לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2007, 11:41
  tiftaf tiftaf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.07
אייקידו מנקודת המבט שלי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "היי עינת"

לבקשתו של רק אמת (אפשר להשתמש בשם שמופיע לך בחתימה בקטאקאנה?) אספר מעט על האייקידו שאני עושה.
בגדול, אייקידו היא שיטה שמטרתה פתירת משברים בצורה הרמונית. הכוונה במושג 'הרמוני' היא לעבוד באופן כזה שהנתקף (נקרא NAGE) משתמש בכוח שמפעיל עליו התוקף (שנקרא UKE) ותוך שימוש מינימלי בכוחו שלו. ה-NAGE 'מצטרף' לתנועת ה-UKE וממשיך אותה לכיוון הרצוי - שמוביל לרוב לנפילה של ה-UKE או נעילה של אחד המפרקים שלו. כשזה נעשה נכון (לרוב ע'י מורה בכיר), התחושה היא שאף אחד פשוט לא נמצא שם - קצת כמו לנסות לתת מכה לגל בים. התקיפה מתבצעת, ופתאום אתה שרוע על המזרון, בלי בכלל להרגיש כלום. זו תחושה שחייבים להרגיש כדי להבין.
למען הסר ספק - אייקידו (לפחות בזרם שאני שייכת אליו) אינה שיטה תחרותית. אין לנו קרבות, תחרויות, אליפויות וכו'. מטרת המתאמן היחיד היא שיפור עצמי ע'י אימונים חוזרים ונשנים. לא שלא מתרגלים עבודה חופשית אחד מול השני (וברמות היותר גבוהות זה נעשה במהירות גבוהה) - אבל אין לנו קרבות שיש בהם מנצחים ומפסידים. המטרה היא עבודה אחד עם השני, ולא אחד נגד השני.
באופן אישי, האייקידו שאני מתרגלת נתן לי בראש ובראשונה גמישות - גם פיזית אבל בראש ובראשונה נפשית. אני משתדלת להתאים את עצמי למצב נתון, ולעבוד איתו ולא נגדו - וזה תופס בכל תחומי החיים, מעבודה ועד מערכות יחסים. אני פחות דרוכה ו-'להוטת קרב' ביום-יום, כי הרבה יותר קל לעבוד 'עם הכוח' של מישהו כשאתה פתוח לקבל את מה שהוא נותן לך. לדוגמא - האייקידו מלמד אותנו שויכוח בין שני אנשים גם הוא סוג של קונפליקט, בו כל אחד מהצדדים מנסה להראות שהוא צודק ויותר חזק ו-'לגבור' על השני. עקרונות של עבודה רכה, מעגלית והרמונית (הנה המונח הזה עוד פעם...) תופסים גם פה: אחד הצדדים יצעק ויתרגז, והשני ינצל את הכעס ואת העצבים כדי להוביל את הויכוח לאיפה שהוא רוצה.
אישית, אני לא באה לחוות דיעה על איזו אמנות לחימה טובה יותר או טובה פחות. בסופו של דבר, המטרה היא לעשות את מה שעובד עבורך ותורם אך ורק לך. באייקידו מצאתי עקרונות שגורמים לי לחיות את החיים שלי מאושרת ורגועה יותר - וזה כל מה שאני צריכה.

עינת
חזרה לפורום
ישן 20-07-2007, 16:52
  tiftaf tiftaf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.07
עמידת מוצא באייקידו
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי KאוריK שמתחילה ב "מעניין"

עמידות המוצא באייקידו נקראות המי (HANMI). יש מספר עמידות כאלה, כמו גם מצבי מוצא כשעובדים על הברכיים או כאשר ה-UKE עומד וה-NAGE על הברכיים.
אני לא בטוחה למה הכוונה ב-'גוף נוטה לצד', אבל טכניקה באייקידו מתבססת לא על בלימות אלא על תנועה של ה-NAGE לצורך השתלבות עם ההתקפה. לכן, כשמגיבים להתקפה הדבר הראשון הוא לזוז, ורק אז מגיעים לבריח/הטלה המסויימים. המשמעות היא שבעבודה רציפה באמת נמצאים בתנועה כל הזמן. בצורה כזו, התמודדות עם מספר תוקפים לא שונה מהותית מהתמודדות עם תוקף בודד. נדרשת רמה גבוהה יחסית של מודעות למה שקורה מסביבך, אבל זה משהו שרצוי שיהיה בכל מקרה. אם אתה מספיק מיומן, אז תשכיל גם להטיל את התוקף הנוכחי לכיוון התוקפים האחרים.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר