לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2007, 22:30
  eli_81 eli_81 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.07
צה"ל מפלה את יוצאי המגמות המקצועיות -טכניות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ShNu שמתחילה ב "מי שלומד אלקטרוניקה מקבל שאלון העדפות מיוחד?"

אכן, צה"ל מפלה את יוצאי המגמות המקצועיות -טכניות כמו אלקטרוניקה ומכונאות, ומונע מהם מלעסוק בצבא בכל תפקיד שאיננו קשור למה שהם למדו בתיכון. התפקידים הללו מאוד לא אטרקטיביים בלשון המעטה. בדרך כלל מדובר בעבודה פיזית קשה ומרובת שעות הכרוכה בסיכונים בריאותיים שונים כגון כימיקלים מסוכנים וחשיפה לקרינה, ועם זאת לא מאתגרת כלל וכלל. לכן לא בוחלים בצה"ל באמצעים כדי לדחוף בכוח חיילים לתפקידים האלו. ה"העדפה" היחידה שאתה יכול לציין בפני הצבא (שגם בה הוא לא בהכרח יתחשב, כמובן) היא דירוג החילות בהן אתה מעדיף לשרת (מודיעין, אוויר, ים, קשר או חימוש), אך אופי התפקיד יהיה במהותו טכני בכל מקרה.

ראה את הפרסומים הבאים בנושא:
http://www.hakshev.co.il/item.asp?type=1&NewsID=71
http://www.hakshev.co.il/item.asp?type=1&NewsID=140 (איתור בבתי ספר מקצועיים)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2007, 14:00
  michelle15g michelle15g אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ShNu שמתחילה ב "מי שלומד אלקטרוניקה מקבל שאלון העדפות מיוחד?"

קצת מוזר לי המקרה הזה. בטח למדת חמש יחידות אלקטרוניקה ומחשבים ואולי עוד כמה מקצועות נוספים. אני ושאר הבנות במגמה שלי קיבלנו מנילות שבצד ללא מיון היה רק את התפקיד של תחזוקת אלקטרוניקה. בבקו"ם כשהגעתי, קצין מיון אמר לי שזה בגלל שלמדתי אלקטרוניקה. גם ככה צריך לעשות קורס של 3 חודשים אז אני לא מבינה למה הם עשו את זה ככה. מישהי אחרת שלמדה גם את המקצוע הזה וגם מדעי המחשב לא קיבלה מנילה כזאת (זאת אותה שנה אם זה משנה).
בכל מקרה, אני מבינה את המצב שלך.
זה קצת מוזר לי שאם התקבלת למשהו הם לא מאפשרים לך ללכת לזה. לי בינתיים יש תאריך גיוס למודיעין ואני מקווה שזה לא ישתנה. אולי תנסי לקבוע פגישה עם קצין מיון ולדבר איתו.
ישן 24-07-2007, 17:10

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי gwert שמתחילה ב "כל עוד את לא בבצפר מקצועי כמו..."

יש סיבה. קצין מיון של תל השומר אמר שהם עושים את זה לכל מי שלומד אלקטרוניקה (או יותר נכון - לכל מי שיש לו מקצוע).
אני לא יודעת ע"פ מה הם קבעו שמי שלמד אלקטרוניקה יש לו מקצוע, אבל זה ככה.
כשהמנילה שלה תגיעה, תראו אם יש לה מקצועות או תפקידים. אם אני לא טועה יש גם הגבלה על המקצועות שיכולים להופיע בצד של התפקידים עם מיון.
המקצועות הם תפקידים קרביים, תוכניתנים וקצונה ייעודית. יכול להיות שבגלל שהתפקיד ששנו התמיינה אליו לא מופיע ברשימה הזאת, היא לא יכולה להתגייס אליו.
הרשימה הזו שכתבתי מבוססת על כך שכל מי שהייתה לו קב"א נמוכה מ-54 לא קיבל מנילה ואלה שכן קיבלו את התפקידים האלה ע"פ הפרופיל שלהם.
ברגע שאמרו לך ששולחים לך מנילה, את גם כנראה יכולה להסיק שיש לך קב"א 54. אחרת לא היו לך אפשרויות בגלל המקצוע.
ישן 25-07-2007, 23:54

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי eli_81 שמתחילה ב "[font=Arial]זה לא חדש, זאת..."

רשום לי שזהו אשכול התנדבותי. התפקיד הוא דין בנים כדין בנות. זאת אומרת, בנות עושות שלוש שנים חובה ולכן התפקיד התנדבותי בעבור בנות.

בשאלון העדפות של אח שלי, לא הופיע התפקיד הזה. זה גם לא שהיה לו פרופיל כל כך קרבי (72).
הצבא נוטה לשלוח להם זימונים ליג' בתחום, אבל מכאן ועד להכריח קרביים להיות בתפקיד, הדרך ארוכה מאוד. הם אפילו לא מציעים את התפקיד אלא אם כן יש ת"ש.
לבנות מצד שני, הם לא נותנים אפשרויות אחרות.
אני אישית הייתי שמחה לשרת בתחום של האלקטרוניקה, אבל בתפקיד הזה פחות. התפקיד בקושי מנצל את החשיבה שיש לתלמידי אלקטרוניקה. מלמדים אנשים בע"פ איך לתקן כל מיני מכשירים. לא הייתי מתנגדת אם היו מציעים קצת יותר תפקידים בתחום, אבל להכריח אנשים להגיע דווקא לתחזוקה שפחות מנצלת את הידע, לדעתי זה לא הוגן.
ישן 24-07-2007, 22:01
  יעל:) יעל:) אינו מחובר  

בובה

שתדעי שזו חוצפה ממדרגה ראשונה מה שהם עשו לך!!
ואם היה מדובר בי לא הייתי מוותרת להם, זה כל כך בעיה שלהם שמישהו בלשכה פ ק ש ש!!
אם לא תתפני זה לא יעזור לך מאמי! הקו"מ כבר יהיה שבועיים פלוס בהכשרה, וכמעט מליון אחוז שלא יתנו לך להיכנס אליו
לפעמים זה כל כך מגעיל אותי החוסר התחשבות של הצבא ועוד במקרים שהמערכת עצמה טועה
את את התפקיד שלך הרווחת ביושר!!!!!!!!!! ואין כל צידוק ביקום לקחת לך אותו
אל תנסי לדברעם אנשים בלשכה כי עם כל הכבוד הכי גבוה שתוכלי להגיע זה פקידות ולא יתנו לך לדבר עם מישהו יותר בכיר..אני שמעתי שלאחרונה נציבות פניות חיילים או קבילות חיים או משהו כזה התחילה לטפל גם בנו..אלו שלא התגייסו..ואני הייתי שוקלת לפנות אליהם
ישן 24-07-2007, 22:19
  ShNu ShNu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי יעל:) שמתחילה ב "בובה"

את מתגייסת לקו"מ ב-2.8?

שמעי הגיוס הזה הוא עוד שבוע ויום, אני ממש בספק אם ישבצו אותי אליו.
מכיוון שמלכתחילה לא שיבצו אותי.
איך שעברתי את המיונים שינו לי את תאריך הגיוס ל-20.8.
וכל פעם שפניתי אליהם בטענה שזה לא התאריך של גיוס מ"כיות, אמרו לי שזה בגלל שעשיתי מקצוע. אבל שהוחלט שזה לא ישפיע לי על השיבוץ ושהם ישנו לי את התאריך הגיוס בהתאם.
וככה תקופה דיי ארוכה (מאפריל), אמרו לי שהמקצוע לא ישפיע על השיבוץ שלי (גם בכנס מתגייסים ישירות אמרו לי את זה קצינים בקד"צ). ושבועיים לפני הגיוס, מודיעים לי שלא שובצתי כלל בתפקיד הזה, ומצפה לי מנילה אחרת.
דברים בצבא לא זזים בפרקי זמן קצרים כאלו...
חוץ מסירוב פינוי קשה לי למצוא אופציה אחרת.
ישן 25-07-2007, 17:12
  יעל:) יעל:) אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ShNu שמתחילה ב "את מתגייסת לקו"מ ב-2.8? ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShNu
את מתגייסת לקו"מ ב-2.8?

שמעי הגיוס הזה הוא עוד שבוע ויום, אני ממש בספק אם ישבצו אותי אליו.
מכיוון שמלכתחילה לא שיבצו אותי.
איך שעברתי את המיונים שינו לי את תאריך הגיוס ל-20.8.
וכל פעם שפניתי אליהם בטענה שזה לא התאריך של גיוס מ"כיות, אמרו לי שזה בגלל שעשיתי מקצוע. אבל שהוחלט שזה לא ישפיע לי על השיבוץ ושהם ישנו לי את התאריך הגיוס בהתאם.
וככה תקופה דיי ארוכה (מאפריל), אמרו לי שהמקצוע לא ישפיע על השיבוץ שלי (גם בכנס מתגייסים ישירות אמרו לי את זה קצינים בקד"צ). ושבועיים לפני הגיוס, מודיעים לי שלא שובצתי כלל בתפקיד הזה, ומצפה לי מנילה אחרת.
דברים בצבא לא זזים בפרקי זמן קצרים כאלו...
חוץ מסירוב פינוי קשה לי למצוא אופציה אחרת.

בררתי קצת בשבילך אצל קצינה שמשרתת בלשכה והיא אמרה ככה: שאם תתלונני מה שיקרה זה שמי שאחראי לטעות הזאת 'ישלם'.
אבל תזכרי שבמכתב שקיבלת כשהתקבלת היה כתוב שהשיבוץ אינו סופי ושהוא עשוי להשתנות מעת לת בהתאם לצרכים של הצבא
ככה שאני ממש מצטערת אבל הם כיסו לעצמם תתחת טוב
ישן 25-07-2007, 23:25

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "מה העילה לקבילה בדיוק? שיבוץ..."

קודם כל זה לא בדיוק ניצול הידע שלה. אם היית יודע איזה תפקיד זה, אז היית מבין. זה לא בדיוק ניצול אם היא צריכה לעבור קורס של שולשה חודשים ולאותו תפקיד לוקחים אנשים גם בלי ידע כלל באלקטרוניקה. אנשים שבכלל חושבים שמטריצות יש רק במתמטיקה.

האמת, זכותה לכעוס על כך שמפנים אותה לתפקיד ללא מיון כאשר היא כבר עברה מיונים לתפקיד אחר. לא הגיוני שהיא תתאים יותר לתפקיד שהיא התמיינה אליו?
אתה לא היית כועס שמתעלמים לגמרי מכל הכישורים שלך ואפילו לא מסכימים לשמוע את מה שיש לך להגיד. בטח לפני שאמרו שזה מקצוע אמרו לה הרבה שהשיבוץ הוא לפי צורכי הצבא. הנציגים משנים את טון הדיבור שלהם מהר מאוד כשאומרים את מילות המפתח (מבחנים של תלפיות).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:50

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר