לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2007, 10:08
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שירו שמתחילה ב "חזרה בתשובה."

בס''ד

יותר ממה שנאמר כבר השם יתברך אוהב כל אדם גם גוי כי הוא נברא בצלם אלוקי קל וחומר שיהודי בין אם הוא שוגג או שומר תורה ומצוות

האמת אני חזרתי בתשובה מהמון סיבות וזה ממש סיפור בפני עצמו אם אתה רוצה לשמוע סיפורים של אנשים שחזרו בתשובה כמו
הרב יצחק פנגר
יהודה ברקן
הרב אמנון יצחק
הרב ארז משה דורון
אביחי כהן
שולי רנד
פרופסורים למינהם
ועוד הרבה...
אני יכול להביא לך סרטים שבהם הם מספרים על איך חזרו בתשובה ולמה
בנוגע לחזרה בתשובה זה הדבר שאני מרגיש איתו הכי טוב ובמיוחד והכי קרוב לשם בעיקר שאני חלק מברסלב ולומד את תורתו של רבי נחמן מברסלב.
הדבר שאותי הכי מקרב לשם יתברך זוהי ההתבודדות כלומר לנסות 20 דקות אפילו 5 דקות כל יום להתבודד מהכל להיות לבד בחדר או אולי בטבע (שדה או משהו כזה) ולדבר עם הבורא יתברך בשפה שלך לא צריך לדבר כמו בתפילה פשוט לדבר לספר מהם המצוות שעשית במה נכשלת לבקש עזרה מאבינו שבשמים לבקש להתקרב אליו להגיד לו כל מה שאתה רוצה.
אני מבטיח לך שזה מאוד מקרב כל אדם לשם יתברך ובגלל זה רבי נחמן מברסלב הורה לחסידיו לא להתענות כלומר אחרי חטא רחמנא לצלנ לא לצום אלא להתבודד (אין הדבר אומר שלא מתענים בט' באב ושאר הצומות)
בנוגע לאיך מרגישים בתשובה
אני מבטיח לך שכל אדם שחוזר בתשובה באמת יש לו הרגשה נפלאה כי
את כל העברות שאדם עושה הוא מספק הנאה (לזמן קצר) לגופו כלומר לגוש בשר אך כשאדם עושה מצוות הוא מספק הנאה גם לגופו ובעיקר לנשמתו הוא משלים את הנשמה שלו שחסר לה רוחניות ואני אוכיח לך את זה
בוא ניקח לדוגמא אדם שנוסע להודו (מה שנקרא ''לחפש את עצמו'' ולא למצוא) הוא יכול להיות שם שנה או שנתיים ואז למקום אחר לתרבות אחרת לחפש את עצמו אולי משם תצמח הישועה אך כאשר אדם חוזר בתשובה הוא יכול להיום שם שנה וגם שנתיים ו3 שנים וגם 4 שנים עד סוף חייו ולמה? כי שם הוא מרגיש את הסיפוק האמיתי
עכשיו אתה יכול לשאול אותי מנין התופעה של חוזרים בשאלה??
אני אסביר את זה גם כן בדוגמא (את הדוגמא הזאת הביא כבוד הרב הגאון רפאל זר שליט''א בדיסק שבת המלכה)
יש אנשים שתפגוש ברחוב בשבת (שהם שומרים שבת) ותשאל אותם ''איך השבת אחי''??
התשובה תיהיה: ''וואלה סוחב אח שלי סוחב'' והרב וכל אדם ששומר שבת יכול להבטיח לך שאם אתה תבין את מעלתה של השבת השבת תהפך לך לא למשאה אלא ליום שאתה מחכה כל השבוע.
בידיוק גם כדי לחזור בתשובה צריך להבין מה אתה עושה ולא לעשות סתם. מדוע שומרים שבת? מדוע מניחים תפילין? וכד' כי אדם שחס ושלום עושה את המצוות מתוך הכרחה לא רק שלא נהנה מהמצוות אלא שונא אותם רחמנא לצלנ.
ואני אסכם את כל מה שאמרתי עכשיו שכשאדם יכול באמת להגדיר עצמו כאדם דתי הוא חייב להרגיש נפלא
אם אתה רוצה להבין את כל העניין קצת יותר לעומק אני מציע לך להתקרב קצת לספריו של רבינו רבי נחמן מברסלב אני אוכל לתת לך הרצאות וידאו באינטרנט אם תיהיה מעוניין
חזרה לפורום
ישן 23-07-2007, 18:53
  --=TaL=-- --=TaL=-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שירו שמתחילה ב "חזרה בתשובה."

אני חוזרת בתשובה, כבר קצת יותר מחצי שנה.
קודם כל מה שזה עשה לי זה שינה את כל תפיסת החיים שלי, זתומרת התחלתי להסתכל על דברים בצורה שונה, צורה יותר גבוהה, מבחינה יותר רוחנית, כל דבר שקרה לי קיבלתי את זה באהבה ובאמונה שכל דבר קטן קורה מסיבה מסויימת, שגם אם לא מבינים את זה עכשיו, אז נבין בשלב מאוחר יותר(למרות שלפעמים גם לא מבינים בכלל). כמו שכתוב(בגמרא אם אינני טועה): "אין האדם נוקף אצבע מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה". ואני באמת מאמינה בזה עכשיו.
מבחינת ההרגשה, באיזשהו אופן זה מילא אותי מבחינה רוחנית, נפשית.
ההרגשה באה לאט לאט, פתאום הרגשתי שיש לי יוותר מצב רוח שאני יותר שמחה, שיש לי יותר חשק לעשות דברים, פשוט הרגשה שממלאת את כולך, הרגשה עמוקה שבאה מבפנים, משהו אמיתי.
בנוסף לכל הדברים האלה זה גם לימד אותי להיות סבלנית יותר, לא להתעצבן, בהתחלה היה נורא קשה כי לפעמים מתעצבנים משטויות , והכעס הוא מהשטן! ועכשיו אני בנאדם הרבה יותר רגוע, אני חושבת פעמיים לפני שאני אומרת דברים, באמת פתאום הכל נהיה יותר רגוע ואני מאמינה באמת שיהיה טוב.
גם כשמקיימים את המצוות מרגישים כאילו יש לך שמירה בטוחה מלמעלה, אני מרגישה שאלוקים איתי כל הזמן! וזאת הרגשה נפלאה.
בקשר לשאלה של האהבה של אלוקים.
אני אתאר לך מצב כזה: יש אבא ויש לו שני בנים. הבן האחד מקשיב לאבא, עושה את כל מה שהוא מבקש ממנו, ואילו הבן השני אינו מציית לו כלל, הוא עושה מה שמתאים לו מתי שמתאים לו. את מי האבא יאהב יותר? אני חושבת שאתה כבר יודע את התשובה. הוא אוהב את שניהם באותה מידה! הרי הם הבנים שלו.
וכך זה איתנו. אנחנו הבנים של הקדוש ברוך הוא, כל ישראל אחים. הוא אוהב את כולם באותה מידה.

ועוד משהו קטן לפני שאני מסיימת, החזרה בתשובה מומלצת! ומאוד!!!
שבוע טוב וצום קל
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר