לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2007, 10:43
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
אתה מצחיק ...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שמע - אני מופתע בכל פעם מחדש !...."

אהלן לבני

בחיי שאתה מצחיק , נראה לך שאני בן 90 ?? מאיפה הבאת ששרתתי שם ?
אתה מכיר את הקוזינה של הקוזינה ? זו הסיבה שיש לי את המידע הזה .

בנושא הסירה להערכתי זו אחת מהסירות אשר השתמשו בהן באגם החולה שלאחרונה התחיל לחזור ליהיות אגם .

בקשר לנאומה של עמליה. מה הפלא ? אתה מכיר בחורה שאינה נואמת ??? עדיף נואמת על נוהמת, חחחח...
מה שכתוב שם זה שהיא מקריאה את ההכרזה על הקמת נוטרה .
לדעתי, אם תבקש ממר/ת adinax הוא/היא גם י/תראה לך תצ"א של האיזור הנ"ל אשר יחפוף לתאריך המפה שהציג כאן (1960) או קצת מאוחר יותר ואז תוכל לזהות ולאתר את הנקודה המדוייקת . מכל מקום, המפה הזו היא בעלת ערך לאספני מפות .

בברכה

illi

נערך לאחרונה ע"י illi בתאריך 28-07-2007 בשעה 10:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2008, 22:58
  קוני קוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
וואאו.. איזו פצצת נוסטאלגיה.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ברוך הבא. כולנו נשמח לקבל מידע נוסף: זכרונות/תמונות/מסמכים וכו'."

החזרתם אותי עם התמונות 50 שנה לאחור.
נוטרה היתה היאחזות שהוקמה ליד גונן.
מאחר וגם קיבוצי נמצא בשכנות אך ותיק יותר הוענקו שירותי "אימוץ ע"י הקיבוץ.
זכורים לי מקרים שאימי, שהיתה אחות הקיבוץ ומוסמכת ע"י הצבא לבצע ניתוחי שדה, הוזעקה לעיתים לטפל במקרים של פציעות חמורות (ירי והכשות) באין אפשרות לפינוי מהיר לביה"ח .
זכור לי מקרה שטיפלה בקצין או"ם שנפצע מכדור סורי לאחר שאלה ירו לתוך הצריף הכחול שהיה צמוד להיאחזות ושימש נקודת פיקוח/תצפית של "הכחולים."
במ ששת הימים שימשה נוטרה כנקודת ריכוז/חפק לכוחות שעלו על הרמה.
ואכב ליבני - אנחנו כילדים הגענו מיד אחרי המלחמה אל המקום כדי ללקט פריטי תחמושת ושאריות הודפים של מרגמות, שם גם ניתן לי לירות בפעם הראשונה ב"צכי" ע"י חיל ששמר על המקום.
בשבילי עדין מקום עם נשמה.
בפעם הבאה שאתה בסביבה תן התראה קצרה- אשמח לקפוץ למקום ולתת סיור מודרך.

נערך לאחרונה ע"י קוני בתאריך 30-05-2008 בשעה 23:04.
ישן 13-06-2008, 23:17
  קוני קוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
illi -קצת באיחור
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "תודה רבה"

נחמד לדעת שיש עוד שהשם "נוטרה" עושה להם משהו ...
באשר לשאלותיך -אינני ממקימי המקום, ההיתי בן 7 כאשר ננטשה ההאחזות.
היכרותי הראשונה היתה דרך ביקורי עם אמי שהוזעקה לטפל במקרים דחופים אצל אנשי נוטרה והן אצל אנשי האו"ם שצריפם הכחול שכן בצמוד להאחזות, זכור לי בבהירות מקרה של קצין שוודי שחטף כדור בידו ואימי שלפה אותו בנוהל מקוצר במרפאת הקיבוץ.כתוצאה מהאירוע הפכנו לאורחים של כבוד בנקודת האו"ם ואף נשלח לעיתים "וויליס לבן להסיענו לביקור-אגב, אותו קצין היה טיס מוסטאנג שהספיק להלחם לצד הפינים במלחמה הגדולה,כאות הוקרה קיבלה ממנו אימני את סמל הטיסת.
זכרונות נוספים - זכורים לי חומות הפח הכפולות שמולאו באדמה והקיפו את צריפי ההאחזות, סגולה כנגד כדורי הגוריאנוב שנורו בכל הזדמנות, זכורים לי גם הטרקטורים מתוצרת פארמל שאחד מהם נראה בתמונה והיו אגב .שיכים לקיבוץ גונן
היו גם חגי שבועות משותפים עם גונן שאליהם הוזמנו אנשי נוטרה ובהם נוצחו בתחרויות הספורט החטיארים היקים שלנו ע"י הנחלאים.במשך שנים, גם אחרי נטישתה היתה נוטרה בשבילי משהו קסום ומסתורי , היום נותרו, לצד זכרונות הילדות שני מקלטי בטון שתקועים בסוללת עפר עדות יחידה למה שהיה פעם.
אנסה לפשפש באלבום הקיבוץ ולחפש תמונות מהמקום.
ואגב illi- להבות הבשן אומר לי המון, ומה איתך ?
ישן 15-06-2008, 19:35
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
גם אני מרותק מהסיפורים על המקום
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קוני שמתחילה ב "illi -קצת באיחור"

אהלן

גם אני מרותק מהסיפורים על המקום ואפילו ליקטתי מעט חומר על המקום שאת רובו העלתי לכאן .
אינני מכיר את הסיפור על האומניק הפצוע , אבל בהחלט מכיר את המבנה שלהם .
שמעתי גם על חובשת מלהבות הבשן אשר טיפלה במספר אנשי נוטרה שנפצעו .
עיקר המידע שלי הוא מדור המייסדים .
אני מכיר את הסיפור על חבר נוטרה אשר עבד , כמו רוב חברי נוטרה, בקיבוץ גונן - כבוקר פרות מגזע ברהמה , יחד עם חבר גונן בשם : מרמור . כאשר אותו חבר נוטרה יצא לקורס כלשהו, החליף אותו חבר גונן בשם אסף ואשר נרצח על ידי מארב סורי .
בקיצור החברה' האלה אשר עלו על הקרקע , עשו שם עבודה נהדרת בהקמת ישוב שלצערי לא הצליח לשרוד לישוב קבע .

בברכה

illi
ישן 02-04-2009, 17:43
צלמית המשתמש של ziv.harel
  ziv.harel ziv.harel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.06
אני מתפלא עליכם חברים - אף אחד לא הזכיר את שייקה אופיר
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קוני שמתחילה ב "illi -קצת באיחור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קוני
היכרותי הראשונה היתה דרך ביקורי עם אמי שהוזעקה לטפל במקרים דחופים אצל אנשי נוטרה והן אצל אנשי האו"ם שצריפם הכחול שכן בצמוד להאחזות, זכור לי בבהירות מקרה של קצין שוודי שחטף כדור בידו ואימי שלפה אותו בנוהל מקוצר במרפאת הקיבוץ.כתוצאה מהאירוע הפכנו לאורחים של כבוד בנקודת האו"ם ואף נשלח לעיתים "וויליס לבן להסיענו לביקור-אגב, אותו קצין היה טיס מוסטאנג שהספיק להלחם לצד הפינים במלחמה הגדולה,כאות הוקרה קיבלה ממנו אימני את סמל הטיסת.

לפחות לפי הסיפור שאני מכיר המערכון על הגברת שנשכבת כשיורים והקצין השוודי מאותו מערכון נכתבו על נוטרה והחיים במקום. נראה שלא היה משעמם בהאחזות !!!!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר