לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2007, 14:09
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
קניתי היום נעליים חדשות, ואני יודעת בדיוק מה לעשות עם הישנות

מרגישים ירוקים במיוחד? נמאס לכם מהקרינה הנפלטת מקווי מתח גבוה? אתם מוזמנים
לתלות עליהם את הנעליים לאות מחאה

יש לכם זוג נעליים מיותרות? בטח שיש לכם, ואפילו יותר מאחד. אם רק תקשרו את השרוכים זה לזה,
תשליכו את הנעליים מעלה ותצליחו לכרוך אותן סביב אחד מקווי המתח הגבוה הסמוכים למקום
מגוריכם, תהפכו עדות מרשיעה לתאוות הצריכה הבלתי מרוסנת שלכם לסוג של מחאה ירוקה מהסוג
המעודכן ביותר.
תשאלו איך? אז הנה ההסבר: ברוב הערים הגדולות באירופה קווי המתח הגבוה מוטמנים מתחת לאדמה. בפריז למשל, כל חוטי החשמל הונחו בתבונה רבה לאורך מנהרות הרכבת התחתית - מה שתורם בין השאר ליופיה של העיר, שניצלה מהכיעור של חוטים מתוחים באוויר ועמודי חשמל בכל פינת רחוב.
בתל אביב המצב שונה בתכלית: חוטי החשמל שולטים בקו הרקיע העירוני ומשחיתים כל פיסת שמיים פנויה. יתרה מזה, קווי מתח גבוה ושנאים גדולים נמצאים במקרים רבים במרחק לא רב ממרפסות הבתים. בספורטק, למשל, אנשים משחקים מדי יום במרחק לא רב מקווי מתח גבוה. בפארק הירקון - אחת הריאות הירוקות האחרונות בעיר - עוברים כמה קווי מתח גבוה. שר התשתיות דאז, יוסף פריצקי, החליט כבר ב-2004 על הטמנתם, אבל חזר בו במפתיע, כנראה עקב לחצים שהופעלו עליו על ידי חברת החשמל.
וזה לא רק מכוער, אלא גם מסוכן: קווי המתח הגבוה פולטים קרינה אלקטרומגנטית. מחקרים הוכיחו שחשיפה ממושכת אליה עלולה לגרום למחלות שונות, ביניהן סרטן. בישראל לוקים מדי שנה 15 אלף בני אדם בסרטן, לא ידוע כמה מהם בשל קרינה אלקטרומגנטית הבוקעת מקווי מתח גבוה או מאנטנות סלולריות. עוד נתון: כעשרה אחוזים משטחי המדינה מופקעים כיום לצורך העברת קווי מתח גבוה.
מה הפתרון? הטמנת קווי החשמל מתחת לאדמה. ועכשיו נשאלת השאלה: מי ישלם על זה? חברת החשמל, שהקווים שייכים לה, לא מוכנה - ובמידה מסוימת של צדק - לממן את כל הפרויקט האדיר הזה מתקציביה.
בשיפוץ רחוב אבן גבירול העיריה היתה זו שמימנה את הטמנת קווי החשמל מתחת לאדמה, והתוצאות ניכרות לעין. אבל ברור שפתרון הבעיה בכל העיר ידרוש משאבים בהיקף דמיוני.
את פאר ויסנר, יו"ר מפלגת הירוקים וחבר מועצת העיר בתל אביב, שהעלה השבוע את הבעיה, כל זה לא מעניין. הוא שולף בזריזות שורה ארוכה של נתונים, המוכיחים לטענתו את הצורך הדחוף בהטמנת כל קווי החשמל לאלתר.
בסדר, ויסנר, אתה צודק. אבל זה עסק נורא יקר.
"זה לא יקר. הרי רק בשבוע שעבר כתבת בטור שלך על עצי התמר שגדלים עקום. נכון? אז תרשה לי לספר לך שהיום עיריית תל אביב גוזמת עצים, ממש מקפדת את ראשיהם, בגלל קווי מתח גבוה שעוברים מעליהם. בדירות בקומה ראשונה, שקווים כאלה עוברים לידן, שומעים זמזום ויש קרינה ממש לתוך הבתים".
או.קיי, אז מה אתה מציע?
"אני מציע שאנשים ייצאו לרחובות ויזרקו את הנעליים המיותרות שלהם על חוטי החשמל שעוברים ליד הבית שלהם. ככה נביע את המחאה שלנו ונזכיר למי שצריך שאנחנו יודעים ולא שוכחים את הנזקים שנגרמים לנו".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.tam.co.il/20_7_2007/images/shoes.jpg]

נעליים על חוטי החשמל ברחוב הרצל. צילום: דניאל בר-און

וזה לא מסוכן?
"אויש, תפסיקו, בחייכם, על כל דבר אומרים מסוכן מסוכן. מה מסוכן פה? תאמין לי שהסרטן שאנשים מקבלים בגלל הקרינה יותר מסוכן".
ויש היענות בינתיים?
"בטח. ברחוב קינג ג'ורג' ראיתי כמה זוגות תלויים על חוטי חשמל, ושמעתי שגם בשכונות בדרום יש התעוררות".
אילו נעליים אנשים זורקים? מותגים?
"לא. אבל בסמטה שיוצאת מרוטשילד ראיתי זוג נעלי עקב. יש לך מושג כמה זה מדליק לראות נעלי עקב תלויות על חוט חשמל?".

http://www.tam.co.il/20_7_2007/chdashot3.htm

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 20-07-2007 בשעה 14:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2007, 01:29
צלמית המשתמש של jolynana
  jolynana jolynana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.03
קויי מתח גבוה מתחת לאדמה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "קניתי היום נעליים חדשות, ואני יודעת בדיוק מה לעשות עם הישנות"

צריכים להיות קבורים בעומק לא ריאלי בכדי להמנע מקרינה אלקטרומגנטית .
אני לא זורק נעליים יש 9 זוגות נעליים בחדר ועוד 5 בערך בארונית שהגר מחביאה לי. אני כמו אימלדה מרקוס רק בקטן .
כל פעם שאני רואה נעליים על קווי מתח אני נזכר בסרט (הגאוני) "לכשכש בכלב" ובוודי הארלסון "OLD SHOE".
על פי החלטת המושבעים הצודקת והכוח שהופקד בידי ע"י המדינה אני שולח אותך בזה למאסר בלי אפשרות לחנינה לכל החיים !
חיים ? מה אתה מתכוון חיים ? אין לי חיים !
ילד , הנשמה שלך מוטב כי היא שייכת לישו ,מממממ... כי הישבן שלך שייך לי !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר