחשבת על רמה וכו'. הבחור לא קיבל קב"א גבוהה ולא זומן ליום סיירות.

אני לא בא לצעוק שיש אפליה, מקרים כאלה הם דיי נדירים בחבר'ה אצלנו, אבל כן, ההרגשה היא שזה באמת משפיע, ואם זה באמת נכון אז זה לא בסדר ושמעתי עוד לא מעט סיפורים בסגנון..

שוב אין לי נתונים ממש אמינים, זה רק הרגשה כזאת, תכולי להסביר ממה מורכב הקב"א?

נערך לאחרונה ע"י Aharron בתאריך 17-07-2007 בשעה 19:58.
ישן 17-07-2007, 01:03
  אלירן טסטס אלירן טסטס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "סיפור אמיתי על קביעת קב"א בדרך מבישה"

לי דווקא נראה שהמצב הסוציו אקונומי דווקא כן משפיע בעקיפין איכשהוא על הקב"א.
לדוגמא:אני גר בקריית מלאכי עיר שנחשבת לפריפריה. אכן יש בעיר זאת מספר אנשים נהדרים ואיכותיים אך שאני שומע את נתוניהם הצבאיים אני נחרד.מספר אנשים באמת אינטיליגנטים (ואני אדם שנחשב לחוסר פירגוניזציה) עם קב"א נמוך ביותר.
לעומת זאת אנשם בינוניים מהמושב לייד(באר טוביה) נתונייהם בשמיים.
אולי זה בראיון אישי איכשהוא משפיע על התדמית אל מול המאבחנת.או על התת מודע שלה.אני כמעט בטוח שמקום המגורים משפיע איכשהוא על הנתונים היבשים של המלש"ב.
ושאלה על הדרך....מישהו יכול לתת לי סיבה (אני באמת לא יודע את הסיבה..אם מישהו בכנות יכול לעזור)
שבן אדם שקיבל זימון לטייס..עבר ירפ"א א' ירפ"א ב' (נפל רפואי) לומד פיזיקה עם ציון של 96 לומד מתמטיקה 5 יחידות אנגלית 4 יחידות ולא קיבל שום זימון אחר (שחקים חבצלות תלפיות)?.
ישן 17-07-2007, 01:05
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "סיפור אמיתי על קביעת קב"א בדרך מבישה"

אוקיי, בחורה מבית קשה, סיפור מצער, באמת, אבל מה ההתלהמות? היא פותחת בפיסקה שלמה על כך שהיא כזאת מצטיינת וחכמה, זה כאילו היא משכנעת את עצמה שהיא לא נפלה במבחנים, מה שסביר שקרה בהסתמך על היכרות קצרה עם תהליך הצו הראשון ועל דבריה של סיון עם ו' אחת בלבד .
איזה היגיון בכלל יש בזה שהמצב בבית משפיע על הנתונים האישיים היבשים שלה? עם כל הכבוד והרגישות, במקום לגולל את כל הסיפור ולהאשים את כל העולם ורק לא את עצמה, היא פשוט צריכה לצאת מנקודת הנחה שההסבר הכי פשוט הוא כנראה גם ההכי נכון-היא אמנם מצטיינת, אבל היא נכשלה במבחנים של הצבא.

לא נורא, לא סוף העולם, יש חיים גם אחרי צה"ל כך שמעתי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-07-2007, 10:14
צלמית המשתמש של x4xux
  x4xux x4xux אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אין פה מקום לויכוח, היות..."

לפי דעתי את טועה !
אפילו שהיית מאבחנת פיסכטכנית הדעה שלי היא שפעם נכון היו אומרים בגלוי שהקבא אכן נקבעת לפי מקום מגורים מצב משפחתי וכו' .... בגלל שהרבה אנשים עשו רעש מזה החליטו " לבטל " ועכשיו אומרים בגלוי שהקבא אינה נקבעת על פי קריטריונים אישיים ... אך בניסתר עדיין ממשיכים לקבוע קבא ע"פ נתנוים אישים מגורים וכו' ....

והנה שרון זאת רק אחת הדוגמאות !
ואפילו בשדוגמא שהיא הביא לגבי מודיעין " ... אבל לאחר הראיון האישי ,שאגב נמשך שעה במקום 20 דקות(בגלל חדירה יתרה לפרטים אישיים.משפחתיים),נמסר לי שהוסרה מועמדותי. " ... ולמה הוסרה מועמדותה כי מודיעין כמו כל הצבא חשבו שהמצב אצלה בבית יגרום לה לבעיות בצבא או חס וחלילה יגרום לך לספר על מה היא עוסקת בצבא - במעודיעין אילו היו מקבלים אותה ... ואני יכול להגיד לך בוודאות שאם מצבה הכלכלי בבית היה סביר+ ולא היו שום בעיות לא בבית לא לאחים שלה היו מקבלים אותה למודיעין בוודאות !

ישן 17-07-2007, 04:17
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07

אי אפשר לבצע פסיכו-אנאליזה מ500 מילים של הודעה בפורום באינטרנט, אבל לא קשה לדמיין מצב שזאת בחורה שלוקה בדיכאון כרוני ועוד בעיות פסיכולוגיות. יותר מזה, היה מפתיע אותי אם זה לא היה ככה. קשה מאוד והייתי אומר כמעט בלתי-אפשרי לחיות במצב כזה, לכל-כך הרבה שנים, בלי שזה ישפיע על המצב הפכיסולוגי לרעה.

אחרי מה שאמרו אנשים כאן שמבינים, ת"ש לא מוריד קב"א. לכן, לדעתי, סביר להניח שיש לה בעיות פסיכולוגיות כאלה או אחרות (שלא באשמתה, באמת) שיצאו לאור בזמן הראיון, וזה מה שפסל מיונים למסלולים שהיא רצתה.

חבל עליה, אבל מה לעשות...

ישן 17-07-2007, 21:02
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Tomer29 שמתחילה ב "אממ לפי מה שאני יודע קובעים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tomer29
אממ לפי מה שאני יודע קובעים את הקב"א על פי המבחן הפסיכוטכני.. הבגרויות לא משנה, ככה הבנתי...
לי למשל יש בגרויות לא משהו אבל בכל זאת אני הייתי מתאים צוות אוויר קב"א 54 לפחות..
הראיון האישי לפי מה שאני חושב זה בשביל לדעת על בעיות ת"ש ועל אופי הבן אדם ולקבוע האם הוא מתאים קצונה (2,1..) ושטויות כאלה..

ככה שהטענה שלה ממש לא נכונה!
היא כנראה נלחצה בפיסכוטכני (או שהיא העתיקה בבגרויות והחזיקה מעצמה חכמה) ונדפקה שם..

גם זה לא מדויק. ציוני הבגרויות לא מעניינים אף אחד לצורך קביעת קב"א, אלא מסלול הלימוד (בגרות מלאה/ חלקית/ ללא בגרות)
גם הראיון האישי הוא חלק ניכר מהקב"א.

ישן 17-07-2007, 21:02
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

סדר בבלגן

א) ציונים בבית הספר: ציונים בבית הספר לא מעידים על כלום. לא בקשר לקב"א, וגם לא בקשר לדברים אחרים. אין לי מושג מה מלמדים היום בבתי הספר, אבל ראיתי יותר מידי בוגרים מצטיינים של מערכת החינוך הישראלית שלא יודעים לקרוא באנגלית, או לכתוב בעברית, או לחשוב בכל שפה שהיא. אני לא יודע אם לפני עשר שנים הרמה הייתה טובה יותר אבל נראה לי שגם אז זה לא היה רלוונטי - אם הצלחתי לקבל קב"א 55 כמעט בלי בגרות, כנראה שזה לא החלק הקובע.

ב) מצב משפחתי בבית: מצב משפחתי בבית קשור לבעיות ת"ש, אבל כנראה גם לענייני סיווג בטחוני - מישהו עם בעיות במשפחה חשוף יותר לסחיטה ולמשברים. זה אמנם לא הוגן ומכליל, אבל הכללות הן הדרך היחידה להצליח לעבוד עם קבוצות כל כך גדולות של אנשים שמגיעים ללשכת הגיוס.

ג) מקום ישוב: מוזר שהמיתוס הזה מסרב למות, על הקשר בין מקום היישוב לקב"א, אחרי שמסתובבות בינינו כל כך הרבה דוגמאות לאנשים עם קב"א גבוהה שהגיעו מכל מיני חורים מגעילים ולעומתם אנשים עם קב"א נמוכה שהגיעו ממקומות נחשבים במיוחד. אישית, הכרתי מישהי מקיסריה שקיבלה קב"א 48 - למה? כי היא נלחצה במבחנים הפסיכוטכניים ודיברה כל מיני שטויות בראיון. אגב - גם היא הייתה תלמידה מצטיינת בתיכון שלה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:31

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר