לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2007, 07:29
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "תכנית חדשה בצה"ל נגד ההשתמטות"

ללא כל קשר לדעתי על שטרן, אתם לא חושבים שזה צעד בכיוון הנכון?

הרי הבעיה היא שהילדים האלה חושבים שהם לא חייבים לשאת בנטל. זה לא משהו שיפתר בעזרת חבילת תמריצים למשתחרר (למרות שחייבים לשפר אותה ורצוי עם קדימות לקרביים). החברה האלה אומרים דברים כמו "למה לי לבזבז 3 שנים מהחיים שלי?"
"למה לי למות ולהאמץ בשביל המדינה ה... הזאת"

יש כאן בעיה ערכית קשה . הם מרגישים פרייארים. המדינה לא מעריכה את הקרביים דיו. הנטל לא הופך לקל יותר עם השנים, וכל מי שיוצא לעתודה\ משתמט\ ג'ובניק\ מתקדם מהר יותר בסולם בחיים שאחרי צה"ל. אה וכן אין לו מילואים בגדוד חי"ר בשטחים. אין לו מילואים בכלל- הכי כייף.

את הבעיה הזאת צריך לפתור כתהליך . אני מודה שלי אין פתרון כרגע. אבל אני חושב שההליכה שלי לקרבי מקורה בראש ובראשונה בבית שבו גדלתי והערכים שאליהם חונכתי שם. היוזמה הזאת למניעת השתמטות היא צעד להכרה בבעיה היא לא הפתרון. כי הפתרון יבוא רק בעקבות שינוי החשיבה. אף אחד בדור שחיכה בתקופת ההמתנה לפני 67 מילואים וסדיר לא חשב שזמן המילואים הרב או המלחמה היו מיותרים. מאז השתנו פני הדור ומוכרחים להשיב את המצב חזרה. להבנה טובה יותר של הנטל המוטל על האזרחים הרוצים לחיות פה.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2007, 23:16
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מסכים מאוד!
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "ללא כל קשר לדעתי על שטרן, אתם..."

אבל יש עוד רובד, עמוק יותר. הרובד הערכי.
אנשים עסוקים בלברוח מהמציאות. להתעלם מהסכנות שעומדות לפנינו.
ב-67, היו לא מעט ניצולי שואה בקצונה ומילואים. האיום הערבי היה איום מוגדר מאוד ומוחלט מאוד. צבאות ערב נעזרו ביועצים נאצים וסובייטים, ונאצר הבטיח להשמיד אותנו ואחנו האמנו לו.

היום זה לא ככה. הטרור הוא איום בעיקר על נוסעי אוטובוסים. מי שיש לו מכונית פרטית (כסף פנוי) יחסית יותר בטוח. ערבות ההדדית עפה דרך החלון כאשר מפקירים את בטחונם האישי של אזרחים. (שלא להתחיל לדבר על הפוליטיקה של ההתנתקות). כל אחד לעצמו. הטרור אינו איום מיידי וקולקטיבי, אלא אישי ולאורך זמן, לכן קל יותר להתכחש אליו.

גם הבורות התרחבה מאוד, לאנשים קל יותר לבלוע תעמולה פוליטית בלי לחשוב. התעמולה הפוליטית מפיצה ערכים נוצריים, שרעיון ההגנה העצמית למשל, מנוגד להם. הגנה עצמית אינה מוסרית לפתע פתאום. אז גם שירות צבאי אינו מוסרי.

ישן 24-07-2007, 22:48

לא כל שמאלני הוא "חושב".
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]גם הבורות..."

כל הפלצנים, האנרכיסטים, המשתמטים, הקומוניסטים בגרוש, ה"מוסיקאים", הארטיסטים על דעת אמא שלהם, הצימחונים האידאולוגים שאצלם עוף זה לא בשר, ו"הסופרים" עם שגיאות כתיב... כל אלו אלופים בהצגות. מזוייפים. תוכים!! זה מה שהם!

מגיעים לאוניברסיטה נבובים ומסטולים, וכל פרופסור לסוציולוגיה שוטף להם את המוח בלי טיפה מאמץ. (כי אין להם טיפה שכל לייצר התנגדות מינימלית). מרוב תעייוש וכביסה שחורה, הם גם עפים מהאוניברסיטה אחרי סימסטר... אבל בלז*ן את השכל יש להם תואר שלישי.

אחרי שמחליפים איתם שלושה משפטים הבורות שלהם נחשפת בשיא כיעורה. נראה שהם ממשיכים להתקיים לאורך הדורות מפני שהם מייצרים רושם עצום על בורים גדולים מהם, עם הסיסמאות הנבובות והמילים המפוצצות (שלרוב הם לא מסוגלים לבטא נכון בכל מקרה...).

הלוואי הייתה עוד מלחמת אזרחים בספרד.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 24-07-2007 בשעה 22:54.
ישן 26-07-2007, 17:14

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "הכללות יפות. רוצה הכללות כיצד..."

ביבי הוא לא הימני הכי חכם שהכרתי, וגם על מידת הימניות שלו אפשר להתווכח. ימנים תוכים החוזרים על דברי ביבי או דבריו של איזה רב כלשהו, לא עושים רושם טוב, גם לא עליי. אבל אין ברירה יש גם כאלו.

אולם זאת מעל לכל וויכוח: התוכים והבובונים מהימין כן משלמים מיסים, כן מתגייסים לצבא כמיטב יכולתם, ולא משת"פים עם האויב.

מפליא אותי, שאתה באופן אוטומטי ננעל על אלו דווקא. כאשר אין ספק שיש לפחות ימני אחד בסביבה (לא מכיר אותו אבל אני מניח שיש) שמסוגל להוות איזשהו אתגר אינטלקטואלי עבורך. לעומת זאת, אני עדיין מחפש את השמאלני שיכול לנמק את דעותיו בלי רגשות או על גב איזה גל נרקסיזם טועה.

לאומיות נראת מטופשת לפעמים, אלא שבלעדיה אנו הולכים מדחי אל דחי בכל תחום בחיים. כי אם מי שיעמוד על זכויותינו שלנו, כלאום, מי יעמוד???

ללאום, כמו למשפחה ואפילו מועדון כדורגל, יש תפקיד בפסיכולוגיה האנושית. אנחנו אנינו אנושיים בלעדיה.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 26-07-2007 בשעה 17:25.
ישן 26-07-2007, 11:54
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "לא כל שמאלני הוא "חושב"."

בינינו, רוב האנשים מדברים שטויות רוב הזמן.

אבל איכשהו לומר שצד א' שופך תעמולה טיפשית ומשונה ואז לשפוך תעמולה משונה די-דבילית של צד ב' בחזרה לא ממש מאזן את התמונה אלא סתם מטפיש את האווירה.

אני לא מכיר הרבה סרבנים, אבל הם לא עשו עלי רושם טוב במיוחד ברמה האישית. איכשהו הייתה לי הרגשה שגם אם הם היו מתגייסים הרבה תועלת מבצעית לא הייתה יוצאת מהם, אם כי בוודאי הם היו יוצאים נשכרים מההרגל היפה שהיו מקנות להם פקודות מטכ"ל בנוגע לחובת הרחצה מידי יום.

יחד עם זאת, גיליתי שככל שאדם צווח יותר סיסמאות לאומיות-גאות ככרוכיה, כך הוא פחות מבין אותן או מגלה איזשהו פוטנציאל לשמש דוגמא של גאווה לאומית ללאום שהוא כל כך גאה בו. לפעמים גם פטריוטיזם הוא מפלטו האחרון של הנבל וכו'.

איכשהו, אני תוהה מה מגוחך יותר - אדם שהשתחרר על נתונים אישיים מפוקפקים וכדי להרגיש יותר טוב עם עצמו הוא מספר לכולם שהוא עשה את זה בגלל ערכים לא-מתפשרים ו.. אה.. שקר כלשהו, או אדם שהדבר הכי טוב שהוא יכול להגיד על עצמו הוא השייכות שלו ללאום ועדה דתית מסויימים, לא פעם תוך תמיכה בפוליטיקאי שכולם יודעים שהוא "מנהיג חזק" כי.. אה... הוא אמר את זה, אז זה בטח נכון.

וגם אם תהיה מלחמת ספרד נוספת, אף אחד לא יבוא - אנשים ישבו בבית ויכתבו טוקבקים או יכינו סרטים מצחיקים ביו-טיוב.
ישן 23-07-2007, 13:34
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
הנפל האסימון לבסוף ??
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "תכנית חדשה בצה"ל נגד ההשתמטות"

עשרות שנים אני תוהה מדוע העומס נופל רק על קבוצת אזרחים קטנה , במשך 25 שנות מילואים
ביחידת שדה הרגשתי כפרייר מטומטם שאינו יודע להיסתדר אבל לא מסוגל להישתמט !
מכל השכנים ברחוב היינו רק שניים שיורדים לסיני ל 45 ימי מילואים עם חופשה קצרה באמצע
בתקופה שבין 1967-1982 .
היום כשכל המדינה ממוחשבת קל באופן יחסי להפעיל את שיטת המקל והגזר .
לא התגייסת לצבא מטעמים שונים ? אינך זכאי לרשיון נהיגה ולמשרה בשרות המדינה !
לא כולל כמובן נכים או שכמותם .
שרתת ביחידת שדה תקופה מסוימת ? הינך זכאי לניקוד גבוהה בדיור ובהנחות מפליגות
ללמודים במוסדות להשכלה גבוהה וכו' .
העקרון מאד פשוט : אתה תרמת למדינה והמדינה מחזירה לך .
גם המדיה חייבת להערך כך שלא תיתן במה ל"נפולת של הנמושות" .
אין צורך לדאוג שמה הנפגעים מהשיטה יברחו מהארץ ,גם משום שלא קל להגר
וגם משום שאין לנו צורך בסחורה הקלוקלת .

ישן 23-07-2007, 14:31
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
לא יותר מהתלהמות ורדיפת כותרות

הרי רוב אלו שלא מתגייסים מהמחזור הוא בעלי פטור דתיים ("תורתם אומנותם") בעלי הפטורים הנפשיים/רפואיים הם רק 7% (וזה כולל את שיעור בעלי הפטורים האמתיים כך ששיעור אלה שרק רימו את הקב"ן הוא נמוך יותר), מכיוון שצה"ל לא מגייס 4% מהמחזור בגלל תיק פלילי הייתי אומר שאין ממש דורך נואש בחיילים.

מלבד זאת מישהו שניסה לצאת על נפשי בצו ראשון ממש לא הולך להיות קרבי שכן כדי להחזיק מעמד בקרבי צריך איזשהי מוטיבציה מינימלית, למעשה סביר שהוא יהיה חייל בעייתי שנזקו יעלה על תועלתו.

כל הבעיה של הגיוס נובעת מאיבוד היוקרה והמעמד של צה"ל בחברה, דבר שיוכל להיפתר רק ע"י חינוך הנוער, דבר שאולי לא יניב כותרות בעיתונים אבל יהיה יעיל הרבה יותר.
ישן 24-07-2007, 23:45
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בשנות החמישים והשישים,
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "השאלה היא אם זה תלוי-חינוך..."

בשיא קרנו של הצבא,
המציאות בו הייתה כזו שהייתה היום מכניסה כל מפקד שינסה ליישם אותה לכלא, מיד. ואם כוונתך לזה שיש יותר פעולות שיטור - נכון; אבל התנהגות הצבא אז (בשנות החמישים במיוחד) הייתה הרבה יותר ברוטלית.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 26-07-2007, 12:02
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בשנות החמישים והשישים,"

בסופו של דבר אתה צודק - גם בשנות החמישים היה בט"ש מעיק וממשל צבאי (על ערביי ישראל, עד 1966. מנחם בגין, הדמות האצילית והטראגית של הפוליטיקה הישראלית, היה מאוד נגד). בשנות החמישים גם היה אפשר לעשות מעשי פשע מזוויעים כמו טבח כפר קאסם ולצאת בזול, ואני בספק עם "קלגסי הכיבוש" של ימינו שהשמאל האופנתי אוהב לשנוא (אבל נורא שמח להחליף איתם נוזלים בנסיבות אינטימיות ומשעשעות) והימין המזיע אוהב לשבח (עד שהם אורזים אותו ואת חפציו בארגז גדול ושולחים מעבר לקו הירוק) מסוגלים לתעלולים רצחניים שכאלו.

אז מה השתנה?

אולי זו ההתמשכות השוחקת של הבט"ש, שהיה "טרי" יותר בשנות החמישים אבל אחרי עוד ארבעים שנה כבר התחיל להצחין.

אולי מדובר במשבר האמון בממסד הבטחוני אחר ההפתעה של יוה"כ וקריסת היומרות של של"ג.

אולי השינוי הכי חשוב הוא דווקא תחושה גוברת של ביטחון עצמי - קיומה של ישראל ב1957 נתפס כהרבה פחות יציב וברור מקיומה ב2007. אולי ההצלחה של המערכת בהקניית ביטחון גרמה לו להיראות כמובן מעליו וכפחות שווה לטרוח עבורו.
ישן 25-07-2007, 22:30
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05

אני לא יודע מי אשם, שטרן או הכתב, אבל זה נראה כמו עוד קשקוש.

מנהלי ביה"ס ימסרו חוו"ד לגבי מתגייסים ? בבל"ת.

אתם רוצים לשכנע את ה"משתמטים" בבקשה :
1. להחזיר לבתי הספר את שיעורי השל"ח, את הטיולים ברחבי הארץ (ללא שינה במלון) ואת הגדנ"ע בבאר אורה.
2. להכניס החל מכיתה י' שיעורים בנושא השרות הצבאי - מספיק פעם בחודש - שבהם יהיו הרצאות, מור"ק, ביקור באתרי קרבות מפורסמים והדגשת הערכים עליהם נוסדה המדינה.
3. שהצבא יתחיל לגייס את כולם ולא לעשות הנחות מוזרות.
4. שהכנסת תחוקק חוק שמחייב את כולם לשרת בצבא או לבצע שירות לאומי של 3 שנים.

תתחילו שם, לדעתי התוצאות יפתיעו אתכם.

מנהלים ימסרו חוו"ד .... נו באמת. אגב, עדיין ממשיכים בביה"ס לאיים ב"הערה בתיק האישי" ?

ישן 25-07-2007, 22:41
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
צודק ב 100%
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אני לא יודע מי אשם, שטרן או..."

ציטוט:

1. להחזיר לבתי הספר את שיעורי השל"ח, את הטיולים ברחבי הארץ (ללא שינה במלון) ואת הגדנ"ע בבאר אורה.
ברוב בתי הספר הפסיקו את פעילות שבוע הגדנ"ע ושיעור של"ח תופס רק בחלק
מהחטיבות שהולכות ונעלמות (זה דבר טוב ד"א).
2. להכניס החל מכיתה י' שיעורים בנושא השרות הצבאי - מספיק פעם בחודש - שבהם יהיו הרצאות, מור"ק, ביקור באתרי קרבות מפורסמים והדגשת הערכים עליהם נוסדה המדינה.
אם הייתה לבתי ספר התמדה של פעם בחודש... ביקור באתרי קרבות מור"קים
והרצאות זה מה שחסר לשיפור הבורות ההיסטורית של הנוער בישראל.
הדבר הכי קרוב למה שדיברת עליו, וזה רק ביוזמתו של אביגדור קהלני
(יוזמה ברוכה אם יורשה לי), זה יום בעקבות לוחמים שבו נוסעים תלמידי כיתות
י"ב לסיור מור"ק בגולן בעמק הבכא, היום מסתיים בתצוגת אש של גולני שריון הנסדה ותותחנים באחד משטחי האש על הרמה.
כמו שאמרו בשיר "אז למה לי פוליטיקה עכשיו", הרעיון של "לא רוצה להתגייס
לצבא? יופי אתה מחוייב בשירות לאומי של 3 שנים" היה בראשי כבר זמן רב
בכנסת רק מחוקקים חוקים שמקלים על המשתמטים (חוק טל אחד החוקים הכי
לא מובנים לי), כמו אולי רק במקרה שבנאדם עושה הצגות של קב"ן וכו' לשלוח
אותו להסתכלות מכל הכיוונים (ככה שאלה שעושים הצגות בסוף ישברו) ורק
במקרה הזה לבקש חוות דעת של בית הספר והיועצת.
ראה מס' 3

מנהלים ימסרו חוו"ד .... נו באמת. אגב, עדיין ממשיכים בביה"ס לאיים ב"הערה בתיק האישי" ?
כן וזה שטוטתי לא יעיל ומבזבז זמן...

ישן 25-07-2007, 23:01
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אני לא יודע מי אשם, שטרן או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1

חשוב להגיד- הבסיס כאן הוא החינוך והטיולים יהיו הוצאה לפועל שלו. אחרת, התלמידים יגידו שזאת "פלצנות" (הפכה למילת קסם), וכולם יביאו אישור מההורים לא לצאת.
מור"קים, ביקורים באתרי קרבות "הדגשת הערכים עליהם נוסדה המדינה"- Two Thumbs Up; קציני צה"ל שבאים למכור יחידות שונות או לעשות שטיפת מוח- Two thumbs down. צריך להיזהר גם לא לטחון מים כאן. כמה פעמים אותה כיתה תוכל לדון בהשתמטות?
אני מפחד שאם תהיה בחירה אז צבא יהיה הבחירה של "הפראיירים" ואם היקף המשרתים בשירות לאומי יעלה מאד גם שם עלולה לחגוג המזננה. אני אומר ששירות לאומי צריך להיות רק אחרי שחרור לגיטימי מהצבא, כחובה.

ישן 26-07-2007, 03:20
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04

ציטוט:

בתור מסיים תיכון טרי, אני יכול לספר לך ששיעורי של"ח נמשכים עד כיתה י' (וטוב שכך. במילא אף אחד לא מקשיב או מתעניין פשוט בגלל הדרך שהשיעור מועבר). טיולים עם המורים לשל"ח נמשכים עד י"ב (למרות שמספרם קטן בי"א וי"ב. בי"ב היה לנו רק טיול שנתי ואת ה"יום בעקבות לוחמים" של קהלני שבאמת היה דבר שכולם הסכימו שהוא כיף ומעניין).
טיולים זה דבר בעייתי. אנשים לא רוצים לצאת לטיול כזה אם ישנים בחוץ ולא באכסנייה/מלון... קרא לנו מפונקים אבל זה פשוט המצב. בזמן הבגרות בחיבור עלה לי רעיון ממש טוב לכל נושא הטיולים ואיך אפשר לשפר אותם. הצעתי שיהפכו את הטיולים לטיולים אתגריים ושישנו את הדיסקט כדי שזה יותאם לראש של בני נוער ולא לראש של של נוער שנות ה70 (עם כל הכבוד). שיושבים ומסבירים לך על "הסחלב המצוי", זה לא בדיוק מעניין בני נוער.
עזוב כיתה י'. זה מוקדם מידי... אבל בכיתה י"א וי"ב חייבים להכניס שיעורים בנושא. על פניו יש שיעור שבועי שאמור להתקיים (שיעור חינוך) אבל לי אישית היו 4-5 שיעורי חינוך בי"ב (כי הרי יש בגרות בתנ"ך וזה יותר חשוב) וגם השיעורים האלה היו חסרי כל פואנטה. הכנה לצבא בבית הספר שלי שאפה לכלום. היא בקושי הייתה קיימת ואם כן אז מאוחר מידי או פשוט בצורה נוראה... דוגמא לכך (ואין הרבה דוגמאות. בטח שלא טובות) היא שיעור של המד"נית (מדריכת נוער מטעם צה"ל שהוצבה בבית הספר ובפועל לא עשתה כלום חוץ משיעור אחד או שניים בשנה). המדנית העבירה שיעור בנושא מילוי מנילה אחרי שכל הבנות והג'ובניקים בכיתה שלחו כבר את המנילה. מנילה קרבית זה לא דבר מסובך מידי ככה שלנו זה לא עזר. המידע שנתנה אותה מדנית היה פשוט לא נכון. הייתי צריך להתווכח איתה על לא מעט נושאים פשוט כי היא דיברה שטויות.
ברגע שצה"ל ומשרד החינוך יחליטו שהם שמים את ההכנה לצבא בראש בסדר העדיפויות העניינים ישתנו. אם שולחים לי מדנית לבית ספר שלא מבינה כלום בצבא מלבד מה שהיא עברה בעצמה שם ושלא עושה כמעט כלום בתפקיד שלה, אז הבעיה היא לא רק במשרד החינוך אלא גם בצבא.
אם אין לי שום הכנה לצבא כלשהי ברמה רצינית בבית הספר, אז יש פה בעיה רצינית. אחרי זה לא מבינים למה אנשים משתמטים... תביאו לוחמים לדבר בבית ספר וככה סטיגמות שקיימות על קרבי קצת יתנפצו.

בקיצור, יש הרבה יותר בעיות מאשר זה ש"אין שיעורי של"ח יותר" או ש"אין שיעורי הכנה לצבא". פשוט בתי ספר לא משקיעים בזה מאמצים יותר. יש בגרות וזה יותר חשוב (כמובן לא משהו שהם אומרים אבל זה משהו שהם משדרים).

נערך לאחרונה ע"י stinger360 בתאריך 26-07-2007 בשעה 03:24.
ישן 26-07-2007, 09:26
צלמית המשתמש של PD1
  PD1 PD1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PD1 שלח הודעה דרך MSN אל PD1
בשיעורים של המד"נית התרכזתי יותר במד"נית עצמה
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "[QUOTE] אני לא יודע מי אשם,..."

מאשר במה שהיא ניסתה להעביר.

ובמנילה סימנתי שריון כעדיפות ראשונה (נחיה ונראה, מקווה שלא טעיתי).
אני מסכים איתך לחלוטין, אפילו רמת החינוך הגופני בשיעורי הספורט נמוכה, עם כל הכבוד למורה הספורט חוץ מריצה פעם ב...מילניום...? לא היה לנו שום דבר אחר, אפילו הבגרות בספורט התבטלה וחישבו לנו ציון לפי ציון בית ספרי (ולא לפי מבחן ריצה של 4 קילומטר).
במה שהבית ספר כן תרם לי לצבא אלה 2 טיולים מיוחדים, האחד טיול שנתי לשדה בוקר שבו נפגשנו עם חיילי צה"ל קרביים המשרתים במקומות שונים, ביניהם מט"ק (רוסי אחלה גבר כזה) שהסביר לי מה איך איפה למה וכמה לגבי חיל השריון והשירות.
האירוע השני הוא כמובן עם אביגדור קהלני שבו הוא הביא אותה בהרצעה פשוט מדהימה ביום בעקבות לוחמים, זה יום שאני לא אשכח ותרם לי הרבה "רעל" לצבא.
ישן 27-07-2007, 11:42
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "[QUOTE] אני לא יודע מי אשם,..."

שיעורי של"ח לא חייבים להיות כאלה משעממים, אפשר לעשות אותם במתכונת יותר מענינית ומכילה יותר ידע על הארץ ועל המקומות בה יותר מתזוזת השבר הסורי אפריקאי.

לגבי הטיולים אני לא מסכים איתך, אם יכניסו את זה בתור נורמה לבתי ספר שיוציאו אנשים לטיולים אמיתתים, לא טיולי תיירות, טיולים אמיתיים. קח אותי לדוגמא, סיימתי תיכון לפני שנה, אצלנו הטיולים השנתיים היו בארגונם של השמיניסטים. שוכרים כמה משאיות עם ציוד בישול, חשמל וכו'. כל אחד מביא מהבית שק שינה ותיקים, התיק הגדול נשאר במשאית ומתחילים טיול נודד. שבוע, 20 קילומטר ביום לא ביג דיל והחבר'ה היו שולטים לא רעי בשטח וגם נהנים מהטיול. אז קח את זה, שזה תיכון דתי שזה רק בנים, וקח את זה שזה חבר'ה שמטיילים המון עצמאית. תוריד מזה, ואתה יכול לעשות טיול ממש טוב. ולא צ'יקמוק של אכסניות נוער ובתי מלון, אחד הדרכים הטובות להכיר את הארץ זה דרך הרגליים ומקבלים גם המון ערכים מזה.
ישן 26-07-2007, 14:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי dor_dafna שמתחילה ב "השתמטות זה לא דבר טוב אבל..."

סיבות תמיד אפשר למצוא. משתמטים היו גם כשהכל היה "דבש" לכאורה. משתמטים היו גם במלחמת העצמאות...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-07-2007, 15:05
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
שמת לב שלא התייחסת לטענה שלו בנוגע לחטופים בשבי..
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "סיבות תמיד אפשר למצוא...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
סיבות תמיד אפשר למצוא. משתמטים היו גם כשהכל היה "דבש" לכאורה. משתמטים היו גם במלחמת העצמאות...

מעניין מי פה מחברי הפורום הנכבדים יכול לתת לי תשובה מספיק מנומקת למה עד עכשיו לא

נעשה דבר (לפחות משמעותי) לשחרר את החיילים שלנו? מעל שנה! מעל שנה רבותי.

אומרים שיש לנו את המודיעין הכי טוב בעולם , אומרים שיש לנו חיילים מאומנים ומובחרים.

("היחידה" למשל) אז למה לא לעבוד שהמודיעין לא יתאמץ קצת ויאסוף מידע איפה מחזיקים

אותם ולצאת למבצע חילוץ?! ואם הפעולה תיכשל או תגרור אבדות מצדנו זה לא צריך להרתיע.

אז לפחות נדע שעשינו משהו. שהאויב ידע שאנחנו לא נוותר ולא נרתע והכי חשוב שהעורף

והחיילים שלנו ידעו שלא נפקיר את בנינו.

ואני יגיד לכם משהו אני רוצה קרבי ואני רוצה לשרת אבל העובדה ששלושה מחברי לנשק עדיין

נמצאים בשבי , שלושה אנשים ששירתו את המדינה והאמינו בה עכשיו תקועים באיזה חדר קטן

ומעונים ללא תקווה הורידה לי את המוטיבציה, הורידה לי את האמונה לא בחיילים שעימם אני

הולך לשרת אלה במערכת שבה אני הולך לשרת.

המצב הזה יכול לקרוא לכל אחד מאתנו ומה אז תגידו?

נערך לאחרונה ע"י צנחן לעולם בתאריך 26-07-2007 בשעה 15:13.
ישן 26-07-2007, 15:14
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "שמת לב שלא התייחסת לטענה שלו בנוגע לחטופים בשבי.."

לא תמיד מבצע חילוץ עובד. לפעמים הגיבורים באים לחלץ ובסוף גם הם וגם השבוי מת. היה מקרה לפני הרבה שנים, אולי אתה זוכר את נחשון וקסמן ז"ל.

סתם שאלות רטוריות, שווה לשחרר 1000 מחבלים תמורת חייל אחד, או עשר חיילים, אם המחבלים כשישתחררו ירצחו 100 אזרחים? הרי כל הקטע בחייל או צבא זה שהוא מגן על האזרחים לא? אלה לא שאלות קלות ואני לא מקנא בבן אדם או בני אדם שצריכים למצוא תשובות.

אם למבצע חילוץ של 2 חיילים יש רק סיכוי של X אחוזים להצלחה, ואפילו אם הוא מצליח זאת אומרת אלפי קטיושות על העורף ועוד מלחמה בצפון ועוד 100 הרוגים צבאיים ועוד 50 הרוגים אזרחיים, אז זה עדיין היה שווה את זה? עוד פעם, שאלה קשה מאוד.

ישן 26-07-2007, 15:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "שמת לב שלא התייחסת לטענה שלו בנוגע לחטופים בשבי.."

מאיפה אתה יודע מה בדיוק עושים בנושא? אתה חושב שהכל עושים בגלוי ולעיני התקשורת? מאיפה לעזאזל לקחת לעצמך סמכות לקבוע מה עושים ומה לא ומהו מחיר מתקבל ומה לא?

לידיעתך, לא מזמן חתמו לא מעט קציני מילואים על מכתב האומר שאם הם יהרגו בקרב וגופתם תיחטף - הם לא מוכנים שישוחרר תמורתם ולו מחבל אחד. מי שמך לקבוע מתי זה מקובל ומתי לא?
וכן, המערכת מכזיבה לעיתים, לעיתים קרובות אפילו. ואתה לא צריך ללכת רחוק - תחשוב מה חושב חייל מילואים שיוצא לשירות ויודע שאם הוא יפגע יש סיכוי לא רע שפרנסתו תיכרת - במקרה כזה, לטובת המשפחה עדיף להיהרג ולא להפצע - הפיצוי גדול יותר. אז מה עכשיו?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-07-2007, 21:29
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
מבין את תגובתך אבל אני לא חושב כמוך
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מאיפה אתה יודע מה בדיוק עושים..."

תראה מלחים בריטים נחטפו לפני חצי שנה תוך שבוע אם אני לא טועה תחת לחצים בריטים כבדים

החטופים חזרו ללא פגע ובשלום. זו דוגמא ביטיס הנכבד למדינה שעושה את כל הנדרש ומפעילה את

כל השרירים הנדרשים כדי שבניה יחזרו בשלום.

אז אולי אתה צודק אולי נעשו דברים ואולי נעשו מאמצים אך אני לא יושב שם אני לא יודע מה נעשה

נכון. אני רואה עובדות בשטח , אני מסתכל בתכלס ובתכלס ביטיס החטופים לא חזרו.

אלדד רגב ,אהוד גולדוסר וגלעד שליט לא חזרו. הם נמצאים שם, סובלים סבל שלא יתואר יום ביומו

כבר שנה שלמה ובשנה אפשר להזיז הרים.

בעוד שהממשלה שלנו ואהוד אולמרט בראשה לא עושה מספיק בשביל לשחרר

אותם. אם זה היה צרפת , סין , ארה"ב, בריטניה ואתה יודע מה אפילו אוסטרליה במקרה של חטיפה

אצלהם אני בטוח שהם היופועלים בצורה יותר תקיפה במישור המדיני והצבאי ומאיימים בפלישה

צבאית אם היה צורך. אני בטוח שבמקרה שלהם הם היו מאיימים על המדינה שחטפה

באופן כל כך מרתיע כמו שבריטניה עשתה שכבר שבטוח הם היו מחזירים תחטופים.

תראה גם ארה"ב אם זכור לך המקרה של החיילת בעיראק שנחטפה בלי יותר מדי דיבורים שלחו

יחידה מובחרת והחזירו אותה הביתה.

אז כמו שאמרתי אולי נעשו דברים אך לא מספיק לא סתם יוצאים להפגנות, לא סתם נשמעים קולות

מחאה ולא סתם יש אין סוף ביקורות על הממשלה.

צריך להפעיל יותר שרירים כולנו יודעים שאלדד ואהוד נצאים כנראה באיראן או סוריה ולדעתי

הממשלה פשוט פוחדת להתעמת איתם מעדיפה לנסות להידבר ופלא עברה שנה והדיבורים לא עזרו

ועוד גלעד. גלעד שלא נמצא באירן ולא נמצא באפגינסטן הוא נמצא בעזה. בשטח שלנו! . אנחנו

מכירים כל פיסת אבן בעזה ואני בטוח שיש לנו שיעור איפה מחזיקים אותו. לא צריך לשחרר 1000

מחבלים שעוד יביאו עלינו המון דם של אזרחים וחיילים בעתיד. צריך לאיים על הארגון שחטף אותו,

להציב אולטימטום של 48 שעות ואם לא יחזירו להיכנס בעזה ובחמאס בכל הכח שכל אלה שמאיימים

על חירותנו ידעו שאנחנו לא נשתוק ושהמשפחות ששולחים את הבנים שלהם את הדבר היקר להם

מכל ידעו שהם בידיים טובות שצה"ל והממשלה לא יפקירו אותם לא משנה מה.

נערך לאחרונה ע"י צנחן לעולם בתאריך 26-07-2007 בשעה 21:52.
ישן 26-07-2007, 21:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "מבין את תגובתך אבל אני לא חושב כמוך"

1. גם הבריטים לא איימו במלחמה.
2. אנחנו לא הבריטים ולא האמריקאים - יכולת האיום שלנו הרבה יותר נמוכה משלהם.
3. חשבת על זה שאולי החמאס רוצים שתכנס לעזה?
4. המלחמה בקיץ, גם אם היתה מוצלחת לא היתה מחזירה את השבויים הביתה.
5. אני חוזר ואומר. אין לך שום מושג מה הולך מאחורי הקלעים. היו שבויים ישראליים ששהו בשבי שנים ארוכות עד שהוחזרו. לא שנה ולא שתיים.

ביום שתדע מה עושים תהיה לך הזכות לקבוע עובדות נחרצות.

אני מציע במקום לתת לי דוגמאות היכן הדיפלומטיה הצליחה (ואתה לא יודע באיזה מחיר), תן דוגמאות היכן פעולות חילוץ הצליחו. והסיפור של ג'סיקה לינץ' לא כלל פעולת חילוץ הירואית. מציע שתתעמק במה שקרה באמת.

ישן 26-07-2007, 22:23

ביטיס, אם כל הכבוד - ויש כבוד...
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. גם הבריטים לא איימו..."

יש בישראל שלנו האהובה, לא מעט צרות.
לא ייתכן שהממשלה שלנו לא תתפקד בכל כך הרבה שטחים, אבל דווקא בהצלת חיילים חטופים היא תתפקד כמו נינג'ה. לא הולך! זה מנוגד להגיון ולשכל הישר.

ל- 80% מהצרות, אחראים 20% מהגורמים (פרטו). ל-20% האלו קוראים הממשלה: הרה"מ, השרים, הבירוקרטים ורשיות האחרות. הגורם המשותף לכולם היא היעדר תרבות ניהול, היעדר קבלת אחריות, היעדר תקשורת תקינה, היעדר מידע אמת או תרבות לחיפוש מידע אמת...

הממשלה מפגרת מאחורי התעשיה בכל הקשור לניהול, ביותר משנות דור, ומצב רק מחמיר. כי אין יותר ערכים, אין יותר בושה ואין יותר רצון טוב. הגבול בין עלית שילטונית תועלתית לטפילה הוא מידת התועלת או הנזק שהיא גורמת. אזהו, יש לנו ממשלה כמו זו של לואי ה-16 או ניקולאי ה-2. הייתרון: פעם, גם לנו יהיה יום הבסטיליה. מלחמת לבנון היתה מלחה"ע הראשונה שלנו. (שתי המלחמות מאופיינות בכשלים לוגיסטיים והיעדר מוחלט ליחס לחיי אדם).

ישן 27-07-2007, 11:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "ביטיס, אם כל הכבוד - ויש כבוד..."

אתה קצת זלגת לפוליטיקה מעבר למה שרצוי.
כוונתי היית שלטעון שלא עושים כלום ורק יושבים על הידיים זו טענה מופרכת ומרגיזה בעליל מצד משל"ב שאין לו מושג איך המערכת הזו עובדת מלבד מה שמאכילים אותו בעיתונות. יש בעיות, אין בעיות והגורמים הממשלתיים שגורמים לכך - לא כאן.

ישן 28-07-2007, 01:53
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "מבין את תגובתך אבל אני לא חושב כמוך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן לעולם

תראה גם ארה"ב אם זכור לך המקרה של החיילת בעיראק שנחטפה בלי יותר מדי דיבורים שלחו יחידה מובחרת והחזירו אותה הביתה.
חיילי היחידה המובחרת צילמו סרט תדמית בבית החולים, לא הם שיחררו את ג'סיקה לינץ'.

גלעד שלא נמצא באירן ולא נמצא באפגינסטן הוא נמצא בעזה. בשטח שלנו! . אנחנו מכירים כל פיסת אבן בעזה ואני בטוח שיש לנו שיעור איפה מחזיקים אותו. לא צריך לשחרר 1000 מחבלים שעוד יביאו עלינו המון דם של אזרחים וחיילים בעתיד.
כבר דנו בזה בעבר, על מנת לבצע חילוץ טוב (בלי שיהרג בן הערובה) צריכים להתקיים מס' תנאים, ובלי לפרט ניתן לומר שהתנאים האלה לא מתקיימים במקרה של גלעד שליט.

צריך לאיים על הארגון שחטף אותו, להציב אולטימטום של 48 שעות ואם לא יחזירו להיכנס בעזה ובחמאס בכל הכח שכל אלה שמאיימים על חירותנו ידעו שאנחנו לא נשתוק ושהמשפחות ששולחים את הבנים שלהם את הדבר היקר להם מכל ידעו שהם בידיים טובות שצה"ל והממשלה לא יפקירו אותם לא משנה מה.
גם אם מחר נכנס בעזה בכל הכוח לא בטוח שזה יעזור לגלעד. אני לא יודע מתי פעם אחרונה נכנסת לתוך עזה, ואני מתכוון לעיר ולא לרצועה, אבל בתור אחד שהסתובב שם לא מעט בין הסימטאות, זה כמו שאני אשלח אותך עכשיו לתוך גוש דן ואגיד לך למצוא מישהו. זה לא עובד ככה, ורוב הסיכויים שיהיו לך לא מעט נפגעים ו- 0 תוצאות.

הזמן שבו מתקיים מרדף חם לאחר השובים עבר מזמן. כעת נותר רק לקוות שצוות המו"מ שלנו יביא תוצאות. את הנוסחה של מחבלים תמורת שחרור חיילים המציאו מזמן, ולצערי העמוק פספסו בגדול וכעת הנוסחה היא לא פרופורציונלית. כל השחרורים של חיילים חטופים היו לאחר שחרור מחבלים, תבדוק את ההסטוריה, והתלהמות לא תעזור כאן.

ישן 28-07-2007, 17:01

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן לעולם] תראה גם..."

האויב הוכיח שאין לו שום רגישות לחיי האדם של אנשיו שלו. הכוונה לבני הפלאחים מהמעמד התחתון או החמולות החלשות. לעומתם, האדונים הפיאודלים, "אנשי העסקים", האימאמים, ו"הפוליטיקאים", שמגלגלים מיליונים וחיים בבתי פאר מכספי התרומות שהם אוספים במדינות המפרץ ובאירופה על מנת שירצחו יהודים לרוב, אלה חיים את החיים הטובים והקלים. ויש להם את כל הכוונות להמשיך לחיות חיי פאר ומותרות, אגב עידוד ואירגון רצח המוני של נשים זקנים ותינוקות מבני עמינו.

רק שיקולים מדיניים מונעים מצה"ל לאסוף או לחסל את האדונים הפיאודלים ובני משפחותיהם (שמן הסתם שותפים כלשהם בארגון הטרור). רק שיקולים לא רלוונטים מונעים מאיתנו למחוץ את הווילות המעטירות שלהם, את רכבי השרד, את המשרדים המפוארים או את הצבא הפרטי הקטן שאמור להגן עליהם.

אין ארגון בלי נקודות תורפה. יש מדינה שמסרבת ללחוץ עליהן.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 28-07-2007 בשעה 17:03.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:06

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר