לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2007, 10:56
  danyy2 danyy2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.07
דיון:העדפת סוג אומנות לחימה(מסורתי/רחוב/תחרותי)

אוקי אז...חשבתי לפתוח דיון או שתיים כי הפורם הזה לא זז עד כדי כך אז בוא נרא.

לדעתי אפשר לחלק את אומנויות הלחימה של היום בברור (בלי הבחנה קשה) לכמה קטגרויות.
את המסורתיות(כגון קונג פו שלא עבר שינוים וכגון נינ ג'יטסו שלא עבר שינוים)
את הקרביות(כגון מג'ין קי וכגון קרב מגע)
ואת התחרותיות(שהרבה פעמים הן המסורתיות שעברו שינוים כמו קונג פו וכמו טאי קואן דו)
אחרי שהגדרנו את סוגי האומנויות אפשר להתחיל תדיון:
מה אתם מעדיפים?
במסורתיות לרוב יש עומק שלא ניתן להבין בכלל בשנים הראשונות...זאת דרך חיים שלמה שאתה בוחר ומאמץ לעצמך ואתה מתמסר שמה למשהוא.
אתה מקריב בעצם מעצמך והמטרה היא לא להלחם או משהוא בסגנון אלא פשוט אהבת האומנות.

הקרביות:בקרביות ממה שאני ראיתי יש עומק מסוים בחלקן(במוי טאי אין בכלל לדעתי)
והן נלמדות מהר הן אפקטביות ברחוב בצורה יוצאת מן הכלל אבל בסופו של דבר זהו.
תיכול כמובן להתמסר גם לסוג האומנות הזה אבל זה לא אותו דבר מבחינת תוכן.(אני רוצה לציין שבנוגע לקרב מגע אני לא בטוח אם מה שנכתב פה מדויק וגם לגבי דניס השרדות)

תחרותיות:בעצם לאנשים שאוהבים להתחרות ולהלחם באחרים כמה שיותר למען הנצחון.
בדרך כלל יש שמה אימונים קשים ומפרחים אבל הם לא מביאים באמת לתוצאות שאימונים מסוג אחר יביאו(לדעתי מנסיון)
הפלוסים:הרבה קרבות תחרויות איןו סופיות ובעקרון זה די כיף..
פאקים:אין באמת נסיון ללמד הגנה עצמית והרבה פעמים אין עומק בצורה גבוה.

(יש הרבה יוצאי דופק בכל מה שכתבתי תהיו חופשים לתקן אותי)

אז
מה אתם מעדיפים ללמוד?
ולמה אתם לא רוצים תאחר...

אוקי אז אני
אני לומד את הסוג הראשון המסורתיות...
אני לא יודע למה פעם הייתי בקרטה תחרותי אבל הענין הוא שלסיים קרב באגרוף שבקושי נגע ביריב ולא באמת נכנס פשוט לא עשה לי את זה.
בנוסף האומנות שלי כרגע יותר אפקטיבית חזקה אגרסיות ובנוסף הרבה יותר מעודנת וזורמת.

למה לא תאחרות:טוב כבר אמרתי למה אני לא רוצה תחרותיות
ולמה לא קרביות:כי אני אוהב תתנועות שיש באומנויות מסורתיות אני אוהב תסגנון לחימה תיכולת.
לעומת סגנונות של רחוב שראיתי הרבה ואני לא מסמפט(לא מבחינת לא טוב...פשוט לא כיף לי להלחם ככה)
חזרה לפורום
ישן 28-07-2007, 20:05
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 07.08.05
אצלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי danyy2 שמתחילה ב "דיון:העדפת סוג אומנות לחימה(מסורתי/רחוב/תחרותי)"

אני מחפש אומנות כיפית. אני אסביר.
אני לא מחפש דווקא אומנות מסורתית. לפי הבנתי, אחד מהדברים המרכזיים שמחפשים באומנות מסורתית היא ה"מסורתיות" או "הרוחניות". לא יודע מה איתכם, אני מרגיש שהפילוסופיה שבאומנויות הלחימה היא קצת פילוסופיה בשקל. אומני הלחימה (באופן כללי, ברור שיש יוצאי דופן) הם לא הוגים אלא לוחמים, שחלקם משלבים גם נקודות הגותיות.
כדי ללמוד זן בודהיזם או טאואיזם ברצינות אני לא אלך לאומן קונג פו, כמו שכדי ללמוד ברצינות מתמטיקה אני לא אלך למורה ביסודי.
אני רוצה להדגיש- זה לא שאין באומנויות לחימה על מה לחשוב, פשוט אם את זה אתה מחפש אני מרגיש שלא שם תמצא את זה.
לגבי התחרותיות- ממש לא בקטע שלי. אני לא מרגיש שאני מסוגל להרביץ למישהו במסגרת תחרותית. בקרבות אימון כן- כשהמטרה היא לעזור אחד לשני וללמוד (אולי פחות יעיל מבחינת קשיחות מנטלית, אבל זה אני), בקרב תחרותי- לא.
ו"רחובית" היא אפקט צדדי טוב שיש באומנויות לחימה, אבל אני לא מחפש את זה ישירות.
ולכן אני מחפש אומנות שאני "אזרום" איתה, אומנות שיהיה לי טוב להתאמן בה, ופחות מהצדדים ה"רוחניים" לכאורה שיש בה או מהצד התחרותי או הפרקטי.
זו דעתי, בכל אופן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 29-07-2007, 03:15
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
אני מעדיף את המסורתיות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי danyy2 שמתחילה ב "דיון:העדפת סוג אומנות לחימה(מסורתי/רחוב/תחרותי)"

משום שכדי להתקדם וכדי להבין מהי באמת אומנות לחימה יש להסתכל מעבר לקטע הפיזי אני מאמין שאומנות לחימה מצריכה רוח כלשהי על מנת ללמוד ולהתקדם וכדי שתבין למה ומדוע אתה לומד להכות ולהגן על עצמך ותבדיל את עצמיך מאנשים שסתם הולכים מכות כי בסופו של דבר אם אתה לא יודע מהיכן באת אז אתה לא שווה שום דבר
אבל בנוסף יש קטע של פרקטיות שהוא מאוד חשוב לי בשלב מסויים יש לצאת מהתאוריה ולעבור למציאות וליישם את מה שלמדת במצבי אמת בעולם שלנו ובמנטליות שלנו ואני חושב שזה קשה עקב הבדלי המנטליות מהמקומות שנוצרו רוב אומנויות הלחימה ולכן אני במידה מסויימת חושב שהפרקטיות חייבת לבוא בשלב מסויים שתוכל לראות שהמיומנות שלך באה לידי ביטוי ואתה לא מתעסק בקקה
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:07

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר