לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2005, 00:15
  האוזר האוזר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
טאי קוון דו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GrAs~BoY שמתחילה ב "בקשר לטאי קוואן דו"

אני לא יודע בדיוק איפה אפשר למצוא מקום לטאי קוון דו בפתח תקווה.
המקום היחיד שאני מכיר לטאי קוון דו זה באוניברסיטת ת"א, אבל
זה בטח די רחוק לך.
אני גם מכיר מקום בפתח-תקווה שמלמדים שם קונג-פו גוג'ו-ריו, שזה מאוד מומלץ.

בקשר להיסטוריה של טאי-קוון-דו... ושוב אני מצטער שאני נותן פה תשובה חלקית מאוד.
אני לא זוכר בדיוק את ארץ המקור של האמנות... נראה לי שיפן או קרואטיה.. אבל אל תיקח
אותי במילה... בכל אופן, הסגנון הומצא במקור עבור פלוגות חיילים של הממלכה שנלחמו נגד לוחמים
רכובים על סוס, או רכובים בעצמם...
כלומר, למרות שכיום לא מדגישים את זה, כל העמידות, הבעיטות והתרגילים, נועדו במקור
לביצוע או מהקרקע לגובה רב (גובה של רוכב), משם כל הבעיטות הגבוהות שדורשות גמישות מדהימה,
או מגבו של סוס, ולכן יש בטאי-קוון-דו הרבה עמידות מפושקות (דומה לעמידת שיקו בקונג-פו) שכביכול מדמות ישיבה על אוכף.

גם כלי הנשק של האמנות עוצבו בהתאם, אחד הנשקים היותר מגניבים שלהם הוא מעין מגל גדול עם מקל מאוד ארוך, (בערך כמו ה'נשק' של מלאך המוות) וזה נועד לכרות את רגליו של סוס מסתער בהנפה אחת ובכך להפיל את הרוכב.

דבר אחרון שכדאי לשים לב אליו לגבי טאו-קוון-דו הוא שכל הכתוב לעיל מתייחס לטאו-קוון-דו בתור אמנות לחימה, בעוד שהמצב כיום הוא קצת שונה.
הטאי-קוון-דו, כמו עוד אמנויות בזמנים המודרנים עברה ברובה לסגנון אולימפי ולא לחימתי.
מה שאומר שמי שילמד את האמנות בגירסתה התחרותית, כנראה יקבל פחות דגש על הלחימה ראסמי, או על מקורות האמנות ופחות יחשוב בכיוון של 'איך התרגיל הזה והזה עוזר בקרב אמיתי' ויותר יחשוב בכיוונים של נקודות ותחרויות, חוקי ולא חוקי.. לא שזה רע, אבל איש איש ושיקולו.

ולכן, חשוב לשים לב לאיזה סוג של טאי-קוון-דו אתם נרשמים, כיוון שיש שם עוד אנשים (מעטים) שמלמדים טאי-קוון-דו מסורתי, ולא אולימפי.
שזה די שווה, הבעייה היא שבאמת אין לי מושג איפה אפשר למצוא אחד... אז אם יש למישהו הצעות..

-האוזר
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:31

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר