לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2007, 14:30
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אלא אם כן יתברר שאכן הנוסעים אספו כסף ובכל זאת הנהג סירב להסיעו, הנהג צודק.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי winter_forever שמתחילה ב "נהג "אגד" לא העלה מילואימניק"

"טוב ליבו של הנהג" משמע שהנהג ישלם מכיסו על הנסיעה. אם הנהג היה מעלה אותו ללא קבלת כרטיס נסיעה מתאים וסדרן של אגד היה עולה, גם הנהג וגם החייל היו מקבלים קנס והנהג היה מוזמן לבירור משמעתי.

אני מניח שאותו נהג נכווה כבר בעבר ולאור הטעויות הרבות של השלמיות בצה"ל והעובדה שמקרים כאלו נפוצים, הוא נתקל לא פעם ולא פעמיים במצב שכזה.
האם הנהגים צריכים לסבסד את הצבא מכיסם? האם הנהגים צריכים לקחת כל פעם את הסיכון ולהעלות את אותם חיילים מסכנים ללא כרטיס?

מי אשמים בכך? חברת אגד ומשרד הבטחון שאינם מגיעים להסדר מניח את הדעת (תשלום גלובאלי?) לגבי חיילים ומילואימניקים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2007, 15:26
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

הכרטיסן לא היה מוותר לנהג ולמילואימניק בגלל שאלו ההנחיות המדויקות שניתנו לו.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אתה רציני?"

אתה צריך להבין שאגד, דן ושאר חברות ההסעה מגיעות להסדר מסוים עם צה"ל בנוגע לתשלום עבור נסיעות החיילים.

לחייל אשר מנקב כרטיסיה או מביא לנהג שובר נסיעה הנסיעה אמנם חינם, אולם משהב"ט מעביר כסף לחברת ההסעה על אותה נסיעה (על נסיעה עם חוגר יש תשלום גלובלי כאשר משהב"ט מתנה זאת באכיפת חוקים מסוימים, לדוגמא, דרישה מן החייל להציג חוגר ואף עורך ביקורות בנושא זה).

ברגע שנהגים יתחילו "לוותר פה" ו-"לוותר שם", אותה חברה יכולה לספוג נזק כלכלי גדול. אל תשכח שלחלק גדול מהאוכלוסיה הבוגרת (לפחות היהודית) בארץ יש פנקס מילואים. מה ימנע מאנשים להתחיל לשים עליהם מדים כדי לנסוע חינם בתחבורה ציבורית?

ישן 27-07-2007, 16:15
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב ""שיגיד לכרטיסן שישתוק""

כבר בהתחלה אמרתי שלפי החוק הנהג צודק, אז גם אתה צודק בזה שאתה תומך בנהג.

ובכל זאת, מדובר במילואימניק קרבי שכרגע סיים אימון ארוך וקשה, הבנאדם חולה ונראה עייף, אז אפשר למצוא דרך להעלות אותו. סליחה שאני לא עושה תואר אקדמי בנהיגת אוטובוסים, כנראה שאני באמת ילד קטן כי לא ידעתי שהתפקיד השני של הכרטיסן הוא לבדוק את הנהג. אני מצטער שלא ידעתי.

וגם יש את כל הקטע של היחס המזלזל של הנהג כלפי הנוסע. כמובן שיש לנו רק את המאמר כמקור ידע, אבל אם הוא באמת אמר "נמאס ממכם מילואימניקים" ולא נתן לנוסעים האחרים לשלם לו על הכרטיס, אז בכלל מגיע לו שיפטרו אותו.

הוא גיבור גדול בלנזוף בחיילים ומתנהג כמו אלוהים על האוטובוס "שלו," אבל לקחת צ'אנס (שאני לא חושב שהוא כל כך רציני, סך הכל כרטיסן שגם יש אפשרות שהוא לא יגיד כלום. יש עדיין בני אדם נחמדים בעולם, אני בטוח שכמה מהם עובדים ככרטסינים באגד) ולתת לחייל מסכן לנסוע הביתה הוא לא יכול. מעניין איך אתה מצדיק את זה.

ישן 27-07-2007, 16:27
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אם אכן היה יחס מזלזל, ובמיוחד אם הנהג סירב לקבל תשלום שנאסף ע"י שאר הנוסעים
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "כבר בהתחלה אמרתי שלפי החוק..."

אין לי דבר לומר חוץ מלגנות את הנהג ולקוות שימצו איתו את הדין.

מצד שני אין לנהג שום אפשרות, גם אם הוא רוצה, להעלות את אותו חייל מילואים.
החברה שמעסיקה אותו הפקיעה ממנו את זכות השיפוט במקרים כאלו (כנראה בגלל שהיו הרבה מקרים בהם חברת ההסעה לא קיבלה בסופו של דבר כסף על אותן נסיעות, בין אם אכן מדובר במילואימניקים שקיבלו בטעות שובר לא תקין ובין אם מדובר בסתם אנשים שהתחזו למילואימניקים כדי לנסוע בחינם) ומן הסתם הפקיעה מהכרטיסנים (שגם הם עומדים בפני ביקורת) את הזכות לשיקול דעת במקרים אלו.

אל תשכח שמקרים כאלו מתרחשים כל הזמן.
אני, אישית, בתור מילואימניק שילמתי לא מעט פעמים מכספי שלי על נסיעות בגלל טעויות שכאלו שמתרחשות בתדירות גבוהה ביותר.
תחשוב שבתור נהג שעובד 5 ימים בשבוע, לפעמים 2 משמרות ביום, הסיכוי להתקל במקרים דומים הוא גבוה, האם אתה היית לוקח במקומו את הסיכון כאשר אתה יודע שמחפשים אותך על זה?

להזכירך, תגובת דובר אגד:
"תקנות משרד הביטחון וצה"ל מאוד ברורות ולפיהן אין לקחת חייל מילואים באוטובוסים של אגד, אלא אם הוא מצויד בשובר שעומד בקריטריונים של משרד הביטחון. לכן לנהג אין מרחב תמרון, אלא אם מדובר בפיקוח נפש".

אתה צריך לבוא בטענות כלפי חברת אגד עצמה ולמשרד הבטחון שלא מגיעים להסדר כלכלי שיפתור את הבעיה הזאת, וכל זאת על גבם של המילואימניקים.

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 27-07-2007 בשעה 16:30.
ישן 27-07-2007, 15:52
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

תקרא שוב את תגובת דובר אגד:
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "בטח שזה היה מה שקורה ברור"

"תקנות משרד הביטחון וצה"ל מאוד ברורות ולפיהן אין לקחת חייל מילואים באוטובוסים של אגד, אלא אם הוא מצויד בשובר שעומד בקריטריונים של משרד הביטחון. לכן לנהג אין מרחב תמרון, אלא אם מדובר בפיקוח נפש".

לא מדובר במצב בו הנהג לא היה חייב לאפשר לאותו חייל מילואים לנסוע ללא כרטיס אך מתוך רוע לב החליט שלא לעשות זאת אלא במצב בו אסור היה לנהג לאפשר לאותו חייל מילואים לנסוע ללא כרטיס.

אתה לא יכול לדעת אם אותו נהג לא "קיבל על הראש" (כולל קנס כספי) בגלל מקרה דומה או שזה קרה לאחד מחבריו הנהגים.

את כל הכעס והביקורת יש להפנות להנהלת אגד ולמשרד הבטחון.

ישן 28-07-2007, 01:31
צלמית המשתמש של מאיט חלקיקים
  מאיט חלקיקים מאיט חלקיקים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.04.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי DeePee שמתחילה ב "חראות זה מה שהם... הוא..."

זה ממש לא נכון מה שאתה אומר.
חייל מילואים מקבל מיחידתו צו ובו ארבעה שוברים: אחד לאגד, עליו מוטבע לוגו החברה וכתוב במפורש שכוחו של שובר זה יפה לחברת אגד בלבד, ועוד שלושה שוברים נוספים עליהם כתוב במפורש שכוחם יפה לכל חברות התחבורה הציבורית מלבד אגד.

עם עליתו של חייל המילואים לאוטובוס אגד, הוא מוסר לנהג את השובר המתאים, שחייב להיות תואם לכיוון נסיעתו של החייל מהמוצא (יחידת המילואים- לצורך העניין: צאלים) ליעדו (לצורך העניין- ביתו של החייל במעלות תרשיחא); באוטובוס הראשון שהוא עולה עליו, הוא מוסר לנהג את השובר של אגד ומקבל תמורתו שובר ממכשיר הכרטוס, ועם השובר הזה הוא יכול לעלות אפילו על שלושה/ארבעה/כמה שצריך/ אוטובוסים בקווים שונים של אגד על מנת להגיע ליעדו; השובר הצה"לי מאפשר הגעה ממוצא ליעד ללא הגבלת מס' אוטובוסים.
זה כל הסיפור.

לנהג אין שום שיקול דעת- אין שובר מילואים/ תעודת חוגר לחיילים בשירות חובה- אסור להסיע את החייל.
But she died/
Just like suicide"

C. cornell/Soundgarden

נערך לאחרונה ע"י מאיט חלקיקים בתאריך 28-07-2007 בשעה 01:34.
ישן 27-07-2007, 19:59
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי winter_forever שמתחילה ב "נהג "אגד" לא העלה מילואימניק"

בלי התלהמות יתרה, 2 אופציות ריאליות לפתרון הבעיה.

1. הממשלה ומשרד הבטחון יגיעו להסכם הסעות נאות למילואימניקים ללא צורך בשוברים.

2. הבעיה העיקרית פה היא חששו של הנהג להיתפס ולאבד את עבודתו, לכן יקצה אגד סדרן תורן לכל
אזור, אשר בשיחת טלפון שגם ככה חינם בתוך חברי אגד, יקבל הנהג אישור להעלות את אותו
מילואימניק, האוטובוס גם ככה מבזבז את הדלק, החשש הוא רק שהנהג יתפס.
ניתן לשלב זאת עם שובר לנסיעת מילואים שיהיה אצל הנהג שהממשלה מימנה למקרים כאלה,
והמילואימניק בהצגת למשל כרטיסיה של דן, או טופס להתייצבות מילואים בתאריך או אימות כלשהו
יוכל לאמת ולאשר את חוקיות קבלת הכרטיס מהנהג.

ישן 28-07-2007, 21:17
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06

זה הזמן להעלות סיפור ישן כשהייתי טירון, בקושי שלוש שבועות בצבא, יצאתי הביתה, כמובן ששכחתי לקחת איתי את החוגר שנשאר בקיטבג בבסיס וגם גיליתי באוטובוס ששכחתי את הכרטיסיה.
הנהג הנחמד (של "אגד") שאל אותי אם אני יכול להציג לו תעודת חוגר, כשגיליתי שאין לי אותה, הוא שלף איזשהו פינקס שהיה נראה לי שמיועד למצבים כאלה, ביקש שם ומספר אישי או שהוא שאל בכלל מה הדואר הצבאי בעצם... אני לא זוכר כבר, רשם את הפרטים, ואמר לי שאני יכול להיכנס ללא תשלום.
מה קרה לאותו פנקס ומדוע לא משתמשים בשיטה זו גם היום?
דרך אגב במלחמה, כשהגעתי לתחנת הרכבת בסה"כ שאלו אותי אם אני במסגרת צו שמונה, כשעניתי שכן רשמו את הפרטים שלי ועליתי חינם.
לדעתי כל חייל סדיר שעולה לאוטובוס יעלה חינם בהצגת תעודת חוגר, וכל מילואמניק בהצגת צו מילואים.
פשוט ביותר.
ישן 28-07-2007, 21:35
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06

לא פעם ולא פעמיים קרה לי שנאלצתי לשלם על נסיעות במילואים.
אחרי שנותנים את שובר הנסיעה לנהג "אגד" מקבלים מהנהג "שובר נסיעה - ליעד". שובר זה, ככל הידוע לי, אמור להיות סוג של מעבר חופשי בין אוטובוסים של אגד עד להגעה ליעד. (מה לעשות שאני צריך להגיע בקו של אגד לתחנה המרכזית ומשם לפחות עוד קו אוטובוס אחד או אפילו שניים ליעד).

קרה לי לעיתים קרובות שהנהג סירב לקבל את "שובר הנסיעה ליעד" ודרש שובר נוסף, חדש של צה"ל.
בדר"כ לא התווכחתי, שילמתי וקיבלתי החזרים מצה"ל כעבור שבועות אחדים. יחד עם זאת, מדובר בתופעה מעצבנת ביותר. הנהגים מתייחסים בגסות רוח ובחוסר סבלנות כללי (אולי אני היחיד שמרגיש מנוצל יתר על המידה ע"י צה"ל, אז גם אגד מצתרף לחגיגה?)

מקרה מיוחד שזכור לי אירע כאשר חזרתי הביתה ביום חמישי, עייף ומיוגע מאימון בדרום. חזרתי ברכבת האחרונה לירושלים (סביבות השעה 22:00), עליתי על אוטובוס לביתי ליד תחנת הרכבת. הנהג, כמובן סירב לקבל את "שובר הנסיעה ליעד". ועקב כך שלא היה עלי כסף מזומן או אנשים נדיבים שישלמו עלי. הוריד אותי בתחנה בכפר ערבי. למזלי, בחור נחמד שהכרתי המתגורר באזור עבר שם במקרה ולקח אותי עד ביתי.
תלונה שהגשתי לאגד ולמפקח על התחבורה הציבורית (בחור בשם צביקה ברומר) תרם קיבלה התייחסות כלשהי למרות שהמקרה ארע בפברואר (!). פשוט מעצבן ברמות.

האם זאת שיטה של אגד לעשוק את הצבא? או, חוסר ידיעה של נהגים?

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 28-07-2007 בשעה 21:38.
ישן 29-07-2007, 21:40
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
לא פשוט בכלל..

אני מבין את שני הצדדים אבל מקוממת אותי ההתייחסות של צה"ל למילואימניקים .הרי אם זה נופל על החיילים גם במילואים וגם בסדיר אז אפשר לתזז אותנו והנימוק המגוכך:לחסוך כסף".הצבא זה המקום האחרון במדינה שמנתהל ביעילות.אני לא מבין למה כל תרבות השוברים הזו.מה הבעיה להגיע עם אגד דן ועוד שתי חברות אוטובוסים להסדר שבו כל מי שמציג כרטיס מילואמיניק וצו מליואים עם מדים עולה חינם .וזהו.מה כל הניירת והבירוקרטיה המסובכת הזו על מנת לחסוך כמה שקלים שיבובזו בטקס חילופי מפקדי בסיס של שני מטוסי ריסוס בחיל האוויר גם ככה..

אני נאלצתי לשלם לאוטובוס שלא שייך לדן או אגד מתחנה מרכזית באר שבע כי החברה שקיבלה זכיון לא עובדת עם צה"ל. קווים שמה אם אני לא טועה. בקיצור לא מספיק שמתזזים אותנו למילואים גם תנאים בסיסיים לא מקבלים..

ישן 29-07-2007, 22:25
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "לא פשוט בכלל.."

מעבר להצעה הפשוטה שהעליתי קודם (מס' הודעות למעלה)... ואני מניח שהצבא כבר ימצא דרך לסבך אותה ולא לבצע .... יש אפשרות נוספת, פשוטה אף יותר :

ניתן לנפק לכל חייל מילואים "פנקס צ'קים" של שוברי נסיעה ריקים. כאשר אתה מקבל צו ומגיע לאוטובוס אתה ממלא שובר כזה ונותן לנהג (לא משנה מהי החברה ומהי הנסיעה). צה"ל ישלם לחברות האוטובוסים עפ"י השובר, לפי מפתח שיקבע מראש, ובא לציון גואל.
ניתן לשים סייגים (על מנת לא להזנות את הפנקס) - כגון חובת הצגת צו בתוקף לנהג יחד עם השובר, או שבמקרה ומגיע שובר כזה לתשלום והחייל לא היה בשמ"פ יחוייב החייל במלוא המחיר (דרך אמצעי תשלום שעליו הוא התחייב ברגע קבלת פנקס הצ'קים, כמו שעושים בקבלת שובר נופש).

אני מניח שניתן למצוא שיטות נוספות, העיקר שישחררו אותנו מהשובר המטופש הזה שבהרבה מקרים גורם לעגמת נפש מיותרת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:49

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר