לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2007, 19:46
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
זה הנושא האחרון שניתן להכליל לגביו, אבל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "לצאת עם בן/בת זוג שעדיין חי עם ההורים? פסול מראש או אפשרי"

צריך לבחון את הנסיבות.
האם מדובר בשיקול קר לחלוטין של לחסוך כסף להמשך החיים (וכאן צריך לבחון האם לא מדובר באדם נצלן, או חלילה קמצן... )?
האם מדובר באדם שפוחד להתמודד עם החיים, ובוחר במוכר ובבטוח- קרי להמשיך להיות סמוך לשולחן ההורים- אזי יש חשש שימשיך כך כל חייו...
האם מדובר באדם באדם תלותי בהוריו?

לדעתי (המשוחדת !!!)- צריך להתנתק מסינר ההורים מוקדם ככל הניתן, קרי מייד אחרי הצבא.
או מייד אחרי סיום הלימודים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2007, 20:15
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "זה הנושא האחרון שניתן להכליל לגביו, אבל"

בתור אחד שגר עם ההורים וכבר לא ילד, אני רואה בזה את היתרונות.
אני סטודנט, לומד חמישה ימים בשבוע, בערך 40 שעות לימוד, וכמובן עבודה נוספת, שחלקה הרב במכללה.
השיקול שלי לגור עם ההורים הוא כלכלי נטו, גם אם נאמר את האמת, שאני די מתעצל לעבוד, (בעיקר מתוך ידיעה
שזה יפגע בלימודים), עדיין לעבוד פעמיים-שלוש בשבוע לא יאפשר לי לשכור דירה (או חדר בדירה) באיזור ת"א-ר"ג,
שם המכללה, לכלכל את עצמי, לדאוג לשאר ההוצאות השוטפות וכן הלאה.
הרבה יותר משתלם לי לגור כרגע אצל ההורים ולצאת בהזדמנות הראשונה שתהיה לי לקיים את עצמי בכבוד, אפילו
במהלך הלימודים, אבל כשהעומס ירד.

אני מניח שחלק נכבד מהאנשים יודע שחיי הסטודנטים פה לא קלים, ומי שלא חסך מראש (ומספיק טיול ארוך אחד
כדי לבזבז די כסף) לא יוכל לכלכל את עצמו בלימודים תובעניים, כך שלצאת מהבית אחרי הצבא זה קשה למי
שמתכוון ללמוד בעתיד.
אחרי הלימודים - מבחינתי בוודאות, עם עדיפות למוקדם ככל הניתן, כל עוד זה לא להתחיל לגרד כסף מכל מיני מקומות,
אלא לחיות בכבוד. (לעבוד וללמוד בו זמנית, באופן הגיוני, לא כולם לומדים חמישה ימים בשבוע).
ישן 21-07-2007, 21:05
צלמית המשתמש של snoba
  snoba snoba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.01
שלח הודעה דרך MSN אל snoba
זאת דעתי לנושא:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "לצאת עם בן/בת זוג שעדיין חי עם ההורים? פסול מראש או אפשרי"

יש כמה סוגים של גברים

- יש את הרווק הנצלן שחי עם ההורים ועובד לפרנסתו, אבל בגלל שנוח לו והוא מקבל את כל השרות (מלון חמישה כוכבים הוא לא יוצא מהבית.
אדם כזה נצלן, וגם ינצל את הבחורה הראשונה שיראה כדי לצאת מהבית ולעבור לגור בביתה ולא ישתתף בהוצאות הבית המשותף.

יש את הסטודנט שאני מסכימה אם הענין שלגור עם ההורים, קשה היום ללמוד לעבוד ולהחזיק בית.
אדם כזה הוא דווקא אחד שמשקיע בעתידו ויש סיכויים טובים שהוא ממתין לסיום לימודיו ויעוף מהבית ברגע הראשון שיוכל ודווקא יהיה סבבה לחברה שלו כי יש לה חבר שהשקיע בעתיד שיהיה ורוד יותר עד כמה שאפשר במדינה הקשה שלנו.

יש את הגרוש שחי עם הוריו עצם הענין שהוא משלם מזונות קצת מקשה עליו לממן מגורים לבד. כאן המצב שונה כי ברגע שימצא אהבת אמת יצטרף אליה והקושי יהיה על שניהם. אנשים כאלה שעברו שלב ב' בדרך כלל לומדים מטעויות ולא מנצלים את החברות מבחינת דיור משותף.

בגדול לא חושבת שזה נעים לאדם מעל גיל 30 כל כך לגור עם הוריו . עצם הפרטיות שנעלמת. אם הבחור שאת רוצה לצאת איתו גר עם הוריו תבדקי היטב את הנסיבות

ישן 24-07-2007, 13:35
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02

אם לנסות ולסכם את רוב הדברים, זה תלוי בשני בני הזוג ובנסיבות המגורים בבית ההורים.

יש נסיבות מקילות כמו לימודים אקדמיים ונסיבות אחרות שלא נדע,
ויש נסיבות שאינן מקילות כגון הצד הנוח של מגורים עם ההורים.

חשוב לחפש ולמצוא במי שגר בבית ההורים את הפוטנציאל לעצמאות,
שכן עם הפוטנציאל תבוא ההתמודדות בעת הצורך (המשתנה "עת הצורך" אינו יכול להישאר בלתי מאותחל).
אם הפוטנציאל אינו ברמה סבירה, אזי יהיה קשה המעבר לעצמאות בעת הצורך.

(אולי)כמו שעדיף להעסיק מפתח תוכנה מנוסה על פני מי שאך עכשיו סיים את לימודיו,
אבל בהינתן פוטנציאל, עשוי הבלתי מנוסה לעלות בתועלתו על המנוסה(זמן) (פונקציה של זמן). מה שאף אחד לא מבטיח שיקרה, ואם מחפשים ללכת על רק על בטוח זה מתכון לחוסר התקדמות ברמת המאקרו. אין סיכוי בלי סיכון...

כנראה שכל מקרה לגופייתו, עדיף להיות עצמאי, ועדיף שזה יהיה מהסיבות הנכונות (קרי: לא מהסיבה שאתה וההורים לא מסתדרים, שיש לך בעיות לקבל מרות, שאתה לא מעריך בעלי סמכות וכו'...) ואם אתה עדיין לא, צריך לבדוק היכן הפוטנציאל והאם שאר המחוונים בסיידר (מחוונים: לימודים, עבודה, רשיון נהיגה).

מצטער מיני שהכנסתי פה את רשיון הנהיגה, אבל זה נראה לי דבר חשוב מאוד.
אני לא מכיר את כל הסיבות לדחות הוצאת רשיון נהיגה, אבל חלקן קשורות לפחד
ממבחן התיאוריה, חלקן מפחד הנהגים הישראלים, חלקן מהפחד מאגורה,
וחלקן מהפחד לקחת אחריות על כלי רכב שכידוע הינו כלי המצריך מיומנות
רבה בשימוש בו.

אני לא מכיר סיבות טובות או תירוצים לא להוציא רשיון נהיגה (מלבד סיבה כלכלית, שזו בעיה בפני עצמה מבחינת מיצוב עצמי). הסיבה הכי "טובה" לגור בבית ההורים לדעתי היא חיסכון לדירה, אולם אי אפשר לתרץ אי הוצאת רשיון נהיגה בחיסכון לרכב...

לפני שהוצאתי רשיון נהיגה חשבתי שאוכל להסתדר טוב מאוד עם אוטובוסים.
אחרי שהוצאתי רשיון נהיגה אני יודע כמה אני ממש לא רוצה להסתמך עליהם.

עצמאות ללא רשיון נהיגה היא כמו ניידות שתלויה באחרים (אוטובוסים, מוניות, פיליפינים).

רשיון חשוב לדעתי יותר מדירה, ועלותו כעלות חודש השכרה אחד. עלות רכב ראשון כבן 15 שנים הינה כ 10,000 שקלים ±20%, ואני מדבר על אוטומט עם מזגן יד שניה/שלישית, חלונות חשמל, מראות חשמל, נעילה מרכזית ואימובילייזר עם קודנית, בהזדמנות, מטופל במוסך, יד ראשונה מרופא שעבר הסבה מקצועית לבלדר סמים עם דרכון דיפלומטי מזוייף ושילם את חובו לחברה או עומד לסיים את התשלום.

אם תרצי איזו תוכנה בעברית ללימוד תיאוריה, צריך להיות באימיול. תעדכני אם תמצאי או לא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:37

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר