לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2005, 10:54
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ofer62 שמתחילה ב "הסבר"

אם זה 80 או 120 או 160 ג'יגה... זה לא משנה למערכת הפעלה.

לכל HD יש את המהירות סיבוב שלו... זה נתון מהיצרן, וזה לא קשור לגודל.
כמובן שיותר מהיר זה יותר טוב, בנוסף יש כאלה שבאים עם זיכרון (סביבות ה 8 מגה),
זה זיכרון מהיר שתורם ביעילות הכתיבה/קריאה מה HD.

בנוגע לפרטישנים;
לחלק את הHD למספר פרטישנים ולהקדיש פרטישן שונה מהמפרטישן שעליו יושבת מערכת ההפעלה ל Pagefile (זיכרון וירטואלי), אכן מעלה את הביצועים.

המלצה:
בלינוקס מוקצה לזה פרטישן ומערכת קבצים בפני עצמה,
בחלונות אני מוצאת לנכון גם להקדיש לנושא פרטישן משל עצמו, בגודל פי 2 מגודל ה RAM,
ופי 1.5 מגודל ה RAM לקובץ Pagefile שישב בתוכו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2005, 22:28
  משתמש זכר ofer62 ofer62 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.03
Pagefile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "אם זה 80 או 120 או 160..."

"שונה מהמפרטישן שעליו יושבת מערכת ההפעלה ל Pagefile (זיכרון וירטואלי), אכן מעלה את הביצועים."

זה לא מדוייק :כי כל עוד הפרטישן שברצונך להקצות ל Pagefile נמצא על אותו דיסק פיזי של מערכת ההפעלה ,אין בכך תועלת .- יהיה שיפור אם ה Pagefile ישב על דיסק פיזי נפרד/אחר
אבל לזה התכוונתי .

Do not place multiple paging files on different partitions on the same physical disk drive.
Move the pagefile off the disk that holds your system and boot partitions to another fast and dedicated hard disk

http://www.petri.co.il/pagefile_optimization.htm

נ.ב. אני עדיין בטוח בטיעון שלי ואני אמשיך לחפש תשובות ( אולי לא הסברתי את עצמי טוב שאמרתי
מהירות גישה שהרי נתון זה ידוע מראש כשקונים את הדיסק לפי RPM 7200 או 10000 וחשוב גם תצורת הדיסק FAT32 או NTFS גם משפיע על מהירות אבל יותר התכוונתי לעניין המכני של הדיסק שהרי הוא מחפש כל הזמן קבצים על ה - HD שהוא מורכב מכמה דיסקים בפנים ולדעתי הגישה שלו לחיפש קבצים איטית יותר בפרטישן גדול מאחר והחיפוש הוא על שטח גדול יותר )

אם אמצא תשובה אעלה אותה כאן
ישן 14-02-2005, 10:54
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
לדעתי יש הבדל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ofer62 שמתחילה ב "שאלה לגבי הקשר בין מערכת ההפעלה לבין גודל HD"

אני עוד זוכר את זה בימי ה FAT16, שאחרי זה הפך ל FAT32 וההגבלה נשארה, ויש לי השערה שגם ב NTFS ההגבלה הזו קיימת. ההגבלה נקראת: כמות ה clusterים המקסימאלית שניתן להכניס במערכת הקבצים.

כל cluster יכול להכיל לכל היותר מידע של קובץ אחד. וזאת, כיוון שאם היו שני קבצים בתוך אותו cluster, לא היה ניתן לפנות אל הקובץ השני ממערכת הקבצים, כי לא היו יודעים איפה הוא מתחיל (בלי לבדוק איפה נגמר הקובץ הקודם במערכת הקבצים, תהליך בזבזני מבחינת זמן). לכן, אם גודל ה cluster הוא חצי K, ויש קובץ בגודל 513 בתים, הקובץ יתפוס שני clusterים, וביחד, 1024 בתים בכונן הקשיח. זאת, בהנחה שגודל ה cluster הוא חצי K.

בעולם ה FAT (אני מדגיש שוב, אני לא יודע לגבי NTFS, אך אני משער שהדבר זהה), הייתה הגבלה למספר ה clusterים שהיה ניתן להגדיר על כונן במהלך ה format. בפרטישנים קטנים יחסית, ההגבלה הזו לא היוותה בעייה. היה ניתן לשים cluster של חצי K, ועדיין היו מספיק clusterים כדי למלא את כל נפח הדיסק. עם גידול בנפח הפרטישנים, הגיע המצב שכמות ה clusterים הנחוצה כדי למלא את נפח הדיסק, כשכל cluster תופס חצי K, פשוט לא הספיקה. מה אפשר לעשות? מגדילים את ה cluster... ומגדילים... ומגדילים. למשל, במחיצת NTFS (בדקתי) בנפח של 4.7GB, הגודל של כל cluster הוא 4KB (פי 8 מחצי K!). איך יודעים? פשוט מאוד. צור קובץ טקסט (עם notepad) שבו אות אחת, ושמור אותו. היכנס ל Properties, ותראה שגודל הקובץ הוא 1byte. ליד זה תראה Size on disk - כמה הקובץ תופס בפועל. זה גודל ה cluster שלך.

אתה בטח אומר לעצמך... 4KB... 16KB... זה כלום! ואתה צודק. לקובץ בודד. עכשיו נחשוב על זה שבמחשב רגיל יש 20, 30 ואולי אפילו 40 אלף קבצים (שחלקם הניכר מתוצרת מיקרוסופט), ונכפיל את ה 16K המבוזבזים של ה cluster ב 40,000. הגענו ל 640 מגה. נחמד, לא? ואם הפרטישן גדול, זה לא 16K, אלא 32K לכל cluster... הגענו ל 1.28 ג'יגה, שמתבזבז לנו מהכונן על כלום, ועושה בו המון רווחים שעליהם הראש של הכונן צריך לרחף במהלך החיפוש שלו אחר הקבצים.

לכן, אני דוגל במחיצה של לא יותר מ 5 ג'יגה למערכת ההפעלה, מחיצה נוספת בגודל RAM*1.5 עבור קובץ ה swap, מחיצה נוספת עבור התקנות של תוכנות, בהתאם לכמה שאתה חושב שתתקין, ומחיצה נוספת ל DATA (ולסדר אותן בסדר שציינתי).

תתפלא איזו האצה תראה במהירות העבודה...

בהצלחה

ישן 14-02-2005, 12:57

קודם לקרוא, אחר כך להגיב, אמר לי מישהו פעם... :)
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "[list=1] [*]מבדר שאתה בונה לו..."

1. נא לקרוא שוב עבור מה ייעדתי 5 ג'יגה
  2. בלינוקס בהחלט לא, כי שם אין את חסרון מערכת הקבצים הזה. אני רק דיברתי על חלונות, ואני לא מבין מה הקשר לאנשי לינוקס, אם כך
  3. קוד פתוח/סגור אינו רלוונטי. אם את מדברת על מערכת הקבצים של לינוקס... שם הדבר פועל אחרת לגמרי. ממליץ לך להריץ חיפוש על ext2 ועל המושג inode (חומר לקריאה נוספת: reiserfs)
  4. תודה על המאמר, הוא אכן מאשר את הטענה שלי לגבי ה cluster ממבט שטחי ומהיר, ציטוט: "NTFS supports almost all sizes of clusters - from 512 bytes up to 64 KBytes. The 4 KBytes cluster is considered to be some standard. NTFS doesn't have any anomalies of cluster structure and I have nothing to say about it." - בדיוק כפי שאמרתי.

ישן 14-02-2005, 13:18

זו הייתה תגובה אלי?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "אני מבינה שהעברת את הכוונת למערכות קבצים,"

בכל אופן, אני לא מבין מה קשור לינוקס לכל השאלה שלו... הוא שאל על חלונות ואני עניתי על חלונות.

אם את מתעקשת, בלינוקס ה "cluster" (בלוק...) יכול להיות קטן ושיהיו הרבה ממנו, ועל זה (כמה יתפוס כל cluster) דיברתי. למשל על המחשב שלי, כל בלוק הוא 1K (מחיצה של 120GB).

הסיבה שלדעתי צריך להפריד את התוכנות מהמע"ה היא - א. לשמור על (אי-)פרגמנטציה טבעית למערכת הפעלה, כי אחרת קבצים שלה מתפזרים ברחבי הדיסק, וזו הסיבה שהמערכת נעשית איטית ככל שהזמן נוקף ב. פרמוטים (לפני שמיצו צועק, שאר העולם מפרמט, קבל את זה כעובדה...) - ככה נוח יותר אחרי הפורמט לעשות רשימת מלאי למה היה מותקן על המחשב, למחוק את הדיירקטורי, ולהתקין שוב. וכמובן יותר נוח גם לעשות IMAGE ככה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר