לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2007, 12:38
  כרטיס מועדון כרטיס מועדון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
דבקה - אירן תרכוש 250 סוחוי-30 וְ 20 מטוסי תידלוק

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: איראן והחברה הרוסית לייצוא צבאי 'רוזובורנאקספורט' Rosoboronexport, עומדים לחתום על עיסקת ענק לפי רוסיה תספק לחיל האוויר האיראני 250 מטוסי קרב-הפצצה מדגם סוחויי SU-30MKM ו-20 מטוסי תידלוק מדגם 'איליושין' IL-78 MKI fuel-tankers. לסוחיי טווח טיסה של 3000 ק''מ, והוא מותאם במיוחד גם לפעולות תקיפה נגד מטרות מרוחקות, ימיות, וגם נגד מטרות קרקע בגבהים נמוכים, תכונות ההופכות את המטוס ליעיל ביותר בזירות המפרץ הפרסי והמזרח התיכון. העובדה כי במסגרת בניית חיל האוויר שלהם מחדש, האיראניים מקימים גם צי של מטוסי תדלוק ארוכי טווח, מראה כי בכוונתם להקנות למטוסים החדשים אפשרות לפעול בזירות מרוחקות כמו, ישראל, סוריה, ולבנון. למטוס יכולת לבצע משימות קרביות במשך 4.5 שעות בטווח של 3000 ק''מ, אולם תדלוקו באוויר, מקנה לו יכולות טיסה במשך 10 שעות שעות, למרחק של 8,000 ק''מ בגבהים שבין 11 ל-13 ק''מ. מטוס הסווחיי הרוסי דומה בתכונותיו ובביצועיו למטוס הקרב-הפצצה האמריקני F-15E, ואספקת כמות גדולה כל כך של מטוסים מתקדמים כאלה לאיראנים, תהפוך את חיל האוויר שלהם, לאחד משני חיילות האוויר הגדולים והחזקים במזרח התיכון, בצד חיל האוויר הישראלי.

יום שישי, יב אב תשס"ז, 11:34, 27 ביולי 2007

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.debka.co.il/images/spacer.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.debka.co.il/photos/2552.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.debka.co.il/images/spacer.gif]

מטוס קרב-הפצצה מדגם סוחויי SU-30MKM. חיל האוויר האיראני יקבל 250 מטוסים כאלה המשתווים ביכולות הביצועיות שלהם ל-F-15E.

המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי איראן מתנה את חתימתה על הסכם בכך כי הרוסים יתחייבו לספק את המטוסים הראשונים עד סוף השנה.
כן מוסרים המקורות שלנו כי טייסים איראנים כבר מתאמנים ברוסיה בהטסת המטוסים החדשים, דבר שיאפשר לאיראנים להכניס את המטוסים הראשונים שיקבלו מהרוסים לשימוש מבצעי כבר בתחילת 2008, בחודשים פברואר או מרס.
כאשר העיסקה תחתם זו תהייה עיסקת הנשק הרוסית הגדולה ביותר שבוצעה במזרח התיכון ב-30 השנה האחרונות.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי האיראנים עמדו על כך כי הרוסים יימסרו להם את אותה גירסה של המטוס אותם הם מוכרים בשנים האחרונות לחיל האוויר ההודי. במקביל הפעילו האיראנים לחץ על ההודים למכור להם את האוויוניקה ומערכות אלקטרוניות ישראליות המותקנות במטוסי הסווחי שלהם, אולם ההודים סרבו.
בחודש יוני החלו הרוסים לספק מטוסי קרב-הפצצה אלה למאלזיה. גם המאלזים ניסו לקבל את המטוס החדש עם המערכות הישראליות, אולם נכשלו בכך. בגלל זה זכה הדגם החדש של ה- SU-30MKM, לכינוי 'הגירסה המוסלמית של הסוחויי'.

מטוס ה- SU-30MKM הוא מטוס דו-מושבי המוטס על ידי שני טייסים. הטייס הקידמי מטיס את המטוס ועליו מוטלת המשימה לנהל קרבות האוויר. הטייס השני 'האחורי', הוא אחראי על סריקת הזירה בה פועל המטוס באמצעות מערכות המכשור האלקטרוני המתקדמות העומדות לרשותו, כדי להתריע על סכנות של מטוסי או טילי אויב. טייס זה גם מפעיל את מערכת החימוש המדוייקת של המטוס נגד מטרות ארוכות טווח. הטייס השני גם מקבל עליו את תפקידי הפיקוד, במידה שהמטוס טס במסגרת של טייסת.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי חלקים רבים ממערכות המטוס הרוסי הן מערכות צרפתיות, המיוצרות על ידי חברת Thales, וכי הרוסים זקוקים להסכמה של פריס לפני שהם חותמים על ההסכם לאספקת המטוסים לאיראן.

ישראל עדיין לא פנתה לפריס בדרישה למנוע את מכירת הציוד הצרפתי הזה לאיראנים. אולם המקורות שלנו מציינים כי ספק אם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, הנמצא בשיאה של תנופה מדינית צרפתית בעולם הערבי-מוסלמי, ייענה לפנייה כזו. מה שצריך כדי למנוע עיסקה מסוכנת זו לישראל, היא לא פנייה של ירושלים לפריס, אלא פנייה של וושינגטון לפריס.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2007, 15:41
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כרטיס מועדון שמתחילה ב "דבקה - אירן תרכוש 250 סוחוי-30 וְ 20 מטוסי תידלוק"

ציטוט:
. במקביל הפעילו האיראנים לחץ על ההודים למכור להם את האוויוניקה ומערכות אלקטרוניות ישראליות המותקנות במטוסי הסווחי שלהם, אולם ההודים סרבו.
בחודש יוני החלו הרוסים לספק מטוסי קרב-הפצצה אלה למאלזיה. גם המאלזים ניסו לקבל את המטוס החדש עם המערכות הישראליות, אולם נכשלו בכך. בגלל זה זכה הדגם החדש של ה- SU-30MKM, לכינוי 'הגירסה המוסלמית של הסוחויי'.

אותי זה מפחיד...
לא ידועה האמינות של הדברים הכתובים בדבקה...

אבל עם כל הכבוד לשיתוף הפעולה עם הודו וכל הכסף והעסקאות...

אם יקרה שהודו תמכור מידע ישראלי תמורת כסף אז אנחנו נהיה בבעיה...נשאר רק לסמוך על הודים..
ישן 27-07-2007, 17:00
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי oommer שמתחילה ב "אם המידע נכון"

זה לא "נוסיף לזה", כל רכש איראני עכשיו יבוא "במקום" המטוסים העלאק-שמישים ומבצעיים שלהם. חיל האוויר האיראני הוא אפילו לא חתול של נייר..
איראן לא עשירה במיוחד, אין לה חלפים או יכולות ייצור חלפים ברמה ראויה ובכמות הרצויה למטוסים המערביים שלה, התחזוקה של המטוסים גם ככה מפוצלת מדי (לא סתם ישראל נשענת על שני סוגי מטוסים כלליים).

אגב, שכחת את מטוסי ה-F-15 בזמ"ש, שמבחינת יכולות הם מטוסים יירוט מהקו הראשון. עושה רושם שהידע שלך על חה"א מגיע בעיקר מקריאה ולא מידע פנימי..
אל תאמין למילה בדבקה, וגם לא לכל מילה בידיעות/מעריב. כבר ראינו מספיק דברים שהתרחשו מול עיננו ולמחרת קראנו שלא ראינו נכון.

כמו שאמרתי למעלה - 20 מטוסי תדלוק חדשים זה דבר מופרך מעיקרו. גם ככה יש לאיראנים כמה מתדלקים מייצור עצמי, וככל הנראה הם שמישים יופי.

ישן 28-07-2007, 19:56
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי oommer שמתחילה ב "הסקייהוק"

תקשיב..

א. אל תיקח את וויקיפדיה כמקור. אני בין הכותבים בוויקיפדיה - למרות שאני משתדל להמנע מכתיבת ערכים חדשים בנושאי חה"א.
ב. גם בוויקיפדיה כתוב שמטוסי הסקייהוק עדיין מבצעיים. לא אגיד לך איך מה ולמה, רק אגיד שהיו פרסומים - גם במלחמה האחרונה - על הפעלה מבצעית שלהם. המתאר עצמו לא משנה.
ג. מטוסי חה"א עוברים שדרוגים ללא סוף. השדרוג המפורסם ביותר על מטוסים מבצעיים הוא הסבת כלל מטוסי ה-F-15 מדגמי A/B/C/D לדגם אחיד - בז משופר, וגם זה לא הסוף. למרות שאנחנו מפעילים מטוסי בז משנות השבעים, עדיין מדובר במטוסים מתקדמים.
ד. סמוך על חה"א שהוא יודע מה הוא רוצה ומה הוא עושה. זה החיל היחיד כיום שאני יכול לומר את זה עליו בלי לדאוג יותר מדי (בעצם - גם התקשו"ב יודע מה הוא עושה).

ישן 28-07-2007, 10:13
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
ברור שהמספרים מופרכים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כרטיס מועדון שמתחילה ב "דבקה - אירן תרכוש 250 סוחוי-30 וְ 20 מטוסי תידלוק"

אבל עצם האפשרות לעסקה, כולל ביחס לדגם שצויין. גם 50-60 מטוסים כאלו שיסופקו תוך 3-4 שנים זה איום משמעותי.
את תתבלבלו, לרוסים אין עכבות בנושא. הדבר היחיד שאפשר לעשות זה להוביל
החלטה לאמברגו נשק על אירן לסוריה במועצת הביטחון. מדהים אותי שהמערב
טרם עשה זאת.
יש שם התייחסות לשת"פ צרפתי רוסי בייצור המטוס. אני חייב לומר שזה הפתיע אותי.
אשמח אם מישהו יוכל להרחיב בנושא, והאם הרוסים תלויים בצרפתים?!

לגבי דבקה, אני לא משוכנע שהם ממציאים, אני עדיין מעדיף גורם חדשותי שכן
מתייחס לנושאים שבדר"כ מוזנחים בכלי תקשורת אחרים, הבעיה היא שרוב הדברים
שם לא בפרופורציות.
יכול להיות שהאירנים ביקשו, זה דלף לכלי תקשורת בחו"ל ובדבקה ניפחו הידיעה.
ישן 01-08-2007, 22:14
  abulele abulele אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.07
הפרסום במקורו בעיתון show news

קישור לצילום הכתבה מהעיתון:
http://www.militaryphotos.net/forum...ad.php?t=116714
(חיפוש קל בשפה האנגלית בגוגל העלה את התוצאה+רבות אחרות)

תיק-דבקה, לדעתי, מרבים לקחת את המידע שלהם ממקורות גלויים(וזה יכול להיות, לפי דעתי כמובן, עיתון נידח משהו בהונגריה לצורך העניין) ולכן מאמריהם טעונים בדיקה וכאשר באים לנתח את המידע, חייבים לדעת מהו מקורו(למשל העיתון הנ"ל- ואני חייב לסייג ולאמר שאינני בטוח שזה המקור שלהם, אני משער). אני מציע לנסות את השיטה הנ"ל למציאת המקור גם לגבי כתבות אחרות שתיק-דבקה מפרסמים וכך להבין יותר טוב על מה מדובר.

נערך לאחרונה ע"י abulele בתאריך 01-08-2007 בשעה 22:17.
ישן 01-08-2007, 23:18
  f1r3f0x f1r3f0x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
לול

אני רוצה לציין שאני משוכנע במאת האחוזים, שלאף אחד מבין אלו היושבים פה, וסביר להניח שלאף אחד הנמצא במדינת ישראל יש מידע מדויק אודות חיל האוויר האיראני ויכולותיו, אז אנא מכם, אין לכם גם שום "מידע מבוסס בנושא"

למרות שתיק דבקה צדק בהמון מקרים, הוא היה ונותר אתר שמעלה ספקולציות ו-"יורה לכל הכיוונים" וע"י כך מצליח לנחש(!) נכונה מקרים, שהרבה אנשים אחרים יכלו, האתר הזה לא מורכב ממומחים.

וגם ויקיפדיה יש ל התייחס אליה בערבון מוגבל..
כל אחד ואני חוזר ומדגיש כל אחד (!!) כולל היועצים דוברי העברית של אחמדיניג'אד מסוגלים לשנות ולסלף כל כתבה שם כראות עיניהם.

לול ודי לפלוט שטויות, כי פאקין אתם לא אמ"ן ואתם לא הCIA וכיוב'.
stfu n00bs!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:33

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר