לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2007, 21:28
  Romain Gary Romain Gary אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
המלצה חברי הפורום היקרים ד"ש מנסראללה

אני כותב את האשכול הזה מתוך כאב, מצד אחד הפורום הזה מאוד מקצועי ובוגר ואני מאוד תומך באינטרנט חופשי, אבל מצד שני יש כאן יותר מדי חומר רגיש והליכה על הקו האדום.

אני יודע שהרבה דברים מתפרסמים בחו"ל, ואני יודע שהצנזורה מאשרת הרבה דברים (בצורה די חובבנית),אבל הריכוז של החומר בפורום, בצורה מקוונת ובעלת יכולות חיפוש מתקדמות יוצרת מסמך מפורט ביותר וקטלני על ביטחון מדינת ישראל.

אין לי ספק שאויבי ישראל יושבים על הפורום ומלקטים כל מה שמפורסם פה. (חוץ מזה גם הרובטים של גוגל מבקרים פה הרבה)

אני מכבד מאוד את עבודת המנהלים והם אכן עושים עבודה טובה, אבל חברי פורום יקרים אנא ממכם לפני שאתם כותבים כאן - תחשבו מי עוד יושב והולך לקרוא את מה שאתם כותבים.

לפעמים נכתב רמז למשהו חסוי - ואז מתחילה חגיגה שלמה שדואגת שמי שלא שם לב לדליפה יבין שהוא מפספס משהו ... ו1+1 הוא מגיע למסקנה.

אם אתם יודעים משהו שאחרים לא יודעים אז סבבה לכם, אנא ממכם תתגברו על האגו ואל תעבירו את זה הלאה.
אם שמעתם איזה אלוף מפטפט (בשביל האגו), או איזה חבר זרק לכם סוד(בשביל האגו), כשהם ברברו הם לא חלמו שהמידע הזה יגיע לאינטרנט.
אני זוכר איזשהו ראיון עם יצחק שמיר לפני כמה שנים, דיברו איתו על הלח"י ,על הליכוד, וכל פעם שניסו לדובב אותו על עבודתו במוסד הוא התעצבן ושאל " בשביל מה זה נחוץ ?" ולא הוסיף מילה, וככה שוב ושוב "בשביל מה זה נחוץ ?" .

אז חברים יקרים , אנא שאלו את עצמכם לפני שאתם מפרסמים משהו " בשביל מה זה נחוץ ?"

ואם מישהו חושב שאני אתן דוגמא אז הוא לא הבין את מה שכתבתי וחבל .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2007, 11:21
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי 183 שמתחילה ב "[QUOTE=עומר מסינג]מה אתה רוצה..."

שלא תטעה לרגע קט, אני מסכים אתך לחלוטין.

הזלזול פושה פה, ואין גילוי אחריות אישית של הגולשים ושל המנהלים. התלות בצנזורה, באישורה או בחוסר עשייתה כמוה ככסות ערווה בעלה תאנה. הצנזורה היא גוף חסר שיניים שלא יכול ואינו יודע כיצד להתמודד עם זרימת המידע בעידן האינטרנט, אפשר לומר שהצנזורה נמשלת לילד החלש של הכיתה שתמיד נמצא דף אחד לפחות בספר אחרי כולם. והפורום ? חוגגים על הילד המפגר, הוא הרי לא יודע לומר לא, אז מה הבעיה?

מחד, מתנהלת פה תחרות בנוסח "אני יודע יותר" ואת זה צריך להוכיח כל הזמן ומאידך כשמישהו בא ומתריע על פטפטת יתר ישר קופצים עליו בטענות ותואנות כי אינו מבין דבר וכי מדובר בפרנויה.
זה נכון להתנהלות בנושאים המקצועיים של הפורום (וזו הסיבה בגינה אני כותב לעתים רחוקות - כשאני כותב על דברי שאני יודע קופצים כל מני כאלה שחושבים שהם יודעים בויכוחי סרק), ההבדל הוא שאני נזהר בלשוני גם בכבודם של אחרים וגם בציון פרטים שלא היה מזיק לאיש ובוודאי שלא לדיונים אם היו נשמטים מן הכתוב. דבר שלא מחייב פה איש בצורה רצינית, והאוירה הזו מקורה בניהול הפורום.

אני לא כותב את זה בפרטי כי הדבר קשור לכולנו ולא משהו שצריך להתודד עליו בה"פ עם המנהלים.

אין לי כוונות להביא מובאות, גם אינני חושב שצריך. כל מי שמסוגל להבין ימצא את המקרים בהם נכתבו דברים שראוי שלא יהיו כתובים, ומי שלא מסוגל.. תנחומי.

הבעיה טמונה לא רק בציון פרטי מידע הנצברים פה נקודתית אלא בעובדה שיש כאן ריכוז מידע אדיר.

אתם יכולים לצחוק כמה שאתם רוצים מהרעיון שמישהו יושב וקורא כאן, הזלזול הוא אם כל חטא ומה שקורה פה זה קרקס של אינפורמציה. ויש קהל, גם לא מקרב המוזמנים שניזון מהפירורים שנופלים כל הזמן. ולא. זו לא השערה.

בהתחלה כתבתי תגובה פרטית למי מהכותבים כאן, לאחר שקראתי את תגובתו לה"פ שוכנעתי שלפחות אביע את דעתי כאן.

תתבגרו ותהיו קצת יותר אחראים, גם הכותבים וגם המנהלים, לא צריכים לעשות תחרות של למי יש יותר גדול בידע וגם לא נורא לחשוב פעמיים לפני שלוחצים על "שלח תגובה".

הדברים שכתבתי הם על דעתי האישית וגם על דעתם של מבקרי פורום שקרבתם וזיקתם לבטחון המדינה אינה מוטלת בספק וידיעתם את האוייב לא פחות.

לא מבקש שתעשו מהפכה, אבל אולי תנסו לחשוב על הדברים מזוית אחרת, בוגרת ואחראית יותר.

ישן 17-07-2007, 22:57
  5416רמי 5416רמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.02
אולי די כבר עם האשכולות המטומטמים האלה כל פעם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Romain Gary שמתחילה ב "חברי הפורום היקרים ד"ש מנסראללה"

כל יומיים פותחים פה אשכול בנושא הזה . מי שיש לו בעיה שיפנה למנהלים בפרטי . ואגב לכל המבינים בבטחון מידע וקשקשנים למיניהם . הצנזורה עוקבת מקרוב על הפרסומים באינטרנט ובעיקר בפרש.

הצנזורה גם משתמשת במיבזקים של פרש כדי לעקוב אחרי פרסומים של כלי התקשורת האחרים (וזאת מידע אישי כי פנו אלי בעבר כמה פעמים ) ואם היה בעיה הם מזמן היו פועלים בעניין

הפורום הזה הוא אולי ברמה גבוהה יחסית לפירסומים באינטרנט או ביכלל ,אבל מצד שני יש פה צנזורה פנימית ממש קיצונית וכל שבוע יש פה איזה נודניק קרציה שפותח את הדיון מחדש

ואגב להבדיל מפורמים אחרים אפילו על דיווחים על חיילים שנפצעים או חלילה נהרגים שזה לא בעיה של בטחון מידע אלא רק רגישות מול קרובי המשפחה גם את זה לא מפרסמים פה

ולסיום : לאחרונה נסעתי באוטובוס ודיברתי בפלפון עם מישהוא על מלחמת לבנון . באמצע הנסיעה הנוסע מאחורי העיר לי שהוא משרת ביחידה של המודיעין ואני מדבר על דברים "מסווגים" וביקש את הפרטים שלי . נתתי לו את העיתון מעריב שהחזקתי ביד וממנו הקראתי את הנתונים בשיחת הפלפון . הוא נשאר שם נבוך
ישן 18-07-2007, 19:45
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה מפספס את הנקודה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "הכל טוב ויפה"

הרעיון הוא לעורר דיון, לא להאכיל את מקבלי ההחלטות במסקנות. מתוך קריאת הדברים ייתכן ויש מי שיקבל רעיונות מסוימים שלא חשב עליהם או יביט על עניין מסוים מנקודת מבט אחרת. הרבה מאוד אזרחים כמוני וכמוך קוראים בפורום (נעזוב רגע את הודעותו הנכונה של סירפד ביחס להשפעת אותם אנשי צבא ברמות השונות שקוראים מה שנכתב כאן) והם משפיעים על אזרחים אחרים דרך תיקשורת בלתי פורמלית של שיחות במקום העבודה, הלימודים או בשעות הפנאי. כך נוצרת מסה של אזרחים (ודווקא מדובר באזרחים החשובים ביותר-המתעניינים והמעורבים) שיכולה להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות בנושא זה או אחר. מדובר כאן בתהליכים הדרגתיים וסמויים שחשיבותם רבה.
ישן 18-07-2007, 08:12
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תרשו לי להגיב?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Romain Gary שמתחילה ב "חברי הפורום היקרים ד"ש מנסראללה"

אני מקווה שתרשו לי להגיב, כי לפי כמה מהכותבים פה עדיף שאני אזרוק את המפתחות על השולחן ואסגור את הבאסטה.

ולמהו קצת יותר ענייני: כן, גם אצלנו בפורום יש לפעמים זליגה של מידע מיותר. לא, זה לא בסדר. כן, אנחנו מעדיפים שזה יהיה אצלנו כדי שנוכל במידת האפשר לטפל בבעייה בצורה הולמת - האופציה השניה היא שאותו מידע יתפרסם במקום אחר שמגלה קצת פחות אחריות (ולא חסרות דוגמאות בעניין).

יחסית לאתרי האינטרנט האחרים בארץ - בין אם הם פורומים פתוחים או אתרים ללא יכולת דיון ציבורית - אנחנו משתדלים לשמור על הרמה הגבוהה ביותר מבחינת שמירה על חוקי המשחק. זה לא פשוט, זה לא קל, ולמקרה שמישהו שכח (ולפי ההודעות הפרטיות שקיבלתי מכמה גולשים, זה בהחלט נשכח) אנו המנהלים לא עובדים בשביל פרש ויש לנו חיים בדיוק כמו לכל אחד מכם. לפעמים המצב אינו שחור-לבן, כי העיתונות והתעשיה הבטחונית רוצים לפרסם (כי צריך למכור) ולעומתם הצבא רוצה להסתיר (כי אותו נשק נמצא בשימוש, ולא צריך לתת לאויב מתנות חינם) - עכשיו תנסו אתם לשמור על החוקים מול סלט שכזה.

יש לכם השגות? נתקלתם בבעיות? תציפו את זה למעלה (לא חסרים כלים - הודעה פרטית, דיווח על הודעה בעייתית). אל תבואו בנפנופי ידיים וזעקות שבר על הפריצות שהולכת בפורום, אם אתם בעצמכם יושבים על הידיים ולא עושים כלום בעניין!

ישן 18-07-2007, 09:35
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי 183 שמתחילה ב "סירפד אני מה שיש לי להגיד..."

נעילת אשכולות - זו כנראה הבעייה היחידה שלך.
אני הצטרפתי רק בשנה האחרונה ובהתחלה הערתי על מה שנראה לי כי מתירנות בעניני ב"ש.
אחר כך הבנתי שלא כצעקתה.
זה שנות ה - 2000, ולא ימי המחתרת של יצחק שמיר יבדל"א שלא רצה לומר הרבה כי אולי לא היה 'הרבה' מה לספר. אל תעשה ממנו כזה גיבור. יש עוד הרבה כמוהו ויותר ממנו והם עלומי שם. אז מה?
ככה זה בעידן האינטרנט וכאן בישראל זה לא סין. רוצה צנזורה - בבקשה.
תוצאותיה יהיו הרבה יותר גרועות ממה שאתה קורא כאן בפורום היום.
תלוי מי יקח את השלטון בזמן צנזורה אכזרית שכזו.
אני חושב שאתה מגזים - כמובן שצריך בקרה על מה שנאמר ואני חושב שיש אחת כזו לא רעה כאן בפורום.
הצרה הגדולה יותר - קשקשנים בניידים שלהם על הגבול ועוד שאין לי כח לדבר עליהם .

ישן 18-07-2007, 13:50
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
כל מילה בסלע
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "תרשו לי להגיב?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
אני מקווה שתרשו לי להגיב, כי לפי כמה מהכותבים פה עדיף שאני אזרוק את המפתחות על השולחן ואסגור את הבאסטה.

ולמהו קצת יותר ענייני: כן, גם אצלנו בפורום יש לפעמים זליגה של מידע מיותר. לא, זה לא בסדר. כן, אנחנו מעדיפים שזה יהיה אצלנו כדי שנוכל במידת האפשר לטפל בבעייה בצורה הולמת - האופציה השניה היא שאותו מידע יתפרסם במקום אחר שמגלה קצת פחות אחריות (ולא חסרות דוגמאות בעניין).

יחסית לאתרי האינטרנט האחרים בארץ - בין אם הם פורומים פתוחים או אתרים ללא יכולת דיון ציבורית - אנחנו משתדלים לשמור על הרמה הגבוהה ביותר מבחינת שמירה על חוקי המשחק. זה לא פשוט, זה לא קל, ולמקרה שמישהו שכח (ולפי ההודעות הפרטיות שקיבלתי מכמה גולשים, זה בהחלט נשכח) אנו המנהלים לא עובדים בשביל פרש ויש לנו חיים בדיוק כמו לכל אחד מכם. לפעמים המצב אינו שחור-לבן, כי העיתונות והתעשיה הבטחונית רוצים לפרסם (כי צריך למכור) ולעומתם הצבא רוצה להסתיר (כי אותו נשק נמצא בשימוש, ולא צריך לתת לאויב מתנות חינם) - עכשיו תנסו אתם לשמור על החוקים מול סלט שכזה.

יש לכם השגות? נתקלתם בבעיות? תציפו את זה למעלה (לא חסרים כלים - הודעה פרטית, דיווח על הודעה בעייתית). אל תבואו בנפנופי ידיים וזעקות שבר על הפריצות שהולכת בפורום, אם אתם בעצמכם יושבים על הידיים ולא עושים כלום בעניין!

ישן 18-07-2007, 10:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

שיט! עלו עלינו!
כל מנהלי הפורום קבלו: בטל, בטל, בטל! על מבצע "פרש - מקור מידע". והיערכו לקראת נטישה של המדינה הציונית האימפראליסטית. איסוף ללבנון, בחזרה הביתה (ביטיס לאירן), יתבצע ע"י צוללת סורית הלילה בחצות בדיוק בחוף תל ברוך. הגעה לחוף עצמאית. אנא השמידו כל חומר בנוגע למבצע, כולל המחשבים שברשותכם. אם תתפסו מועצת המהפכה תכחיש כל קשר אליכם. אנחנו מצפים מכם להתאבד ולא לחשוף סודות מעבר למה שכבר נתגלה.
יחי מוחמד. תחי המהפכה. מוות לכלבים הציונים!
ועכשיו ברצינות.
אנחנו משתדלים לשמור על כללי ביטחון מידע ומנוטרים ע"י הגופים הרלוונטיים לנושא. "כשיש ספק - אין ספק" ואנחנו מעדיפים שלא להיות הראשונים לפרסם מידע מסויים מאשר לפגוע בביטחון המדינה. כבר קרה שמידע היה בידנו וחיכנו לאישורו בזמן שהוא התפרסם בגופים אחרים.
אני חושב שהיום כבר ברור לכולם שהאינטרנט, ומהפיכת המידע שהביא איתו, מציבים אתגר גדול בפני גופי ביטחון המידע (לא רק ביטחוניים, גם מידע עיסקי ואישי נמצא היום זמין יותר ממה שהיה אי פעם).
אנחנו, כמנהלי הפורום הזה, משתדלים לא להגדיל את הפרצות שכבר קיימות בסכר. אם צריך אנחנו מוחקים (מעלימים את מה שפורסם); נועלים (מונעים דיון שעלול לגלוש); מבררים עם הצנזורה אם אפשר לקיים דיון בנושא ו/או שולחים חומר (טקסט ו/או תמונות שלנו או של גולשים שפנו אלינו) אל הצנזורה לאישור. במקרים חמורים במיוחד אנחנו גם מתלוננים במחב"ם או במשטרה על גולשים שעברו עבירות ביטחון מידע.
לצערנו, אין לנו אפשרות לשלוט בכל מה שנכתב באינטרנט בכלל ובפורום שלנו בפרט. גם הצנזורה ומחב"ם בצורת העבודה שלהן היום לא מסוגלות להתמודד. יחד עם זאת אני מאמין שאם כל אחד מהכותבים יפעיל צנזורה עצמית וינהג עפ"י כללי ביטחון המידע כפי שמופיעים בדבר המנהל של הפורום הזה יהיו הרבה פחות בעיות.
ראוי לציין את רמת ההקפדה המחמירה של הפורום הזה על כללי ביטחון מידע וחשוב שיובן שאם לא הפורום הזה ישנם פורוים אחרים העוסקים בצבא וביטחון בישראל (או בנושאים חופפים) בהם ההקפדה על ביטחון מידע קלושה עד בלתי קיימת.
מדיניות ביטחון המידע שהפעלנו ואנחנו ממשיכים להפעיל בפורום הזה אמנם מבריחה מאיתנו גולשים מסויימים אך היא גורמת לגלושים רציניים יותר, כמוך, להישאר, לקרוא ואף לכתוב.
כנראה שבמה שכזו לחלוקת רעיונות, מידע ודיעות הינה נחוצה. הבמה הדומה ביותר שקיימת היא גליונות מערכות. כנראה שהיא אינה מספיקה.
אני יכול לומר שיש הפריה גם מהפורום אל הצבא ויש פרוייקטים וגופים מסויימים שהסתייעו בנו ואף שופרו. לא אוכל להרחיב, אולי בשיחה פנים אל פנים.

חשוב לי לומר עוד נקודה אחת: בעידן הזה של שטף המידע גופי המודיעין הזר פחות זקוקים לפורום כמו שלנו כדי לשאוב נתונים כמו: כינויים, כמויות, מיקומי כוחות וכו'. הקושי הגדול יותר של מודיעין האוייב הוא בהבנת האווירה בתוך שורות הצבא וצורות התבטאות שונות. על הקושי הספציפי הזה דווקא הפורום שלנו יכול לסייע לאוייב בצורה מצויינת.
מעניין לעבור על ההודעות של פותח האשכול הזה, Romain Gary, ולגלות שבהודעות שלו הוא מעביר בדיוק את המידע הבעייתי הזה.
הייתי רוצה למצוא שיטה לחסום את הערוץ הזה, אך כנראה שהיא עדיין לא קיימת. אם יש לך רעיונות אשמח לשמוע ממך בהודעה פרטית.
ולא, רעיון כמו "לסגור את הפורום" אינו רלוונטי.

183 וטירון - את התשובה לטענותיכם בנושא הנעילות כבר נתתי. הבן שלי כבר יצא מבית החולים לטיפול בבית. תודה על ההתעניינות. המינימום מבחינתכם צריך להיות קראית התשובה שקיבלתם. אתם יכולים לא להסכים איתה. אבל אין לנו כוונה להוריד את רמת הפורום (שאנחנו עומלים קשות ליצבה).
בכל הטענות שיש לכם על דרך ניהול הפורום אתם יכולים לנהוג באחת משתי דרכים:
א. להפסיק לגלוש כאן. אפילו לפתוח פורום מתחרה.
ב. לפתוח דיון בנושא בפורום משוב. מעניין אם יש עוד גולשים שיחשבו שעדיפים יותר דיונים וביזור של מידע על פני דיון ברמה כמעט אקדמית. כמוכם.

ישן 18-07-2007, 16:14
  Alkhimey Alkhimey אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.06
נכון
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי yoni400 שמתחילה ב "צודק במאה אחוז"

אני הייתי אומר שאת כל הידע שלי בנושאים שקשורים לבטחון אני קיבלתי מהפורום.
לדעתי אחת הבעיות של פורום כזה הוא ריכוז המידע. חלקי מידע שלחוד אולי נראים בלתי מזיקים, כאשר הם באים ביחד יכולים לחשוף פרטים או להבהיר תמונה. וחוץ מי זה, הטענה שכל דבר מסווג שנחשף נחשף קודם במקום אחר היא ילדותית. אם מישהו עשה משהו רע זה לא אומר שאחרים צריכים לחקות. אתר כמו פרש מהווה מוקד, אולי יש מידע מסווג חופשי במקומות אחרים אבל אם הוא מתפרסם כאן, אף אחד לא יפספס אותו. טעמות כמו "אבל זה ברור מאלו" גם כן טפשיות. אולי זה ברור לכם, אבל למה לגרום לזה להיות ברור לכולם?

טענות כמו "אמצעי X מסווג ולכן לא ארחיב עלו את הדיבור" מעוררות תהיות: למה הוא מסווג, מה כל כך מיוחד בו וכו. דבר שעלול לחשוף אותו. (ויש לי אפילו דוגמא לפליטה כזאת של אחד המנהלים).

כמובן שכל זה מנסיון אישי בלבד.
ישן 18-07-2007, 22:44
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
אם נסנן את כל מה שמיותר..

סה"כ התפתח פה אשכול יפה:סיעור מוחות דיונים על בעד ונגד צנזורה חמורה ואף אחד לא פלט שטויות שעלולות לפגוע בביטחון הלאומי..אז כולם מרוצים?
וברצינות

חברים מדובר באחד הפורומים האיכותיים ביותר בארץ שמעניין אנשים במערכת הביטחון משום שהוא מפרה וענייני. כל אחד יסתמך על האינטיליגנציה שלו אם לפרסם פרט או לא אין פה תחרות לא על ידע וותק תפקיד בסדיר או במילואים פשוט רצון להביא סוגיות לדיון מכובד וכמה יותר רציני וענייני.
אני מסכים עם נעילת האשכולות שאין בפתיחתם תועלת .חלק מהגולשים כאן צריכים להפנים איפה הם נמצאים ולהתנהג בהתאם .מי שחש שאשכול שלו עלול להינעל שישלח לפני זה פרטית למנהלים ובשיתוף איתם יפתח אשכול או שלא ככה תמנע נעילת האשכול אחרי שנפתח לשווא.

ישן 19-07-2007, 09:26

מהיא מטרת פורום צבא וביטחון ?
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "אם נסנן את כל מה שמיותר.."

הי,
ראשית כמו שכתבתי בהודעה הראשונה אני מכבד מאוד את המנהלים ואין לי ביקורת ואין לי כוונה להתערב להם בשיקול דעת. כל הכבוד להם על הזמן שהם משקעים בניהול בהתנדבות.
שנית לא ברור לי למה האשכול נגרר לוויכוחים על נעילות .
שלישית, נראה לי שחלק מחברי הפורום שוכחים שדיוני הפורום נוגעים בנושאים של חיי אדם, לא חובבי טיסה,או חובבי צילום, או סידור פרחים. ובכל החלטה אם כן לפרסם או לא לפרסם יש הרבה מרכיבים של אי ודאות, ולכן אף אחד כולל הרמטכ"ל לא יכול לחזות מה הנזק של גילוי דבר זה או אחר, הכל מבוסס על הערכות בלבד. וכמו שאני חושב שהכשרת לוחמי חי"ר מתבצעת בצורה חובבנית ושימי טיפול מתבצעים בצורה חובבנית, ככה אני חושב שהצנזורה מתנהגת בצורה חובבנית.

תסלחו לי אבל הטיעונים שהדיונים בפורום משפרים כשלים במערכות הביטחון, נראים לי קצת חלשים, ואפילו אם הפורום הביא איזה ערך ושיפור - לדעתי ולדעת עוד חברים כאן בפורום, הזנק גדול מהתועלת .

אנחנו נמצאים בתקופה שבה הכול נמדד בצורה כלכלית-תקשורתית, כתוצאה מכך יחסי ציבור זה מנוע גיוס של כח פוליטי (מקבלי החלטות למינהם) וגיוס כסף. לכן הגופים הצבאים נאלצים להתפשר עם צורכי הביטחון, והם חושפים מידע על מנת לעורר עניין ולהצדיק את העליות הגבוהות.
וכאן באים חברי הפורום ומתוך צורך מציצני ולעיתים ילדותי מחטטים,חוקרים, מצליבים, והכי גרוע משלימים מידע שבכלל לא אמור להתפרסם.

לדוגמא, יתכן שצה"ל חושף שיש לו יחידת כלבים, בעיתון מעריב מתפרסמת הידיעה והכתב לא מפרסם את מספר הכלבים או את מיקום היחידה, הוא רק רומז רמז (רמז עבה בדרך כלל) על כמה ממטרות היחידה הזאת, וכמובן שזה עבר צנזורה.
כעבור חצי שנה עיתון הארץ עושה כתבה ובה הוא לא מזכיר את המטרות של היחידה אלה רק מראה תמונה וכמובן שזה עבר צנזורה .
ואחרי חודש יש ראיון עם מח"ט ביו"ש שבה הוא מספר איך הם נעזורים באמצעי מיוחד לסרוק מבנה ממטענים, וכמובן שזה עבר צנזורה.
עובד עוד חודש ויש ידיעה על כלבים של צה"ל שמפריעים לתושבים לישון - ידיעה בעיתון מקומי, שבכלל לא הוגשה לצנזורה.

ואחרי 3 חודשים כל 4 הידיעות האלה מופיעות באשכול בפורום הזה - והנה נחשף סוד.
וכעבור שנה ישנו אשכול מפואר על היחידה הזאת עם שרבוטים ותמונות פרטיות , וכל הודעה והודעה חושפת עוד חלק. ואם משהו אומר איזה טעות אז ישר מתקנים אותו כמובן, וככה ריכזנו למחבלים את כל המידע שהם צריכים מסוננן ומעובד.
זאת דוגמא אחת בלבד - מהדמיון כמובן.

אני לא חושב שצריך לסגור את הפורום הזה, ואני לא חושב שהמנהלים כאן חובבנים.
כל מטרתי בפתיחת האשכול היא להגביר את המודעות של חברי הפורום לביטחון מידע.
(בנוסף להודעת הפתיחה של המנהלים).

"חיים ומוות ביד הלשון" (משלי יח , כא )
חז"ל מלמדים אותנו, שיכולתנו לדבר מבדילה אותנו מממלכת החיות. יכולת הדיבור היא תכונה אנושית ייחודית, שהוענקה לנו בידי הקב"ה. היכולת לדבר ולתקשר איש עם רעהו לא ניתנה לנו כדי שנבזבז אותה לריק, אלא ככלי חיוני ביחסי אנוש. אומרים, שכל מלה שאדם מוציא מפיו מוקלטת, ותושמע באוזניו לאחר שיעזוב את העולם הזה, כשחייו ייבחנו בידי ה'. "קירות הבית", אומר התלמוד, "יעידו על המלים שדיברו דייריו". עניין כבד למדיי, במיוחד אם חושבים על ההקשר של "חופש הדיבור".
ישן 19-07-2007, 17:52
  BitterP BitterP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Romain Gary שמתחילה ב "מהיא מטרת פורום צבא וביטחון ?"

ואני עדיין תוהה
אם לפי מה שאתה אומר, אף אחד לא יודע מה אפשר ומה אי אפשר לפרסם, איך א-ת-ה יודע שמפרסמים פה בפורום (או בכל מקום אחר) דברים שעלולים להזיק לבטחון מדינת ישראל?
הייתי גם שמח בכל זאת להבין מה גורם לך לחשוב שהצנזורה מתנהלת בצורה חובבנית?
לכתוב ולחשוב אפשר כל דבר. אני גם יכול לכתוב עכשיו שאני חושב ש1 + 1 =3
לבסס את מה שכותבים גם יכול להיות נחמד
אני מנחש שאתה לא קב"ט חמ"ן (אם לא - אתה מוזמן לתקן אותי)
וגם לא הצנזורית הראשית
אז מאיפה הבטחון הזה שאתה יודע יותר טוב מכולם מה בסדר ומה לא?

נ.ב כמו שכבר אמרתי, הבעיה היא לא בפורום הזה או כל פורום אחר
הבעיה היא בקציני צהל בכל היחידות (בפרט באמ"ן) שאוהבים לתחזק חברים עיתונאים ולספר להם על כל דבר שקורה. שם הכל מתחיל ושם הכל נגמר
ישן 19-07-2007, 18:54
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Romain Gary שמתחילה ב "מהיא מטרת פורום צבא וביטחון ?"

איום אפשרי מפורום צו"ב, לדעתי:
- ברור שהפורום מהווה במה מצויינת ללימוד בנושאי צבא וביטחון (וזו בדיוק הסיבה שאנחנו נכנסים אליו..).
- ברור גם שארגון מודיעין ממוסד יכול להגיע לרמה כזו בעצמו (שהרי רוב הגולשים לא מציינים פרטים שלא הפיעו בתקשורת). אני בטוח שבדמשק יש ממילא מחלקות שתפקידן לעבור על עיתונים, אתרי חדשות, Military Photos וכו' ולנתח איזו חטיבה עושה עכשיו קו איפה, ואיזה גדוד שריון קיבל איזה דגם של מרכבה.
- לכן אני רואה 3 סכנות אפשריות:
א. הפורום הוא כלי נוסף למעקב אחר מצב רוח. אני ,למשל, לא ידעתי בכלל שהיתה השתמטות במלחמת לבנון 2 עד שהעניין עלה כאן בפורום. ברור שלעיתון/ טלויזיה לא נוח לעשות כתבה על נושא כזה, כך שאפשר להשיג מידע כזה מסוכן אנושי, דבר די בעייתי. קשה לומר מהי התרומה הצבאית הקשה של מידע כזה- ישראל המדוכדכת יצאה למתקפה מוצלחת ב- 67', וישראל הבטוחה בעצמה הצליחה פחות מהמצופה ב-73'.

ב. דליפת מידע חסוי- מקווה שברור לכולם לא לחשוף בשום אופן פרטים שלא פורסמו. אני מקפיד לחפש קודם באינטרנט לפני שאני מתייחס למערכות שעבדתי עליהן בצבא, למשל.

ג. ערוץ נוח לארגוני טרור שלא מנויים על הערכות המצב ונתוני המל"מ של המודיעין הסורי/ איראני, אבל עדיין יכולים להפיק תועלת מבצעית מפרטים כמו איזה חיל מסתובב עם אילו נשקים אישיים, איזו יחידה עושה קו איפה, האם חיילות יודעות בכלל להפעיל נשק וכו'. זו בעיית הלוחמה הא-סימטרית שכל העולם המערבי מתמודד איתה. קשה להעביר את הגבול- צריך לחכות ולראות כמה מידע "תמים" אכן משמש נגדנו. אם כן- אז מה לעשות, כמו שהתרגלנו להיבדק בכניסה לחנויות- ניבדק גם בכניסה לאינטרנט.
ישן 19-07-2007, 21:23
  haplo haplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
LOOSE LIPS SINK SHIPS

יש לנו צנזורה מצ'וקמקת, ואני רק מקווה שהם למדו לקחים מהמלחמה האחרונה,
- צלמים על הגבול מפריעים לפינוי פצועים..
- צוותי טלוויזיה זרים מכווינים הפגזות חזבאללה..
-לא היתה מודעות גם בקרב הקצינים הבכירים..( ראה מקרה רמ"ט פיקוד צפון)

חברים, מי שקורא פה בעקביות, ומחבר את חלקי הפאזל מהשירשורים השונים, יכול להסיק הרבה מאוד מסקנות שיכולות לסכן חיילים בקרב. לדוגמא: יש פה בפורום פירוט רב ביותר על כמעט כל חלקי, מרכיבי ויכולות הטנקים שלנו + נקודות חולשה + תמונות. למה אנחנו צריכים לעזור ולהמחיש להם בדיוק איפה כדאי לירת RPG על טנק מרכבה?

להלן כמה פוסטרים ממלחמת העולם השניה: (פוסטרים שהופנו לקהל האזרחים, מה שבארץ לא ראיתי מעולם)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-07-2007, 22:46

דוגמא חיה מאשכול שכן
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "LOOSE LIPS SINK SHIPS"

אני ממש לא רציתי לתת דוגמאות כי בכך אני חושף שיש חשיפה של מידע מסווג, אבל בתקווה שזה יבהיר את הבעיה :

ציטוט:
בקשר לשאלה הראשונה. עניתי בפרטי, בגללל הסיווג.

בקשר ל 2.המיגון העיקרי הוא בתא המפעיל. כדי לשמור על חיי המפעיל, מאשר המכונה.
למשל הבאגר 330 (נקרא בגלל הדגם המקורי 330 ישנם גם 220).
בנוסף ישנו מיגון כנגד כדורים באיזור הזורע. כדי שלא ירו נק"ל ויפצצו צינורות שמן, אשר יגרמו להשבתת הכלי. כמו כן הכלי גם ממוגן באיזור המנוע. איזה רמת מיגון. זה כבר מסווג.

באיזה עיתון בדיוק היה אפשר לקרוא המידע הזה בצרוף תמונות ואפשרות לשאלות בסוף הכתבה? איפה יש מיגון ואיפה אין? ואיזה היגיון יש לפרסם את זה ?

ואשמח לדעת איזה תהליך עוברים בכדי לקבל "סיווג ביטחוני" להודעות בפרטי?! ?

נערך לאחרונה ע"י Romain Gary בתאריך 19-07-2007 בשעה 22:54. סיבה: תיקון
ישן 19-07-2007, 23:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Romain Gary שמתחילה ב "דוגמא חיה מאשכול שכן"

1. לא קשה לנחש היכן יש והיכן אין מיגון, ובמיוחד נקודות גלויות אלה - המידע קיים וגלוי וקל להשגה.
2. נושא ההודעות הפרטיות הוא אכן בעיה קשה מכיוון שאין לנו יכולת לנטר את מה שכתוב שם בניגוד למה שגלוי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-07-2007, 02:04
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
אסור להיות פרנואיד

לדעתי, האתר עושה עבודה נהדרת בסינון הודעות העלולות לחשוף מידע שלא נחשף עדיין או שאסור שייחשף. אין ספק שלגולשים יש ידע במגוון תחומים, והמנהלים עושים עבודת קודש בשימור הפורום (שמירה על כך שלא יסגרו את הפורום על עודף פטפטת כמו אתרים מסויימים ברשת) ובשימור תרבות הדיון בפורום.

לדוגמא של יחידת הכלבנים:
אז עכשיו אוייבנו יודעים (נניח) שיש בסיס של יחידת כלבנים אי-שם. אז מה?
יש שם 50 לוחמים או 50000 לוחמים?
איזה נשקים והכשרות עומדים לרשותם?
האם זה הבסיס היחיד המשרת מטרה זו - האם קיימים בסיסים באזורים אחרים בארץ המשמשים למטרה דומה?
הלוחמים מאומנים מאד... מה הייעוד של היחידה במצבים שונים?
מה החלוקה של היחידה במתארי כוננות שונים?

פרטים כאלה הם מן הסתם סודיים, לא נחשפים בשום מקום ופרטים "עסיסיים" כגון אלה הם אלה שיכולים לעניין מודיעין אוייב. לא מידע כמו איזה פוסטר תלוי בחדר סגל ומי נרדם בשמירה ונכנס לכלא..

בואו ניקח את הדברים בפרופורציה ונשמור על העבודה הטובה.

ישן 29-07-2007, 13:49
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
האמת הינה באיזה שהוא מקום באמצע
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אסור להיות פרנואיד"

מספר השגות קטן:
1. כמות העקיצות והזלזול בזולת באשכול זה בלבד עברה את השאה. אכן דיון סוער בעל מגוון דעות נרחב, ואכן לא צריך להיות חברים באותו שבט בצופים, אך קצת כבוד לזולת ומעט נימוס לא יזיקו לנו.
2. אכן קיימת זליגה נוראית באינטרנט, וחווינו כאלה גם בפורום שלנו, גם אם לא באופן ישיר. עידן הצילום הדיגטלי באמצעות כל טלפון נייד או מצלמת סלים, האלבומים הפרטיים, חוסר השיפוט העצמי כתוצאה מהתלהבות וחוסר ידע, פורומים לא מבוקרים כמו "חברה", רק מגדילים את הנגישות ויכולת הזליגה.
3. שיחות על תו"ל ברמת "אצלינו היינו עושים זאת כך" או "מטרת השימוש בציוד X ביחידה Y, אינם מוסיפים לב"מ.
4. ריכוזיות המידע המתגלגלת בצורת אשכול על כל השיג ושיח המתנהל בו, צירוף הפרטים והחומרים, מגדילים את האטרקטיביות של המידע בידי קציני האיסוף של האוייב, ולא מדובר רק באלה שמעבר לגבול הקרוב.
5. אינני חושב שצריך לחזור לעידן שבו מחקו תגי יחדות של חיילים, מספרי "צ" של ג'יפים וסמלי טייסות, אך מאידך לא צריך לשפוך מידע בהתנדבות.
6. אכן מדובר בפורום חשוב, אולי החשוב ביותר בתחום זה, וידוע לי על גולשים מצמרת הביטחון, התעשיה והאקדמיה הרלוונטית, שגולשים כאן ע"מ לקרוא , להבין רוחם של דברים ולפעמים גם ללמוד מריבוי הידע הכללי בתחום.
7. צריך גם לתת קרדיט למנהלים אשר עוסקים בניהול הפורום בהתנדבות ומתוך רגישות. הייתי בכל זאת קורא למנהלים לפנות לכותב "השוגה" בקצת יתר רגישות ועידון ולא "להכות" בגסות באופן כ"כ בוטה. קצת עדינות, חברים, תגרום לתועלת רבה יותר מאשר להבריח קוראים וכותבים.
8. רגישותו של פותח האשכול הינה במקום, גם אם אין צורך להיסחף להיסטריה כוללת.

נעשה טוב כולנו אם נסנן כהלכה את מילותינו גם בתחום הביטחון וגם בנושא תרבות הפניה לזולת.

תודה
ישן 10-10-2007, 19:12
  f1r3f0x f1r3f0x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
לינוקס אני אנסה לנסח את זה בצורה הטובה ביותר שאני יכול ברגע זה

אני מסכים עם האמירה שהצנזורה בפורום הזה וגם בשאר המדיה היא עלובה.
אבל אני מודע לכך שפשוט אין הרבה מה לעשות בנידון ולעניות דעתי אני מעריך שאת מה שאפשר לרוב כבר נעשה.
השאר תלוי בנו, כי אם כל אחד פה יתחיל לספר מה הוא שמע/ראה/הרגיש או חושב שקרה קורה או יקרה בכל הנוגע לפעילות או אימונים צבאיים יהיה סופנו מר.

עכשיו יש המון דרכים שלא קשורות אלינו לגולשי הפורום:

דרך ראשונה ומרגיזה עד כלות היא פליטות הפה המביכות, של מדינאים זוטרים ובכירים, קצינים כנ"ל או סתם אנשי מחקר שרוצים להתרברב דבר שהוא די נדיר.
לנו או לצנזורה אין ולא יכולה להיות שום השפעה על אותן פליטות פה.

יש גם את גוגל ארט' שצילמה לנו את כל ארץ חמדת אבות ואני משוכנע שאם האויבים שלנו קוראים פה הם גם משתמשים גוגל ארט'.

תמיד יהיו את המדינות האלו כמו רוסיה שמוכנות למכור הכל בשביל כמה רובלים ו/או אלכוהול, כגון תצלומי לווין, מידע מודיעיני וכיוב'.

וכמובן יש את החיילים האלו בגבולות שמתקשרים בפלאפון הבית אל אבא או אמא ומספרים "תשמע כל הבסיס חוזר הביתה השבוע נשארים רק שניים בטיטו השמן ודוד הגמד" [שם קוד לחיילי עילית משמכם ומעלה שמסוגלים בחרש לילה לחסל חטיבות שלמות מצבא אויב בעזרת פותחני קופסאות שימורים אפילו אם זה כבר תוקף אותם בשנתם הערבה.]
** {למי שלא הבין מה פה פסול זה שלצוטט לפלאפון זו לא בעיה אפילו באזרחי} **

אבל ,אפילו אם כל אחד מאיתנו ישתדל לסנן את מה שהוא רוצה לרשום דהיינו לא ירשום כל מה שהוא יודע, בכל זאת הון של מידע רגיש יגיע לגורמים זרים ואויבים ע"י המון דרכים.
אנו בשום דרך שהיא לא יכולים להשפיע על המוני גורמים אלוש (אנו- הגולשים הפשוטים בפורום פרש להלן הפרשרים הקטנים ) אין ביכולתנו לשנותם.

לסיכום אני רואה פה מעין דיון על תועלת-נזק,
דהיינו מהו הערך המופק מכל הפורום ומהו הנזק הנגרם.

על הנזק כבר דיברו מספיק, עכשיו קצת על הערך:
למזלי סירפד כבר אמר את הרוב. ^_^

מה שיש לי להוסיף זה שעדיף שהאויב ידע קצת יותר או שבעצם פשוט יהיה לו קל יותר להשיג את מה שהוא מחפש מאשר שלא יהיה כאן דיון ולא תהיה ביקורת ציבורית על נושאים כה חשובים והרי גורל כמו אלו הנזכרים בפורום גדוש זה.

זה פשוט המחיר שנצטרך לשלם ואני חושב שעוד נצא מורווחים מכל העסק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:37

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר